M Ajax Lebbeke nog altijd met het maximum At. Temse wint Handbalkalender Ondanks beperkte kern Opmerkelijk scoreverloop Brabo ontfutselt eerste puntje aan de leiders Sterke verdedigingen Er zat meer in Provinciale selektietrainingen 28 - 27.10.1989 - De Voorpost HANDBAL Derde afdeling Heren Tweede Nationale A Zat. 28.10 te 19-30 u.: KI. Mechelen H.K. Waasmunster I.T.B. Lokeren Mechelse I.T.B. Lokeren heeft problemen, dat is het minste wat kan gezegd woden. Inderdaad, de kniekwet suur van K. Verhofstadt zou wel eens ernstiger kunnen zijn dan verwacht en aangezien na Le- naerts ook doelman J. Smet be sliste een punt te zetten achter zijn handbalaktiviteit, wordt de spelerskern steeds maar klein er. Ook Van Der Borght loopt nog met een gipsverband zodat I.T.B. nog nauwelijks voldoende spelers telt om het effectief voor twee ploegen samen te brengen. Ook tegen Mechelse werd he- troeien met de beschikbare rie men en even zag het er naar uit dat dit niet voldoende zou zijn. Lokeren startte weliswaar zeer overtuigend aan de wedstrijd zo dat via 3-3 na 8' een 8-4 voor sprong op het bord geprikt werd na 20'. Maar zoals Lokeren het nog al eens meemaakte viel het daarna totaal stil. Mogelijk en igszins door vermoeidheid ver dween de collectiviteit totaal en de individuele akties werden door de bezoekers afgestraft zo dat de thuisploeg op een on waarschijnlijke manier 8-11 achter raakte aan de rust. Trai ner Princen bleek tijdens de rust met geen handschoenen aan te pakken, met als resultaat dat zijn spelers in het tweede wed strijdgedeelte duidelijk wakker waren. Na 9' had Lokeren op nieuw de leiding veroverd (14- 13) en met een efficiënt afwerk ende Verguit overtuigde het nu de bezoekers. Het werd 18-15 na 47' en vanaf dan zagen de toe schouwers een éénrichting- swedstrijd waarin de Mechelse bezoekers netjes ingepakt wer den. De laatste 30' resulteerden in een 16-5 score waardoor Lo keren de zwakke 10' op het einde van de eerste helft deed vergeten. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, Van Cauwenberg- he 3, -De Pauw 3, Van Hille 3, Bocklandt 3, Versele 4, Verguit 8, Van Driessche, Wauters. Reserven: I.T.B. Lokeren 10 Mechelse 15 Het jonge Lokeren met Versele één helft als doelman, hield goed stand de eerste helft (rust 5-7) maar moest daarna afha ken ook al wegens gebrek aan wisselspelers. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, Versele, Van Driessche 2, Wauters 2, De Neef 1, Scheir 1, Gokbulut 2, Zaman 3, Van Den Bossche. EVA Tweede nationale B Zat. 28.10 te 20.00 u.: R.P.S. Montegnée - Ajax Lebbeke Zat. 28.10 te 19-30 u.: E.V. Aalst - H.C. Eynatten Derde afdeling V.H.V. Zond. 29.10 te 16.50 u.: Zandvliet - Lokeren Vierde afdeling V.H.V. Vr. 27.10 te 20.15 u.: Robuco Bugenhout - Brabo Denderbelle Zond. 29-10 te 15-30 u.: T. Middelkerke - H.B.C. Dendermonde Provinciaal Zond. 29.10 te 19.40 u.: Gr. Bijgaarden 2 - Berlare Zond. 29.10 te 19.00 u.: Eeklo - Brabo Denderbelle 2 Zat. 28.10 te 15.45 u.: Ap. Kortrijk 2 - Temse Zond. 29.10 te 15.00 u.: Roeselare - H.B.C. Dendermonde 2 Vrij. 27.10 te 19-00 u.: Robuco Bugenhout 2 - Koza Aalst Dames Provinciaal Zal. 28.10 te 16.45 u.: R B Dendermonde - Keerbergen. Stehabo 12 Robuco Buggenhout 26 Robuco moest het zondag tegen