Moeilijke opdracht voor V.C. Temse-dames Hugo Heybrechts, coach-trainer Basketbalkalender Nieuwe opdoffer Digest V.C. Temse-Da mes Cerste helft miserabel Rampendag jvermoedig Bezoekers houden stand BASKETBAL De Voorpost - 13.10.1989 - 29 landskampioen werd lijke opdracht VOLLEYBAL Ook voor Hugo Huybrechts, de coach van de Tem se-dames, is de nieuwe uitdaging voor dit komende seizoen niet van de poes. Beter doen wordt wel licht moeilijk. «Ik ben mij daar ten volle van bewust maar moeilijk gaat toch ook. Ik verwacht dit Temse op het sterkst na de jaarwende want de nieuwe speelsters inpassen in de ploeg was niet mijn enige opdracht. Ik moet de oude kem ook een nieuwe spelstijl opdringen en deze twee, dus nieuwe speel sters, plus nieuwe spelstijl met oude speelsters, tot een geheel weten te weven, dat zal de nodige tijd vergen. Flebus en De Coen worden de spelverdeel- sters terwijl Hellebaut en Decaluwé middenspeel sters woden. De Ro Van den Branden zijn dan mijn aanvallende troeven. Een positief punt is ook wel dat de bank er heelwat is op vooruitgegaan tegen over verleden jaar. Elk individu is een talent op zich zodat er zich bij de wisselingen geen zichtbare problemen zullen voordoen», aldus nog Hugo Huybrechts die nog kwijt wou dat de kompetitie een zware brok wordt omdat deze vooral in de breedte is uitgegroeid omdat alle ploegen zich echt knap versterkt hebben. M/S 2de Afdeling heren: 20.30 u. (14.10): Okapi Aalst - Grivegnee 3de Afdeling B: 18.00 u. (15.10): Zele - Sgolba Aalter 20.15 u. (14.10): Panters Baasrode Wevelgem 4de Afdeling A: 20.15 u. (14.10): Hermes St. Niklaas - Sparta Deerlijk 17.00 u. (15.10): Scheldejengd Temse - Waregem lste Afdeling dames: 16.00 u. (15.10): Zele - Grivegnee 3de Afdeling dames: 10.30 u. (15.10): Legia Gent - Lokeren lste Provinciaal dames: 11.15 u. (15.10): Falco - Panters Baasrode 2de Provinciaal: 11.00 u. (15.10): Melsele - Erpe Mere lste Provinciaal heren: 18.00 u. (15.10): Wasocub Waasmunster - St. Niklase 20.30 u. (14.10): Hemaco Dendermonde - The Tower Aalst 2de Provinciaal B: 18.00 u. (14.10): Bobcats Lovendegem - Moerzeke 18.00 u. (15.10): Terlindenboys Aalst - Cibo Zele 21.00 u. (14.10): Silaba Zelzate - Beveren 20.30 u. (14.10): Grembergen - Lokeren 20.00 u. (20.00): Dendermonde - Modu 15.45 u. (15.10): Sportief Temse - Melsele 3de Provinciaal: 16.15 u. (15.10): Assenede - VI Buggenhout 20.00 u. (14.10): Maldegem - Bolas Dendermonde Sieidinge - Wasocub 98-73 Het nochtans gerenomeerde Wasocub pet voor de derde opeenvolgende keer |p rij een steek vallen. Al na 10 minuten pste de keukenploeg de rol, want een 5-12 achterstand werd door Sieidinge erder uitgebouwd naar 27-18. De be tekende schutters bleken helemaal iet in hun dag en tegen het gestaltena- èel van Rens-Bauwens konden ze niets oen Het werd dus een magere 41-32 oof aan de rust, maar niemand van de asocub ploeg kon hieraan iets verhel- t.-Niklase - Leiedal 72 pen. Met Bauwens bouwde Sieidinge aan een 57-40 (5e min.) en de bezoe kers konden niet meer reageren. Een slechte verdediging deed uiteindelijk Wasocub volledig de das om, want de spreekwoordelijke inzet bleef de tweede helft ook nog in de kleedkamers. Een geloof in eigen kunnen moet nu drin gend wordeen opgebouwd, want met een versterkte kern tegenover vorig sei zoen moet Wasocub toch heel wat beter kunnen presteren dan tot nu toe het geval was. Punten: Sieidinge: Reus 10-14, Wijnak ker 4-2. Colle 3-11, Van Damme 9-3; Jespers 5-4, Bauwens 10-16, Doubbels 0-8. Wasocub: De Kimpe 7-4, Zaman 2-13, Hofman 5-4, Gerlo 2-3, Bruneel 8-4, Delbaen 8-6, Cosijns 0-4, Blijweert 0-1, Olsson 0-2. WEGA -76 Jeugdbasket. De miniemen van Okapi Aalst in aktie (da) Als op zaterdag 21 okto ber de dames van V.C. Temse aan hun eenen twintigste