Lokerse Waterpolo start met ambities AC Hamme en Zele gaan samenwerken Veldlopen, een belevenis die moet overleven! Stratenloop in Lebbeke Herfstsportkamp in Beveren Negentig klubs op dertiende Zandstuiverstochten te Zele De Voorpost - 27.10.1989 - 23 ATLETIEK WATERPOLO Veldlopen. De atleten uit Groot-Berlare tijdens de veldloop in Overmere (vdwg) L.Z.V. -R.B.P. 11-8 Zaterdag II. is de nationale wa- terpolokompetitie '89-'90 in twee de nationale van start gegaan. Voor de Lokerse Waterpolo was dit al een weekje eerder gebeurd wegens het inrichten van het 'Doortochtenbal' met de Lokerse Zwemvereniging en in samenwer king met de Langebaancommissie waar zo'n 600 sportliefhebbers over de vloer kwamen en zeker de helft daarvan moesten gehuldigd worden Lokeren moest het opnemen tegen nieuwkomer Brussels Posei don (RBP). Naast deze ploeg zijn er nog zes nieuwkomers in deze reeks, nl. Genk, Antwerpen Tussen de atletiekklubs Hamme en Zele werden een paar samenkomsten georganiseerd om te onderzoeken hoe men best kan samenwerken. Zonder dat er sprake was van een fusie werd toch de aanzet gegeven tot een samenwerking tussen beide klubs. Volgende konkrete afspraken kwamen uit de bus: beide klubs zullen om beurt een oefenveldloop organiseren in de maand oktober. Dit jaar zal Hamme AC instaan voor de organisatie die zal plaats hebben rond de Zouaaf. Het volgend jaar zal Zele dan organiseren. Beide klubs zullen een zomermeeting organiseren waarbij de aanwezigheid van beide verenigingen wordt gegaran deerd. Verder zullen beide klubs de deelname aan elkan ders veldloop maximaal stimuleren. Guy Van Damme (lid van AC Hamme) krijgt de volle vrijheid om bij AC Zele een klubtrainersfunktie te vervul len. Langs de andere kant wordt op AC Hamme geen beroep gedaan om hulp te bieden bij de begeleiding van Hamse atleten. Verder wordt er gedacht aan gezamenlijke stages, steun aan eikaars klubblad, vooral aan de uitwisseling van de technische trainingsinformatie. Men wil ook gezamenlijk de schoolaktiviteiten stimuleren. Door bv. in de zomer de Lentespelen te organiseren en een scholenveldloop in de winter. Elk jaar doet AC Zele een stage te Den Haan met Pasen en daarvoor komen honderd deelnemers opdagen om te trainen en ook omwille van een stukje vakantie. AC Zele nodigde AC Hamme nu al uit om deel te nemen aan deze stage. Al degenen die tot nu toe deelnamen aan de besprekingen met Zele, beamen dat beide klubs zonder hun eigenheid te verliezen, mekaar heel wat kunnen bijbrengen. AC Zele, stelt men in Hamme, is zeker geen konkurrent, eerder een medemaat. HVC (AZC), Seraing, Blankenberge. Brugge en konkurrent Dender- monde. Met veel ambities startte LZV de waterpolokompetitie en was de kater van vorige bekerwedstrijd tegen 's lands 4e beste ploeg, Doornik, waar men thuis verloor met 14-28 al weggespoeld. Toch konden we geruchten opnemen dat de Lokcraars met de schrik in het hart aan de kompetitie begon nen zijn. Het vele leed van de vorige kompetitie was daarvan de oorzaak. De aanlopende kwetsu ren door brutaliteiten die meestal erg waren, waren te wijten