Wichelen doet Lutterzeelse troon wankelen Belangrijke zege voor Terjoden Selekties RECREANTEN-PETANQUE- TORNOOIEN TE LEBBEKE De Voorpost - 3.11.1989 - 21 Vierde provinciale Aalst-Dendermonde Ook na negen speeldagen blijft leidersploeg Lutterzele ongenaak baar in deze reeks. Wel werd de troon ditmaal aan het wankelen gebracht achter de brandweerka zerne in Wichelen, maar toch kon den de autoritaire leiders alsnog de zege weten te behalen tegen een moedig Wichelen. Lutterzele blijft dus drie lengten voor op Oudegem dat zonder al te veel problemen S.K. Kalken opzij zet te. Baardegem blijft eveneens bo venaan de tabel na een moeizame zege bij Opdorp en Hoger Op Kalken verwees Smetlede naar de achterban Deze laatsten moeten dus afhaken en worden zelfs voor bijgestoken door Berlare dat een zich erg goed verwerend Racing Boonwijk in eigen vertrouwde omgeving ging verslaan. Juventus Schoonaarde miste deze speeldag dan een ongelooflijke kans om aan te sluiten met de subtop, want het verloor op eigen terrein van Valentino Overmere. dat zo een tweede opeenvolgende zege wist te veroveren. De Valentino's la ten achteraan dan ook Opdorp en de Schroevers uit Moorsel aan hun lot over. En precies bij die Schroevers gaat het er slecht aan toe Na een nieuwe 7-0 nederlaag tegen Appels incasseerden de Schroevers nu al 37 doelpunten in deze kompetitie. Appels skoorde in totaal 23 maal maar we merken wel op dat liefst 14 doelpunten komen uit een rechtstreekse kon- frontatie met dezelfde Schroevers. Rest dan nog enkel de zege van Herdersem te vermelden. Dat ge beurde natuurlijk niet zonder slag of stoot want Opstal is nu niet bepaald een tegenstander die je zo maar wegdrukt. Sparta Appels - Schroevers Moorsel 7-0 Schroevers Moorsel moet een tegenstander zijn die Sparta Ap pels bijzonder goed ligt want toe val wil natuurlijk dat deze speel dag al de terugwedstrijd gespeeld wordt van de wedstrijd die we drie wedstrijden eerder al kregen. Ook dan won Sparta Appels met liefst 0-7 in Moorsel. Ondertussen is er al heel wat veranderd in het Spar taanse huishouden, want voorzit ter, trainer en enkele bestuursle den verlieten de rood-witte forma tie. Uyterhaegen is nog altijd de vluchtschot van Steven Cock op de lijn en ook pogingen van Dirk De Backer van de Opstal-ploeg, weerde hij goed af. Wel had hij zoals een goede doelman dat past, het geluk aan zijn zijde, wanneer De Backer dan voor Opstal nog paal en lat trof. een twintigtal minuten vóór tijd. Herdersem. dat zich beperkte in die periode, tot enkele gevaarlijke counters, profiteerde dan van de onmondig heid van de thuisspitsen. om zelf tot scoren te komen. Op een kwartier van het einde werd het zo 1-2. wanneer een bezoekende hoekschop gegeven door De Smedt. niet kon geraakt worden door Van Damme maar Patrick De Cock toch op de goede plaats stond om te scoren. Een lesje dus in efficiëntie voor de thuisploeg. Opstal trok dan ook massaal in de aanval in een alles of niets offen sief. Het werd dan ook niets, want Herdersem kon op de counter nog maar eens uitbreken langs Davy De Smedt, waarna Davy Corthals kon binnenkoppen. 