PORT D'Hondt steelt opnieuw de show nam \alst leed veel balverlies Overdreven eindcijfers Walter Coen traint Robur Moerzeke 1/16 finales Beker van België Exit Ned Bulatovic bij Sint-Niklaas AA Gent de volgende tegenstander in de kompetitie Eendracht Aalst Nu ook Lozano onzeker De Voorpost - 3.11.1989 - 17 1/16 Finales Beker van België Lokeren - Lierse 2-0 Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.80 Sint-Truiden - Eendracht Aalst 3-1 Zoals wat in de lijn van de rerwachtingen lag, werd Een- racht op het Staaien te Sint- Truiden uitgeschakeld voor k bekerkompetitie. Cijfer- natig bekeken zou men kun- sen stellen dat de Ajuinen er 't Limburg nauwelijks bij te pas kwamen. Dat is echter «et waar. Achteraf bekeken zat er roor Eendracht meer in', ver telt ons oefenmeester a.i. Ed- dv Everaert. De thuisdoel- punten werden alle gescoord na dom balverlies en vermits Sint-Truiden op zulke mo menten naar een hoger ritme kan overschakelen, werd de rekening snel gemaakt. Toen het onmiddellijk na de rust 3-0 werd. vreesde ik echter voor een afstraffing. Mijn poulains konden echter genoeg karakter opbrengen om dat te vermijden.' Lozano werd na de rust in de kleedkamers gelaten en vervangen door Eeckhout. De Antwerpenaar kloeg over een lichte verrekking in de achterbil en de klubdokter vond het geraadzaam om hem ie laten rusten om verder on heil te vermijden. Het beker- avontuur anno 1989 is voor Eendracht achter de rug en het kan zich nu opnieuw kon- centreren op de nationale kompetitie, alhoewel met het uitva'len van Mandiangu de kern weer kleiner is ge worden. 'Ja als we in de komende weken denken niet verder te moeten knokken, zitten we zeker op een verkeerde golf lengte'. zegt coach Everaert. 'In het modern voetbal moet edere speler zich ten volle inspannen om zijn plaats in het fanionteam waardig te zijn. Wie dat niet voldoende opbrengt, valt uit de boot. We hebben al genoeg pretentie uitgestraald, dat moet nu voor de rest van het seizoen achter wege blijven.' Ondertussen blijft het uitkijken naar de terugkomst van Limpens en Van De Keere. Eerstgenoem de trainde nog niet met de groep mee maar hield het voorlopig bij individuele oefe ningen. Van De Keere, die eigenlijk nog geen enkele kompetitiewedstrijd betwist te. na zijn uitschakeling in de bekerwedstrijd tegen Hoog straten. verscheen wel tussen zijn strijdmakkers. Everaert wil echter de zaken niet force ren en de Gentenaar zal de gelegenheid krijgen het nood zakelijke wedstrijdritme aan te kweken. Ook met hem wil men overbodige risiko's ver mijden. In overleg en met het akkoord van het bestuur, is René Verniers opgestapt als trainer van de neo-eersteprovincia- ler Robur Moerzeke, Hij wordt opgevolgd door Walter Coen, een speler van Robur zelf, die voortaan de sportie- ye leiding zal voeren. De trainerswissel is uiteraay^ het gevolg van de ongunstige resultaten. Robur Moerzeke bekleedt de laatste plaats in de algemene rangschikking en won tot op heden geen enkele wedstrijd. (e.g.) Na schitterende wedstrij den tegen KV Kortrijk en KV Mechelen heeft keeper Dan ny D'Hondt ook tegen Lierse zijn ploeg rechtgehouden. In de jongste zes partijen moest de Lokerse defensie zich slechts tweemaal gewonnen geven. Meer nog. in de vorige vier matchen slaagde de tegenstander er niet in D'Hondt te verschalken. Het lijkt er dus op dat Lokeren eindelijk zijn klasse-keeper heeft ontdekt. Wie in de vori ge twee kompetitiematchen minstens twee punten pakt voor zijn ploeg, die mag toch wel eens gelauwerd worden. Ook de Pier, aan wie wij langs deze weg veel beter schap toewensen, lijkt zijn vervanger