Socialistische gepensioneerden introduceren koersballen Rijke oogst voor Melsele Badminton huwelijk in Stekene Winst en verlies voor Patro Promotie Base-Balt Tweemaal nummer 1 te Beveren GZK darts amateurkompetitie 1989-1990 Astrid en Wies wonnen herkansing bij «De Hebbers» in Stekene Bolderkampioen in Stekene O.V.W.B.-veteranen Uit 24 - 27.10.1989 - De Voorpost BADMINTON TAFELTENNIS Tafeltennis in Waas In Stekene traden twee jonge mensen in het huwelijk. Niets ongewoons natuurlijk. Maar met Petra Van Nauw en Eddy Van Herbruggen ging het om twee sportieve jonge mensen die in de badmintonsport reeds hun stre pen hebben verdiend op natio naal vlak. Petra is aktief B-speel ster en sloeg haar eerste "shutt les" in de Stekense klub. Om nationaal te kunnen wedijveren week ze samen met haar broer Dario (kampioen van België) uit naar Antwerpse Olive, waar ze zich konden meten met de bete re spelers van ons landje. En inderdaad... in die Antwerpse klub was onder meer éne talent volle jongeling Eddy Van Her bruggen aktief. Van Herbruggen behaalde ondertussen reeds di verse nationale titels. De bad mintonsport bracht dus beide jonge mensen tot elkaar. Na hun sportieve daden in het Antwerpse gaven ze nu elkaar het "eeuwige jawoord" te Steke ne. Het bestuur en spelers van Bad- mintonklub Stekene wensen aan beiden dan ook het allerbes te in hun huwelijksleven én nog veel sukses en vreugde met hun "geliefde" sport. (d.Brol) «Het was een uitstekend week end voor onze klub» wist sekre- taris Rosiers van Melsele ons zondag te vertellen. «Met 9 ploe gen in kompetitie en 15 van de 18 te verdienen punten behalen is niet niks». Natuurlijk konden wij dat niet onopgemerkt laten voorbij gaan. Melsele daarom in het middelpunt van de belang stelling. In derde nationale B was er de gesmaakte overwin ning van de A-ploeg op Dour Palette B. De 5-11 overwinning brengt de Waaslanders meteen op een riante 5e plaats. Voor deze uitzege tekenden Erik Ver- straeten en Jan Van Ginkel elk 4 zeges op. Francis Cop (2) en Danny Van Gijsel (1) zorgden voor de overige punten. In twee de provinciale B ging de Melse- le-B formatie in de clinch met rivaal Rooigem B. Vorige week nog schreven wij dat de konkur- rentie in deze reeks groot zou zijn. Toch werd een 5-3 en 7-5 achterstand nog omgebogen in een 8-8 gelijkspel. Ronny Braem en invaller Paul De Jonghe (3) behouden met Walter Heyrman en Marc Van Raemdonck (1) de leidersplaats in deze reeks. In 2e A tekende de C-ploeg een uit muntende 11-5 overwinning op tegen Patro C. Rene Braem, Rudi Simons en Stefan Callens (elk 3) en Paul Verhelst (2) lieten de Hamse formatie geen schijn van kans. Bij Patro was Hilaire Straetmans met 3 treffers de beste tegenstander. Bij Melsele D waren Kristof Saman (4), Pe ter Thijssen en Philip Vaerewijck (elk 3) en Emiel Balliauw (2) de bewerkers van een onverwachte zege tegen St-Niklase D (13-3). De E-ploeg was de enige die de duimen moest leggen. Wim Thijssen, Tom Callens en de ge broeders De Beer vonden in Zei- zate A een te sterke tegenstander (10-6). In vijfde provinciale werd het echter een nieuwe zege te gen Immerzeel B met 15-1 cij fers dank zij Guy Van Nieuwen- hove en Eddy Saman (elk 4), Peter Van Overtveldt en Steve Luyckx (elk 3a). Voegen wij daarbij nog de 2 overwinningen van de jeugdploegen en het Mel- seelse topweekend is rond. Ook Kieldrecht A deed het voortreffe lijk. Als ongeslagen leider in 3e nationale A ging de ploeg op zijn elan door en een 10-6 zege tegen Alpa C zorgde meteen voor een 2-punten voorsprong. Van de Walle en Dumez lieten zich niet op een foutje betrappen. Pa- linckx en Van Puymbroeck ver volledigden het sukses. In deze reeks klimt St.