Patro A verliest een punt op Juvenes A Klingse Pink Baby's en Stekense Helldrivers in aktie Geslaagd bij Judo-YVieze Hamse lichtgewicht haalt judotitel HESSENATIE JUDO Uitslagen KVKT-Tafeltennis AUTOSPORT De Klingse en Stekense nieuwe lingen in het autorodeogebeu- ren van het voorbije seizoen hebben hun mannetje gestaan. Wc laten nog eens de overwin ningen de revue passeren,... met in het achterhoofd de uren, dag en, weken werk en nog eens werk om die crosswagen op punt te stellen Zondags rijden. Maandag, dins dag, woensdag, vrijdag en zater dag sleutelen, lassen. Maar het is alweer voorbij die mooie autorodeozomer. Bij de toerismewagens heeft Marc Van Goethem uit De Klinge over heel het seizoen goed ge presteerd. Zowel ver van huis als op Wase bodem reed hij met zijn roze Toyota Celica prijzen bij mekaar In Temat behaalde hij zijn eer ste zege met een vierde en een tweede in de reeksen en een derde plaats in de finale. Daarna, bijna op de thuisweide, te Stekene wist hij twee derde plaatsen en een tweede plaats te bemachtigen. Er was ook rodcocross in Sint- Amands (4de plaats) en Dender- monde-Appels (derde en tweede in de reeksen). In Essene wou hij zelfs de eerste reeks. De week daarna, in Vrase- ne had hij geen geluk. In Vrase- ne rustte er precies een vloek op Klingenaars en Stekenaars. Hell- driver Jean-Pierre De Block uit Stekene (doet al jaren rodeo cross) komt als eerste uit de start, hij blijft 19 ronden op kop rijden met veel voorsprong op alle andere rijders... Een kwar tronde voor de finish begeeft de motor van De Blocks wagen het. Zoals bij elke sport is ook rodeo winnen of verliezen, geluk of tegenslag... Volgende cross be ter... Voor Van Goethem toch, die reed in Kester twee derde plaatsen bij mekaar. Daarna in Essen kaapte hij een derde plaats in de eerste reeks en een tweede plaats in de finale weg. Het was echt kampen want er lagen veel rovers op de loer. In Beveren-Waas werd de laatste cross van het seizoen gereden. Daar werden veel rake klappen uitgedeeld (door de wagens op het parcours) maar bekers win nen, dat zat er niet in. Er kwam wel een aap uit de mouw. Voor de Helldrivers een mascotte-aap in rood/geel gekleed en voor The Pink Baby's, hoe kan het anders een aapje met roze kleertjes, geschonken door een hevige supporter, zodat ze volgend sei zoen goed kunnen rijden en veel mogen winnen. Er is echter hulp op komst voor Marc Van Goethem. Hij had zijn roze Toyota Celica "the pink ba by" gedoopt. "Baby" is het stop woord van zijn sponsor Oude metalen - firmajoe Van de Wal- le uit Clinge, die wij hier graag een woordje van dank geven. Er zijn nu twee Pink Baby's bij gekomen: Erwin Reyns uit Ste kene met een Volkswagen Golf en Marc Van de Velde uit Meer- donk met een Volkswagen Pas sat. Deze gloednieuwe crossers doen het niet slecht. Van de Velde crosste een vierde plaats in de finale bij mekaar in Vrasene. Reyns haalde in Essen een twee de prijs in de finale en werd eerste in Beveren (bij de gele genheidspiloten). Bij de 'specials', een andere ca tegorie van wagens, hebben we ook nog enkele Wazenaars die en pluim verdienen. Gino De Smet rijdt ook met een "special", die in dezelfde kleu ren (rood en geel) als De Blocks wagen geschilderd is. Ook hij is bij de Helldrivers. Hij koos voor hetzelfde automerk als Van Goe them: Toyota Celica. De eerste maal dat hij meereed was het al prijs; in Essen eerst over de meet bij de eerste reeks. In Ternat twee maal tweede en een eerste prijs in de finale. Vrasene: derde en tweede in de finale. Beveren nummer één in de tweede