Juvenes A bleef moeilijk overeind Winst en verlies voor Patro A Nu ook nummer vijf Met de groeten van Lut Buggenhout weer aan de winst ftCUVEUER Frans Messagie wint KWB tornooi Kruibeke De Voorpost - 3.11.1989 - 29 VOLLEYBAL Damesvolleybal 2e Provinciale Denderhoutem-Moderna Lebbeke: 1-3 Moderna Lebbeke behaalde een probleemloze zege tegen Denderhoutem, dat enkel in de derde set een vuist kon maken en setwinst halen, maar nadien kwam het er gewoon niet meer aan te pas. De meeste tegenstand die Lebbeke van de thuisploeg ondervond kwam van de kei harde opslagen wat haar ook de behaalde punten oplever de. Voor de rest was het Lebbeke dat met prima aanvalswerk van het ganse team de boven hand haalde. Denderhoutem heeft met zijn jonge ploeg wel individueel talent in huis, maar op het kollektleve vlak kon het niet wedijveren met het Lebbeekse team dat een homogeen Moderna liet zien, op weg naar zijn vijfde zege. Set een en twee verliepen zonder noemenswaardige moeilijkheden. In de derde set hanteerde Denderhou tem zijn zsterkste opslagwa pen en receptie en de num mer 18 bij Denderhoutem sloeg in één ruk 4-0 op het bord. Lebbeke kwam nog wel terug maar kon duidelijk in deze set zijn draai niet vin den. In de vierde set was het dan een zeer goed Moderna dat orde op zaken stelde en van 1-5 naar 2-11, stevende zonder dat een Denderhoutem enig weer werk kon leveren. Ondanks de loffelijke pogingen van de Denderhoutemse coach W. Van Mol om het tij te doen keren, liep Lebbeke verder uit. Met deze winst staat Mo derna nu ongeslagen aan de leiding en wordt het meteen uitkijken naar de volgende wedstrijd: het bezoek van Er- wetegem. Lebbeke speelde met volgen de zestal: Liliane Breucke- laers, iris Ravijts, Anneken Van Steen, Ann Tilley, Conny Franckaert, Nancy Verhey- den. Zondag In de Lebbeekse sporthal Moderna Lebbeke- Erwetegem Het Lebbeekse damesteam ontvangt zondag Erwetegem en moet nu maar aan de supporters bewijzen dat ook een zesde zege erin zit. Als met dezelfde inzet wordt ge streden mag ook deze zege niet uit hand worden gege ven. De sportliefhebbers wacht een spannende wed strijdzondag in de Sporthal om 18.45 u. De reserveren spelen om 17.30 u. Andre Damesvolleybal 3e Provinciale VC Buggenhout-Ronse: 3-0 Ronse, dat in de pers voor en ook tijdens de kompetitie als de kampioen werd bestempeld, moest te Buggenhout de wet van de sterkste ondergaan. De grootste moeilijk heden kregen de bezoekers met de opslagen van Lut Albrecht die in iedere set vele punten opleverden. In de eerste stond Lut aan de opslag en sloeg in één ruk naar 7-0. Begrijpelijk dat Ronse wel even naar adem moest snakken, maar het ging vrij vlug de boot in. Het kon nog even gelijke tred houden en toen dezelfde Lut Albrecht aan het net kwam, maakte ze de bezoekers keihard af. Zo verging het Ronse ook in de resterende twee sets waar het tegen deze service van de ex-Malderen speelster niets in te brengen had. Zij werd natuurlijk goed omringd door een goed team dat coach Thienpondt tussen de lijnen had gebracht, waarbij ook Mie Van Den Boreck een degelijke indruk naliet en aanvallend nog altijd haar duit in het zakje doet. Neem daarbij het prima blok dat ze voor het voetlicht bracht waaraan ze ook zelf duidelijk veel plezier beleefde. Ook Conny Creyelman liet zich opmerken in dat prima presterende team, dat nu goed op weg is naar de titel. Conny die ook over een goede opslag beschikt, maakte ook aan het net het de bezoekers moeilijk. Coach Thienpondt was een gelukkig man: "Ze hebben hun les geleerd", riep hij ons nog toe en daarmee doelde hij op de 0-11 achterstand in de vorige wedstrijd tegen Ename, waar hij ons verzekerde dat