Volleybaloverzicht - Heren Het loopt mank bij Stekene Volleybaloverzicht dames Volleybal kalender Vier op een rij Spannend vertoon VOLLEYBAL De Voorpost - 27.10.1989 - 29 1e divisie Stekene speelde zaterdag een slechte wedstrijd tegen Merelbe- ke dat dit seizoen ook een min dere start kende Merelbeke won zijn eerste wedstrijd en dat mag verdiend genoemd worden. Bij Stekene liet men een weinig be weeglijk spel zien dat schril af stak tegen het entoesiast spel van de bezoeksters. Het was een groot verschil dat zowel de eerste als de tweede set uit handen werden gegeven: 3-15 en 5-15 zijn toch cijfers die schreeu wend om vervanging vragen. Wanneer het dan niet goed gaat aan het net dan begrijpen we niet dat speelsters die driemaal op de vier missen eens niet even naar de bank mogen. Een rijzige Rita Steyaert die ana het net wel haar woordje kon meepraten kreeg niet de kans om het te tonen. Wanneer men op twee sets acht punten maakt dan moet men wel alle mogelijkhe den een kans geven. In de derde set ging het heelwat vlotter bij de thuisploeg die ons even de indruk liet om nog in de wedstrijd te komen. We kregen 6-9 en 11-13. We hadden toen kunnen zien hoe de ingevallen An Van Hecke enkele keren van op de hoek uithaalde en met sukses. Het was toen de verschil lende klubmensen op de tribune duidelijk dat Stekene het ook anders kan en dat was ook het middelpunt van de gesprekken na de wedstrijd Het is zeker nog niet het moment om te wanho pen. Het seizoen is maar pas goed begonnen maar het is wel duidelijk dat in eerste divisie geen geschenken mogen gege ven worden. Daarom dat we nu uitkijken naar de volgende wed strijd die Stekene naar Edegem brengt. Misschien krijgen we daar een kentering. De eerst volgende thuiswedstrijd is dan het treffen tegen het ongeslagen Halle. Er valt nog wel wat te beleven. (A) Ereklasse V.C. Temse-Oostende 3-0 (16-14,15-13 en 15-5) Oostende nam via zijn Poolse aan winst de beste start. Temse. te zwak in de receptie in de beginfa se van de openingsset, keek tegen een 11-14 achterstand aan. Toen Nadia Van den Branden loskwam waren de bezoeksters eraan voor de moeite. Van den Branden, se- kuur in de receptie en ongenadig in de aanval, zorgde voor de om mekeer en de eerste deelzege ging naar de Scheldemeisjes. Oostende, zeker niet aangeslagen door het verlies van de eerste set. ging tijdens de tweede set op nieuw aan de haal. Het plaatste Temse op een 5-10 achterstand. Dan achtte trainer-coach Hugo Huybrechts de tijd rijp om An Goovaerts in de ploeg te brengen. Samen met Nadia Van den Bran den bracht zij de ploeg opnieuw in de wedstrijd, Bij 12-13 kwam Do minique De Roo haar woordje meepraten. In de derde set kenden de gast vrouwen weinig of geen moeite meer met een moreel aangeslagen Hermes In een minimum van tijd Pardaf Kruibeke-Saco Halle Liefhebbersvolleybal. De ploeg A.N.T. uit de Hamse Liea (vh) plaatste uitblinkster Nadia Van n_i den Branden een 15-5 op het bord. komen. In de eerste twee sets kon de thuisploeg geen noemenswaardige tegenstand bieden. Enkel in de derde set kwam Stekene tot sco ren. maar dit dantnet de mede werking van de bezoeksters. Eerste VIV Divisie V.C. Stekense-Merelbeke 0-3 (3-15, 5-15 en 11-15) De thuisploeg heeft dit weekeinde de zwakste wedstrijd van het sei zoen gespeeld. Geen enkele goe de aktie kwam tot stand. Romme lig. onprecies zo kan men het spel van Stekene noemen. Met zo'n spelpeil kan men niet tot scoren 0-3 Pardaf ondervond dat Halle het ernstig meent om zijn plaats in ereklasse zo vlug mogelijk terug in te nemen. Hoe sterk de thuisploeg zich inspande om alsnog in de wedstrijd te geraken, het was alle maal boter aan de galg. Een domi nerend Saco liet niet begaan. Enkel in de derde set kon de lokale coach met enkele wisselin gen iets meer weerwerk bieden. 