reeks. Jean-Pierre Rombout, ook af komstig uit De Klinge, reed dit jaar ook voor het eerst mee met de "specials". Hij bouwde een Ford Taunus om tot crossmachi ne. Te Stekene ging hij als twee de over de meet in de Finale. En te Appels werd hij een keer vier de en tweemaal derde. In Beve ren haalde hij een derde prijs in de reeksen en een tweede prijs in de Finale. Er valt elke week wel iets te vieren in de Stekense Hellestraat of bij de Pink Baby's in De Klin ge. Komt de ene niet naar huis met een beker, dan is er wel een ander van de bende die een tro fee gewonnen heeft. Nu het seizoen is afgelopen moeten ze het maar doen met herinneringen ophalen en plan nen maken voor volgend jaar. Veel sukses voor Marc Van Goe them, JP De Block, Erwin Reyns, Marc Van de Velde, Gino De Smet en JP Rombout. N.V.D.V. Gevechtssporten. Ingrid Berghmans wordt geïnterviewd tijdens de Aalsterse Nacht der Gevechtssporten in De Werf (da) J Met de regelmaat van een klok is de Hamse judoklub Jitsu Kwai vertegenwoordigd op de Belgische kampioen schappen ondanks de zeer strenge selektienormen. Ook dit jaar mochten twee hoop volle elementen deelnemen: Michel De Dobbelaere als eerstejaars junior minder dan 60 kgr. en Cindy De Pauw - Waterschoot als kadet min der dan 35 kgr. gevechtssporten. Een aktiefoto genomen tijdens de Aalsterse Nacht der Gevechtssporten Michel De Dobbelaere heeft het niet kunnen waarmaken voor een medaille, doch het weerwerk dat hij ten beste gaf is de toeschouwer zeker op gevallen. Voor de eerstejaars junior is het reeds een hele eer om op de tatami te mo gen komen in Brussel voor de nationale kampioen schappen. Cindy De Pauw - Waterschoot had in haar reeks al meer ondervinding en won haar schiftingsreeks op overtuig ende wijze. In de 1/2 finale moest zij echter haar meer dere erkennen in de latere kampioene. In de strijd om de derde plaats liet zij haar tegen streefster uit Ronse geen schijn van kans en won niet volle ippon het brons. Ondertussen bleven de aller jongste kompetitiekampers van Jitsu Kwai ook niet bij de pakken zitten en gingen ze een wedstrijd spelen te Wie- ze. Als resultaat brachten zij niet minder dan vier gouden en zes zilveren medailles mee naar huis plus nog een derde plaats. Ondanks een eerste vlugge overwinning kon Ann Kinders het niet verder brengen dan een derde plaats. Haar klub- genoten Sabrina Steels, Sam my Steels, Kris Van Cleem- put, Tim Segers, Pieter Suy en Nico Willockx deden iets beter en verov'erden een tweede plaats. Nog beter deden Tommy De vroe met drie prachtige over winningen, Gino Willockx die niet minder dan drie volle ippons liet optekenen. Sofie Geerinckx met twee houdgre pen en een klein voordeel en ilse De Wilde met eveneens drie volledig gelukte houd grepen. Deze vier laureaten mochten dus plaats nemen op het hoogste schavotje bij de prijs uitreiking, wat ongetwijfeld een daverend begin is voor het nieuwe judo-seizoen. HVC Autorodeo. Marc Van Goethem met wagen 84, blij met zijn overwinning in Essene. De man met de snor achter Van Goethem is Marc Van de Velde (xl) TAFELTENNIS Autorodeo. The Pink Baby's leggen de laatste hand aan één van de crossmachines (xl) miniementornooi gedacht had dat Patro A in de terste afdeling van de KVKT- tompetitie zonder een punt te verliezen een gooi naar de titel tou doen had het verkeerd voor. Deze weck ging Patro A in de sporthal De Zeven bij Juvenes A al bijna door de knieën. Kurt De Cock speelde bij de lokalen de grote meneer en won alles en meteen was het duidelijk dat Patro A op zijn tellen moest letten. Langs