Eén wedstrijd beslist over de overwinning «an- Kustploeg kompleter Thuisploeg blijft winnen Tegenslag stapelt zich op Overtuigend leider Afgezaagd refreintje Eerste nederlaag Eerste zege Goede eerste helft Geen meeval 30 - 13.10.1989 - De Voorpost BASKETBAL Scheldejeugd Temse - Voso Oostende 72-82 Reeds vanaf de eerste helft kon men vaststellen dat Scheldejeugd niet in ge wone doen was. Chris De Pauw werd opgevangen door een agressieve Mi- chiels en zo sputterde de Scheldejeugd motor meer dan eens Na een gelijkop- gaande start (12-12) moest Temse de rol lossen De scheidsrechters lieten heel wat toe en met de manverdediging van de kostploeg kon Temse geen loopje nemen. De Pauw stond alleen in voor de punten maar aan de overzijde liep een kollektief sterk Voso uit naar 18-24 (15e minom bij de rust door te stoten naar 32-37 De tweede helft ging Schelde jeugd er heel wat beter tegenaan. Na 10 minuten noteerden wij 57-57 en gedu rende heel wat bange minuten gaven de ploegen elkaar van geen vin toe. Van Lombergen-Van Damme stonden de Pauw bij in de afwerking, maar de gestalte van Strijckers-Van Damme hield Voso op 71-73 07e minEnkele gemiste vrijworpen wogen uiteindelijk zwaar door in de afrekening, want de balverliezen van de thuisploeg in de laatste minuten werden telkens onver - biddellijk afgestraft Verdiende zege van de kustploeg tegen een toch ontgooche lend Temse dat tot heel wat beter moet in staat zijn Punten: Scheldejeugd: De Pauw 16-11, Verspecht 2-2, Jungbluth 4-2. De Clee- ne 3-4. Van Damme 4-9, Van Lomber- gen 3-12. Voso Oostende- De Grave 6-4, Michiels 11-16. Strijckers 3-7. Buysse 8-4;, Crombez 9-10, Delaere 0-4. WEGA Beveren - Sparta Laarne 97-78 Gedurende gans de eerste helft moest Beveren kampen om Laarne van zich af te houden Met Kennive als rebounder kwamen de bezoekers uiterst secuur tevoorschijn en een 26-20 voorsprong van Beveren bleek geen stap naar een gemakkelijke zege. Prieels leidde Spar ta voorbeeldig en De Moor bleek een gevaarlijke klant. Wanneer Laarne te rugkwam tot 35-34 op vijf minuten van de rust moest de thuisploeg harder op de pedalen drukken. Goemans kwam als spelbepalen.de figuur op de voor grond en met drie driepunters stak hij het vuur aan de lonL Beveren kon halfweg naar 52-46 stevenen maar nog gaf Laarne zich niet gewonnen. Met een start waarbij alles lukte stond na 4 minuten weer 52-52 op de bordjes en kon de match alle kanten uit. Het werd dus een keihard gevecht voor de punten Marchienne - Panters Baasrode: 85-70 De Panters klubleiding slaat een nood kreet Zoveel tegenslagen heeft Baasro de in zijn bestaan nog niet moeten verwerken. Momenteel is de helft van de spelerskern voor lange tijd buiten strijd. Verstappen en muylaert zijn minstens tot na nieuwjaar uitgeschakeld Geert Dierick zit ook in het gips. Tijdens de wedstrijd op Marchienne viel De Bruec- ker met een zware hoofdwonde, die verzorging in de kliniek noodzaakte uit. Tijdens dezelfde match werd ook Ver hulst gekwetst. Baasrode moest de ver plaatsing al maken zonder Johnny De Locht, van wie de club in de loop van de week zonder nieuws bleef. Het verschil was dan ook door de hard opzittende Henegouwers vlug gemaakt. 