2e Provinciale Moderna Lebbeke - Meerbeker 3-0 Moderna Lebbeke heeft zondag weer een goede wedstrijd voor het voetlicht gebracht en Meer- beke met 3-0 cijfers naar huis gestuurd. Het werd geen span nende wedstrijd en de thuis ploeg kon zonder echt door te drukken de punten thuis hou den. Het was wel een verrassing dat Meerbeke, een van de betere klubs uit de vorige kompetitie die ook de eindronde won, er nu ftker niet is op vooruit gegaan, integendeel Enkele jongeren werden ingebracht wat het sa menspel wel schaadde. Bij Leb beke ging het vlot. Zowel in de aanval als in verdediging was de thuisploeg de betere. Met prima opslagen werden de bezoeksters van bij de start voor problemen gesteld en ook in de receptie werd Lebbeke zelden in moei lijkheden gebracht. De bezoe kende coach trachtte met enkele wissels meer vaart in zijn team te krijgen maar de thuisploeg liet niet begaan. In de derde set leek het erop dat Meerbeke nu enige vat op de wedstrijd zou krijgen maar de ingebrachte speelsters werden door een prima thuis- blok een halt toegeroepen. Vier de zege van Lebbeke dat vrij snel aan het feest toe was. Het werd een wedstrijd die niet zo een hoogstaand volleybal te zien gaf daarvoor was de tegenstander te zwak maar een kollektief sterk Moderna pakte uit met een gave verrichting dat Lebbeke riante 3-0 cijfers opleverde. (A) Heren ERe afdeling 28.10 20.00 VC Zele-Anderlecht Eerste VIV divisie A 28.10 20.00 VC Toff Steendorp-Deinze 19 30 Spectr. MoerB. Waas-Zedelgem Tweede VIV Divisie A 2910 20.00 Maldegem-VK Aalst Derde VIV Divisie A 29.10 18.00 Adec Baasrode-De Haan Derde VIV Divisie B 28.10 20.00 Zaventem-VC Kemzeke 29.10 15.00 Eternit Kap o/d Bos-Melvoc Melsele 18.00 Nivok Nieuwkerken-Londerzeel Eerste provinciale 28.10 19 30 Vivok Kruibeke-W Temse 19.3O Ninove-VBK Beveren Waas 19-45 Blauwen Hoek Hamme-Rapid St. Ni klaas 20.00 Sigivok St. Gillis Waas-Denderwin- deke Tweede provinciale A 28.10 19.30 ATB St. Niklaas-Kalken 19 30 Sibok Sinaai-Evergem 29.10 17.00 Ursel-Thunderballs Berlare Tweede provinciale B 28.10 17 00 Kangoeroes Aalst-Borsbeke 29.10 19.30 Leeuwerik Lede-Deinze Derde provinciate A 28.10 15 30 Spectr. Moerb. Waas-BI. Hoek Ham- me 15.45 Asterix Kieldrecht-Real Testa Loke ren 16.00 Juvenes Zele-Cactus De Klinge 29.10 14.45 Ertvelde-Eksaarde Derde provinciale C 28.10 16.15 VC Buggenhout-Appelterre 17.45 VC Erembodegem-Melle 29.10 19.45 V Oudegem-Denderhoutem Heren Ere afdeling 29.10 17.00 Wervik-VC Temse Eerste VIV Divisie 28.10 18,00 Herzele-Pardaf Kruibeke 20.00 Edegem-VC Stekene 20.15 Asterix Kieldrecht-Meerhout Tweede VIV Divisie 28.10 19 00 Aalter-Juvenes Zele 19.00 Wielsbeke-Sinda St. Niklaas Eerste provinciale 28.10 lo.OO Maldegem-VK Aalst 20.00 ATB St. Niklaas-Zulte 20.00 AVO Melsele-Oudenaarde 20.00 Sigivok St, Gillis Waas-Appelterre 20,15 St. Amandsberg-Nidak Nieuwkerken Tweede provinciale A 28.10 15.00 K. Gent-Real Testa Lokeren 20.00 Delta Eksaarde-Eeklo 20.00 Pardaf Kruibeke-VC Temse 29.10 18.15 Snuffel Grembergen-Sinda St. Ni klaas 15 30 Hebevoc Kniibeke-Beervelde Tweede provinciale B 29.10 20.15 Scorpio Aaigem-Wetteren 29.10 17.30 Erwetegem-VC Oudegem 17.30 Michelbeke-VC Berlare 19.00 Denderhoutem-Moderna Lebbeke Derde provinciale A 28,10 I0.45 Delta Eksaarde-Spectr. Moerb. Waas Liefhebbersvolleybal. De dames van de Zwarte Panters met hun trainer (vh) 3e Provinciale Modem Lebbeke - VC Buggenhout: 1-3 