Rultuurcentrum De Werf Aalst Hardrock "Mystery" in Aalsterse kuituurtempel «No sex please» in Baardegem «Mijn zoetje junior» en «Addio, addio, adieu»? Valabele alternatieven voor «Genoeg gewacht 14 - 27.10.1989 - De Voorpost I Solo-teaterman' Jozef Van den Berg, een van de eerlijkste en heerlijkste teatermensen uit ons ei gen taalgebied, diende in de tweede helft van vorige maand de volledige toer- nee van zijn nieuwe pro gramma "Genoeg ge wacht" om medische/per soonlijke (en ook wel arti stieke redenen) af te ge lasten. Tijdens een voor stelling ervan in de Ant werpse Singel stortte hij in elkaar, meer psychisch dan fysiek. Tijdens deze toernee wa ren ook twee voorstellin gen gepland in De Werf te Aalst, op zaterdag 28 en zondag 29 oktober. On middellijk togen de Werf-programmatoren op zoek naar een min of meer waardig vervang- programma en vonden dit in de produkties "Mijn- zoetje junior" van Pjeroo Roobjee door Het Ge broed in regie van Jan De- cleir (za. 28) en in "Addio, addio, adieu" door Teater Balloen. Kaarten die reeds afge haald werden, blijven gel dig voor de vervangende voorstelling. Het te veel betaalde bedrag wordt te rugbetaald aan de balie van De Werf. Wie geen gebruik wenst te maken van dit aanbod, mag zijn kaarten inleveren en krijgt zijn geld terug. Elke omruiling of terugbeta ling dient te gebeuren ui terlijk een half uur voor de voorstelling in kwestie. En dan nu het grote én gevarieerde aanbod voor de komende dagen. Zaterdag 28.10: "Mijnzoetje junior" door Het Gebroed "Het Gebroed" is een ver zameling pas afgestudeer den van de Studio Her man Teirlinck, die samen met een door hen zelf ge kozen gastdocent (Jan Decleir) in een vrije struk- tuur wel eens een (met in het achterhoofd waar schijnlijk wel: misschien wel meerdere) produk- tie(s) wilden opzetten. Pjeroo Roobjee bood De cleir twee stukken aan; de groep koos voor "Mijn- zoetje junior". En wie Roobjee een klein beetje kent, weet dat hem een eksuberant "iets" te wach ten staat, een belevenis, maar daarom nog niet al tijd een heuse teaterbele- venis! Het gegeven? Romeo Mijnzoetje wil akteur worden. Dit zint geens zins zijn vader, de pooier Hypolyte, en diens melan- kolieke vrouw, Nectarine. Tegen alle wetten van goede opvoeding in, ver- volwassenen 120 fr. voor Zondag 5 november: laat Romeo de geborgen- deze familievoorstelling "Hackadja" door de heid van zijn thuis voor van zondag 29 oktober om Muziekgroep De Nieuwe een onzeker akteursbes- 15 uur in de Schouwburg. Snaar taan in een tweederangs- theater. Maar als bij toe val wacht hem daar niet enkel de rol, maar even eens de vrouw van zijn le ven. Wordt de aktrice en sprookjeskoningin Hyme- na de zijne? Kent hij de grote roem? Zal hij de weerstand van pa en ma overwinnen? Vragen ge noeg dus waarop Het Ge broed poogt een ant woord te vinden. Op 13 oktober 11. ging het stuk in het Brusselse PSK in première en de reakties waren zeker niet over de hele lijn positief te noe men. Een tekst die heel wat gebreken vertoont, een regie die "verontrus tend zwak" is, een weinig overtuigend akteren: een voorstelling die op ieder gebied rijpheid en erva ring mist. Toch kan het best een aardige avond worden: er zitten ook erg mooie spelfasen in met onverwacht interessante wendingen. Dit "Mijnzoetje junior" van Pjeroo Roobjee wordt geregisseerd door Jan Decleir en de akteurs zijn: Stany Crets, Ineke Geerts, Walter Michiels, Filip Peeters, Marcel Royaards, Ann Pira, Kar lijn Sileghem en Joris Van Dael. Toegangsprijs 250 fr. Om 20 uur in de Schouwburg. Zondag 29 oktober "Addio, addio, adieu" door Teater Balloen De familievoorstelling op zondagnamiddag van Jo zef Van den Berg wordt vervangen door een voor