Spiksplinternieuw Festival van Vlaanderen in onze regio In één blik alle tekenfilms voor de hele week tv Eerste Dendermondse lustrumnacht van het hart werd sukses Provinciale Hogeschool voor vertalers en tolken reikte diploma's uit Seminarieprogramma Kamer voor Handel en Nijverheid Dendermonde Toelage voor wegen- en rioleringswerken in Hoogveld De Voorpost - De Voorpost De eerste Dendermondse lustrumnacht van het hart ingericht door de vzw Ca to, de vriendenkring van hartpatiënten uit de Re gio Dendermonde, ge houden in de Salamander te Buggenhout, is in na volging met de vier vorige uitgaven een nieuw en al geheel sukses geworden. Voor de gelegenheid had de vzw Cato beroep ge daan op The Ed-Albert- singers waaronder twee leden van de winnende Bakarabeker en Rita De Neve, die nog niets van haar talent bleek te heb ben ingeboet. Tussen de gastoptredens in kwam Constant Vermeulen, voorzitter van de vzw Ca to de aanwezigen zeer hartelijk welkom heten, hierbij aanstippend dat de eerste lustrumnacht van het hart samenviel met de slotdag van de week van het hart, een week waarin door diveise gespeciali seerde klinieken de klem- toon werd gelegd op het nut van de revalidatie en konditietrainingen voor hartpatiënten. Trainin gen die bij de vzw Cato ook precies vijf jaar gele den op gang werden ge bracht en buitengewoon gunstige resultaten ople-"' veren bij hen die van deze avondtrainingen gebruik maken. De voorzitter be klemtoonde bovendien dat bij de vzw Cato de deur open staat voor alle hartpatiënten uit de Re gio Dendermonde waar ze ook in behandeling mo gen zijn geweest. De wer king van de vzw Cato nog verder uitbreiden is onze bekommernis voor de toekomst. Zeer kortelings zullen we ook een nieuwe informatiebrochure ter beschikking stellen van hartpatiënten die het zie kenhuis verlaten. Met de ze brochure willen we hun helpen bij de nieuwe leef- en eetgewoonten, hun met raad en daad bijstaan in het streven naar volle dig herstel en eventuele werkhervatting. Het is dank aan U allen dat we onze doelstelling kunnen waarmaken, want als zelf standige zelfhulpgroep zijn we op ons eigen aan gewezen, besloot de voor zitter zijn fel toegejuichte toespraak. Tot een stuk in de nacht ging het crescendo en tus sendoor vond ook de trek king plaats van de gratis tombola met als hoofd prijs tien dagen Spanje voor twee personen in volpension. Prijs die ge wonnen werd door het nummer 2403. De andere prijzen gaan naar de num mers: 3414 - 1151 - 1808 - 1036 - 3125 - 3097 - 2994 - 1779 - 3459. Deze zijn af te halen bij C. Vermeulen, Weggevoerdenstraat 48, 9330 Dendermonde tot en met 15 november 1989. In de resterende maand en van het jaar rondt de De provinciale hogeschool voor vertalers en tolken reikte zijn diploma's uit en we geven hierbij de namen van de gediplomeerden uit onze regio. Eerste zittijd tweede licen tie vertaler met onder scheiding Dominiek Meeuws uit Lokeren; op voldoende wijze Nancy De Bree uit Lede en Bart Dufour uit Hofstade. Tweede zittijd tweede licentie tolk met onderscheid'ng: Chris Sac- re uit Hofstade. Tweede zittijd tweede licentie ver taler met onderscheiding: Daisy Dauwe uit Zele. Pa trick Mathay uit Gijze- gem, Ann Van de Vijver uit Doel en Van Peteghem Nicole uit Lokeren; op voldoende wijze: Marian Ceuppens uit Lede, Hen- ny D'Herde uit Erpe-Me- re. Dirk Tas uit Dender monde, Pascal Timmer mans uit Erembodegem, Kristine Van Wiele uit Ze le en Filip Willems uit Dendermonde. Buggenhout. Het bestuur van de vzw Cato tijdens de Nacht van het Hart (foto Guy) vzw Cato zijn jaarwerking telma - een algemene re- ber en het eindejaarsfeest af met een Kookavond petitie in gezond feesten op zaterdag 9 december. - Lekker feesten met Vi- op donderdag 30 novem- Buggenhout. Volk genoeg op de Nacht van het Hart in de L (foto Guy) Salamander Gemeenschapsminister van ruimtelijke ordening en huisvesting Louis Waltniel heeft een belofte van toelage verleend aan de wegen- en rioleringswerken in het industrieterrein Hoogveld te Dendermonde. Hij deelt dat mee in een brief aan de Dendermondse PW-volksvertegenwoordiger Verberckmoes die de mini ster dienaangaande had geïnterpelleerd. De subsidie, zo staat in de brief, zal 15.847.256 fr. bedragen. Zodra ae interkommunale DDS vanwege de Vlaamse technische diensten van het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap hiervan de officiële betekening