COPPENS HOFFMAN Agalev tegen bingomisbruiken Opleiding in Burotica wordt mogelijk te Aalst Adviesraad tewerkstelling geïnstalleerd Leopoldlaan 84 9300 AALST Troeven ontvanger Lisette Cannoot gehuldigd Vitaliteit Oplossingen 2 - 27.10.1989 - De Voorpost Eind '88 werden onder impuls van o.m. Carlo De Benedetti, de nieuwe krijtlijnen getrokken voor de strategie van Olivetti voor de jaren '90. Iedereen is het er over eens dat er op de markt van de bureautica en de informatica grote verschuivingen zullen plaats vinden. Om een leidende rol te blijven spelen werd een nieuwe structuur ontworpen: Oli vetti werd opgesplitst in 3 grote onderdelen: Olivet ti Office, Olivetti Systems Networks en Olivetti Information Services. Op elk van deze domeinen wil men de eigen concurrentiële positie verstevigen. Om dat te bewerkstelligen beschikt Olivetti over een aantal zeer sterke troeven. De onderneming heeft in Europa het meest uitgebreide distributienet voor kantoormachines en wordt algemeen erkend als de marktleider inzake elektronische schrijfmachines en tekstverwerkers. Bovendien is Olivetti de groot ste ter wereld. Ook wat betreft de printers is Olivetti de belangrijkste Europese producent. Een ander en bijzonder sterk wapen heeft te maken met de evolutie naar standaardisatie en open systemen in de computerwereld. Olivetti heeft zich nooit exclu sief gefixeerd op één systeem, maar integendeel zowel de MS-DOS of OS/2 als de UNIX kaart blijven trekken. Stadsmagistraat, parlementairen en leden van de magi stratuur waren verleden vrijdagavond present in het nieuw funktioneel bedrijfspand op de hoek van de Binnenstraat en de Leopoldlaan 84. Een goed ogend, eigentijds, ietwat futuristisch aandoend gebouw in vol maakte harmonie met de moderne apparatuur van Italiaanse design die in de showrooms te bekijken is. Bedrijfsleider Leo Cop- eerder braak lag, omvat pens toont er inderdaad de naast de ruime expositie- hele gamma kantoorappa- hal een onthaal- en een ratuur van Olivetti waar- administratieblok. Boven- van hij de exklusieve ver- dien is er nog ruimte voor deler is voor de arrondis- een nieuw initiatief: de or- sementen Aalst en Den- ganisatie van instruktie- en dermonde. opleidingssessies. Een ab- Een realisatie die net op solute noodzaak want tot tijd komt en aan de hiertoe konden gegadig- Burchtstraat wegens het te den daarvoor te Aalst niet krap bemeten zijn niet vol- terecht, ledig tot haar recht kon Bedrijfsleider Leo Cop- komen. pens kent het klappen van Automatisatie is inder- de Olivetti-zweep. Hij daad niet meer te ontgaan, werkte als technicus te Ook niet voor de kleine Brussel, werd technisch zelfstandige. Wie de trend verantwoordelijke te niet volgt valt vroeg of laat Aalst, nam sinds 1980 ook uit de boot. de kommerciële dienst op De merkwaardige bouw- en stichtte in 1982 een zelf- kundige realisatie, opge- standige zaak aan de richt op een terrein dat Burchtstraat. Die één manszaak werd nu omge vormd in de huidige Naamloze Vennootschap. Alle produkten, personal computers, tekstverwer kers, fotokopieerappara ten, schrijfmachines, tele- faxtoestellen, meubelen tot een heel computernet werk, zijn op en top pro fessioneel en aangepast aan de behoefte van de klant. Burgemeester Anny De Maght noemde dit projekt optimaal geslaagd. Een waardevol element voor de goed funktionerende middenstand van Aalst en omgeving. 'Moderne bu rotica is niet meer weg te denken in hedendaagse bedrijfsvoering'. Tijdens het voorbije week end organiseerde de NV opendeurdagen die zich in een meer dan gewone be langstelling mochten ver heugen. LH iadAaïs'f(^)ailly' °P rUS'geS,elde ontvanSer van de Aalst. Jozef De Wolfis de nieuwe stadsontvanger (a) Schepen André-Emiel Bo- gaert installeerde de Ad viesraad voor Tewerkstel ling in de lokalen Keizer lijk Plein 21. Hij stelde de adviesraad niet te willen betuttelen en geheel vrij te laten in zijn werking. Deze adviesraad heeft heel wat werk op de plank. Te werkstelling is inderdaad een primordiale behoefte waarbij de steeds toene mende ontvolking van Aalst, samen met andere faktoren, om het hoekje komt kijken. Tewerkstel ling heeft daarenboven in het zicht van 1992 een Eu ropese dimensie. Ook de kersverse voorzitter Al- bert Cornand zegde te wil len opereren in een geest van openheid boven de partijpolitieke grenzen heen. Cornand is dus dui delijk terug van wegge weest. Zijn ervaringen met het Feestkomitee wa ren minder positief. Zijn positie bleef lang onduide lijk toen zijn aangeboden ontslag jaren lang in het onderste van de handtas van een schepen aan het vergelen was. Cornand hapte niet direkt gretig toe. Omdat tewerkstelling in se een minder partijpo litiek gekleurde materie is nam hij de taak dan toch op. Samenstelling Deze adviesraad werd sa mengesteld naar het alge meen Aalsters concept. Een dozijn afgevaardigden van politieke partijen en een dozijn vertegenwoor digers van de betrokken sektor, in dit geval de te werkstelling. Voor