Stehabo klaren zonder één wis selspeler. Aangezien enkele spe lers onbeschil&aar waren en het tweede team in Roeselare speel de, werd het meten enpassen om twee zeventallen bijeen te brengen. Als een auto dan nog verloren reed was Robuco ook F. Mannaert kwijt en meteen moesten de volle 60' rond ge maakt worden met dezelfde spe lers. Gelukkig kon Robuco in Herselt rekenen op een pak er varing zodat de zege nooit echt in het gedrang kwam. Uiteraard diende de opstelling aangepast aan de omstandigheden wat tot gevolg had dat St. De Swaef op de linkerhoek wellicht een late roe ping heeft gevonden. Na de studieronde die 8' duurde (2-3) had Robuco zijn tegen stander in de handgreep en ie dereen bracht zijn steentje bij om een 3-7 voorsprong op bouwen na 17'. Duidelijksterla stevende Robuco via 4-10 nai een 4-12 ruststand. In de tweed helft leek het er even op dat «7» zich vergallopeerd haddn want Stehabo naderde tot 7- voraleer Bugenhout opnieui op dreef raakte. Een eerste tref fer in de 40' minuut bracht eek ter opnieuw «shwung» in de Ro buco-ploeg en zelfs het feit di doelman Vermaesen even gt kwetst uitviel kon een gemot veerd spelend Robuco niet vet ontrusten. Integendeel, de spi Iers plooiden zich dubbel 1 hun doelman te steunen en Vermaesen opnieuw speelklt was gekomen deed hijzelf er n een schepje op zodat Robuco vit 10-18 na 48' naar een riant 12-26 overwinning stevende Robuco Buggenhout: Vermij sen. Asaert 6, De Troch 3. Het tsens 4, De Swaef 1Van Nuffel-: Trienpont 8. Brabo Denderbelle 16 Damnie 16 Leider Damme, tot zondag steeds met het maximum, ver loor zijn eerste puntje tegen een weer verrassend «uitpakkend» Denderbelle. Brabo speelde dan ook een steengoede wedstrijd te gen het in kracht nochtans dui delijk bevoordeelde Damme. Trainer M. De Proft heeft inder daad een echt blok gebouwd dat met relatief bescheiden midde len het bijzonder goed doet. De verdediging speelt erg attent en keeper Van Rossem blijft maar «groeien». Aanvallend worden de mogelijkheden aan 100% uitgenut en dat was ook zo tegen Damme. In de eerste helft al verliep de wedstrijd totaal ge- lijkopgaand, om beurten ver overden de ploegen de leiding (4-3,4-5) maar tijdens de laats te minuten voor de rust sloeg E. Van Keer toe en met drie treffers zorgde hij ervoor dat Brabo leid de met 9-7. In het begin van de tweede helft kreeg de thuisploeg het dan duidelijk moeilijk. Gedurende een kwartier slaagde men er niet meer in te scoren maar gelukkig bleef Brabo in verdediging erg attent zodat Damme niet verder weg raakte dan 9-11 na 45'. Als Dirk Van Goethem dan toch kon scoren voor Brabo kwam de wedstrijd opnieuw op gang en het was P. tie Smedt, nog altijd een echte vuurpijl, die Brabo opnieuw op voorsprong bracht 7' voor het einde (13-12). Maar toch leek Brabo het niet te zullen halen als de bezoekers eerst 13-14 en dan 14-15 voor kwamen. Het was telkens een allesgevende P. De Smedt die voor de gelijkmaker zorgde maar het leek alles boter aan de gang te zijn geweest als Damme er 15-16 van maakte minder dan 2' voor het einde. Brabo had toen wel meeval als een bezoeker een 2' straf kreeg aangesmeerd en in overtal spe lend kon E. Van Keer het ver diende gelijkspel op het score bord prikken tijdens de laatste seconden. Brabo