dit niet meer zou voorvallen. Hij heeft nog gelijk ook. Een spannende partij kregen we niet te zien, daarvoor was het overwicht van Buggenhout te groot. (a) Zaterdag in de sporthal te Buggenhout Buggenhout-Heusden Dat wordt beslist een sterkere tegenstander daar we Heusden al een paar jaar aan het werk zagen. Het wordt uitkijken voor het team van Thienpondt. Zaterdag om 19.45 u. valt er voor de sportliefhebbers wat te beleven. Andre 3e Provinciale heren VC Buggenhout-Appelterre: 3-0 Buggenhout won ook zijn thuiswedstrijd tegen Appel- terre, een ploeg die een goe de wedstrijd speelde maar te gen Buggenhout in beste doen het onderspit moest delven. Het werd toch een spannende wedstrijd die zelfs na een 2-0 voorsprong voor de thuisploeg nog alle kansen gaaf hield voor beide parti jen. De eerste set eindigde op 15-10 en de tweede op 15-13 wat duidelijk laat zien dat beide teams mekaar waard waren. Tegen een hoog tem po zorgden beide ploegen voor een goede eerste set, die door de thuisploeg werd ge wonnen dankzij een betere receptie en een prima blok dat geregeld de bezoekers een halt toeriep. Ook in de tweede set liet men de bezoe kers niet op adem komen. Appelterre sloeg echter ver rassend terug en kon nu zelfs een voorsprong opbouwen en ging naar 11-13. Het was dankzij de prima aanval van Buggenhout, die steeds weer de bezoekende defensie tei sterde, dat de thuisploeg de zege in de wacht sleepte met nipte 15-13 cijfers. De derde set zou een nog spannender verloop kennen want de bezoekers gaven zich op geen enkel moment verlo ren. Men ging gelijk op en het was eerst Bug>enhout dat uit zicht had op de zege toen het met 11-9 op voorsprong kwam. Maar de bezoekers vochten terug met wilskracht en entoesiasme en bemach tigden de eerste setbal op 12- 14. Buggenhout kon terugke ren als gevolg van koncentra- tieverlies bij Appelterre. De bezoekers moesten tenslotte de zege laten aan een dolge lukkige thuisploeg die set winst en matchwinst haalde met 16-14. Buggenhout-Oudegem Volgende week komt Oude- gem op bezoek bij VC Bug genhout en dat belooft weer een spannende namiddag te worden. Twee ploegen die totnogtoe prima presteerden, kunnen nu onder mekaar uitmaken wie de beste is. Zaterdag om 16.15 u. in de sporthal te Buggenhout. (A) TAFELTEN El IS Volleybal. Mie Van Den Broeck, een van de betere speel sters van VC Buggenhoutspeelde vorig seizoen nog bij Malde ren (a) JZERWAREN In de eerste provinciale van de KBTTB heeft Patro A van zich doen spreken door bij Small Street Gent B de volle buit mee te pakken. De Gentse formatie ver leden jaar getuimeld uit Nationale was wellicht samen met Rooigem A de grootste kandidaat voor de eindtitel. Nu werden ze door Pa tro A met de kleinste cijfers ge klopt. Een hele streep door de rekening van de Gentenaars. 7-9. Mare De Keyser was bij de Ham- menaars de beste man met drie overwinningen. Johan Van He- cke, Dirk Stallaert en Pierre de Schoesitter. Met deze overwin ning begon het idee te rijpen dat de Hamse formatie een kans had op de eindzege. Maar helaas zaterdag werd deze hoop brutaal de kop ingedrukt toen ze tegen Sleidinge A met 6- 10 verloren. Vooral de start van Patro was slecht. Dadelijk moes ten ze opzien naar een 0-3 achter stand. Dan bleef een tijdlang de twee-puntenkloof gehandhaafd die ze maar niet konden overbrug gen 2-4, 3-5. 