de andere kant was johan Van Hecke bij Patro niet in ti|n dagje en kon maar één wed strijd winnen. Dat Patro daar bange ïomenten beleefde is duidelijk. Na de enkels had Pa tro een 4-5 voorsprong verwor den. Het dubbel werd keihard betwist. Hamme verplichten de lokalen wel tot een belle, maar tie overwinning zat er niet in. Met een 5-5 is de spanning in toe afdeling ten top gestegen Opvallend in deze reeks is wel Eendracht A het goed doet. Pen formatie die vorig seizoen maar met de hakken over de sloot in deze afdeling is gebleven *'st nu gouden punten te ver meren op Hingene. Het is een boeiende wedstrijd geworden 3- 3- De thuisploeg won nog het dubbel 4-3. Maar verder geraak ten ze niet. In de drie laatste resterende wedstrijden bleef Eendracht A Buggenhout altijd overeind al gebeurde dat vaak in de derde set. Maar hoe dan ook de beide punten werden graag meegenomen 4-6. Bart Ver- moessen met zijn drie overwin ningen was de bewerker van de ze nipte overwinning. Dynamica A Waasmunster zal net als verleden jaar een topper worden in deze afdeling. Deze week kwam Hingene A op be zoek en het werd zonder pardon een vlotte 9-1 overwinning. Al leen Kris Pauwels kon de eer redden dor Chris Oosterlinck van de zege te houden. Voor de rest was het Dynamica A dat de klok sloeg. Pardaf A de nieuwe ling in deze kompetitie werd in eigen vesting met 4-6 verslagen door Sterke Stut A. Van bij de start was het duidelijk dat Krui- beke moeite zou hebben iets te oogsten. Na vier wedstrijden was hetal 0-4. Maar de thuisploeg kon zich herpakken en stilaan terrein terugwinnen en dit meestal via Saman en Van Herck. Na de enkels zat er voor Pardaf nog een draw in 4-5. Maar het bezoekende duo de gebroeders De Moor oordeelden er anders over en trokken de overwinning naar zich toe in twee vlotte sets en dat bracht de eindstand op 4-6. Voor Pardaf A is dat weinig hoopvol. Na drie wedstrijden bengelen ze nog al tijd onderaan de rangschikking. In de tweede afdeling was het derby tussen twee Patro-ploegen de E en F echt spannend. Na een 2-4 kwam de F-ploeg toch even terug, maar ze struikelden in de laatste wedstrijden. De grote be werker van de tegenstand bij de F-ploeg was ongetwijfeld Erik Verdonck die echt niet te klop pen was. Bij de E-formatie no teerden we de twee overwinnin gen van Davy Van Cauteren en Mario De Smet. Stekene A krijgt het ongetwijfeld moeilijk in deze reeks. In eigen vertrouwde zaal moesten ze toezien dat BAC B heel wat sterker waren en met 3-7 de volle buit weghaalden. Lieven Peeters was ongetwijfeld het sterkste element bij de BAC- jongens met zijn drie overwin ningen. Terwijl Stekene schier fcrste afdeling Mdracht A - Dynamica A hiro B - BAC A btro C - Hingene A tones A - Sterke Stut Tweede afdeling Okapi A Patro D Melon A Patro E Melon B - BAC B Mo F - Ons Huis A tode afdeling WC C - Herleving A koenes B - Eendracht C tones V - Vlicrkouter B Jto A - Vlammers A - Eendracht B Mtrde afdeling A "kapi B - St.-Pauwels Pardaf B - BZP 7- 3 7. 3 Triumf B - Pardaf C 5. 5 5. 5 Troclant A KWB B 6-4 7.3 Juvenes C-Triumf A 0-10 7' 3 vierde afdeling B Eendracht D - Egmont A 6-4 2- 8 Ons Huis B - Herleving B 9- 1 8- 2 Ons Huis C - Teneramonda A 2- 8 8- 2 v'ktor - Sterke Stut B 7-3 3. 7 Lede B - Patro G 2-8 Vijfde afdeling A 3. 7 Dynamica B - Stekene B 6-4 0-10 St.-Niklasc B -Stekene C 4-6 4. 6 Troclandt B - Pardaf D 4-6 7. 3 Okapi C - St.-Niklasc A 2-8 7. 