Opmerkelijke winst voor Baardegem en Boonwijk Enkel Ter joden oogst een puntje 4' Provinciale Aalst-Dendermonde 4' Provinciale-Aalst 22 - 27.10.1989 - De Voorpost Jeugdvoetbal. De miniemen van Herleving Vrasene (lv) Jeugdvoetbal. De juniores van Red Star Haasdonk (lv) Val. Overmere Sparta Appels Lutterzele had het als onge naakbare leider op de achtste speeldag een ietsje moeilijker dan anders. Het kon nu slechts één maal scoren tegen een erg ver dienstelijk Smetlede dat misschien Trainer Bellon heeft dus ontslag meer verdiende. Toch blijft het genomen bij Appels en hij werd maximum der punten achter de opgevolgd door Geert Uyterho- naam staan van Lutterzele. Het ven uit Lede. En het moet gezegd neemt dan ook voorsprong, véél worden dat deze trainerswissel voorsprong op de konkurrenten. geen psychologisch cffekt heeft vooral omdat Oudegem een punt- gebracht bij Appels want het werd je moest laten in Buggenhout bij onder de nieuwe sportieve baas Opstal en Smetlede zelfs opzij meteen een nieuwe verliesbeurt. werd gezet. Een andere konkur- In deze ongelooflijk rommelige rent. H.O. Kalken, werd k.o. ge- wedstrijd kregen de bezoekers al zet door de Vlugge Jongeren die in de eerste helft het deksel op de nog altijd in Baardegem wonen. neus. De Valentino's wisten im- Baardegem pakt nu zelf de derde mers dan al te scoren. Zelfs tot plaats in en lijkt herboren na de tweemaal toe werd doelman Lae- wat bedrukte kompetitiestart, nens geklopt, telkens bij een on- Berlare en Schoonaarde zijn de gekoncentreerd ogenblik. Kort na aanvoerders van de middengroep de rust kon Geldof van Appels op en vochten op hun beurt een een geharrewar toch de aanslui- match-nul uit zodat zij geen winst tingstreffer lukken waarna een on- boeken. Dat kan in geen geval gelooflijk offensief volgde van de gezegd worden van Racing Boon- Spartanen. Maar alle kansen wer- wijk dat een stevige ploeg gewor- den op een ongelooflijke manier den is ten opzichte van het verle- gemist of gekeerd door de plaatse den. Trainer Leo Pissens haalt lijke doelman of verdedigers. Zo heel wat eer van zijn werk en dat hadden achtereenvolgens Chris- onvervond ook Herdersem dat tiaens. Geldof, De Coninck, Ro- prompt op eigen terrein een se- sez. De Kegel en Poppe een unie- rieuze rekening werd gepresen- ke kans aan de voet of op het teerd. En Wichelen? Wel, dat hoofd, maar de bal wilde er maar blijft op de sukkeltoer. Het won niet in bij de Valentino's. Op die wel meer dan verdiend in Moorsel manier bleef het dus bij een 2-1 tegen de plaatselijke Schroevers verliesbeurt. al was dat niet de maar de cijfers laten toch toe met juiste weergave van het geleverde alle eerbied te zeggen dat er om spelbeeld. en rond de Wichelse brandweer kazerne een smeulend vuurtje woekert Dat een trainerswissel niet al tijd een neveneffekt heeft kwam tot uiting in Appels waar de Spar tanen het onderspit dolven in Bij Berlare gaat het nog steeds Overmere. De Valentino's pakten niet zoals gewenst. Nu ontbraken daar hun eerste punten met een Van Kerckhove en Van Uytfan- zege tegen Appels, 't Zijn dus ghe op het appel wegens een gele zure dit jaar. voor alle Spar- schorsing maar ondanks deze han- tanen... dicap kon de thuisploeg wel mooi Nog onderaan ook een hoopge- voetbal brengen, maar zoals al vende eerste zege voor SK Kalken gans het seizoen ontbreekt het de tegen een tegenvallend Opdorp ploeg om de beslissende laatste De rode lantaarn blijft evenwel voorzet te geven. Geen wonder nog altijd voor Julien Triest en dan ook dat Berlare ook in deze zijn maats van de Schroevers uit partij aan een minimum aan kan- Moorsel die nog niets van punten sen tweemaal kon scoren. Het zag konden pakken dit seizoen, al zat er evenwel