-Niklase A op naar de tweede plaats dank zij een 3-13 uitzege bij Waver. Van Ol men en Vercruyssen bleven on geslagen. Messagie en Heyninck zorgden respektievelijk voor 2 en 3 treffers. In eerste provinciale blijft Patro A mee aan kop dank zij een 7-9 uitzege op Small Street B. St.-Ni klase B legde de duimen op Sleidinge A (13-3) en Temse A verloor de 4-puntenwedstrijd op Knal Deinze met 11-5 cijfers. Voor de Scheldejongens lijkt het verdict van degradatie nu onaf wendbaar. In 2e A blijft Kiel drecht de tweede plaats verdedi gen. Dat deden zij suksesvol met een 12-4 overwinning tegen Evergem A. Vervoort was out- standig met 4 treffers. Duprez en De Wilde skoorden 3 maal en Amelinckx werkte de klus af met 2 punten. Het Wase treffen tus sen Beveren A en St.-Niklase C werd 7-9- Koklenberg (4), Wuy- tack (3) en Inze (2) zorgden voor uitwinst. In derde provinciale lijkt het pleit beslecht. St.-Pauwels won voor een massa toeschouwers het toptreffen tegen Kruibeke A met 14-2 cijfers. De ploeg van trainer De Bosschere is op weg naar een derde promotie op rij. Bij de koplopers uit deze reels wisten enkel Patro D (6-10 winst op Madeion) en Kieldrecht C (2-14 winst bij Temse B) zich te handhaven. Kieldrecht C behaal de de winst via Bleyenberg en Laureys (4) en Claessens en Dil- lis (3). In derde C wist enkel Kieldrecht D voor Wase winst te zorgen. Van Den Hende (3), Lambrechts (3), Coppejans en Van der Auwera (elk 2) behaalden een 10-6 over winning tegen Sleidinge E. In vierde provinciale blijft St.-Ni klase E ongeslagen aan kop. 6-10 winst op Lede A zorgde hiervoor. Meiresonne, Cools en Vereecken waren goed voor 3 punten. Gyse- linck diende met 1 treffer genoe gen te nemen. In deze reeks was er nog Wase thuiswinst voor St.- Pauwels B (13-3 tegen Erpe A) dat opklimt naar de derde stek. Hier waren Franckaert en Wy- meersch (4), De Neve (3) en D'Hondt (2) de bewerkers van de zege. In deze reeks blijft Bug- genhout A echter de dichtste be lager van de Klaasjes. De 10-6 overwinning tegen Vlierkouter D houdt hen alvast in het spoor en met een wedstrijd minder blij ven zij eveneens ongeslagen. In vijfde provinciale blijft het uitkij ken naar het gevecht tussen 3 Wase ploegen. Leider Temse ging alvast uitwinnen met 3-13 op Small Street G, Op één puntje volgt nog steeds De Klinge A (eveneens 3-13 winst thuis tegen Kieldrecht E). Struylaert en Claessens (elk 4), Janssens (3) en Ringoot (2) lieten de krui mels aan Van de Walle Julien (2) en Van De Walle Koen (1). Steke ne volgt nu op twee punten na het gelijkspel tegen Patro E en moet schijnbaar de rol lossen. Als laatste uitslag in deze reeks was er nog de 16-0 overwinning van St.-Pauwels C tegen Vlier- kouter E. Een 4 op 4 dus voor Erik Suy, Eric De Caluwe, Luc Colman en Jan Van Hoeve. St.- Pauwels C nestelt zich nu op de vierde plaats en volgt nu van dichtbij de strijd tussen de drie betere ploegen. Strijd die volgen de week wellicht losbrandt wam dan staat de rechtstreekse kon- frontatie tussen Temse C en De Klinge A op het programma. MJP De C-formatie van Patro heeft van de komst van Galmaarden gebruik gemaakt om de beide punten thuis te houden. Het is een vlotte 11-5 overwinning ge worden met overwinningen van Mare Stallaert (1), Paul De Schoesitter (4), Mike D'Hollander (2) en Hilaere Straetman (4). Daarmee ritst deze ploeg wat weg uit de onder ste gelederen. De A- en de B-formatie moesten ■ook tegen elkaar uitkomen. Dat het een spannende ontmoeting is geworden was te verwachten vooral omdat Guido De Block uit de B-formatie er in slaagde al zijn wedstrijden in winst af te ronden. Uiteindelijk werd het toch nog een 10-6 overwinning voor de A-ploeg. De overwinnin gen kwamen van Johan Van Hec- ke (3), Mare De Keyser (2), Pier re De Schoesitter (3), Dirk Stal laert (2) en voor de B waren dat Guido De Block (4), Erik De Clercq (1), Peter Van Cauteren (1) en Carl Goossens (0). De E-ploeg trok naar Stekene A, een formatie die iets hoger ge klasseerd stond dan Patro en haalden daar een goede 8-8 sco re weg. De grondlegger van dii ene puntje dat Hamme verover de was Mario De Smet met zijn vier overwinningen. Davy Van Couteren lukte drie overwinnin gen. Marcel De Grave één en Kris Van Geert won niets. Tot slot was er nog de C-ploeg dat in Melsele C geen kans kreeg iets te oogsten. Het werden zware 11-5 verliescijfers. Hilaere Straetman was de beste man met drie overwinningen. Mart Stallaert en Paul De Schoesitter moesten zich tevreden stellen met één overwinning. Mike D'Hollander trok telkens aan het kortste eindje. HVC De koersballers, verzameld na het doorknippen van het lint. Centraal staat Georges Met veel concentratie en inzet tracht men de koersbal zo dicht mogelijk bij het doelballetje Marien, initiatiefnemer. (B. DeeBee) te rollen (B. DeeBee) Dankzij een foutloos naseizoen, slaagden de Beverse softball-dames erin om als eerste te eindigen. Van de acht wedstrijden die de Rabbits moesten spelen, was er geen één bij die zij verloren. Deze prestatie werd behaald dankzij goed teamwerk en de nodige inspanningen. Hoe de ploeg er het volgend seizoen zal uitzien staat nog niet vast, maar de wil en het talent zijn er zeker te Beveren, Bij de Seniors kan men ook van een geslaagd naseizoen spreken. Ook zij eindigden op de eerste plaats. De laatste wedstrijd van de Lions was zonder meer de mooiste. Aan slag werden meppen gegeven die in de hele competitie niet geslagen werden. De gebroeders Rotthier gingen hierin tot het uiterste: Rudi Rotthier mepte een 4-punten home-run (Grand Slam) en nog enkele hits, zijn broer Patrick had minder geluk: hij sloeg de bal tweemaal tot over de omheining 115 m) maar kreeg voor deze moeite maar 2 bases. Tijdens zijn laatste slagbeurt mepte hij dan toch een bal die goed wds voor een home-run. Sinds enkele weken is Stekene een bollersklub rijker. De Socia listische gepensioneerden zijn van start gegaan met de koers- balclub «Eendracht samen zijn we sterk». Meteen hebben zij voor een primeur gezorgd voor het Waasland en omgeving. Het koersbalspel sedert jaren in on bruik geraakt in onze gewesten wordt opnieuw gespeeld. De speelmat werd plechtig «in- gebold» nadat Georges Marien, initiatiefnemer, het lint had doorgeknipt. Verzustering Het bestuur kwam eerder toeval lig op de hoogte van dit oude Vlaamse volksspel. Tijdens een uitstap naar verzusteringsge- meente Hontenisse maakten zij kennis met het spel, dat door de gepensioneerden ginds talrijk wordt beoefend. Het ene bracht het andere met zich mee en onder impuls van bestuurslid Georges Marien kwamen de Ne derlandse gepensioneerden naar Stekene om hun Vlaamse collega's het spel aan te leren. Gedurende zes weken oefende men samen in de Stekense sporthal en daama mocht men van Hontenisse een koersbalspel lenen om zich verder te bekwa men. Tijdens