1-3 op de 85ste minuut en misschien waren dat wel licht overdreven cijfers voor Herdersem. Het wist dan toch de zich toegeëigende kansen optimaal te benutten, hetgeen van de thuisploeg niet kon gezegd worden. Oudegem-S.K. Kalken 4-1 Oudegem heeft, ondanks de rui me cijfers, toch hard moeten knokken om deze zege deze cij fers mee te geven. Het kreeg in de eerste helft weinig speelgelegen- heid van de verdedigend ingestel de bezoekers, die dan ook nog eens de hulp n.eekregen van de scheidsrechter, om op voorsprong te komen. Dat gebeurde in de 37ste minuut. De thuisdoelman zou volgens de scheidsrechter de bal tweemaal opgeraapt hebben, hetgeen door de betrokkene ten stelligste ontkend werd. Er volgde dus na heel wat over en weer gepraat een vrije trap die ontzet werd door de thuisploeg. Daar bleef men echter protesteren en een nieuwe vrije trap volgde, waarbij bezoeker Luc Van Hecke ten val werd gebracht, in de grote rechthoek. Strafschop dus en die werd door dezelfde Van Hecke omgezet. 0-1 voor Kalken. De thuisploeg probeerde via Vercau- nieuwe trainer en het werd zowaar teren daar wel wat tegenover te zijn eerste grote sukses met Spar- stellen maar tot scoren kwam i ta. Reeds na een tiental minuten glipte thuisspits Geldhof door de bezoekende verdediging en scoor- Oudegemse kringen niet i Het duurde dan tot de 65ste mi- komen wanneer Danny Van den Bossche kon scoren nadat het voorbereidend werk van de voet kwam van Guy Holbrecht en Luc De Meester. 1-0 maar Boonwijk dacht zeker niet aan het verdedi gen van deze voorsprong. Het wilde zelfs meer maar hoe hard nadien Holbrecht én De Meester nog een tweede goal bleven naja gen. het bleef toch bij een 1-0 voorsprong aan de rust. Na de pauze dan mocht Boonwijk de wind als bondgenoot nemen en eens te meer dacht men de zaak dan wel te zullen afmaken. Doch na een uur spel kwamen de bezoe kers langszij, door een ietwat ei genaardig doelpunt waarin men achteraan bij Boonwijk zeker niet vrijuit kon gaan. Alain De Munck ging een duel aan met een bezoe ker. waarna de bal op de dwarslig ger stuiterde. Iedereen dacht dat de bal in hoekschop zou vallen, maar door de felle wind botste de bal nadien nog tweemaal op de zelfde dwarsligger waarna hij par does voor bezoeker Janssens viel die de verbouwereerde bezoeken de verdedigers afstrafte met de gelijkmaker binnen te koppen. 1-1 na 60 minuten en Berlare nu ste vig in de wedstrijd. Toch kon Boonwijk nog even ontsnappen langs Danny Van den Bossche, een kwartier voor tijd, maar deze thuispoging eindigde met een kop- vier op vier halen nadat zij vorige stoot van dezelfde speler, tegen de speeldag Sparta Appels onver- staak. Net als Guy Holbrecht wacht ook al een voetje lichtten, trouwens, die een reus van een Voor de thuisploeg lijkt de duivel kans had op de 74ste minuut, toen er nog steeds mee gemoeid. Twee hij alleen mocht oprukken op een schamele puntjes op 10 kon Ju- tegenaanval naar het bezoekende ventus tot nu toe halen. Het moest doel. Guy schakelde iedereen uit nochtans een zege zonder proble- tot hij tenslotte... zichzelf uitscha- men geworden zijn voor de thuis- keide, door de bal te vergeten, ploeg, maar een ontelbaar aantal Het bleef dus op die manier bij kansen werden onbenut gelaten, een 1-1 gelijke stand. Doch niet terwijl de bezoekers omzeggens voor lang meer want twintig min. afwerkten aan 100% en daardoor voor tijd konden de bezoekers de beide punten wegsleepten. Ka- langs Baeyens een foutje achter- pitein Rudy Tackaert van Schoon- aan bij Boonwijk afstraffen en aarde wees de weg voor zijn ploeg eenzelfde scenario leende zich door vrij vroeg in de match een nogmaals op enkele minuten voor kopbal tegen de dwarsligger te tijd, toen Boonwijk nog eens alles plaatsen na een vrije trap. Flip op alles zette en Baeyens een Bogaert was de volgende thuisspe- tweede maal kon uitbreken én Ier die pech kende, wanneer zijn scoren. 