op een bepaald ogen- dat er tegen Wichelen dik in. blik echter niet rooskleurig uit voor de thuisploeg wanneer Ju- ventus kon uitlopen tot 0-2. Het had in de eerste helft immers kunnen scoren langs Mario 2 Baeyens die een falen van thuis- doelman Kurt De Roeck wist om te buigen in een doelpunt. Na de rust kon het technisch sterke Ber- Het minste dat we kunnen zeg- 'are ook geen echte doelkans gen van de Baardegemse Vlugge kreëren en het zag er uitzichtloos Jongeren is dat zij zich herpakt uit wanneer bij een dekkingsfout hebben na een futloze aanhef van achteraan bezoeker Christiaens de deze kompetitie waarin evenwel score wist te verdubbelen tot 0-2. een hoop punten gepakt werden. Juventus stevende dus af op een De nederlaag in Schoonaarde te- nieuwe zege maar in de slotfase gen Juventus deed echter trainer van de wedstrijd kon de thuis- Vanderrusten en de zijnen eens ploeg dan toch uiteindelijk zich- Berlare Juv. Schoonaarde Baardegem H.O. Kalken ferm de koppen bij elkaar steken en ziehier het resultaat: een prachtige zege tegen het toch hoog genoteerde H.O. Kalken Terug gestart met de oude ploegopstelling met twee spitsen en een vrije rol voor Bert Saerens klikte het terug zoals in de oude dagen bij Baardegem. Ook Pa trick Coudron werd terug als libe ro geplaatst en Van Keer mocht meer voorwaarts zijn opwachting maken. In de beginfase was het dan ook spits Van Renterghem die het mooie weer maakte bij de thuisploeg. Na tien minuten was het al raak toen hij alleen voor de bezoekende doelman verscheen en deze geen schijn van kans liet. Twee minuten later alweer Herbie die een vrije trap van Van Keer overnam in één tijd maar nipt naast besloot. Pech volgde dan voor de thuisploeg wanneer de zelfde Van Renterghem in al zijn ijver gekwetst geraakte en vervan gen diende te worden door Hans Van Borre. En ook na de pauze nog tegenslag toen Van Keer ook al gekwetst naar de kant moest. Zijn vervanger luisterde naar de naam De Ridder. De wedstrijd bleef dan in de tweede periode gelijkopgaand met wel het meeste doelgevaar voor de thuisploeg. Dat mondde dan uit in de 70e minuut in een tweede doelpunt. Dat was van de voet van Hans Van Borre die een centerschot voorbij de bezoeken de doelman in doel zag waaien. 2- 0 en de thuisploeg op rozen. Toch kwamen er nog enkele doornen op die rozen te zitten wanneer Kalken enkele minuten later kon milderen via een inworp die werd doorgekopt en zo in doel verdween. In een spannende slot- faze dan toch nog de beste score kansen voor de thuisploeg langs Bart Saerens en Bart Hcyvacrt maar zij kwamen telkens alleen voor de doelman en verzuimden af te maken. Het voornaamste bij Baardegem was evenwel dat terug doelkansen geschapen werden na het falen in Schoonaarde zodat de toekomst terug hoopvol mag tege moet gekeken worden. Opdorp en Appels zijn de volgende klanten waartegen Baardegem in het strijdperk moet en dan volgt Lut terzele. Indien de eerste twee op drachten tot een goed einde wor den gebracht ongetwijfeld tegen die tijd dé topper in deze reeks. zelf terugvinden en nadat Van De Walle via een strafschop kon mil deren tot 1-2 was het tien minuten voor tijd de ingevallen Kerre voor Jo De Bock die uiteindelijk de gelijke stand kon aantekenen voor zijn ploeg. Berlare kon zelfs nog de volle buit veroverd hebben als Olivier Baeyens een ietsje koei- bloediger gebleven was in de slot minuut van deze wedstrijd, toen hij een reuzekans aan de voet kreeg maar hij miste deze. Zo bleef de twee-twee gelijke stand op het bord en blijven beide ploe gen een gunstige positie behouden in de rangschikking. Herdersem 1 Boonwijk 2 Er is heel wat beterschap bij dit Boonwijk te bespeuren. En nu het scoren zelfs vlot begint te