aan een te zwakke leiding. Daarom deed Lokeren beroep om sterkere scheidsrechters te sturen. Voor de bekerwedstrijd kreeg men één van de beste wedstrijdleidingen die de K.B.Z.R.B. bezit Maar voor de openingswedstrijd tegen Brussels Poseidon kreeg men een Brusselse scheidsrechter over de vloer met alle kritiek als gevolg. Was de kompetitie nog maar nauwelijks twee perioden ver viel er toch al een Lokerse gekwetste. Eddy Van PETANQUE Puymbroeck kon zich na een on vrijwillige slag laten verzorgen aan zijn opgelopen kwetsuur, een bloedneus hield hem voor de rest van de wedstrijd uit het water. Twee seizoenen geleden waren beide ploegen al eens met elkaar gekonfronteerd. Toen won Loke ren met 18-6 terwijl het nu wel wat minder was, Toch was deze wed strijd goed voor zeven uitsluitin gen en twee penalties. L.Z.V kon niet op de diensten van Peter Bleyaert rekenen die werd opge houden wegens werkomstandig heden maar kon wel beroep doen op de terug van weggeweest Rik Mestdagh. De gemotiveerde Dur- meploeg liet dan in de openingsset ook geen sporen na en skoorde vrij vlot vier doelpunten door Guido Maes 2 en Erik Peeters 2 waarvan één penalty. Toch kon men niet verhinderen dat de Brus selaars tot 4-2 bijkwamen De daaropvolgende periode verliep moeilijker dan verwacht voor de LZV-ploeg. Guido Maes stuurde zijn verdediger verloren en skoor de. maar de Brusselaars namen revanche en kwamen zelfs gelijk (5-5) ondanks het falen van twee numerieke situaties. Eric Peeters kon op aangeven van Michael Geerts de eer toch nog redden, stand 6-5. In de derde set moesten de jon gens van trainer Maes toch iets rechtzetten voor hun talrijk opge komen publiek. Daar slaagde men in want doelwachter Peter Wet- tinck en zijn verdedigers lieten geen steekje vallen en opnieuw lieten de Brusselaars twee man meer situaties liggen en scoorde de Durmeploeg ondanks de felle tegenwind van de leiding. 4 doel punten. Via prachtige kombinaties skoorde Erik Peeters drie doel punten en Rik Mestdagh 1. Stand: 10-5. In de slotperiode probeerden de Lokeraars de score nog op te drijven maar alles verliep niet zoals gewenst. De Brusselaars lie ten voor de zoveelste maal twee unieke man-meer-situaties liggen maar skoorden toch nog drie doel punten. Centraal verdediger Yves Wauters legde de eindstand vast op 11-8. Opvallend in deze wedstrijd was het uit spel houden van de jonge Lokerse speler Patrick De Block die niet kon scoren. Toch een goede start, besloot trainer Maes na de wedstrijd, die deze overwinning belangrijk vond en die de motivatie en het zelfver trouwen voor de volgende wed strijden bepalen. Zaterdag 28 oktober speelt Lo keren op verplaatsing tegen het sterke Roeselare waar het vorig seizoen won met 12-13. De wed strijd begint om 19u. 15 en men vertrekt aan het klublokaal "Café Prior', Markt 21 te Lokeren met de autobus om 17u.2(). Veel sukses! De ploeg: Wettinck Peter. De Block Patrick. Peeters Erik (6). Maes Guido (3). Wauters Yves (1), Van Puymbroeck Eddv. Gccrts Michael. Mestdagh Rik (1), Blokland Jan-Willem. Pieters Wim, De Smedt Jurgen. PETANQUE-UITSLAGEN 