Mechelen komt er goedkoop vanaf Eerste nederlaag Logisch gelijkspel En toch zat er meer in HANDBALKALENDER Niet tot het uiterste Het zit niet mee Toch winst voor gehandicapt Lokeren De Voorpost - 3.11.1989 - 27 HANDBAL Dames le nationale zat 4/11 te 20 uur: Melvcren-Nopri Lebbeke 2e afdeling zond 5 11 te 18 uur: Robuco Buggenhout-Ap Kortrijk zond 5/11 te 15 30 uur Squadra Fcm. Lebbke-Gr Bijgaarden Heren 4e afdeling zon 5/11 te 13 45 uur: Brabo Denderbelle-P Gent Provinciaal zat. 4/11 te 18.15 uur: HBC Dendermonde 2-Brabo Denderbelle 2 zon. 5/11 te 19.15 uur: At. Temse-Robuco Buggenhout 2 zat. 4/11 (e 20.15 uur: Koza Aalst-Merchtem 2. Jeugd zat. 4/11 te 13 uur: Pupillentornooi H.K. Waasmunster Beker van Belgié - Heren - 1/16 finale zond. 5/11 te 19.30 uur: Robuco Buggenhout-E V Aalst zat. 4/11 te 21.30 uur: D B. Zwijnaarde-I.T.B. Lokeren EVA Mechelen 17 kort daarna viel de stress weg bij H.K. Waasmunster 23 de bezoekers en bijzonder attent Het tot zaterdag onveistapn M, ««Wiging met doelman chelen begreep ook na de wed- Pe »eergrote Hoen, strijd nog niet wat hen overko- ^gon H.K.W. aan een echt rect- men was Cedurende meer dan M MeCi,dC" P X i driekwart wedstrijd werden zij ^le re8fers we;<'en van het kastje naar de muur besteld en via 5-8 na 21 werd gespeeld door het hen -onbe- pel 5-12 aan de nasi en Meche- kende» Waasmunster en even en wf du'del"k leek het erop dal het een echte *"''1' do°rde slee<ls af«selen- vemedering zou worden. H.KW. deaanvalsbewegmgenvandebe- Middelkerke H.B.C. Dendermonde Tegen het relatief zwakke Mid- 8-10 ruststand bereikt. Ook in delkerke is H.B.C. zeker niet tot het eerste gedeelte van de twee- het uiterste moeten gaan om de helft bleef Dendermonde een beide punten te pakken. Den- rustig meesterschap demonstre- dermonde speelde dan ook zon- ren zonder echter een echte der veel wedstrijdconcentratie kloof te kunnen slagen. Via 11-14 leidde met 9-20 na 47' en de maneblussers mogen hun te genstander dankbaar zijn dat zij tijdens de laatste 10' de teugels vierden zodat de nederlaag voor de «buitenwereld» in minder frustrerende cijfers werd uitge drukt. Meteen is het ook duide lijk geworden dat Waasmunster, al zullen zij dit niet zo graag horen, dit seizoen het objectief moet verleggen naar een plaats in de plav-offs want na vier wed- waardoor Middelkerke geduren- na 35' werd het 14-16 na drie- strijden is het toch wel duidelijk de een abnormaal lange periode k»*" wedstrijd en pas dan dat de neo meedeklasser tol het kon aanklampen. In de eerste moest Middelkerke definitief af- £uitn van de reeks behoort. m helft was het voor H.B.C wel haken. Doelman Coppens moest H.KW. is dit weekeinde zowaar mocjll de even wennen aan de kleine zaai zich in het laatste kwartier noe r geworden en zaterdag 12 h zoekers. Ook in de tweede helft bleef het H.K.W.-vuurwerk in volle hevigheid losbarsten. De Clercq, Luypaert en De Bode zorgden voor 5-15 en na 35' en na driekwart wedstrijd (8-18) kon H.KW. gerust stoom afla ten. Het werd toch nog 9-20 vooraleer Mechelen in de wed strijd mocht komen maar dan zaten Borgers, De Bode, Van Damme en Luypaert op de bank. Bij 11-20 mocht K Van Renterg- hem, na een maandenlange re validatie, plaats nemen tussen lat en palen. Het bleef 13-22 na 52' en enkel tijdens de laatste venster steken. Met een 17-23 eindresultaat was Mechelen er erg goedkoop van afgekomen. H.K. Waasmunster: W. De Graeve, Van Renterghem, Luy paert 6, Leunis 1, Roels 3, Bor gers 6, Van Damme 3, De Vlier- ger, De Bode 2, De Clercq 2, T. De Graeve, De Meerschman. Beloften: Mechelen 11 H.K Waasmunster 8 De H.K.W.