'Nu tellen alleen de punten' Verschaeren- Rodrigo maken het verschil Eendracht Aalst zonder Mandiangu VW Hamme Afwerking in gebreke Twijfels omtrent Mare D'Hondt PORT Adjunkt-oefenmeester Everaert zal voor de bekerwed strijd tegen Sint-Truiden niet kunnen rekenen op Man diangu. Maandagavond II. kloeg de Zaïrees over een hevige pijn in de knie en woensdag II. onderging hij al een heelkundige bewerking aan de meniscus. Volgens de geneesheer geldt het een gekompiiceerd geval, en hij is uitgeschakeld tot het einde van het jaar. Limpens van zijn kant is verlost van het gips, maar Everaert verkiest hem niet te snel in de strijd te werpen. Voor de Eendracht-coach wordt het zijn tweede serieuze opdracht sinds hij bedeeld werd met het sportief gezag. 'Het wordt zeker geen lachertje op het Staaien. Sint- Truiden is een typische home-ploeg, heeft dit seizoen echter nog niet kunnen bevestigen, maar ligt er zonder twijfel op gevlamd om zaterdagavond het blazoen weer op te poetsen', zegt Everaert. 'We vertrekken op Sint-Truiden in de rol van underdog. Tot nog toe werden we in de kompetitie steeds geviseerd als een favorietenploeg en dat woog zwaar op het team. In Sint-Truiden kunnen we voor de eerste keer dit seizoen in de voetbalwei treden zonder stress, voor een bekerwed strijd die toch altijd iets speciaals blijft", aldus sekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck. En hoe luidt de mening van voorzitter Góethals? 'Met Mandiangu, die stilaan meer en meer vertrouwen krijgt, hadden we zeker de kans om de volle winst binnen te rijven. Nu wordt het uiteraard moeilijker. Witteboie zal het nu moeten bewijzen in de spits van de aanval', aldus de Eendrachtvoorzitter. KAVD- Kallo - Denderleeuw 0-2 merhand de wedstrijd in han- na een aantal maanden afwe- Kallo heeft in het wed- den en kort voor de pauze zigheid wegens een voet- strijdbegin verzuimd de kan- kreeg Kallo een ernstige ver- breuk. Het was juist deze sen af te werken en dat is het wittiging van Denderleeuw flankverdediger die nog de later in de wedstrijd nog zuur langs doelman Thoelen. beste kansen kreeg op de ge- opgebroken. Van Stappen, Toch was het deze speler lijkmaker. Doch in de slotmi- Deckmijn en Van De Graef die Denderleeuw kort na de nuten verdubbelde Dender- liepen met een ernstige kans rust op een 0-1 voorsprong leeuw de voorsprong langs aan de voet maar verzuimden kon trakteren. Het enige posi- Lacroix zodat de zege meteen stillpiro ^°^ur klubdirigenten van Robur Moerzeke voor de aftrap. Er wordt nog om die af te maken. De be- tieve nieuws bij de thuisploeg een feit was voor de bezoe- M<kesgegremeld,maardalzo«Snelovergaan(,h) zoekeR name„ da„ ,an(,2a. wls de inbreng van Van LoS kers. (M.S.} ue Voorpost - Ü/.10.1989 - 11 K.A.V.D.- Robur 3-0 Niet iedereen nam deze week aan de trainingen deel bij VW Hamme. Doelman Jo De Wilde bleek last te onder vinden van water in de knie. Paul Vermeir sukkelde met een gezwollen teen en Mare D'Hondt had nogal wat pijn in de lies. Het lijkt waarschijnlijk dat De Wilde en Vermeir zaterdagavond Evergem Center repliek kunnen geven. Of Mare D'Hondt van de partij zal zijn is twijfel achtig. Men rekent er in Hamse voetbalmiddens op dat hi j speelklaar zal zijn want in het invallersteam zijn de geschikte doublures niet in voorraad. Dirk Verbustel of Nico Van Bogaert die eventueel voor een funktie in de eerste ploeg in aanmerking komen, zijn al een tijd buiten strijd, ook al omwille van een slepende kwetsuur. Overschot aan potentieel blijkt Hamme niet te hebben In elk geval wil het winnen, gewoon omdat het zich geen tweede opeenvolgende nederlaag kan veroorloven en de intentie koestert om in deze kompetitie een vooraanstaan de rol te spelen. De ploeg: De Wilde, Coucke, D'Hondt De Paep, Van Den Stock, Vermeir. Smet, De Borger, Van Caelenbergh, Vergeylen, Herremans (Ledens, Na rdus en De Pelsmaecker). (e.g.) Temse - Zultse 3-0 de goede plaats om de bezoe kende doelman Van Den Heede te kloppen: 1-0 na 16 minuten. Een hele opluchting voor de Temse-spelers en plots kregen wc een andere thuisploeg te zien die de kom- binaties vlot liet rollen en de bezoekers ter plaatse liet. Na 22 minuten was het op links dan weer een knappe Gun- ther Verschaeren die twee drie mannetjes wist uit te schakelen vertrekkend vanop eigen