Denderbel le: Van Rossem, Uyttersprot, P. Vermeir 1, D. Van Goethem 2, E. Van Keer 5, Van Der Jeught 1, Dan. Van Goethem 1, Van Den Abbeel 1, P De Smedt 5, Ottoy, R. Van Keer, Van Den Steen. EVA Provinciaal Vierde afdeling H.B.C. Dendermonde 11 H. Brasschaat 14 Brasschaat, dat enkel tijdens de openingswedstrijd één punt ver loor in Zwijnaarde blijft een aan spraakmaker op de titel. Dit be weerde men toch in Dender monde waar de thuisploeg na een hoopgevende start te weinig ideeën had om de sterke bezoe kende verdediging te ontmante len. Maar ook Brasschaat had het tijdens het wedstrijdbegin erg moeilijk om de Dender- mondse defensie te omspelen. Zo bleef de 0-0 op het scorebord tot de 11'minuut maar dan kon H.B.C langs Wesemael en Hoo- relbeke een 3-0 op het score bord brengen na 13'. Maar later zou blijken dat Dendermonde het in die eerste helft zou moe ten stellen titel die drie treffers want nadat Brasschaat na 19' had gelijk gemaakt (3-3) viel het opnieuw stil tot 2' voor de rust. Het was Brasschaat dat toen te rug openingen vond en kon gaan rusten met een 3-5 voorsprong. In de tweede helft stuitte H.B.C. dan op een outstanding spelen de bezoekende doelman ie alle illusies op een eventuele terug keer in de kiem smoorde. Het werd 4-8 na 40' en deze vier doelpunten achterstand bleven vrijwel konstant op het score bord. Na 48' leidde Brasschaat met 7-11 en 5' voor het einde was het zelfs 9-14 geworden. Een offensief van de thuisploeg leverde duidelijk teveel proble men op om de bezoekers echt te kunnen bedreigen. H.B.C. Den dermonde: Coppens, Claes- sens, Bouteille, De Smedt 1, We semael 4, Van Steen 1, De Swaef, De Mayer 4, Impens, Van Beve- ren, Horelbeke 1, Merckx. At. Temse-Eeklo 19-18 At. Temse, in nieuwe truitjes, heeft Eeklo met het kleinste verschil op afstand gehou den. Zoals het eindresultaat laat blijken werd het een ze nuwslopende wedstrijd. Bei de ploegen gaven elkaargeen duimbreed toe en dat resul teerde in heel wat tijdstraffen voor beide ploegen. De wed strijd werd echter nooit bru taal mede door het feit dat de scheidsrechters blijk gaven van gezond verstond en nooit de geest van het wedstrijdge- beuren misbegrepen. In de eerste helft kwamen beide ploegen om beurten aan de leiding. Via 3-3 na 10' en 5-6 na 20' werd er gerust met een 9-8 score. Even leek Eeklo in staat de wedstrijd te doen kantelen. Langs Horion (8) en Qaeys (4) leidden de be zoekers met 11-13 na 40' maar Temse reageerde gepast en met doelpunten van E. Buy- taert en Milliau heroverden zij het commando (15-13). Deze tweepuntenkloof kon Eeklo nooit meer dichten en via 17-15 54 voor het einde won Temse met 19-18 deze hardnekkig betwiste wed strijd. At. Temse: M. Van Buyten, Heirbaut, Milliau 5, P. Van Hoyweghen 3, A. Baeck, K. Van Hoyweghen, P. Buytaert L Van de Walle, Vercauteren 3, Lijssens, E. Buytaert 7. Roeselare 30 Rubocu Buggenhout 13 Een jeugdig Robuco 2 was uiteraard niet opgewassen tegen Roeselare, titelkandi daat nummer één in de pro vinciale reeks. Tiidens de eerste helft verdedigden de jonge Robucospelers zich nog erg goed (rust 14-5) maar het scoreverschil liep duide lijk te hoog op om represen tatief te zijn voor het gelever de spel. Indien Robuco de zeven 7-m worpen had omge zet die nu