Wijnveld Girls uitgeschakeld Groetjes van reeksleider Sinaai Girls Spijtig verlies Stekense wielrenners dit jaar goed voor veertien overwinningen holieren V.V. Straatje in 't nieuw esde tennistornooi van Groot-Stekene DUIVENSPORT Duivenshow ten voordele van 't Kasteeltje "RIBSO" te Hofstade WANDEL-MEE-DAG «KOM OP TEGEN KANKER» Klubkampioen bij WTC De Sneltrappers Stekene De Voorpost - 3.11.1989 - 23 ieker van Oost-Vlaanderen n het kader van de Beker van ste kwartuur, werd dat voor FC van FC Sporta, welke echter te- )ost-Vlaanderen van het Gentse Sporta nog een afstandschot van gen Christel Bogaert aanschoot, imesvoetbalverbond, heeft FC Patricia Schouppe en een raket Nadien werden de beide ploegen ïjnveld Girls de achtste finale van een ontsnapte Inge De Ham. door de vermoeidheid aangegre- iet overleefd. Na de spektakel- Vooral bij die laatste doelpoging pen en opwindende momenten, atch tegen FC Sporta uit Gent was een waakzame Christel Bo- werden er nog nauwelijks aange- tlke in Sinaai destijds met 4-5 gaert nodig om de Gentse ploeg boden. De match scheen trou- on, heeft FC VI ijnveld Girls het van enige winst te houden. Die- wens ook op een drawn te zullen i de terugwedstrijd ook niet zelfde Inge De Ham speelde even uitdraaien tot een bijzonder unnen waarmaken Bij de later op haar eentje de bezoe- werkkrachtige Inge De Ham van ropkens werd met het oneven kende verdediging uit verband FC Sporta, er plotseling anders jelpunt van drie verloren Me- en ditmaal, was Christel Bogaert over besliste. Een onverwachts len ook de uitschakeling in de verslagen (1-0, 25e min.). De balbezit en een dribbelnummer- ompetitie om de Beker van goalie van FC Wijnveld Girls werd tje, waren voor de lokale mid- bst-Vlaanderen en alleen het daarna ook nog door Patricia denvelder ook voldoende (2-1, atuut van betere verliezer, kan Schouppe bedreigd en op het 70e min.). De plaatselijke winst [Wijnveld Girls nog remonte- aktiva van de bezoekende ploeg, werd nadien door FC Wijnveld stonden toen ook al de pogingen Girls ook niet meer bedreigd en van Anne-Marie Van de Walle, alleen in het toemaatje der straf- WendyMetsenNatasjaGeudens. schoppen, konden de Wase Het was echter Ulrika Huygens younsters nog enig voordeel be- welke voor de gelijkmaker zou halen (34). Ie wedstrijd Cent bij FC Sporta heeft FC ijnveld Girls nog een verdienst ee wedstrijd gespeeld. Vooral verdediging presteerde uitste- 1 aid en de niet altijd ongevaar- ke spitsen van FC Sporta, kon- in de winst slechts moeizaam rceren. sgen en een tamelijk sterke d, waren nu ook niet de idea- omstandigheden om een oots spektakel te waarborgen. beide ploegen hadden er ouwens ook enige last mee en wden zich slechts sporadisch zorgen nadat de lokale verdedi ging werd omspeeld (1-1, 38e min.). Slechts in het eerste kwartuur van de tweede helft, zouden de ploegen nog een be hoorlijk spelniveau bereiken. Voldoende ook voor nog een en richting ontbraken om ge vaarlijk te kunnen zijn. Voor het meest aandringende en vlot kombinerende FC Sporta, waren innen manifesteren. Bij FC dat Inge De Ham, Ann Van Hoor- »rta verliep dat al wat vlotter de en Anne Tiré. Bij FC Wijnveld n bij het jonge FC Wijnveld Girls manifesteerden de moge- ris, dat blijkbaar ook nog dui- lijkheden zich minder in aantal ilijk de nodige routine ont- en het was alleen Natasja Ge erde. Veel doelkansen werd er Jens de eerste helft niet aan- hot boden. Een