C0PPENS J.P. 12 - 3.11.1989 - De Voorpost Wachtdiensten DOKTERS 24-uren wachtdienst voor huisartsen van het territorium Oud-Aalst (9300 Aalst) Centraal oproepnummen 7733.22 Dokter met wachtdienst: vanaf vrijdag 3 november om 20 uur tot maandag 6 november om 20 uur: Dr. K. Cockx, Dirk Martensstraat 35 Aalst.tel. 77.33.22. Ook tijdens de weekdagen is er steeds een huisarts 24 uur op 24 uur beschikbaar. Bel hiervoor: 77.33.22. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Goeman, Heldergemstraat 147, Heldergem, tel. 62.49.10: zaterdag 4 november en zondag 5 november. Hofstade, Gijzegem Dr. M. Lejuste, Steenweg naar Dendermonde 44, Gyze- gem, tel. 77.57.46: zaterdag 4 november en zondag 3 november. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Ch. Van HufTel. Hollestraat 52a, Moorsel, tel. 78.92.75: zaterdag 4 november en zondag 5 november. Nieuwerkerken Dr. I. Brihet, Jeruzalemstraat 6, Mere, tel. 21.67.60: zaterdag 4 november en zondag 5 november. Apothekers van zaterdag 4 november om 9 uur tot zaterdag 11 novem ber om 9 uur: Boutens, Langestraut 17S, Aalst Boonants. Dorpsstraat 135. Erpe Du Caju. Dcndermondscsteenweg 19. Gijzegem De Weghe. Opperstraat 266. Lledckerke Tandartsen Mallego, Esplanadestraat 6, Aalst, tel. 77.44.08: zaterdag 4 november van 14 tot 18 uur en zondag 5 november van 9 tot 12 uur. Dierenartsen Dr. A. Thielemans, St.-Annalaan 192, Aalst tel. 78.26.18: zaterdag 4 november en zondag 5 november. Verpleegkundigen G. Maerckx, Ronsevaalstraat 31, Erembodegem, tel. 77.74.36: zaterdag 4 november en zondag 5 november. Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 091/25.86.29. Aalst Een avond bij Robert Stolz Het Willemsfonds Aalst biedt U "Een avond bij Robert Stolz" aan op maandag 13 november te 20 u. in de feestzaal Van Innis van de Generale Bank, Nieuwstraat Aalst. Zijn mooiste melodieën worden er gespeeld en gezongen. Ont- sterfelijke muziek. Kaarten kosten 20a fr. In voorverkoop 150 fr. Voorverkoop bij A. De Wolf, Steenweg op Dendermonde 1, bus 1, tel. 053/21.39.91, in de Graaf Van Egmont, Grote Markt (053/ 77.56.74) en bij de bestuursleden. Hardrockkoncert in kuituurtempel "Mystery in Concert" kan U meemaken in de grote schouw burgzaal van De Werf, Molenstraat 51 op zondag 12 novem ber vanaf 20.30 u. Een organisatie van het Gezelschap van de Schone Schijn en Quality Productions. Tickets via 053/ 21.71.76. Jos Brink komt Deze vedette zal te Aalst mee te maken zijn in de kabaret- show "Er wordt gestrooid" samen met Frank Sanders, Luc De Lange, Bas Groeneberg en het orkest Henk Bokkinga. U kan reeds reserveren in De Werf maar de data liggen nog niet definitief vast. Warmtebehandeling van staal Het Centrum voor Hoger Onderwijs van het VTI-Aalst orga niseert op maandag 13 november in het VTI een avond over de moderne praktijk van warmbehandeling van staal door ing. G.L.W. Neve van de gelijknamige staalnarderij Brussel. De technonologische ontwikkeling m de machine- en aara- tenbouw leiden tot toenemende behandeling van gebruikte rtfaterialen en hun warmtebehandelingen. Met heeft dus af te rekenen met groeiende verscheidenheid in behandelingsprocessen, optimalisering van pocestechnie- ken, verdieping van de kennis nopens het omvangrijk assorti ment materialen en toepassing van geavanceerde meet- en regeltechnieken. Toegang via Sint-Annalaan 99. De Levensboom De Nederlandse paragnost André Groote, bekend o.m. via