-beloften bleken za terdag niet in hun beste doen. Tijdens de eerste helft konden zij nog aanklampen (rust 5-4) maar het gebrek vaan schiet- kracht uit de tweede lijn speelde hen bepaald parten in het twee de wedstrijdgedeelte. Even raak ten zij 5-6 voor maar moesten dan de thuisploeg laten gaan. H.K Waasmunster: Maes, Van Renterghem, Desseaux 1, Ter- nest, De Meerschman. T. De Graeve, De Clercq 3, W. De Groo- te, Willaerts 2 Loier, Van Mele 2, Moesterm ans. Handbal. De ploeg van Robuco Buggenhout (gdv) een steek lieten vallen. Langs Wesemael en De Maeyer leidde Dendermonde met 2-4 na 10' maar de thuisploeg kwam zo waar gelijk na een kwartier (5- 5) Middelkerke veroverde welis waar nooit de leiding maar in die eerste helft raakte H.B.C. toch moeilijk «los». Via 6-8 werd de even wennen aan de kleine zaai zich in het laatste kwartier nog lcl(ler geworden en zateraag 12 l|lujsp]oe}i even de neus aan het maar een overdosis zeltVenrou- amper éénmaal gewonnen ge8™™ber ontvangerzij An- wen zorgde ervoor dat de anders ven en H.B.C- stevende rustig gleur.de emge ploeg die hen op zo secure defensie wel als eens naar een 15-20overwinning. Het leidersplaats nog kan vervoe- verschil op het scorebord had 8e"m,,s Wden hun acl"er' niettemin heel wat groter moe- s,alll8e wedsml(i mme" Za,er' ten zijn. H.B.C. Dendem.on- kon Mechelen enkel tijdens de: Coppens, 3outeille, V De het eerste kwartier aanklampen. r Gestart met het duo Van Dam- Smedt Wesemael 5, Van Steen mc.Ll aert piïots wcrd het 4, De Maeyer 6, Van Renterghem onmid&liik en Meche|en 2, Impens, Merckx 1, Hoorelbe- k|jn omdat Bij Eendracht zit het tijdens het - H.KW. hen twee «geschenken» seizoenbegin duidelijk nietmee. EVA E.V. Aalst Eynatten sprong aan de rust leek niets de overwinning van dit sterk spe lende Aalst nog in de weg te staan. Maar kort na de rust ge beurde het onbegrijpelijke. Via aanbood waardoor het score- Tegen Eynatten werd het de 14-9 na 32' werd het 14-16 13' bord 5-5 aanwees na 15'. Maar tweede thuisnederlaag met één later. Aalst was ongelooflijk be- doelpunt verschil nadat ook ginnen klungelen en hiervan Hechtel aan één treffer voldoen- maakte het snelle Eynatten ge- de had om de punten in Aalst bruik om het wedstrijdverloop mee te graaien. Tegen de Lim- totaal te reoriënteren. Een- burgers had Aalst zich echter dracht kon na deze onverklaar- niets te verwijten, daar was het bare inzinking opnieuw orde op een dubbeltje op zijn kant ge- zaken stellen maar Eynatten had Handbal. Robuco Buggenhout - Brabo Denderbelle. De Robuco-keeper kan hier spekta- kulair tussenkomen (gdv) Montegnée Ajax Lebbeke weest na een totaal gelijkop- greep op de wedstrijd gekregen gaande wedstrijd. Zaterdag daar- en het wedstrijdslot liet een entegen leek Aalst na een spette- «pak» doelpunten noteren. Met rende eerste helft ongenaakbaar nog 5' te spelen leidden de be- voor