Endoka stapt op na geldig doelpunt FC Wijnveld-FC 1000 Appels 1-4 Walivo's wedstrijd van de week M.T.S.A. Kleding Octaaf neemt optie op titel van herfstkampioen 30 - 27.10.1989 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL 'CTAAf VLEDiN'- i iJCT.-VAE KLEDING, ÖCTAAF. •J.EDI.V- hrrAAr iKLF.Dl i In Walivo's zaterdagse tweede reeks hebben een tweetal ploegen zich aan de top al afgescheiden. Het nog steeds ongeslagen en trouwens de algemene titelfavo- riet. FC Welkom uit Hamme en FC 1000 Appels uit Sinaai. Voor deze laatste ploeg is het thans al een uiterst goede start geworden. Sinds de degradatie uit de topklas se. wordt het voor FC 1000 Ap pels nu ook het derde seizoen in tweede. Tijdens het vorige kam pioenschap zelfs nog als een zeer bescheiden figurant en blijkbaar is de ingesteldheid daar totaal ver anderd. Bij FC 1000 Appels wordt weer met het nodige zelfvertrou wen en een duidelijke overtuiging gespeeld. Misschien ook al door de aanwerving van een vijftal de gelijke nieuwelingen met Kurt De Wilde. Eddy Saman, Patrick Ver- meire. Gilbert Van Bogaert en doelman David Van Ranst. De ploeg van voorzitter Gilbert Van Damme en penningmeester Hilai- re De Boom. de enigen nog uit de beginperiode van FC 1000 Ap pels. beschikt nu terug over een stevige spelerskern. De voorlopi ge en uitstekende resultaten heb ben de ambities ook aangezwen geld en de roodjes van het coach- duo Jef Van Driessche en Gisleen Lijssens. willen terug naar de top- reeks. Zoveel is duidelijk en vori ge week op 't Wijnveld in Sinaai kreeg de plaatselijke voetbalploeg zelfs nog een vrij ruime nederlaag aangesmeerd. Die afstraffing werd helemaal niet bij de ver wachtingen van FC Wijnveld inge bouwd en door het tweede verlies worden de voetballers van voor zitter Marcel Van Cauwenberghe thans op een achtervolging aange wezen. Niet voor de eerste maal trouwens en sinds de doorbraak van FC Wijnveld naar de tweede reeks heeft de ploeg zich meestal binnen de eerste vijf geklasseerd. Dat wordt nu ook de doelstelling ondanks het afhaken van Dirk Lambrechts en Yves Michelet. welke naar het provinciale voetbal uitweken. Die leemte bij Wijn veld werd echter opgevuld met doelman Leon De Bruyne en te rug van lang weggeweest Manfred De Vilder en onlangs ook nog met Marnix Wauters. Nieuw bij die ploeg werd ook nog Miel De Vil der als afgevaardigde en de trai ningspakken van Hapag Lloyd uit Duitsland. Tegen FC 1000 Appels werden die niet met sukses inge speeld en de afwezigheid van Ru dy Lammens en Freddv Polman Minivoetbal. Kleding Octaaf, de eeuwige rivaal van Givana (vh) Minivoetbal. Givana, met sponsor Guy Legat, blijft nog steeds toonaangever in de veteranen/competitie D.S.D. (vh) Minivoetbal. De Minishotters, een vaste waarde in de D.S.D.-kompetitie (vh) kon als verontschuldiging slechts weinig overtuigen De voornaam ste oorzaak van het verlies werd nog dat FC Wijnveld in deze dorpsderby hun opponenten nooit ernstig heeft kunnen bedreigen. Ook niet tijdens de tweede helft met het windvoordeel en voor dien, had FC 1000 Appels de winst al veilig gesteld. De wedstrijd Gejaagd door de wind hebben de bezoekers niet lang aan hun mogelijkheden doen twijfelen. Reeds van bij de aanvang werd de verdediging van FC Wijnveld be stookt en met een afstandsschot van