Zwarte zondag voor Dendermondse rugbyclub Tweede kompetitiewinst voor Volle winst voor Sinaai Girls in Limburg... KC Appels internationale Ann Schuddinck Nederlanders overrompelden ons in tweede speel helft np( Wijnveld Girls Temse wint topper tegen Tielrode 26 - 27.10.1989 - De Voorpost KORFBAL Het Belgische, zeg maar Vlaamse, korfbal heeft vorig weekend allesbehalve een hoogdag beleefd. De drie nationale teams - de junioren, de beloften en het A-team - werden door de Neder landers met meer dan overtuigende cijfers verslagen. De juniores, met o.a. Atlantis Lebbeke-speler Steven Callaert in de basis-twaalf leed in Niewkerke aan de IJssel een 8-1 neder laag en de beloften (-21-jarigen) moesten in Antwerpen met 4-16 de duimen leggen. De 93ste A-interland in Drenten, had weliswaar geen hoge verwachtingen gewekt bij een vertimmerde Belgische ploeg, maar dat uiteindelijk met 18-7 cijfers aan het kortste eind getrokken werd, had niemand verwacht. Over deze A-interland KC Appels-internationale Ann Schud dinck: We zijn met niet minder dan zeven debutanten gestart. Met dit ingrijpend verjongde team hielden we tijdens de eerste speelhelft nog goed stand. We gingen de rust immers in met 6-4 cijfers. Na de pauze zijn de Nederlanders als een pletwals over ons heen gegaan, gewoon een overrompeling. De oorzaken? Veel balverlies, automatismen die ontbreken, fouten in de verdediging. Noem maar op. Het ontbreken van de ervaring in de ploeg heeft ons natuurlijk in grote mate parten gespeeld Aan dameskant ontbreken o.a. Viviane Verbeeck. Monique Vlieminckx, Leentje Mattijssens en Duke Cornelissen. Laatstgenoemde heeft pas een tweetal we ken geleden de kompetitie hernomen en hoopt bij een volgende interland van de partij te zijn. Bij de mannen waren Frank Hardies, Adri Van Bavel (gekwetst) niet present. Daarnaast vielen er nog een paar afschrijvingen te noteren. Guy Junes werd o.a. opgeroepen, maar die liet verstek gaan. En dan verloren we in de wedstrijd nog Jerry Aerts en Martine Van den Eynde, beiden werden door krampen geplaagd. Of er dan bij de spelers geen belangstelling voor de nationale ploeg bestaat? Ik weet het niet. Vanuit de bond was nochtans gezegd dat men zeer streng ging toezien op afschrijvingen. Maar blijkbaar gaat het nog even makkelijk. Ook de voorbereiding loopt niet zoals het hoort. In Nederland komt de kern van de nationale ploeg tweemaal per maand samen en worden oefenwedstrijden gespeeld. Hier word je vier a vijf weken voor datum van de interland samengeroepen en wordt één keer per week getraind. Maar via trainingen alleen kan je geen automatismen aankwe ken, leer je elkaar niet kennen. Mijn persoonlijke prestatie? Het vak waartoe ik behoorde - en dat was niet alleen onze persoonlijke mening - heeft het er nog het beste vanaf gebracht. Wij hadden weliswaar nog nooit samengespeeld, maar we hebben voor elkaar gespeeld, zodat toch drie van de zeven Belgische korven uit ons vak kwamen. Pierre Van Rossem DAMESVOETBAL In de kompetitie van het Gentse verbond, heeft de jonge ploeg van F.C. Wijnveld Girls al een paar degelijke prestaties gele verd. Daarom nog niet altijd met een positief resultaat en de pun- tenwinst, lag dan ook aan de vrij lage kant. In de klassering werd het voor F.C. Wijnveld Girls ook een plaats in de onderste helft en in de omgeving, staat F.C. Baardegem eveneens afgedrukt. Twee ploegen met eerder be perkte mogelijkheden en vorige zaterdag op 't Wijnveld in Sinaai, ook verenigd in de match voor een klassementsverbetering. Voor F.C. Wijnveld Girls werd dat nog een schitterend sukses en met een 4-0 skore, werd F.C. Baardegem nogal duidelijk in het verlies gespeeld. Deze ploeg kon in Sinaai niet altijd een de gelijke vuist maken en in een uiterst sportieve