helft. Hij trok strak voor en daar vond hij voor het doel het hoofd van Guy Ro drigo. De Temsespits liet ein delijk zien wat hij wel waard is en knikte instemmend bin nen: 2-0. Temse bleef de inge slagen weg verder volgen en een sterk nummertje van Pa trick Waem die met links een afstandsschot plaatste waarte gen Van den Heede beroep moest doen op al zijn kunnen kreeg een warm applaus van het thuispubliek. Inmiddels waren we 37 minuten ver en kon de daaropvolgende hoek schop van Verschaere alweer door Rodrigo verlengd wor den tot bij Floris Verstraeten die van dichtbij miste. Het zou niet de laatste keer wor den voor Floris... Toen de eerste helft zowat op zijn laatste benen liep en iedereen aanstalten maakte om de kantine op te zoeken was er nog Frank De Wilde die een foutje achterin bij Zultse kon afstraffen met een derde thuisdoelpunt: 3-0 na 44 minuten. Verstraeten mist karrevracht kansen Ook na de rust bleef Temse de gevaarlijkste ploeg op het veld. Zulte kon nog enkel via Frank De Langhe een kopbal plaatsen naar het Wase doel maar het laatste halfuur van de wedstrijd was er enkel één richtingsverkeer. Op een vrije trap van Verschaeren miste Verstraeten andermaal een unieke kans en nadat de thuis ploeg een hoekschop mocht nemen kopte Patrick Waem de bal voorbij een missende doelman, doch deze had het KAVD - Robur 3-0. De Visser en Vereist komen te laat. De Moeneekse goalie is een fraktie van een sekonde sneller (vh) lukken voor KAV Dender- schouwers aanwezig waren, gunstig stemde. monde. Er nog aan toevoegen wat dan weer de Dender- (e.g.) dat meer dan duizend toe- mondse penningmeester KAVD - Robur 3-0. Seghers probeerde het tijdens de eerste helft met jeen kopstoot (vh) KAVD - Robur 3-0. Vercauteren van Robur beschermt zijn doelman. De Bruyn is eraan voor de moeite vh) Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 KSV Temse blijft de inge slagen (goede) weg volgen. Nadat het Oudenaarde in ei gen vesting ging kloppen won het nu ook met overtuigende cijfers de partij tegen Zultse. De bezoekers, een ploeg met hoogten en laagten, die on langs hun trainer nog de laan uitstuurden nadat zij met 0-8 cijfers wonnen op Geraards- bergen konden enkel in de beginfase van de wedstrijd hun neus aan het venster ste ken maar toen Temse via de tandem Verschaeren-Rodrigo vrij vlug voor twee doelpun ten kon zorgen kon het ver trouwen van de thuisploeg niet meer stuk in deze eerste thuiswedstrijd die zegevie rend werd afgesloten en waar bij zelfs het doelpunt van Guy Rodrigo na 16 minuten het eerste thuisdoelpunt was in deze kompetitie. Verschaeren-Rodrigo Nadat Jan Pieters in de eer ste minuut al een spurtje won tegen zijn bezoekende oppo nent en iedereen dacht dat Temse veel beter was dan het hoger gerangschikte Zulte, »as het na drie minuten toch Zultse dat de thuisploeg met enkele akties onder druk zet te. Na een ongewild handspel san Van de Vel kon de vrije trap van Van den Abbeele door doelman De Maeyer met moeite gepakt worden en even later moest De Maeyer alweer attent zijn op een nieu we vrije trap van bezoeker De Smijter. Zulte bleef maar ko men gedurende het eerste kwartier en dat kostte thuis- speler De Wilde al een gele kaart. Dat zou achteraf nog gevolgen krijgen voor het ver dere wedstrijdverloop. Toen Temse moeizaam her stelde van deze bezoekende stormloop viel plots een doel- te noteren voor de plaat selijke ploeg. De eerste voor bet thuispubliek in deze kom petitie. Het was op links Ver schaeren die zich fel inzette cn de bal naar doel knalde. geluk aan zijn zijde toen de bal van de lijn werd gekeerd. Op de 72e minuut dan een tweede gele kaart voor Frank De Wilde die meteen kon ver trekken. Ook al waren beide boekingen van scheidsrechter Drieghe eerder naar de lichte kant. Temse dus met 10 maar dat schaadde de aanvals- kracht niet. Vooral Floris Verstraeten was de man in vorm. Alleen zijn laatste tikje tegen de bal was wat ongeluk kig. Zo ook op de 75e minuut toen hij alleen voor de bezoe kende doelman verscheen maar deze kon redding bren gen en drie minuten later een zelfde scenario met dezelfde akteurs. Guy Rodrigo werd dan nog getrakteerd door trainer De Lamper op een applausver- vanging door Flip Snykers. Even later, vijf minuten van het einde, stonden beide ploe gen weer gelijk voor wat het