Haasdonk op het goede pad nr. f. Sportklubs van Temse op bezoek bij schepen Dirk Deferrere scoort, daarna gekwetst Voetbalkalender wmtm Jm Wieze geraakt niet uit het slop De Voorpost - 3.11.1989 - 19 Derde provinciale Waasland - Dendermonde In deze reeks blijven na negen speeldagen Lokerse S.V. en Ste- kene Sportief de lijstaanvoer ders. Stekene Sportief bleef zon der nederlaag in Overmere waar de plaatselijken overwonnen werden en Lokerse had het dit maal iets moeilijker met een allesgevend Heikant. Zele maar won ondanks alles toch nog ver diend. Nog bovenaan de tabellen kon ook Grembergen zich hand haven na een mooie zege tegen St.-Gillis-Waas. Achter Grember gen valt er dan een kleine kloof omdat daar enkele toonaange- vers het lieten afweten tijdens voorbije speeldag. Rapide Leb- beke ondervond heel wat tegen stand in Sombeke waar de plaat selijke White Stare probleem loos wonnen en ook Bazel zag zich zonder puntenwinst terug keren van 't Ster Waas Red Star Haasdonk als herboren leek en Bazel voor een voldongen feest plaatste. Buggenhout voert de middengroep aan maar het moest daarvoor op deze negende speeldag wel water en bloed zwe ten bij Wieze waar de plaatselij ke dicht bij hun eerste puntje waren in dit seizoen. Klein Laar Vrasene schakelde F.C. Gerda uit voor de twee punten en herle ving Vrasene verloor na een har de wedstrijd in St.-Gillis Dender monde waar de plaatselijke gou den punten toevoegden aan hun totaal Red Star Haasdonk 2 E. Bazel 0 Haasdonk dat nog altijd zonder Van Leuvenhage en Kris Steve- linck moet aantreden heeft on der het waakzame oog van trai ner Verheven een opmerkelijke zege weten te behalen, tegen gebuur Bazel. Wordt het voor de mannen van 't Ster een zege van de heropstanding dat antwoord moeten wij u voorlopig nog ont houden maar wees er maar ze ker van dat Haasdonk op revan che belust is. Na een studieron de van een kwartiertje was het na 18 minuten toch raak toen Jean-Marie Engels krachtig uit haalde en zijn schot gedreven door de felle wind op het been van Ba/.el verdediger de Dijcker afweek waarna het indoel ver dween voorbij een verraste de Kerf. Bazel replikeerde nog wel even langs Janneke De Smedt die een poging net over de Haas- donkse kooi deed belanden maar het was toch hoofdzakelijk Haasdonk dat zijn wil opdrong aan de bezoekers. Wat vooral duidelijk was in deze partij was het feit dat Haasdonk nu gretig gebruik maakte van de flanken iets dat in het verleden te weinig gebeurde en waardoor de spit sen onvoldoende gesteund wer den. Kort voor het einde van de eerste helft zou Haasdonk dan bijna de voorsprong weten te verdubbelen toen een vrije trap van Kenny Van Spittael buiten bereik van de Kerf op de paal belandde. Kort na de rust dan weer bezoeker De Dijcker die zijn maats moest bijstaan opeen schot van alweer een bedrijvige Van Spittael nadat Van Der Jeugd getekend had voor de voorberei ding. Het bleef andermaal 1-0 maar één ding stond vast er hing nog doelgevaar in de krachtige lucht. En ja hoor na een goed uur spel was het weer bijna raak voor de thuisploeg. Op een hard schot van Steven de Jonghe kon doelman De Kerf van Bazel niets andere dan de bal wegduwen. Het leder kwam zo bij Van Spit tael terecht die naar doel richtte, maar de bal kwam tegen de dwarsligger terecht. Het was echter maar uitgesteld voor Haasdonk want met nog een kwartier te spelen was het dan toch raak. Zij het