Bi Rekordopkomst van bloedgevers te Moorsel Meer stands, meer ruimte, meer uren en nog meer service Eeuweling Oscar De Vis kreeg felicitaties Laureaten van de Arbeid Begrotingswijziging geen kwestie van moed maar van moet TREF 2 mikt op 1992 bezoekers! «Schizofrenie» doorheen de debatten 4 - 27.10.1989 - De Voorpost Verki Vervolg van blz. 1 Van den Steen, Albert Siau, Etiennc Vermeir, Willy Aelbrecht, Willy Borloo, Godelieve Calle- baut, Yvan Deleu, André De Meersman, Lodewijk De Meersman, Christel De Meyst, Ivo De Neve, Pierre De Poorter, Etien- ne De Ridder, Gaston De Ridder, Jan De Wever, Gustaaf Gryseels, Franky Heiremans, Freddy Hei- remans, Florence Hen- drickx, Maurice Heyvaert, Kamiel Jacobs, Eric Le- rouge, Pierre Mathys, Martine Meerschaut, Ru dy Merckx, Stefaan Moens, Dirk Platiaux, Er ic Uyttersprot, Clement Van Damme, Danny Van Damme, Paula Van den Troost, Luc Van der Borght, Eliane Van Lint bergen, Marc Van Lint bergen, Remi Van Lint bergen, Berlinda Van Overdijn, Dirk Van Steendam, Frans Wil- lems, Johan Aelbrecht, Marcel De Roeck, Paul Van der Straeten, Rony Van Houdenhove, Jaak Aelbrecht, Jan Boeykens, Rita Callebaut, Romain De Gols, Freddy De Meyst, Nadine De Pauw, Marie De Plecker, Erwin De Ridder, Pierre De Smet, Jozef De Wever, Eric Fieremans, Mare Fieremans, René Jacob, Francis Ling, Raymond Moortgat, André Pieters, Lea Putteman, Walter Roland, Ingrid Rosignol, Frans Van Daelen, Marc Van den Borre, Yvonne Van den Bossche, Her man Van der Borght, Freddy Van Doorselare, Jaak Van Doorselare, Pa trick Van Doorselare, Al- fons Van Nuffel, Maria Van Rossem, Marc Veke- mans, Veerle Vermeiren, Maurice Wauters, Eddy Wille, William Ruyssinck, Jeanine Joostens, Gérard Beulens, Raoul Wijns. Bronzen juweel 30 giften Gaston Van den Broeck, Gaston De Waegeneer, William Aelbrecht, Hans Baten, Paul Bayens, Luc Caudron, Eddy De Bruc- ker, Constant De Neef, Raphael De Ridder, Francois De Waegeneer, Jozef De Wolf, Theofiel Elskens, Eddy Heire mans, Frank Lommens, Freddy Maes, Etienne Merckx, Guy Podevijn, Maria Van Cauter, Paul Vermoesen, Benoni San ders, Lodewijk De Con- inck, Daniel De Waegen eer, Dany De Wolf, Mau ritius Goetvinck, Betsy Hendrickx, Julia Jacobs, Frans Matthijs, Robert Michiels, Josef Rosignol, Francois Van Damme, Freddy Van den Steen, Jan Van der Borght, Jozef Van Weyenberg, Hugo Verstraeten. Zilveren ereteken 40 giften Josephine Van Nieuwen- borgh, Freddy Eeckhout, Louis Bosteels, Margare- ta Callebaut, Alfred Mi chiels, Oscar Abbeloos, Paul Gordijn, Marina Hendrickx, Eddy Merckx, August Moortgat, Roger Pieters, Xavier Uyters- prot, Nelly Van Brempt, Francois Van Malder, Pierre De Croes, Freddy De Waegeneer, Sylvia Aelbrecht, M. Jeanne De Leeuw, Paula De Letter, Alfons De Meyst, Solange De Neef, Rosetta De Proft, Leon De Saeger, Hector De Smedt, Wil liam Droeshoudt, Luc Hendrickx, Willy Van den Steen, Petrus Wellekens. Zilveren juweel 50 giften Jozef Van Biesen, Her man Van Gijseghem, Fer- nand Moens, Frans Van Hauwermeiren, Freddy De Neve, Pierre Pots, Ro main Saeys, Delphine Van den Broeck, William De Landsheer, Alfons Ja cob, Isidoor Redant, Ma ria Van den Steen. Gouden ereteken 60 giften Roger Michiels, Paul De Neef, Frans De Brucker, Louis De Coninck, Rudy De Paepe, Rony Fiere mans, René Wille, Jean Christiaens, Jan De Meyst, Pierre Van Ca- ckenbergh, Ivo Van Lem- bergen, Herman Vermoe sen, Maria Van Rossem. Gouden juweel 70 giften Denis Moens, Willy De Brandt, Jan De Neef, Gil bert Van Hove, Gustaaf Van Hove, Paul Uyters- prot, Alfred Van Biesen, Zenon Van Hove, Jozef De Neef, Richard Van Schel, Freddy De Meyst. Gouden en glazuren