het jongste verzu- steringsweekend resulteerde dit in een echte wedstrijd tussen beide gemeenten. De Stekense ploeg verloor weliswaar, maar de koersbalclub was nu defini tief geboren; De interesse was zo groot dat het Stekense bestuur besloot om zelf een koersbalspel aan te kopen, een investering van ruim 31-000 frank! Spelregels Het koersbalspel wordt gespeeld in ploegjes van twee personen, die recht hebben op vrijf spel- beurten. Het spel bestaat uit vijf koersballen, die licht ovaal zijn afgerond, en één kleiner doel balletje. Het doel van het spel is de koersballen zo dicht mogelijk bij het doelballetje te spelen. De koersballen mogen alleen gerold worden en moeten op de specia le speelmat blijven. Door de ova le vorm van de ballen is het mogelijk de bal met zeer veel effekt te rollen. Voor elke correct gespeelde bal die dichter bij het doelballetje ligt dan de' dichtsbijzijnde bal van de tegenpartij krijgt men 1 punt. Wie het doelballetje in het dubbelscore-vak kan rollen krijgt een extrapunt. Iedere bal die het dichtst bij het doelballe tje in het dubbelscore-vak ligt levert twee punten op. Men mag de ballen van de andere spelers niet van de mat rollen, tenzij die in het dubbelscorevak liggen. Een scheidsrechter telt de pun ten op en kijkt toe op een regel matig spelverioop. Bij betwistin gen wordt beroep gedaan op een tweede aanwezige scheidsrech ter. Kampioenenfeest De koersbalclub «Eendracht-sa- men zijn we sterk» telt momen teel 30 leden. Uiteraard hoopt men dit getal nog op te drijven. Iedereen is dan ook welkom, ook degenen die niet aangeslo ten zijn bij de Socialistische Ge pensioneerden. De wedstrijden hebben iedere veertien dagen plaats in de feestzaal van de Bond Moyson, Dorpsstraat. De speeldagen voor 1989 zijn nog: 27 oktober, 24 november, 8 en 22 december. Men start telkens om 14 uur maar vanaf 13.15 u. kan al ingeschreven worden. Op 1 september 1990 zullen de eerste kampioenen gehuldigd worden op het kampioenen- feest. Voor de leden van de club is er meieen ook een gratis altijd een kijkje komen nemen 't is een spannende bedoening smeerdag. Wie meer inlichtin- tijdens de wedstrijden. Eén ding gen over de koersbalclub wil kan kunnen wij u nu al garanderen: B. DeeBee Het feestende gezelschap van Gaaibolklub «De Hebbers», gevestigd in lokaalBosdorp op de gelijknamige Stekense wijk, met op de eerste rij de laureaten van de herkansing, (d. Brol) Gaaibollen Stand na 3 tornooien Heren 1. Vinckc Karei 43,2. Bcrgh- man Jef 26, 3. Macs Dirk 25, 4. Dc Waele Jo 24,5. Saerens Piet 23, 6. De Vlieger Kurt 22, 7. Roels Rik 20, 8. Putte- man Luc 18, 9. Van Petegem Guy 17,10. De Schrijver Lar ry, Hendrickx Rudy, Mertens Óscar, Heyndricks Alfons 16, 14. Saerens Dany 14, 15. De Potter Peter, Hendricks An- toine, Mooncn Mare, Ver koelen Patrick, Bocykcns Mare, D'Hollander Eticnne 12, 21. Van Audenrode Luc, De Wolf Etienne 10, 23. De Potter Kristof, Van Auden rode Dirk, De Saeger Louis, Areel Jan, De Potter Jan, Willox Patrick, Mcysman Pc- WIELRENNEN ter, Van Cracn Andre 8, 31. Verkoelen Kris, Maes Luc, De Potter Garry, Orecl And- re 6, 35. Hendricks Gaston, Verkoelen Adolf, Van der Raay Patrick, De Brandt Ru dy, De Wolf Frans, Callebaut Bart, Verkoelen Alex, Pare- wijck Ronny 4. Stand na 3 tornooien Dames 1. Van Bcllinge Elise 24, 2 Verleyen Linda 22, 3. Van Ransbceck Christel 20, 4 Van Hulle Kathleen 16, 5. Haffncr Emmanuelle 14, 6. Van San Tamara 12, 7. Man- naert Fanny 10, 8. Joos Anja 9,9. V.D. Castcle Linda 