Twee op een rij Zwak over gans de lijn Match zonder geschiedenis Spel van kat en muis Eerste bezoekende zege Gewonnen of verloren? Eerste winst Zonder veel glans Gemiste kans Deyaert in slotsekonde Douche na de match Nog steeds puntenloos De Voorpost - 27.10.1989 - 27 Claude mm Laurent 'J-'tt'ir m BASKETBAL Buggenhout - Waasland 70-59 Tissac - Wasocub: 76-78 Na een minder geslaagd seizoen debuut is Wasocub erin geslaagd om twee keer na elkaar de pun- len op zak te steken. Het werd echter geen match om hoog van de toren te blazen, want het puntenloos Tissac kon de eerste helft tot 26-26 (15e min.) bijblij ven. Gelukkig waren Gerlo, Hof man en Zaman de schutters van dienst en even voor rust kon de kcukenploeg dan toch een 33-38 laten noteren. Toch bleven bij Wasocub de grote jongens on dermaats. Cosijns en Bruneel lieten het afweten en zo werd een 36-45 voorsprong verspeeld. Tissac kwam voor 54-53 maar had te weinig klasse in de rangen om een verschil te maken. Eric Gerlo dirigeerde echter zijn ploeg naar 72-74 (18e min.) en van dan af kwam de routine boven. Wasocub had het meeste lef in huis en de late goal van Gorleer kon Tissac slechts op twee punten van de bezoekers brengen. Het werd dus een winst met de hakken over de sloot. Punten:Tissac: Gorleer 12-6, Van Trappen 7-6, Van de Velde 4-9, Callemeyn 2-8, De Pauw 10-14. Wasocub: Zaman 12-10, Hofman 13-3, De Kimpe 0-6, Gerlo 11-10, Cosijns 2-0, Bruneel 0-4, Del- baen 0-7. Beveren - Bobcats: 106-53 Het verlies bij Silaba Zelzate is bij Beveren niet lang in de kleren blijven zitten. Daarvoor kwam hekkensluiter Bobcats Lovende- gem te zwak op het terrein. Met een 23-6 (6e min.) was de match vroegtijdig gespeeld en kon Beveren zonder concentra tie uitlopen naar 51-53 rustcij- fers. Schmitt was sober en toch efficient en tegen de Bobcats kwam dat nogmaals tot uiting. Dat de Gentenaars zeker een biljet retour krijgen is haast een zekerheid, want de tegenstand werd bij 69-35 volledig opge doekt door de thuisploeg, die met vijf spelers in de dubbele cijfers geen tegenstand had. Men kon 10 lay-ups laten liggen en toch nog langs kapitein Benny Van Dosselaer de century score halen. Daarmee was alles gezegd en verwachten wij betere tegen standers om Beveren op zijn ambities te testen. Beveren: Schmitt 22 p., Dirckx 19 p., Bols- sens 5 p., Van Loo 20 p., Maes 14 p., Goemans 7 p., Van Dosselaer 13 p., Luyckx 6 p. Bobcats: Vonck 15 p., Eerdekens 12 p., Balet 16 p., Vereecken 3 p., Welvaart 2 p., Botte 3 p., Van Laecken 2 p. Zonder al te veel concentratie moest Waasland al heel vroeg vaststellen dat een 22-8 (10') helemaal verdiend was voor de Vlinders. Er werd zwak verde digd en elke speler wilde tijdens een beschamende eerste helft zijn nummertje opvoeren. Coach Thiron kon aan demalai- se niet verhelpen en bij 44-20 was Buggenhout al zeker van winst. Mertens, Van Gucht en Van den Breen hadden haar har telust kunnen scoren. Toen Waasland verder met een man verdediging uitpakte bleef de thuisploeg het hoge woord voe ren. De kloof werd uitgediept tot 60-33 (10') en dan werden be zoekers eindelijk wakker. De Pauw ging met vier driepunters in de tweede helft aan de achter stand knagen (68-49) en de veel te laat ingezette press liet