Aalst Baardegem Herdersem Erembodegem Meldert Moorsel Nieuwerkerken De Voorpost - 27.10.1989 - 13 Les enfants de la Troupe Verleden zondag werden «De kinderen van de Troep» her dacht aan het gedenkteken in de Kapellestraat tegenover de hoofdingang van het huidig administratief centrum, destijds de «Pupillenschool». Een monument na wereldoorlog I door de toenmalige prins Leopold in 1922 ingewijd ter ere van oud-leerlingen troepenkinderen en legerpupill wereldbrand gesneuveld. Jaarlijks wordt deze ceremonie her- illen tijdens de haald. Na een bezoek aan de gebouwen die vroeger de Pupillen school huisvestten was er een plechtigheid aan het gedenkte ken waarna optocht door de centrumstraten en neerleggen van bloemen aan monumenten. Ongevallen - Fietser Frankv Vlaeminck uit Aalst werd op het Keizerlijk Plein aangereden door een personenwagen. De 17-jarige Vlaeminck liep hierbij verwondingen op. - De personenwagen bestuurd door Jonan Schelfhaut kwam op de Ledebaan in botsing met de fietssters Vanessa Pari- daens en Karolien De Schrijver. Ze werden beiden gekwetst. - Op het kruispunt Moorselbaan - O.L.V.-plein botsten een autobus en een personenwagen. Daarbij werden volgende personen gewond: Arseen De Henau, Petrus Steenhaut, Marianne Steenback en Mario Segers. Brand In de woning van Rita Bruylandt brak in de Pierre Cornelis- kaai brand uit door kortsluiting. Door het zeer snel optreden van de brandweer kon de schade beperkt worden tot de bergplaats. Gestolen - In de winkel van Vertongen in de Nieuwstraat werd een diefstal gepleegd. Een veertienjarige knaap werd er op he terdaad Betrapt. - En aan de Dendermondsesteenweg werd ingebroken in de woningen met huisnummers 162 en 294. Via de achterdeur raakten de dieven telkens binnen en verdwenen met geld en juwelen. Egra: Echtgescheidenen-gespreksgroep Regio Aalst Zoveel mensen weten - na een relatiebreuk - niet waarheen. Ze blijven-ifikwijls met een gans pak pijn te lang alleen voortwoekeren, of zoeken schijnoplossingen allerhande. Daarom werd Egra opgericht. De bedoeling ervan is dat mensen met dezelfde ervaring mekaar treffen en er wat van hun leven en pijn delen of mekaar bevragen omtrent de aanpak van heef wat spanningsvelden die in deze situatie In november wordt er samengekomen op 9 ea 23/11 van 20 tot 23 u. Op 15/11 wordt er naar T^osalie Niemand' gegaan in de Werf. Kontakt opnemen met Annie, 77.82.41. Brand in Dekaply In het holste van zaterdagnacht brandde het in dekaply in de derde industriezone Erembodegem. Wellicht was kortslui ting aan een kompressor er de oorzaak van. De schade kon door tijdig ingrijpen toch relatief beperkt worden. Vriendenfeest Ten voordele van de Sociale Dienst voor de leerlingen orga- namiddag, niseren de direktie van het VTI Aalst, de Sociale Dienst, de Ingeborg met «Schimmen» Ingeborg brengt op woensdag 29 november in De Werf te Aalst haar avondvullende theaterproduktie «Schimmen». De BAC-spaarbank haalde eerder reeds Frank Dingenen en het komiscn echtpaar Johny Voners - Janine Bisschops naar Aalst. BAC sponsort bij voorkeur Vlaamse artiesten die dreigen tussen twee stoelen in de asse te belanden. Tussen het Vlaams vedettisme enerzijds en de serieuze Kuituur met Hoofdletter anderzijds. Niet in een liedjesprogramma of in «Tien om te zien» maar in een heuse theaterproduktie waarin ze andere zijden van haar talenten kan demonstreren. De Federatie van Vlaamse Kulturele Centra bezorgt