stelling voor "avontuurlij ke kinderen vanaf zes jaar" en voor alle ande ren. Teater Balloen speelt "Addio, addio, adieu": een humoristische en mu zikale voorstelling over prinsen, durf en liefde, een sprookje-in-een- sprookje. We zijn ergens op de grens van een ver konink rijk. Hoe lang geleden? Drie soldaten houden er de wacht. Waarom? Dat zijn ze zelf bijna vergeten. Het is wel een bijzonder drietal: de oudgediende met zijn dikke buik, de jongeling van uitstekende komaf en hun sluwe kom- mandant. De tekst is van Robin Kortlang, de regie van Jurriën Rood, de muziek van RJ. Stips en de ak teure zijn Gerda Van der Pol, Matjan Boonen en Robin Kortlang. Kinderen betalen 100 en Donderdag 2 november: "Geluk by een ongeluk" met De Mounties uitstekende internationa le produktie die "La-La" ongetwijfeld geworden is. En nu is er de derde show met de misterieuze titel "Hackadja". Is het een oosters gerecht en moet men het rauw dan wel ge kookt eten? Is het een uit roep bij moeilijke technis che handeling? Of ge woon een Senegalees vruchtbaarheidsritueel? Bestaat er een uitgebreid gamma software voor of komt men middels hand werk tot een beter resul taat? De antwoorden worden gegeven door drie muzikale humoristen en hun wonderlijke technis che ploeg. Op uitnodiging van VTB-VAB, afdeling Haaltert-Aalst, brengt op zondag 5 november om 19.30 uur in de Schouw- Piet Bambergen, verzeke- burg van De Werf de mu- ringsmakelaar, verkoopt ziekgroep De Nieuwe een verzekeringspolis aan Snaar zijn bejubeld pro een van zijn beste vrien- gramma "Hackadja". den (Rudi Falkenhagen), Wat is het geheim van De die kort daarop in Italië Nieuwe Snaar? Heel een- verongelukt. Een vrese- voudig: goede muziek, lijk ongeval, waarbij het grappige teksten, een slachtoffer niet of nauwe- werveling van muzikale lijks geïdentificeerd kon en visuele gags en drie ge worden. zichten die gemaakt zijn Zijn vrouw (Monique om mensen aan het la- Smal) vindt niet alleen chen te brengen, troost bij Piet maar kan, dankzij de polis van haar man, ook een aardig som metje opstrijken. Piet en Monique starten samen een afslank-farm, de grote passie van Piet na een voortdurend gevecht met zijn 110 kg. Ondanks de aanloopproblemen en de "hulp" van de inwo nende schoonmoeder lijkt de zaak te floreren, totdat de dood gewaande echt genoot ten tonele ver schijnt. Kortom: een ko medie met de beproefde situatiehumor, de on weerstaanbare humor van de Mounties. Maar wees gerust: lachen zul je! Dit stuk van Dave Free man (steeds garant voor een leuke komedie!) werd vertaald door René Van Vooren en de akteurs zijn Piet Bambergen, Rudi Falkenhage, Monique Smal, Jaap Stobbe, Mar- greet Heemskerk e.a. buTg^oëgaigsïrfstoO fr" Sm""'0p 5 november aa" he'werk Zo'n vijftien jaar zijn ze De Nieuwe Snaar is er nu al bezig, eerst als "De andrmaal in geslaagd een Snaar" en later als "De voorstelling te kreëren Nieuwe Snaar". Hun mu- met een misterieuze titel, ziek onderging in die tijd Het wordt weer een avondje probleemloos amusement, echt Vlaam- Aalst. Mystery: Peter De Wint, leader en vocals omringd door Geert Annys gitaar, Kris De Brauwer drums, Kris Taerwe keyboards en Filip Dewilde bass "Hardrock in kultureel centrum De Werf, het moet kunnen" zegt Peter De Wint, een Nieuwerkerkenaar die de spreekbuis is van hardrockband "Mystery", zo mysterieus als het leven zelf. Aalst en meer in het biezonder De Werf werden door Mystery zelf uitverkoren voor hun officiële Belgische première. een grondige evolutie. Ze bevat elementen uit de Vrijdag 3 november Min-On met traditionele Japanse dans en muziek Dat Europalia Japan '89 ook Aalst een graantje gunt van het grote aanbod dat deze dagen in onze volksmuziek