1-3 dus voor Berlare met poging op de paal eindigde en een misschien ietwat overdreven cij- derde grote mogelijkheid voor de fers maar het zijn de doelpunten thuisploeg was op de 25ste minuut die tellen in het voetbal. En daar wanneer Pascal Christiaens de bal moeten ze bij Boonwijk nog hard voor doel bracht waar Danny voor trainen, want het scoren Hauwermeiren de bal net niet in blijft het grootste probleem. doel kon schuiven. Komen we dan aan de 35ste minuut. Tom Vlae- Opdorp-Baardegem 1-2 minck maakt een ietwat onnodige Baardegem heeft voor wat de af- fout op een bezoeker binnen de door Bart Saerens in de plaatselij ke kooi. 0-2 en de Baardemannen al een stuk geruster. Doch doel man Ronny De Rop van Baarde gem, wilde ook nog een woordje meepraten in dit winderig duel en nochtans verwittigd door trainer Vanderrusten. stond de Baarde- gemse portier té ver voor zijn doel, bij een uittrap van de plaat selijke doelman. De Baardegemse verdedigers konden niet meer aan de bal en alleen Ronny De Rop sloeg de bal in eigen netten. On gelooflijk maar toch waar ge beurd! Het leek wel een aflevering van Wedden dat... Al met al 1-2 en terug spanning op het terrein. Opdorp was echter alleen nog maar gevaarlijk op en kele hoekschoppen, zodat de winst voor Baardegem behouden bleef. Eerste opdracht dus vervuld en nu dus thuis Appels ontvangen en verslaan, om vervolgens af te stevenen op de topper tegen Lut terzele. Nu zondag zullen wel Bert Saerens en Guy De Backer moe ten gemist worden wegens een gele schorsing en afwachten wordt het voor wat Van Haudenhove betreft na zijn kwetsuur. Juv. Schoonaarde-Valentino's Overmere 0-2 Verrassende zege van de Valenti no's die door deze winst nu een nuut in de tweede helft alvorens werking betreft, weeral jammer- grote rechthoek en natuurlijk la- lijk gefaald op Buggenhoutse bo- ten de Palingboeren deze kans dem. Wel dient gezegd dat er nu niet onbenut om via de stip op 2-0, wanneer Willy Van Sande op schop van Van Den Hauwe kon een grote handikap was vanwege voorsprong te komen. 0-1 de zo het openingsdoelpunt. Twee de weg naar het bezoekende doel minuten later wezen de bordjes al gevonden werd Op een hoek- mcer dan orde op zaken stelde, rende ploeg. Twee minuten later was het im- De vlugge jongeren vertrokken it de wind, want de ploeg die met Geen nood echter, dacht men bij windvoordeel aan de wedstrijd de thuisploeg, wij zijn goed bezig vrrtm «uoc en pascaj christiaens kon al met een bijna weer scoren maar zijn schot ging andermaal voorlangs, mers al 2-1, wanneer op links Van de eerste periode dan ook met Na de pauze de bezoeken dus met den Hauwe nu Christof Hillaert windvoordeel en na goed vijf mi- windvoordeel maar dat deerde de kon bereiken die van dichtbij kon nuten stond het al 0-1 voor de thuisploeg niet, die al voetballend scoren; 2-1 na 67 minuten. En nog mannen van lokaal Ons Huis. Op er uitkwam tegen de wind in en eens twee minuten verder was het een ingooi van Danny Heyvaert weer een aantal mooie doelkansen 3-1 toen op rechts nu Vercauteren kon Bart Saerens de bal doorkop- wist te organizeren. Luc De Win- iedereen te vlug af was en een pen cn via ccn thuisverdediger ne was de eerste die miste om voorzet kon geven op het hoofd verdween de bal in het thuisdoel. vervolgens Danny Van Hauwer van Vermeir die dankbaar inknik- Baardegem dus, een optimale meiren net naast te zien besluiten, te. 3-1 na 69 minuten. De wed- start, ook al scoorde het zelf niet. Van Hauwermeiren die zelfs vol strijd was dus in een definitieve Maar