veropen mogen wij de Racingers in de komende weken bovenaan de rangtabel verwachten. Voorheen had Boonwijk ook in alle wedstrij den een veldmeerderheid kunnen aantonen maar op gebied van afwerking bleef het steeds onder maats voor de discipelen van trai ner Leo Piessens. In de eerste helft van deze wedstrijd bleef er evenwel niet veel denderends te noteren Veel middenvcldspel en de daarbij behorende opstoppin gen in de middencirkel waren daarvan het gevolg. En het mocht dan ook al een sukses genoemd worden dat Boonwijk nog de bes te kansen wist te tonen in die eerste helft langs Guy Holbrecht in de 44' o.a. maar zijn doelpoging werd door de plaatselijke doel man gepakt Na de rust wat meer animo na vijf minuten spel want het was reeds 1-0 voor de thuisploeg, op een inworp van Davy De Smedt die vlug met de bal aan de haal ging en mooi kon doorschuiven naar Van Mol die niet aarzelde om te scoren, natuurlijk 1-0 na 50' en tot overmaat van ramp voor Boonwijk Raymond De Bondt gekwetst. Hij diende vervangen te worden door Pierre De Wolf. Na een uur spel dan toch een bezoekend doelpunt. Het was weer Guy Holbrecht die aanlegde voor een vrije trap en meteen verdween de bal onder de kruising van het doel. Een kwar tier voor het einde dan opnieuw Boonwijk dat aandrong. Roger Sterckx loste een hard schot op doel dat de plaatselijke doelman diende te lossen. De goed gevolg de Patrick Callaert was er echter als de kippen bij om de bal tegen het net te duwen in de rebound. 1- 2 na 75 minuten. Nadien kwam Jerry Van Der Meersche nog in de Racing-ploeg voor Danny Van den Bossche en deze Van Der Meersche had zelfs nog een aantal kansen aan de voet om de score nog op te trekken. Het bleef evenwel bij deze 1-2 zege voor Boonwijk dat natuurlijk hoopt om de ingeslagen weg ver der te volgen. Dat kan al gebeu ren nu zondag tegen Berlare dat meteen een nieuwe waardemeter wordt voor Leo Pissens en Co. Schroevers Moorsel SK Wichelen Het blijft toch allemaal zo stroef verlopen bij SK Wichelen. Neem nu deze wedstrijd. Werd verdiend gewonnen zonder weer ga maar die cijfers duiden toch aan dat er een en ander niet klopt bij de Wichelse ploeg die verleden seizoen zo autoritair was en nu als een bang wezeltje zelfs met één doelpuntje verschil maar aan de winnende hand kon blijven in Moorsel tegen de plaatselijke Schroevers. Wel roept men bij Wichelen verzachtende omstan digheden in bij het ontbreken van jongens als Van Poecke. Van Den Brempt, E. De Winter en Van Caelenberghe. Misschien daar door vlotte het in het begin niet echt goed en kon de ploeg van Julienke Triest op voorsprong ko men na vijf minuten spel. Hier voor tekende De Witte van de Schroevers. Deze voorsprong kon men met sukses verdedigen tot de 20e minuut. Dan wist Wichelen aan te pikken met een doelpunt van Ricky Riveira. Het eerste van Riveira voor Wichelen na acht speeldagen en het werd voorbe reid door Fruythof en vooral door De Winckler, waarna Ricky kon inkoppen. Wichelen ging dan fors door en het zag in de volgende minuten een paar doelpunten afgekeurd. Eerst was er een goal van Fruyt hof dat afgekeurd werd voor bui tenspel en nadien een doelpunt van Fruythof, afgevlagd omdat de bal over de zijlijn zou zijn geweest bij de opbous. Al met al bleef het dus bij een 1-1 gelijke stand. Dat zag er evenwel niet naar uit dat het zo zou blijven want Riveira knalde even later van dichtbij een unieke kans over het doel. En op de 40e minuut was het dan toch 1-2 voor Wichelen wan neer Fruythof nog eens zijn klasse liet bewonderen en de thuisverde- diging op een hoopje speelde, de bal kalm naast de thuisdoelman tegen de netten legde en 1-2 na 40 minuten. Na de rust verwachtte iedereen dan dat Wichelen verder