5-7 en later kwam er hoop 6-8. In de twee laatste wed strijden won niemand van Patro. Johan Van Hecke was ongetwij feld de beste speler met drie over winningen. Dirk Stallaert haalde het twee keer en Mare De Keyser éénmaal. Pierre De Schoesitter won niets. Patro B was niet zo best op Slei dinge B en werden zwaar geklopt met 13-3 cijfers. Alleen Guido De Block, ongetwijfeld de man in forme momenteel, won driemaal. Een daarmee was de kous af voor de Wuitensformatie. Tegen Small Street B werd het opnieuw een nederlaag 5-11. Guido De Block won twee keer net zoveel als Carl Goossens die stilaan zijn vroegere forme bereikt. Peter Van Caute- ren won één keer en Erik De Clercq moest het zonder overwin ning stellen. Patro C kreeg het niet zo sterke Beveren te bekampen. Toch duur de het een poosje voordat de Hammenaars zich konden losruk ken 3-3. Vanaf dat moment ging het vlotter 5-3 en dit zou uitgroei en tot 11-5. De overwinningen kwamen van Hilaire Straetman (3), Mike D'Hollander (3). Paul De Schoesitter (3) en Mare Stal laert (3). De D-ploeg speelde thuis tegen Melsele C en dat werd geen over winning. Een 5-11 nederlaag. Van Dender Francois met zijn vier overwinningen gaf het goede voorbeeld dat echter door nie mand werd opgevolgd. Walter De Rijcke won één maal. Bart Van Couwcnbcrghe en Patrick Glas wonnen beide niets. En tenslotte was er nog Patro E tegen Sint-Pauwels C. Op papier was dat voor de Hammenaars een zware opdracht. Maar neen. Patro E speelde zeer goed en lieten op zeker moment een 8-0 afdrukken om dan later af te sluiten met een 13-3 overwinning. Mario De Smet en Davy Van Cauteren waren de sterksten en wonnen alles. Serge Claye won driemaal en voor de twee resterende overwinningen zorgden Geert Stallaert. HVC Volleybal. Het herenteam van Kangoeroes Aalst kende een goede start (a) Volleybal. Adec Baasrode speelde tegen Den Haan in de Appelse sporthal maar verloor met 0-3. Setstanden: 13-15, 8-15 en 13-15 (vdwg) In de eerste reeks van de KVKT- kompetitie valt het op dat Juve nes A moeilijk overeind is geble ven op BAC A. Het was een span nend duel 3-3 halfweg en daarna kon de bezoeker de volle buit verwerven 3-6. Dat de lokalen naderhand nog het dubbel won nen had niet veel betekenis meer. Kurt De Cock was eens te meer de grote man met zijn drie overwinningen. In de tweede reeks blijft Made- Ion A hun eerste plaats met hand en tand verdedigen. Nu ze het bezoek kregen van Stekene A hebben ze met 7-3 gewonnen. Chris Wasteels en Reml Vergau- wen waren de twee steunpilaren waarop alles was gebouwd. Ze wonnen alles. Bij Stekene B won Iedereen één keer. Ons Huls Baardcgem ook een van de toppers in de reeks haalde het moeilijker in eigen aal tegen Vllerkouter B 6-4. In het begin vlotte het goed bij Ons Huis A met een 4-2 score. Nader hand ging er toch de vaart uit en kwam de bezoeker dichterbij vooral via Van den Berghe en D'Hollander. Maar een draw dat ongetwijfeld tot de mogelijkhe den behoorde zat er niet in. Herleving A Dendermonde heeft *eer uitgepakt met een vlotte 7-3 zege op Juvenes C. Vermeu len en Van Gucht legden de basis van deze overwinning die al In het eerste gedeelte van de wed strijd gestalte kreeg. Herleving doet het zeker niet slecht In deze hogere reeks. BAC C zoekt nog altijd naar hun eerste punten. Nu dat Juvenes B hun kwam bezoeken waren er weinig kan sen. Ze werden met 1-9 zwaar geklopt. Het was alleen In de allerlaatste wedstrijd dat de thuisploeg de eer kon redden langs Leon Verspecht die Hans Van de Velde in de derde set versloeg. Met Vlammers schijnt het niet zo best te vlotten dit seizoen. Bij het bezoek van Een dracht B werden ze van het kas tje naar de muur geslagen om met 3-7 liet hoofd te moeten buigen. Halfweg wedstrijd ging het nog 2-4. Maar naderhand kwam er niets meer bij. John De Man en Francois Simon waren veel te sterk voor de lokalen, Alleen Leo Rooms met twee overwinningen deed het nog best, In vierde afdeling reeks A blijft Pardaf C de goede weg bewande len. Bij hun