radio en TW Veronica treedt voor de eerste maal in België op in zaal De Koornbloem, Grote Markt met "paranormale en helderziende waarnemingen". Iedereen welkom. Deze man is tevens medewerker van "Het Zwarte Gat" en van "Paravisie". Begin te 20 u. Reserveren via 053/77.62.12. Lozen in Molenbeek Het vroeger stedelijk slachthuis, nu slachthuis Kamiel Ver biest. mag niet meer lozen in de Molenbeek. Dit vanaf verleden vrijdag 27 oktober. Het verbod kwam vanwege de VMZ, de Vlaamse Maatschappij voor Waterzuivering. Er werd immers gesteld dat de direktie van het slachthuis blijk had gegeven van onwil. De door de VMZ gestelde voorwaar den werden niet gcrespekteerd en metingen wezen uit dat de lozingen een vervuiling meebrachten die twintig maal hoger ligt dan de toegestane maximale hoeveelheid. In september 87 kreeg het slachthuis wel een vergunning. Eraan verbonden voorwaarden waren een aantal sanerings maatregelen, een mcctput en een kontrolcapparatuur. Maar bezoeken in dit jaar wezen uit dat al wat veranderd was zich beperkte tot installatie vaneen flottatic. Het bedrijf werd dan ook door de korrcktionelc rechtbank een boete opgelegd in juni II. Maar kontroles stelden op 23 oktober 11. vast dat de lozings pijp naar de Beekstraat afgesloten was, doch dat via een dompclpijp en een kunstmatige leiding het afvalwater naar de Molenbeek werd geloodst. De toelaatbare 0,5-norm was uitgedeind naar 9 of 20 maal meer. Het aantal zwevende stoffen was verviervoudigd en het zuurtcvcrbruik vermenigvuldigd met faktor 12. De lozings vergunning werd dan ook door de VMZ geschorst. Aalst. De traditionele Allerheiligenbeelden aan de Capucienen (a) Aalst. Als de wind eens krachtig uithaalt, dan krijgt men een bedje van bladeren langsheen het voetpad (a) BEGRAFENISSEN Begrafenissen crematies Alle formaliteiten Dorp 7 MOORSEL 053/21.45.51 Nieuwe wapens tegen kanker Eskulaap organiseert op dinsdag 7 november te 21 u. in het Auditorium van het O.L.V.-Ziekenhuis een voordracht door dr. Z. Claryssc van het A.Z. Brugge over een brandend heet onderwerp: "Nieuwe wapens tegen kanker". Tweehonderd jaar na de Franse Revolutie Francis Zelck, licentiaat geschiedenis en Imavo-medewerker begeleidt de diamontage "De Franse Revolutie, 200 jaar later", vandaag vrijdag 3 november in de Mikisklub, Nieuw- beekstraat 35 te 20 u. Organisator ervan is Imavo, instituut voor Marxistische Vorming. Francis Zelck vertelt bij de mon- tags achtergronden en betekenis van "la grande révolution". Het wordt of U maakte zelf deze volksmeute in de straten van Parijs mede. De "bicentenaire" van de "Révolution", een jaar dat mon dain Frankrijk op zijn kop heeft gezet. Absoluut hoogtepunt van deze hysterie: 14 juli, een groots feest met de chefs van de zeven rijkste landen ter wereld verzameld op het podium en rond de feestdis, in hun schaduw de rest van de wereld. Het kapitalistische establishment slaat triomfkreten op de maat van al even enthousiasiste sociaaldemocratische eerste mi nisters of presidenten. Tweehonderd jaar na het verjagen van de macht van geestelijkheid, adel en absolute vorsten, kent de kapitalistische "burgerij" zichzelf de eindoverwinning toe. Is het daarvoor dat het Parijse volk, "le peuple", de guillotine heeft getrotseerd en de middeleeuwse kettingen verbroken? BGJG Op woensdag 8 november in De Werf Sint-Maartenfeest. Op donderdag 9 november gebruik van de microgolfoven te 14 u. op de