Bug genhout nog wanhopen. Dichter dan 68-59 geraakten de Waas- landers echter niet meer want Aelbrecht kon op het affluiten nog scoren. Een nieuwe neder laag van de bezoekers die eigen lijk nooit hun normaal spelpat- roon konden ontwikkelen tegen een aggresief Buggenhout. Punten: Buggenhout: Mertens 12-4, Aelbrecht 6-8, Van Gucht 12-6, Van Der Breenl2-8, Struyf 2-0. Waasland: De Maeyer 9-7, De Pauw 5-16, Elinck P. 2-2, Van- heck 0-0, De Jonghe 4-7, Wante 0-4, Elinck R. 0-2, Verdonck 0-0. WEGA Eksaarde - Maldegem 99-49 Basket. Het duel tussen BBC Lokeren en Silaba Zelzate kende een vrij vinnig verloop (polo) Cibo Zele - Grembergen 60-64 De bezoekers steeds zonder overwinning dit seizoen zijn er i geslaagd om gebuur Cibo Zele thuis te kloppen. Een hartver sterkende overwinning voor de ploeg van voorzitter Geert Van Keer. In de loop van de week schorste het bestuur Thierry Verhoeven voor twee maand. Het«enfant terrible» van Grem bergen wacht ook nog een schorsingstijd van de provinciale tuchtraad. Betekent dit het einde van de basketballoopbaan van deze vleugelspeler? Coach Mark De Vriese startte met Puteman in de basisvijf en die begon al onmiddellijk met een 2 op 2. Het was een gekruid streekderby. Thiré, ex-Zele, speelde met een voor hem onge kende inzet. Hij was aanvallend sterk met een 5 op 5 in de eerste helft en hield de gegriepeerde Peter Moens goed van onder de korf. Ex-Cibo spelers Goetmae- ckers, nu bij Grembergen, werd aanvankelijk goed uit de match gehouden door Colman. Grote verschillen stonden er nooit op het bord. Vijfde minuut: 12-10, tiende minuut: 20-18, vijf tiende minuut: 26-28 en aan de rust alles te herbeginnen met 30-30. In de tweede helft bleef de der bykoorts maar stijgen. De thuis ploeg was hoofdzakelijk afge stemd op de snelle doorbraken van Yvan en Jan Moens. Vanop halve afstand kon alleen Colman regelmatig scoren. In de re bound kwam de thuisploeg er niet aan te pas. Hetduo De Kim pe - Thiré was meester in dit Moerzeke - Sportief Temse: 79-78 onderdeel. Op het scorebord be tekende dit haasje over. Vanaf de dertiende minuut kreeg Cibo het steeds moeilijker van 52-52 naar 52-55 en 54-57 aan de vijtiende minuut. Op drie minuten van het einde maximaal 54-60 voor sprong voor de bezoekers. Tom Van Wambeke 3 op 6 en een sterk eindigende Putteman met een 4 op 4, dwongen voor de bezoekers de beslissing af. Punten: Cibo Zele: 28 op 74 shot, 4 op 12 vw. Peter Moens 8-9, Jan Moens 2-7, De Maesschalck 2-2, Bosmans 0-0, Paul Van Damme 2-2, Yvan Moens 10-6. Grembergen: 28 op 70,6 op 16 vw. en twee driepunters Tom Van Wambeke 0-6, Goet- maeckers 6-4, Thiré 10-7, Ver meulen 4-1, De Kimpe 4-4, Put teman 6-12. Op het officieel wedstrijdblad schreven de scheidsrechters 79-78 in, maar na optelling bleek de lopende rekening niet te kloppen en reklameerde Sportief Temse, 79-80. De thuis ploeg kon zich moeilijk met de gang van zaken verzoenen en meende dat er geknoeid was. Het gaf ook een vertekend beeld. Moerzeke speelde de laatste mi nuten op balbezit met 79-75 voor en koos de zijlijn in plaats van het geven van vrijworpen. Uiteindelijk zal het de provincia le tuchtraad zijn die zal moeten oordelen, indien Temse klacht neerlegt. Een slechte Moerzeke start