match, werd de doelvrouw van F.C. Wijnveld Girls slechts sporadisch be dreigd. Dat kon echter niet voor Sieglinde Mergan worden ge steld. Zij werd trouwens al aan het kwartier verslagen door Wendy Mets (1-0, 15')- Een sti mulans ook voor de younsters van F.C. Wijnveld Girls en Ulrika Huygens, zou de stand nog ver dubbelen (2-0,25')- Voor de rust was de skore voor de lokalen ook al komfortabel geworden en Wendy Mets, bestelde toen num mer drie (3-0, 36')- Na de her vatting zou een gewijzigd F.C. Wijnveld Girls ook volledig de wedstrijd beheersen en pogin gen van Natasja Geudens en An- nick Herwege, werden door Sie glinde Mergan gestopt. Tussen de palen van F.C. Baardegem speelde deze trouwens nog een schitterende wedstrijd maar An- nick Herwege, kon de stand voor F.C. Wijnveld Girls nog opdrijven (4-0, 45% Blijkbaar ook vol doende voor de lokalen welke niet meer zo overtuigend aan drongen en buiten een paar ver vangingen bij F.C. Wijnveld Girls, was er in Sinaai niet veel méér te noteren. De ploegen: F.C. Wijnveld Girls: Annemie Van De Walle, Christiane Vh minck (48' Tania Van Hoecke) Daisy De Wolf, Veerle Corveleyn Wendy Mets, Lesley Van Haven (41' Nastasja Geudens), Ulriki Huygens (55' Kristel Bogaen) Peggy De Corte, Sabine Van De Haegen, Karine Heyndrickx ei Annick Herwege. F.C. Baardegem: Sieglind Mergan, Sylvia Pieters, Christi» ne De Coster, Claudia Saerens Marleen Berghman, Vera Die rickx, Son ja Cohv, Petra Sal news, Wendy Van Cautcren, Ma rina Van Damme en Cindy Des medt... Roger Van Laen ASUB1 -DRC1: 35-7 De Dendermondse Rugbyclub, die vorige week nog pretendeer de om, met een beetje geluk, te kunnen meedingen naar de titel in 1ste nationale, is vorig week end weer met beide voeten op de grond gezet. Op alle terreinen kreeg de DRC er flink van langs. Naast de vernederende neder laag van het eerste team vielen er immers nog een 38-6 pandoe ring van de reserves, en 21-4 verliescijfers voor de jonge ka- detten (bij Coq Mosan) te note ren. Een onverwachte wending in het schitterende seizoenbegin van onze streekgenoten, die nu, meer dan ooit, beweren hun zinnen te zullen zetten op de Beker van België. In deze beker competitie staat overigens op 19 december een aartsmoeilijke wedstrijd tegen Brussels British op het programma. Maar daar over in een volgende editie meer. De Dendermondse fanions moesten het zondag stellen zon der vaste waarde Koen De Vos (lichte voetblessure) en ook zonder Steven Gaubert, die zich op de trainingen aan de enkel kwetste. Hierdoor waren meteen De Coen en Meremans van hun plaatsje verzekerd (Van Moeseke begon de wedstrijd op de bank) Eén en ander bracht met zich mee dat vrijwel de hele Dender mondse ploeg op zijn kop werd gezet. Scrivens verhuisde van de tweede pack-lijn naar de open erspositie en Luc Pierson mocht het voor heL eerst op de vleugel proberen. Hierdoor kwam Van der Veken wel naast de ploeg terecht. Van bij aanvang was duidelijk dat deze wijzigingen niet meteen de slagkracht van de Dendermond se RC konden vergroten. Een ongelukkige tackle van Cambier leverde reeds in de 5de minuut een eerste try op voor de Brusse laars (ASUB speelt momenteel in Waterloo): 6-0. in de 10de minuut plaatste de Brusselse Internationaal Dorig- non een prachtig drop-shot, van af 35 meter, tussen de palen. Meteen keek Dendermondse te gen een 9-0 achterstand op. Toch bleek dit vooralsnog geen reden tot paniek in de Dender mondse gelederen: van ASUB is bekend dat zij graag, met wind- voordeel, in de eerste helft sterk uithalen met hun vliegensvlugge driekwartspelers, wat ze nogal eens in de tweede helft moeten ontgelden. Ook toen Waterloo in de 2üste minuut opnieuw scoor de (13-0) werd er nog geloofd in de Dendermondse kansen. In de 39ste minuut kreeg de DRC ech ter