aantal goede po- igen echter wel en in het eer- tan- <ort udens, welke op dat vlak nog een poging ondernam. De beste kans uit de tweede helft kveeg nog een afgezonderde Carine Janssens Godefroot. FC Wijnveld Girls: Christel Bo gaert, Anne-Marie Van de Walle (55e min. Peggy De Corte), Tan- ja Van Hoecke, Daisy De Wolf, Karine Van Britsom (50e min. Sabine Van der Haeghen), Ta mara Verdonck, Wendy Mets, Lesley Van Havere, Veerle Corve- leyn, Natasja Geudens en Ulrika Huygens... Roger Van Laere i/ de jeugdwerking bij de Stekense voetbalvereniging W Straatje een nieuw in meekreeg is ondertussen algemeen geweten. Onder impuls van het nieuwe 'bestuur' irdt de jeugdwerking geïntensiveerd en wordt getracht méér jeugdige voetballertjes aan trekken te laten komen. Al moeten we vaststellen dat de meeste jeugdtrainers en/of - rantwoordelijken nog steeds vasthouden aan de enge visie van 'enkel de beste spelertjes het veld'. Ze beseffen met andere woorden (nog steeds) niet dat door aan iedereen een telkans geven bredere toekomstperspektieven worden geopend... nkele weken geleden kregen alle jeugdspelertjes - niet enkel de beste dus! - een sporttas ufo van Stefaan Schaep en nu is het de beurt aan Romain De Schrijver om alle igdploegen van een nieuwe uitrusting te voorzien. nkele tijd geleden waren de scholieren (zie fotoaan de beurt. De WS-scholieren - een td samenhangende en met volle inzet spelende groep jonge voetballers tussen 14 en 16 ar - begonnen zeer goed aan hun kompetitie in reeks P.doch vielen de laatste weken beetje stil. Aan hun trainer Freddy Chalmet en/of hun afgevaardigde Freddy De Vos daar wat aan te doen! Al was het maar uit dankbaarheid voor de prachtige nieuwe 'rusting die ze kregen van de heer De Schrijver... (d. Brol) i de drie tennisklubs van Groot-Stekene werd er van 20 mei 1989 tot half augustus 1989 speeld in het kader van het 'Tennistornooi van Groot-Stekene'. De finale van dit nnistornooi - op uitnodiging wordt om beurten georganiseerd door TC Het imerhuis, TC Stekene en TC De Zilverberk. Dit jaar - het zesde reeds - werden de tales gespeeld 'Achter de Wal' op de terreinen van TC De Zilverberk. Bij de heren C, '•2, C 30", ging de overwinning na een mooie wedstrijd, naar de 18-jarige Didier De itte van TC Stekene die Geert Saman van TC Het Zomerhuis klopte met 6-3 en 6-4. In 'Dubbel gemengd' ging de titel naar Hubert Stuer en Katrijn Van Hooste (TC interhuis) die hun finale wonnen van Georges Cant en Lisette Haverhals (TC omerhuis) met 6-7, 6-2 en 6-2. In het 'Heren dubbel' werd het duo Jan De Block fan Stremersch (TC Stekene) laureaat, want zij wonnen in de finale van Didier De itte en Jan Mossu (TC Stekene) met 6-4 en 6-3. Bij de heren niet-geklasseerd won oger De Block (TC Zomerhuis) van Stijn Cant (TC Zomerhuis) met 7-5 en 6-3 en bij de leren C 30-4' haalde Stefan Stremersch (TC Stekenehet van Hubert Stuer (TC omerhuis) met 7-6 en 6-2. De meeste titels gingen naar spelers van TC Het Zomerhuis, rwijl het toch wel opvallend is dat thuisklub TC De Zilverberk zelfs géén enkele taleplaats haalde. De bijgaande foto de meest suksesvolle tennisspelers tijens het zesde Tennistornooi van Groot-Stekene'. (d. Brol) DAMESVOETBAL KAMILLEKES - BRUSSEL D'711-3 De ploegen: FC Sporta: Bea Dobbelaere, Ce line Schoors, Elsie De Ham, Bri gitte Van Damme, Kathleen No- teboom, Karine Verhoge (50e min. Ann Van Hoorde), Karine aantal wederzijdse