m n Spiksptinteïnieuw keuken "Europa 1992 voor de jeugd" door Johan Mattart Juul Keppens in 't Hof te Puttens te Lede Provinciale begroting geen «grand cru» zegt Burghgrave 50.000.tr Gevolgen van repressie en epuratie definitief wegwerken De Voorpost TV-Ekspres. De nieuwe trend van TV-programma's kiezen Lees deze week in TV-Ekspres: Win deze week in TV-Ekspres crogolfowens 16- 3.11.1989-Do Voorpost Helemaal op het eind van zijn tussenkomst over de provinciale begroting merkte VU fraktieleider Herman Burghgrave op dat er in de begroting van 1990 opnieuw geen betoelaging is voorzien voor de vzw Bedevaart naar de Graven van de IJzer te Diksmuide. Het Vlaams Memoriaal voor alle slachtoffers van de oorlog moet het weer zonder iets stellen. Beschamend, vindt Burghgrave. Dat wijziging kan niet moeilijk zijn, vermits zowat alle leden van de provincieraad zich erop beroepen een goed Vlaming te zijn. Een tweede bemerking: op de dienst kuituur staat een bedrag van 1 miljoen ingeschreven voor uitga ven in het kader van de viering van 60e verjaardag van Z.M. de Koning en van de 40e verjaardag van zijn troonsbestijging. Dat is gezien het beperkte budget van kuituur niet niks. Voor het bedrag staat een letter "v" allicht van verplicht, meent Burgh grave, die zegt niets tegen dit bedrag op zich te hebben. "Maar ik wil van deze gelegenheid gebruik maken om aan deze Raad voor te stellen dat we namens de Oostvlaamse Provincieraad aan het "hof' zouden vragen de nodige stappen te willen doen om de gevolgen van de repressie en epuratie definitief weg te werken", aldus Burghgrave. Gamma Herzele de familie Claessens uit Moerzeke. Na de eucharistieviering in d Hamme. Met 180 waren ze samen de lede.. Sint-Martinuskerk werd tijd gemaakt voor de groepsfoto, waarna men verder feestte vn "Europa '92" is een feno meen geworden. Maar wat het precies inhoudt en hoe het ontstaan is, zal wellicht voor velen nog een duistere zaak zijn. Europa: voor velen een ekonomische realiteit- Maar in 1992 worden de grenzen in ons Europa opengegooid. Het is dui delijk dat wie vandaag volop aan het studeren is, morgen met deze omme keer zal gekonfronteerd worden. De vraag blijft echter in hoeverre de Europese eenheid zich zal voltrek ken en in welke mate de jeugd erbij betrokken zal zijn. Wie een job zoekt in het bedrijfsleven, zal wel licht regelmatig met het buitenland te maken heb ben, gaande van afstande lijke konversaties via de komputer tot zakenrei zen. Kontakten met jon geren uit andere Europe se landen kunnen verbe teren. Ook op ekono- misch gebied rijzen heel wat vragen: komt er een algemene Europese munt, m.a.w. krijgt de ECU voor iedereen een reële betekenis? Zullen niet-Europese produkten zeldzamer worden? Op deze en nog heel wat andere vragen zal Johan Mattart, afgestudeerde aan het Europakollege te Brugge en volop bezig met de problematiek rond "Europa '92", trachten een antwoord te geven. Hij zal in zijn uiteenzet ting vooral de nadruk leg gen op de nieuwe moge lijkheden voor de jeugd. Een interessante en boeiende avond dus voor iedereen, maar zeker voor wie jong is en geïnteres seerd in zijn toekomst! Deze Europa-avond wordt door de Gamma- werkgroep Jeugd georga niseerd in de Bovenzaal van het klooster aan de Kerkstraat te Herzele op vrijdag 10 november om 20 uur. De toegangsprijs bedraagt 50 BF maar stu denten-leden komen er gratis in. l. Juul Keppens, ondertus sen al 79 jaar, expozeert in de VAB-VTB Galerij 't Hof te Puttens te Lede zijn werk van 1 tot 26 no vember. Juul Keppens wordt de moderne im pressionist genoemd die schilderen tot een obses sie heeft gemaakt voor zichzelf. Vooral kerkinte rieurs behoren tot zijn grote specialiteit, maar ook bloemenmarkten, bo ten, havenzichten en landschappen zijn onder werpen die hem nauw aan het hart liggen. Om het dan nog niet te hebben over de dagdag elijkse dingen die men in alle dorpen, steden en ge meenten van Vlaanderen kan zien. We denken dan aan de vele achterge bouwtjes die zo weilig tie ren, aan de frietkramen, HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. .16/762-AS Juul Keppens is ere-bur- ger van zijn geboortedorp Lebbeke, waar hij onder wijzer is geweest. De «meester» Juul Keppens schildert vooral met het palet met brede halen die aan zijn werk een heel apart timbre geven. De tentoonstelling wordt geopend op 1 november en op 10 november wordt de kunstenaar uitgebreid gevierd. Dat gebeurt om 20 uur met een heel apart wildmenu. Belangstellen den kunnen voor deze vie ring en het ermee gepaard gaande festijn inschrijven op het nummer 053/ 80.51.30. Maar dan wel voor 6 november e.k. De tentoonstelling is op zaterdag, zondag en de feestdagen van 14 tot 22 uur en op vrijdag van 19 tot 22 uur geopend. Op de andere dagen op af spraak. De Galerij 't Hof te Puttens is gelegen aan de Wichelsestraat 20-22 te Lede. Aalst. Promotie voor Limburg aan de Aalsterse Dienst voor Toerisme in het Belfort op de Grote Markt (a) DE 3 KLOKKEN van langerthovestraat 1 st. gillis, damdermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 26 oktober: 1. Mare HOfmans en Mare De Decker, 2. Jan De Ridder en Werner Cornelis, 3. gelijk Her man De Cuyper en Marc Vereecken en Toon Van Tilborg en Karei Colpaert, 5. Hans Huybrecht en Bert Huybrecht, 6. Lucienne De Visscher en Paul Veldeman. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur stipt in het lokaal De Drie Klokken, Van Langenhove- straat 1 te Sint-Gillis-Dendermonde. Aalst. Zoals elk jaar worden de graven bedolven onder de bloemen. Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21,40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419 120.172 Hoofdredakteur S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bi) de Verantwoordelijke uitgever. D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Voor de VU-fraktieleider in de Oostvlaamse provin cieraad, Dendermonde- naar Herman Burghgra ve, moet de bestendige deputatie niet al te hoog oplopen met de begroting die werd voorgelegd. «Het is in geen geval een 'grand cru'» zo oordeelde hij. De begroting is een unicum: de koptabel spreekt van 1,27 miljard boni op een begroting van ruim 4 miljard. Dat is vol gens interpellant niet nor maal. Uit de toelichtingen blijkt dat de beleggingen 22 miljoen meer hebben opgebracht dan eerst was geraamd. Men kan zich dus vragen stellen bij het beheer van deze beleggin gen. Wat de provinciebe- lastingen aangaat, is er een mindere ontvangst van 70 miljoen, «maar de ontvangsten verliepen vlotter», zo zegt de pro vincie. Burghgrave zegt hierover dat 70 miljoen minder op een raming van 758 miljoen bijna 10 pro cent is en dat is veel. Ook hier heeft men zich dus lelijk misrekend. Een even slechte raming is ge maakt voor het provinci aal onderwijs, waar men 289 miljoen had voorzien voor het personeel en er slechts 124 heeft uitgege ven. Kortom, in de begro ting zitten nogal wat mis kleunen van formaat. Volgens Burghgrave heeft de Provincie hele maal niet goed gewerkt. «De deputatie begroot voor 1.000 fr., werkt na dien zeer voorzichtig en profiteert van haar molle- poot, ontvangt ondertus sen ook die 1.000 fr. en geeft zich met het uiter aard gunstig resultaat het merkteken goed gewerkt mee.» Volgens interpel lant heeft de Oostvlaamse burger gewoon teveel be lastingen betaald en die belastingen worden nu weer opgetrokken. Het teveel aan geïnde belas tingen kon men nog ver rechtvaardigen als ze dienden voor een nieuw eigen beleid, maar dat is er helaas niet, oordeelt Burghgrave in zijn kom- mentaar. Dat men over gaat tot de oprichting van een pensioenfonds, is geen pleidooi voor een goede werking. Men had dit al vele jaren eerder moeten en kunnen doen. Initiatieven Wat de toekomstperspek- tieven betreft, is er vol gens spreker niet zoveel te melden. In de sociale sek- tor vindt men daarover weinig konkrete gege vens. De tewerkstellings initiatieven worden toe gejuicht maar de vraag is of die dan wel passen in een provinciaal plan. Over sport, toerisme en rekreatie wordt met «mis- schiens» gesproken en op het vlak van de kuituur is er weinig of niets nieuws te melden. Op het vlak van het leefmilieu scoort de deputatie dan weer goed. Ofschoon men ook weinig konkrete dingen zegt. Over de provinciale waterzuiveringsbelasting zegt Burghgrave dat de provincie zich hierover zal moeten verantwoor den bij de burger. De burger zal waarborgen willen nebben voor «zui ver water», want tot op heden heeft hij maar wei nig resultaat gezien. En tenslotte de openheid van beleid die voor de VU- fraktie erop neerkomt dat er een openheid naar alle raadsleden toe komt, dat het kommissiewerk niet in vraag wordt gesteld en dat er een konkrete vertaling komt van de openbaar heid van bestuur. Provinciale belasting Zeer in het biezonder nam Burghgrave de ver hoging van de provinciale belasting op de korrel en vooral dan de wijze waar op PW-gedeputeerde Wille die had toegelicht. Die had het over «inkal- ving van het beleid», wat voor Burghgrave gelijk staat met een negatieve stijging. Volgens spreker moet de begroting een waarheidsgetrouw doku- ment zijn dat zo strikt mo gelijk moet worden uitge voerd. Anders dient ze tot niets. Er is geen garantie dat de resultaten die wor den voorgelegd juist zijn, aldus de VU-fraktieleider die zich de vraag stelt of men garanties heeft dat 1990 geen katastrofe zal worden. De «grand cru» die men serveert wordt al licht een banaal tafelwijn tje met azijnzure bij smaak. Helmut Lotti kinawen „oor Kindek Mijn fence om di Krokant keurt konijn. TV-Ekspres geeft je in extra overzicht alle sportprogramma's; alle popprogramma's; alle films en alle tekenfilms De meest komplete radio- en tv-programma's Nu ook met Véronique Blind voor woorden Heel wat kinderen zijn niet in staat te lezen. Gelukkig bestaan er oplossingen voor dit probleem Ingrid Berghmans heeft de wind in de zeilen De 'Antwerpse' periode van Will Ferdi Eksklusief voor de kinderen Suske en Wiske, Biebel, Tamba, 'tKijkertje 40 Gratis vrijkaarten voor de Diamond Awards Alle nieuws over al het Vlaamse talent

De Voorpost | 1989 | | pagina 16