te hebben gevon den: de jonge, van Geel over gekomen Rudv Hoes, kwijt zich uitstekend van zijn on dankbare taak. Mits het weg werken van een paar schoon heidsfoutjes (vooral in de tweede helft) wordt hij even spelbepalend als zijn ongeluk kige voorloper. Vooraan was het Lokerse elftal ook gewijzigd: Taibi was geblesseerd en werd ver vangen door John Etim. De eveneens onbeschikbare Naudts moest de plaats rui men voor Meszaros. Alles bij elkaar een gehan dicapt Lokeren dus, dat in het veld moest tegen Lierse. Deze ploeg kon in zijn type-opstel ling van start gaan, zodat de opdracht van de Waaslanders - de geelzwarten elimineren - er niet gemakkelijker op werd. Zoals te verwachten was, werd er de eerste twintig mi nuten ordeloos en paniekerig gespeeld. Geen van beide ploegen was bereid aanvallen de risiko's te nemen, uit angst met ehi snelle counter afge straft te worden. Wat we te zien kregen was zeker geen cup-match maar eerder een degradatieduel. Ook de niet al te talrijk opgekomen toe schouwers (zo'n 3000) hielden zich afzijdig, wat deze kale uit zijn broek hing... Dit was het enige vermeldenswaardi ge feit van het wedstrijdbegin, Na 20 minuten kwam er dan toch wat leven in de brouwe rij. toen Stalmans een fraaie opening kreëerde voor Sam son, die echter op een Liere naar besloot. Enkele minuten later was het opnieuw Samson die de geel-zwarte verdedi ging openreet maar er was niemand om de klus af te maken. Daarna begon Lierse zelfs te drukken op de Loker se defensie. Dankzij de eens te meer uitstekend spelende Danny D'Hondt werden doel punten vermeden voor o.a. Zovko en Segers. Ei zo na hadden de trikolores vóór rust nog het deksel op de neus gekregen. Blijkbaar had trainer An- thuenis zijn manschappen kunnen opladen want na de pauze was Lokeren duidelijk de betere ploeg. De kombina- ties werden vloeiender en de Waaslanders drongen steeds nadrukkelijker hun wil op aan hun opponenten, die op eigen helft werden weggedrukt. Toch duurde het zo'n twin tig minuten voordat Lokeren ook daadwerkelijk een kans kreeg. Geens loste toen een schot dat echter gemakkelijk werd gepakt door keeper Rondags. ooit één van de gro te beloften in het Belgisch jeugdvoetbal. Lokeren had de weg gevonden naar de Lierse kooi en enkele minuten later was het wél raak: Myyry, niet bepaald schitterend spelend, opende mooi op Stalmans (de beste veldspeler bij Lokeren), en deze swingde zich een weg tot in het doel waar hij de bal met een vanzelfsprekend ge mak deponeerde. Eindelijk was de ban gebro ken voor de thuisploeg die alle kompleksen van zich af schudde en met grote precisie het counterwapen toepaste. De Lierenaars wisten niet meer waar ze het hadden. Vooral Myyry, eindelijk wak- kergeschud, en Meszaros wa ren gevaarlijk. De ingekomen Beveren - Heultje 4-1 Een moegestreden derde klasser kreeg in de laatste !»ee minuten van de wed- orijd nog twee doelpunten Uitgesmeerd. Het verdikt viel daardoor voor een bijwijlen eoed kombinerend Heultje echt te zwaar. Beveren blijft de beker maar op Freethiel «as de vreugde om de 4-1 Kge toch maar klein. Beveren lootte voor de zes tiende finales van de Belgi sche voetbalbeker derdeklas ser Heultje en die tegenstan- ler lokte naar Freethiel am per 1250 toeschouwers. De afwezigen hadden trouwens ongelijk want Heultje bewees dat het niet toevallig mee vooraan zit in de moeilijke derde klasse B. Beveren van zijn kant kon gelukkig zijn 'slechts' een derdeklasser par tij te moeten geven. Bij Beveren ontbraken Pfaff, Volckerick en Van Vos- sem maar deed Van der Hey- den zijn wederoptreden. Ed win Van Ankeren liep er dus ook bij