Peperzolder en op dinsdag 21 november zelfde onder werp in de H. Hartkring. Telkens te 14 u. Matottenbal Op zaterdag 4 november in de Sint-Annazaal, Roklijfstraat, Matottenbal en voorstelling van de kandidaten prins-karna- val 1990. Nog Kant in Aalst Nog tot zondag 5 november tentoonstelling Kant in Aalst in het stedelijk museum Oud-Hospitlaal aan de Oude Vismarkt. Op werkdagen open van 14 tot 17 u. Op zondag van 10.30 tot 12.30 en van 14 tot 18 u. "Dopper, dit is jouw bier" Blonde pils, diepbruine trappist, zoete geuze, honigkleurig witbier, ze vormen een stuk van onze bierkuituur die men ons elders benijdt. Maar straks gaan 5 brouwerijen dicht, worden 1.000 arbeidsplaatsen gelikwidecrd. Ze sneuvelen onder de wurggreep Van Interbrew die streeft naar totale kontrole op de bier markt. Twee groepen beheersen reeds 90% van ae globale bierproduktie in ons land. Als die trend zich in Europa 92 doorzet beheersen die kwaliteit, keurmogelijkhcid en smaak. De anderen worden dan gewoon onder de voet gelopen en België kan zijn reputatie als "Land van het Biervergeten. Met een winst van 5.6 miljard toonden de tenoren zich tevreden. Minder tevreden zijn de afgedankte arbeiders en bedienden van Eeklo, Mechelen, Glin-Mons en Mont-Saint- Guibert. De Rode Vaan organiseert een wedstrijd. "Maak een kriti sche slogan ter verbetering van "Man. dit is jouw bier". De beste tien worden gehonoreerd met (niet gemonopoliseerd) streekbier. Op zaterdag 4 november zal The Mardi Gras Jazz-band deze avond openen omstreeks 20.30 uur. Werekgroep K.O.S.I. nodigt iedereen van binnen én buiten Aalst uit om gratis deze Jazz-avond bij te wonen. In 't Apostelken is 't gezellig... "When the Saints go marching in". Inspraak voor de burger In het kader van "Ons Leefmilieu, onze zorg" spreekt Luc Jansen op donderdag 9 november in De Werf van 20 tot 22 u. over inspraakmogelijkheden van de burger. Na de inleiding kunnen vragen door de deelnemers worden gesteld aan leden van het stadsbestuur, van de stedelijke adviesraden en dien sten om vragen te stellen omtrent de mogelijkheden van elke burger om inspraak te hebben in het beleid. Vriendenfeest Op vrijdag 10 november 19de Vriendenfeest van direktie, sociale dienst, vriendenkring van het personeel, leerlingenra den en ouderkomitee, ten voordele yan de sociale dienst voor de leerlingen. Vanaf 21 u. in de k^izershallen. Tot 2.30 u. dansavond met Erwins Discotheek.' Exotisch koken In Netwerk, De Ridderstraat in samenwerking met Migran tenwerking, koken zoals in Libanon, Turkije en Algerije. Plaatselijke gerechten en begeleidende achtergronden van kuituren op dinsdagavonden 7,14,21 en 28 november telkens vanaf 19.30 u. Galerie Van de Velde Tot 26 november tentoonstelling in Tragel 7 van skulpturen en tekeningen van Katsuhito Nishikawa, telkens van donder dag tot zondag van 14 tot 18 u. Ook op afspraak via 053/ 78.75.47 of 70.04.65. de De Gheeststraat, afgesloten zijn voor het verkeer, van maandag 13 tot maandag 20 november. Wie uit de richting Brussel komt, via de Brusselsestecnweg zal over de ZSeebergbrug onmiddellijk worden afgeleid links om via de Zeebergkaai en de Vandernootstraat net Burge meestersplein te bereiken. Wie via ae Parklaan uit de richting Gent komt, zal worden afgeleid langs de van Langenhovestraat en de Burchtstraat, om via de Sint-Aannabrug en de Frits De Wolfkaai opnieuw de Brusselsesteenweg te bereiken. Momenteel is de Erembodegemstraat