22/10/1989 Ere-afdeling Verbroedering-Alosta Eerste afdeling A: Alosta-Coninxdonck Apollo-Eeklo Reinaert-Heirnis Eerste afdeling B: Alosta-Verbroedering Knokke-Heist-Reynaert Schorpioen-Nederkouter Tweede afdeling A: 3.5 Ter Porre-Alosta Reynaert-Artevelde 9_0 Derde afdeling A: 2.7 Zelzate-Apollo 6_3 Hof Ter Burst A-Hof Ter Burst B I -8 Derde afdeling B: 3-6 Alosta-Ter Porre 7-2 5-4 Hof Ter Burst C-Verbroedering 5-4 PETANQLE-KALENDER 29/10/1989 (aanvang 15 uur) Ere-afdeling Alosta-Knokke-Heist Eerste afdeling A: Meètjesland-Apollo Eeklo-Reynaert Heirnis-Alosta Eerste afdeling B: Reynaert-Alosta Nederkouter-Meetjesland Tweede afdeling A: Alosta-Reynaert Derde afdeling A: Zelzate-Apollo 5-4 Hof Ter Burst B-Ter Porre Veldlopen. Al de laureaten van de interscholencross aan 'De Zouaaf in Hamme, een organisatie van A.C. Hamme in ^menwerking met A.C. Zele (vh) Grijp nu de kans Maak kennis met vier verschillende sporten gedurende twee dagen. Voor wie Alle kinderen van het eerste, tweede en derde leerjaar van de basisschool (geboren in 1981. 82 en 83). Wanneer Op 30 en 31 oktober '89 van 9 tot 12 en van 13 tot 16 uur (verplicht ganse dag). Picknicken ter plaatse is mogelijk en dit onder toezicht van de lesgevers, doch niet verplicht. Prijs: 300 fr. per deelnemer voor het gehele sportkamp (2 dagen). Inschrijvingen (niet telefonisch): hoe sneller, hoe beter! Het aantal inschrijvingen is beperkt. Centrale inschrijvingsdagen: 1. Zaterdag 14 oktober van 10 tot 12 uur op de sportdiensl. Klapperstraat 103 te Beveren. 2. Woensdag 18 en 25 oktober van 14 tot 16 uur a) gemeentehuis Kieldrecht. Dorpsstraat 24 b) gemeentehuis Vrasene. Kerkstraat 1 Kunt U niet langskomen op deze dagen, dan kunt u vanaf 16 oktober elke werkdag terecht bij de sportdienst voor inschrijvin gen en dit tijdens de kantooruren (van 8.30 u. tot 17.00 u.): Sportdienst Beveren. Klapperstraat 103, 2750 Beveren. Voor de groteren Voor jongens en meisjes geboren in '80 en vroeger, gedurende 2 dagen 2 of 4 uur sportlessen dagelijks. Alle kürsussen worden gegeven door gespecialiseerde lesgevers Je kiest voor een sport in de voor- of in de namiddag. Een kombinatie van de voor- met de namiddag behoort ook tot de mogelijkheden. Gedurende deze twee dagen blijf je dezelfde sportkeuze volgen. Er is een picknickmogelijkheid in de 4 sportcentra met toezicht van de lesgevers, doch niet verplicht. Voor de kursussen gevorder den (jazz turnen) hanteren wij de norm van minstens 1 jaar klubervaring of minstens drie sportkampen gevolgd te hebben in deze sportdiscipline. Inschrijving (niet telefonisch!!!): hoe sneller hoe beter, het aantal inschrijvingen is beperkt. Enkele inschrijvingsdagen: 1 Zaterdag 14 oktober van 10 tot 12 uur op de Gemeentelijke Sportdienst 2. Woensdag 18 en 25 oktober van 14 tot 16 uur Gemeentehuis Kieldrecht. Dorpsstraat 24 Gemeentehuis Vrasene. Kerkstraat 1 Kunt U niet langskomen op deze dagen, dan kunt U vanaf 16 oktober elke werkdag terecht bij de gemeentelijke sportdienst voor inschrijvingen en dit tijdens de kantooruren (8u.30 tot 17u.OO). Adres: Klapperstraat 103. Beveren. Rink wat beweging, vorige week zondagnamiddag, in de buurt van de Lebbeekse Langestraat. waar Kaatsclub 'Rapide'. in samenwer king met AC Lebbeke. een stra tenloop organiseerde. Een 180-tal atleten verschenen aan de start. De uitslagen: Meisjesbenjamins 1984 en later: 1. Nathalie Willems, 2. Kelly Van l' Asbroeck. 