de genadestoot. Precies 1 minuut voor rust liep ASUB uit tot 19-0. Geen ploeg in dit land die dat verschil tegen ASUB nog goedmaakt in 40 mi nuten. Het beterde overigens geen haar in de tweede speelhelft. On danks de onverdroten inspan ningen van het Dendermondse pack om de bal voor het eigen kamp te winnen bleek DRC machteloos in de line-out, en diende aldus aanvalsgolf na aan valsgolf op te vangen. In de 5de minuut liep het opnieuw mis: de Brusselse driekwarten lanceer den met een goed ingestudeerde beweging hun tweede centerspe ler en liepen uit tot 25-0. Met de vernedering van de for- fait-cijfers boven het hoofd le ken onze streekgenoten toch iets van hun normale flair te kunnen herwinnen. Op het kwartier kon Cambier een penaltykick omzet ten: 25-3. Nadien kreeg Dender- monde ongeveer een kwartier lang een beetje greep op het spel, wat in de 32ste minuut zelfs, na prachtig voorbereidend werk van Sarens, leidde tot een try van Casier, die aldus kon milderen tot 25-7. Tevergeefs, zou blijken, want in de slotmi nuten brak ASUB nog tot twee maal toe met schijnbaar gemak door de Dendermondse verdedi ging, om de eindcijfers vast te leggen op 35-7. De Dendermondse reserves ver ging het, zo mogelijk, nog slech ter, zij het dat hier streng ver zachtende omstandigheden kunnen worden ingeroepen, Niet minder dan acht spelers dienden immers (voornamelijk wegens ziekte) forfait te geven voor deze wedstrijd: Van den Steen, Verschueren, Vertinden, de gebroers Dieleman, Kinders, Mellaerts en Robberecht ontbra ken. Ondanks het feit dat DRC, om überhaupt te kunnen spe len, twee spelers cadeau kreeg van de Brusselaars, hielp geen lievemoederen. Vooral ASUB- speler Fossey scoorde aan de lopende band, en DRC kon slechts op een moment iets te rugdoen: in de 70ste minuut van de wedstrijd kon Vermeulen, op aangeven van Van der Veken, de bal drukken. Minnebo, voordien even groggy na een venijnige trap tegen het hoofd, kon omzetten, en aldus de eindcijfers vastleg gen op 38-6. De Dendermondse kadetten kunnen met geheven hoofd hun wedstrijd tegen het Luikse Coq Mosan beschrijven. Ondanks de schijnbaar duidelijke eindcijfers (21-4) werd een behoorlijke par tij rugby neergezet. De Dender- mondenaars (met in het team nieuwkomer Bart Michem) zet ten zelfs een collectief sterkere prestatie neer dan de, toch meer geroutineerde, Luikenaars. En kel individuele akties van een Luikse 'bull-dozer', wiens naam ons niet werd meegedeeld, le verden Coq punten op. De Den dermondse jeugdbegeleider Jean Van den Bossche zei ons overigens er sterk aan te twijfe len dat betrokkene nog wel bin nen de leeftijdsgrenzen van de kadettenreeksen viel. Veel lof van zijnentwege ook voor het spel van Dendermondenaar McManus, die de enige Dender mondse try kon scoren. Al met al kan men zich niet van de indruk ontdoen dat dergelijke hoge verliescijfers voor de DRC ergens een oorzaak hebben. Misschien is het de nakende bui tenlandse trip van onze streek genoten naar Wales die reeds in de hoofden van menig speler leeft? Alleszins is het zo dat niet minder dan vijftig DRC-leden aanstaande dinsdag de boot op stappen voor een rugby-tour door het geboorteland van deze sport. Enkele officiële ontvang sten staan op het programma, en de stad Dendermonde, via de schepen van Sportzaken en de burgemeester, liet dan ook niet na om enkele passende ge schenken mee te geven voor de lokale overheden. Een droom- trip dus, die echter misschien de DRC parten heeft gespeeld in zijn confrontatie met de lands kampioen. De zesdaagse reis naar Wales is overigens niet het enige aktuele programmapunt op de agenda van deze bezige plaatselijke sportclub. Op zondag 29 oktober a.s. zet de Dendermondse Rug byclub immers zijn deuren wa- gewijd open voor de