heeft ontvangen, kan zij het nodige doen om de werken in aanbesteding te stellen, aldus de brief van gemeenschapsminister Waltnie aan volksvertegenwoordiger Verberckmoes. In de loop van de maand en november en december organizeert de Kamer voor Handel en Nijver heid een aantal semina ries en staat, er ook een provinciaal colloquium op het programma. Het eerste seminarie in de reeks handelt over pro- duktaansprakelijkheid en heeft plaats op vrijdag 17 november om 14.00 uur. Het seminarie gaat over de aansprake lijkheid van de onderne ming, wanneer fysieke of materiële schade wordt veroorzaakt als gevolg van een gebrekkig pro- dukt. De vraag wordt ge steld naar de verantwoor delijkheid van de produ cent. Verder wordt ge handeld over de nieuwe wetgeving en de EG-ver- ordening ter zake. Het tweede seminarie kreeg als titel «merken, modellen en oktrooien» en bespreekt de waarde van een merk, model of oktrooi en welke bescher- ■•«kkltd m P»éir - Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22 54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2 100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekeni 442-8601481 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever D De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 ming hieraan gegeven wordt in het buitenland. Het seminarie heeft plaats op vrijdag 24 no vember om 14.00 uur. Dan is er op 8 december om 14.00 uur een semina rie over «vestigingsattest, registratie en erkenning». Het vestigingsattest, de erkenning of de registra tie zijn voor ondernemin gen die werken uitvoeren of werken laten uitvoeren van groot belang. Welke aktiviteiten mogen wor den uitgevoerd en voor welke is een wijziging no dig. Colloquium En dan is er nog het pro vinciaal colloquium dat op donderdag 21 decem ber wordt gehouden en georganizeerd wordt in samenwerking met de Vereniging van Vlaamse en van Oostvlaamse Ka mers. Het programma van dit colloquium ziet er als volgt uit: 9.00 uur onthaal van de deelnemers; 9.30 uur vraagstelling naar 1992 toe: waar staan wij nu en wat moet 1992 brengen? Karei De Gucht, Europees parle mentslid zal deze vraag beantwoorden. Om 10.00 uur bespreekt be drijfsrevisor W. De Mey het Europees Ekono- misch Samenwerkings verband en de nieuwe sa menwerkingsvorm voor ondernemingen. Na de koffie heeft men het dan over de overname, fusie en aquisitie van onderne mingen en om 11.30 uur komt de ecu als nationaal, kommunautair en inter nationaal betaalmiddel aan de orde. Om 12.00 uur volgt de slottoespraak door gemeenschapsmini ster De Batselier, waarna de deelnemers aanzitten aan een lunch. Voor meer informatie kan men terecht bij de Ka mer voor Handel en Nij verheid, Stadhuis, Grote Markt te 9330 Dender monde, tel. 052/21.47.13. HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053-78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Niettegenstaande Brussel en Gent reeds hun slotgala kenden in deze editie van het Festival van Vlaanderen, toch zorgen enkele «historische steden» nog voor een na-programmatie. In Brussel staan natuurlijk nog de (uitverkochte) voorstellingen van het Béjart Ballet Lausanne en een aantal optredens van de Monnaie Dance Group Mark Morris op het programma. Maar eigenlijk zetten Puurs en Bornem een echt punt achter het Festival '89. Musica Nova en Jozef De Beenhouwer te Puurs (za. 28.10) Het koncert met koor- en pianmuziek van zaterdag 28 oktober in De Kollebloem wordt georganiseerd door de Dienst Kuituur van het Ge meentebestuur van Puurs. Op het programma staan: de «Kwartetten opus 31 - met pianobegeleiding» (Wech- sellied zum Tans, Der Gang zum Liebchen, Neckereien) en een piano-intermezzo van Johannes Brahms; «Zes lie deren opus 48» en een pia no-intermezzo van Felix Mendelssohn-Bartholdy; en «I Gondolieri», «Toast pour le nouvel an» en «La Passa- giata» van Giacomo Rossini. Deze werken worden uitge voerd door het Gemengd Koor Musica Nova o.l.v. Ro ger Leens en door pianist Jo zef De Beenhouwer. Musica Nova werd in 1965 ge sticht door Roger Leens, die het koor nog steeds leidt. In de bijna 25 jaar van zijn be staan heeft Musica Nova meer dan 500 profane en geestelijke werken ingestu deerd. Het repertoire omvat vijf eeuwen Europese koor muziek met speciale aan dacht voor de eigentijdse Vlaamse koormuziek, iets wat uit dit programma, jam mer genoeg, met blijkt. Se dert zijn ontstaan heeft