met overdreven shotzuchten maar 2 op 15 afwerkingsgcmiddelde. Voor Sportief een unieke kans om tot 5-18 uit te lopen en zelfs met 10-25 voor te blijven. De match had heel wat interes se. Bij Moerzeke Simard tegen schoonbroer Piet Boeykens. Van Loey tegen Decock twee ex- Baasroodse spelers en Verstap pen in de licht met Windey. Aan de 16de minuut had Moerzeke opnieuw de leiding en aan de rust stond er 40-34 op het bord. Moerzeke trok na de rust de positieve lijn door en aan de 7de minuut maximaal 57-45 voor sprong. Temse replikeerde sterk langs het trio Vavourakis - De Groep - Boeykens, een drietal goed voor elk een twintiger. Aan de 18de minuut 73-74 en dan steeg pas de spanning ten top. Met Moerzeke één puntje ster ker. Of het zo blijft zullen we later weten. Punten: Moerzeke: Verstappen 7, Van den Bossche 15, Van Loey 27, Simard 8, Verbeke 7, Steeman 10, Van Riet 5. Temse. Windey 4, De Groep 21, Boeykens 21, Muylaert 6, Vavou rakis 20, De Cock 5. Beno Eikenlo - Hermes 90-92 Na een reeks nederlagen op rij is Hermes erin geslaagd bij een reboundsterk Eikenlo met de punten aan de haal te gaan. Alain Van Goethem trad na kwet suur wederop en was de motor van een vloeiend geheel. In een spetterende eerste helft kon de Hermes kapitein zijn ploeg maats dermate stimuleren dat het duo Koekelenbergh-Bruggen aanvallend hoge toppen scheer de. Vercauteren was in defensie een rots in de branding en Her mes kon gaan rusten met 44-50 voorsprong. Ook de tweede helft bleef de thuisploeg op achtervol gen aangewezen. Na 68-79 ging Eikenlo over tot pressing, maar Alain Van Goethem hield het hoofd koel en kon zijn jonge ploegmaats dermate begeeste ren dat de eerste winstpunten op het bord kwamen. Misschien een stap in de goede richting van een herboren Hermes dat met twee thuiswedstrijden voor de boeg orde op zaken kan stellen. Punten: Eikenlo: Turpijn 19, Sturtewagen 14, De Doncker 21, Rigelle 16, Moerman 10, Dhaese 6, Van Hulle 4. Hermes: Lintacker 2, Koecke- lenbergh 25, Polfliet 3, A. Van Goethem 23, Bruggen 21, Ver cauteren 5, Maes 6, Van Namen 7. WEGA Dat Eksaarde talentrijke jonge ren in zijn rangen telt hoeft geen betoog. De bezoekers uit het Meetjesland gingen al van bij de aanvang kopje onder (15-0) en vooral Dhert bleek onhoudbaar te zijn. Het verschil groeide naar 28-4 en van dan af was er van een match geen sprake meer. Kollektief kwamen nu ook Crève en Tollenaere op het voorplan en bij de rust (49-22) zat er een monsterscore in. De tweede helft ging de thuisploeg echter door met zes driepunters van Dhert over gans de wedstrijd en het verschil verhoogde van 72- 30 naar een vijftiger op het einde van de match. Spijtig dat de cen- turyscore in het water viel maar toch moesten wij stellen dat Ek saarde weer in één ruk naar de titel zal gaan. Punten: Eksaarde: Dhert 33, Vervaet 11, Van Uytfange 11, Crève 12, Tollenaere 19, Baete 8, Schatteman 5. Langemark - Danny Lede 54-65 Lede dat wellicht de zwakste ploeg uit de reeks partij moest geven legde al in de eerste helft de basis voor de puntenwinst. Aanvankelijk bleek Hans Van Driessche licht gekwetst na de reservenmatch, maar dat kon de bezoekende ploeg niet schaden. De thuisploeg nam een slaapver wekkende start en stond al heel