de inge slagen weg zou volgen maar het was integendeel de thuisploeg die de neus aan het venster stak. En dat duurde zo tot een kwartier voor tijd tot de thuisploeg ook langszij kon komen. Dit met een strafschopdoelpunt van De Valck, 2-2. Moorsel dus een eerste puntje in het verschiet terwijl Wichelen met rooie kaken nog een wan hoopsoffensief begon in de slotfa- ze van deze wedstrijd waarin nog twee wissels werden uitgevoerd. Van Kerckhove en Eeckhoudt kwamen in de ploeg en even later kwetste De Winckler zich zo erg dat hij het veld diende te verlaten en Wichelen dus met 10 verder moest. Toch bleef de bezoekende ploeg ondanks die minderheid drukken op de plaatselijke verde diging maar het was evenwel wachten tot de 86e minuut alvo rens Verstraeten met een mooie lobbal de plaatselijke doelman kon verslaan en op die manier zijn ploeg alsnog een zege kon schen ken. Moeizaam maar verdiend, dat wel. E. Opstal 1 SK Oudegem 1 Twee noodploegen troffen el kaar op deze achtste speeldag. Bij Opstal ontbraken Heyck, Muyze- winckel. Ligneel en De Ridder terwijl bij Oudegem Vereecken en Co als belhamels eerder in deze kompetitie nu mochten brommen voor hun opgelopen rode kaart toen. Toch hebben de ruim 300 aanwezige voetballiefhebbers een aangenaam kijkstuk gezien in de ze partij waarin, jawel, voetbal terecht een feest mocht genoemd worden. Een wedstrijd die span nend bleef tot in de allerlaatste minuut hetgeen bewezen wordt door het feit dat de Oudegemse ploeg haar gelijkstellende doel punt in die periode wist te scoren terwijl Opstal al in de tiende mi nuut raak had weten te treffen. Opstal was de betere ploeg in de eerste helft en na tien minuten was het Steven Cock die een voor zet van Nico De Smedt in één tijd met sukses overnam. En dezelfde Steven Coeck bleef dan geduren de de rest van die eerste helft de grote smaakmaker voor wat het aanvallend gedeelte betrof. Doch hij had nadien pech dat zijn po ging op een Oudegemse verdedi ger belandde en een andere gele genheid op voorzet van Vermei- ren door de bezoekende doelman keurig geplukt werd. Aan de rust dus een kleine voorsprong voor Opstal en thuistrainer Leo Ver hulst koos dan op het moment dat de tweede helft begon voor een meer behoudende opstelling. Men ging dus spelen in funktic van het resultaat. En dat bracht dan on rechtstreeks met zich mee dat Ou degem toch in de wedstrijd kon komen. Ondanks het feit dat het niet zoveel open doelkansen kon laten noteren. En wanneer dat dan toch het geval was redde thuisdoelman Redant prachtig. Het leek er dan ook stellig op dat Verhulst zijn slag zou thuishalen maar in de laatste minuut kreeg de thuisploeg dan toch het deksel op de neus geduwd. In de 88' werd er een fout begaan door Opstal aan de rand van de grote rechthoek. Een onrechtstreekse vrije trap volgde Een klein pasje opzij naar Jean-Pierre Van Den Hauwe vol stond om de weg vrij te maken naar het thuisdoel en met een harde schuiver liet deze bezoe kend doelman Redant geen kans, 1-1 en meteen het einde van deze partij waarin Opstal toch op meer gehoopt had achteraf gezien. Het heeft nu de goede kadans echter gevonden en met een 5 op 8 mag zeker niet geklaagd worden. Smetlede Lutterzele Spannende wedstrijd op het veld van Smetlede waar de Lutter- zeelse leiders op een sterk gemoti veerde thuisploeg botsten. De re den hiervoor hoeft geen betoog als men weet dat Smetlede voor aanvang van de partij op drie eenheden van Lutterzele gerang schikt stond en dus mits winst opnieuw kon aansluiten. Op het kleine thuisveld speelde de thuis ploeg dan ook van meetaf aan het eigen systeem dat het middenveld volledig oversloeg en de bal daar door vlug voor de Lutterzeelse kooi bracht. Het was dan ook