aan de nieuwe elektri citeitscentrale langsheen het stadspark onderbroken voor het verkeer, door de aanleg van de gasvoeding van de nieuwe centrale. Op woensdag 1 en donderdag 2 november wordt ze wel tijdelijk opengesteld waarna ze terug voor het verkeer gesloten wordt. Vlaams Verbond voor Gepensioneerden Dinsdag 7 november 1989 om 14.30 u. Bezoek aan het nieuwe hospitaal. Samenkomst aan hoofdingang van het nieuwe hospitaal. Inschrijven bij Temmerman Désiré. Inlichtingen: Luc D'Hondt, tel. 053/21.02.79. Organisatie: Vlaams Verbond voor Gepensioneerden Groot Aalst. Donderdag 9 november 1989 om 14.30 u. Bovenzaal van lokaal "De Uzer", Vlaandercnstraat, Aalst. Koffietafel met "Sint Maartensviering". Inlichtingen: Luc D'Hondt, tel. 053/21.02.79. Organisatie: Vlaams Verbond voor Gepensioneerden Groot Aalst. Vrijdag 10 november 1989 om 14.30 u. Bovanzaal van lokaal "De Uzer" Vlaanderenstraat, Aalst. Maandelijkse kaartnamiddag met lcdenfeest. Inlichtingen: Schelfhout Julien, tel. 053/ 77.53.46 en Van Moorter Frans, tel. 053/80.10.09. Organisatie: Kaartersclub van V.V.V.G. Groot Aalst. Jeugd Muziek i Het Kamerorkest van Jeugd Mtziek speelt op zondag 5 ABW naar 2000 november te 20 u. te Aaigem in "De Schuur". Op zondag 12 november te 15 u. in de feestzaal van het stadhuis te Aalst "Jonge solisten op het podium" met het Kamerorkest J M. Solisten: Marieke Arnou (piano) en Johan Renard (viool). De Culturele Centrale en de Vermeylenkring organizeren op vrijdag 10 november in hel Volkshuis, Grote Markt 8 tc Zottegem een toelichting door Herman Van Herzeele, voor zitter ABVV Aalst over "Het ABVV naar het jaar 2000". Ruimen van beer- en sceptische putten kuisen van regenputten Berckmoes A. DE WITTEN Tel. 053/21.43.40 Conciliair Proces 6 november: Max Wildiers. "Groeien naar een nieuwe we reld". Feestzaal H. Hart, Dr. De Moorstraat 104, Aalst, om 19.30 u. 13 november: Gerard Bodiféc. "Wat doen we met de aard?". Feestzaal St-Augustinusinstituut, Lcopoldlaan 7? Aalst, om 19.30 u. 20 november: Mark Hcirman. "De kunst van het samenle ven". Feestzaal H.Hart, Dr. De Moorstraat 104.? Aalst, om 19.30 u. 27 november: Jo Hansscns. "Dit is de steen van het getuige- nis". Feestzaal H.Hart, Dr. De Moorstraat 104, Aalst, om RUIMDIENST wi». Jazz-avond in 't Apostelken De kulturclc werkgroep K.O.S.l. van 't Apostclkcn tc Aalst (Mijlbcck) heeft met de organisatie van deze grandioze stijl Jazz-avond trachten in tc pikken op de latente behoefte van vele "mijlbckcnaars", om in het aangepaste en decoratieve kader van dit aparte socio-kulturclc centrum, dat het Apo stclkcn toch is, een evenement tc brengen, dat de bezoekers in een eigen sfeer meevoert naar de nostalgie van de vroegere cafc-chantants. Vierde eetfestijn Basketbalklub Erembodegem organiseert een vierde eetfe stijn op zondag 12 november van 11.30 tot 17 u. in zaal Gerstenhof, Gerstenstraat. Menu: tomatensoep met brood, zeevruchtenschelp, steak. Groenlandfilet, kinderschotel naar keuze. Diabetes Op vrijdag 8 december voorlichtingsvergadering voor suiker zieken in de feestzaal van het stadhuis. "Wat met sausen?" door Joke Watteeuw. Gratis toegang. Iedereen welkom. Sociaal dientbetoon In het lokaal achteraan de dreef met ingang aan het Sint-Jo- zefskcHIcgc tussen kapucijnenkerk en "Rapucijntje" volledig gratis en zonder enige verbintenis, dienstbetoon elke tweede woensdag van 15 tot 16 u. en elke vierde woensdag van 