werden gemist, had het eindresultaat een betere weerspiegeling geweest van de krachtverhoudingen. Robuco Buggenhout 2: De Schaepdrijver 1, Moycrsoon 3, P. Mannaert 2, Verstrepen 3, Segers 1, Langbeen 1, Sme- kens L Van de Putte 1. Brabo Denderbelle 214 Berlare 20 In de eerste helft verdedigde Brabo 2 zich bijzonder goed tegen het in gestalte en kracht bevoordeelde Berla re. Na 20' leidde Denderbelle zelfs met 5-4 maar in de laats te 2' van de eerste helft zorg den Thibau en Plaetinck er toch voor dat Berlare met 6-7 leidde aan de rust. In de tweede helft kon de thuis- Eloeg lang optornen tegen de racnt van net duo De Lau- snay-Van de Weyer want via 10-12 na 12' ging het naar 13-15 in de 22e minuut. Toen brak echter de Braboweerstand en met treffers van Van Kerkho- ve, De Lausnay en Van de Weyer werd het 13-20 voor aleer Denderbelle kon sco ren in de laatste minuut via Ottoy. Brabo Denderbelle 2: Uyt tersprot, P. De Smedt, R. Van Keer 1, D. Dc Cock 1, Van Steen 3, Van der Poten 1, De Man, Guns, Robbrecht, Ottoy 1, Dan. Van GoetheJ Berlare: Temmerman! Haentjens, Van Kerkhove 4 De Lausnay 7, Plaetinck 1 Van de Weyer 5, Verdondl Arbijn, Thibau 2. HBC Dendermonde 28 Rekkem 28 Na een gelijkopgaande eer ste helft waarin de thuisploq| regelmatig op voorspronjl kwam (5-4 na 15') werd del rust bereikt met een 9-9 scol re. In de tweede helft volgd: dan een doelpuntenrecitall waarin de thuisploeg ondeil lag bij het krachtigere Rek kern. Via 11-16 na 40' en 14-2 na 50' werd het een 18-2i eindresultaat. HBC Dendermonde 2: Claev sens, Raemdonck L Vat Dooren, Van den Bosch 4. De Proft, Merckx 1, Mertens 2, Bogaert 3, De Smedt 1, Van Renterghem 6. EVA H.K. Waasmunster Heusden 19 21 Heusden, dat na het wegvallen van Avanti kon promoveren naar lste nationale maar deze oppor tuniteit liever aan Jemeppe over liet, is erin gelukt Waasmunster de eerste kompetitienederlaag toe te dienen sedert december 1988. Geen totale verrassing want de Limburgers komen daarbij nog versterkt uit de transferperiode met de aanwer ving van drie spelers uit lste nationale, twee ex-Houthalen en K. Van Loo, ex-Hasselt, maar toch zat er zaterdag meer in voor H.K.W. dan een nipte nederlaag. Inderdaad, gedurende driekwart van de wedstrijd toonde H.K.W. zich minstens de evenknie van de bezoekers, meer nog, het zag er lang naar uit dat de prestigieu ze bezoekers het niet zouden halen want 10' voor het einde leidde de thuisploeg nog altijd met 18-16. Toen ging het echter fout. H.K.W. speelde aanvallend plots te stereotiep, langs rechts werd men totaal vleugellam en het zat niet mee als bij de 19-19 5' voor het einde een 7-m worp werd gemist. Kort daarna werd H.K.W. dan nog terecht afgeflo ten voor een aanvallende fout en een loopfout en tot overmaat van ramp werd een mooie treffer afgefloten wegens het beroeren van het doelgebied. Met nog 2' te spelen was Heusden vóór ge raakt (19-20) en in de slotsecon den werd het lot van H.K.W. beslecht met de 21ste Limburgse treffer Het werd dus een dub beltje op zijn kant maar wij heb ben het gevoel dat het nooit zover zou zijn gekomen indien na 20' W. Roels niet uitgevallen was met een enkelkwetsuur. Roels was inderdaad een sterke prestatie aan het neerzetten en na een eerder moeilijk