weer op zo'n eigenaardige manier want weer was er een bezoekend hoofd nodig om de bal voorbij De Kerf te krijgen. Een afstand schot van DirkMaes kwam zo op het hoofd van de Dijcker terecht en verdween voor de tweede maal buiten bereik van De Kerf in de Bazelse kooi. 2-0 en de thuisploeg natuurlijk nu zegeze- ker. Bazel stelde daar wel nog tegenover op de 91" minuut een gevaarlijke kopstoot van Hooft- man maar ook thuisdoelman De Roos deed zijn reputatie alle eer aan door het leder klemvast te houden tot de scheidsrechter een eind maakte aan deze partij, waarbij we nog onthouden dat thuisverdediger Flip De Smedt een feilloze partij weggaf. S.K. Overmere 0 Stekene Sportief 2 In een wedstrijd zonder hoogte punten heeft Stekene Sportief een nieuwe zege weten te beha len tegen een zich sterk verdedi gend S.K. Overmere. De thuis ploeg was aanvankelijk even sterk als de leiders in deze reeks maar toen de fysiek van door slaggevende aard ging zijn diep in de tweede helft nam Stekene dan toch afstand van de thuis ploeg. De bezoekers waren het er echter allemaal over eens dat dit Overmere beneden haar waarde gerangschikt staat terwijl zij zelf jubclenden omdat het nu al de negende wedstrijd op rij was dat de nederlaag niet meer gekend werd. Stekene vertrok vrij vlug aan de ze wedstrijd waarin de wind ook een woordje mee kwam praten. Patrick Merckx probeerde het dan maar vanop afstand en toen zijn knal juist naast vloog leken de gasten gelanceerd, maar net toen dat dreigde te gebeuren viel Eddy Zaman uit met een kwet suur en moest Frank Merckx inkomen in zijn plaats. Dat ont regelde weliswaar toch de bezoe kende organisatie want nadat Denniesse en Chris Vlyminck net iets te kort kwamen om de score te openen kwamen de pa lingboeren een eerste maal de neus in de wind steken. Overme re dat van windvoordeel kon profiteren in deze eerste helft kwam na een halfuur dan ook dicht in de buurt van de Steken- se kooi. Doelman van de Wiele moest zelfs een eerste maal de handen uit de mouwen steken op een mooie poging van De Medts die in de kruising dreigde binnen te gaan. Ook eenzelfde trekbal van Vermeulen zorgde voor gevaar aan de Stekense kooi maar het gevaarlijkst leek toch reaktie van Rasschaert op een vrije trap gegeven door Jef Ver meulen waarbij van de Wie- Ie nog net de bal kon wegtikken voor de genoemde thuisspist. Stekene, dat dient gezegd, beef de op het einde van deze eerste helft zo erg dat het een wonder mag heten dat de thuisploeg niet tot scoren kon komen. Want na dat kapitein Christiaens en de Backer ook al dicht bij het ope ningsdoelpunt waren diende be zoeker Frank Merckx de beste thuispoging van Jef Vermeulen van de lijn te redden alvorens de beide elftallen aan rusten toe waren. Na de pauze dan toch nog eest Overmere dat via een hoek schop bijna op voorsprong kwam langs Rasschaert maar toen de wedstrijd een uur ver was kon Stekene dan toch uit eindelijk de fakkel overnemen. En het was hoe ongelooflijk ook meteen raak voor de bezoekers. Waegemans gaf een hoekschop op het hoofd van Yves Michelet en Rogiere was geklopt in het thuisdoel. 