doelpogingen Janssens, Anne Tiré, Patricia waarbij telkens de nodige kracht Schouppe, Inge De Ham en Vera Brussel startte de wedstrijd met windvoordeel en wou de Kamillekes met offensief voetbal onmiddellijk bij de keel grijpen. Kamillekes speelde vrijwel met de type- ploeg. Alleen Helga Van Der Donck speelde in de plaats van Lutgart Viane. Pogingen van Andrea Janssens en Cari ne Maus gingen net over of naast de paal. Via counter voetbal probeerden de Kamil lekes langs Stevens en Van Slembroeck uit de omknelling te geraken. Zo kreeg Kath leen Stevens in de 25e minuut een unieke kans die net naast doel belandde na prachtig voorbereidend werk van My- riam Van Slembroeck. Voor Brussel was het enkel uitstel want enkele minuten later deed dezelfde kombinatie het wél. Voor de Kamillekes wordt het een slechte ge woonte om even voor rusten een doelpunt binnen te krij gen. In de 45e minuut kon Andrea Dermui een hoek schop rechtstreeks binnen krijgen... In de tweede helft kregen de spitsen Stevens en Van Slem broeck een drietal mooie kan sen. maar keeper Ottoye wist steeds redding te brengen. Twaalf minuten voor tijd ge raakte Hilde Van Caelen- bergh nog gekwetst en werd vervangen door Ann Eeck- houdt. Het tweede doelpunt van de Brusselse meisjes kwam er na een dubieuze inworp die vol gens Peggy Van Der Maelen onterecht in het voordeel van de hoofstedelingen werd toe gekend. Na wat geharrewar in de verdediging werkte Peggy De Meester 'koel' af. Trainer Van Eeckhout speel de dan het spel van alles of niets met drie splitsen. Na een counter kon Peggy De Mees ter net voor het affluiten de stand op 1-3 brengen. Na de wedstrijd werd een dopings- kontrole uitgevoerd door Dr. De Zutter. Volgende week maakt Kamillekes de ver plaatsing naar Standard Luik. De Kamillekesjeugd speelde 7-0 tegen Brussel D'71 en de provincialers verloren in Gis tel met 1-0. Volgende week spelen de provinciale Kamil lekes om 15 u. op de Zand berg tegen Zulte en de jeugd speelt om 13 u. Zaterdag 4 november 1989 vanaf 16 uur is het "Kasteeltje" te Hofstade. internaat van R.I.B.S.O. te Aalst, het trefpunt van al wie met de duivensport uit de streek te maken heeft. Wie er de voorbije jaren bij was spreekt met lof en waardering over deze duivenshow ten bate van een schoon en nuttig liefdadigheidswerk. De volledige geldopbrengst van de duivenshow, met een tombola en een bonverkoop, gaat immers naar kinderen met enorme moeilijkheden, mentale handicap over sociale problemen. Zo werd de volledige opbrengst van de duivenshow 1988 aange wend voor de aankoop van speeltuigen en fietsen Het geld van de organisatie 1989 zal besteed worden voor de aankoop van audio visuele middelen. En zoals voorheen zal er op gelet worden dat ook deze duivenshow niet uitloopt tot een bedelpartij of een gelegenheid waarop de aanwezigen zich verplicht voelen een financiële bijdrage te moeten doen Elk gebaar of bijdrage, hoe groot of klein deze ook mag zijn, wordt met dezelfde dank aanvaard. Kinderen die in een noodsituatie verkeren. Naar hen gaan op zaterdag 4 november de vruchten van al de gedane inspanningen van organisatoeren en andere weldenkende mensen. Zeer velen zullen weer de ruime feestzaal vullen met hun duiven, hun families en met hun geestdrift. Naast het samenzijn en keuvelen over ditjes en datjes, is er tevens gelegenheid om in het "restaurant" wat te eten tegen een schappelijke prijsje. De