de PW zijn dat voorzitter Albert Cor nand, Daniël Adriaens- sens, Herman Morel en Guido Van den Bremt. Voor de SP ondervoorzit ter Paul Liekens, Gerrit Brondeel, Robert Deboel- paep en Jacky Philips. Voor de CVP Dirk De Schrijver, Anita Fermon en Mark Van der Vurst. En voor de VU Marcelle Agalev-Aalst zet zich af tegen kansspelen. Agalev vraagt zich af wat er nog in de weg staat om de wet op de kansspelen toe te passen. Het elektronisch 'bingo-spel' heeft sinds de zestiger jaren vaste voet gekregen te Aalst. Kansspelen worden in (openbare) gelegenheden verbo den. Maar 'bingo' wordt aangezien als een behendig heidsspel. Wettelijk is de inzet er schatting zijn er dat in ons maximaal 5 fr. In de prak- land zowat 100.000... Een tijk is die inzet er meestal uitzichtloze situatie, een veelvoud van. Het Hun hang naar spelen en verplichte inbrengen van hoop naar groot geldge- de muntstukken in de win, is moeilijk af te rem- gleuf gebeurt niet. De wet men. Intussen gaan ze ten wordt omzeild en de poli- onder aan stress, frustra tie treedt niet op. De ver- ties, schuldgevoelens en slaafden zitten gevangen vaak ontberingen. Jonge- in een patstelling. Naar ren belandden in een café en bingo hielp hen de ver veling te vergeten. Ze had den inderdaad gebrek aan voldoende sociaal kontakt. Redmiddel kan zijn de jongeren kansen tot zel fontplooiing aan te bie den. Maar heel wat men sen hebben belang bij het bingospel, zoals de firma die de bingo plaatst voor 3,2 miljoen en die zoveel geld kan verzamelen dat ze in de sektor opper machtig worden. Ook de staat, die per jaar circa 350 miljoen binnenrijft aan taksen en de café's die par ten in de inzetten en profi teren van de verbruikers. Weinig cafébazen durven vaak uit vrees van de kon- kurrentie weigeren, derge lijk apparaat te plaatsen. Vaak zien ze daarbij klan ten hun volledige maand- wedde in één avond kwijt spelen. Hun stralba daad bestaat er dan wei dat zij het zijn die e\n tuele winst uitbetalen. Agalev vraagt dan ook ai de burgemeester dat o politie passende maatrej len tegen wetsovertrede zou nemen. Als spekt vrezen dat hun gebeurlijk winst misschien niet a worden uitbetaald, zal hu goklust gauw verdoven, LE De Ganck. Socio-ekonomische sektor Hierin zetelen Georges De Lathouwer namens Ver verijen Denderland, Jan Van Gijseghem namens de Kamer van Koophandel Aalst Gewest, Louis Vercauteren namens Secu- rex, Erwin Callebaut na mens het ABVV, Danny Dewinter voor het ACLVB, Geert Sonck voor het ACV, Noël De Smet voor het Koninklijk Atheneum, Jan Toeland voor het VTT, Lieve Clin- ckart, ondervoorzitter, voor de VDAB, Matthieu Saeys voor de GOMOV en Guido De Meyer van het Aalsters Coördinatie- komitee. Het sekretariaat van deze adviesraad wordt waarge nomen door Isolde Gee- rinek. LH BGJG-Aalst duidelijk irt de lift Het Gewest Aalst van de Bond Grote en Jonge Ge zinnen, zeg maar 'de Bond' evalueerde de eigen werking in het Ardens va kantiehuis La Chadière te Nonceveux aan de Amblè- ve. Dat tijdens het kader weekend voor afdelingsse- kretarissen, gewestbe stuursleden, fusievoorzit ters en sekretarissen met hun gezin. Samen goed voor 240 personen van 68 op de 86 afdelingen. Uit de verlagen bleek dui delijk dat de leden-gezin nen zich verder uitbrei den. In het gewest Aalst steeg het aantal leden van 15.894 verleden naar naar 16.371, of een aanwinst van 474 leden. Gewestvoorzitter Oscar Van Nuffel toonde zich zeer tevreden over deze evolutie. Via nog meer adekwate informatie kan de werking van de BGJG nog verder aangezwengtk worden. Tijdens deze vergadert* werd de Gijzegemse Liset te Cannoot gehuldigd dra haar jarenlange plaatselijk en sinds 19S' ook op gewestelijk niveau Nationaal sekretaris Al fons Van Rossen speldde haar de bronzen medailk van de BGJG op de bors, onder luid'applaus. yj n.v. OBmBW center 0 053/21.73.96 Ook wat betreft vitaliteit en flexibiliteit heeft Olivet ti de laatste 10 jaar al een en ander bewezen. Het bedrijf stapte van de mechanica naar de elektronica en introduceerde de eerste elektronische schrijfma chines. Daarna kwam de overstap naar de Personal Computers en dat werd een zeer groot succes. Diezelfde vitaliteit zal er voor zorgen dat Olivetti zich ook de komende 10 jaar zeer sterk zal manifes teren, daar is alvast onze gesprekspartner volledig van overtuigd. «Wij hebben ijzersterke produkten van een ijzer- sterke producent» zegt Leo Coppens. «Maar in wezen verkopen wij geen produkten. Wij handelen in oplossingen. Een computer verkopen kan ieder een. Om de klant een aangepaste oplossing te kunnen aanbieden voor zijn individuele situatie moet je je zaken door en door kennen, en vooral kunnen luisteren. Vaak is kopen trouwens niet eens de goede oplossing. Wist U dat wij tegenwoordig ook, naast leasing, onze computers verhuren, des noods voor één dag? Wie een investering overweegt kan de zaak eerst gewoon rustig uitproberen, tegen vaste tarieven».

De Voorpost | 1989 | | pagina 2