het meer dan 300 koncerten in binnen- en buitenland gege ven: koorfestivals en koncer- treizen brachten het in Duits land, Zwitserland, Ierland, Frankrijk en Nederland. De belangrijkste realisaties wer den vastgelegd op 5 Ip's. Roger Leens studeerde in 1965 af als laureaat orgel en muziekpedagogie aan het Lemmensinstituut; meteen stichtte hij te Boom het koor Musica Nova. Hij is aktief als muziekpedagoog als leraar aan het Hoger Pedagogisch Instituut te Heverlee, als le raar koordirektie aan het konservatorium te Antwer pen, als dirigent en docent bij diverse koren en koorfeder aties. Jozef De Beenhouwer ("1948) studeerde eerst farmakolo- gie en later piano. Hij werd als pianist laureaat van diver se belangrijke prijzen. Als so list trad hij op in binnen- en buitenland maar ook als ka mermusicus en begeleider (o.m. van Ria Bollen) is hij zeer aktief. Hij maakte radio- en tv-opnamen in diverse Eu ropese landen, ook een hele resem plaatopnamen staan op zijn curriculum. Bij ons is hij de laatste tijd waarschijn lijk het best bekend als ver tolker (ook op plaat) van het werk van Peter Benoit. Sinds meer dan vijf jaar is hij do cent piano aan het konserva torium te Antwerpen. Een toegangsticket kost in voorverkoop 250 fr en aan de ingang van de zaal 300 fr. Pianoduo «Le Quattro Ma- ni» of talent van eigen bodem te Bornem (zo. 29.10) Het pianoduo Mireille Glei- zes-Finneke Rottiers speelt op zondag 29 oktober om 20 uur in de teaterzaal van het CC Den Boomgaard te Bor nem niet alleen werk van gro ten als Mozart, Schubert en Poulenc, maar ook van onze eigen Boudewijn Buckinx, Peter Cabus, Luk Brewaeys en Werner Van Cleemput. Zo veel eigen talent als kom- ponist én uitverder op één programma: men maakt het nog niet zo vaak mee op een festivalkoncert! Eerst het programma «Tema con variazione in G, K 501» van Mozart, «Fantasie opus 103, D 940» van Schubert en de driedelige «Sonata» van Poulenc. En van onze heden daagse Vlaamse komponis- ten: «Inteam» van Buckinx, vorig jaar speciaal voor Le Quattro Mani gekompo- neerd; de vierdelige «Suite voor vierhandig klavier» uit 1980 van Cabus, gebaseerd op het Vlaamse volksliedje «Willen wij 't haasken jagen», en tenslotte het speciaal voor dit koncert gekomponeerde «Namk'cotss» van J/an Cleemput en Brewaeys («Namk'cotss Naast ande re mogelijkheden kunnen componisten ook te samen schrijven). Mireille Gleizes studeerde te Gent, Brussel en Mons, be haalde een resem eerste prij zen, werd laureate van ver scheidene wedstrijden, be kwaamde zich verder bij ge reputeerde pianopedagogen, verwierf het Hoger Diploma en gaf recitals in eigen land en in de Sovjet-Unie. Ze was begeleidster aan het konser vatorium te Mons en is thans pianolerares te Gent en te Bornem. Aan de muziekakademic te Bornem is Gleizes trouwens kollega van Finneke Rottiers. Deze behaalde aan het Ant werps conservatorium een hele resem eerste prijzen, o.m. voor piano maar ook voor pianobegeleiding. In deze specialiteit was ze aktief als assistent-lerares te Ant werpen, maar ook te Mcche- len en te Wilrijk. Zij trad als pianobegeleidster op te Pa rijs, Den Haag, Berlijn, Mun- chen, Stuttgart, e.a. Ze gaf recitals in eigen land en in Roemenië. Een toegangsti cket kost 250 fr. Voor kaartenverkoop kan terecht: Puurs: Gemeentelijke Kul- tuurdienst. Hoogstraat 28, 2670 Puurs, tel. 03/889.11.76. Bornem: CC Ter Dilft, Sint- Amandsestcenweg 41-43, 2620 Bornem, tel. 03/ 889.75.63. L Het Wetenschappelijk en tech nisch Centrum voor hel Bouw bedrijf uit de Lombardstraal li te Brussel organizeert een aan tal kursussen beroepsvervol- making op meerdere plaatsen in het land. Voor meer infor matie kan men terecht op ver noemd adres of telefonisch of het nummer 02/653.88.01. De Vereniging voor Alkohd- en andere Dmgproblemen or- ganizeert op vriidag 10 novem ber in het kultureel centrum van Strombeek-Bever een stu diedag over alkohol en andere drugproblemen var morgen. Voor meer informatit kan men terecht bij genoemde vereniging op het adres Papen- vest 78 te 1000 511.08.51. 1 Brussel, 9 Ja. Dankzij TV-Ekspres. Die geeft ze je allemaal per dag, per uur en per zender. In een superhandig overzicht. Met, speciaal voor je video, alle begin- en einduren. Alweer een pluspunt van die spiksplinternieuwe TV-Ekspres TV-Ekspres. De nieuwe trend van TV-programma's kiezen! om» SS»" TVE 444

De Voorpost | 1989 | | pagina 16