voor het eerst in deze kompetitie dat de Lutterzeelse doelman Jaak Van De Wiele ernstig aan het werk werd gezet door de gebroe ders Geirnaert en Thijs Liebrecht. Van De Wiele hield echter stand maar het was toch duidelijk dat de leidersploeg niet in gewone doen was en het kon dan ook enkel via de gebroeders Van Keer en Peter Meysmans wat terugdoen tegen dit geweldig en agressief thuisge- weld. Doch van enig echt gevaar voor de thuisdoelmond was dit maal geen sprake. Na de rust was het zelfs terug Smetlede dat kort op de man zittend zich meester probeerde te maken van de wed strijd. Die wedstrijd ging nu snel over en weer en bij de bezoekers lieten vooral Raoul De Cock, de gebroeders Van Keer en Pascal De Man zich opmerken. Toch duurde het nog tot even voorbij het uur wanneer een doelpunt kon worden genoteerd. Yvo Van Keer van Lutterzele werd gehaakt in de grote rechthoek. Ondanks fel pro test van de thuisaanhang wees de scheidsrechter naar de stip. Eddy Van Keer zette zich achter de bal en scoorde. Protest van de thuis ploeg bracht ref. Van Zele, die eerst naar het mmidden wees op andere gedachten en hij liet de strafschop overdoen. Eddy Van Keer, trefzeker als hij is, koos echter nu de andere hoek uit en scoorde dus een tweede maal. ook al werd het dan pas 0-1 voor Lutterzele Het thuispubliek ging dan fel te keer en gedroeg zich zelfs bijna onsportief. Mogen lei ders het ook eens moeilijk heb ben, a.u.b.? De wedstrijd werd dan ook een stuk ruwer en van voetbal was nadien nog nauwe lijks sprake. Toch haalden de tweeëntwintig aktcurs het einde van deze wedstrijd zonder al te veel kleuren. Smetlede dus nu op vijf punten van Lutterzele, maar hoe lang blijft Lutterzele dit tem po aanhouden? Was het echt een mindere wedstrijd of is de frisheid een beetje weg? Daar krijgen we dan in de komende weken een antwoord op als we de resultaten van de leiders in ogenschouw SK Kalken 4 Opdorp 1 Eerste zege van SK Kalken in deze kompetitie. Uitgerekend te gen Opdorp wist de thuisploeg haar schotvaardigheid terug te vinden. Opdorp verliest op ver plaatsing dan ook te veel van zijn mogelijkheden. In de eerste helft was het thuisspeler Van Loo die de bezoekers reeds in de proble men bracht door tweemaal tot scoren te komen. Nog maar nau welijks na rusten was het thuisspe ler De Waele die aandikte tot 3-0 waarna de bezoekers eindelijk konden milderen. Het was ten slotte Van Loo die de eindcijfers vastlegde in deze wedstrijd. Marc Stevelinck Burst E. Nieuwerkerken Traditioneel betekent de wed strijd tegen Burst voor E. Nieu werkerken een hinderlijke bedoe ning. En ook nu weer was het niet anders. Eendracht Nieuwerker ken dat uit zijn laatste vijf wed strijden negen punten kon pakken werd inderdaad in Burst op een nederlaag getrakteerd. Net op het ogenblik dat volgens de thuisdiri- genten natuurlijk de thuisploeg haar beste wedstrijd van het sei zoen speelde. In de eerste helft kwam de thuisploeg vrij vlug op voorsprong maar Nieuwerkerken kon nog voor de rust gelijk stellen langs Steven De Grootc. de laat ste man van de bezoekers die mee was opgerukt en met een hard schot dat hem eigen is de plaatse lijke doelman kansloos liet. Na de rust dan kreeg Burst vrij vlug een strafschop. Doch doel man Sylvio De Coen van Een dracht - tevens de beste man van zijn ploeg - hield de elfmetertrap uit zijn doelvlak. Iedereen dacht dat Eendracht zich eendrachtig zou optrekken aan dit feit maar niets was minder waar want twee minuten later diende De Coen zich dan toch gewonnen te geven op een plaatselijke aanval. Het laatste kwartier was dan wel voor Nieuwerkerken maar het kon de plaatselijke verdediging niet ver ontrusten zodat een nederlaag on afwendbaar was. Spijtig