Bomauto ontploft in Aalst VKeekbïèd van Dender- limit-ei Seheldestreek Heemkundige Kring van Erpe-Mere verliest medestichter De Voorpost l_C Or Omstreeks 2.00 uur ontplofte in de Binnenstraat te Aalst straat, waar de auto van de heer Van den Berghe De rijkswacht werd te'ef°- een auto. De hele buurt was door de hevige knal geparkeerd stond. Die auto werd totaal vernield. Men nisch op de hoogte gesteld onmiddellijk wakker en zowat alle ruiten in de straat vermoedt dat onder de wagen een springtuig werd van de ontploffing om eineen aan diggelen. De ontploffing deed zich voor geplaatst. streeks 2.17 u. Ook de enkele meters van het kruispunt Binnenstraat-Slot- brandweer werd op de hoogte gesteld van het ge beuren en kwam snel ter plaatse, maar moest zich beperken tot het bij elkaar vegen van het vele gebro ken glas. Wat er precies is gebeurd staat nog niet vast. De heer Van den Berghe was met zijn auto op Allerhei- gen in de loop van de na middag naar het kerkhof gereden en had bij zijn terugkomst zijn wagen in de omgeving van zijn wo ning in de Binnenstraat ge parkeerd. Daar was de wa gen de hele avond en nacht blijven staan. Waar om er precies onder die wagen een springtuig werd neergelegd, of het om een springtuig ging en wie de aanslag zou gepleegd heb ben, daarover tast men in het duister. Het parket on derzoekt de hele zaak. Ondertussen zijn ook de specialisten van het Bel gisch leger ter plaatse ge komen en werd de auto weggetakeld voor een ver der en nauwkeurig onder zoek. In de buurt liepen nog an dere auto's heel wat scha de op. En de woningen die waren er het ergst aantoe. Geen enkele ruit bleef heel in de ramen aan de voorgevels. Grote uitstal ramen vertoonden barsten of waren geheel verbrij zeld. In sommige winkels werden ook de togen be schadigd en werden heel wat flessen gebroken. Dat laatste was ook het geval voor een likeurstokerij uit de buurt. Het is niet de eerste maal dat er in Aalst bomalarm is. Onlangs nog diende burgemeester mevrouw De Maght een voetbal wedstrijd van Eendracht Aalst stil te leggen omdat er een bommelding was met betrekking op het Eendrachtstadion. En ook bij de opening van het kul- tureel centrum de Werf diende de burgemeester op te treden na een bom melding. In totaal zouden er sedert de nieuwe burge meester in funktie is. al een vijftal bommeldingen zijn geweest. Tot dusver ging het steeds om een loos alarm, dit keer was het raak. De materiële schade aan de huizen in de Binnen straat en ook in de Slot- straat is aanzienlijk. Ge kwetsten zijn er niet. de ene persoon die zich ver wondde bij het glasruimen niet te na gesproken. Maar zijn kwetsuur is niet ern stig te noeme.. Wel zit er bij de bevolking de schrik goed in. 1 alst. Een massa volk verdrong zich aan de Binnenstraat, maar de rijkswacht hield iedereen buiten de gevarenzone In het laatste nummer van de Mededelingen van de Heemkundige Kring kunnen de talrijke leden kennis maken met een artikel gewijd aan een medestichter die deze zomer overleed. Voorzitter J. De Vuyst betreurt het afsterven van bestuurslid Daniel Lievens die gedurende dertig jaar een trouwe medewerker was van de bloeiende heemkring, die in hem een innemende figuur verloor. Alhoewel hij niet erg literair bedrijvig was, heeft hij toch de laatste jaren de zo gretig gelezen rubriek over de Meerse dialekten verzorgd. Naast zijn lange loopbaan als schoolmeester heeft D. Lievens, die op 18 juli 1.1. overleed, een belangrijke bijdrage geleverd voor de geschiedschrijving van de deelgemeente Mere. Het nummer van deze jaargang is grotendeels ingenomen door een bijdrage van A. D'hoker over de genealogie van de familie Schouppe te Aaigem. Met een kort verslag over de open monumentendag tracht de redaktieraad opnieuw de draad op te nemen met een oude rubriek heemschut', die zeker sukses moet kennen aangezien de inzet het bestuur de laatste jaren betoond voor de lokale monumentenzorg, die bovendien door de bevolking zeer gewaardeerd wordt. Archeoloog W. De Swaef zorgt voor een boekbespreking van het werk van de Erpenaar K. De Groote i.v.m. archeologische vondsten te Erpe. De 'herinnering aan een oude foto' ontbreekt dit keer evenmin en hier schenkt J. De Vuyst aandacht aan de eerste voetbalclub van Mere, nl. De Meirsche Klauwaerts. In de rubriek 'sprokkelingen' bespreekt L. Bavay een oude spijskaart en J. De Punt heeft het over twee oude munten te Erpe gevonden. Zoals steeds besluit men met het kringleven en de dorpskroniek en vermits men aan het laatste nummer van de 29ste jaargang toe is, doet het bestuur een oproep om de lidgelden te hernieuwen: 150 fr. voor gewone leden; ereleden betalen 250 fr. en beschermleden minimum 500 fr. JV Aalst. De brandweer in druk overleg bij de opruimingswerken (a) VRIJDAG 3 NOVEMBER 1989 42" JAARGANG NR. 43 - 42 F Aalst. De uitbaters van viswinkel waren er vlug bij om hun uitstalraam met hout af te schermen 'en nieuwe vitrine (a) i afwachting van Aalst. Een beetje cynisch, maar op de eerste plaats waar de ontploffing gebeurde staat op een uithangbord te lezen "Parkeren geen probleem" (a) Aalst. Van de auto bleef alleen maar zwartgeblakerd schroot over (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 1