buren KWB B heb ben ze een 1-9 weggesnoept. Aanvankelijk scheen het niet zulke vaart te zullen lopen 1-1. Toen echter stuikte hun weer stand in elkaar en kwam er van overwinningen niets meer op het schcidsrechtersblad. In deze reeks blijft Troelant A maar aan het staartje bengelen. OpTriumf B kwamen ze weer niet verder dan een 8-2 nederlaag. Kurt Van der Vreken was bij Triumf niet te verslaan en deze speler kreeg nu heel wat hulp van Cailliet Didier en Tlno De Veerman en dat bete kende dat de jongens uit Sinaai gauw uitgeteld waren. In de B-recks twee afgetekende overwinningen. Lede B kon het zorgeloos doen op Egmont A en scoorde daar een 1-9. Alleen De nis De Mol liet een steekje vallen toen hi| tegenover Jan Keytman stond. En Patro G was van geen tel toen Ons Huis B op bezoek kwam. Claeye en vrienden wer den met 0-10 volledig kansloos gelaten. In vijfde A verloor Pardaf D hun eerste puntje en dan nog in ei gen midden tegen Dynamica B uit Waasmunster. Het is voort durend een gelijkopgaande ont moeting geworden 3-3. Op zeker moment een 5-3. Maar verder is Pardaf D niet meer geraakt. J. Peeters had geen kans tegen Jo ris Secers en in het dubbel liet Pardaf het in de derde set afwe ten. Eindstand 5-5. De beste pre statie kwam van de Dynamica- speler Joris Seghers, Troelant B Sinaai heeft ongetwijfeld gouden punten verzameld tegen Sint-Ni- iaas A, De kleine voorsprong die Troelant A wist te verwerven hebben ze tot de laatste wed strijd kunnen behouden en me teen 4-6 en volle winst. Zoekend naar het beste element komen we terecht bij Yves Van Bossche die voor niemand moest knie len. In het derby der twee Ste- kense ploegen B en C was de eerstgenoemde duidelijk de be ste formatie 8-2. .Alleen Suy Pe ter van de C-ploeg kon de nul op het scorebord wegduwen door zijn twee overwinningen. In de B-reeks een kleine over winning van Triumf D op Een dracht E. In de sporthal van Buggenhout bleef het lang Onbe slist wie hier de sterkste partij was. 3-3. Toen echter schoot de bezoeker uit zijn krammen en gingen ze resoluut naar een 3-5 en later won Saey/Van de Vreken nog het dubbel en de punten waren binnen 4-6. Patrick Van de Straeten was weer het beste element bij de lokalen. Maar hij kreeg weinig steun van zijn ploegmakkers om iets te force ren. Patro H heeft eindelijk nog eens zijn tanden laten zien. Bij Juvenes F, weliswaar een van de mind'ere ploegen, werd getrak teerd op een 0-10 nederlaag. Een wedstrijd zonder veel geschiede nis. Een forse uitslag ook op Triumf C waar de bezoekers Op wijk C bedacht werden met een 9-1 nederlaag. Het was Bontrid der die voor de bezoekers de eer kon redden door Jacobs in twee minimale sets te verslaan. In een vooruitgeschoven ontmoe ting kreeg Patro H de volle lading tegen Eendracht G waar Jef D'Hoey en Sergeyssels Freddy weerom niet te kloppen waren. Erik De Keyser redde de eer voor de Hamse ploeg. Weliswaar ein digden de helft van de wedstrij den op een belle maar deze kon nooit door de lokalen worden omgebogen in een overwinning. In de C-reeks was er eerst het derby tussen Teneramonda C en hun bloedeigen D formatie. Het ging er echt spannend aan toe. Het werd 3-3 en zelfs op zeker moment 3-4. Verder is de D- ploeg niet geraakt. De resteren de wedstrijden gingen steeds weer naar de C-ploeg waar Guy Bonnaerens ongetwijfeld het sterkst speelde. Eendracht F in het seizoenbegin goed vertrok ken sukkelt nu wat achterop. In eigen zaal werden ze nu een halt toegeroepen van Egmont B. Een forse 3-7 nederlaag. Dit stond schier al halfweg vast 1-5. Een kloof die niet kon gedicht wor den. Van Tittelboom en Delanoy wonnen bij de bezoekers alles. Ook in zaal Madeion een derby