0-1 na 58 minuten. Stekene voelde zich nu bere sterk en gedreven door middel wilde het nog meer. Doch veel meer dan veldoverwicht kon de bezoekende ploeg op dat mo ment van de wedstrijd niet af dwingen. Het was pas in de slot fase dat duidelijk werd dat Ste kene door zijn sterke fysieke kracht zo hoog in de tabellen staat. Vooral de sterke techni sche aanwinst Denniesse kon met twee mooie bewegingen evenveel keer zijn maats aan het werk zetten. Doch Pascal Merckx én Verdonck misten een verdubbeling van de score. Toch dient gezegd dat Overmere zich niet bij deze situatie kon neerleggen en Van De Wiele diende waakzaam te zijn én te blijven want nadat eerst De- medts nog eens dicht bij een doelpunt was kon nadien Van de Wiele bijna vissen wanneer een te korte terugspeelbal van Frank Merckx via het doelhout in hoek schop ging. Yves Michelet kreeg nog geel wegens spelbederf en de daaropvolgende vrije trap van Rasschaert werd andermaal door Van De Wiele gered. De thuisploeg probeerde dan in de slotfase van de wedstrijd nog maar eens alles op alles te zetten en daarbij de buitenspeltaktiek toe te passen. Stekenaare Ver donck en Denniese liepen daar dan geregeld in. Toen Demedts en Christiaens dan vooraan uit geblust waren kon Stekene langs de ingekomen Luc De Saeger voor Chris Vlyminck dan Dirk Gekhiere lanceren in de slotmi nuutvan deze wedstrijd. Gekhie re werd dan toen hij oog in oog kwam met thuisdoelman Ro giere gepakt door deze laatste en de logische strafschop werd door Denniesse omgezet waardoor de eindstand al met al nog bepaald werd op 0-2 in het voordeel van de bezoekers. Stekene Sportief moet nu zondag dan naar Grem bergen afreizen voor een uiterst gevaarlijke uitstap. Wordt ook deze klip omzeild dan mogen we gaan aannemen dat Stekene Sportief toch een ernstig kandi daat wordt voor de eindafreke ning. W.S. Sombeke 4 Rapide Lebbeke 1 Het werd in Sombeke een boeiende wedstrijd met veel doelgevaar langs beide zijden. Was vorige speeldagen bij Lebbe ke Benny Rogiers in zijn dagje dan was dat nu Rudy Seghere bij de thuisploeg die in de tweede helft met een hatrick zijn ploeg een ruime zege schonk in deze partij. Sombeke startte nochtans niet zo denderend aan deze wedstrijd want de gasten konden reeds na een 5-tal minutenlangs Van Cau- ter een eerste maal thuisdoel man Aendenhof bedreigen. Twee minuten later was het zelfs bijna tweemaal raak voor Rapide in dezelfde fase. Eerst was het Geert Carlier die met een knap pe kopstoot de lat trof en in de rebound kon de kleine Ringoet bij de bal maar diens schot werd door thuisverdediger De Kimpe op de lijn gered. En Lebbeke bleef nog gedurende het eerste kwartier de gevaarlijkste ploeg. Carlier zou op zijn beurt nog eens dicht bij een doelpunt ko men maar Aendenhof was ge lukkig voor Sombeke telkens Pa raat. Na dat eerste wervelende bezoekend kwartiertje kwamen de gastheren dan eindelijk ook in de wedstrijd. Het was Jo Wij- meerech die een eerste maal de bezoekende doelman op de proef stelde zonder resultaat evenwel. Doch daar kwam vlug verande ring want na 25 minuten mocht de thuisaanhang een eerste maal juichen. Op een hoek schop van Van Eyck kon Dirk Van Buyten de bal mooi onder de kruising binnen koppen. 