Match nul tussen ware leiders J fSÊmv Kris Verstraeten niet in zijn dagje Goed begonnen maar nadien uitgewaaid Verbroederingsloop en jeugdjogging Topper in vierde provinciale Waasland Driemaal Kris Ferket Terugblik over een seizoen Rally-Team V.D. Elst-Triest 5 november 1989 recreatiepark De Ster 20 - 3.11.1989 - De Voorpost V.K. Helrode 2 White Boys 2 Onder het waakzame oog van Temses sportschepen Mare Oor deel en zo'n circa 400 enthou siaste supporters van beide ploe gen kreeg scheidrcchter Romain Boonc uit Haasdonk een prachtige wedstrijd te leiden. Prachtig in die zin dat er altijd wel ergens doelgevaar opdook in deze wedstrijd die gedurende 90 minuten gestreden werd langs beide kanten met een nooit afla tende strijdlust. White Boys was speltechnisch gezien de betere ploeg maar een wilskrachtig Hel rode dat het counterwapen han teerde bleef nooit ver uit de buurt van zijn opponent. Een logisch gelijkspel kwam dan ook uit de bus in deze topper die bijwijlen hoge toppen scheerde en waarin we het beste konden zien dat we in deze reeks al aanschouwd hadden. Beide ploegen moeten dan niet alleen bij de promotiekandidaten gere kend worden het is zelfs zo dat een titel nooit ver uit de buurt kan zijn... De veters van ref. Boone... Bij de bezoekers was voor de aanvang van deze wedstrijd doel- getter Yves Van de Neucker als nog speelklaar gekregen zodat enkel nu nog Jan Van Lierop ontbreekt bij de groen-witen. De sterkste formatie dus present voor deze topper tegen Tielrode dat wel enkele mannetjes langs de kant moest laten. De struis gewoude Yvan De Keyzer sukkelt nog steeds met de knie net als broerlief Franky en wachtmees ter Van Den Bossche hersteld nog altijd van de opgelopen schotwonde na een hachlijk avontuur in de Wilrijkse rijks wachtkazerne. Het was Yves Van De Neucker dan die na een studieronde die beide ploegen ingelast hadden voor het eerste gevaar kon zor gen. Guy Verbeke zorgde als Fou rier op rechts voor een ideale voor/et maar Yves kon de bal niet voorbij thuisdoelman Jos Caluwaert krijgen. Tielrode had voor het windvoordeel gekozen bij dc aftrap en het liet de bezoe ken; dan ook gretig komen. Daartegenover stelde het dan wel enkele rake uitbraakpogin- gen die niet van gevaar ontbloot bleven. Nadat op het middenveld het duo Meyntjes-Bresscinck even de koppen wat al te dicht bij elkaar had gestoken en beiden even grogy bleven liggen kwam er op de 16* minuut zo'n gevaar lijke tegenstoot van Tielrode. Op een lange voorzet van Kurt de Cal uwé kon Dré De Puvsseleir reeds oog in oog verschijnen met bezoekend doelman Peter Buy- taert. Deze redde knap met de voet maar de bal caprioleerde hoog op in de richting van de goed gevolgde Hugo Nelis. Hugo kopte dan ook vlug naar het White Boys doel maar de bal vloog gestuwd door de krachtige Zuid-Westerwind die over de Durme waaide nog over het Whi te Boys doel. Volgde dan gepast antwoord van de White Boys die op drie minu ten tijd evenveel wenkende doel kansen kregen. Op de 18* mi nuut was dat met een vrije trap van Geert Rooms die het hoofd vond van Yves Van De Neucker maar de White Boys spits kon niet krachtig besluiten om al snog te scoren. Vervolgens ging op rechts de pijlsnelle Bressinck iedereen van Tielrode voorbij. Zij gemeten voorzet voor Peter Glibert werd echter ook al naast het thuisdoel gekopt. En om de ze drie minuten vol te maken met een derde kans probeerde Guy Verbeeck het als een waar dig White Boys kapitein met een hard afstandshot dat ook net naast het doel van de Caluwaert caprioleerde. Tielrode slikte dus even na het zien van zoveel Sint-Niklaas aanvalsgeweld en het kon gelukkig op de tegen stoot zich toch ook roeren aan de overzijde, profiterend van het windvoordeel was het telkens bij het uitverdedigen een gevaarlij ke tegencounter voor de gasthe ren. Zo ook op de 23* minuut wanneer de Caluwé nog maar eens gepast wist