Patrick Slock, werd de plaat selijke doelman al verrast (0-1, 6'). Ondanks een sterke bezetting op het middenveld kreeg FC Wijnveld toch geen greep op de wedstrijd. Het lokale spelsysteem kon een snel en vlot kombinerend FC 1000 Appels ook niet afrem men en bij een vrijschop van Franky Rossaert miste Hans Burm voor de gasten al een vol gende kans. Die mogelijkheden zouden zien trouwens nog aanbie den voor 1000 Appels en achter aan bij Wijnveld geraakte men slechts zelden uit de problemen. Er werd zelfs vrij zenuwachtig en met soms een vleugje paniek ver dedigd en dat kon de situatie voor FC Wijnveld niet verbeteren. Een der betere lokale momenten werd nog het vluchtschot van Patrick Van Puyembroeck dat echter ra kelings over het doel belandde. Bij de daaropvolgende aktie van FC 1000 Appels was het dan al weer gebeurd. Toen werd de licht blauwe defensie andermaal uit verband gespeeld en profiteerde Hans Burm ook nog van een aar zeling van de lokale Peter Ver- straeten (0-2, 17'). Het zou de ontreddering bij FC Wijnveld nog doen toenemen en na een vrij schop van Franky Rossaert en een aangeven van Patrick Vermeire scoorde Hans Burm opnieuw. Dat doelpunt werd echter door scheidsrechter Marcel Boone geannuleerd en FC Wijnveld werd aldus van een bijna uitzichtloze positie weerhouden. Diezelfde Hans Burm schoot voor FC 1000 Appels nog eens rakelings naast en bij de lokalen werden de pion nen verschoven met Van Puyem broeck thans als laatste man en Harold Van der Meulen in de funktie van spelbepaler. Veel po sitiefs zou dat evenwel niet inhou den en het bleef bij enkele schuch tere aanvalsmaneuvers welke de verdediging van FC 1000 Appels amper konden bedreigen. Meer dreiging was er echter aan de overkant en toen Stefaan Emma- neel de bezoekende Koen Van Halewyck van de sokken liep, wees scheidsrechter Boone onver biddelijk naar de penaltystip Een ideale gelegenheid ook voor Fran ky Rossaert en omstreeks het half uur werd de stand al komfortabel voor FC 1000 Appels (0-3. 28'). Een duidelijk wenkende zege trouwens en ook al omdat FC Wijnveld niet bekwaam bleek om hierop serieus te reageren. Slechts bij momenten werd een bepaalde evenwichtigheid bereikt en voor de lokalen verliep dat ook alle maal zonder enig doelgevaar. De meeste opwinding werd nog door de gasten besteld en tweemaal ontsnapte Wijnveld aan een nieuw doelpunt. Eerst hield doelman de Bruyne met een gevatte reflex een uitstekend schot van de humeuri ge Kurt De Wilde welke nadien nog geel kreeg en bij een hoek schop geraakten de gastheren ook nogal ongelukkig uit een moeilij ke situatie. Bij de rust permitteerde FC 1000 Appels zich een tweetal ver vangingen en Patrick Block met Kurt De Wilde werden gewisseld voor Gilbert Van Bogaert en Mar cel Van Osselaere. Ook FC Wijn veld wijzigde met Marnix Wauters in de plaats van Stefaan Emma- neel. Bij het begin van de tweede helft waren de rollen omgekeerd: toen liepen de gastheren met windvoordeel meestal in het of fensief en mocht FC 1000 Appels, méér aandacht aan de verdediging schenken. Dat gebeurde dan op een werkelijk efficiënte manier waardoor FC Wijnveld slechts moeizaam aan een doelkans ge raakte. Bij die ploeg ontbraken ook duidelijk de nodige varianten om de zelfzekere bezoekers voor problemen te stellen. De