1-0 voor Sombeke. Nog geen minuut later lanceerde Aubroeck dan een eerste maal Rudy Seghere maar diens schot ging nipt over de bezoende kooi. Na dit werkelijk fantastisch openingskwartier werd het terug gelijkopgaand maar grote doel kansen bleven evenwel uit. Het was dan ook wachten tot kort na de herneming om de wedstrijd te zien ontplooien in al zijn pracht. Sombeke nam van bij de start van de tweede periode het heft in handen maar het was toch weer Lebbeke dat via Van Cauter op de 53" minuut weer een uitstekende kans had. Van Cauter's schot ging nipt over het Sombekse doel buiten. Kort na deze feiten kwam dan Rudy Seg here naar voor. Hij werd in de 60" minuut dan ook de diepte ingestuurd en toen Rudy alleen nog de bezoekende doelman voor zich had omspeelde hij de ze om mooi een tweede thuis- doclpunt tegen de netten te du wen. Lebbeke gaf zich echter in eerste instantie nog niet gewon nen want de daaropvolgende be zoekende aanval was ook me teen raak toen Geert Carlier op zijn beurt een hoekschop voor bij Aendenhof kon koppen. 2-1 na 68 minuten. En ei zo na kwamen de bezoekers zelfs te rug tot 2-2 want toen Geert Car lier kon uitbreken kort na zijn doelpunt na een foutje van Yvan Baert vreesde men voor het erg ste. Baert herstelde echter zijn fout en ontfutselde Carlier al snog de bal voor deze kon af drukken. Enkele ogenblikken later gaf Seghere dan alweer op een snelle uitbraak de bezoekes de doodsteek door een derde thuisdoelpunt te scoren 3-1 na 75 minuten. Lebbeke probeerde nog met een groot slotoffensief iets van de meubelen te kunnen redden maar de thuisaanval kreeg hier door vrije baan en nadat Johan Baert tot twee maal toe op de dwarsligger had gekopt was het de snelle Rudy Seghere die met een derde doeipunt in deze wed strijd de ruime 4-1 eindcijfers op het bord wist te brengen, in deze prachtige wedstrijd die de vele opgekomen supporters zeker kon plezieren. Lokerse 1 Heikant Zele 0 AI hoewel Lokeree S.V. wel door lopend de meerdere was in dit duel met Heikant is het geen afgetekende zege geworden. Fa len bij de eigen spitsen en een moedig verweer van het bezoe kend Heikant waar de inzet weer optimaal was na de mindere prestatie's van de vorige weken lagen aan de basis van deze krappe zege. Nochtans stond de einduitslag reeds vrij vlug op het bod. Na een 10-tal minuten kon een combi natie tussen Baert en Lieven De Keyzer bij de thuisploeg mooi afgerond worden door deze laatste. Lokeree speelde op dat moment tegen de wind in en het beloofde dus een harde dobber te worden voor Heikant. Dat was ook zo want de thuisaanvallere lieten niets in het onverlet om de rood-gele defensie te bestoken. Doch het dient gezegd dat jon gens als Costa Vervaet niet in hun dagje waren. Het grootste gevaar bleef bij Lokerse dan ook komen uit de tweede lijn met De Keyzer en Catrysse maar doel man Van Doorselaer werd toch niet zo zwaar belaagd als ge vreesd. En na de rust zou men zelfs geneigd geweest zijn dat Lokerse de krappe voorsprong wilde ver dedigen tegen een nooit aflatend Heikant dat niet zo veel talent tussen de lijnen had maar dat dankzij die grenzeloze inzet wist weg te werken. Bij Heikant was het vooral Benny Van Lokeren die samen met Marc Van De Velde aanvallend iets probeer den Ook Dirk Van Puymbroeck en Dirk Hestere met een poging die juist naast het doel van Van Heckke belandde waren opmer kelijke bezoekers die zich moei lijk bij de kleine nederlaag kon den aansluiten. Want dat is het tenslotte geworden voor Hei kant. Ondanks hun goede wed strijd moesten zij Lokerse toch laten voorgaan door dat vroeg gescoorde doelpunt. Marc STEVELINCK Aangaande de vele klachten die gerezen waren omtrent de infrastruktuur van sporthal Tilroda ontving schepen Mare Cordeel onlangs een delegatie van enkele sportklubs die dage lijks met enkele mankementen gekonfronteerd worden in sporthal Tilroda. Belangrijkste punt op