daar probeerde Herbie Van gens trainer Comelis zijn beste plooi gekomen en de ingekomen Renterghem (zelfs tweemaal) wat seizoenswedstrijd speelde. Ook Egon Van Nuffelen voor Patrick aan te doen Hij verscheen telkens een vrije trap van Dré Maes cin- De Greef kon enkele minuten alleen voor de plaatselijke keeper, digde niet waar hij dat gewild had voor tijd alweer met een mooie niaar miste evenveel maal. Ook en als een donderslag maakten de voorzet het hoofd van Christof Jan De Rop miste nog een mooie bezoekers kort daarop een kwar- Hillacrt vinden die op zijn beurt scoringskans en het dichtst was tier voor tijd dus, een tweede het vierde thuisdoelpunt kon aan- nog Hugo Van Haudenhove tegen goal Na een duel tussen kapitein tekenen in deze wedstrijd die voor een tweede doelpunt voor Baar- Tackaert en een bezoeker caprio- dc thuisploeg pas in de tweede degem. wanneer hij de Opdorpse leerde de bal omhoog en zowel helft lekker begon te lopen. Ou- paal trof. Veel plezier beleefde Rogerke Van Goethem als Tom degem blijft ondertussen wel mooi Hugo niet aan zijn poging, want Vlaeminck verzuimden om de bal op de tweede plaats en dat is zeker even later werd hij met hebben en te ontzetten. De bezoekende spits houwen omlaag getrapt door een nam dit tweede geschenk in dank thuisverdediger. waardoor hij ver- aan, en scoorde op die manier vrij vangen diende te worden door simpel, het tweede en beslissende Danny De Ridder. Inmiddels doelpunt voor zijn ploeg. Want kwam de tweede helft eraan en hoe hard Schoonaarde nadien nog mocht Opdorp met windvoordeel probeerde om alsnog langszij te starten. Baardegem had dan ook komen, het geraakte niet voorbij wat schrik van de thuisploeg maar een attent keepende bezoekende deze schrik sloeg al dadelijk om in doelman, euforie wanneer een tweede doel punt werd gescoord door de S.K. Wichelen-Lutterzele 2-3 Vonckboys. Op hoekschop van Faire, spannende wedstrijd waar- Bart Heyvaert kon Jan De Rop in een gelijkspel beter tot zijn keihard uithalen tegen de wind in. recht zou gekomen zijn. Heel wat voorzet van Goossens Patrick Patrick De Greef binnen koppen eveneens raak kon knallen. Moor- Dat was het sein voor vier dolle sel herstelde dan toch via wat minuten waarin de thuisploeg vertrok, was telkens de domine- verdedigend werk de rust in de ploeg, maar alvorens de echte rust werd voorgeschreven door de scheidsrechter, kon Pascal Poppe alweer door de mazen van het Moorscl-nct glippen en de rust stand bepalen op 3-0. Na de rust speelde de thuisploeg tegen dc wind in maar dat nam niet weg dat de gevaarlijkste kom- binaties toch achter hun naam kwamen. Patrick Goossens zorgde niet lang na de herneming voor een 4-0 stand, en Willy Van Saen- dc dikte halfweg de tweede helft aan tot forfaitcijfers. De Kegel was de volgende Denderzoon die het half dozijn voor zijn rekening mocht nemen, waarna de ingeko men Hermans voor Geldhof ten slotte op enkele minuten van het einde alsnog een zevende en laat ste Appels-doelpunt wist aan te tekenen. Merkwaardige zege dus voor Ap pels dat met allemaal eigen jon gens tussen de lijnen kwam en 'aanwinsten' zoals Belis en Van Mechelen naar de kant haalde. Dat blijkt dan de beste ingreep te zijn geweest voor dit Appels dat nu hoopt dc ingeslagen weg ver der te kunnen volgen. een stimulans om de ingeslagen weg verder te zetten. Rac. Boonwijk-Berlare 1-3 Collectief sterke prestatie van de Racing Boonwijk ploeg, maar eens te meer kwam tot uiting dat wie niet scoort, niet kan winnen. Toch gaf men bij