Het werd uiteindelijk een 1-3 stand maar voordien kregen we een spannende wedstrijd te zien die tot de derde set nog alle kanten uitkon. In de eerste set kregen we een 16-14 winst voor Lebbeke maar niet zonder enige diskussie bij een 14-14 stand. In de tweede set kregen we een sterke start van Buggenhout dat tot lrlO uitliep. Lebbeke. dat Obus door Van Kerckhove ver ving, kon weer zicht krijgen op de wedstrijd en kwam tot 5-10 en ook tot 11-12 terug na twee ti me-outs van Buggenhout en nog door een wissel van Fleerakkers voor Bas. Toch zou zelfs een wissel bij Lebbeke van Pieters-Francaert geen aarde aan de dijk brengen en Buggenhout kon de set bin nenhalen met 12-15. Het was een dubbeltje op zijn kant en dat was ook de derde set die op grote cijfers eindigde: 14-16. In tegen stelling tot de tweede set ging het nu van bij de aanvang gelijk op van 2-3 naar 7-7.10-12 liet ook nog de spanning in de wedstrijd. Buggenhout bracht eerst De Decker in i.p.v Bettens en toen Buggenhout uitliep naar 10-14 werd bij Lebbeke Bruno Fran- saert ingebracht voor Mario De Mol. De spanning steeg en bij Lebbeke werden heel wat per soonlijke fouten afgestraft. Voor al defensief werd de thuisploeg te veel op fouten betrapt. Maar er kwam weer schot in de ploeg en met de wissel vi n Fransaert schoof Modem op naar 14-14. Maar een sterk aanvallend Bug genhout haalde het van Lebbeke met enkele rake smashes: 14-16. In de vierde set was de spanning er vlug uit. Het begon met een verkeerde opstellingen een licht toegekende rode kaart voor Van Kerckhove van Lebbeke. We schreven toen reeds 1-5 in ons notaboekje: Buggenhout ging door en met 2-11 was het wel bekeken voor de thuisploeg die nog Fransaert inbracht voor De Mol maar de beste pijlen waren toen reeds verschoten en de be zoekers konden rustig uitma ken: 2-15. Enkel de vierde set was een flop maar voor de rest was het een spannend vertoon. (A) Ereklasse Maaseik 3 V.C. Zele 0 (15-2,15-3,15-8) Neo-ereklasser Zele had af te rekenen met de afwezigheid van topaanvaller Danny De Maes- schalck. Zo'n aanvaller kan men niet ongestraft missen. Zele kon geen waardige tegenstand bie den zodat in minder dan een uur de bezoekers onder het stortbad stonden. Bij Zele kon enkel Guy De Beer af en toe een vuist maken maar meestal stierven de bezoekende aanvallen in een goed sluitend thuisblok. In de derde set kon Zele zijn tegenstander nog tot acht setballen dwingen aleer te begeven. Eerste VIV divisie Deinze 2 Pardaf Kruibeke 3 (15-10,15-6,13-15,10-15,12-15) Een heel spannende wedstrijd waarin Deinze de eerste twee sets vrij vlot, zelfs te gemakke lijk, naar zich toehaalde. De der de set leek eveneens binnen zo dat een droge 3-0 te verwachten viel. Maar bij een 13-11 stand kwam Kris De Wolf aan de op slag. Twee aces met zijn ge sprongen opslagen en Pardaf was opnieuw in de wedstrijd. Kruibeke ging op zijn élan verder in de vierde set. De Waaslanders konden de gastheren in bedwang houden en een tie-break uit het vuur slepen. Een gelijkopgaande vijfde set waarin na een 12-12 stand het duel tot de spits werd gedreven. Pardaf smashte buiten, maar een thuisspeler ging zich onder de bal zetten en zijn slecht aan nemen werd door De Wolf afge straft (11-13). De thuisploeg was even van de kook en Pardaf maakte met 11-15 uit. Verdiende zege van Pardaf Kruibeke. Tweede VIV divisie V.K. Aalst 1 Bissegem 3 (15-12, 9-15,10-15,14-16) Een heel goede wedstrijd en dit tegen de uitgesproken titelkan didaat! De Aalsterse ploeg zon der Luc Van Nuffel die door een voetblessure op de training, uit viel. Luc Schulze die moest in springen