Halve overwinning wordt halve nederlaag door blessure van Pier Janssen Een Nederlands feestje Bedoelingen vlug ontwricht Geert Mariman redder in nood Lokeren - Lierse Selekties 1/16 finales Beker van België 18 - 27.10.1989 - De Voorpost Lokeren - KV Mechelen 0-0 Lokeren - KV Mechelen 0-0. Ferenc Meszaros verplichtte Preudhomme tot een dubbele redding. Het verdiende doelpunt bleef dus uit voor Lokeren (Ids) Lokeren - KV Mechelen 0-0. Een Mechelaar wil met de bal aan de haal doch het werd een maat voor niets. Patrick Stalmans en Johan Schoofs zijn bij de pinken (Ids) Zwarte Leeuw - Sint-Niklaas 1-0 Trainer Ned Bulatovic had gezegd dat hij het nu wel eens over een andere boeg zou gooien. 'We oogsten altijd een goede kritiek op verplaat sing, spelen altijd aanvallend maar wanneer we na de ne gentig minuten in onze zak kijken hebben we niets ver diend', zo zei Bulatovic nog onlangs. Een meer verdedi gend Sint-Niklaas dus aan de aftrap in Rijkevorsel waar de andere neotweedeklasser Zwarte Leeuw diende getemd te worden. En dat was aan de ploegopstelling goed te zien want zelfs Werner Struyf maakte, weliswaar na een herstelperiode, zijn debuut in tweede afdeling. Het is echter allemaal fel tegengevallen voor de Sint-Niklase ploeg. Vooral taktisch dan want de sakkerse Zwarte Leeuwen scoorden toch wel na tien mi nuten zeker. Op een voorzet van Bevers kon Franken on gehinderd binnenkoppen. Van dan af veranderde de Sint-Niklase taktiek maar men verandert de ingesteld heid van een ploeg niet zo maar in een handomdraai. Zwarte Leeuw bleef dus de beste kansen afdwingen en Sint-Niklaas kwam halfweg de eerste helft goed weg toen Stoffers een vrijschop van Adriaenssens naast knikte. Ook doelman Laurs van de bezoekers was een felgevi- seerd man door de Leeuwen. Hij diende dan ook de handen uit de mouwen te steken op schoten van Stoffers en Franken. Ondertussen was Bulatovic al veranderd van taktiek en mocht Everaert als verdediger gaan rusten voor de iets meer aanvallend ingestelde Lathou wers. Joske bracht wat meer leven in het aanvallend spel van Sint-Niklaas en toen Piet Verschelde het ene kopduel na het andere ging winnen en Cornet zijn belager Blom- maert ook al enkele malen op het verkeerde been zette wa ren de Leeuwen blij dat de rust aangekondigd werd zodat zij met de staart tussen de benen stilletjes konden af druipen. Na de rust bracht Bulatovic Franco Pirelli in voor Werner Struyf maar Francesco kon weer niet die rol waarmaken waarvoor hij naar Puyenbeke werd gehaald. Als matchma ker diende zich dan maar op nieuw Peter Quintelier aan en die deed dat zo goed dat Sint- Niklaas in de tweede helft dicht bij de gelijkmaker kwam. Cornet en Verschel den kopten zo een voorzet van Peter net naast en La thouwers kon nadien niet ge noeg kracht in zijn kopslag leggen om thuisdoelman Pee- ters te verslaan. In al hun aanvalsgeweld werden de be zoekers nog bijna tot een tweede knieval gedwongen langs Guy Franken maar Maes redde gevat op de lijn. Op deze manier bleef de wed strijd echt spannend en boeiend tot op de eindmeet maar weer werden de Beren met een neuslengte verslagen door de Leeuwen. Nu volgt een weekje rust om dan ver volgens op 4 november Diest te ontvangen op eigen terrein. (m.s.) Beveren - Charleroi 4-0 Tegen een onmondig en laks voetballend Charleroi had SK Beveren geen moeite om opnieuw met de overwin ning aan te knopen. De eerste puntenwinst sinds half sep tember werd overgoten met v:er doelpunten waarvan de snelle Nederlander Edwin Van Ankeren er drie voor zijn rekening nam. 