de thuisploeg grif toe dat met Berlare wel de beste ploeg gewonnen had. De thuisploeg speelde de eerste helft tegen de stormwind in en kon ondanks dit toch reeds na een Opstal-S. K. Herdersem 1-3 Opstal dat nog steeds knapen als een Yves Muysewinkcl. Ligneel en andere Van Malderens moet missen, heeft een slechte beurt gemaakt legen Herdersem dat goed kwartier spel op voorsprong maar zijn schot werd gedevieerd wissels bij de thuisploeg waar Van zich verdiend winnaar mocht noc- men van deze partij De gasten vertrokken met windvoordeel en waren dan ook direkt de betere ploeg Reeds na een tiental minu ten mondde dit uit in een eerste doelpunt. Op een verre inworp was het natuurlijk Davy Dc Smedt die er als de kippen bij was om de bal voorbij doelman Redant Frans te tikken. Herdersem bleef dan ook na dit doelpunt de gevaarlijk ste ploeg op het veld maar De Cock en De Smedt misten nog enkele goede mogelijkheden om de score verder op te drijven. Zo kon het dus dat de thuisploeg genoeg had aan een aktie van dc beste man Steven Coeck. om als nog aan de gelijkmaker te geraken voor dc rust. 1-1 na 35 minuten. Na dc rust mocht Opstal met windvoordeel starten en iedereen van de thuisaanhang dacht, nu de schade beperkt was gebleven, dat een zege binnen bereik lag. Aan vankelijk zag dat er dan ook zo naar uit. want dc plaatselijke in vallers knalden cr lustig op los. Doch dc bezoekende doelman Chantal Janssens pakte alles wat t ook maar in zijn nabijheid kwam. Eobur - Eine 0-3. Nimmegeers is door de Eine-verdediging geraakt, maar ook deze Zo stopt hij ondermeer eerst een poging zal geen resultaat hebben (vh) Poecke. Van Calenberghe en Ed dy De Winter nog steeds ontbra ken. maar verrassend jongens als een Sparkeer en een Wilfried Merckx op de bank mochten plaatsnemen. In hun plaats bracht het Wichelse sportieve bestuur dan eigen jongens zoals Andy Me- ganck en Flip Van Kerkhove in de ploeg. En deze beide jongelingen hebben het meer dan voortreffe lijk gedaan tegen het ongeslagen Lutterzele dat niet bepalad met een gerust gemoed was afgezakt naar Wichelen dat minstens pun- tenwinst wilde. Belangrijk aspekt in deze wedstrijd was de wind. Achter de brandweerkazerne is het altijd winderig, maar wanneer er dan veel wind staat, moet je al aardig uit de voeten kunnen met de bal, wil je hem ietwat kunnen sturen. Wichelen won de 'tos' en koos dus natuurlijk voor wat windvoordeel. Toch was de eerste kans voor de Lutterzeelse leiders, wanneer thuisverdediger Van Cauter de bal verkeerd op de schoen krijgt en de bal bijna tegen de eigen netten belandt. Zo ver is het echter allemaal niet gekomen en Wichelen trok gezwind en ge dreven door de wind, ten aanval. Ricky Riveira probeerde het op de 14de minuut al een eerste maal van ver, met een hard schot dat net naast belandde. Ook de nieu weling Van Kerkhove spande zich knap in want een minuut later kopte hij net naast het bezoeken de doel waar ze dus gewaar schuwd waren. Lutterzele kon echter het gewone spel niet ont wikkelen en moest gedreven door de wind het initiatief aan de thuis ploeg laten. En na 27 minuten was het dan toch raak voor Wichelen. Op een verre uittrap van doelman De Wilde kon Riveira met de bal aan de haal gaan. Achternageze ten door een hele horde Lutter zeelse verdedigers kon Riveira de bal dan netjes onder de Lutter zeelse doelman schuiven. 