had een moeilijke in loopperiode maar verbeterde naargelang de wedstrijd vorder de. De bezoekers openden de eerste set met een blitzstart zodat V.K. in de achtervolging moest. Ge lukkig kon de thuisploeg reke nen op een zeer goede Pascal Boeyckens als spelverdeler, die zijn aanvallers goed aanspeelde en Aalst kon het bezoekend aan- valsgeweld intomen. Nog onver wachte maar verdiende deelzege voor de gastheren. De tweede set was gelijkopgaand tot 4-4. De onzekerheid sloop dan in de Aalsterse gelederen met een hele resem receptiefou- ten tot gevolg. De bordjes scho ven naar 4-9 en een zwalpende thuisploeg kon geen weerstand meer bieden, In de derde set was het overwicht van de gastheren even groot; De opgelopen ach terstand in de beginfase kon Aalst niet meer overbruggen. Tijdens de vierde set kon Aalst tot 7-1 uitlopen. Bissegem vocht terug om opnieuw in de wed strijd te komen. Via 9-5 en 10-9 slaagden de bezoekers erin tot 10-14 uit te lopen. Aalst dat zich nog niet gewonnen gaf kwam nog bij 14-14 op gelijke hoogte. Maar de Ajuinen lieten de gele genheid voorbij gaan om een 2-2 stand op het scorebord te bren gen door schromelijk te falen vanuit de opslagzone. Met de goede prestatie van de thuisploeg koestert de aanhang alle hoop op een snelle eerste overwinning als het spelpeil in de volgende wedstrijd op dezelf de lijn wordt doorgetrokken. Hoewel Aalst zijn kern in de breedte en alzo over een derge lijke reservebank beschikt, wordt van de wisselspelers te weinig gebruikt gemaakt. Dit is opgevallen in de vierde set wan neer er enkele spelers fysisch aan het einde van hun latijn waren en toch werden er geen verse krachten ingebracht. Zelfs de talentvolle Aalsterse aanval ler, Ivan de Groodt moet zich kunnen intomen wanneer de ploeg minder vlot akteert en zich zeker door de tegenstander niet laten intimideren, dan zal zijn prestaties zeker nog verbeteren. Volgende wedstrijd tegen Malde- gem, hetgeen een zware dobber tie zodat Dilbeek opnieuw in weert en de terugkerende Philip is maar men weet nooit nu de de wedstrijd verscheen. In de Van Hees noteren. Deze laatste vierde set gaf Melsele een die deze nieuwe speelkans te riante voorsprong uit handen baat nam om zijn plaats in de en ze moesten naar de hen zo kern op te eisen heeft een sterke gevreesde tie-break. Deze partij weggegeven, maal lukte het voor Melvoc Voor volgende wedstrijd hoopt en dit dank zij het puike werk Nivok en dit tegen Moorhoek van Callebert, werkelijk de Londerzeel, huidige leider, Ivo n» ut.uoc ic nun uuKcv<iiicii. ui R*" van de wedstrijd. Hij De Mulder te recupereren, het- minder dan een uur konden de P' 1161 j1 koel en,'n ,de 8een een gevoelige versterking in palingboeren afdruipen. Enkel beslissende fases zorgde hij de blokvorming is. in de tweede set kon Adec aan- y?°,r no §e PunteP die klampen maar in de derde set Me!sele na^ 4e.eerste k<>m- Eerste provinciale ploeg goed draait. Derde VIV divisie Nazareth Adec Baasrode (15-4,14-12,15-2) De fusieploeg uit Baasrode is in het Gentse te licht uitgevallen. In bakten ze opnieuw er niets meer pehhezege leidde, van terecht. Voor trainer-coach Dirk Nobels is er nog veel werk aan de win- Wo,vertem kei, want zowel in de receptie als Nivok Nieuwkerken V.B.K. Beveren-Waas 3 Hebevo Kruibeke 0 (15-6, 15-10, 17-15) Deze Wase derby bracht wel wat publiek op de been, maar Kruibeke kon en kel in de derde set wedijveren met de thuisploeg; Een pro- bleemlose eerste set voor de (15-4,16-14,12-15,15-2) Kemzeke kende in de eerste set De afwezigheid van Nivok kapi tein, Ivo De Mulder, deede zich w erg gevoelen. Het bloken