18 tot 19 u. Japanse week in Vredeshuis (Esplanadestraat 8) Op vrijdag 17 november, 20 uur: Opening tentoonstelling met poppen en schilderijen van Mie Tabc, antieke Japanse meu- Dcftjcs en voorwerpen en Bonsai. De tentoonstelling loopt tot en met vrijdag 24 november. Gedurende de Japanse week zal het middagmaal in het Vredeshuis ook een Japans aksent krijgen. (Maandag tot vrijdag van 12 tot 14 uur). Zin in zingen? Heb je al gehoord van het lied "Groter dan ons hart" of "Ik zal niet rusten" op tekst van Huub Oosterhuis en muziek van Antoine Oomen! Graag zouden we deze en natuurlijk ook vele andere mooie liederen van deze schrijver en komponist instuderen. De meest zijn geschreven voor vier-stemmig koor en pianobege leiding. Prachtig. Zin om mee tc zingen? Geef een seintje aan Martinc Van de Voorde, Parklaan 8B bus 1, 9300 Aalst, 053/77.72.51. Bij afwezigheid kan je ook bellen naar 053/77.51.16 (vóór 1 november). Het is niet de bedoeling om als kerkkoor tc fungerfen, wel om 14-daags een aangename vrijdagavond door te brengen. Wegomleggingen Wegens werken voor de aanleg van de koliektor zal de rijksweg tussen de Zccbcrgbrug en het Burgcmecstersplein, De Microgolfoven Deze nieuwe manier van koken roept nog vele vragen op. Alle informatie wordt U gegeven dooreen deskundige tijdens een infonamiddag met demonstratie van enkele gerechten, op donderdag 9 november e.k. om 14 uur, op de Peperzolder, Peperstraat 46 (hoek Esplanadestraat). Org. Bond van Grote en Jonge Gezinnen, Aalst. Eigentijdse weefkunst van Ingrid Mulder Vandaag vrijdag 3 november kan U in de belfortkriptc terecht voor een tentoonstelling van weefkunst door Ingrid Mulder. De tentoonstelling loopt enkel tot a.s. maandag 6 november. Ze is toegankelijk van vrijdag tot zondag van 14 tot 19 u., en op maandag van 10 tot 12 en van 14 tot 17 u. 1 Sint-Maarten bij de BGJG De Sint komt bij de Bond van Grote en Jonge Gezinnen in de kleine teaterzaal van De Werf, op woensdag 8 november e.k. om 14.30 u. Eerst kunnen de kinderen naar de mooie kinderfilm kijken "De fluit met de Zes Smurfen", ncdcrlands gesproken. Elk kind krijgt van de Sint een mooi geschenk. Toegang voor de leden 80 fr., voor met-leden 120 fr. Org. BGJG Aalst. "Missing Persons" Mark Bogaerts, Nicole Delvaux en Geert D'Hacns maakten rond het tijdens de Damiaanvicring gebrachte spektakel "Missing Persons" een avondvullend programrna. Dat werd verleden zaterdag te Gent in première gebracht in Sint-Bavo. Het werd opgedragen aan Amnesty International wegens de thematiek van het geruisloos verdwijnen van personen. Het optreden werd gekruid met getuigenissen, authentieke doku- mentcn en beeldmateriaal allerhande. Ook het jeugdkoor van het Leedse Ronkenburg verleende onder leiding van Joost De Smcdt zijn medewerking. Galerij S 65 Tot en met zondag 3 december kan U in Galerij S 65 (haar naam refereert naar de vroegere thuishaven in de Spaar zaamheidstraat 65) aan Tragcl 7 terecht voor een tentoon stelling van werken van VujiTakeoka. Het betreft skulpturen uit "petit granit" komend uit Sprimont. Steeds toegankelijk van donderdag tot zondag telkens van 14 tot 18 u. klere. I kn we Aalst. Enkele bekende dames stonden in voor het bereiden van de mosselen op het Aalst. Komt de heraanleg van de Houtmarkt klaar tegen de jaarmarkt met Sint eetfestijn van de Arendschool in de Binnenstraat aMaarten (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 12