15-4 aan de 5e minuut, 26-16 aan de 10e minuut, en 47-36 aan de rust. Meer dan zich eervol verdedigen zat er dan ook niet meer in voor Panters dat op betere tijden hoopt. Punten Baasrode: Moens 11, De Bruecker 9, Vermeersch 18, Veldeman 9, Stevens 12, Koen Goos- sens (sr) 2. Koen Goossens (jr) 4. Basket. Bavo Moerzeke - Melsele 82-87. Verstappen van Bavo wipt het hoogst en scoort (vh) Moerzeke - Melsele: 82-67 Langs Deyaert - De Cauwer nemen de bezoekers de beste start en 0-6. De thuisploeg zorgt voor 8-8. Tot 11-14 blijft het een spannende bedoening. De Zutter die met de bewaking van Stee man was belast, krijgt minder vat op de thuisafwerker Verstappen is ver dienstelijk bij de afwerking. De bezoe kende verdediging staat nergens tegen over de lokale aanvallers. Te statisch en te traag en de reeks gemiste driepunt pogingen en de 1 op 9 van De Bruecker. geven Moerzeke vlot de kans om de tegenaanval te spelen. Van den Bossche speelt sterk en scoort precies. Van 26-16 naar 41-21 is het verschil tussen de speelstijl van de twee ploegen Rust 43-28. in de tweede helft kiest Melsele voor de jeugd. Huyghe, scoort 4 op 5, maar is de motor van de bezoekende press. Lom- baerts wordt baas in de rebound. De Zutter scoort en heeft meer vat op Steeman. Becquet herpakt zich na een mindere eerste helft. Langzaam maar zeker knagen de bezoekers aan hun achterstand. Het wordt 59-54 aan de 13e minuut en bij 61-54 gaat Verslap pen er voor vijf fouten uit. liet spel wordt nerveuzer. Op dat moment kan Moerzeke rekenen op een sterk spelen de Simard, die een 5 op 7 scoort en 3 op Basketbal. De dames van BBC Lokeren verloren met 56-59 tegen Gentbrugge. Toch hoopt men zich in derde klasse te handhaven (polo) Dendermonde - Sportief Temse: 80-77 met Beveren bij 58-56 (10e min.) toch de betere partij Er werd een kollektieve 17-0 gelukt en de bezoekers stuikten in elkaar (77-58). Van dan af bleek het wedstrijdslot een koud kunstje om de winst in eigen huis te houden. Het verlies van konkurrent Zelzate bij Modu komt op het juiste moment nu de ploeg van voorzitter Bries de kanaalploeg moet gaan bekampen. Punten: Beveren: Dirckx 13 p, Schmitt 11 p, Goemans 17 p, Van Loo 15 p, Maes 14 p, Van Dosselaer 15 p, Bolssens 9 p, Van Duyse 3 p Laarne: De Moor 11 p, Prieels 12 p, Kennive 19 p, Vanderlinden 10 p, De Wilde G 10 p. Poelman 6 p, De Wilde K. 7P WEGA De oudste Dendermondse basketbal- ploeg heeft blijkbaar het heilig vuur te pakken. De ploeg groeit van wedstrijd naar wedstrijd. De konfrontatie met Sportief Temse was belangrijk. Bij de bezoekers zit Staf Van Causbroeck, ex- Dendermonde op de bank als coach en staat de vroegere speler-trainer van Dendermonde nu bij Sportief. De Cock van Baasrode speelt bij Temse. Bij de thuisploeg staat van W'auwe van Temse op het Dendermondse wedstrijdblad. Van Wauwe-Dirk Piron waren de cen trale pionnen in de individuele verdedi ging en Bruneel en De Cock, met drie punters, waren de afwerkers met dienst. Esseldeurs heeft zich als een knappe dirigent opgeworpen. De thuisploeg leidt aan de 7e minuut met 14-4 en aan de 12de minuut staan de bezoekers langszij. 18-18. De thuisploeg blijft de leiding opeisen 29-22 en een 40-31 ruststand. In de tweede helft geven de thuisspelers de indruk de match ge makkelijk naar hun hand te kunnen zetten. De tussenstanden als 50-40 en 65-51 zijn het bewijs. De bezoekers die geen te beste seizoenstart kennen repli keren. Steraanvaller Boeykens krijgt steun van Karei De Cock en van 72-61 6 vrijworpen. Ook Van den Bossche houdt het hoofd koel met een 3 op 4 en de thuisploeg geraakt uit de problemen en loopt tot 81-65 uit Punten: Moerzeke: 32 op 7 shot, 18 op 28 vw. Steeman 17-11, Verstappen 7-3, Van den Bossche 9-8, Van Loev 6-4, Simard 4-13. Verbe- ke 0-0. Melsele: 27 op 66.13 op 23 vrijworpen. Lombaerts 0-2, De Zutter 3-8, Van de vijver 2-5, De Scherpper 0-3, Deyaett 6-0, De Cauwer 9-2. Huyghe 3-9. Be cquet 0-8, De Bruecker 5-2. Beno over 77-72 nadert Sportief, maar komt uiteindelijk drie punten te kort. Den dermonde krijgt ambitie. Het wierf de ex-Bazelse aanvaller Hein Van Ren- terghem