Eynatten maar in het twee- zoekers met 18-19 en via 20-20 Ransbeeck, die later een man netje bij zich kreeg, opende met een fraai doelpunt en na 10' leidde Lebbeke met 1-3. Het bleef echter niet duren want een kwartier was Montegnée 6-5 voorgekomen en als Ajax drie de wedstrijdgedeelte ging Aalst totaal in de fout en de wanpre statie in de laatste 30' kostte hen de punten. Meteen staat E.V. Aalst met 2 punten uit vier wed strijden onderaan in de rang schikking en datis iets dat zeker niet ingecalculeerd werd bij het seizoenbegin. En dat Aalst zijn objectieven niet te hoog had ge steld bleek ook tegen Eynatten tijdens de eerste helft. De pretig- ieuze bezoekers konden slechts Handbal. Attila Ternse won met 19-18 tegen H.C. Eeklo. Erwin Buytaert was topschutter een l'enta' m'nuten gelijke tred rri. hnitHfln C /m\ nmnt nn« met zeven treffers (dw) Vierde afdeling houden (5-4) want een sterke Agneessens en een attente doel man Moens zorgden er daarna voor dat de bezoekers ver wer den teruggeslagen. Het werd 10- 5 na 20' en met een 13-8 voor- In Montegnée, net als .Ajax een serieuze play-off kandidaat, leed Ajax Lebbeke zijn eerste kompe titienederlaag. De Ajaxieden speelden aanvallend nochtans treffers moest incasseren langs een degelijke wedstrijd maar de linkerflank net voor de rust eens te meer moesten zij teveel werd de eerste helft afgesloten doelpunten toestaan om aan- met een 14-11 score. Meteen was spraak te kunnen maken op de Lebbeke op achtervolgen aange- overwinning. Deze stelling lijkt wezen en F. De Ridder, die enkel enigszins onlogisch aangezien in aanval werd gebruikt, raakte Lebbeke het aanvallend moest nooit echt in de match. Toch stellen zonder de gekwetsten hield Ajax stand tot de 4le mi- Verlinden en J. De Man maar de nuut. Via 18-16 was het toen en downs waarmee Eendracht 21 gescoorde doelpunten kun- 20-17 geworden en Ajax bracht te dit seizoen heeft af te rekenen: nen 8enoeg zÜn om een wed- weinig geduld op om de agres- E.V. Aalst: Moens, Mertens, Van striid te winnen. Doelman De sieve Waalse verdediging te om- Malderen 3, W. Bomon, De BrlJyn was jammer genoeg niet spelen. Er werd plots te vlug Cock, R. Bayens 4., B. Vrijs, i» zijn dagje en het feit dat in het afgedrukt en aangezien de Aiax Marblie 2, Van Den Borght 4, centram van de A|ax verdediging verdediging duidelijk te gemak- Agneessens 7, De Ketelbutter 2. gestalte ontbrak om de sterke kciijk doeipunten toesto6nd kon M. Baeyens wer^re van de thuisploeg af te Montegnée hiervan gebruik ma- blokken, vergemakkelijkte de ke„ om een 25_2Q EVA taak van de doelman met. Ajax idoof ,e slagen 5' voor het einde, startte nochtans sterk. Van Trainer.coach M Muhac| had en 22-22 viel het beslissende doelpunt langs de kant van Ey natten tijdens de laatste secon den. Het had echt niet meegeze ten voor Eendracht maar de ma nier waarop de komfortabele 14-9 voorsprong werd prijsgege ven is toch wel tekenend voor de up wel puntenverlies ingecalcu- leerd maar de 28 toegestande doelpunten stemmen toch tot nadenken Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Bosbeke, De Proft 2, Christiaens 3, Van Ransbeeck 8, St.