de agenda was natuur lijk de (warm)-watervoorziening in de doucheplaats, waarna, hoe ironisch ook, melding gemaakt werd van te véél water op het dak van de sporthal. Het dak lekt als een zeef en stemmen gingen dan ook al op om de sporthal een naamswijziging toe te brengen iets zoals: «In de vier emmers»! Omdat die emmers aan het plafond bevestigd waren. Schepen van Sport Cordeel heeft al die klachten aanhoord en bij het ter perse gaan kon al vernomen worden dat voor wat het (lak betreft de grootste problemen opgelost waren Geen naamsverandering dus, en ook voor de doucheplaats zullen de nodige maatregelen getroffen worden op zéér korte termijn. Verder wilde de schepen van sport nog kwijt dat de werken aan sporthal Temsica goed opschieten maar dat hij de openstelling slechts zal toelaten ten vroegste in de maand augustus "90. Het kan, nog steeds volgens schepen Cordeel, wel vroeger maar dat gaat dan ten koste gaan van de nieuwe ultra moderne vloer die wordt aangebracht Eerst was inderdaad gedacht aan een gedeeltelijke openstelling in februari e.k, maar dan kan volgens Mare Cordeel alleen maar de sportvloer zwaar beschadigd worden. Vandaar zijn beslissing. Wel mogen de reservaties voor volgend kompetitie-seizoen in sporthal Temsica gewoon door gang vinden en zal sporthal Temsica een nieuwe parel worden op de Temse sportkroon. Dat lijdt natuurlijk geen twijfel want zeg nu zelf welke gemeente kan een dergelijk sportpakket aanbieden als Temse? Met zijn drie sporthallen, in Temse, Tielrode en Steendorp en het prachtige sportstadion in de Schoolstraat voor openluchtsporten, een voorbeeld voor alle gemeenten. Marc STEVELINCK le Nationale AA Gent-Lokeren (Gemay) Beveren-FC Luik (Van Driessche) 2e Nationale Sint-Niklaas-Diest (Laenens) RWDM-E. Aalst (Ancion) 3e Nationale E. Zele-Union (Vangompel) Bevordering Moeskroen-VW Hamme (Cauchies) J. Lede-Aalter (De Ruyck) le Provinciale SK Lebbeke-Temse (Eeckeman) Kallo-Geraardsbergen (Van der Eecken) Robur-Olsa (Mejor) E. Meldert-KAVD (Vervaeke) Denderleeuw-Mclsele (Lievens) 2e Provinciale A Klinge-De Pinte (Polfliet) Kruibeke-St. Kruis-W. (Santon) Kemzeke-Oostakker (Veretraeten) 2e Provinciale B Baasrode-Borsbeke (Melkebeeck) St. L. Houtem-TK Meldert (Meganck) SK Aalst-Ronse (De Tollenaere) 3e Provinciale B Serekamp-Zwijndrecht (Teugels) Massemen-Schellebelle (Van Damme) Edcboys-Oosterzele (De Corte) 3e Provinciale D Heldergem-Doggen (De Mesmaecker) Erembodegem-Mecrbeke (Dillis) Gijzegem-St. Denderleeuw (V.d. Moortele) Edixvclde-Aaigem (Van Imschoot) Erpe-Mcre (Keeretok) Kcrksken-Hofstade (Drieghc) Hcrzele-W Mooreel (Boeykens) 3e Provinciale E Haasdonk-Heikant (Raveel) St. Gillis -D.-Gerda (Van de Moortere) Grembergen-Stekene (Gautier) Buggcnhout-Bazel (Van der Stylen) St. Gillis-W-Vrasene (Van Laere) Klein Laar-Sombeke (Van Bogaert) SK Overmere-R. Lebbeke (Boone) Wieze-Lokeree (Rcyniere) 4e Provinciale D Ede-FC Aalst (Gelas) Oordegem-Woubrechtegem (De Block) Erondegem-Buret (Verhelst) Vlierzelc-Terjoden (De Bleser) 4e Provinciale G Schoonaarde-SK Kalken (Marchand) HO Kalken-Berlare (Heirbaut) Appels-Baardegem (Van de Graef) Lutterzele-Val. Overmere (De Wilde) S. Moorsel-Smetlede (Verhoeye) Boonwijk-Opstal (Holvoet) Opdorp-Herdereem (Coppens) Wicheien-Oudegem (Delmotte) 4e Provinciale Daknam-Sinaai (De Beelde) Tielrode-Rupelmonde (Van Lombergen) St. Pauwels-Verrebroek (Behiels) Waasmunstcr-Meerdonk (De Witte) Mocrbeke-White Boys (Mattheeuws) VK llamme-Kieldrecht (Heerwegh) SK Lokeren-Eksaarde (De Vos) Straatje-Hoogeindc (Maes) Grembergen - Sint-Gillis-W. 1-0. Ook Fobé tvaagde met deze kopstoot zijn kans op het bezoekende doel. Via de dwarsligger ging deze poging buiten (vh) Grembergen - Sint-Gillis-W. 1-0. Zelfs vanuit deze vrij moeilijke positie kon Hans Burghgrave deze bal nog voorzetten (vh) Grembergen-Sint-Gillis-Waas:l-0 S.K. Grembergen leverde op eigen veld een goede verrich ting en dwong vooral na de kampwisseling het meester schap af. In die periode kwa men de lokalen tot scoren langs Dirk Deferrere die zich net iets sneller toonde dan de bezoekende doelman. Even later werd diezelfde Deferre re gewond en moest worden vervangen door Kurt De Leenheer. - Ik meen dat we een ver diende zege behaalden, zegt voorzitter Herman Burghgra ve. In de eerste helft werd er al behoorlijk gespeeld, al was het niet altijd gemakkelijk met die felle wind die dwars over het veld stond. Veel kan sen werden er in die periode niet geschapen. Laat mij toe te stellen dat de 0-0 op het bord aan de rust een juiste Robur Moerzeke Laureys, Nimmegcers. Ver- helst, Fons en Luc Vercauteren. Van Geyte, De Malsche, Huyle- broeck. Wuytack. Van Moerzeke. Ringoot (Gino Raemdonck. Ost. Van Den Eede). Eric De Decker en Marc Van Keer zijn geschorst Lemmcns. Verheyden en Van Hamme zijn onbeschikbaar De ploeg: Baert. De Cock. Mi- chiels. Van Dorpe. Van Der Vre- ken, Pietcrs. Schelckens. De Troetscl, Bert Mocns, Ivan De Man, De Leeuw (Michel De Man. Van Lancker. Wouters). weergave was van hetgeen voordien werd gepresteerd. Na de hervatting waren wij de betere ploeg, wat zich trou wens in een paar kansen en een overwicht zou vertalen. We verwierven uiteindelijk een doelpunt dat voldoende bleek om de volle winst aan huis te houden. Jammer is wel dat Dirk Deferrere een kwetsuur opliep. We zullen hem wellicht een paar weken moeten missen. Daar komt bij dat Johan Dierickx drie weken straf moet uitzitten. Het wordt dus de komende weken niet gemakkelijk. Nu zondag met Stekene op be zoek wordt het zeker en vast knokken om opnieuw eigen aar van twee punten te wor den. E.G. Grembergen - Sint-Gillis-W. 1-0. Grembergenaar Fruyt- hof probeert naar doel te koppen (vh) FC Wieze-Buggenhout: 1-2 FC. Wieze is op weg naar vierde provinciale. Dat kun je zonder meer stellen, wan neer je een blik werpt op de algemene rangschikking. De ploeg van voorzitter Moens behaalde tot nu toe geen overwinning en de kloof met andere teams groeit. - Het zal zeer waarschijnlijk een moeilijke opgave worden om stand te houden, meent de voorzitter van FC. Wieze. Nochtans is het zo dat we geen slecht voetbal produce ren. We kunnen gewoon geen gewicht in de schaal leggen. Afwerkers hebben we niet in onze rangen, anders hadden we al punten gesprokkeld. Stel nu vorige zondag. Na een halfuur verwenen we een voorsprong na een degelijke verrichting. De hoop op winst was gewettigd. Snel na de hervatting kregen we het dek sel op de neus en even later volgde een tweede doelpunt. Metéén was de adem hele maal afgesneden. In de Buggenhoutse voetbal kringen heerste uiteraard een gunstige stemming. We behaalden een verdiende overwinning, zo werd daar gezegd en rukken inmiddels verder op in het peloton. On ze jonge ploeg doet het goed. beter dan aanvankelijk was verwacht. D.E.D.

De Voorpost | 1989 | | pagina 19