kompetitiejaar zullen beginnen wordt dat misschien wel de moei lijkste opdracht die zij meekregen. Het ligt nog vers in het geheugen dat de talentrijke damesploeg vprUr,"~ seizoen niet al leen maar ook de "Beker van België meebracht naar de Scheldegemeente. Optimisme troef, zul je daarbij denken. Ho, maar, niet zo hard van stapel lo pen want enkele punten kunnen bij aanvang van dit seizoen toch niet ont kend worden. Ten eerste staat V.C. voor een moei- om beter of ickstetyolleybal. Even een rechtzetting. Supporter De Block, moet ^aanhanger van VC Temse-dames heeft een jaaroverzicht vamen8esteld dat ongeveer 400 bladzijden telt. Het boek is wat 2y' sland gekomen dankzij de financiële steun van het 'joc koiM""" van VC Temse-dames en van Frank 'Bistro' Vermeulen (arch.) zelfs hetzelfde te doen als het voorbije seizoen en ten tweede haakten enke le opmerkelijke figuren uit de onklopbare forma tie af en moest heelwat nieuw en mooi talent naar Temse gelokt woden door schatbewaarder Carlos Van Hoeylandt. Toch kijkt men zonder angst naar de toekomst. Drie nieuwe gezichten Als we het dan hebben over vertrekkers dan ko men in de eerste plaats Jo Kayaerts en Els Rogiers aan bod. Jo, de veelzij- digste Temsepion haakte op het einde van vorig sei zoen af, dus in alle schoonheid, en zocht daarna verstrooiing in het huwelijksbootje dat ze deelt met Carl Meersman. Els Rogiers van haar kant is geen «zittenblijfster» en moest na een jaartje Tem se alweer op avontuur uit. Ditmaal maakt Els de streek van Wervik onvei lig— Een derde pion die de Temsedames nog zagen vertrekken is Astrid Claes. Zij wisselt de Tem- sekleuren voor die van Logeen Gent. Drie mei den dus uit de groep en na heelwat scoutingswerk werden drie nieuwe talen ten naar de landskampi oen gehaald. Van het wat verder afgelegen Pardaf Kruibeke kwam Lies De Wolf over terwijl ook nog uit het Waasland Karine Eliaers de groep komt versterken. Daarnaast verrijkt ook Catherine Hellebout de Temsekern zodat Temse na het ver trek van de basispionnen goed zit voor dit seizoen. De rest van de kern bleef op post en moet groot ge noeg geacht worden om opnieuw een hoofdrol van betekenis te spelen. Zelfs Petra Van Glabeke die in het verleden toch veel ge sukkeld had met tal van kwetsuren lijkt volledig in orde om de nieuwe kom petitie aan te vatten. Jeugdwerking centraal Om zich echter ook in de verdere toekomst ervan te vergewissen dat er altijd talent om en rond de ploeg moet zitten omdat al deze aankopen peper duur zijn (en dan spreken we nog niet van buiten landse meiden) gaat V.C. Temse-dames vanaf dit seizoen de jeugdwerking beter aanpakken. In het verleden was het zo dat dat slechts een tweede ploegje ergens speelde in de provinciale kompeti tie. Daar komt dus veran dering in. Het bestuur van V.C. Temse-dames deed eind vorig seizoen een op roep tot de jeugd om en kele jeugdploegen op te richten. Het antwoord van de jonge meisjes over trof alle verwachtingen. Momenteel meldt het be stuur ons met enige fier heid dat naast de B-ploeg die uitkomt in tweede provinciale en getraind wordt door de heer Van Kerckhove, liefst drie jeugdploegen tussen de lijnen kunnen gebracht worden. De 16 kadetten en 16 scholieren zullen ge traind worden door res- pektievelijk Petra Van Glabeke en Katleen Fle bus (beiden speelsters van de eerste ploeg) terwijl de 12 juniores meisjes door Stefan De Beer onder handen zullen genomen worden. Een kleine re kensom zegt ons dat V.C. Temse-dames niet min der dan vijf ploegen in kompetitie zullen bren gen en dat dit alles door één en hetzeiiae oestuur zal gekoördineerd wor den. De ambitie van dit bestuur is dan ook om dit seizoen minstens de play offs te halen en de jeugd verder een kans te geven om zich te integreren en te laten