1-0 voor Wichelen. Het tweede competitie- doelpunt van Riveira voor Wiche len. En eens Riveira van iets ge proefd heeft, laat hij niet meer los. Enkele ogenblikken later was hij er weer om de bezoekende doelman te bedreigen met een schot net onder de kruising, dat knap gestopt werd. Het was maar even uitgesteld voor de bezoe kers, want op de 39ste minuut trof Riveira alweer raak. Nu was het Verstraeten die zich goed kon doorzetten, hij zet voor naar rechts waar Lutterzele eerst nog wist te ontzetten, maar in de voe ten van Fruythof die mooi naar Riveira legde en deze wachtte na tuurlijk niet om binnen te knallen. 2-0 na 39 minuten. Dat was Lut terzele nu nog eens niet overko men zie, in deze kompetitie! En onder ons gezegd maar gezwegen, het kon zelfs 3-0 geweest zijn. Maar Riveira kon blijkbaar niet koelbloedig blijven wanneer hij op slag van rust een derde grote mogelijkheid kreeg om te scoren. Hij miste en dus werd de koffie geserveerd bij een 2-0 voorsprong voor Wichelen. Met de rust draai den ook de ploegen van speelhelft en nu kwam Lutterzele in vijfde versnelling terecht. Van Keer de monstreerde al op de 53ste minuut wat Wichelen te wachten stond maar zijn schot scheerde rakelings over de dwarslat. En vijf minuten later was het dan toch zover. Thuisdoelman De Wilde kon een ver maar hard schot niet klemvast houden en de goed gevolgde Peter Moens tikte binnen. 2-1, na 58 minuten. Twee minuten later al weer rood alarm bij Wichelen wanneer op hoekschop doelman De Wilde de bal niet kon weg werken en gelukkig voor hem,- Van Doorselaer op de lijn het gevaar wist te keren. Met nog een minuut of twintig te spelen ge raakte Wichelen dan toch uit de omknelling langs de erg meeval lende Flip Van Kerkhove. Deze bracht een voorzet tot bij Fruyt hof maar die moest iets te hoog klimmen om nog genog kracht te hebben om te kunnen koppen. Zo kon de bezoekende doelman de bal dan plukken en direkt een tegenaanval lanceren. De bal komt zo bij De Man die een hard schot lost naar De Wilde in het thuisdoel. Andermaal bleek dit niet te houden, voor de thuispor- tier en nu was het Yvo Van Keer die goed gevolgd was om te sco ren. 2-2 na 72-minuten. En het werd zelfs nog een bittere pil voor Wichelen, wanneer op vijf minu ten van het einde Lutterzele een hoekschop mocht nemen en doel man De Wilde de bal wegbokste, maar de bal mede door de wind. bleef hangen en dat kwam gepast uit voor bezoeker Abbeels, die de winnende goal voor zijn ploeg voorbij een ongelukkige De Wilde kopte. Wichelen ondernam nog een wanhoopsoffensief en Spaer- keer en Merckx werden nog inge haald, maar de punten waren mét de wind gaan vliegen, richting Lutterzele en dat verdiende de moedige thuisploeg niet. omwille van die goede eerste helft. Nu zondag alweer een druk program ma voor Wichelen want Oudegem staat momenteel maar één trapje onder Lutterzele en dat wil dus wat zeggen. Mare Stevelinck Temse - Zultse 3-0. De spitsen van Temse bereiken hun volle rendement. Zultse werd voortdurend met de rug tegen de muur gedrongen (dw) Lebeke 4 FC Aalst l F.C. Aalst diende zich meer dan ooit te herpakken na de twee vorige wanvertoningen. De kop pen werden dan ook eens bij elkaar gestoken, bij een gebrui kelijk mosselfeest en het resul taat mocht op leider Lebeke ge zien worden. Tot twintig minu ten voor tijd kon FC. Aalst als rode lantaarn de primussen in deze reeks in bedwang houden. .Als dat geen prestatie is. Toen begonnen de mosselen echter te protesteren en het late uur dat de spelers onder de wol kropen, zal er wel voor iets tussen geze ten hebben, dat Lebeke alsnog in de slotfase een afgetekende zege wist te behalen tegen een F.C. Aalst ploeg