vlug op achterstand (13-20). Wanneer Chris Philips met drie driepunters uitpakte kwam er een kloof tot stand die eigenlijk halfweg maximale afmetingen aannam (23-41). De tweede helft moesten de Danny's al na 5 minuten in het verweer want Bart Goeman maakte zijn vijfde fout. Coppens kwam in en Lange mark ging eindelijk aggresief verdedigen. Dit bleek naar de hand van spelmaker Van Impe die met een schitterende presta tie het hoofd boven water hield en in de tweede helft voor de broodnodige punten zorgde. De Danny's kwamen nooit meer in verlegenheid want daarvoor had Rapid te weinig talent in huis. Punten: Langemark: Van de Meersch 5-0, Verack 0-2, Van Heuckelom 2-7, Van Acker 2-8, Cnockaert 9-0, Mestdagh 5-14. Danny Lede: G. Van Driessche 9-4, Phlips 10-4, Van Boven 2-0. Goeman 8-0, Van Impe 12-14, Coppens 0-2. WEGA Deerlijk - Scheldejeugd Temse 82-72 Melsele - Sparta Laarne: 82 In de thuismatch tegen Laame heeft Melsele nooit de overtui ging kunnen leggen die wij van de ploeg van coach Meire nor maliter gewoon zijn. Een 15-15 (10° min.) toonde de zwak aan vallende prestatie van Melsele waar enkel Becquet de neus aan het venster kwam steken. Het Weef dus een match op een laag pitje tot bij de rust (28-27) en dan kwam er eindelijk animo in de zaal. De Brucker met drie driepunters zette orde op zaken en Melsele scheen op weg naar gemakkelijke puntenwinst. De 79 Spartanen lieten echter niet be gaan met G. De Wilde. Vijf minu ten voor het slot (74-66) was alles nog mogelijk en een ze nuwachtige thuisploeg ging in op het gevechtsbasket van Laarne. Becquet-Koen De Wilde werden van het terrein gestuurd na een handgemeen (18e min.) en al scheen de winst toch naar Mel sele te gaan dan kwam er toch nog een verrassing. Van den Berghe met twee doelpunten en een driepunter zorgde voor 79- 79 en slechts op één seconde van het slot kon Deyaert met een goat plus bonus de zege Dewerk- stelligen. Winst met een wrange nasmaak nu Becquet voor de groene tafel zal moeten verschij nen. Punten: Melsel: De Cauwer 4-10, Van de Vijver 4-2, De Scherpper 4-4, Deyaert 0-8, Becquet 12-10, De Brucker 0-18, De Sutter 2-0, Huyghe 2-2. Laarne: De Moor 4-16, De Roc ker 0-8, Prieels 2-5, Kennive 3-2, De Wilde G. 2-12, De Wilde K. 5-0, Poelman 7-4, Van den Berg he 0-9, Vanderlinden 4-0. WEGA Basketbal. BBC Lokeren-Zelzate 69-89. Silaba was duidelijk de sterkere (polo) St.-Niklase - Gentson: 60-69 De thuisploeg kon gedurende gans de eerste helft gelijke tred houden met de gereputeerde Gentenaars. Vooral de jonge Ver- macre samen met pivot Dierickx toonden hun talenten, maar de afstandswerpers van de Klaas- kens lieten het nu ook weer afweten. Toch kon de thuisploeg nog voor 32-30 rustcijfers zor gen, omdat secuur werd gewerkt in defensie De tweede helft kon Gentson echter een 46-40 (8e min.) achterstand ombuigen naar 46-50 en in deze steriele vijf minuten verloor St. Niklase dan ook de wedstrijd. De press van de thuisploeg leverde geen resultaat meer op en Gentson ging met de punten aan de haal. St. Niklase kreeg na de match nog een koude douche te ver- *erken, omdat trainer-coach 'im Piquer er de brui aan gaf °m gezondheidsredenen. Het hchalen van zijn trainers diplo ma A speelde hier wellicht een ml, al moet gezegd dat zijn ande- m bezigheden bij St. Niklase (ka- detten), Kalco (juniors) en de provinciale jeugdploeg andere bezigheden waren die blijkbaar de emmer deden overlopen. Wim Piquer bleef twee volle ja ren bij de Klaaskens (eerst kam pioen en dan een wonderbaar behoud vorig seizoen), maar dit seizoen bleven goede uitslagen achterwege. Punten: St.