Rijkswacht doet beroep op van de burger medewerking Waarom makkelijk maken als het moeilijk kan Kerstkaarsenaktie Bond Zonder Naam japanners savoureren kulinaire geneugten te Aalst Jins Aalst trekken al twintig jaar voort. Méér diefstallen en méér verkeersongevallen Bodo I Meivis kandidaat prins Oost-Vlaanderen De Voorpost - 3.11.1989 - 3 26&1Q8- jloysius (Mijl foedele - n Zonncstraat). idervaliden), Op 1 juli II. startte het rijkswachtdistrikt Aalst een kampagne tegen de steeds maar toenemende kriminali- teit. Deze kampagne is nu halfweg en rijkswachtdis- triktskommandant a.i. Laforce maakte dan ook een stand van zaken op. Zware diefstallen: Rijkswacht drijft akties op 12,8% meer Omdat de gestelde objek- In het gebied van de briga- tieven niet gehaald werden de Aalst, qua bevolkings- zal de rijkswacht bijzonde- aantal en kriminaliteit de re inspanningen leveren belangrijkste van het dis- om het aantal diefstallen trikt, kon in de maanden in te dijken en het aantal juli tot september deze verkeersongevallen te be- vorm van kriminaliteit met perken. In de komende 10% worden afgeslankt, maanden zullen er dan Ook in de brigades Erpe- ook meer akties komen en Mere en Sint-Lievens zal ook op het preventieve Houtem daalde deze kri- vlak meer worden gea- minaliteit. Maar een ge- geerd o.m. door raadge- voelige stijging moest wor- vingen via mededelings- Aalst. De voorgevel van nieuwe rijkswachtkazerne, een fraai gebouw (u) den gekonstateerd in het borden. En ook op het gebied van de brigades repressieve vlak. Denderleeuw, Ninove. Wat betreft het opsporen Wetteren en Herzele. van daders van zware dief in de globaliteit van het stallen hoopt de rijkswacht distrikt moet dan ook wor- op de medewerking van de den afgerekend met een burgers. Signaliseren aan zware stijging van zware politie of rijkswacht van diefstallen. 12,8% méér verdachte personen of ver- dan vorig jaar. dachte gedragingen kun- nen nuttige elementen zijn ;5L r: in de opsporing. 11 meer ongevallen De doelstelling om het Deze inlichtingen kunnen aantal verkeersongeval- worden overgemaakt het- len, zowel die met licha- zij aan de plaatselijke melijk letsel als die met rijkswachtbrigade hetzij enkel stoffelijke schade op het permanentienum- werd niet gehaald. Dc mer van het rijkswachtdis- gunstige evolutie in juli trikt Aalst 053-78.55.77 of van 34 naar 27 ongevallen in zeer dringende gevallen werd volledig teniet ge- via het nummer 101. daan door augustus dat Tot slot laat de rijkswacht een stijging kende van 18 opmerken, nu de einde- naar 31. Vooral werden jaarsmaanden in het ver verkeersongevallen geno- schiet komen, dat de kans teerd op de N8 - Ninove - slachtoffer te worden van Brakel, de N442 tussen de een diefstal toeneemt. N9 en Lede en de N416 Derhalve wordt u in het Dendermonde - Wetteren. bijzonder aangeraden, Aalst. De drie rijkswachtofficieren van het distrikt Aalst (a) Op de geviseerde assen geen uiterlijke tekenen bedraagt voor het hele dis- van afwezigheid uit de wo- trikt de stijging van het ning te tonen, alle buiten aantal verkeersongevallen deuren, ramen en gevel- bi jna 11%. Hoofdoorza- openingen goed af te slui- ken ervan zijn overdreven ten tegen inbraak en uw snelheid en niet in acht kostbare bezittingen te nemen van de voorrangs- merken en te registreren, regels. LH Aalst. Heel van genodigden op de dag van de rijkswacht (a) Aalst. Waarom makkelijk maken als het moeilijk ook kan dacht deze autobestuurder en parkeerde zijn wagen aan de verkeerde kant (a) Het zal je maar overkomen om als bestuurder van een lijnbus door de smalle straten van Aalst te laveren. Vooral wanneer nonchalante autobestuurders langs de verkeerde kant van de rijweg hun wagen achterlaten, misschien wel om een pakje sigaretten te gaan kopen of om een babbeltje