die toch uit een ander vaatje tapte dan enkele weken terug. Spijtig voor FC Aalst was nu wel dat de doelmannen het verschil maakten in deze wed strijd. Aalst doelman Nelis A. al heel het seizoen zonder tegen spreken de beste man bij zijn ploeg, liet nu enkele kleine schoonheidsfoutjes zien, en daarvan maakte de thuisploeg dankbaar gebruik om de zege te pakken. Daartegenover stond dan weer dat de plaatselijke doelman alles pakte wat in zijn buurt kwam, zodat kan gesteld worden dat de goalie's ditmaal het verschil maakten. Op de 7de minuut opende de thuisploeg dan ook de score met een flod dergoal zoals dat heet. Vanop 40 meter kogelde een plaatselijke speler naar het doel van Nelis, die waarschijnlijk met een té goed gevulde (mossel)maag te laat kon reageren en tegen hij op de grond lag, lag de bal ook al tegen het net. Toch wist Aalst nog aan de rust om zich te herstellen van deze opdoffer. Via Van Den Bossche mocht het een straf schop omzetten, na handspel van een thuisspeler en meteen stond het 1-1. Het werd zelfs nog voor rust nog 1-2 wanneer de zelfde Van Den Bossche voor de plaatselijke doelman verscheen, maar deze de bal uit de voeten haalde van de onfortuinlijke be zoeker. Na de rust bleef Aalst de beste ploeg op het veld, maar zoals gezegd enkele schoonheidsfou tjes van zowel de verdediging als van Ne'lis bracht toch met zich mee dat de thuisploeg kon win nen met afgetekende cijfers. Cij fers die zeker het spelbeeld niet weergaven. Terjoden 2 Welle i Het werd een moeilijke maar verdiende zege voor Terjoden, tegen een Wellense ploeg die zelfs naar de kust was geweest in afzondering voor dit duel, dat voor hen een beetje gold als dat van de laatste kans. Welle was dan ook naar Terjoden gekomen met de intenties om zeker te winnen. Het liet dat niet onbe tuigd want reeds in de eerste minuut werd de plaatselijke ve dette Jean Claude Kerstens reeds in de grond geboord en zwaar geraakt aan de enkel. Scheids rechter Put die anders voortref felijk leidde, had hier op zijn minst wel een kaart mogen trek ken. Welle nam ook het over wicht in deze eerste helft, maar van doelman Delanoit te bedrei- Vierde provinciale gen was evenwel geen sprake. De thuisploeg daarentegen kon na een halfuur reeds juichen. Een een-twee tussen de opgelapte Kerstens en De Backer werd door deze laatste voorbij de be zoekende doelman geknald. Na de rust dan wist Terjoden deze kleine voorsprong nog te vergroten via Jean Claude Ker stens, die een voorzet van Mare Acndckcrk kon overnemen met sukses. 2-0 na 60 minuten. Een kwartier voor tijd dan bracht de plaatselijke doelman Delanoit zijn ploeg nog even in gevaar, wanneer hij een hoge voorzet door de handen liet glippen en de bal al dan niet over de lijn weggrabbelde. Ref. Put dacht van wél en het stond meteen 2-1. Nog een kwartier bibberen dus voor de thuisploeg, maar alle gevaar werd afgeweerd zodat de puntjes veilig en wel binnen wa ren. Het blijft nu vooralsnog wachten op Rudy Troch, die mo menteel wel bij de invallers aan treed, maar zich blijkbaar nog niet geroepen voelt om aan te treden bij de fanionploeg. Het zou de ploeg echter van groot nut zijn, mocht Troch opnieuw aantreden want een echte spits hebben ze niet. J.C. Kerstens die meer een flankaanvaller is staat momenteel met zeven doelpun ten als topschutter op de eerste plaats bij Terjoden. En daar zien ze daar wel liefst zo vlug moge lijk verandert. Mare Stevelinck PETANQUE PETANQUE-UITSLAGEN 29/10/1989 Ere-afdeling Alosta-Knokke-Heist Eerste afdeling