3 Kelly De Pauw Jongensbenjamins 1984 en later: 1. Joeri Van den Berghe. 2. Mi chael Michiels. 3. Kevin De Nil. 4. Dirk Vanderstraeten. 5. Levy De Feyter. Meisjesbenjamins 1983: 1. Ellen Van den Berghe, 2. Lien Mar- chau. 3. Marijke Van Buggen- hout. 4 Wendy Vermeir. 5. So phie Van Kerckhove. Jongensbenjamins 1983: 1. Lau rent Michiels, 2. Jochen Schreurs, 3. Jeroen De Hertogh. Meisjesbenjamins 1982: 1. Anne- lies Van Eisen. 2. Els De Clerck. 3 Sabrina Van Landuyt, 4. Elke Van den Bossche, 5. Deborah De Hauwere. Jongensbenjamins 1982: 1. Jorgen Micheli. 2 Koen Vanderstraeten. 3. Tim Kerremans. 4. Olivier Al- laert. 5. Ferdy Saerens. Meisjesbenjamins 1981: I. Sarah Michiels, 2. Deborah Van de Vel de, 3. Tina Van der Steen, 4. Lief Veldeman. Jongensbenjamins 1981: 1. Bart Wauters. 2. Robin Hermans, 3. Kevin Hermans, 4 Bart Schel- .kens. 5. Karei Philips Meisjespupillen 1980: 1. Sophie Dierickx. 2 Annelies De Meyst, 3. Veerle Philips, 4. Sarah Van Landuyt, 5. Mireille Van den Steen. Jongenspupillen 1980: 1. Hans D'hondt. 2. Gunther Ceuppens, 3. Bert Michiels, 4. Kenny Van Hauwermeiren, 5. Joris Van den Borre. Meisjcspupillen 1979: I Kelly Van Gucht, 2. Vannessa Willems, 3 Ilse Saerens. 4 Jamila El Mas- saoudi. 5. Elghaalia Oebega Jongenspupilfen 1979: I. Thomas de Meyst. 2. Olivier Van Cauwen- berghe. 3. Koen Baeyens, 4. Jo- ban Van Overwallc. 5. Tim De Clerck. Meisjesminiemen 1978: 1. Vicky Van Keer. 2. An Van den Bos sche. 3. Nathalie Van Aelbroeck. Meisjesminiemen 1977: 1. Inge Leunis. Jongensminiemen 1978: 1. Joris Philips. 2. Sebastien Lingrer. 3. Stijn Van der Steen. 4. Kris Vinck, 5. Björn Troch. Jongensminiemen 1977: 1. Ali Bouafia, 2. Samir El Amroui, 3. Saide Bougham, 4. Bart Bayens. 5. Davy Schelkens. Meisjeskadetten 1976: I Mina Bouglam. 2. Peggy Berckmoes. Meisjeskadetten 1975: 1. Katelijne De Cock. 2. Kathleen Van Over- walle. 3. Anja Leunis. Jongenskadetten 1976: 1 Kurt Rottiers. 2. Dimitri De Meester. 3. Joeri De Meester. 4. Dirk Van Campenhout. 5. Kristof Van den Berghe Jongenskadetten 1975: 1. Raf Til burg. 2. Frederik Philips. 3. Ha- kim El Massoudi, 4. Hans Van Herreweghe. Meisjesscholieren 1974: 1 Mieke Mertens. 2. Heidi De Winter. 3. Ann Bayens. 4. Abiba Bougham. Jongensscholieren 1974-'73: 1. Jurgen Vercammen. 2. Johan Vermeiren. 3. Koen Verhulst. 4 Sven Van der Sijpe. 5. Steven Van der Plas. Meisjesjuniores 1972-'71: 1. Ilse De Ridder. 2. Petra Daelemans. Damesveteranen: 1, Rita Goossens, 2. Monique Van Wem mei, 3. Magda Van Thienen, 4. Maria De Brabander, 5. Liliane Van Bosbekc Herenjuniores 1972-'71: 1, Kristof Van Damme, 2. Koen De Graeve, 3 Wim Roeland. Veteranen heren: 1 André Phi lips. 2. Lucien Rottiers. 3. Paul Meert, 4, Robert Moriau, 5. Gus- taaf De Witte. Dames senioren: 1 Ghislaine Van Praet. 