en alle mo kunsttempels te beleven gelijke populaire genres valt, weet U natuurlijk al. en wordt door het drietal Een niet te missen voor- met grote virtuositeit ge stelling is het optreden bracht. Daarnaast ging de van het ensemble Min-On humor een steeds grotere met traditionele zang en plaats innemen, dans in de Schouwburg Het overstapje van de ge- om 20 uur op vrijdag nvoember. Opgericht in 1963 door Daisaku Ikeda met hoofd zetel in Tokio en een aan tal filialen in de belang rijkste steden van Japan, organiseert Min-On zo wel muziekwedstrijden, muziekfestivals, muziek- kursussen als koncerten. Verder worden ook ande re aktiviteiten in het wer kingsprogramma geïnte greerd, voor zover ze be- broeders De Smet van louter muziekgroep naar een mengeling van teater en muziek is achteraf be keken een voltreffer van formaat. De integratie van Geert Vermeulen (viool en zang) verliep bij zonder vlot. Geert ont popte zich, naast Jan (ak se maar tegelijkertijd in ternationale humor vol met slapstick en gewoon amusante liedjes... maar 'inotsgek! De "unforeseeable futu re" gaat schuil onder de naam "Hackadja!". Met grotendeels dezelfde ploeg (teksten van Hugo Mathysen; dekorontweip, artwork van Guido Malis- se), bezinning, bevlieging, trappen en natrappen van De Nieuwe Snaar zal "Hackadja!" u andermaal een avond kompleksloos amuseren. Alleszins verre van een nog debuterende forma tie want, haar muzikanten hebben reeds hun sporen verdiend in diverse gere nommeerde bands. Mysterie brengt het solie- de rockwerk, krachtig maar melodieus en van zelfsprekend niet ge speend van een aantal cli chés. Na maanden intens stu diowerk, na enkele optre dens in de Bondsrepu bliek is Mysteiy nu klaar voor zijn première. Daar na kan het ofwel de En gelse toer op ofwel duikelt het de studio in voor el- pee-opnamen. Een optie die nog te nemen blijft. Voor "Mystery" wordt zondag 12 november dan ook een uitzonderlijk ge beuren. Wat meestal op uitgestrekte weiden of voetbalvelden gebeurt valt nu mensen ten deel gezeten in knusse zetels in een uiterst komfortabele schouwburg. "Buitennis- sage esbattementen of ex ploten die de limieten zouden overstijgen zijn niet te verwachten. Van sigarettenpeukjes of kauwgom zal de mooie schouwburgzaal geen last ondervinden". Aldus de Mystery-jongens wiens er varing op dat stuk reeds groot is. Ze kennen het publiek en weten terdege hoe het aan te pakken. Programma Op zondag 12 november hoort U vanaf 20.30 u. in het voorprogramma de Duitse groep "Heavens Gate" die o.m. dankzij een clip op MTV heel wat sukses kent. In België zijn ze nu voor het eerst. Hoofdmoot is uietraard het optreden van "Myste ry" dat bovendien een aantal surprises in petto heeft. Om jiun officiële première nog meer glans te verlenen hebben ze in derdaad een paar gasten uitgenodigd. Ex-front man van de supergroep "Iron Maiden" Paul Dia- no komt mee-jammen. En wellicht niet alleen. En ook leden van "Hallo- ween" komen achteraf mee doen in een har- drockhappening. Klap op de vuurpijl wordt het feit dat "Stage Light" instaat voor de aller nieuwste belichtingstech nieken. Moet kunnen Mystery wil met dit gebeu ren ook aantonen dat der gelijk hardrockgebeuren ook in De Werf moet kun nen. Dergelijke groepen treden tenslotte in Ham mersmith Odeon in Lon don wekelijks op en daar is nog nooit iets gesloopt of beschadigd. Als dat een geruststelling kan zijn voor bange zielen. Met dit optreden wil Mys tery het taboe doorbreken dat hardrock sinoniem zou zijn van sex, drugs, ge weld en cetera. Hardrock- groepen bouwen gewoon leuke feesten waarbij jong en minder jong zich aktief betrokken voelt en mee- neuriet of wiegt zonder er soms zelf bewust van te zijn. U kan reserveren via 053/ 21.71.76. 