wed- strijdbeginggingH.K.W. meer en meer domineren. Een 2-4 ach terstand werd rustig opgehaald en een sterk spelende thuisploeg raakte 11-8 voor na 23'. Dan viel echter Roels weg en dit werd aanvallend sterk aangevoeld. Toch leidde H.K.W. nog met 13- 12 aan de rust en mits wat min der tegenslag in de afwerking had het verschil duidelijker kun nen zijn. In elk geval in die eerste helft had H.K.W. aange toond dat zij de bezoekers aan konden ondanks een duidelijke handicap in gestalte. In het be gin van de tweede helft bleef H K.W de situatie nog meester. In aanval ging het duidelijk iets minder vlot maar in verdediging verzette o.a. Borgers schitterend werk. Toch raakte Heusden na 40' (15-15) maar H.KW. begaf niet. Het aanvals- spel verliep wel krampachtiger maar 10' voor het einde leidde de jonge thuisploeg opnieuw met 18-16. Hoe het verder verliep vertelden wij reeds maar on danks de nederlaag moet H.K.W. zich nu realiseren dat zij beslist niet zwakker zijn dan de zoge naamde topploegen uit de reeks. Dat kwam zaterdag duidelijk tot uiting. H.K. Waasmunster: De Graeve, Maes, T. De Graeve, Van Mele, De Meerschman 1, Luy- paert 4, Leunis, Roels2, Borgers 8, Van Damme 1, De Bode 1, De Vlieger 2. Beloften: H.K. Waasmunster 18 Heusden 12 Met de wederoptredende K. Van Renterghem in het doel en een trefzekere W. De groote als dui delijke versterking in de tweede lijn, lukten de H.K.W.-beloften een vlotte collectieve prestatie. Na een kwartier leidde de thuis ploeg met 5-2 om aan de rust een 9-5 voorsprong te tellen. In het begin van de tweede helft kon Heusden even de neus aan het venster steken (12-9) maar via 17-10 5' voor het einde kwam de H.K.W.-overwinning nooit echt in het gedrang. H.K. Waas munster: K. Van Renterghem,, Maes, Desseaux 3, Ternest, Moe- stermans, K. Loier, Van Mele, W. De Groote 6, De Meerschman 2, Willaerts 2, De Clercq 1, t. De Graeve 4. EVA Handbal. De verdediging van ITB Lokeren kon Guy Vaerewijck, de eigen afschermen. Van Hille houdt hier een Mechelse speler op afstand (polo) doelman, god 2de Nationale - Heren Ajax Lebbeke Kapek Ook na drie wedstrijden blijft Ajax Lebbeke onverslagen en dat kan toch een verrassing worden genoemd aangezien coach Mul- tael nog geen enkele keer kon beroep doen op zijn voltallig spe lersmateriaal. Zaterdag moest naast Verlinden en Van Biesen ook J. De Man afhaken met een blessure aan de enkel en voor de wedstrijd vreesden wij dat Ajax het deze maal niet zou kunnen waarmaken. Maar bij het overlo pen van de spelerslijst bij Kapek bleek ook de bezoekende coach het met een gehavende opstel ling te moeten doen zodat de lat hiermee gelijk lag. Meteen een verklaring voor het niet zo den derende niveau van de wedstrijd maar zeer positief voor Ajax is dat zij zich best aan de omstan digheden konden aanpassen. Hoopgevend is vooral dat deze keer amper 10 tegendoelpunten werden geïncasseerd door een attente doelman De Bruyn, flink geholpen door een in verdedi ging opvallend sterke Cleymans. In aanval kon Lebbeke rekenen op een erg efficiënt afwerkende Van Ransbeeck en op een inven tieve W. De Proft. Vooral tijdens het wedstrijdbegin toonde Van Ransbeeck zich bijzonder sterk. Met drie treffers tijdens de eerste 15' zorgde hij er voor dat Ajax met 5-3 leidde en dan