2. Linda Bcrghman. 3. Martine Leermaekers. 4. Ilse Til burg, 5. Maggy Heyvaert. Heren senioren: 1. Filip Van Dam me. 2. Michel Staljanssens. 3. Geert Stalmans. 4. Peter De Fey ter. 5. Filip Cooreman. Pierre Van Rossem Hardlopen is en blijft één van de meest boeiende sporten. Iedere gemeente die zichzelf respekteert organiseert minstens ééns per jaar een loopwedstrijd voor diverse lo pers: voor aangesloten atleten en/ of niet-aangeslotenen. van prémi niemen tot veteranen... De laatste tijd worden hier en daar ook lo pen ingericht voor louter gelegen heidsjoggers. volkscrossen én zelfs crossen voor peuters en kleu ters. Deze laatste kategorie krijgt dan de benaming "benjamins", "kabouters" of zelfs "duiveltjes" mee! De inventiviteit van de organisa toren - al of niet onder druk van sommige ouders? - kent bijna geen grenzen. Demokratisch In diverse wijken waar enkele ak- tievelingen. verenigd in een feest- komitee. een wijkkermis (blijven) organiseren, wordt dikwijls ook een stratenloop ofwel een veld loop ingericht. Het vormt een deel van de traditie. Tot ergernis van sommigen wor den deze wijklopen dan ook niet steeds strikt volgens de regels van de atletiekbond of -federatie geor ganiseerd Zo kan het wel eens zijn dat de kategorieën van één of andere wijk-stratenloop of wijk- veidloop niet dezelfde indeling hebben als volgens de reglemen ten van de Vlaamse Atletiekliga (VAL). En dat kan dan aanleiding geven tot enige verwarring. Maar. - en dat moeten ook de 'échte' atletiekers voor ogen hou den - dèt is niet het voornaamste. Het belangrijkste is inderdaad dat de Vlaamse jeugd het lopen niet verleert. Of... niet te lui wordt om te lopen! Inderdaad, voor de "ou dere reeksen" wordt de bezetting steeds maar dunner. Bij de vrou welijke lopers dient men zelfs meer en meer twee of meerdere reeksen bij elkaar te laten lopen. Enkel en alleen omdat er maar twee of drie deelneemsters per kategorie zijn! Misschien is hier wel een opdracht weggelegd voor gemeentebestu ren en sportraden. Gemeentebe sturen zijn samengesteld uit "ver- kozenen van het volk" (zij het niet steeds op demokratische wijze) én die moeten er inderdaad zorg voor dragen dat volkse gebruiken - ook sportieve - blijven bestaan, terwijl het de opdracht van de sportraden is om er voor te zorgen dat Mie sporten aan bod (blijven) komen. Zeker deze sporten waar voor weinig of géén uitrusting moet worden aangekocht door de deelnemers én waarvoor men géén dure "sporttempels" -op kosten van de gemeenschap! - no dig heeft. De échte demokratische sporttakken dus. Links zien we enkele bijzonder jonge lopertjes - "benjamins" dus en kinderen tussen 3 en 7 jaar - de enige hindernis uit het korte parkoers nemen. Natuurlijk werden ze daarbij flink aangemoedigd en moreel gesteund door hun ouders. Rechts maken we als het ware "live" de start mee bij de pupillen-jongens: een gedrum van jewelste bij deze bende jonge lopers die zich allen "met handen en voeten" een stevige startpositie willen verzekeren. Dit onder het geïnteresseerd toeziend oog van vele ouders