-Niklase: Sauviller 12 p., Die rickx 9 p., Vanderlinden 4 p., Willaert 8 p., Permentier 6 p. Vermaere 21 p. Gentson: Strumane 18 p., De Weerdt 2 p., Servaes 4 p., Garcia 12 p., Schepens 14 p., Dehaesl2 p., Buyse 7 p. WEGA Op het kleine Deerlijk-terrein is Scheldejeugd er niet in geslaagd zijn gevreesde quick-breaks uit te spelen om de match te win nen. .Aanvankelijk liep de eerste helft van een leien dakje. Na een 10-10 studieronde was Chris De Pauw er als de kippen bij om zijn team te laten draaien. Tussen 18-23 (10') en de rust (35-45) kon Scheldejeugd een kloof ma ken omdat de kollektiviteit voor al verdedigend tot uiting kwam. De tweede helft gingen de scheepsbouwers overmoedig te keer. De verdedigers Verspecht- Van Lombergen werden op de bank gelaten en met driepunters kwam Deerlijk terug in de match. Motor Chris De Pauw sputterde en Cnudde en Delabie mochten hun driepunterspecia liteit naar hartelust tonen. Het verschil veranderde in vijf minu ten van 49-54 naar 65-60 (10') en van dan af miste Schelde jeugd de kans om zich naar de overwinning te spelen. Chris De Pauw liet de teugels los en de bezoekers gingen aan het zwal pen. Zo konden de Westvlamingen de punten binnen rijven waar zij na een matige eerstehelft nooit meer op gehoopt hadden. Punten: Deerlijk: Melssens 13-3, Van de Pitte 2-9, Gies 0-1, Cnudde 13-19, Delabie 4-12, Rousseau 3-0. Scheldejeugd: De Pauw 16-0, De Cleene 9-2, Van Damme 5-3, Jungbluth 4-2, Van Lombergen 4-6, Verspecht 4-8, De Pieker 26 WEGA BBC Lokeren - Silbaba Zelzate 69-89 De thuisploeg begon met een langs Gijssens-Antheunis en slechte afwerking (2-11) maar halfweg stond een 29-34 stand i Silaba ging vlotten kon 0p dc bordjes. De tweede helft Basketbal. Niettegenstaande krachtig verweer verloren de dames van BBC Lokeren met ^on ^''a^a ('an z')n re^ound 62-75 tegen Sint-Amandsberg (polo) n m weer aanpikken. (17-19) Toch zat de leidersploeg niet op rozen want Lokeren bleef aanklampen Volleybal. Nivoc - Nieuwkerken. Bleyweert is afwezig (dw) Basketbal. Naarmate de kompetitie vordert hopen de dames van BBC Lokeren toch nog beter te kunnen in derde nationale A (polo) overwicht uitspelen. De Dek- ker-Pieters plukten de ballen en Raman werkte op snelheid af. Het verschil 31-46 (4') werd ver der uitgediept tot 43-66 en van dan af was de winnaar gekend. Zelzate kon vlaggen zonder een grootse prestatie te hebben weg gegeven, al was Danny Raman als ouderdomsdeken ook top schutter van de match. Meteen is Lokeren nog steeds punten loos en wij verwachten dringend een ommekeer bij de Durme- ploeg om niet in de problemen te verzeilen. Punen: Lokeren: Vion 4, Gijs- sens 14, De Nul 6, Antheunis 15, Corrijn 1.7, Corrijn P. 8, Steels 8, Vermaere 7. Silaba: Willems 9, Raman 36, De Dekker 15, Pieters 15, De Grijse 8, Verspeeten 2, Van der Pluym 2, Deschamps 2. WEGA

De Voorpost | 1989 | | pagina 27