250 fr. in voor verkoop. 300 fr. aan de kassa. LH Op zondag 29 oktober ver gast Theater Balloen ons op «Addio, addio, adieu», een familievoorstelling voor kinderen vanaf 6 jaar. Toegang 100 fr. en humoristische en muzika le voorstelling over prin sen, durf en liefde. Een sprookje-in-een-sprookje voor avontuurlijke kinde ren. Reeds afgehaalde kaar ten blijven geldig voor de vervangende voorstellin gen.. Het teveel betaalde bedrag wordt U aan de balie van De Werf terug betaald. U kan eventueel ook uw kaart inleveren en uw geld terugkrijgen. Ook eventuele reservaties moeten worden geannu leerd. Dit geldt eveneens voor de abonnements kaarten. Elke omruiling of terugbetaling dient te gebeuren uiterlijk een naif uur vóór de voorstel ling in kwestie. Kultuura- nimator-direkteur Yvan Verhavert dankt u alles zins voor uw begrip. trekking hebben op de van hun eerste kreatie verspreiding en ontwikke- "Fragmenten uit de geïl- ling van de muziekkul- lustreerde muziek" heeft tuur. Via kulturele uitwis- de groep talrijke presti- seling op muzikaal vlak gieuze prijzen opgele- worden internationale verd: Persprijs en Bron banden gesmeed. Min-On zen Roos op het TV-Fes- wil ook de verspreiding tival van Montreux 1984, van de Japanse muziek de "Tasse d'Or" kordeon en zang) en Kris Naar hun eigen zeggen (hobo en zang) tot een kan de nieuwe show ver- meesterlijke podiumfi guur. Het internationale sukses Toneelgezelschap «Hoop in de Toekomst» Baarde gem brengt op 10,11,12,17 na.. en 18 november telkens te vat worden in de volgende 20 u. (op zondag te 19u.) 26 alternerende allitera- opvoeringen in zaal «Ons Kultureel Centrum De Werf werd er officieel van in kennis gesteld dat wat betreft het seizoen 89-90 alle geplande aktiviteiten van Theater Jozef van den Berg zullen geannuleerd worden. Mede op grond van medische indikaties is «Genoeg Gewacht» dan ook niet meer beschik baar. De produktie van een nieuwe familievoor stelling is bovendien voor onbepaalde tijd verdaagd. Het kultureel centrum De Werf zorgt nu wel voor twee volwaardige alterna tieven. Op zaterdag 28 oktober brengt «Het Gebroed» «Mijn Zoetje Junior» met een stel beloftevolle jonge akteurs in een regie van Jan Decleir. Romeo wil akteur worden. Dat zint noch zijn vader, een pooi er noch diens melancho lieke vrouw. Romeo ver laat de geborgenheid van •zijn thuis voor een onze ker bestaan. Daar wacht hem niet een rol maar wel de vrouw van zijn leven- Toegang: 250 fr. stimuleren door jaarlijks een Internationale Mu- ziekwedstrijd op te zetten in Tokio. De vereniging voor popu laire kunsten, Minburen, op het Internationaal Festival van Café-Théatre te Can nes 1985, de "Pris du Off voor café-théatre" tijdens het teaterfestival van Avignon 1985. Maar ook die opgericht werd door gereputeerde optredens i i tlIHanc Ho Printomnc rif de koncertvereni^ Min-On, stelt twintig dan sers en muzikanten voor met een programma ge wijd aan de traditionele Japanse dans en muziek. tijdens de Printemps de Bourges 1984 en 1985 en de Olympia te Parijs in 1985. De tweede produktie "La-La" werd eind '85 Onder het tema "De vier voorgesteld te Brussel, seizoenen en het volk van Vijf avonden was de Be ursschouwburg uitver kocht. De hieropvolgende toernee werd een groot sukses in Vlaanderen. Ook in Nederland kwam het publiek in groten geta le opzetten. Dit program ma werd in de loop van vorig jaar tweemaal be kroond in Duitsland (de Goldene Hummel te Hamburg in augustus '88 en de KJeinkunstpreis te Wilhelmshafen in novem ber '88). "La-La" is bijna volledig door de Neder landse Vara-T.V. uitge- Japan" wordt een uniek spektakel gebracht, waar in allerlei elementen van de Japanse