door te schui ven naar Nelis maar diens kop bal door Buytaert klemvast ge pakt werd. En het dient gezegd dat deze bezoekende doelman heel deze wedstrijd een stevige indruk naliet. Voral het steeds aanwezige plukwerk werd zon der foutje afgewerkt door de White Boys-goalie. Wel had Peter het geluk aan zijn zijde wanneer op de 32* minuut een nieuwe kopstoot van De Caluwé (beste thuisspeler) naast belandde en ook wanneer een vrije trap van Marc Maes te pletter sloeg op de muur. En naar het einde van de eerste helft toen nam Tielrode dan toch zachtjesaan het com mando over van de bezoekers. De tweevoorgaande fasen luid den dat al in en toen op de 40* minuut nog maar eens op voor zet van De Caluwé Ronny Meynt- jens ongehindert naar Buytaert mocht koppen deed de bezoe kende doelman nog maar eens een prachtsafe om het gevaar in te dijken. Volgde dan de 42" minuut waarin het openings doelpunt viel. Een eigenaardig doelpunt want er was enige me dewerking nodig van de scheids rechter ook al was dat ongewild. Hugo Nelis luidde bewuste fase in op tegenstoot achterna gezet door bezoeker Stoop. Deze kon Nelis van de bal zetten op foutie ve wijze oordeelde de scheids rechter. Fout die gebeurde net buiten het strafschopgebied. De Caluwé maakt zich klaar om de vrije trap te nemen de muur wordt door Buytaert nog vlug opgesteld en de Caluwé trapt. Tot daar niets aan de hand. Maar net op het moment dat de ref. de vrije trap laat geven trapt hij op zijn losgekomen schoenveter. De man in het zwart valt pardoes achterover en ziet niet hoe de Caluwé de bal in de muur knalt. Ref. Boone laat de vrije trap op de rug liggende dan ook herne men. Weer moet die Sint-Nikla- se muur geteld worden en het moet zijn dat hier en daar een voeg moet losgekomen zijn want De Caluwé haalde ditmaal ver- nietegend uit door de muur bui ten het bereik van doelman buy taert. 1-0 op slag van rust en dus een goede uitgangspositie voor de thuisploeg. De Saeger Diego op de val reep Nog maar nauwelijks waren de supporters uit de overvolle kan tine of daar kreeg de thuisploeg in die tweede helft al een joekel van een kans om de voorsprong te verdubbelen. Dré De Puyseleir was op rechts doorgesDurt en kon met een voorzet-schot bijna Meyntjens bereiken die net niet de bal in het lege White Boys doel kon shuiven. Een ernstige verwitti ging dus van Tielrode aan het adres van de White Boys. De groen-witte bezoekers namen deze verwittiging dan ook ernstig en na 50 minuten stond het dan ook gelijk. De bezoekers moch ten dan immers een vrije trap nemen voor een fout van De Caluwé - die geel kreeg bij deze faze - op Yves Van de Neucker. De bal werd voor het thuis doel gebracht en nadat een geharre war ontstond kon Bressinck de bal toch nog tot bij de kleine snelle beentjes van Peter Glibert brengen. Peter was net iets snel ler dan Jos De Caluwaert en jawel hoor de bal schoof tot tegen het thuisnet. 1-1 en de wedstrijd kon opnieuw begin nen. En de wedstrijd begon ook. Bei de ploegen gingen nu om beur ten op zoek naar de winnende treffer. Tielrode had het eerste pech toen zowel De Puysseleir en De Caluwé naast het bezoe kend doel besloten op tegen- schot en White Boys kon in al zijn aandringen de bal aanvan kelijk ook niet voorbij de Calu waert krijgen. Het bleef dus erg spannend tot een kwartier voor tijd. Dan wist Yves Van Deneuc- ker voor 1-2 te zorgen. Op voor zet van Guy Verbeeck probeerde eerst Patrick de Roeck zijn geluk maar wanneer zijn schot geblo- keerd werd was het Yves Van De Neucker die binnen schoof. De thuisaanhang vreesde nu het ergste maar de thuisploeg begon een groot slotoffensief dat pas slechts in de laatste minuut be slecht werd. Na herhaalde pogin gen kon Hugo Nelis dan toch vrijgespeeld worden door Blom- maert. Hugo ging de gevaarlijke zone in en hoe gevaarlijk die wel bleek ondervond Stoop toen hij Nelis moest neerleggen. Strafschop dus en het was Diego De Saeger die net onder de han den van doelman Buytaert de bal in doel kon knallen. 