duivenliefhebberij heeft nog andere fraaie kanten dan de sport beoefenen alleen. Wie daar geen weet van heeft kan op de "hoogdag van de kinderen in noodsituatie verkerend" ontdekken, ledereen is welkom. Ook wie niet behoort tot die schone familie die het duivenliefhebberswereldje toch is. JM Heyman Na acht speeldagen van het kam pioenschap in de nationale tweede reeks van het dames voetbal. heeft FC Sinaai Girls de reeksleiding van FC Jong Nijlen overgenomen. Hetgeen we vori ge week nog voorspelden, is in derdaad gebeurd: in eigen sta dion liet FC Jong Nijlen zich verrassen door FCDG Borgloon en FC Sinaai Girls won zoals verwacht, probleemloos tegen FC Assenede. Daardoor staat de Wase ploeg nu ook alleen aan de leiding en als new-comer in het nationale damesvoetbal, blijft FC Sinaai Girls iedereen verba zen... De wedstrijd Ondanks een minder gunstige klassering heeft FC .Assenede vo rige week in Sinaai, nog een vrij goede wedstrijd gespeeld. Deze ploeg werd ook nooit helemaal onder de voet gelopen en alleen door brute pech bij het beslui ten, werden de Oost-Vlamingen van een beter resultaat gehou den. Het werd uiteindelijk nog een overdreven forfaitscore in het voordeel van FC Sinaai Girls, dat de geboden kansen bijna maximaal heeft gegrepen. Dat werd trouwens al .vrij vroeg dui delijk met een persoonlijke ak- tie van Peggy Audenaert, welke via de paal ook het openingspunt scoorde (1-0; 6e min.). De be zoekende ploeg zou zich door die vlugge achterstand echter niet laten ontmoedigen. De lo kale verdediging werd zelfs met overtuiging bestookt en een tweetal goede pogingen van Leen Cocquyt, werden door een atten te Esther Blommaert geweerd. Uit een aantal afgedwongen hoekschoppen puurde FC Asse nede ook geen profijt. Toch vol doende voor telkens spannende momenten in het doelgebied van FC Sinaai Girls en een eerste maal, kon Chantal De Meester nog op de lijn afweren en daarna knikte Veerle Cocquyt langs de verkeerde kant van dé paal. Ook Inge Beernaert bleek bij de be zoekende ploeg een steeds ge vaarlijke spits en driemaal, werd zelfs rakelings naast geschoten. Ondanks het feit dat FC .Assene de duidelijk het gevaarlijkst was, bleef het van de verdiende gelijk maker verstoken en bij één der betere reakties van FC Sinaai Girls, werd de stand ook nog verdubbeld. Toen skoorde Peggy Audenaert nogmaals na voorbe reidende inspanningen van Ka- thy Mertens en Christa Coene (2-0, 36e min.). Na de rust probeerde FC Assene de het wéér langs Inge Beernaert en Anita Van Nieuwenhuyze. Vruchteloos evenwel door tel kens een minder goede richting en bij de eerste serieuze tegen- aktie van FC Sinaai Girls, werd de voorsprong nogmaals opge dreven: Annick De Clercq dwong de bezoekende goalie tot enige risico's en een afgezonderde Christa Coene, skoorde toen een gemakkelijk doelpunt (3-0, 46e min.). Een zeer moedig en fair spelend FC Assenede kon ook langs Veerle Cocquyt, Lutgarde Lippens en Leen Cocquyt niet milderen. Vooral bij deze laatste poging ontsnapte FC Sinaai Girls kansrijk aan een doelpunt dat aan de overkant werd geskoord met een persoonlijk nummertje van Christa Coene (4-0, 66e min.)Daardoor was de veer ook gebroken bij FC Assenede dat langs Marina De Wilde en Inge Beernaert nog even reageerde. Het zelfzekere FC Sinaai Girls demonstreerde nadien nog maals hoe een minder aantal doelkansen maximaal worden benut. Eerst schoot RitaSchatte- man nog eens