-Vlassenroot 2, Van Biesen, De Ridder 2, Bosman 2, Cley- mans 1, De Hauwere 1, M. Vlas- senroot. Beloften: Montegnée 16 Ajax Lebbeke 9 Net als het fanion-team leden de Ajax-beloften ook hun eerste kompetitienederlaag in de zaal van Montegnée. Tot de rust kon de schade nog worden beperkt (8-5) maar dan bleek duidelijk dat het jeugdige Ajax kracht te kort kwam tegen de Walen. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Ra- woens, M. Vlassenroot 1, De Bus- schere, Verheyden 1, De Lathou wer, De Bruyn, Maesschalk 4, N. De Decker Vercammen 1, G. De Decker, Heyvaert. Robuco Buggenhout Brabo Denderbelle Het werd een bijzonder aantrek kelijk derby tussen Robuco Bug genhout en Brabo Denderbelle dat op een logisch gelijkspel ein digde. Maar toch was het tekend dat bij het eindsignaal de thuis- loeg zich het gelukkigste toon- terwijl bij Brabo een zekere itgoocheling viel te constate- :n. Deze reacties toonden dan ik aan dat Robuco er niet ge- ist in was en dat Brabo zich leer had voorgesteld van dit :rby. Ook uit de kommentaren de wedstrijd was dit op te rken. bij Denderbelle stelde Imcn niet goed te hebben ge speeld en bij Robuco vond men het gelijkspel een logische uit lag, Uiteindelijk tonen wij meer •ip voor de stelling van Robu- maar wij kunnen er wel inko- :n dat Brabo zich enigszins 'makkelijk voelde omdat het Ben de 15' en IS'minuut een ifortabelc 2-6 uitgangsposi- C liet verloren gaan. De man lie daar verantwoordelijk voor is ongetwijfeld de Buggcn- [utse traincrspelcr II. Trien- int die wanneer hij op hel ter- in kwam zijn verdedigingorga- xde en toch wel voor onver- itwoord balverlies van Brabo jdc. In de tweede helft bleef indcrbelle vrijwel bestendig op "itervolgen aangewezen on- iks zij een «beter» handbal :hten dan de thuisploeg renkel konden rekenen op sterke Dirk Van Goethem te gaan scoren. Want dat pijft duidelijk het zwakke punt 'i Brabo dat zijn collectief 'ooie aanvalsbewegingen moeilijk kan afronden vanuit de tweede lijn. Dit euvel doet echter niets af van het knappe werk dat trainer-coach M. De Proft bij gehinderd voor doelman Ver- maesen maar deze laatste verij delde het «gemaakte» doelpunt. Toch kreeg Brabo nog een ultie- Derde afdeling Brabo verricht. Dat Brabo echt me kans als F. Mannaert - totaal tot gestroomlijnde aanvalsbewe- onverantwoord zichzelf een 2' gingen in staat is, bleek al tijdens straf bezorgde - maar de bezoe- het prille wedstrijdbegin met kers konden hun nummerieke Zandvliet I.T.B. Lokeren treffers van D. Van Goethem en E. Van Keer. Asaert en Hertsens op 7-m worp - konden wel meerderheid niet benutten. In tegendeel het was Trienpont die Robuco opnieuw langszij bracht aanklampen tot 2-3 na 10' maar (16-16) en met een penalty doel- dan domineerde Brabo duidelijk punt van Van Der Jeught en Trienpont bleef de gelijke stand op het scorebord. Meteen blijven beide ploegen ook in de rang schikking dicht bij elkaar maar Damme en Brasschaat zijn het best gediend met dit Oost- Vlaamse gelijkspel. Voor Robuco scoorden: Asaert 5, Hertsens 3, De Troch 4, Van Huffel 1, Vereec- ken 2, Trienpont 2. Brabo scoor de langs Dirk Van Goethem 5, E. Van Keer 3, Van Der Jeught 6, P. De met treffers van Van Der Jeught en E. Van Keer. Met een 2-6 score na 14' zag het er niet zo best uit voor de thuisploeg maar als Trienpont dan op het terrein