2-2 en dus een match nul tussen beide grootheden uit deze reeks. Marc STEVELINCK White Boys - Waasmunster I-O. Dit akrobatisch schot van de Sint-Niklase spits wordt mtl angst afgeweerd door de Waasmunsterse verdediger (dw) White Boys - Waasmunster 1-0. Ook de White Boys-doelman moest zich af en toe reppen om zijn muit ongeschonden te houden (dw) Kruibeke Lovendegem Klinge 1 Wippelgem 1 Voor eenmaal zat het venijn niet in de staart maar in het begin van de wedstrijd tussen Klinge en Wippelgem. Klinge dat Jean- Paul De Kimpe moest missen wegens gele overlast en daar door Magnus in de ploeg zag komen als voorstopper keek al in de eerste minuut tegen een achterstand aan. Nadat Erwin Vermeulen een klein foutje be ging door te kort terug te spelen op Ferket was bezoeker Van Veirdeghem er als de kippen bij om de bal tegen het net te du wen. 0-1 na 1 minuut. Drie minuten later strafschop voor De Klinge. Een unieke kans dus om dit schoonheidsfoutje even weg te werken. Danny Cockheyt achter de bal en deze knaap trof al twaalf maal raak dit seizoen zodat iedereen er gerust in was. Doch de bezoekende doelman stopte het schot van de plaatselijke spits. Klinge dat met windvoordeel gestart was bleef evenwel de gevaarlijkste ploeg zijnen nadat schoten van de Boey en Cockeyt opnieuw on schadelijk dienden gemaakt te worden door de bezoekende doelman was het op de 22" mi nuut dan toch raak voor de gren- sjongens. De Caluwe kon een collektieve aanval voorbij de be zoekende portier schuiven; pech dan nog op het einde van de eerste helft voor Klinge wanneer het zijn libero Rudy Van der Linden verloor met een spierlet- sel. Hierdoor werd de al ver zwakte afweer nog meer aange tast maar de rust bracht net op tijd een moment van verpozing. Wippelgem ging dan van start met windvoordeel na de rust en Ferket ondervond dat als eerste wanneer hij- een afstandschot van Van Veirdeghem onder de kruising moest weghalen. Een tegenaanval van Jimmy Van Gij- sel evenwel bracht Klinge dan toch bijna over de gasten. Maar ferket was alweer in gevaar op de 57* minuut na een schot van Van Heckke na hoekschop. Klin ge hanteerde van dan af de coun ter en van Vlierberghe kon op de 63' minuut alleen op weg gaan naar het bezoekende doel maar doelman Van Hemelen haalde de bal uit de voeten van de plaat selijke spits. Naar het einde toe dan van de wedstrijd bleef de wedstrijd wisselend verlopen. Ferket moest nog enkele scho ten van Gentbrugge en Van Heckke stoppen maar ook de bezoekende doelman had het geluk nog eens aan zijn zijde wanneer Van Vlierberghe in het zijnet besloot in de allerlaatste minuten. De stand bleef echter onaangeroerd en daarmee dien den beide ploegen dan tevreden te zijn met dit gelijk spel dat ieder een punt opleverde. M/S Ondanks het feit dat Kruibeke aan het einde van de 90 minuten met duidelijke cijfers werd ver slagen dient gezegd dat het meer dan felle repliek heeft gegeven aan Lovendegem dat ondertus sen al in de rangschikking is opgeklommen naar de tweede plaats. Kruibeke kreeg zelfs in het aan- vangskwartier de betere kansen maar eerst miste Verberckmoes van aan de srafschopstip een open kans op aangeven van van Mulle en daarna was het Mulle zelf die onbegrijpelijk naast be sloot bij een al even mooie kans. Volgt dan reeds het keerpunt in de wedstrijd op de 17' minuut. Een hoge bal botste gretig het strafschopgebied van Kruibeke in en iedereen liet die bal maar op zijn beloop. Ook doelman Verstraeten reageerde nauwe lijks wanneer bezoeker De Mey nog met een borsthaar de bal kon deviëren in de kruising. 