tussen de C en de D-formatié met een uitgesproken 9-1 winst voor eerstgenoemden. Trou wens de C-ploeg doet het goed. Ze kenden nog niet de nederlaag dit seizoen. Een formatie waar men ongetwijfeld rekening zal moeten mee houden bij de eind afrekening. Het omgekeerde kan wel gezegd worden van Opwijk A. Deze ploeg verliest de laatste tijd veel van zijn pluimen. Op Ons Huis D een 7-3 nederlaag Van Ransbeek en Van Langenhove waren de twee grote bewerkers van deze zege. Ze wonnen alles. Sterke Stut C waren deze week bij hun buren te gast, Egmont B, en daarvan hebben ze gebruik gemaakt om een grote 1-9 over winning vast te spijkeren. Een wedstrijd zonder veel verhaal dus. Tot slot nog twee forse uit slagen. Teneramonda D ging op verplaatsing bij Madeion D een 0-10 weghalen. En Madeion C won met 1-9 cijfers bij Herleving C Dendermonde. Uitslagen die voor zichzelf spreken. HVC Liejhebbersvoetbal. Sint-Sebastiaan speelt in de tweede zondagreeks van het 'Land van Beveren' (Iv) Voor de twaalfde maal organis eerde tafeltennisclub uit Kruibe ke KWB hun jaarlijks tomooi. Steeds opnieuw mag het bogen op een ruim deelnemersveld. Nu liepen hiervoor 239 inschrijvin gen binnen. En daarmee waren de initiatiefnemers uiterst tevre den. De organisatie verliep vlek keloos en dat vertaalde zich in het feit dat alles binnen de juiste tijd verliep. Eindoverwinnaar was de Patro- speler Frans Messagie die in de finale Heyrman Walter (Kraaien hof) versloeg. Patro had nog een andere overwinnaar Danny Ruys in de E-reeks waarin 38 deelne mers, waren ingeschreven. Hij versloeg in de eindfinale zijn eigen ploegmaker Davy Van Cau teren, Ons Huis kreeg ook twee over winnaars. Van Ransbeeck Willy won de heren NG en deze speler zou naderhand ook nog de vete- ranenreeks op zijn naam schrij ven. Een dubbelslag dus. De organiserende club KWB was toch tevreden met een paar ere plaatsen. Benny van Bogaert ge raakte in de D-finale maar was voor Cleppe Hilaire (Vlapiposch) toch iets te licht. Verders vinden we nog Laureys Nancy als 5e bij de rekreatie en Kurt Donckers in C-reeks. Technische uitslagen Open reeks (35 dl.). 1. Messagie Frans (Patro), 2. Heyrman Wal ter (Kraaienhof). 3- Jacobs Wil lem (Bouchoutse), 4. Jacobs Willem (Bouchoutse). 5. Cleppe Hilaire (Vlapiposch). Reeks C: 1. Heyrman Walter (Kraaienhof). 2. Jacobs Willem (Bouchoutse). 3- Jacobs Ingrid (Bouchoutse), 4. Oosterlinck Chris (Dynamica), 5. Donckers Kurt (KWB Kruibeke). Reeks D: 1. Cleppe Hilaire (Vla piposch), 2. Van Bogaert Benne (KWB), 3. Jacobs Ingrid (Bou choutse), 4. Franckaert Mare (St.-Pauwels), 5. Cools Raf (Sta- belino). Reeks E: 1. Ruys Danny (Patro), 2. Van Cauteren Davy (Patro), 3. Leclercq Stefan (Pardaf Kruibe ke), 4. Franckx Andre (Vlapi posch), 5. De Neve Filip (Sint- Pauwcls). Reeks F: 1. Geerts Alois (Marti- nus), 2. Van Leisberghe Peter (Sint-Jan, Brugge), 3- Grupping Johan (Koningshof), 4. Wyono Rirae (Leugenberg, 5. Van Ransbeeck Willy (Ons Huis). Reeks NG: 1. Van Ransbeeck Wil ly (Ons Huis), 2 Oosterlinck Kathleen (Dynamica), 3- Cogen Reginald (Leugenberg), 4. D'Hoey Jozef (Eendracht), 5. Everaert Chris (Pardaf). Reeks jeugd NG1: Van den Bran- de Paul (Martinus), 2. Verscheu ren Wim (Martinus). 3. D'Hoey Yves (Eendracht), 4. Suy Heffrey (Sint-Pauwels), 5. Gronite Davy (Pardaf Kruibeke). Rekreatie: 1. Verschoren Wil- fried (KWB Kruibeke). 2. Moor- thamer Marleen (Pardaf Kruibe ke), 3- Laureys Nancy (KWB Kruibeke). Dames: 1. Oosterlinck Kathleen (Dynamica Waasmunster), 2. Steeman Gerda (Juvens Zele), 3- Schepens Anja (Juvenes). Veteranen: 1. Van Ransbeeck Willy (Ons Huis), 2. Vander Steen Johan (Bovak). HVC

De Voorpost | 1989 | | pagina 29