spelersmateriaal betrof. Be zoeker Tom De Bel gaf Luc Volckerick een elleboogstoot en hij kreeg terecht rood van Drieghe. In de slotminuten nog tweemaal opwinding toen andermaal Floris Verstraeten alleen op Van Den Heede mocht afgaan maa weer op de doelman knalde. In de re bound miste Luc Volckerick op zijn beurt een vierde thuis doelpunt door de paal te tref fen. Dé kans op 4-0 kreeg echter nog Flip Snykers in de slotminuut toen hij door Ver straeten aangespeeld werd maar te lang aarzelde toen hij alleen voor de bezoekende doelman stond. Op die ma nier bleef het dan bij een 3-0 zege voor Temse. Een zege die nog hoger zou kunnen opgelopen zijn maar dat niet werd bij gebrek aan afwer king. Hopelijk blijft het poe der droog bij Temse en blijft het winnen zodat de gunstige positie in de rangschikking behouden blijft. Marc Stevelinck KAV Dendermonde nam gemakkelijk afstand van Ro bur Moerzeke maar leverde geen hoogstaande verrichting. Met een 2-0 voorsprong na amper zes minuten was verder strijd leveren voor vele ak teurs blijkbaar overbodig. Aan de reakties te horen wa ren vele supporters het met die opvatting niet eens. Twee puike doelpunten hadden de aanhang opgejut en velen dachten dat het meteen een avondje kermis zou worden. Snel volgde de ontnuchtering toen bleek dat paarsblauw niet eens in staat was om een vuist te maken tegen een op ponent die met het grootste gemak in de vernieling kon gespeeld worden. Het sierde Robur Moerzeke - duidelijk te weinig talent aan boord- dat het bleef knokken en bij momenten in staat bleek om de Dendermondse defensie in verlegenheid te brengen. Ech te doelkansen scheppen was te veel gevraagd en dat zal de neo-eersteprovincialer snel moeten leren wil hij in deze kompetitie overeind blijven. Oefenmeester René Ver niers gaf toe dat Dendermon de het betere team was en verdiend won, zij het volgens hem met overdreven cijfers, maar niet had gepresteerd wat hij er zich had van voorge steld. Hieromtrent had zijn kolle- ga Toon Pfaff de volgende kommentaar: 'In de omstan digheden waarin we ons be vinden zijn het alleen de pun ten die tellen. We roeien met de riemen die we hebben. Er ontbreken te veel titularissen en al te vaak moest ik de laatst weken wissels doorvoe ren. Rust brengen in een team dat zo vaak wisselingen on dergaat, is een haast onmoge lijke opdracht. Ik kan geens zins de verrichting als hoog staand kwoteren maar voeg hier dadelijk aan toe dat we geprobeerd hebben om voet bal te spelen. Ik bedoel daar mee dat we opbouwend te werk zijn gegaan en ons niet hebben laten verleiden om telkens de ballen hoog voor het Moerzeekse doel te zwie pen. We hebben vooraan niet de beschikking over hoogop- geschoten 'torens'. Jammer dat de supporters daar niet altijd begrip voor opbrachten. Soms kregen spelers het ver wijt te horen dat ze slaapwan delaars waren. Ik weet dat je als voetballer niet naar het publiek hoeft te luisteren maar zeg tegen diezelfde mensen dat de omstandighe den niet toelieten om andere principes te huldigen. Petje af voor de inzet van het bezoekende elftal dat goed heeft gevoetbald, zwie rig de bal rondspeelde maar het voordeel genoot om de opdracht zonder stress aan te vangen. Robur Moerzeke re kende niet op punten en zou tevreden zijn wanneer het een afstraffing kon ontlopen. Wij moeten het spel maken, maar vertrokken van het principe dat alle middelen goed waren om punten te pakken. Gelet op de omstandigheden moe ten we voorkomen een te gro te achterstand op te lopen. Met uitstappen naar Brakel en Meldert wachten ons de komende veertien dagen geen gemakkelijke klussen.' Al kan er van een fraaie verrichting geen sprake zijn, toch onthouden we drie Den dermondse doelpunten die van een behoorlijke makelij waren. Tom De Visser open de de stand met een keiharde kopstoot na een precies inzen den van De Bruyn. Bijna in identieke omstandigheden volgde een tweede doelpunt waar Philip Segers de maker van werd en waarin Geert Van Roy een aandeel had bij de voorbereiding. De jonge De Kinder zou in de slotmi nuut als lid van het fanion- team zijn allereerste treffer De bal werd even afgeweerd, maar Guy Rodrigo stond op KAVD - Robur 3-0. Seghers, Vereist en De Bruyn proberen deze Moerzeekse aanval te stoppen (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 17