haar in heel wat Vlaamse kuituurtempels optredens. Te Aalst werd dat niet het geval. Daarom is de BAC dan ingesprongen. Prijs aan de kassa 300 fr. In voorverkoop in BAC-kantoren 250 fr. Ingeborg treedt ook op in de Bevegemse Vijvers te Zottegem op zaterdag 2 december. Sint-Maartenfeest in 't Koerken Op zaterdag 11 november komt de Sint naar 't Koerken. Alle kinderen tussen 0 en 12 jaar zijn welkom. Om 14 uur is er poppenkast «Suikerbol» en daarna deelt de Sint snoep uit aan alle aanwezige kinderen van 0 tot 12 jaar. De inkom is gratis. Meer inlichtingen: Hak-'t Koerken, Sint-Martensplein 2 te Aalst, 053/70.38.88. Hak-'t Koerken is open vanaf 10 uur. Dansfeest van Aalsterse rijksscholen Op zaterdag 25 november 1989 organiseert de Vriendenkring van het Koninklijk Atheneum I, Rijksmiddenschool I en Rijksbasisschool-centrum Aalst een groot bal, dat zal door gaan van 21 uur af in de salons Verspaille, Keizerlijk Plein 61 Zoals steeds zal de opbrengst van dit feest aangewend wor den om het boekenfonds te spijzen van de lagere en de middelbare afdeling. In trance geraken voor 150 fr. Op zondag 5 november organiseert het Vredeshuis Aalst een meditatiemiddag waarop Chris Van Den Steen (Haaltert) zal trachten de aanwezigen in 'trance' te brengen. Het wordt een zondag-apero met brunch: Om 11 uur worden er koffiekoeken gegeven met lekkere koffie of tee en om 13 uur is er keuze uit diverse stoofpotten. Dit alles voor de prijs van 250 fr. per persoon. Je kan ook enkel de breakfast meedoen en in trance geraken. Dat kost u maar 100 fr. Karnavalbal Op zaterdag 4 november in zaal Sint-Anna, Roklijfstraat, vanaf 21 u. Karnavalbal en voorstelling van de kandidaten prins karnaval 1990. Een organisatie van AKV De Matotten. 90-jarigen gevierd Het feest der 90-jarigen in Rusthuis Sint-Job was het laatste dat teruggrijpt naar de 19e eeuw. De gelukkige senioren waren Gustaaf De Schepper, Marie-José De Neef, Maria Van den Broeck, Adrienne Van Geit, Clementine Verhoe ven, Alice Podevijn en Marcella Duprel. OCMW-voorzitter Eddy Dierickx hufdigde hen te midden van de vele residenten die vergast werden op een feestmaal en een geanimeerde namiddag. Vriendenkring van het personeel, de leerlingenraden en het ouderkomitee het reeds 19de Vriendenfeest. Het heeft plaats op vrijdag 10 november in de vernieuwde Keizershallen te Aalst vanaf 21 u. Dansavond vanaf 21.30 u. met Erwins diskotheek. Architekturale kant Van vrijdag 3 tot en met zondag 25 november stelt Maric-Ro- se Lortet architekturale kant tentoon in de Juweel- en Kunst- Muylaert-Hofman, Nieuwstraat 36 te Aalst. 1945 te Straatsburg geboren artieste van Franse natio naliteit die in Normandië woont. Tot 1977 werkte zij bij kranten en uitgevers te Parijs doch daarna wijdde ze zich feheel aan eigen kreatie. n een precies keurslijf laten haar werken zich niet inpassen. Hoofdzakelijk zijn het opeenhopingen van draden. De vorm groeit en er verschijnen volumes die het voorafgaandelijke beeld versluieren. De artieste exposeerde reeds o.m. in Frankrijk, in Detroit (USA), in Munchen (BRD) en in Nyon (Zwitserland). Prijzen behaalde ze o.m. in Alden-Biezen, in Monthey (Zwit serland) en in Tokyo. Joriskantorij Voor overleden scouts en gidsen van de Denderstreek orga niseert de Joriskantorij andermaal een herdenkingsplechtig heid op zaterdag 4 november met te 17.30 u. een mis in de Sint-Maartenskerk muzikaal opgeluisterd door de Kantorij waarna