3 KWB C - Troclant C 8-2 Vijfde afdeling B 2- 8 Juvenes F - Opwijk B uitg. Vlierkouter C - Opwijk C 7-3 Teneramonda B - Eendracht E8- 2 Patro H - Eendracht G l- 9 Juvenes C - Triumf D 4-6 Vijfde afdeling C Eendracht F - Ons Huis D 9- 1 Teneramonda D - Madeion C 0-10 Herleving C - Egmont B 1-9 Opwijk A - Sterke Stut 8- 2 Jeugd Pardaf A - Patro A 7-3 KWB - Vlierkouter A 6-4 St.-Pauwels - Pardaf B 8-2 Juvenes - Stekene A 0-10 Madeion - Pardaf C 10- 0 Stekene C - KWB B 4-6 St.-Pauwels - Stekene B 5-5 alleen kon rekenen op Mare Ver meulen die tweemaal kon sco ren. Madeion B was deze week oppermachtig. Tegen het bezoe kende Patro F hadden ze geen enkele moeilijkheid om vlot te winnen. 9-1Danny Ruys kon de eer redden voor de Hamme- naars en daarmee was de zaak afgehandeld. Okapi A moet zijn punen steeds weer sprokkelen met een draw. Ook deze week deden ze het op bezoek bij het beter geklasseerde BAC B, 5-5. Alhoewel de lokalen eerst een 4-2 vastlegden moesten ze daar na toch gas terugnemen. Na de enkelspelen een 5-4 uitslag. In het dubbel kon Okapi Kallo dan toch nog een puntje uit de brand redden. Daniels-De Rechter ver sloegen in twee sets het lokale duo Muylaert-De Jonghe. Nie mand slaagde er in deze ont moeting al zijn wedstrijden te winnen. In de derde afdeling slaagt BAC C er maar niet in punten te oogst en. Nu waren ze te gast bij Vlier kouter B en daar werden ze beschaamd teruggestuurd met een 9-1 nederlaag. En dat is weinig hoopvol. Alleen Leon Ver specht kon de eer redden door Luc Ruys te verslaan. Een forse overwinning ook van KWB A dat op Eendracht C grote 1-9 cijfers ging vastleggen. Na een 1-2 score was er aan de formatie uit Krui- beke geen handen meer te ste ken en gingen ze vlot naar de overwinning toe. Eendracht B momenteel leider in deze reeks haalde het nog vlotter 10-0 bij Juvenes C. Aan de bezoekers werd amper twee setjes gegund. De ongeslagen leiders in de vier de afdeling A Pardaf B hebben getoond van niemand bang te zijn. Toen Juvenes D op bezoek is gekomen werd het zonder par don een forse 9-1 overwinning. Wilfried De Bock van Zele ver sloeg Machteld Vander Reysen en daarmee was de kous af voor Juvenes D. Ook een vlotte 9-1 zege van Triumf A, eveneens me- deïeider in deze reeks bij het bezoek van BZP Lokeren. Wit- tock Noel kon de eer redden. Verder zijn de BZP-jongens nooit geraakt. In de B-reeks schijnt Tenera monda A het vol te houden aan de top van de rangschikking. Egmont A kwam daar neerge streken en deze knapen werden met grote 9-1 cijfers weer naar huis gezonden. De Proft en Steu- ger waren bij de ploeg uit Den derbelle niet te kloppen. Deze knapen wonnen alles. In de vijfde afdeling blijft Pardaf D het goed doen. Deze week hadden ze geenenkele moeilijk heid bij het bezoek op Okapi C. Het werd een 1-9 overwinning. Gino Roels redde de eer voor de thuisploeg en daarmee was de klus geklaard. Een moeilijke doch verdiende zege van Sint-Ni- klaas A dat op KWB C een 4-6 wegsleepte. Aanvankelijk was de bezoeker door niemand te hou den. Na vijf wedstrijden een 0-5. Maar dan viel de Klaasjesplocg helemaal stil. Ze zouden moe ten wachten tot de allerlaatste wedstrijd om een zesde overwin ning te laten optekenen. Ernst Thomas zou daar voor zorgen. Deze speler met zijn drie over winningen was trouwens de be ste man in deze ontmoeting. De B-formatie van Sint-Niklaas was minder goed. In eigen zaal werden ze door Dynamica Waas munster bedacht met een welis waar kleine 4-6 nederlaag. De bezoekers hebben altijd een kleine voorsprong gehad 2-4 en 3-5. Toch moest het dubbel uit sluitsel geven over twee of één punt. Het duo Oosterlinck-Se- gers trok het laken naar zich toe en daarmee was Sint-Niklaas B er aan voor hun