plaatselijke jeugd. Verschillende spelers (om niet te zeggen allemaal) zullen, in samenwerking met de leiding van de plaatselijke jeugd bewegingen. rugby-initiatie verzorgen "Een wissel op de toekomst", zo verzekerde voor zitter Jo Van den Bossche ons, die er ook aan toevoegde dat kosten noch moeite werden gespaard om de enthousiaste jongeren te ontvangen. "Naar aloude goede rugbytraditie zal er ook aan de inwendige mens wor den gedacht. Die jonge gasten mogen niets te kort komen", aldus Van den Bossche, die ons ook nog liet weten dat de initia tienamiddag (die vanaf 14.00 u. open staat voor alle jongeren) zal worden besloten met een demonstratiewedstrijd tegen het Brusselse Racing Jet. Dit weekend wuift de Dender mondse Rugbyclub ook 2 spe lers uit, Cambier en Casier, die de reis naar Wales opgeven om de nationale kleuren te verdedi gen tegen de Spaanse nationale ploeg te Madrid. Een meer dan behoorlijk drukke week voor de Dendermondse Rugbyclub, die ondanks het slip pertje van zondag in de nationa le competitie, zonder de minste twijfel tot de meest actieve, en sportief hoogstaandste, sport verenigingen van onze streek mag worden gerekend. KVD JEUGDVOETBAL V.K. Tielrode K.S.V. Temse Beide ploegen stonden in hun reeks aan de leiding en mits hethier direkte buren betreft was er heel wat belangstelling voor deze topper. Na een twaalf tal minuten kon Temse een eer ste maal scoren nadat de plaat selijke ploeg een strafschop moest toestaan na een fout op Van Den Bossche. Het was Davy Verbeeck die de klus klaarde voor Temse. Na een halfuur spel dan een tweede doelpunt voor Temse langs Ben Ali die een foutje van de anders voortreffelijke kee pende thuisdoelman Sammv Pauwels afstrafte: 0-2, meteen ruststand. Kort li* d" nauze weer hoon in de Tielroderangen wanneer een voor/et van Wim Van Goethem van Tielrode via de rug van be zoeker Van Breuseghem in eigen doel verdween. Een nieuwe kombinatie van het gevaarlijkste duo op het veld Van Den Bossche - Verbeeck werd prachtig en koelbloedig door de ze laatste afgewerkt naar een 1-3 voorsprong, meteen ook de eindstand, ook al kregen Roe- landt en Verbeeck nog enkele kansen maar het puike werk van Sammy Pauwels in het thuisdoel deed de stand niet meer wijzi gen. Er rest nu Temse alweer een topwedstrijd want ondertus sen is de volgende tegenstander, Red Star Haasdonk, op de twee de plaats gekomen. M/S KA VD - Robur 3-0. uit beide waren Zoals verwacht heeft F.C. Jong Nijlen, de leider in de nationale tweede reeks van het dames voetbal, zijn positie behouden. Het werd een vrij logische winst bij F.C.D. Assenade en van de dichtste achtervolgers, verloor alleen V.V.D.G Lommei in de topmatch tegen F.C. Sinaai Girls. Voor de Wase ploeg alleszins een fantastisch resultaat en in de klassering staat Sinaai Girls nu alleen op de tweede plaats op één punt van reeksleider Jong Nijlen. Een duo dat zich trou wens al heeft afgescheiden. Op twee punten van Sinaai Girls, volgen thans S.K.O.G.Oostende, V.V.D.G. Lommei en D.V.K. Egem.. De wedstrijd De belangrijkste match in de reeks, werd duidelijk door een vrij sterke wind bepaald. Tijdens de eerste helft in het voordeel van V.V.D.G. Lommei en die ploeg, liep dan ook meestal in het offensief. Uit het Limburgs overwicht sijpelden ook een aantal doelkansen, welke echter niet werden benut. Enerzijds ook door de minder goede rich ting bij de pogingen en ander zijds, speelde de verdediging en vooral doelvrouw Esther Blom- maert van F.C. Sinaai Girls een zeer sterke eerste helft. Reeds tijdens het aanvangskwar- tier werden al pogingen geweerd van ondermeer een steeds ge vaarlijke Inge Cools en Els Lijn en. Dit tweetal zou nadien ook nog meermaals door een zelfze kere Esther Blommaert van een doelpunt worden gehouden en