samenkomst in De Werf Aalst. De KWB tijdens de maandelijkse belotavond in de krypte (a) Hendrik Mertens exposeert De kunstschilder Hendrik Mertens uit Essene stelt recente werken tentoon in het Affligems kultureel centrum, Abdij straat 6. Toegankelijk tijdens weekends op zaterdagen en zondagen telkens van 15 tot 20 u. tot en met zondag 12 november. Vernissage met receptie morgen zaterdag 28 oktober te 19 u. met als ereeenodigde burgemeester Leo Guns. Inleiding door Louis Van der Hulst, kunstrecensent. Omlijsting met poëzie door Victor Van Frachen. Luc Philips te Aalst De Aalsterse Akademie voor Senioren organiseert a.s. maan dag 30 oktober in De Werf een voordracht door Luc Philips. Deze man die eigenlijk niet met rust ging spreekt over zijn ervaringen op het theater. Wie «pastoor» Pnilips kent weet dat het een boeiende namiddag wordt vanaf 14 u. Toegang kost 140 fr. Met seniorcard 100 fr. Dodenherdenking Samenkomst van de prominenten op het binnenplein van het stadhuis te 9.50 u. op woensdag 1 november en te 10 u. optocht naar het kerkhof via Molenstraat, Kapellestraat, Esplanades traat, Vrijheidstraat, Vredeplein met aansteken van de fakkel aan de eeuwige vlam, Keizerlijk Plein, Kan. Colinetplein, Kalfstraat, Sint-Jobstraat, Diepestraat en Kerkhoflaan. Plaatsen van de fakkel door de oud-strijders en toespraak vanwege de vereniging van onderofficieren waarna bloemen hulde en defilee. Tot 1 november mogen geen werken meer uitgevoerd worden op het kerkhof. Evenmin mogen er gedenktekens worden geplaatst in deze periode. Op 30 en 31 oktober wordt de watertoevoer afgesloten. Alle niet-winterharde bloemstuk ken en bloempotten moeten vóór 27 november worden weg genomen. Wat achterblijft na die datum wordt zonder ver naai door de stadsdiensten weggeruimd. Schotten op bezoek Een afvaardiging van de Kings Own Scottish Borderers komt op bezoek. Het regiment dat destijds te Moorsel ingekwar tierd werd. Op het Vredeplein op woensdag 8 november hulde aan het oorlogsmonument en rond 15 u. bezoek aan het oorlogsmonument te Moorsel. Nieuwe Dekeny Aalst krijgt een nieuwe handelsdekenij. Deze van Hoog straat, Houtmarkt en aangrenzende straten. Sport voor de missies Het Sint-Maarteninstituut organiseert vandaag vrijdag 27 oktober in het Osbroek een sportnamiddag ten voordele van de missies. Van 14 tot 15.30 u. uiteraard bij gunstig weder, sportcross in het Osbroek waaraan zowat 800 pers. deelne men. Ondertussen ook voetbalmatch leerlingen tegen le raars. Komt u ook kijken? Wafelslag Op 5 november aanstaande houdt Chiro Feniks zijn vierde wafelslag, dit om de Chirokas te spijzen, zodat de leden in nette lokalen kunnen verblijven en een prachtig zomerkamp kunnen beleven. De wafelslag gaat door in de zaal van de Kring, Dr. De Moorstraat Aalst van 14 tot 19 u. Iedereen is er van harte welkom. IMAVO In de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35 a.s. vrijdag 3 november diamontage «200 jaar na de Franse Revolütie» te 20 u. Aalst. De Liberale Gepensioneerdenbond organizeerde een geslaagde namiddag in de Keizershallen. Voor de gelegenheid werden Vader Abraham, Mieke en Juul Kabas naar Aalst uitgenodigd (a) DJ Mark Van den Steen. Kaarten in voorverkoop 50 fr, aan de kassa 60 fr. Romeroparochie Baardegem nam deel aan de Romeroherdenking waarbij o.m. een herdenkingskruis voor Romero werd geplaatst. Aartsbisschop Romero kwam-te sterk over in zijn inzet voor de armen en