0-1. En nog in dezelfde minuut stond het al 0-2 wanneer Kris Verstrae ten een hard schot van dezelfde De Mey moest loslaten en de goed gevolgde Steiniger maar binnen te tikken had. Trainer Ysewijn nam direkt maatregelen en liet Waegemae- ckers en Hamerlinck meteen opdraven nadat zij op de bank waren gestart. Deze twee spitsen kregen dan vooraan het gezel schap van Mulle waardoor het AUTOSPORT middenveld wel min of meer werd prijsgegeven. Ondanks dit dan toch weer Kruibeke dat pro beerde de bezoekers van zich te houden maar het overwicht zou pas in de tweede helft goed dui delijk worden wanneer Lovende gem op eigen doel werd gedrukt door de plaatselijken. Mulle en Beek weerden zich wat ze kon den en op schoten van Waege- maekers wist de bezoekende doelman zich dan te onder scheiden. Toen naar het einde toe Kruibeke dan met alles be schikbare pionnen voor het Lo- vendegemse doel gelegerd stond konden die bezoekers op ont snapping nog aan een derde doelpunt komen langs De Mey maar waardoor er nog grotere overdreven cijfers op het bord kwamen. Kruibeke blijft alsnog in het zelfde bedje ziek, het kan geen doelpunt aantekenen, Net nu doelman Kris Verstraeten een mindere partij afwerkt is dat na tuurlijk rampzalig. Wanneer de nul van het bord verdwijnt achter de naam van Kruibeke wordt het dan ook heel moeilijk voor Groen-Wit een wedstrijd winnend af te sluiten. M/S Kemzeke 3 Meulestede 1 zo langzamerhand goed inge burgerd geraakt in de Rood zwarte formatie. Met drie doel punten in deze wedstrijd achter zijn naam te brengen bezorgde Yvan Strobbe haalt dus eer van het werk en de resultaten mogen best gezien zijn. Reeds na twintig minuten spel kon Kris Ferket een eeste maal fors uithalen. Op voorzet van Dirk Van Himst scoorde Ferket onder de bezoekende doelman. werd door een ongrijpbare Luc Bolssens en meer dan verdiende zege. Bij Kemzeke was men er zelfs van overtuigd dat men de beste wedstrijd van het seizoen had afgehaspeld Het nieuwe trainersduo Ronny Herreman- Op zondag 5 november laat joggingclub De Ster weer van zich horen bij de organisatie van de 1'verbroederingsloop op het recreatiepark De Ster te Sint-Niklaas. Deze loop is een onderdeel van het Verbroederingscrite rium dat wordt ingericht door het in joggingmilieu zeer bekende SV Aloy (Remi Mangnus uit Graauw NL) en 4 Wase joggjngdubs: Walo Nieuwkerken, Runners Beve- ren, 't Zwin Zwijndrecht en dus ook onze eigen klub De Ster. De lopen te Nieuwkerken en Zwijndrecht zijn reeds gepasseerd en nu is het de beurt aan Sint-Niklaas, en w aar kan men in Sint-Niklaas mooier en rustiger joggen dan op het recreatieoord De Ster?! In nauwe samenwerking met het Stadsbestuur van Sint- Niklaas met onze speciale dank aan Schepen van Sport Urbain Vercauteren en zijn staf, en de directie van het recreatieoord, heeft onze joggingclub deze criteriumloop uitgebouwd tot een evenement voor jong en oud en wordt speciaal aandacht besteed aan onze schoollopers in de jeugdjogging over 1 en 5 km. Dank zij de medewerking van een aantal sponsors moet er niemand met lege handen naar huis. Dit is overigens het leuke aan een jogging; de eerste heeft evenveel als de laatste; ze hebben toch allemaal hun best gedaan of niet? Joggingclub De Ster hoopt hiermee weer een sportieve hoogdag te beleven en zijn naam op dat gebied hoog te houden. Wij zijn inderdaad niet aan ons proefstuk toe. In de vorige jaren pakten we o.a. uit met onze Sterjogging die gelopen werd in maart en waar uit heel het Vlaamse land loopfans op af kwamen. In '88 werd de kaap van 500 deelnemers bereikt wat gezien onze toch beperkte moge lijkheden een enorm sukses is. Waar Paul Bolssens vroeger de grote man waarmee alles begonnen is, zowel de klub zelf als de Sterjogging, dan is nu FONS MAES de man die de fakkel heeft overgenomen en op de ingeslagen weg wil verder gaan. Deze verbroederingsloop is dus geen ééndagsvlieg, maar een echte Sterjogging, nu in een verbroederingskleedje gestoken. Profiteer nog eens van de gelegenheid om uw longen met frisse najaarslucht te vullen en de conditie eens te testen. 