maar de Nederlander vond toch weer de goede draai niet. Heultje bleek met Albert Van Den Bergh, vroe ger bij Lierse. en vooral de rumoerige Smets twee klas- bakken in de aanval te heb ben en Beveren moest het eerste kwartier de pionnen wat anders plaatsen. De Waaslanders drukten wel maar gevaar bleef voorlo pig uit en de verdediging van Heultje had nauwelijks moei- Tweedenationaler Sint-Niklaas wisselt momenteel van trainer zoals jij en ik van broek verwisselen. Bij de voorstelling van het nieuwe seizoen was Paul Theunis nog de man die wonderbaarlijke ideeën had over voetbal maar toen de kompetitie nog goed en wel op gang moest gebracht worden zat brave Pol al terug in Limburg werkloos in de late zomerzon. Geen nood want Ned Bulatovic was de man die ervaring én rust zou brengen in het Sportkring-Excelsior-huishouden. De kompetitie begon en de resultaten waren niet goed maar toch ook en vooral niet slecht te noemen. Toch werd Ned Bulatovic afgelopen zondagvoormiddag op de hoogte gebracht door voorzitter De Cock dat hij zijn boeltje mocht pakken. Zaterdagavond had Sint-Niklaas nog wel een vriendschappelijke wedstrijd verloren in Oostende met 4-2 maar of dat nu de oorzaak zou geweest zijn van het ontslag moeten we u nog schuldig blijven. Wat we wél weten is dat Luc Van Haver, tot nu toe hulptrainer en voordien trainer bij Excelsior, de fusiehelft van Sport kring, samen met Chris Van Puyvelde (jeugdkoördinator) en voorheen trainer van FC Gerda de trainingen zullen leiden en dat Sportkring in alle rust zal uitkijken naar een trainer die vrij is én bereid wordt bevonden om samen te werken met Sportkring-Excelsior. Alleszins een te volgen story. (M.S.) I te om goed gesloten te blij ven. Toch duurde het slechts een kwartier voor Beveren op voorsprong kwam. Herreman bediende Van Der Heyden die haast moeiteloos scoorde. Heultje liet zich niet van de kook brengen en het tweede kwartier was zelfs voor de Antwerpenaars die met scho ten van Van Den Bergh en Geens doelman Rosez in ver legenheid trachtten te bren gen. De toen verdiende ge lijkmaker kwam er niet en voor rust had Beveren mak kelijk op 2-0 kunnen komen wanneer Herreman, de jon gen heeft ongetwijfeld voet baltalent, de bal naar de vrij staande Van Ankeren had ge schoven. Bij de pauze wisselde Pau wels Kusto voor Carette maar Heultje bleef toen toch een tijd de dominerende ploeg. De enorme inzet werd ten slotte ook beloond toen Geens hard door de verdedi ging knalde. Net voor het uur leek Heultje trouwens nog meer te willen maar de hoog moed van de derdeklasser werd toen door Van Kessel afgestraft. Even nog reageer de Heultje en invaller Obo- balfo miste nipt de gelijk maker. Pas in de slotminuten kon Beveren definitief afstand ne men. Eerst Carette en nadien Herreman maakten in twee minuten tijd het verdikt voor een verdienstelijk Heultje echt te zwaar. Trainer Rik Pauwcis kon opgelucht de frisse pint aan de lippen brengen. 'Beveren blijft in de beker maar het was beven en bibberen. Tegen een derdeklasser moet voortdu rend gedrukt worden en de perioden dat ons middenveld de teugels wat losser liet kre gen we het inderdaad moei- Hrc;o Aerts Lokeren - Lierse 2-0. Samson mocht in de 77'min., na een fout op Krajisnic de penalty trappen en Lokeren leidde met 2-0, wat meteen de eindstand was (Ids) Lierse de betere ploeg) was deze overwinning verdiend te noemen. Dat Lokeren-Lierse een faire wedstrijd was hoeft geen betoog, want scheids rechter Costantin moest geen enkele speler de gele kaart tonen. Wie de losse handjes van de heer Costantin kent. weet wel wat we bedoelen... Lokeren plaatst