proeven van het top-volleybal in ons land. Dat dit niet niks is bewees V.C. Temse verleden sei zoen door als eerste Bel gische klub een oostblok- ploeg uit te schakelen in een Europese beker. Als dat geen prestatie is. Dat volleybal hoge toppen scheert in Temse kan wor den opgemerkt aan alles en nog wat zich rond het terrein afspeelt. Er is de speciale sfeer in de Tilro- da-zaal die altijd perfekt is en waarin iedere sup porter zich direkt thuis- voelt. Dan is er ook nog het klubblad dat bij elke thuiswedstrijd een bron van informatie betekent voor vriend en tegenstan der. Dit klubblad is in handen van Marcel De Pauw en Jean De Block. Vooral over deze laatste willen we het nog eens hebben. Deze Temse- supporter in hart en nie ren bracht iets speciaals voor elkaar toen er geen volleybal was. Voor Jean was er geen stille periode want sinds de voorgaande kompetitie houdt Jean al le, maar dan ook alle kranteknipsels en foto's bij en verzamelt die dan in mappen om ze uiteinde lijk te bundelen tot een boek. Met de financiële steun van Restaurant Bi stro en de heer Frank Vermeulen kon al deze verzemelde informatie in boekvorm gegoten wor den. Het resultaat? Wel dat was verbluffend. Daar zijn geen woorden voor. Het bestuur van V.C. Temse zorgde dan voor een mooie omslae bii de 400 bladzijden informatie en het boek dat opgedra gen werd aan ex-kapitein Yo Kayaerts is wellicht een unicum in zijn soort. Een goudschat voor het no|eifnshóm°anateetonen Tf™se dames °°k ™t- heer De Block en dathet hoe Temse achter de vol- felfde uitslagen naar huis nog meer bladzijden:zou leybaispelende dames komt als verleden seizoen tellen. Net als voor de aa- staat. We zijn ervan over- dat er wellicht een nieuw mes zelf: een moeilijke tuigd dat indien V.C. boek verschiint van de opdracht. Aangeworven speelsters: De Wulf Lies; Eliaers Ka rine en Hellebout Cathe rine. Afgestaan: Yo Kayaerts (stopt), Els Rogiers (Wer vik) en Claes Astrid (Lo- teen Gent). pelerskern: Flebus Kathleen, Hellebout Ca therine, De Wulf Lies, Van Glabeke Petra, De Ro Dominique, Eliaers Karine, De Coen Daisy, Van den Branden Nadin, Goovaerts An en De Ca- luwe Bie(ke). Trainer-coach: Hugo Heybrechts. Thuiswedstrijden: Sport hal Tilroda, Tielrode- Temse. Bestuur: Voorzitter: Fonny Boes mans. Secretaris: Van Bruyssel Patrick. Schatbewaarder: Carlos Van Hoeylandt. P.R.: Luc Janssens. Leden: Marc Egghe, Eddy Janssens, Karina Van Put, Van Renterghem Baziel. Vercouteren" Theofiel, Volckerick Linda en Van Geyte Kris. Sponsors: Graaftex, Sloan, De Vijlder Che mie, Renault Waasland, Gebroeders Boel Ham- me, N.V. Tis, N.V. Pega- so, Europareizen Aalst, Avia Temse, Locachim, Video Superclub, Restau rant Bistro Temse en Van Hoey Construktie Beve ren. Mare Stevelinck Wielrennen. Franky Weemoes won de amateurswedstrijd in Kieldrecht (Iv) Hei noodlot blijft de Waaslanders ach tervolgen. Wanneer na 11 minuten spel maker Alain Van Goethem met zware oogkwestuur uitviel (14-11) kreeg Her- meseen eerste opdoffer. Vervanger Pol- Hid weerde zich en samen met Koecke- lenbergh werd de leiding genomen met vier punten. De Westviamingen moes ten langs Debaene alles uit de kas persen om te gaan rusten met 27-29. De tweede helft bleef Hermes gedurig op voorsprong. Na vier minuten noteerden zijn concentratie zodat het voor de wij 31-39 en toen gingen de scheids- Bruggelingen in de eindfase nog winst rechters op de dool. Brugge profiteerde opleverde, van de situatie (38-39) maar langs Punten: Hermes- A. Van Goethem 4-0, Vercauteren bleven de bezoekers zij aan S. Van Goethem 0-0, Koeckelenbergh zij. (47-47). Alles bleek nog mogelijk 6-5, Maes 2-0, Vercauteren 3-9, Buys maar Vercauteren moest met fouten 0-2, Lintacker 0-4, Polfliet 8-0, Brug- naar de bank. Na 16 minuten (59-59) gen 6-14. loste Hermes de rol wanneer de afwer king even faalde. Koeckelenbergh kreeg WEGA nog twee vrijwillige fouten en verloor igoed uitgebalanceerd Leidal kon de ste helft op een schitterende prestatie igblikken Met twee driepunters en 6 50% afwerking werden de Klaas- jis volledig uit verband gerukt. Kwam rbij nog dat St.