aan. Punten: Dendermonde. Esseldeurs: 7-9. Willockx 5-7, Bulted 10-9, Piron 5-3. Van Wauwe 2-4, De Cock 11-8. Sportief Temse: Windey 2-6, De Groep 0-4, Boeykens 14-16. Muylaert 1-4. Bolssens 6-4, Vavoirakis 6-Ó, De Cock 8-12. Osiris Denderleeuw - B.C. Zele: 72-69 Basketbal. BBC Lokeren verloor met 63-87 tegen Terlindenboys Aalst (polo) Hansbeke - Hemaco Dendermonde: 77-63 De Collegeploeg werd met een eerste nederlaag gekonfronteerd Op verplaat sing is dit zeker een ramp en Sleidinge - is één der kanshebbers. De eerste helft waren de bezoekers nochtans goed in de match De eindfase is normaliter de beste periode voor Hemaco Nu viel het anders uit. Ze kregen geen vat op de thuisaanvaller Dirk Van Hove, die bijna de helft van de punten scoorde Aan de rust hadden Leys en Blanc- quaert de bezoekers in een goede uit gangspositie gebracht met een 30-38 voordeel. De laatste 20 minuten liep het verkeerd, maar die misstap kan zater dag voor eigen volk reeds worden rechtgezet. Punten: Hansbeke: P. Van Hove 13, Dirk Van Hove 32, Claeys 3. De Sutter 10, Paelinck 15. Hemaco: Leys 15. Pat Van Lembergen 5, Blanc- quaert 10, Versmessen 9. De Rijcke 5. Goedgezelschap 4, Plalteaux 4. Baeten 2, Vermeulen 9 De bezoekers zijn er niet in gelukt om de nul weg te werken. Ze blijven alleen en puntenloos op de laatste plaats. Geen hoopgevend vooruitzicht. Nochtans in drie van de vier gespeelde wedstrijden was Zele een potentiële winnaar. Het scenario is steeds hetzelfde. Het heeft geen speler die op de beslissende mo menten de ploeg naar de zege kan leiden. Ook verliest de ploeg op bepaal de momenten de concentratie en krijgt een tien punten kloof te slikken. Het begon nochtans vrij goed voor Zele. De eerste tien punten werden door de vijf spelers gescoord en een 9-0 voorsprong. De volgende minuten gebeurde het. Het resultaat was 23-12 aan de 10e minuut. De achterstand bleef er tot de rust 38-28. Bepaalde vaste waarden of spe lers waarop als ruggegraat werd op gerekend, zoals Marien, Arcav, Wairaet, kunnen zich onvoldoende doorzetten in de aanval Spelmaker De Beule was zeer verdienstelijk in het opvangen van De Moor en de jonge Van de Vijver deed het voortreffelijk onl driepunt specialist Van de Vijver op te vangen. In de eerste helft wierp De Brauwer zich op als de beste afwerker Hij werd dan ook aangewezen om de bezoekers bij te brengen. Met 14 korven uit 25 pogingen werkte hij knap af. De steun was aan de magere kant. Het werd een nipte neder laag. Punten: Osiris Denderleeuw: Crabbe 7-10, De Moor 5-7, Buytaat 4-0, Tony Van der Kelen 13-8. Pigeon 7-3. Roeiandt 2-6. Zele: De Beule 0-0, Van Doorselaer 2-0, Deb- baut 0-0: Hesters 6-4; Arcay 5-9. De Brauwer 11-21, Wairaet 0-1., Maries 4-4. Beno BADMINTON Beno Cibo Zele - Lovendegem: 79-49 De Zeelse ploeg heeft eindelijk een overwinning behaald. Het was in de eerste minuten merkbaar dat de bezoe kers bijzonder zwak waren. Aan de 6de minuut 12-2. Aan de 11de minuut kwam er nog een reaktie 18-12, maar daarmee was de kous af Peter Moens en Yvan Moens konden naar hartelust sco ren en van 26-12 naar 32-16 en een 40-21 was één vloeiende beweging voor de thuisploeg. In de tweede helft kreeg het ééninrich- tings basketbal een verlengstuk. Yvan Moens werd bij de afwerking het best geassisteerd door De Maesschalck en de tussenscoren spreken voor zichzelf met 51-24,63-31 en 75-42. Punten Cibo Zele: Peter Moens 14-4, De Maesschalck 6- 12, Bosmans 0-2, Colman 2-0, Paul Van Damme 0-4, Yvan Moens 16-14. Lovendegem: Vonck 6-8, De Clerck 0-2, Blomme 0-5, Vereecke 6-8, Botte 9-5. Beno VW Hamme - Wielsbeke l-O. Een elleboog is ook een middel om Vergeylen tegen