countermogelijkheden wer den trouwens nog doelmatig aan gewend en Patrick Vermeire scoorde voor FC 1000 Appels ook (0-4, 61'). De ploeg van FC Wijn veld kon het nu ook wel helemaal vergeten en de onmacht werd langzaam door een bepaalde agressiviteit omweven. Scheids rechter Boone kreeg het daardoor ook moeilijker en Harold Van der Meulen van F.C. Wijnveld ge raakte aan het eerste geel in de tweede helft. De bezoekers lieten zich onbegrijpelijk ook tot enkele onregelmatigheden verleiden en in een korte tijd liepen Hans Burm en Pascal Wielandt ook te gen de gele lamp. In deze derby, welke slechts één helft kon beko ren, werd er ook nog gescoord. Vrijwel in de slotminuten en dit maal door FC Wijnveld met een afgeweken vrijschop van Peter Verstraeten (1-4, Liefhebbersvoetbal. De mannen van Duizend Appels speelden de wedstrijd van de week tegen hun dorpsgenoten Wijnveld (Iv) Liefhebbersvoetbal. Walivo's wedstrijd van de week was een Sinaais derby tussen Wijnveld (op de foto) en Duizend Appels (Iv) Liefhebbersvoetbal. Scheidsrechter Boone leid de Walivo's wedstrijd van de week (Iv) MINIVOETBAL Minivoetbal. Vorige vrijdag speelde Piccadilly tegen Minishotters kompetitie (vh) N.O.M.B.-Kern D.S.D. Kleding Octaaf heeft verleden vrijdag in een uiterst korrekte en sportieve wedstrijd, goed geleid door de heer Pierquet, een optie genomen op de titel van herfstkampioen. Bij Givana ontbrak weliswaar Qois Heymans maar ook Kleding Octaaf moet nog steeds de diensten van Herman Van Langenhove missen. De dirigenten van beide ploegen waren het er unaniem over eens dat het een faire en spannende wedstrijd was. Sponsor Legat en ploegverantwoordelijke De Donder hebben zeker werk gemaakt van het 'nieuwe Givana'. Verhofstadt haalde weer dubbele cijfers en blijft daarmee samen met Eves, dat nu ook Bioform klopte, in het spoor van Givana. Minishotters liet een steek vallen tegen Piccadilly. Van vier strafcorners werd er slechts één omgezet. Zwamberhof en M.V.C. kregen de punten cadeau en verbeteren zo hun rangschikking. Sportwereld met slechts vier spelers was geen partij voor Quick Shop. Uitslagen 7' speelweek Avanti - Zwamberhof San. De Herde-M.V.C. Bioform-Eves Dendermotors- Verhofstadt Quick Shop - Sportwereld Minishotters - Piccadilly Givana - Kleding Octaaf ff 0-10 ff 0-10 4- 5 0-18 11- 5 3- 3 3- 5 Rangschikking 1. Kleding Octaaf 7 7 0 0 71 21 14 2. Givana 7 6 1 0 63 17 12 3. Verhofstadt 7 5 2 0 72 15 10 4. Eves 7 4 1 2 42 30 10 5. Minishotters 7 4 1 2 31 27 10 6. Quick Shop 7 4 3 0 49 49 8 7. M.V.C. 7 4 3 0 45 36 8 8. Piccadilly 7 3 2 2 37 30 8 9. San. De Herde 7 3 4 0 40 49 6 10. Bioform 7 3 4 0 36 43 6 11. Zwamberhof 7 2 5 0 27 51 4 12. Avanti 7 1 6 0 19 55 2 13. Sportwereld 7 0 7 0 26 87 0 14. Dendermotors 7 0 7 0 11 59 0 De zware stormwind speelde spelbreker en verraste de leiders zo moest Snas op eigen veld de nederlaag inkasseren, in 2e af deling, ging AZ 77 op Zwaan vrienden winnen, meteen twee de nederlaag op rij. Houtmarkt neemt zodoende de leiders plaats over. In 3e afdeling nam Reynaerds afstand van medelei der N. Hofstade en blijft Galop bevestigen. In de zondagafdeling gaf Adelaars forfait tegen Sport kring en ging Star Boys op eigen veld zwaar onderuit tegen Kos- zen. Melckebeeckvr.