en andere supporters. Jong geleerd is oud gedaan... (d. Brol). Belevenis Wie ooit aan hardlopen deed of het nog doet weet dat zijn hobby zeker niet de gemakkelijkste is. Men moet er héél wat voor over hebben: veel trainen én vooral veel "voor laten". Komt daarbij nog dat de beloning zeker niet in verhouding staat tot wat in som mige andere sporten-op-ama- teursniveau wordt "verdiendEn hierbij gaan ieders gedachten uiteraard naar voetbal en wiel rennen... Misschien zijn dit wel dé oorzaken - met nadruk op de eerste - dat steeds minder deelnemers komen opdagen voor de traditionele stra ten- en veldlopen her en der in veelal volkse wijken en buurten. Want... kijk het maar eens na: in de grotere centra sterven de veld lopen stilletjesaan uit en krijgen de stratenlopen dikwijls geen kans terwijl de veldlopen in de (meest al) kleinere deelgemeenten blij ven bestaan en de stratenlopen in de volkse wijken zelfs nog toe nemen. Hier is lopen-om-het-eerst blijk baar nog een gebeurtenis waaraan de "gewone man" zich kan opwar men. Of gewoon een belevenis die bij het feestelijk gebeuren - zij het nu wijkkermis. feestmarkt of herdenkingsweekend - hoort. Vooral bij de "kleintjes" is en blijft veldlopen een belevenis die het mee-beleven waard is. Bekijk maar eens bijgaande foto's die onze "bijdehandse" fotograaf nam tijdens de volkse veldloop in de Sint-Pauwelse/Stekense wijk De Kwakkel. d. Brol Veldlopen. Ook de leraars namen deel aan de finale van de interscholencross aan 'De Zouaaf te Hamme (vh) De dertiende editie van de Zeel- se Zandstuivers-wandeltochten was geen ongeluksjaar met 2.211 wandelaars. Voor de Zeelse wan- delklub een rekordjaar. Met bijna 100 wandelaars meer dan in 1988 hadden de negentig medewerkers de glimlach. Hun organisatie was een sukses. De omlopen over de diverse afstan den van 8,14,21 en 30 km waren getrokken langs de Schclde- boorden en dwarsten de Water hoek, waar de Mira-film werd opgenomen. Een mooi stukje ongerepte natuur op de grens van Zele en Berlare, waar de wandelaars van genoten. Van de 2.211 deelnemers waren er 1.809 aangesloten bij de Vlaamse wandel- en joggingliga. De nationale Wandelliga was vertegenwoordigd met 105 stap pers en de Waalse federatie vaar digde 95 "marcheurs" naar Zele af. Er waren ook acht lopers uit Nederland en 194 individuelen vervolledigden het wandelfeest. Vertegenwoordigers uit negen ennegentig verschillende wan delverenigingen kwamen in aan merking voor de prachtige tro feeën. De Beker Andre Walrave voor de best vertegenwoordigde club was voor Aalter met 139 wandelaars. Verder waren Postwandeldub Gent I (92), Aalst (81), Vinder- houte (79), Wetteren (76), Ge- ntbrugse Vrienden (75), Den- dermonde (54), Belsele (50), Deinze (50), Buggenhout (49), Temat (49), Baasrode (48), Cracks Wolvertem (46), RWK Waasmunster (45), Ruisbroek (44) goed vertegenwoordigd. Het steeds stijgend sukses moti veert de Zeelse Zandstuivers om reeds met de voorbereiding van hun veertiende uitgave te begin nen met als streefgetal 2.500 wandelaars langs Zeelse wegen. BENO

De Voorpost | 1989 | | pagina 23