-Niklase nooit de it vond die wij van hen gewoon zijn alles is gezegd. Dat alles zorgde ter voor sterk uitgedrukte 32-49 cijfers die uiteindelijk beslissend jen blijken. Coach Picquer opteerde de tweede periode om pressend de ach terstand op te halen. Zonder Willaert- D'Hooghe miste de thuisploeg wel ge stalte, maar de aggresieve Klaaskens konden het weer waar maken. Enkele minuten voor tijd stond een 70-71 stand op het bord, maar de Gentenaars had den met Van de Gehuchte genoeg klasse in huis om te winnen. Voor deze nieuw komer in de reeks een welkome pun- tenwinst terwijl de Klaaskens gouden lelsele 3 - Waasland 57-56 Bezoekers die tijdens de oefenperio- bI twee keer de maat namen van sele kwamen meer dan overmoedig net terrein/. Een 12-4 achterstand Waasland naar manverdediging [schakelen maar daar bleef het bij. leen resem valverliezen ging het van iad tot erger (22-16) en omdat de ieke Lippevelt vrije teugel kreeg kon :lsele op snelheid doorstoten naar •21. Halfweg stond deze kloof nog op ;t bord en Waasland coach moest jdens de appelsientjes zijn discipelen opnieuw moed inpompen voor de ach tervolging. Met De Maeyer-Vercauteren kwam er een kentering want na 9 minuten was de kloof al gehalveerd (48-40). Verdonck moest met fouten naar de bank (53-46) maar even later kwam er hoop voor Waasland De Jong- he kwam tot scoren en de rebound werd beheerst. Het bleef een zij aan zij tot 55-52 (19e min.) en in een prangende eindfase was alles nog mogelijk. Van- heck lukte 57-56 een korf en kreeg bij die stand nog een bonus. Die laatste Rac. Brugge - Hermes 69-62 punten tijdens de eerste helft uit han den gaven. Punten: Sint-Niklase: Sauviller 22, Wil- laert 2, Vermaere 5, Permentier 28, De Cauwer 6, Dierickx 6. Leiedal: Comhaire 6, Van de Gehuchte 20, Van Herreweghe 9, Acke 5, Van Laecke 2, De Clercq 1, Mengé 6, Delat- houwer 24. WEGA poging mislukte en zo verloor Waasland met het kleinste verschil. Punten: Melsele 3: Adriaens 4-0, Smet 2-1, Somers 4-3, Van Deuneghem 8-4, Van den Brande 9-0, Lippevelt 11-11. Waasland: Vanheck 9-9, Wauman 0-0, Verdonck 0-1, Thiron 2-0, De Mayer 2-6, De Jonghe 8-6, Wante 0-1, Elinck R. 0-2, Elinck P. 0-0, Vercauteren 0-8. WEGA Basket. Bavo Moerzeke - Melsele 82-87. Verstappen speelt de bal door naar Van Bosch die afrondt (vh) Deerlijk - Danny Lede 54-64 Jeugdbasket. Okapi - Silaba J5-J5 (da) De nieuwkomers uit Lede zijn er wee rom in geslaagd hun daverende sei zoenstart te bevestigen. Na een 8-11 studieronde bleek de thuisploeg een haalbare kaart te zijn. Er werd knap verdedigd en de westvlamingen met topschutter Cnudde in hun rangen konden bij de rust niet verder geraken dan 27-25 Danny Lede perste er een knappe tweede helft uit. in een ware heksenketel met gevechtsbasket op het menu, ging de ploeg van Frans Van Driessche na 10 minuten naar 36-42. De inbreng van zoon Hans en Mertens vergrootte de kloof nog en met een spelbepalende figuur in hun rangen met Pat Van Impe kon Deerlijk nooit meer terugkomen. Pat leidde zijn Dan ny's naar een verdiende zege, terwijl Goeman onder de borden alles keerde wat er te rapen viel. Met een zes op acht staat Lede bovenaan de rangschikking en wanneer wij weten dat de ploeg nog beter vermag staan er nog verrassingen te wachten. Punten: Lede: H. Van Driessche 13 p, G. Van Driessche 8 p, Van Impe 15 p, Goeman 5 p, Van Boven 5 p, Philips 14 p, Mertens 4 p. WEGA

De Voorpost | 1989 | | pagina 29