-Alexander: 0-1 Beide ploegen schuwden de aan val niet en brachten attraktief voetbal, beide doelmannen moesten menigmaal attent blij ven daar de strakke wind voor het meeste gevaar zorgden, er werd overigens zeer sportief ge voetbald, zodat een goed leiden- i de scheidsrechter weinig moest ingrijpen. Beide teams gingen met een 0-0 stand de rust in. Na de koffie zelfde spelbeeld tot de bezoekers diep in de tweede helft langs Bambust D. op voor sprong kwamen en deze zege niet meer afstonden. Camu - R. Espagnol: 0-2 De thuisploeg ondermaats akte- re nd. mede door de strakke wind die dwars over het speel veld suisde verloren menig duel. De Spanjaarden konden zich hier aan optrekken en gingen op zoek naar een doelpunt en dat lukte toen Braem R. verdiend de bezoekers op voorsprong trapte. Na deze opdoffer verwerkt te hebben kwam de thuisploeg toch wat beter in de wedstrijd en ging op zoek naar de gelijkma ker. De verdediging werd echter verwaarloosd, zodat I Gual A door de mazen van het net kon glippen en meteen de geruststel lende treffer voor de bezoekers kon netten. Al bij al verdiende Spaanse zege, Edo - R. Sportief: 3-0 De thuisploeg speelde een groot se wedstrijd en liet de Gijzegem- se bezoekers niet in de wedstrijd komen. De goed leidende scheidsrechter zorgde er voor dat er op een sportieve manier werd gevoetbald en hield de touwtjes strak. Cammerman G., Ganseman J. en Ceupens P. zorgde evenwel voor de overdre ven winstcijfers. Ook mede door de sterke wind die hielp de wed strijd beslissen, de gevaarlijke bezoekende spits Lequeux P. werd goed uit de wedstrijd ge houden. Snas - Excelsior: 1-2 In de vorige konfrontaties zat het de bezoekers telkens tegen als ze op bezoek moesten bij de lei ders. Nooit kwamen ze verder dan een gelijkspel. Nu de topper veel vroeger viel en de titel nog niet op het spel stond, wist Ex celsior de thuisploeg dat op ei gen veld onklopbaar leek toch de punten afhandig maken en ze ker verdiend. De scheidsrechter die de week daarvoor een wan prestatie weggaf, deed het nu behoorlijk, al zijn beide teams nog meer gewend van deze ref.toch bleef alles binnen de perken en werd er zoals we dat gewoon zijn van beide teams sportief maar met volledige inzet gevoetbald- In de 1ste helft kon den de doelmannen hun netten ongeschonden houden. Na de koffie zorgde Navarro J. met 2 doelpunten voor de winst. Van de bezoekers Hutsebaut zorgde nog voor spankracht door de aansluitingstreffer te lukken, maar kon mede door het falen van de Snas spitsen zijn ploeg niet meer redden van de neder laag. O.C. Aalst-Octopus:0-1 Beide ploegen waren niet te spreken over de zwakke leiding van de scheidsrechter en von den dat deze maar eens met pensioen moest gaan. Vroeger was deze nochtans een van de toppers maar zoals men zegt er is een tijd van komen en gaan Wel valt er op de bezoekende zege niets aan te merken. 