kwam keerde het tij. Brabo ging plots onzuiver akteren in aanval en van dit veelvuldig balverlies maakte Robuco gebruik om langs Asaert en Hertsens gelijk te stellen (6-6, na 18 Troch werd dan knap bediend door Trien pont en na 21' veroverde Bug- Vermeir 1, Van Den Abbeel genhout voor het eerst de lei- Smedt 1. ding. Nu verliep de wedstrijd to taal gelijkopgaand en het was Robuco dat via een treffer van Van Nuffel aan de rust leidde met 9-8. Ook na de rust bleef GOCQC repllCK Robuco vrijwel bestendig één tot twee doelpunten voor maar een kwikzilveren D. Van Goethem zorgde er voor dat Brabo de tegenstander steeds in het vizier hield. Hij zorgde er voor dat na 45' de ploegen opnieuw gelijk stonden (14-14) en als een weer betrouwbare doelman Van Ros- sem P. De Smedt lanceerde in tegenaanval kwam Brabo op nieuw op voorsprong. Met nog 9' te spelen (15-16) miste Brabo dan de kans om het pleit defini tief te beslechten. P. Vermeir onderschepte de bal, kwam on- Het mag een prestatie worden genoemd van I.T.B. Lokeren dat zonder de gekwetsten J. De Pauw, K Verhofstadt beide pun ten meebracht uit Zandvliet. In derdaad, de Waaslanders telden nauwelijks zeven volwaardige basisspelers waarmee zij zowat gans de wedstrijd uitspeelden. Het mag dan ook verrassend ge noemd worden dat naar het wedstrijdeinde toe Lokeren nog steeds uitpakte met snelle tegen aanvallen waartegen Zandvliet renbergh kon echter de schade Iers slaagden zij erin het tempo geen verhaal had. In de eerste beperken tot 8-7 na 21' en met vol te houden. Met nog 10' te helft ging het nochtans vrij een 9-9 ruststand had I.T.B. zijn spelen telde Lokeren steeds een moeilijk. Coach Princen was wel doel bereikt. 15-20 voorsprong en hoe Zand- verplicht met experimentele op- De ploeg had duidelijk zijn zelf- vliet ook te keer ging, Lokeren stellingen uit te pakken met als vertrouwen herwonnen en in het liet de verdiende zege niet meer logisch gevolg dat het 30'zoeken begin van de tweede helft liep ontglippen. Voor de Bekerwed- werd om in de goede plooi te het verrassend gesmeerd bij de strijd tegen Zwijnaarde nu zon- vallen Doelman Van Vaeren- bezoekers. K. Versele werkte af dag hoopt Lokeren toch een paar bergh stond echter weer groots aan een verschrikkelijk hoog basispionnen te kunnen recupc- te keepen waardoor Zandvliet in percentage en ook Van Hille en reren want de ploeg kan onmo- die periode geen kloof kon ma- Verguit gaven een zetje om gelijk blijven «stunten» met zijn ken. Lokeren leidde weliswaar Zandvliet te overvleugelen. Met uitgedunde spelerskem: I.T.B. met 4-6 na 11' maar moest daar- snelle tegenaanvallen leidde Lo- Lokeren: Van Vaerenbergh, na alle zeilen bijzetten om geen keren met 10-15 na 40' en on- Verguit 6, Versele 7, Van Hille 6. terrein prijs te geven. Van Vae- danks het gebrek aan wisselspe- Bocklandt 3, Van Driessche, Wauters I, De Neet. Zandvliet 14 I.T.B. Lokeren 20 Knappe prestatie van de Lokersc doublures die met het opvissen van enkele spelers duidelijk een goede zaak heeft gedaan. Aan de rust leidde Lokeren met 7-10 en in de tweede helft werd de voor sprong bestendig opgedreven. I.T.B. Lokeren: Versele, Van Vaerenbergh, Zaman, 2. Gokbu- lut 4, Vermeiren 1. Van Drie ssche 2, De Neef 2, Scheirs 