moeite. In de B-reeks valt dadelijk de vlotte overwinning op van Tene ramonda B op Eendracht G 1-9. Wonder was wel dat de thuis ploeg de eerste wedstrijd won. En daarna kwam er niets meer voor deze ploeg op het bord. Jammer. Eendracht E - Vlier kouter C was een spannend duel. Geen enkele ploeg slaagde erin op wat voorsprong te ko men. Het werd 4-4 en de sprint kon beginnen. Uiteindelijk kon den de lokalen de twee laatste wedstrijden in winst ombuigen. Zoekend naar de beste prestaties dan komen we terecht bij de lokale man Vander Straeten Pa trick die alles kon ombuigen in winst. Maar ook De Meyst was in zijn nopjes met twee overwin ningen. In de C-reeks haalde Herleving Dendermonde toch nog een 5-5 binnen op verplaatsing bij Ons Huis C Baardegem. Ook hier een duel tot op de meet 3-3 en 4-5. Gezien de lokalen dan toch nog het dubbel konden binnenhalen was de draw een feit. Wim Van Langenhove was de meest in de kijker lopende speler met drie overwinningen. Hij gaf de door slag bij de draw voor de lokalen. Deze week was er ook het duel tussen twee ploegen van Tenera monda C en D. Eerst genoemde haalde het met 6-4 cijfers. Voor al Guy Bonnaerens was bepa lend voor de overwinning van de C-ploeg gezien hij alles kon win nen. HVC We zagen de judoka's van Koho- ro Kwai (betekent hart, rust en gemoed) Wieze al meerdere ma len op de tatami aan het werk, t.g.v. trainingen, kompetitiewed strijden, cursussen e.a.m. Vori ge zondag richtte deze florissan te klub voor de 2de maal een miniementornooi# in dat, net zoals vorig jaar, een groot succes kende. Dit mede dank zij de talrijke opkomst van jonge judo ka's uit 9 verschillende klubs. Reeds om half één kwamen de eerste strijdlijstigen in het ont moetingscentrum te Wieze aan. Op de mat Nadat de deelnemers gewogen waren, konden de wedstrijden beginnen. Of neen, eerst nog wat wachten op het Rode kruis, je weet maar nooit. Toen ook deze mensen hun materiaal uitgela den hadden konden de kampen echt beginnen. De enthou siaste miniemen deden allen hun uiterste best om hun wed strijd te winnen. Sommigen gin gen er hard tegenaan, andere zochten hun heil in een zachtere aanpak. Rond halfvier werd'het tijd om even te pauzeren en dus wat na te kaarten over de al voorbije wedstrijden. De judoka's die pas na de pauze aan de beurt kwa men, stonden al te trappelen van ongeduld om hun strijdlust te demonstreren. Het wachten duurde niet lang want weldra riepen de scheidsrechters en tijdsopnemers hen ook op de mat. Rond 5 u. waren alle wed strijden afgewerkt. Tijd om de prijzen uit te reiken; Alle deelne mers werden beloond met een mooie trofee, en volgende eind uitslag werd bekend gemaakt: 1. Hamme, 2. Zelzate, 3. St. Aga- tha-Berchem en 4. Wieze. Voor deze vier koplopers was er een prachtige beker voorzien. .Aan het eind van de dag konden alle deelnemers, sympathisan ten en organisatoren tevreden hun matten oprollen. Het be stuur van Kohoro Kwai Wieze wenst alle deelnemende minie men van harte proficiat, dankt alle betrokkenen en zegt alvast: «Tot volgend jaar!» N.B. De klub, die geenszins op haar verworven lauweren gaat rusten, traint verder elke woens dag vanaf 18 u. en elke vrijdag vanaf 19 u. Belangstellenden zijn tijdens de ze oefeningen altijd welkom, of kunnen zich ook wenden tot de sympathatieke trainer Marc Ja cob, Dendermondse Steenweg 206, te 9370 Lebbeke (telef. 052/22.37.18). J. Van Landuyt Boogschieten. Schuttersmaatschappij De Eendrachtuit schieting (lv) Belsele hield haar t De Voorpost - 27.10.1989 - 25 AUTORODEO

De Voorpost | 1989 | | pagina 25