ereteken 80 giften Johanna Goeman, Phile mon Cooreman, Roger De Meyst, J. Marie Mar- Vervolg van blz. 1 tot ontmoeting en profes sioneler karakter door het produkt een grotere weerklank te bezorgen. Indien TREF 2 een vol treffer wordt zit de kans er dik in dat Aalst de zetel wordt van de bedrijfsda zen voor heel Oost- Vlaanderen. Dat van de 95 exposanten van '89 er 50 terug present zijn wijst op de impakt die Tref reeds heeft beko men. En bovendien zijn er 60 nieuwe inschrijvers. Als ik dit schrijf zijn er nog amper negen modules be schikbaar. Als U dit leest zijn die ook wellicht reeds de deur uit. Programma Donderdag 26 oktober: Ex- posanteninfo-avond in de kleine Theaterzaal in De Werf, Molenstraat 51 te 20 uur. Vraagbaak en praktische tips. Standin richting, produktiepre- sentatie en boodschap aan de bezoeker» door K. Bogaert. «Verkopen tij dens een beurs» door J. Vanhalst en vertoning van de videofilm «Op beurzen niet te kijk staan». Einde rond 22.30 u. Donderdag 30 november: Te 10 uur opening in de Keizershallen mettoe spraken door vice-voor- zitter van de Vlaamse Ex- ekutieve Norbert De Bat- selier, door Eric Huyle- broeck namens de Kamer van Koophandel Aalst en door Karl Huylebroeck namens de Jaycees. Aansluitend rondgang door genodigden en pu bliek. Sluiten van de beurs te 19 u. Napraten mogelijk Vrijdag 1 december: T e 9.30 u. opening uitsluitend voor exposanten. Te 12 u.: exposantenlunch. "Te 14 .u.: vrij toegankelijk voor het publiek. Te 20 u.: sluiten van de beurs waarna slotreceptie en uitreiking van de Tref- award voor wie meest be zoekers over de vloer kreeg. Slotrede door schepen Gilbert Bourlon. Deelnemende bedrijven Op 17 oktober waren reeds 110 bedrijven inge schreven voor deelname aan Tref 2. Uiteraard meestal uit Aalst en aan grenzende gemeenten. Maar ook uit het Oude naardse en regio's Nino- ve, Geraardsbergen, Den- dermonde, Zottegem, Wetteren en Lokeren. De ganse gamma produk- ten is duidelijk aanwezig: aandrijfriemen - afvalver werking - air-conditioning - apparatenbouw - ar beidsbemiddeling - au- do-visuele kommunikatie - automatisatie - auto- mmatisering-software auto-onderdelen - auto verhuur - bankaktivitei- ten - bedrijventerreinen - beroepsopleiding - bin nenhuisinrichting - bouw- specialiteiten - bouwwer ken - brandbeveiliging - brandstoffen - centrale verwarming - konditione- ren - copycenter - drukke rij computerformulieren - drukkerij fotogravure - drukkerij labels - drukke- rerij offset - drukkerij pre-press - drukkerij zee fdruk - elektrische instal laties - elektromotoren - electronica - energiedis tributie - exportbevorde ring - garage - gereed schappen - glas - golfkar ton - grafisch ontwerp - grootkeukens - ijzerwaren - immobiliën - inbraakbe veiliging - incentives - in dustriële fotografie - in formatica hardware - in formatica opleiding - in formatica software - kan toor machines - koeltech nieken - lakken - laswer ken - lederwaren - loo nadministratie - maquet tebouw - meettoestellen - metaalbewerking - me taalconstructies - metalen - meubel - montage - op pervlaktebehandeling opslag - optica - ovens - personeelsselektie - pers- Aalst. Goud voor (bijna) 100 bloedgiften: v.l.n.r. Victor Ling, Louis De Ridder en Louis Wille. caux, Paul Taelemans, Ju- Safieren ereteken 37 giften, Adeline Cas- lien Cooremans, Eugeen 100 giften siman 86 giften, Victor Van den Bossche, Lode- Lodewijk De Ridder 97 Ling 96 giften, wijk Van der Borght. giften, Lodewijk Wille LH oneelstraining - piping - plastics kunststoffen - po sterijen - promotoren - pubiiciteits computer let tering - publiciteit foto grafie - publiciteit op tex tiel - relatiegeschenken - reinigingsmachines schoonmaakmachines - schuurmachines - signali satie - standenbouw - stoomverdeling - tele- kommunkatie - transport - transportbanden - uitge verij - uitzendarbeid - vei ligheidsuitrusting - venti latie - verlichting - verpak king - verpakkingssyste men - verven - verzekerin gen - werkkledij - werk plaatsinrichting - winke linrichting - zakenreizen. Service voor de bezoekers TREF 2 wil het de expo santen bovendien makke lijk maken. «VIP-taxi's» zullen de direkteurs en aankoopverantwoordelij ken van de grootste 50 on dernemingen in het Aal- sterse van hun bedrijf naar de beurs brengen en terurbrengen. En «Bezoekersbussen» moeten helpen het moge lijk parkeerprobleem in de omgeving van de Kei zershallen op te lossen. Bezoekers van TREF 2 kunnen hun wagen ach terlaten op de ruime par king van het nieuw stede lijke ziekenhuis aan de Siesegemlaan nabij de af rit van de autosnelweg. Pendelbusjes brengen hen in 5 minuten tot bij de ingang van de beurs. Deze busjes rijden non-stop tot één uur na het sluiten van de beurs. Bezoekers werven TREF 1 kreeg 1.400 be zoekers over de vloer, ge durende IQ beursuren. TREF 2 stelt zijn deuren 15 uren open en streeft met een sterkere campag ne via mailings, affiches, sluitzegels en de pers als streefdoel in het zicht van de Europese éénmaking er 1992 te mogen ontvan gen. De kranige eeuweling, rechtopgaand als niet één, kreeg ter gelegenheid van de viering van zijn 100e verjaardag, het bezoek van een ruime delegatie van het stadsbestuur. Omringd door een aantal familieleden kreeg hij felicitaties van burgemeester Annie De Maght en schepenen André Doorns, Oscar Redant en Patrick De Smet. Ze overhandigden hem bovendien het geschenk van de stad en dat van het koninklijk hof. U ziet hem hier glunderend op bijgaande foto. Ad muitos annos. De plechtige uitreiking van de diploma's aan Lauren ten van de Arbeid zal plaatshebben in de trouwzaal van het stadhuis op donderdag 16 november te 19.30 uur met toespraak door de burgemeesteren receptie aangeboden door het stadsbestuur. Ook de Eredekens van de Arbeid worden er verwacht. Het zijn Georges Gilbos, Maurice Van den Meersche, Paul De Waen, Frans Nuel, Albert Van Boxstael en Leon Van dec Broeck. Volgende personen worden in de bloemetjes gezet, Gouden erekenteken Jacobs Philogeen, Pieter Coeckstraat 30, 9300 Aalst Zilveren erekenteken Fleurinck Etienne, Schoolstraat 1, 9430 Nieuwerker- ken-Aalst Ottoy Gilbert, Sint-Janstraat 37, 9300 Aalst Van De Velde Leo, Achterstraat 19, 9392 Meldert- Verhas Hugo, Welvaartstraat 96, 9300 Aalst Bronzen erekenteken Boel Denis, Varkensmarkt 9, 9300 Aalst Cobbaut Willy, Bosstraat 2, 9391 Baardegem-Aalst De Boeck Johan, Molendreef 62, 9300 Aalst De Meyst Roger, Molenstraat 22A, 9392 Meldert- De Pauw, Kerkstraat 9, 9390 Moorsel-Aalst De Vos Herman, Pontstraat 73, 9300 Aalst Lambrechts Paulina (echtg. Hermie), St.-Annalaan 102, 9300 Aalst Moens Emile, Bergekouter 128, 9300 Aalst Monsieur Louis, Alfons De Cockstraat 28, 9390 Her- dersem-Aalst Pijck Marleen (echtg. Waegemans), Goosenbroeck 7, 9392 Meldert-Aalst Ringoir Alfons, Kleindries 26, 9392 Meldert-Aalst Seminerio Vincenzo, Grotstraat 4, 9300 Aalst Smekens Francois, Torensveld 34, 9308 Hofstade- Aalst Van Cauter Patrick, Ronsevaaldreef 11,9440 Erembo- degem-Aalst Van Damme Liliosa (echtg. Boel), Varkensmarkt 9, 9300 Aalst Van Den Bossche Frans, Biekorfstraat 128,9300 Aalst Van de Verre Luc, Lindenlaan 37, 9308 Gijzegera- Aalst Van Impe Danny, Gentsesteenweg 38, 9300 Aalst Cadet van de Arbeid Anne Martine, Ten Berg 22, 9300 Aalst De Bock Sabine (echtg. De Pauw), Papestraat 