zeker gasten, maar in de tweede set het middenblok van Nivok was ondervond Beveren meer weer- ergens zodat Wolvertem via werk van de gasten; De bezoe- y')ns 'n bet midden deed wat kers klampten aan tot 9-9 maar weinig of geen moeite om de het wou en alzo de punten aan dan smashte uitblinker Ivo Krui- gasten uil de wedstnjd te hou- elkaar reef. De thuisploeg buitte ner de 2-0 op het bord. De derde den. De setstanden spreken dut- het falen van het blok tenvolle set duurde veertig minuten' De deliike taal. T,,dens de tweede uit, nochtans haalde Nieuwker- bezoekers gingen beter blokken set vlotte her minder bij de gast- ken in de beginfase van de eerste hetgeen punten opleverde en heren waarvan te bezoekers set hard uit. Een 0-5 voorsprong aanvallend kwamen ze beter il profiteerden om 11-14 voor te wasookverdiendtenoemen. Bij de verf dan in de vorige sets komem Nog tweemaal kregen de een scheidsrechterlijke tussen- Beveren liet echtergeensetwinsi gasten de gelegenheid om uit te komst ergens de gasten zich zo- toe maken het geen ze verzuimden, danig dat de koncentratie weg- Maar dank zij de goede opslagen vloeide. In een ruk ging de thuis- Rapid St. Niklaas 1 van mare Vereecken kon de ploeg naar 11-5 en deze kloof was Sigivok St. Gillis Waas 3 thuisploeg remonteren en nog te groot om door de bezoekers (15.11 10.15 12.15 11.10 verdiend de set naar zich toe- weggewerkt te worden. De gast- Ranjd'het snelst uit'de starthlnk trekken. De Brabanders waren en kwamen in de tweede set 4-0 ken kwam 5-0 voor Sieivok niet aangeslagen door dit verlies voor. Wolvertem maakte nu te- zorgde voor gepast antwooS en en ze pakten nu uit met snel veel persoonlijke fouten, zodat ze smeerden de Klaasies een Nivok opnieuw in de wedstrijd 5.10 achterstand aan. Bij de verscheen. Een gelijkopgaande thuisploeg moest de ervaringrij- stnjd tot 14-14 aan setbal geraak- ke Dré Bauweraerts ingebracht te, kreeg de thuisploeg bij 15-14 WOrden om de eerste deelzege twee setballen om uit te maken, nog veilig te kunnen stellen. De maar een hard uithalende mare tweede set was gelijkopgaand tot Bh,weert deed de set kantelen. i0.9. Enige oneinigheid bij de ii^h' ,SCt .was na.twee bezoekers werd door Rapid niet volledige rotatie de stand nog afgestraft, zodat Sigivok verder Liefhebbersvolleybal. Topfloor, t altijd 0-0. Be.de teams waren kon domineren. De derde set ÏÏJÏSï kantelde na een 8-8 gelijke stand skore gelijk opging. Via 7-7 ble- waarna de gasten tot 8-12 uitlie- Liefhebbersvolleybal. De dames van Contra spelen in de Hamse Liga (vh) brachten ze de stand op 2-1. Melvoc Melsele 3 Dilbeek 2 (15-8, 15-9, 9-15, 13-15, 17- Melvoc is er eindelijk inge- slaagd een wedstrijd na de tie-break te winnen. De eer ste zege van de neo derde 1 Dendermondse ploeg in de Hamse Liga (vh) landelijker werd met veel en- ven de ploegen in eikaars nabij! Zelfc In de vierde vet kon thousiasme door de lokale heid. Het viel bij de bezoekers op £o? tot llO Sin n£ê aanhang onthaald. Melsele dat er geen punten met het blok Uoof was voor RaojJ J.. p^evli%feïêreen°CaUebSt k°n geSk°°WOnHetZe'We wakker 8eschud was te 8™' jjuis van Pleiter en Callebert scenario in de vierde setwat me- hP7P nnn inmnnn de betere spelers van Melvoc; teen de tie-break inluidde, werd grandioos de eerste In deze beslissende set was Ni- twee sets binnengehaald. Na vok steeds op achtervolgen aan- de sterke aanhef verloren de gewezen. Als uitblinkers in de lokale spelers de koncentra- Wase ploeg kan men Mare Blij- deze nog te kunnen dichten. Een verrassende maar verdiende ze ge voor Sigivok.

De Voorpost | 1989 | | pagina 29