zich tussen de zestien laatste ploegen die nog in strijd zijn voor de Bel gische beker. Bij die zestien zitten er nog vier tweedeklas sers en zelfs twee derdeklas sers (waaronder Aarschot, dat RC Mechelen elimineer de), zodat de kans dat de trikolores de kwartfinales be reiken vrij groot is. Ander zijds zijn de grote kleppers ook nog present. Anderlecht en KV Mechelen garanderen echter wel een groot aantal toeschouwers. Indien Loke ren uitkomt tegen één van deze twee, dan zal alvast de kassier glunderen. Tenslotte mogen we ook niet vergeten dat lastige ploegen zoals Stan dard en Club Luik ook nog in de running zijn voor de op Lokeren - Lierse 2-0. Myyry lag aan de basis van het eerste ^én na belangrijkste voetbal- Wase doelpunt. Stalmans zou scoren (Ids) trofee in ons land. Vele Loke- raars zijn het débacle van vo- zijn taak en maakte er 2-0 „g jaar tegen Standard noe van. Op basis van 75 minuten njet vergeten veldoverwicht (enkel het kwartier vóór de rust was Tom De Ba, kek Lokeren - Lierse 2-0. Ludo Geens knalt op doel maar keeper Rondags kan ingrijpen (Ids) wedstrijd nog kleurlozer Krajisnik (77' voor John maakte. De 'hoogtepunten' Etim) werd in de allerlaatste r waren dan ook schaars: geluk- minuut nog neergelegd en kig was er nog scheidsrchter daar deze overtreding in het Costantin. de boeman van el- strafschopgebied werd ge- ke speler, die in de 9e minuut maakt, was een penalty het de Lierenaar Segers berispte logische gevolg: Samson omdat diens shirt wat te ver kwijtte zich uitstekend van Gent en Lokeren hebben veel gemeen: het zijn allebei Oostvlaamse ploegen, daarnaast kennen ze dezelfde ups- and-downs in het klassement (Gent evolueerde op enkele jaren tijd van een ploeg die een Uefa-ticket behaalde, tot een tweedeklasser om daarna terug te komen). Dit seizoen bevinden beide teams zich in het peloton van de midden moters in eerste klasse. Als we ook nog vermelden dat Gent een 2-0 behaalde tegen Beerschot in de Beker (een identieke uitslag als Lokeren tegen Lierse). dan volstaat het met te zeggen dat het voor de trikolores geen sinecure zal zijn te winnen bij de Buffalo's. Toch is dit een zoveelste test om de positieve uitslagenreeks van de jongste weken kracht bij te zetten. (t.d.b.) Eendracht Aalst staat zondag a.s. weer voor een zware opdracht. Tegenstander RWDM, vorig seizoen uit onze hoogste nationale afdeling getuimeld, koestert de ambitie om zo snel mogelijk, en liefst nog volgend jaar, te promoveren. Eendracht daarentegen wacht nog steeds op de ommekeer. Maar of dat al voor de eerste weken is. valt af te wachten, vooral nu ook Mandiangu is uitgevallen wegens een heelkundige bewerking aan de meniscus en Didier Wittebole nog niet op zijn normaal niveau speelt. Tijdens de afgelopen week waren er nog meer alarme rende berichten op te rapen in het trainingskamp. In de eerste plaats was Limpens nog niet komen opduiken uit zijn blessuretijd, en ook Lozano kreeg omwille van een spierverrekking een drietal dagen rust van de dokter, 'Ik hoop hem tegen zondag te kunnen rekupereren. want anders zal ik verplicht zijn jong bloed in de Een- drachtrangen te spuiten. Probleem blijft de bezetting van het middenveld. Het zal een kenner niet ontgaan zijn dat Eendracht daar heel wat beweging mist en aan balrekupe- ratie tekort schiet. Voor de rest blijft er niets anders over dan hard verder te werken', aldus oefenmeester a.i. Eddy Everaert. VELDRIJDEN Veldrijden. Tijdens de cross in de Boonwijk schrikt ex-prof Etienne Van Der Helst even bij het nemen van deze moeilijke hindernis (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 17