podiumku nsten aanwezig zijn: in strumentale muziek, Ja panse trommels, sansa- dansen, akrobatische uit voering van Sjamisen, zwaarddans, leeuwen- dans, parapludans, dans met kaarslichten, acht- koppige reuzeslang, dans met de bloemenhoed e.a. Een programma dat door zijn wervelende kleuren rijkdom, zijn voor onze oren eksotische muziek zonden. Achter dit pro- en door zijn elegantie een gramma werd, wat Vlaan- groot publiek moet kun- deren en Nederland be nen bekoren. De Werf treft, een punt gezet, zou moeten te klein zijn Maar Frankrijk, West- voor dit optreden. Toe- Duitsland, Italië en waar- ga ngspr ijs 500 fr. en dat is schijnlijk nog een reeks geen frank te veel voor dit andere landen zullen zich uniek spektakel! kunnen opwarmen aan de ties: Astronomische Ak- kordeon, Belgische Be lhamels, Chronische Cho reografieën, Driestemmi ge Demonstraties, Een voudige Eerlijkheid, For midabele Fratsen, Geest ige Gadgets, Helse Hobo, Instrumentale Impres sies, Jachtige Jazz, Komis che Klassieken, Levendi ge Lichtman, Muzikale Memories, Natuurge trouwe Nabootsingen, Onwaarschijnlijke Onzin, Penibele Pauzes, Qua- drofonische Quotiënten, Rollende Rockers, Sensa tionele Sonorisator, Theatrale Tierelantijnen, Uitdagende Uitvoerin gen, Viriele Viool, Won dere Waanzin, Xenoma- ne X-stralen, IJzeren IJ ver, Zotte Zangers. Niet te missen deze "Ha ckadja!" van De Nieuwe Snaar! Kaartverkoop en reserva tie: CS De Werf, Molen- Huis», Hoogstraat van het blijspel van Anthony Ma- riott en Alistair Foot «No sex please». U kan reser veren op zondagen 22 en 29 oktober en 5 november van 10 tot 12 u. via 052/ 35.75.62 of op werkdagen van 18.30 u. tot 19.30 u. via 052/35.96.44 bij Maurits Dauwe. «No sex please» bleef in London liefst 5000 dagen op de affiche. Een rekord dat enkel overtroffen werd door «De Muizeval» van Aga tha Christie. «No sex please», een im potente uitspraak na pas vier weken huwelijk. Kerngezond intelligent en sympathiek zijn Peter en Frances alleszins. Toch ontstaan er paniekerige reakties zodat om de ha verklap «No sex please» door het huis gehoord wordt. Schoonmoeder? Peters loketbediende? Nachtmerries? de kontro- le van de bankaccoun- tant? Vragen en intriges genoeg om poolshoogte te komen nemen. Come and see. «Onder Ons» Tweede produktie van Hoop in de Toekomst wordt op 3,9, 10 en 17 maart «Onder Ons» waarmede René Verheezen de Staatsprijs kreeg. Een volks drama over een Vlaams Gezin met haarfijn getypeer de personages, en een intri gerend verhaal in een regie van William Guns. Vooroor delen, hypokrisie, onver draagzaamheid, onbegrip. De cast In «No sex» ziet U Kathleen De Ridder, Hendrik Wijnen- daele, Geert De Clerck, Paul Van Rossem, Roger De Rop, Kathleen Van den Eede, Pe tra Abbeloos, Jeanine Moens, William Ruyssinck, Willy De Ridder, Gunthcr Caris, Jurgen Simoens en vooral Betty De Pauw. In «Onder Ons» spelen Ma rie-Jeanne De Ridder, Raf De Plekker, Kathleen De Ridder, Betty De Pauw, Ro ger De Rop en William Ruys sinck. straat, 9300 Aalst. 053/76.13.11. Tel. Tot 31 december kunnen jonge ren nog deelnemen aan de "Ta- leninterviewwedstrijd" georga- nizeerd door het Animatiecen trum voor Talen. Voor meer informatie kan men terecht bij de Koning Boudewijnstichting, sekretanaat Taleninterview- wedstrijd, Brederodestraat 21 te 1000 Brussel 021511.18.40. In Engeland, Wales en Schot land kunnen toeristen gebruik maken van postauto's om het land te bezoeken. Het gaat hem om jeeps, landrovers en sta tionwagens die de post bezor gen in afgelegen dorpjes. Aalst. Talrijke grasperken krijgen nu een grondige beurt en waar het ook maar kon worden er troschrysanten aangeplant (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 14