al plakte Kapek een bewaker op de Leb- beekse doelpuntenmaker. Coach Multael riep dan de onge trainde F. De Ridder van de bank maar toch viel de wedstrijd enig szins stil. Het duurde tot de 22ste minuut vooraleer Ajax nog eens scoorde langs De Proft (6- 3) maar defensief had Ajax goed stand gehouden. De Ridder en Vlassenroot zorgden daarna voor een 8-5 voorsprong aan de rust. In de tien eerste minuten van de tweede helft sloeg Ajax dan ver nietigend toe. Sterk in verdedi ging en met treffers van Van Ransbeeck, De Proft en De Rid der zorgde de thuisploeg voor een 12-5 voorsprong na 40' en vanaf dan was Kapek eraan voor zijn moeite Doelman De Bruyn bleef zijn ploeg stimuleren door gepaste parades en het goed op gang brengen van de tegenaanval en via 13-7 na 45' en lo-9 na 57' werd het eén 16-10 overwinning voor de Ajaxieden. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Hove, De Proft 2, Cristiaens 2, Van Ransbeeck 5, Vlassenroot 2, Van Biesen, De Ridder 2, Bosman 2, Cleymans 1, De Maesschalk, De Hauwere. Beloften: Ajax Lebbeke 113 Kapek 9 Ook de Ajax beloften blijven het bijzonder goed doen. Net als het fanionteam verloren zij nog niet dit seizoen want na een gelijkop gaande eerste helft (na 15' 3-2) werd de rust bereikt met een 5-3 voorsprong. In het tweede wed strijdgedeelte liep een collectief sterker Ajax uit tot 11-6 vooraleer Kapek de schade kon beperken tot 13-9; Ajax Lebbeke: Van Bosbekc, Rawoens, M. Vlassen root 1, De Hauwere 3, Van Den Borre 1, Verheyden 1, Dc Bruyn, Maesschalk 3, N. De Decker 2, Vercammen 2, G. De Decker 1, Heyvaert. EVA Jeugdhandbal Zaterdag wordt in de sporthal te Appels van 14 tot 16 u gestart met de provinciale selektietrainin gen voor miniemen. Deze leef tijdsgroep staat onder de leiding van A. tie Brauwer en voor de leeftijdsgroepen pupillen en ka- detten wordt de planning opge maakt. Het is de bedoeling van interprovinciale tornooien te be twisten en Oost-Vlaanderen wil daar beslist goed voor de dag komen. De pupillen zijn op zaterdag 4 november aan hun tweede tor nooi toe dit seizoen. Er wordt in clubverband gespeeld en het tor nooi gaat deze maal door in de sporthal Hoogendonck in Waas munster vanaf 13 uur. Ajax Lebbeke heeft een sponsor- systeem op het oog voor zijn miniemen en kadettenploeg dat erin bestaat dat de «sponsor» 1, 2, 3, f per gescoord doelpunt afdokt. In ruil krijgt men dan een Ajax-plakket. Wie op deze manier de Ajaxjeugd wil steunen kan kontakt opnemen met B. Van Ransbeeck of met een Ajax- bestuurslid. Kompetitie Miniemen: HK Waasmunster 1 17 DB Zwijnaarde 8 Na een gelijkopgaande eerste helft (rust 7-5) maakte HKW- doelman Verschelden het ver schil. HKW: Verschelden, Engels 1, Dewaele 3, Colpaert 4, Loier 2, Draps 5, Heirbaut 2, De Schep per. Kadetten: HK Waasmunster 32 DB Zwijnaarde 20 Een sterke HKW ploeg leidde aan de'rust met 16-9 en een schiet grage Goossens dreef het ver schil bestendig naar omhoog. HKW: Polfliet, Segers, De Nil 1, G. De Groote 1, P. Verhelst 3, De Wolf 3, Verhoeven 4, Goris 2, Goossens 11, Van Uden 7. EVA Handbal. De ploeg van ITB Lokeren (polo) Handbal. Op de voorgrond Luc Van Cauwenberghe van ITB Lokeren gekoncentreerde wedstrijd speelde tegen Mechelse (polo) van I geste

De Voorpost | 1989 | | pagina 28