5,10. Vermeersch Mireille 4. Krulbollen Tijdens deze beker-driedaagse van de «BolderskJub Sint-Jozef uit de Stekense wijk De Polken toonde de pas 18-jarige Chris van Hooste zich zonder meer de vaardigste bolder. Hij won 14 partijen en haalde in totaal bijna 300 punten. Met z'n puntentotaal liet hij zijn «oudere en meer ervaren konkurrenten» vele lengtes achter zich.. En zeggen dat Chris kersvers lid is van de Polkense boldersklub want één van de voorwaarden om lid te kunnen worden is naast Polkenaar zijn minstens achttien jaar zijn. Voor deze sportieve jongeman werd het een suksesvolle zondag, want... in de loop van namiddag was hij derde geëindigd in de C-cyclocross te Moerbeke- Pereboom (d. Brol) Bij de Stekense «Gaaibolklub De Hebbers» kunnen geïnteresseer den vanaf september terecht om er deel te nemen aan een heuse gaaibolkompetitie. Om de veer tien dagen wordt er 's zaterdags in lokaal «Bosdorp» inderdaad voor de punten gebold én ter gelegenheid van een gezellige, feestelijke avond worden de lau reaten dan in de bloemetjes ge zet. Na het eigenlijke kampioen schap volgt dan nog een mini- herkansing: ook voor pünten. Tijdens deze na-kompetitie ver zamelde «duiveltje-doe't-al» Wies van Moortel 152 én meteen de meeste punten. Hij schonk z'n trofee evenwel aan de jongste gaaiboller van de klub, namelijk Gino De Geest. «Een kampioen in wording!», aldus Wies die me teen een punt zette achter z'n gaaibolloopbaan. Tweede werd deze keer bollenraper en bes tuurslid José Wagenaer met 145 punten terwijl lokaalhouder Jean De Block de éne dag alles, de andere dag niets op de derde plaats eindigde met 140 punten. Bij de dames stpnd andermaal geen maat op Astrid Rollier, die zich ook reeds tot «koningin 1988-'89» had gegaaibold. Me vrouw Rollier is dus zonder twij fel de beste én meest regelmati ge gaaibolstcr van het hele sei zoen. In de herkansing haalde Astrid niet minder dan 173 pun ten én daarmee liet ze haar dich tste konkurrente, Karine Wagen aer, liefst 40 punten achter zich. Op de derde plaats eindigde Ge- nia de Nekker met 132 pun ten. Tenslotte was er ook nog een trofee voor de sympatieke «ou derdomsdeken» van de klub, namelijk de 72 jaar jonge Alois van Daele die steeds goed gehu meurd en met de glimlach z'n beurten afwerkt. Hij bolde niet minder dan 114 punten samen in deze mini-herkansing. d. Brol Al kwamen er slechts negen deelnemers opdagen, toch werd deze veldrit op een afgesloten parcours in Anderlecht verre den. Wegens het slechte weer waren de oudsten onder de ren ners thuisgebleven. Daarom werd er door de vier reeksen samen de start genomen voor een gezamenlijke uitslag. De wedstrijd zelf had niet veel om het lijf. Frans Van Eyck maakte er een solorit van en won liefst met twee minuten voorsprong, meteen zijn 26'zege vandit jaar. Voor de tweede plaats ging de strijd tussen Julien Logier en Giuseppe Sallessc, kort gevolgd door Omer Van Molle en Jean Beelcn Meer afgescheiden volg den Spenders en Goosens Deze stand zou niet meer veranderen. Uitslag 1. Frans Van Eyck, 2. Julien Lo gier, 3- Giuseppe Sallcsse, 4 Omer Van Molle, 5. Jean Beelen, 6, Jaak Goossens, 7. Jean Spen ders, 8. René Serneels, 9- Jean Merella. ïeg< eersti komj lerlie zou d Deze sportl al biji Cock yote metet Patro letten Johan zitn di strijd kngc duidel iro ee sen. 1 betwis bkalei tie ove Met et tee a Opvallc Eei Een fo maar i Sloot in *ist ni weren lioeieni teste Eendrai PairoB Patro C Jiwncs I*ced< Okapi A Welor

De Voorpost | 1989 | | pagina 24