A: Mcetjesland-Apollo Eeklo-Reynacrt Heirnis-Alosta Eerste afdeling B: Reynaert-Alosta Nederkouter-Meetjesland Tweede afdeling A: Alosta-Reynaert Derde afdeling A: Hof Ter Burst B-Ter Porre Mistral-Hof Ter Burst A Derde afdeling B: Reynaert-Alosta Mistral-Hof Ter Burst C PETANQUE-KALENDER 5/11/1989 Ere-afdeling Zelzate-Alosta Eerste afdeling A: Apollo-Schorpioen Reynaert-Meetjesland Alosta-Eeklo Eerste afdeling B: Ncderkouter-Vcrbroedering Meetjesland-Reynaert Alosta-Gent Tweede afdeling A; Reynaert-Meetjesland Alosta vrij 4-5 Derde afdeling A: Mistral-Apollo 7-2 Hof Ter Burst A-Knokke-Heist 6-3 Hof Ter Burst B vrij 7-2 Derde afdeling B: Hof Ter Burst C-Reynaert 6-3 Alosta-Sopec PETANQUEPLOEGEN INDESTREEK g.j Het lokaal van Alosta is gelegen in 8-1 het domein Beukenhof, Lange- straat 16 te Aalst. Verant- 3-6 woordelijke is Van Damme Louis. 7-2 Geraardsbergsestraat 116. Aalst. Tel. 053/21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Ter- linden). Tel. 053/77.77.40. Ver antwoordelijke is Barrez Wilfried, Anjerstraat 4, 9308 Hofstade- Aalst. Tel. 053/70.18.88. De terreinen van Reynaert Loke ren zijn gelegen in de Oude Brug- laan 35 te Lokeren. Tel. 091/ 48.07.47. Verantwoordelijke is Guy De Maesschalck. H. Geest molenstraat 131, Lokeren. Tel. 091/48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen. Margote 93. Verantwoordelijke is Verhof- stadt Norbert, Nederkouter 35, 9298 Wichelen. Tel. 052/42.29.90. De pleinen van Petanqueclub Leb beke «Hof Ter Burst» zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst. Hof Ter Burstbaan 3, tel. 052/35.59.29. Verantwoordelijke is Germain Rottiers. Baasrode straat 3. 9330 Dendermonde. Tel. 052/33.60.19. 's Donderdags Vanaf 19 u.. 's vrijdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelge- legenheid. Petanqueclub 't Klaverke, is ge vestigd aan de Opwijksestraat. in café Leeuwerik. Verantwoor delijke is Alfons Cooreman. Het lokaal en de speelvelden van Petanqueclub «de vier Heemers» zijn gelegen op de Brusselsesteen weg 199 te Lebbeke. Tel 052- 21.43.77 Verantwoordelijke is Marcel Van Den Steen. Baasrode straat 134 te Lebbeke. lc Provinciale Petanqueclub Hof Ter Burst Lebbeke organiseert drie petanquetomooien voor recreanten op haar terreinen, gelegen in het tenniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, tel. 052/35.59.29. Het eerste tornooi heeft plaats op zaterdag 11 november en begint om 14.30 uur. Het tweede tornooi van 2 december is een speciaal Sint Niklaastornooi (met surprise) en begint om 19 uur. Op kerstdag, 25 december, heeft het derde tornooi plaats en dit begint om 14.30 uur. De drie tormooien worden meli-melo gespeeld en men betaalt 100 fr. als inleg. Iedereen heeft prijs. Verantwoordelijke is Germain Rottiers, Baasrodestraat 3. 9330 Dendermonde. Tel. 052/33.60.19. 's Donderdags vanaf 19 u., 's vrijdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelgelegenheid. KAV Dendermonde Guy De Baere doet zijn weder- optreden na twee weken schor sing. Hugo De Schrijver is uit kwetsuur en wordt lid van de kern. Alain Moens is geschorst. De ploeg: Van Meirvenne, Van De Perre. Jacobs. Cooreman. Van Roy, De Bruyn. Segers. De Visser. Steeman, De Baere. Ver eist (De Schrijver. Pfaff. De Kinder). SK Lebbeke Jean-Pierre Hals is geschorst. Rudy Matthijs neemt zijn funktie over. De ploeg: Vinck. Meulenijzer. Matthijs, Peeleman, Balis. De Schrijver. Werner Van Heek. Eeckhaudt. De Vliegher. Claes- sens (Tonnelier, Ph. Peleman, Vermeulen).

De Voorpost | 1989 | | pagina 21