natuurlijk na de mooie remonte na de totaal mislukte seizoenstart en het ont slag van toenmalig trainer Die- rickx van wie het nog afwachten blijft of hij als speler al dan niet zal terugkeren indien hij hersteld is van zijn kwetsuur. Inmiddels doet zijn opvolger De Breuck zeer goed werk want ondanks deze nederlaag staat Eendracht toch op een mooie vierde plaats in de rangschikking. FC Aalst Letterhoutem Het minste wat we kunnen zeg gen van FC Aalst is dat er drin gend een nieuwe krisis-staf moet komen om zich eens te bezinnen over de verdere toekomst van dit Aalst. Trainer Germain D'Haese krijgt nog steeds de volledige be- stuursplocg achter zich en dus daar wringt het schoentje niet. Wel in de spelersgroep moet eens duchtig grote kuis gehouden wor den Op doelman Luc Nelis na loopt iedereen zo maar wat aan te modderen en is men met alles en nog wat bezig behalve met het voetbal op zondag. Dit FC Aalst kèn voetballen, dat bewees men in de voorberei dingsperiode en in de kompetitie- start maar wat nu gepresteerd wordt tart elke verbeelding van de lokaalloze ploeg, tn dit verband schreven we verleden week nog 'de mannen van lokaal de Square' maar dat is ook al iets wat tot het verleden behoort want lokaal The Square brandde enkele weken te rug volledig af zodat ook daar alles in zak en as zit. Hopelijk komt er op deze twee gebieden vlug verandering en bloeit de kompetitie weer open voor FC Jeugdvoetbal. De miniemen van TK Meldert (da) Jeugdvoetbal. De miniemen van Wilskracht Moorsel (da) Jeugdvoetbal. De juniores van Gerda Sint-Niklaas (lv) Westrem Terjoden De vier doelpunten die deze wedstrijd sierden werden alle vier al in de eerste helft gescoord. Het begon trouwens heel goed voor Terjoden op het veld van Wcs- trem, reeds na tien minuten moch ten trainer Egyed en de zijnen juichen voor een doelpunt van Marc Acndekcrk. Deze schakelde met een mooie schijnbeweging op voorzet van Patrick De Backer zijn belagers uit en scoorde de 0-1 Doch na 20 minuten kwam de thuisploeg langszij door een echte cadeau-penalty. Bert Vermoescn kwam ten val na een slecht uitver dedigen maar toch legde de scheidsrechter de bal op de stip, Kompcnsatic dan na een halfuur wanneer Dirk Rijkeghem (terug erbij na een afwezigheid van zes weken) op een hoge voorzet in de rug werd gelopen en de scheids rechter opnieuw naar de stip wees. Raf Van Den Eyndc klaarde deze Terjodense klus. Ook rond die tijd werd de thuis ploeg met 10 gesteld wanneer Marc Aendekerk een echte kami kaze-aanval op zijn persoon zag gebeuren. Van deze lichte veld meerderheid kon Terjoden echter niet profiteren temeer dat Wes- trem een moeilijk te bekampen ploeg leek die weinig voetballend in zich had en de bal met lang; halen steeds maar voor zich uit trapte. Nog voor de rust dan een ontgoocheling voor Terjoden wanneer Westrem op gelijke hoogte kwam op een vrije trap Dirk Rijkeghem zette zich in de bezoekende muur maar de bal raakte Dirk en verdween zo onder een wat laat reagerende doelman Dclanoit tegen de netten, ook de ruststand. Na de rust domineerde Terjc den de wedstrijd maar dc I» geraakte niet meer tegen de th» netten. J.C. Kerslens. Marc Ae dekerk. Raf Van den Eyndc Patrick Dc Backer hadden «1 een ontelbaar aantal kansen de voet. Deze laatste dribbctó zich zelf wel eens op een unickt gelegenheid. Zo bleef het bij ce» 2-2 gelijke stand en kwam Tcrjo den nog goed weg in de laatst; minuut op een counter var trem Het is nu bij Terjodö wachten op dc terugkomst vj< Van Handenhoven en misschif vlot het dan net zoals vcriedü seizoen. In deze reeks wordt ci ter minder voetbal gespeeld dank de Dendcrmondse reeks en <t» ligt Terjoden niet zo goed. Marc Stiaki.inO

De Voorpost | 1989 | | pagina 22