rakelings over en tijdens de slotminuut, skoorde Kathy Mertens met een kopbal voor de lokalen ook (5-0, 80e min.). De ploegen: FC Sinaai Girls: Esther Blom maert, Chantal De Meester, Ca rina Van Pottelberghe (54e min. Chris Myminck), Carine Van Britsom. Rita Schatteman, Chantal De Rycke, Peggy Aude naert, Wendy Mets, Christa Coe ne, Kathy Mertens en Annick De Clercq. Voor de volgende match op za terdag 4 november om 15 u. op 't Wijnveld, worden de winstkan sen van FC Sinaai Girls wéér als gunstig beschouwd. Dan komt FC Union Nameche op bezoek en tot hiertoe, hebben de Waal- tjes nog niet veel geschitterd. Het wordt dus weer een nieuw suk- ses voor FC Sinaai Girls dat de positie van reeksleider, ook nog een tijdje kan behouden. Mis schien verstevigen ook want FC Jong Nijlen als de dichtste ach tervolger, wordt in eigen huis gekonfronteerd met het ook al ambitieuze en in de midden moot geklasseerde WDG Lom mei... Roger Van Laere Stedelijke sportraad organiseert op zaterdag 11 november 1989 Wandel-Mee is een oproep die in 1989 gevierd wordt. Dit initiatief wordt immers voor de tiende maal gelanceerd in Vlaanderen. Dank zij de medewerking van de lokale sportinstanties en wandelclubs is de Wandel-Mee-Dag een lustrumuitgave. Vorig jaar werd de top van 40.000 wande laars over heel Vlaanderen bereikt. De Stedelijke Sport raad in samenwerking met de Stedelijke Sportdienst willen hieraan hun medewerking verlenen door het inrichten van een wandeltocht waarvan het inschrijvingsgeld van 50 fr. integraal zal overgemaakt worden aan de aktie «Kom op tegen Kanker». Wij vertrekken te 14 u. aan de Sporthal van Eksaarde, Dam, 53 G. Wij bewandelen de Liniewegel over een afstand van 7,5 km. Dit pad is gerealiseerd door het gemeentebestuur van Eksaarde i.s.m. de Federatie van Toerisme in Oost-Vlaanderen en de toeristische vereni ging Schelde Durme. De Liniewegel is een smal pad door velden en bossen. De Linie was een verdedigingsstelsel van de Spaanse legers in de 16c eeuw tussen Gent en Antwerpen. Links ziet men de «Schaapstal» gebouwd op de plaats en met de resten van het vroeger kasteel van Eksaarde. Hier loopt de wegel op de grens van de Moervaartdepressie en het hoger gelegen land. Wie een interessant gebied voor planten zoekt komt hier beslist aan zijn trekken. Het prachtig landschap is op enkele plaatsen geschonden door uitgravingen en weekendverblijven. Langs dit wandelpad is ook de Kruiskapel gelegen, volledig opgenomen in het landschap. De le kapel dateert hier uit de 14e eeuw en herinnert aan de legende van de kruisvinding op de plaats waar nu een waterput is, juist voor de kapel. Nabij dot wandelpad staat een gerestau reerde hoeve «Het Hooghof». Wij wandelen verder langs de Moervaart. Voor vele natuurliefhebbers is dit het mooiste deel van de streek, bijzonder rijk aan dieren en planten. Wij slaan dan af langs het wandelpad Lokeren - Eksaarde - Moerbeke om terug aan te komen aan de Sporthal van Eksaarde. In naam van de Stedelijke Sportraad Lokeren wensen wij U een aangename wandeltocht toe en hopen alzo ons steentje te hebben bijgedragen voor de aktie «Kom op tegen Kanker». WIELRENNEN Nu het wielerseizoen is afge lopen, duiken her en der de zegestanden op. Voor liefheb bers van cijfers is dat altijd prettig en daartoe dragen we graag ons steentje bij. De Ste kense wielrenners waren dit jaar goed voor 14 overwinnin gen, naast een hele reeks ere