te slaan, vooral dan wordt het onmogelijk. De bus is te breed en te lang om zich doorheen het al te klein gelaten gat te wringen. Het gevolg laat zich raden: er ontstaat een file en men krijgt luid getoeter van haastige automobilisten. De oorzaak van dat alles: een slordige chauffeur. da Aalst. Het zal je als buschauffeur maar overkomen Bond Zonder Naam is een beweging voor de pro motie van het hart in alle maatschappelijke struk- turen en in alle politieke, sociale en ekonomische verhoudingen. De Bond Zonder Naam is van alle mensen die een boodschap van «licht» en «liefde» helpen dragen over het land en die een stuk van hun hart hebben gelegd in elke hulp, in elk projekt voor de kansarmen en in elke hand die BZN uit steekt naar zwakken en machtelozen, naar mensen in de schaduw. Voor de regio Aalst kan men voor de kerstkaarsen terecht bij: S. Adriaenssen, Gerstenbaan 65 te Aalst (053/21.83.39), G. Biebaut, Langestraat 317, Aalst (053/70.25.05), H. Blendeman, Meuleschet- testraat 16 te Aalst (053/21.37.15), A. en C. Co- chez-Piron, Langemunt 67 te Aaigem (053/ 62.19.22), L. D'Hondt, Ninovesteenweg 175 te Erembodegem (053/21.02.79), I. D'Hoye, Gentse steenweg 271, Aalst; P. Kiekens, Caudronstraat 6, Aalst (053/70.46.88), H. en M. Leirens-Sergant, Moorselbaan 115 te Aalst (053/21.31.51), K. en A. Lievens-De Schrijver, Stationstraat 13 te Burst (053/62.18.02), F. Menschaert, Rijstraat 10, Kerks- ken (053/62.79.69), J. en L. Moernaut-Van Vae- renbergh, Posthoornstraat 77 te Aalst (053/ 78.74.91), G. Van Kerckhove, E. Bosteelsstraat 13 te Aalst (053/77.58.09), W. en J. Hoefs, Bormlaan 25 te Erembodegem (053/77.41.721, Van Vaeren- bergh, Dorpsstraat 26 te Eremoodegem (053/ 21.26.28), E. Verbustel, Kruiskensstraat 32 te Er- pe-Mere (053/80.45.02), J.P. en C. Vermassen- Waegeman, Kerkhoflaan 19-te Aalst (053/ 77.38.14), E. Verschraegen, Waelestraat 8 te Aalst (053/70.51.30), H. Vliegne, Groenstraat 40 te Aalst (053/77.28.13), Willems, Regelsbruggestraat 90 te Aalst (053/21.44.23), zuster Antoinette, Dorps straat 4 te Gijzegem (053/21.54.34), zuster Jacque line, Spaarzaamheidsstraat 29 te Aalst (053/ 21.22.50) en zuster Reinhilde, A. De Cockstraat 12/71 te Herdersem (053/21.10.01). JM Heyman Bodo Meivis die in 1986 Jeugdprins van België werd, heeft zijn kandidatuur gesteld voor de ver kiezing van Prins van Oost-Vlaanderen. Deze verkiezing heeft plaats op 18 november in zaal 't Kapelleken in de Meuleschettestraat te Aalst. Aanvang om 20 uur. Bodo is een geboren en getogen Aalstenaar. Hij is lid van AKV Graaleken Dest en voorzitter van de Nationale Jeugdkamer van België. JM Heyman Aalst. De Japanse delegatie en de direktie van RMS III-KTA Aalst in de afdeling slagerij-spekslagerij. Op dinsdag 17 oktober 1989 bezocht een Japanse delegatie van schooldirecties en leerkrachten de R.M.S. Ill - K.T.A., Ledebaan 101 Aalst. Zij zat 's namiddags aan in het restaurant Vilain XIIII voor een fel geapprecieerde lunch (een mosselsoep, biefstuk met frieten, een dessert van de chef). Bij de rondgang werd vooral het accent gelegd op het technisch en beroepsonderwijs op de campus Ledebaan. Achtereenvolgens werden volgende afdelingen bezocht: huishoud kunde, hotel, slagerij-spekslagerij, kleding, schoonheidsverzorging, haartooi en bakkerij. De Japanners waren zeer onder de indruk van het praktisch gericht zijn van het onderwijs alhier. De openheid der school trof hen evenzeer. Op donderdag 19 oktober 1989 waren de directie en de begeleidende leerkrachten R.M.S. III-K.T.A. te gast op een afscheidsfeestje in de hostellerie Terlinden te Aalst. Na haar bezoek aan België, Zwitserland en D.D.R. gaat de Japanse delegatie naar Parijs, New-York en San Francisco nog aandoen in de komende dagen. L.H. Scouting is alvast niet die ietwat