'We hebben goed gespeeld maar er is geen reden tot euforie.' Een ontspannen Rik Pauwels wist ook wel dat zijn Beveren nauwelijks een tegenstander had gekregen op de tiende speeldag van de kompetitie. Het had trouwens een veel zwaardere afstraffing moeten worden voor het fut loos Charleroi waar elke orga nisatie zoek was. En toch kreeg dat Charleroi de eerste doelkans maar de kopbal van Hurtado sloeg in het zijnet. Toen was het voor- t bij en de amper 4.000 toe schouwers konden zich in de aangename herfstsfeer alleen verblijden met wat de thuis ploeg nog toonde. Beveren kreeg het ope ningsdoelpunt trouwens in de schoot geworpen toen Garaba sneller bij de bal was dan Buyens en de bal ook in eigen netten wegwerkte. Charleroi viel helemaal uiteen en Beve ren kon de geboden ruimte ook snel bezetten. Van Vos sen en Van Ankeren kwamen nog voor het halfuur dicht bij een doelpunt maar doelman Mathijssen leek de enige be zoeker met nog wat beroeps- emst. Toch zat Beveren bij rust op rozen nadat Edwin Van Ankeren een aardige kombinatie Herreman- Buyens in doel knalde. De 2-0 voorsprong voor Beveren was nauwelijks een te hard verdikt voor de matte bezoekers. Trainer Eric Vanlessen van Charleroi probeerde de ploeg en zijn eigen huid nog te red den door een aantal vervan gingen maar de tweede helft was nauwelijks beter dan de eerste. Alleen Beveren pro beerde er iets van te maken. Gorez hielp zijn gewezen ploeg aan een derde doelpunt nadat hij Van Ankeren keurig de bal toewiero en niemand Hét nieuws van deze speel dag was niet zozeer de 0-0 van Lokeren tegen kampioen KV Mechelen, maar wel de blessure die Pier Janssen, de onmisbare man in de Lokerse verdediging, opliep. De Wase rots in de branding zeeg na een duel met Pascal De Wilde neer, om enkele minuten later van het veld gehaald te wor den. Het verdict was bijzon der zwaar: een kuitbeenbreuk plus een scheuring van de ge- wrichtsbadden. Uiteraard zal Pier een aantal maanden on beschikbaar zijn. Hopelijk vergaat het hem beter dan Lozano of Maurits De Schrij ver, twee spelers die nooit helemaal hersteld zijn van hun verwondingen, al be weert de optimistische Jans sen binnen een zestal weken met trainen te starten... Trainer Anthuenis was dan ook in een zorgelijke stem ming na afloop van de partij: 'Overbodig te zeggen dat een jonge ploeg als de onze nood heeft aan een speler als Pier. Zijn uitvallen betekent een zware klap.' Lokeren heeft echter geen keuze, en moet verder zonder zijn laatste man. Wie weet, misschien kan er zich wel een andere speler profileren op die positie, zodat de Lokerse trikolores hun toch wel onver wachte positieve resultaten- reeks kunnen voortzetten. Met acht punten uit de laatste vijf wedstrijden staat Lokeren nu op de zesde plaats in de klassering, aan de kop van het peloton met o.a. Gent (de volgende opponent in de kompetitie) en Kortrijk als onmiddellijke achtervolgers. Na een rampzalig kompetitie- begin (na vijf matchen reeds twaalf goals binnengekregen) lijkt het wel of deze ploeg vleugels heeft gekregen. Het nieuwe koncept van trainer Aimé Anthuenis blijkt dus duidelijk te werken. In de laatste vijf wedstrijden wer den nog slechts twee doelpun ten geslikt door de Lokerse verdediging. Een de laatste tijd sterk op dreef zijnde keeper D'Hondt zal daar wel niet vreemd aan zijn. Vooral zijn schitterende prestatie te gen KV Kortrijk, deze dagen één van de meest beschimpte ploegen, was goed voor min stens één punt. Danny D'Hondt is dus sinds kort geë volueerd van een goede kee per die af en toe een steekje laat vallen tot een grote kee per die zijn ploeg overeind houdt. D'Hondt had tegen ti- telpretendent Mechelen ech ter weinig te doen. De partij tegen Malmö had de Mane blussers blijkbaar vermoeid, want het spelpeil van de kam pioenen lag bijzonder laag. Geen enkele serieuze gele genheid kregen ze om te sco ren, zodat de Lokerse goalie rustig een dutje had kunnen doen! De gebroeders Versa- vel, toch jarenlang smaakma kers op Daknam, lieten een uitgebluste indruk na. Loke ren was konstant de betere ploeg maar geraakte niet voorbij de tweede-beste- keeper-van-de-wereld Michel Preudhomme. Noch Taibi, noch Geens konden voor de verlossende openingstreffer tekenen. Toen kwam de fatale 