moest verdwijnen... Dergelijke kruisen worden nu onder impuls van de Abt van Averbode Geniets verspreid tijdens herdenkingsdagen. Ook te Baardegem waar dergelijk kruis bij de ingang van de kerk werd geplaatst. Gezinsgroep Een gezinsgroep is te Baardegem in wording. U kan er meer over vernemen bij Paul Jacobs of bij de pastoor. Op het programma van de KF St. Cecilia Erembode gem Jaarlijks Sint-Ceciliakoncert op zaterdag 28 oktober 1989 te 19 uur stipt in lokaal Zaal Eekhoorn, Brusselbaan 155, Erem bodegem. Eerste deel: optreden van KF St. Cecilia Erembo degem, dirigent de heer Raymond Merckx. Tweede deel: optreden van KF St. Cecilia Wiëze, dirigent de heer Adolf Breynaert, leiding trommelkorps A. De Smet. Presentatie Pierre Luyts. Fotoboek Klooster Bloedinzameling Zondag 29 oktober van 9 tot 12 uur in de Krypte: bloedinza meling, georganiseerd door het Nationaal Verbond der Vrije Bloedtransfusiediensten van België, Centrum L. Steens en de Vriendenkring Erembodegem. Romantisch koncert Het A Capellakoor Termuren heeft de eer u uit te nodigen tot een romantisch koncert. Het koor, dat onder leiding staat van Marijke Coghe, zal werk uitvoeren van o.m. Brahms, Men delssohn, Meulemans, Schroyens, Wilbye en Wilmots. Aan dit koncert verleent het pianoduo Martine Bombeeck, Peter Thomas zijn medewerking. Het zal werk vertolken van Bizet, Rachmaninoff en Schubert. Alle koorleden en het pianoduo. zouden het fijn vinden u te mogen verwelkomen op vrijdag 27 oktober 1989 te 20 uur in de feestzaal van het stadhuis te Aalst en op zaterdag 28 oktober 1989 te 20 uur in de parochiezaal te Erembodegem. Kaas en wyn Een fotoboek verschijnt ter gelegenheid van 30 jaar Klooster en 20 jaar Ouderkomitee. Te bestellen in het Klooster voor 500 fr. Kaas- en wijnavond Viering van het jubileum op zaterdag 28 oktober met een mis te 16.30 u. en een korte akademische zitting te 18 u. waarin hel Kijkboek wordt voorgesteld. Vanaf 19.30 u. kaas- en wijn avond en gezellig samenzijn. Naar Yerseke Op maandag 30 oktober naar het mosseldorp Yerseke in Op i Walc /alcheren. Bezoek aan oesterkwekerijen, film over mossel- kweek en bezoek aan een mosselveiling. Wandelen en winke len in Yerseke. Inschrijven bij Frans Ponnette, Lange Haag 16. Aalsterse wynmakersgilde Ledenvergadering: vrijdag 27 oktober te 19.30 uur in de Krypte. VKSJ Vergadering: zondag 29 oktober te 14 u in de Krypte. Davidsfonds Erembodegem Vrijdag 3 november te 19.30 u in de Krypte «Luisteren in de stilte», tocht door de muziekgeschiedenis. Comelco vestigt z(jn centrale administratie in Erem bodegem Comelco, het in het kader van het KB 187 opgerichte koördi- natiecentrum voor de zuivelnijverheid, met Stabilac, de Kaasmakerij Passendale, Lacsoon en Joyval als voornaamste participanten, bouwt in de Groeneweg, dicht bij de E40, te Erembodegem een administratief kompleks dat vanaf medio 1990 onderdak moet bieden aan de administratieve diensten van het koördinatiecentrum van voornoemde bedrijven. Een veertig vijftigtal personeelsleden zullen er worden tewerk gesteld. Niets Zonder Arbeid Trouw en Eendracht koncer- teert De Koninklijke Fanfare Niets zonder Arbeid, Trouw en Eendracht uit Erembodegem heeft de eer u uit te nodigen tot het 4e muziekkkoncert o.l.v. Freddy Van Laer, m.m.v. het strijkkwarter Arioso in de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk te Erembodegem op zaterdag 4 november om 20 uur. Deuren 19.15 uur. Deelname