bij een hard schot van Angela Beckers, versierde de nummer één van F.C. Sinai Girls zelfs nog een mirakuleuze redding. De Wase ploeg met een sterke be zetting in het middenveld, ge raakte slechts moeizaam in de omgeving van het lokale doel en alleen Christa Coene met Chan- tal De Meester, zouden in die eerste helft met een noemens waardige poging worden gesi- teerd. Voor de rest werd het aanvalsspel van de Limburgse dames telkens tijdig geneutrali seerd of werden de betere skore- mogelijkheden van Els Lijnen en Marina Luyten, door Esther Blommaert genadeloos veti deld. KAVD - Robur 3-0. De wedstrijd is nog niet begonnen. De Moerzeekse supporters hebben er nog een goed oog in. Al werd het 3-0, Robur heeft zich goei uit de slag getrokken (vh) De ploeg: F.C. Sinaai Girls: Esther Blo maert, Chantal De Meester, rina Van Pottelberghe, Kan Van Britsom, Ann Wauters,! Schatteman, Chantal De R«' Tijdens de tweede helft werde de rollen echter omgekeerd e was F.C. Sinaai Girls, duidelj de betere en meest offensie» ploeg. Reeds vrij vroeg knald Peggy Audenaert al tegen de pi en na een goede kollektieve aa val met een uitstekende dod kans, werd er door F.C. Sim ber Girls ook niet geskoord. Daan sch gelukte een afgezonderde Chrt ta Coene aan het kwartier eva min en een stevig verdedigen van V.V.D.G. Lommei, countert tweemaal gevat met elkens gela Beckers aan het kana Geen problemen echter vo een attente Esther Blomma en op een kwartier van einde, stond er nog altijd O-Oo de plank. Toen werd het temp door F.C. Sinaai Girls ook ni opgedreven en een poging Kathy Mertens met een kopt van Christa Coene, zou voort Wase ploeg ook al niet het wenste resultaat opleveren, deze zeer sportieve reekstopp met een korrektie Donald Sch pers als spelleider, bleef spanning dan ook behouden i een aantal vrij serieuze kana langs Karine Van Britsom, Schatteman en Peggy Audenati werden voor F.C. Sinaai Gi niet verzilverd. Ook geen bem kend sukses meteen afstani chot van Chantal De Ryckel de dwarsligger raakte en in rebound, door Peggy Audeni werd naast geknikt. Óp een m tal minuten van heteinde vn een misverstand in de verd# ging van V.V.D.G. Lommei fataal. Een terugspeelbal Heidi Geens werd onderscht door een aandachtige Karine! Britsom en F.C. Sinaai Gr stond meteen aan de leiding' 1, 78'min.). De Limburgse goocheling stak schril aif tt) de Wase vreugde om de vrijt verhoopte winst welke in blessuretijd nog werd verstertj Toen verraste Peggy Audeni de lokale verdediging nog n een afstandschot en was F.C. Sinaai Girls, ook alle offl kerheid geweken (0-2, 82'). Peggy Audenaert, Christin Vlyminck, Christa Coeneenl thy Mertens. De drie eerstvolgende match van het kampioenschap, wori door F.C. Sinaai Girls op 't Ti veld gespeeld. Normaliter t een voordeel en op zaterdag oktober om 15 uur, komt F.C Assenede op bezoek. Een pl«1 nog welke tijdens de vorige kompe p tie nog in de eerste nation reeks speelde en de degrada Qcn(s blijkbaar nog niet helem mjn) heeft verteerd De Oost-Vlaai mr dames sprokkelden tot nu,jjf n slechts vier punten en een pi» dj,, in de onderste helft der r# van c! schikking. In verband met volle winst mag die match F.C. Sinaai Girls ook geen p bleem stellen en alleen overdreven zelfvertrouwen, de Wase ploeg nog moeilijk t^n) den opleveren. Die hindernis coach Van Der Elsken wel te omzeilen en indien F.C Jo Nijlen zich laat verrassen A F.C.D.J. Borgloon. Roger Van La« KAVD - Robur 3-0. Onder leiding van Mare Cooreman stapt de KAVD-ploeg op het terrein. Zeven minuten later was de koncentratie weg want toen stond het al 2-0 (vh) het Grootzand in Grembergen. Voor eerste provinciale is dat veel, maar voor deze topper had men allicht meer verwacht (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 26