oubollige vereni ging van jongens en meis jes in vlekkeloze uniform, fleeds op zoek om een 'goede daad' te doen. Scouting is geen folklore. Scouting is in Vlaanderen een springlevende bewe ging van meer dan 80.000 meisjes en jongens, die ie dere week opnieuw, sa men met hun vrienden en rriendinnen het boeiende scoutsspel spelen. Scouting wil jongeren hel pen om sportieve, handige cn kreatieve volwassenen tc worden, met een eigen bensbeschouwing, met initiatief en verantwoorde lijkheidszin. Om dit te bereiken ligt binnen onze beweging de klemtoon op vijf voorna me basiselementen: zelf werkzaamheid, medebe heer, ploegwerk, dienst, en deze ele menten worden in een mo- telt momen- 9 groepen: Sint-Kri- foffel (Kapucijnen), Sint- (Sint-Anna), Sint- (Mijlbeek), Sint- - meisjesgidsen Sint-Jan- (voor Jins-vuur- Tarcitius Erembode- Hofstade en Baar- (letterwoord voor: en Ik en Noodzaak) Wrmen de oudste tak vooraleer men eventueel «verslapt in scoutsleiding, activiteiten kan men ook situeren rond 'lei leren geven aan jon- scoutsleden. kan men hierin °ok een karakteroplossing ^0, via spel en sport, van e«n toekomstige volwas sene. Het tijdsbeeld van eind 1988 maakte dat ook in scouting vernieuwing plaatsvond. In de distrik- ten bestond reeds een na werking die men VT (voortrekkers) of vuur- stam heette. In Aalst had deze drin gend een nieuwe impuls nodig. Onder leiding van de toenmalige distrikt- kommissaris Timmermans Herman werd hier in Aalst een Jinsgroep gesticht, met als leiding: Lieve De Brul, Hugo Jacobs, Bob Steenhout en Emmy Van Den Bossche. Van meetaf aan begon men met een gemengde werking die een enkele keer problemen gaf met bepaalde ouders: de meis jes waren 17, de jongens 18 jaar! De eerste jaren had men geen vast lokaal, doch Etienne Geerinckx zaliger steunde spoedig de dynamische jin-grocp cn liet hen toe de stallingen van het kasteel Terlinden te gebruiken als lokaal. Later, toen de stad Aalst het kasteel verwierf, moesten de Jins het lokaal zelf onderhouden. Ondanks talloze beloftes van de stad werd het koet sierhuis door zijn bouw vallige staat onbewoon baar verklaard voor jeugd- aktiviteiten. Thans betrekken de jins het lokaaltje naast de vis mijn dat bekomen is op voorspraak van ex-jinlei- der Chris Deschamps. Door het nieuwe systeem van Jin, was en is er tot op heden een betere werking tussen de verschillende pa rochiale scoutsgroepen in Aalst. Een strikt uniforjn hadden de Jins in feite niet, maar op hun zelf-bedrukte T- shirts waren ze bijzonder fier. Later kwam er nog de groen-rode das bij, waar men de kleuren van de deuren van het kasteel in terugvindt. Kampen vormen een hoogtepunt voor elke jeugdbeweging, zeker voor de jins. Winterkam pen vonden steevast plaats in de Hoge Venen. Voor de zomerkampen trok men aanvankelijk met tent en rugzak naar Frankrijk (Noord-Frank rijk, Provence, Centraal- Massief, Pyreneën). Later werden zelfs Elba. Corsi ca, Portugal en de jambo ree in Noorwegen aange daan. Zaterdag 4 november vindt om 20 u., in jeugd centrum 'Zonnestraat' een grootse jin- en scoutsreu- nie plaats. Alle jins. scouts, oud scouts worden hiermee vriendelijk uitgenodigd om samen nog een keer een echte The-Dansant te beleven. Hel aantal studenten die na het behalen van een universiteits einddiploma zich verder wenst te specializeren of een tweede diploma wil behalen, neemt toe. De Kredietbank heeft voor deze studenten een 'spe- cializatiekrediet' ter beschik king, in feite een kasfaciliteit die hen de mogelijkheid biedt eventuele financiële proble men te overwinnen. De prijs Schilderkunst van de Provincie Oost-Vlaanderen 1989 werd niet toegekend. Wel gingen er eervolle vermeldin gen naar Nico De Guchtenae- re uit Bassevelde en Luc Steur- baut uit Oosterzele.

De Voorpost | 1989 | | pagina 3