in de kosten 100 fr. KWB raadsvergadering Zaterdag 28 oktober om 19.30 u in de Volkskring, Kaai, Erembodegem: raadsvergadering KWB Erembodegem (cen trum). KAV-actua Erembodegem Maandag 23 oktober startte het KAV-Actua-Erembodegem het tweede werkjaar met een vergadering in de wachtzaal van het parochiehuis. Alle deelnemers beamen: «We willen sa men aandacht hebben voor wat er in de wereld veraf en dichtbij gebeurt. We willen samen hierover van gedachten wisselen, naar elkaar luisteren en zo van elkaar Teren. We willen onze kijk op mens en wereld verruimen». Wie houdt van een verrijkend gesprek, lekker tasje koffie en wat vriendschap van vrouw tot vrouw is alvast welkom op 27 november en 14 december a.s., telkens te 14 uur in de wacht zaal van het parochiehuis. En... breng dan gerust samen met je ideëen eigen artikels mee die de moeite waard zijn om te bespreken! Zaalvoetbalklub Pub 88 organizeert TD Zondag 4 november vanaf 20 uur in zaal Gerstenhof te Erembodegem: 3e grote TD van zaalvoetbalklub Pub 88 met Op zaterdag 28 oktober in de Gemengde Vrije Basisschool kaas- en wijnavond. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Jan en Godelieve De Geyselaer. Volgend weekend: de scouts. Naar Brussel? Op dinsdag 7 november met de bus naar Brussel. Vertrek aan de kerk te 8.30 u. Terug thuis te 20 u. 300 fr. De hoofdstad beter leren kennen is het doel. U kan inschrijven bij Maria en Alfons Maesschalck. Folders met programma beschikbaar. KBG in november Gepensioneerden worden verwacht op 13 november voor een kaarting, op 14 voor een samenkomst van het «Klein Be stuur», op 21 voor een samenkomst van het «Groot Bestuur» en op 27 andermaal voor een kaarting. AKABE De jeugdbeweging en volwassenenwerking voor anders-vali den zoekt een nieuwe leiding. Wie interesse hiervoor heeft kan bellen naar Ingeborg Vermoesen, 053/77.77.15. Vereiste leeftijd: minstens 18 jaar. K.A.V. Vrijdag 27 oktober 1989 om 19.30 uur in zaal Volkskring organizeert het Lourdeskomitee een Lourdesavond met een terugblik op de voorbije Lourdesbedevaart van juli jl. Op het programma: een diamontage, een «natje en een droogje», gezellig samenzijn, uitwisselen van foto's. Iedereen welkom! Samen met een nieuwe spaardienst is er vanaf dan reeds mogelijkheid in te schrijven voor de Lourdesbedevaart van 1992. K.A.V.-K.W.B.-wandeIing Op zondag 29 oktober 1989 maken K.A.V. en KW.B.-Nieu- werkerken een herfstwandeling in het Neigembos, op zoek naar paddestoelen en... kaboutertjes. De afstand bedraagt 9 km. Laarzen of waterdicht schoeisel zijn vereist. Vertrek te Nieuwerkerken Dorp om 14 uur, te Neigem aan de kerk om 14.45 uur. De deelname is gratis voor leden. Niet-leden betalen 40 fr. Zin in zingen? Heb je al gehoord van het lied 'Groter dan ons hart' of 'Ik zal W. jMBpISr'iVKl' 1 vPhP jfl met rusten' op tekst van Huub Oosterhuis en muziek van t 'M&Sl j* rr Antoine Oomen! Graag zouden we deze en natuurlijk ook vele andere mooie '||P^SpH liederen van deze schrijver en komponist instuderen. De W "f meeste zijn geschreven voor vier-stemmig koor en pianobe- i 1 ^1291 .geleiding. Prachtig. Zin te IjMnHfl Geef aan Martine Van de Voorde, Parklaan 8B bus 1, 9300 Aalst, 053/77.72.51. Bij afwezigheid kan je ook bellen naar 053/77.51.16 (vóór 1 november). Het is niet de Ania n da n i yïiSStaSeïK? °m '4"daagS°e '•Reiken een kunus naaien en eelfmaakmode (a, v^iicht^ade^fa)^ em

De Voorpost | 1989 | | pagina 13