37e minuut waarin Pier Janssen een ongelukkige tackle beging op Pascal De Wilde. Hij werd vervangen door Ferenc Mes zaros. Zonder zijn organisa tor geraakte Lokeren even de pedalen kwijt maar gelukkig kwam de rust in zicht. In de tweede helft beves tigden de Waaslanders hun overwicht. Met de snelle man nen Taibi en Myyry infiltreer den zij regelmatig in de Me- chelse defensie, die een totaal lamentabele indruk liet (voor al Philippe Albert speelde verschrikkelijk slecht). Loke ren kreeg nog een flink aantal scorekansen. Om te beginnen was er Meszaros die Preud homme verplichtte tot een dubbele redding (bij een an dere keeper zeker een doel punt). Ook Patrick Van Veir- deghem deed zijn aanvalsduit in het zakje met een vrije trap op rechts die slechts moei zaam werd gepakt. Ondertus sen was kleine John Etim al op het veld gekomen voor Taibi maar ook hij kon Preud homme niet verschalken. Om het voor de laatste keer te zeggen: dit Lokeren heeft behoefte aan een afwerker, iemand die genoeg heeft aan een halve kans om het ver schil te maken. Lokeren was bij het eind signaal dus nog maar eens een puntje rijker geworden (we stellen ons hierbij de vraag hoeveel punten het al voor staat op het schema van de trainer). De Lokerse oefen- meester geloofde dat KV Me chelen hier nogal gelukkig was weggekomen: 'Behalve met de verre uittrappen van Preudhomme en de afstands- ballen naar Bosman kon KV ons niet in gevaar brengen. Om van de beide Versavels maar te zwijgen.' De Daknammers waren ze ker de betere ploeg. De beste waardemeter om dit te kun nen bewijzen is het aantal gewonnen duels en Lokeren won ze bijna allemaal. Ook speelden de wit-geel-zwarten véél sneller en hanteerden ze het counterwapen met grote precisie. De wedstrijd tegen KV Mechelen werd voor Lo keren de match van de beve stiging. Misschien gaan ze zo nog een tijdje door? Er be staan trouwens heel wat mooie liedjes die wél lang duren... Tom De Backer Lokeren - KV Mechelen. In een duel met Pascal De werd Pier Janssen gekwetst. Na verzorging poogde hij ut verder te spelen. Enkele minuten later stapte hij toch n het veld. Er werd een kuitbeenbreuk vastgesteld en Piers dit jaar niet meer te zien zijn (polo) de Nederlander stoorde in zijn ren naar het doel. In de allerlaatste minuut scoorde Van Ankeren een heerlijk goaltje en de 4-0 eindstand leek toch nog een te zwakke afschildering van het niveauverschil tussen de twee ploegen. Beveren kan wat geruster de volgende opdrachten aan vatten maar een maatstaf is Charleroi zeker niet. Beveren bekert zaterdag tegen derde klasser Heultje en één van de taken van trainer Rik Pauwels deze week is zeker geel en blauw met beide voeten op de grond te houden. Ook de vol gende kompetitiewedstrijd op zaterdag 4 november speelt Beveren thuis. Luik is dan te gast op Freethiel. Hugo Aerts Aalst-Leuven 1-0 Het werkwoord knoeien, in alle wijzen en tijden ver voegd, dat is zowat de syntese van een barslechte eerste helft van dc wedstrijd Eendracht Aalst-Stade Leuven. Het leek bijwijlen op een vervroegde eindeseizoenwedstrijd met een thuisploeg die Leuven wel in de greep had, maar uitein delijk het zelfvertrouwen mis te om een degelijke aanval in elkaar te steken. Eendracht mist momenteel duidelijk een Luc Limpens om op het mid denveld wat orde te scheppen en de aanvalsmaneuvers uit te tekenen. Een grapje zou uit eindelijk in die eerste helft voor wat overbodige sensatie zorgen. De politie ontving een telefoontje dat een bom zou ontploffen tussen 15u.30 en 16 u. Burgemeester De Maght, een trouwe supporte- res van Eendracht, nam het zekere voor het onzekere en liet onmiddellijk na een op roep via de luidsprekers, de tribunes ontruimen en kregen de spelers een extra-rust van een kwartier. Toen hernomen werd scheen die valse bom melding geen heilig vuur ge bracht te hebben in beide kampen. Aalst kon uiteinde lijk toch wat meer stoom ont