plaatsen. Twee uitschieters hierbij: de zeven overwinnin gen van Edwin Enthoven en de deelname van Bert Per soon aan het Wereldkam pioenschap voor Juniores in Moskou Beroepsrenners Voor Danny janssens, de eni ge beroepsrenner die Stekene rijk is, is het seizoen niet zo bijster goed verlopen. Vorig jaar kon hij nog even de vrucht van de overwinning smaken, dit jaar diende hij met heel wat minder vrede te nemen. Ook de Grote Prijs Roggeman, waar hij zo zijn zinnen op gezet had, zal voor een volgende keer zijn. Toch is hij dit seizoen zonder twij fel rijper geworden en hope lijk werpt dit volgend seizoen wel vruchten af. Amateurs Met zeven overwinningen kan Edwin Enthoven terugblik ken op een geslaagd seizoen. Naast overwinningen te Klein-Sinaai, Haasdonk, Borsbeke en Denderhoutem kon hij ook de zware wedstrij den te Russignies en Kluisber- gen aan zijn palmares toevoe gen, evenals de eindstand van de Tweedaagse van de Gaver streek. Jammer dat hij de wedstrijd op het thuisfront (Kiekenhaagkermis) aan een andere renner moest laten. Al bij al toch een geslaagd sei zoen voor deze beloftevolle amateur. Juniores Met drie overwinningen kan Bert Persoon ook rustig uit kijken naar volgend seizoen, temeer omdat hij niet de ge makkelijkste wedstrijden uit koos om te winnen: de WK- selektierit te Retie, de Eind zege van de Ster der Juniores en een wedstrijd in het Waal se Perwez. Bovendien kon zijn seizoen niet meer stuk door de selektie voor het we reldkampioenschap te Mos kou. De ervaring die hij daar opdeed komt ongetwijfeld volgend seizoen van pas. Pe ter De Vos (Klein-Sinaai) be haalde één overwinning, een wedstrijd te Ninove. Nieuwelingen Steven Persoon kan tevreden zijn. Met drie overwinningen is zijn dubbel opzet geslaagd: even goed doen als zijn broer Bert én drie maal winnen (Bellem, Hofstade en Kemze- ke). Enkele nieuwelingen, zoals Angelo Van Goethem, die pas begonnen zijn, fiets ten zich eveneens al aardig in de kijker, zij het voorlopig nog zonder overwinning. Het wordt nu uitkijken naar de prestaties van de Stekense veldrijders. B. Dee Bee Enkele tijd geleden organiseerde de Stekense wielertoeristenklub 'WTC De Sneltrappers' z'n jaarlijks klubkampioenschap. In tegenstelling tot vele andere klubkampioenschappen wordt de klubkampioen bij WTC De Sneltrappers niet aangeduid na een snelheidsrit. Nee, de deelnemende leden moeten een vooraf onbekende afstand afleggen aan een gemiddelde snelheid van 22,5 kilometer per uur. Het is de bedoeling om dit gemiddelde zo dicht mogelijk te benaderen en enkel de trouwe leden mogen starten. Na dezesoort van 'regelmatigheids-tijdrit' verzamelden de deelnemers voor een smakelij ke mosselmaaltijd in het klublokaal, gevolgd door een gezellig samenzijn tijdens hetwelk uiteraard de nieuwe klubkampioen werd gehuldigd. Het was uiteindelijk Auréle Slowack (in het midden- afkomstig uit Stekene maar verblijvend in Verrebroek - die zich de meest kundige Sneltrapper toonde. Hij mag zich dus voor één jaar kampioen van WTC De Sneltrappers noemen. Herman Debodt uit Beveren (links) eindigde op de tweede plaats. Ook vorig jaar moest hij vrede nemen met deze meest ondankbare plaats, terwijl hij het jaar daarvoor kampioen werd. Hellestratenaar Rony Rombout (rechts) eindigde derde, terwijl de kampioen van vorig jaar Gustaaf Van Mosselvelde deze keer vrede diende te nemen met de 15de plaats. d. Brol

De Voorpost | 1989 | | pagina 23