5, Van De Velde 3. Van Den Bos sche 1. EVA Ook 1989 wordt voorde onder nemingen een goed jaar. Week berichten van de kredietbank heeft aan de groei van de on dernemingen een hele brochure gewijd die men kan bekomen op de KB kantoren. Provinciaal Ap. Kortrijk 2-At. Temse: 24-17 MODU DESTELBERGEN - CIBO ZELE 67-64 Tegen één der rcekstenoren heeft nam zejfs (je |eKjjng mej 56-59. De het verzwakte Cibo Zele voor een thuisploeg schakelde over naar stevige repliek gezorgd. De oppo- een mdividuelc verdediging en die sine kwam uit een onverwachte wending werd ujteindeiijk fataai hoek. Wisselspelmaker Bosa- voor de Zeienaars mens. scoorde drie driepunters en punten- ook secretaris ltueo Cocnc bond Modu:Dann, Dt Racd 16.g opnieuw de keds aan. en mikte et Ron„,. De Ri,cdt ,.g Vemet 5-3. een afstandsbom binnen. In de Dirickx 6-8 Beuten 2-2 eerste helft beperkte Peter Moens Cibo ^c Petet Moens 12-10. de schade 6-2. 16-10. 28-23 en 38- yvan Moens 6-4. De Maesschatck 31 aan dc rust In de tweede helft 6.2 Van Damme 2-3. Bosman 3- werd de 43-33 achterstand mei 9 Q,ene (j.5. Van Doorsclaer 2-0. driepunters weggewerkt cn Cibo Ook na zes wedstrijden blijft bewust was leidde de thuisploeg Kortrijk dus nog onverslagen, reeds met 16-11. Er waren dan Tijdens de eerste helft zag het er 40' gespeeld en ondanks Attila nochtans naar uit dat Temse een nog een tegenoffensief op gang einde kon maken aan de reeks bracht, raakten zij niet verder overwinningen van de West-Vla- dan 20-16 na 55'. De bezoekers mingen. Langs een weer effici- lieten toen de armen enigszins ent afwerkende E. Buytaert leid- zakken, zodat Kortrijk zijn zesde de Temse met 4-7 na 20' en ook opeenvolgende overwinning be- aan de rust bleven de bezoekers haalde met 24-17 cijfers. Eeklo Brabo Denderbelle 2 écn doelpuntje vóór. Maar dan bleek dat het ook in de provin ciale reeks moeilijk is om de taak van trainer, coach en speler te combineren. Kortrijk pakte in At. Temse: D Buytaert, De Schepper, Heir- baut 2, Milliau 2, De Clercq, P. Van Hoeyweghen, E. Van Hoey- de tweede helft inderdaad uit weghen, P. Buytaert 3, Vercautc- was Eeklo opnieuw opgeklom- met een gewijzigd spelconccpt ren' Van Buyten 1? E. Buy- mcn naar een 11-9 voorsprong. Brabo 2. met afwisselend D. Uyt- tersprot en D. Van Goethem in het doel, is erin gelukt tijdens de laatste 10' een vrijwel hopeloze situatie om te buigen in een overwinning. Eeklo leidde vrij wel de ganse wedstrijd. Aan de rust leidde de thuisploeg met 7-5 cn onmiddellijk na de rust maakten zij er zelfs 8-5 van. Denderbelle, met een efficiënt afwerkende 9' voor het einde BENO en vooraleer Temse zich hiervan taert 9- Brabo ging toen echter erg goed verdedigen, Eeklo geraakte niet meer door de bezoekende "muur" en met treffers van de wederoptredende Vinck, Dan. Van Goethem en P. Vermeir, werd het op de valreep nog een 11-12 overwinning. Toch nog ver melden dat Brabo weer eens alle last van de wereld had 0111 een 7-m worp om te zetten. In Eeklo werden er nu zowaar vier ge mist! Brabo Denderbelle D. Van Goethem, Uyttersprot, P Vermeir 7, Dan. Van Goethem 2. Vinck 1. R. Van Keer, De Hauwe re, De Man. Robbrccht. P. De Smedt, Van Den Steen 1, Ottoy 1. Tweede nationale

De Voorpost | 1989 | | pagina 27