32,9430 Nieuwerkerken-Aalst De Rijck Frank, Brusselbaan 37,9440 Erembodegem- Aalst De Rouck Marie (echtg. Van de Velde), Kerkstraat 74, 9308 Gijzegem-Aalst De Saeger Margo (echtg. Van Driessche, Varent 25 bus C, 9440 Erembodegem-Aalst Meersschaert Herman, Kasteellaan 19, 9308 Gijze gem-Aalst Van Den Bergh Mare, Ressebekestraat 16,9440 Erem bodegem-Aalst Van Den Bremt Luc, Kwalestraat 103, 9430 Nieuwer kerken-Aalst Van De Velde Marie Claire (echtg. Jacobs), Huize- kensstraat 1 bus F, 9392 Meldert-Aalst afritte erger stuur oploss lijken emee :an it hu Het u ge m verke< betert wonei ookd ondei de na deOi moett Bc ;emst )ruiki zachti heupt er we nome stand gertii teren Petiti Paset is ee oudet ren - maak netel: omge dehjk wel v vrijwi om r door stuur word Than bewo rolkt vorm hand kt tonei stanc tewe front eme Het debat over de tweede begrotingswijziging van dit jaar werd er een van het marathontype. Zowat een tiental sprekers kwamen er bij aan bod en de herhalingen waren dan ook legio. Opvallend wel dat uitgaande van de zelfde feiten men vaak kwam tot fel uiteenlopende gevolgtrekkingen. Het woord «schizofrenie» was dan ook de hele avond nooit ver weg. Deze begrotingswijziging werd mogelijk gemaakt door het «geschenk» van 22,3 miljoen voor bestrijding van kansarmoede. Over de aanwending ervan kwam het tot een heen en weergepraat van jewelste dat finaal werd besloten door de macht van het aantal stemmers. In 1991 in 't rood... Als we zo verder boeren staan we in 1991 in de rode cijfers, zegde financie- schepen Oscar Redant. Aalst heeft nog een glo baal overschot van 148 miljoen doch het eigen dienstjaar sluit met een tekort van 118 miljoen. Als die situatie zich zou ver der zetten zitten we mid den 1991 in de rode cijfers. Uiteraard zit Aalst, zoals quasi alle andere gemeen ten, daar steeds in. Maar van de (zware) schulden last wordt nooit gespro ken. Eigenlijk onbegrijpe lijk. Werkingskosten De stijging van de wer kingskosten werd reeds omgebogen. Welke bij komende lasten de winter ons zal brengen blijft ui teraard een vraagteken. Om niet in een uitzichtlo ze situatie te geraken zul len de werkingskosten nog moeten dalen, waar schuwt de schepen. Twee posten vallen daarbij op. Enerzijds 10 miljoen meerkost voor huisvuil door meer stortingen aan hogere prijs en anderzijds de 5 miljoen minder die De Werf ons zal kosten. Personeelskosten De personeelskosten ver hogen steeds door indexa tie, door uitbetalen van vakantiegeld, door in de vorige begroting niet voorziene indiensttredin gen en bevorderingen, door integrale uitbetaling van overuren en door dringende vervangingen van kinderverzorgsters. De schepen heeft het ver der over het «ongebrei deld personeelsbeleid in 1988». Bij het administra tief personeel waren er 38 aanwervingen en 14 be vorderingen, bij de werk lieden 14 en 8, bij de brandweer 2 en 6, bn het technisch personeel 0 en 3 in de verzorgingsdiensten telde men 17 aanwervin gen. Plus een aantal aan wervingen en bevorderin gen bij de brandweer. Sa men 71 aanwervingen en 31 bevorderingen. De hui dige begrotingswijziging voorziet «slechts» een meeruitgave van 19,4 mil joen, een reële besparing. Maurice De Kerpel houdt meer van harde cijfers dan van boekhoudkundi ge finesses waarin de kat haar jongen nog nauwe lijks terugvindt. «De laatste aanwervingen einde 1988 gebeurden bin nen heel wat opgelegde 'carcans' maar van de door deze nieuwe meer derheid doorgevoerde verhoging van de belastin gen wordt hier met geen woord gerept». Dat het kollege over de begroting moest zwoegen verwondert niemand ver mits de meerderheid niet beschikt over het nodige werkinstrument: een be leidsplan. Naar de kracht lijnen van het huidig be leid heeft de minderheid gewoon het raden. Schizofreen Ook Willy Van Mossevel- de doet zijn duit in het schizofreniezakje. «Wie uit de meerderheid ge worpen wordt deed alles slecht. Maar wie in die zelfde meerderheid kon blijven deed alles goed». Gespletenheid! Volgens VU-raadslid Willy Van Mossevelde is men nog lang niet aan het einde van de lijdensweg van het personeel al ware het enkel maar om te ko men tot stabilisatie van de kosten ervan. De geplan de rationalisatie zal in da den moeten worden om gezet. PW-fraktieleider Alois Adriaenssens wijst er op dat verschillende posten die niet te voorzien waren mede geleid hebben naar het tekort eigen dienst jaar: 1% indexatie op per soneelsuitgaven, verho gingvan het vakantiegeld, volledige uitbetaling van overuren, aanvullende wedde voor de Geko's en verhoging van nacht- en zondagsprestaties der vei ligheidskorpsen. Jos Van Landuyt stelt dat het huidig bestuur belas tingen moest verhogen om de door de CVP ge maakte put te vullen. Hij stelt dat het organigram het resultaat is van een ge zond personeelsbeleid met begrip voor de mens. Om niet in Luikse toe standen te vervallen moest er «iets» gebeuren. Terloops verwijt Van Landuyt de CVP te doen aan volksverlakkerij o.m. in het de jongste dagen in de bussen belande pam flet waarbij de financiële situatie van de stad werd gegispt. «Dat roddelpam flet dat U selektief liet be zorgen getuigt van diep- faande onverdraagzaam- eid. De immense leu gens erin kunnen de be volking niet misleiden. Die slikt dat inderdaad niet klakkeloos». Aldus Jos Van Landuyt. Duurdere huisvuilvenver- king SP-fraktieleider Eddie Monsieur ziet als eerste positief punt de vermin dering van de schuld met 10 miljoen. De 19,4 mil joen die moesten worden bijgeschreven zijn nood zakelijk wegens vroegere onderramingen en de moeilijkheid om de zowat 180 uitgaveposten op hun Siste waarde te ramen, e uitgaven qua vuilnis- ophaling en -storting zul len stijgen o.m. door het in funktie nemen van au tomatische weegbruggen en aanschaf van zwaar rollend materieel. Toch blijft momenteel de huis vuilverwerking zoals Aalst dat doet goedkoper dan huisvuilverbranding al is die wellicht op mid dellange termijn niet te ontgaan. Schepen Oscar Redant rondt zijn repliek af met te stellen dat de CVP beter haar verantwoordelijk heid voor het verleden zou toegeven dan zand in de ogen van de bevolking te strooien. Het dienstjaar 1988 sloot immers af met een tekort van 132 miljoen en een (onderraamd) te kort voor 1989 van 213 mil joen. 753 miljoen Maurice De Kerpel zegt dat de CVP aan de nieuwe ploeg 753 miljoen over liet. Hij zegt dat die cijfers steunen op rekeningen van het stadsbestuur. «Over politieke moed hebben we van niemand lessen te ontvangen,» zeg de De Kerpel. «Het waren juist in vorig bestuur de CVP-schepenen Etienne Bogaert en Robert De Pauw die die politieke moed hebben getoond in loyauteit met de PVV. Over de aanwervingen tij dens de derde trimester van 1988 zou in het huidig kollege best ondereen eens een hartig woordje worden gewisseld» besluit De Kerpel. En tot Patrick De Smedt zegt hij nog dat hij in verband met de ver deling van de som voor kansarmen «wel vlug kon tent» is. Moed of moet? «Het CBS gaat de richting uit die de VU ook zou uit gegaan zijn. Maar waar schijnlijk zou de VU dat beter hebben gedaan» zegt Willy Van MosseveJ- de. «Wat hier gebeurt is geen teken van moed, wel van moet». Bij de stemming werd de begrotingswijziging goed gekeurd door SP, PVV Agalev. CVP en VU stemden tegen. prott cr, n beer:

De Voorpost | 1989 | | pagina 4