te houden (vh) Voor de vierde opeenvolgende keer organiseerde Drive uit SL Gillis-Dendermonde haar gemengd dubbeltornooi waaraan maximum zes clubs mogen deelnemen. De winnende club krijgt de prachtige wisselbeker van dit zesclubstornooi voor eo seizoen mee naar de club De eerste twee edities werden gewonnen door Merchtem. Maar de derde uitgave, die Merchtem moest winnen om definitief de beker in haar bezit te krijgen werd door de organiserende club afgesnoept. Merchtem moest dus kost wat kost de vierde ediüe winnen Maar er waren kapen op de kust. Drive en Plumula bewezen vorig seizoen reeds zware concurrenten k zijn. Dit zesclubstornooi bestaat uit drie reeksen voor C2 spelers, drie reeksen voor recreanten en één poule voor jeugdspelers. Buggenhout haakte op het laatst moment af Een combinatie van leden van de Appelse Amateurs en beginnende jcugdespelers van Drive vingen die leemte dan maar op. In de eerste poule speelden Paul Bostecls en Patricia Van den Abcele voor Drive, Augustijn Van Nieuwenhove en Marie-Jcanne Schoups voor Merchtem en Luc Doms met echtgenote Gilberte Nackaerts voor Plumula-Bornem. De Antwerpse ploeg bleef hier ongeslagen. Na Bornem volgden Drive en Drop met 8 punten. In de tweede poule wonnen Jan Buyle en echtgenote Greta De Brandt van Drive de confrontatie met Plumula en dus hun poule. Ook de derde en vierde poule werd door Drive van Plumula gewonnen. Al moe zeker worden vermeld dat in de vierde poule broer en zus Van Weyenbergh drit sets nodig hadden om Ann-Mie Borghijs en Dirk Van Goethem te verslaan. In de vijfde poule gebeurde dan weer het omgekeerde. Daar verloren Hermans-Va den Dungen van Drive in drie sets de overwinning van Rottiers-Aerts van Plumub Maar de zesde reeks was een ontgoocheling voor Drive. Maar desondanks slaagde Plumula er niet in het maximum der punten te halen. Daar slaken Els Serges: en Germain Jurmont van Oudegemse een stokje voor. Ze wonnen in drie sets va Nadine Doms en Marc Van Camp van Bornem In de jeugdpoulc hadden Alain Berckmoes en Petra Bosteels geen tegenstand. Es lofwoord is hier trouwens zeker gepast voor Petra Bostecls die naast har wedstrijden in de jeugdreeks versterking moest geven in de derde poule waar ondertussen Annemie Van Der Heyden door een enkelkwetsuur was uitgevallen. Na het optellen van de einduitslag bleek één wedstrijd lussen Drive en Plumula ovfl de eindoverwinning te hebben beslist. Drive werd met 63 punten winnaar voor Plumula met 61, dan Oudegem, Danlie, Merchtem en de combinatie Appels-Drive. (LC.) VW Hamme - Wielsbeke I-O. Van Caetenberghe knalt op doel (vh) White Star - Grembergen: 65-62 Grembergen was te St.-Amandsberg H dicht bij een eerste seizoenzegc. De L thuisploeg was in de slotfase bijzonder m JWT'~ kansrijk, werd door de lokale clublei- S V 4 i, WÊKÊK 0 «P* ders toegegeven. Grembergen verdien t' .0&Êt$WKA.. V if'j de de overwinning maar het dubbeltje 0Ê000- J f' W viel aan de kant van de thuisploeg. Inde Él *',X iü MÈÉËÊl jgrag"V jaali eerste helft hadden de bezoekers een vijf -Sk-mm punten voorsprong (25-30) opge- JjpHKjiJr? bouwd. In een spannende tweede helft "00 Ar <^3ÊÊ00.' konden de bezoekers het met afmaken. Alexander 18, De Rudder 10, Verschae- ve 12. Van Hamme 7, Van de Kauler 16, Basket Bavo Moerzeke - Melsele 82-87. Ook deze worp Vermeulen 9 Verhoeven 14, Goetmae- M xaratem Marc D'Hondt haalde zilver op het W.K. te Gra: van Van Bosen (Moerzeke) zU in de 'korf (vh) ckers l4' Pu,tóman 13 VW Hamme - Wielsbeke l-O. Nardus heeft het met gemakkelijk met drie bezoekers rond de discipüne %/l, contóc,. (lv) zich (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 30