wikkelen nadat Rijsenburg, veruit de behendigste bezoe ker op de rechterflank, met een tweede gele kaart vroeg tijdig naar de kleedkamers was gezonden. Eendracht verwierf vanaf dat ogenblik een duidelijk veldoverwicht, maar moest uiteraard optomen tegen een versterkte Leuvense defensie, met een aandachtige doelman Vanparijs tussen lat en staken. Ondertussen maakte Chun- ga de simpele dingen té inge wikkeld, lukte Lozano er niet in in één tijd te spelen en raakte Wittebole met zijn overtollige kilo's niet voorbij zijn bewaker. De redder in nood zou echter op de bank gevonden worden. Hij heet Geert Mariman en viel na één uur in voor Droeven. Hij nam op vier minuten van het eind signaal een dieptevoorzet van Chunga op de slof en joeg de bal hoog in de touwen. Eendracht, reeelmatie uit gefloten door een ongeduldig thuispubliek, kon uiteindelijk onder applaus de spelerstun nel induiken. 'Ik geef toe dat we een slechte wedstrijd voor het voetlicht brachten. Als kompensatie kan ik echter on derlijnen dat we dit seizoen reeds betere matchen speel den en niettemin met lege handen achterbleven. Van daag is het andersom. Nu moet ik wel onderschrijven dat het speelveld van Een dracht er barslecht bijligt. Mijn spelers hebben enorm last met een dergelijke toe stand van de grasmat. Het is inderdaad onmogelijk om een bal in één tijd door te spelen omwille van de kapriolen dat die maakt. Er is aan gewerkt in de loop van de week, zon der enig resultaat. Ik ben ver rast dat de scheidsrechter het veld niet afkeurde. Maar uit eindelijk is het misschien be langrijker de twee punten bin nen te rijven na een slechte match dan de volle inzet ver loren te zien gaan na een goede wedstrijd. In de huidi ge situatie is puntenwinst van kruciaal belang.' SK Lebbeke Leo Dierickx liep een spierlet- sel op en is er zondag niet bij. Koen Cooreman is twijfelachtig. Dc ploeg: Vinck, Mculenijzer, Hals, Peeleman, Balis, De Schrij ver, Cooreman Werner Van Heek, Eeckhaudt, De Vlieger, Claessens (Tonnelier, Ph Pe lentan). KAV Dendermonde De Schrijver en De Coninck hebben de trainingen hervat bij KAV Dendermonde maar treden voorlopig niet aan. De ploeg: Van Meirvennc, Mocns, Van De Perre, Jacobs, Cooreman, Van Roy, De Bruyn, Seghcrs, Dc Visser, Steeman, Vereist (Pfaff, De Kinder, Ra- woens). Robur Moerzeke Leo Wuytack is weer lid van het eerste elftal. Gino Raemdonck wordt wisselspeler. De ploeg: Laureys, Nimme- geers, Verhelst, Fons en Luc Ver- cauteren. Van Geyte, De Mal- sche, Huylebroeck, Wuytack, Van Moerzeke, Ringoot (Gino Raemdonck, Ost, Van Den Eede). Lokeren mag zondag het veld op tegen SK Lierse, al jarenlang één van de aspirant-zakkers in de hoogste afdeling. De laatste glorieperiode van de Lierenaars is al een tiental jaren geleden, toen Erwin Vandenbergh zijn club naar de top joeg. Toen deze Europese topscorer getransfereerd werd naar Anderlecht was het uit met het mooie liedje. Lierse moest elk jaar harder knokken om zich van het behoud te verzekeren. Op het eerste gezicht dus een eenvoudige klus voor Lokeren, maar er zijn toch wel een aantal addertjes onder het gras. Lierse staat bekend als een typische bekerploeg, meer nog, het heeft zelfs een reputatie hoog te houden. In de kompetitie wordt niet onaardig gepresteerd: Lier* staat momenteel tiende in de klassering met negen punten, slechts twee minder dan de Waaslanders. Het zwakstt punt van Lierse is de verdediging. Op tien wedstrijden werden 19 doelpunten geïncasseerd. Trainer Aimé Anthue nis maakt dan ook het meeste kans met een offensief ingestelde ploeg. (t.d.b.) Eendracht Aalst - Stade Leuven 1-0. Wordt dit het bep van een reeks overwinningen (da) Voetbal. Tijdens de wedstrijd die Eendracht Aalst vorig' zondag thuis speelde was er een bommelding. De wedstrif werd even stilgelegd en ondertussen was de brandweer i ter plaatse (da)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18