1 of 5 km is niet zo verschrikkelijk als men een beetje zijn conditie op peil houdt. De echte lopers zien we weer terug in de 10 mijl 16,1 km die gelopen worden op een parcour dat volledig op het domein van het recreatieoord blijft, dit in tegenstelling tot de vroeger gelopen Sterjog ging Maken we dus afspraak, en vooral met onze jongeren, om eens niet naar sport te kijken maar het zelf te doen op zondag 5 november e.k.! baar vlug geklaard en Kris Fer ket trof enkele minuten later bijna weer raak maar nu zat de bezoekende doelman er goed tussen. Ook Stefan D'Hondl en Dirk Van Himste waren nog in de eerste helft diebt bij de ver dubbeling van de tbuisvoor- sprong maar ook hun pogingen werden door de bezoekende doelman gepakt. Sensatie dan op slag van rust toen de bezoe kers bij de enige goede tegenstoot de gelijkmaker wisten te netten. Dat kwam door een misverstand achteraan tussen Ronny Herre man en Bert Van Hecke waar door bezoeker De Baerdemaec- ker de thuisploeg de baard af deed Rust dus 1-1 maar ook na de pauze drukte Kemzeke zijn stempel op de wedstrijd. Na een uur spet viel dan toch het ver diende tweede doelpunt wan neer Kris Ferket op voorzet van Stefan D'Hondt scoorde. Dezelfde Kris Ferket zou dan een kwartier voor lijd alle twijfels weg nemen door een derde doelpunt te ma ken. Geen echte hattrick dus maar dat zal Kemzeke en Ferket een zorg wezen. Zelfs na deze grote cijfers duwde Kemzeke fors door en Stefan U 'Hondt trof nog de lat terwijl Van Himste en nogmaals Ferket dicht hij een vierde treffer waren. Op die ma nier bleef het overwicht van Kemzeke eens te meer duidelijk en kregen Luc Bolssens en Kris Ferket na afloop terecht heet wat felicitaties van vrienden tegen stander. M/S Na dit jaar 5 provinciale ral ly's te heben verreden, en dit zonder 1 maal vroegtijdig te moeten beëindigen, zijn onze vrienden terug meer dan geslaagd in hun opzet. Terug, en dit voor de vierde maal zijn zij Oost-Vlaams kampioen in hun klasse. Vandaag was het nog te vroeg om de uitslagen te vernemen van het VAS-kam- pioenschap. Daarover later natuurlijk meer. Met regelmatige uitslagen, steeds in de top van hun klasse, kon dit seizoen niets anders dan slagen. Ook de wagen bracht het er terug heelhuids vanaf, zij het deze keer met wat geluk. Dat geluk vond men in de laatst verreden tweedaagse TBR Rally te Roeselare, al waar om reden van nieuw en niet opgewarmde banden, een slippartij 's nachts uit liep in een 5 minutenlang verblijf in de Westvlaamse grachten. En het geluk hier, zal u vragen? Welnu, na een 50 tal meter kwamen zij tot stilstand naast een lichtpaal op een paar cm ervan!! Is het niet zo dat alle rally-pi loten een aparte engel met zich meenemen in de wa gen. Om over deze TBR rally nog een woordje te zeggen: Na vermelde slip en minuten^ verlies stonden onze piloten op méér dan 4 minuten na de 4de geklasseerde in de klasse Een schijnbaar niet in te ha len achterstand, werd op 16 kp's terug ingehaald met een 3de stand in de klasse als beloning. Met andere woorden gemid deld 15 sekonden, per KP, op zijn concurrenten terug nemen, en dit met een groot gedeelte nachtrijden, ge tuigd van een inhaalrace met alle inzet van de midde len die men hiervoor heeft. Zoals, later remmen, dat ietsje langer gas geven dan zijn concurrent en zijn mate riaal tegelijkertijd sparen... Een gelukkige co-piloot, die deze achterstand eerst als «onmogelijk» terug te ne men verwoordde, nam de bekers deze keer zeer als beloning aan. In feite, vertellen wij u aan de hand van deze anekdote, het hele seizoen van deze mensen, die alleszins steeds meer opklimmen in de bestaande hiërarchie van de provinciale autosport. Wat het volgende seizoen word en zal brengen, ver neemt u van ons de volgen de keer. Autosport. Het team Van der Elst-Triest werd opnieuw Oostvlaams kampioen in zijn kategorie (xl)

De Voorpost | 1989 | | pagina 20