5 min. voor affluiten nam De Saedeleer de O.C. doelman te grazen, zodat er voor de thuisploeg maar wei nig tijd over bleef om een gelijk spel uit de brand te sleuren en de 2 punten aan bezoekers moesten laten, die deze gretig mee nalr Mere namen. Blauw-wit-Leeuwerik A: 0-3 De thuisploeg ging roemloos ten onder en moest de verdiende zege aan de Ledenaars laten. De ster van de wedstrijd was onge twijfeld Van den Bossche D. die 3 maal door de thuisdefensie glipte en de doelman telkens het nakijken gaf. De thuisploeg kon verder geen vuist maken. Waterval - Giwo: 4-2 De Aalstenaars kwamen gemoti veerd aan de wedstrijd en dwon gen de thuisploeg tot voorzich tigheid, het schiep evenveel kan sen als de thuisploeg, maar kon den niet scoren. Dat deed de thuisploeg wel en zelfs 2x langs Kelen D en Van Overmeiren P.. De bezoekers waren echter niet onder de indruk en lukten de aansluitingstreffer 2-1. Net voor rust floot de scheidsrechter voor strafschop. De beste man op het veld met name Daelman Mare moeide zich niet met de zaak en liet dit over aan Diaz Juliaan, die echter faalde, zodat men de rust inging met een kleine voor sprong voor de thuisploeg. Na de rust werd het vlug 3-1 toen Van Overmeiren P al dan niet in buitenspel mocht scoren. De Gi wo aanhang had duidelijk offsi de gezien en dat irriteerde de Giwo voorzitter zo erg dat hij de scheidsrechter wou te lijf gaan. Gelukkig voor hem konden de spelers hem van deze wanhoop- daad weerhouden en kon er rus tig worden verder gespeeld, zo dat Beeraert nogmaals door de bezoekende defensie kon glip pen om er 4-1 van te maken. Een zwaar slotoffensiefvan de bezoe kers bracht enkel nog een ver diend tegendoelpunt op, zodat de ongelukkige aanhang met een 4-2 nederlaag huiswaarts moest. De Kring - Dressel: 3-0 De thuisploeg de laatste weken in mindere doen, herstelde zich zodat het bezoekende Dressel hiervan het slachtoffer werd. Er werd naar hartelust naar doel geknald, gelukkig voor de bezoe kende portier werd er maar 3 keer in de roos geschoten. Van Goethepm G. (2x) en Vonck I. zorgden voor de verdiende thuis- winst. Onder den Toren - Zand- put:5-0 In deze wedstrijd kwam de scheidsrechter niet opdagen en beleefde de man die hem ver ving een rustige namiddag. De zwakke bezoekers konden geen vuist maken, zodat het een ge makkelijke thuiszege werd. Ver- leyzen G. glipte maar 4 keer door de Zandput verdediging en trof evenveel raak. Van den Steen C. zorgde nog voor de FF-score. Houtmarkt - Endoka: 1-0 Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd en verschenen maar sporadisch voor de doelman nen. Het ging er echter bitsig aan toe zodat de scheidsrechter die meer oog had voor de kledij die in orde moest zijn, in plaats van de overtredingen, zodat hij het zichzelf moeilijk maakte in de 58e min; gebeurde het echter de thuisploeg kreeg een inworp die rechtstreeks binnen ging, dach ten de bezoekers dus dit kon geen doelpunt zijn, maar de scheidsrechter wees prompt naar de middencirkel, doelpunt dus want er was nog een speler aan de bal geweest, volgens hem met name Callebaut H. die de bal in doel deed verdwijnen. Na het toekennen van het geldige doelpunt werd De Endoka doel man zo kwaad dat hij prompt al zijn spelers van het terrein riep, zodat de wedstrijd vroegtijdig werd afgefloten. Werk voor de groene tafel van het M.T.S.A. die al dan niet zal moeten beslissen wie in het gelijk wordt gesteld. Gipak - Amapola: 2-1 De bezoekers moesten van een laks leidende scheidsrechter 5 gele kaarten inkasseren, wat ze ker niet getuigd van sportiviteit. De bezoekers kwamen op voor sprong met een duide. ;jk buiten spel doelpunt van De Troch L 0-1. De thuisploeg zette langs Van den Hauwe L. en De Waele K. orde op zaken: 2-1.

De Voorpost | 1989 | | pagina 30