V Zitting kwam moeilijk op gang r Dender- ou BOB zocht drugs maar vond wapens te Aalst Aalsterse karnavalkalender is uit Wordt verenigd Europa het Europa van de vrede? Link met bomauto binnenstraat Voor wie iets beter zoekt j WD LimBERGgn Andermaal marathon-gemeenteraadszitting De Voorpost VRIJDAG 17 NOVEMBER 1989 42- JAARGANG NR. 45 - 42 F Wordt Aalst, onlangs nog door de BRT gedoodverfd als "rustig provinciestadje" nu berucht in verband met bommen? Aalst moest reeds afrekenen met bommen op cruciale momenten. Er kwam een bommelding tijdens de plechtige opening van het kultureel centrum De Werf. Er volgde er een toen de jongste karnavalstoet op de Grote Markt voorbijschoof en een derde volgde onlangs bij een topmatch van Eendracht Aalst tegen Stade Leuven. Waarna in de Binnenstraat wegens een nog onopgehelderde oorzaak een bom ontplofte onder een gestationeerde wagen van een man met een blanco strafblad. Nu leidde de speurtocht naar drugs naar de onverwachte ontdekking van een wapenarsenaal van formaat. Een illegale wapenhandel die zich zou afgespeeld hebben in een snackbar op amper enkele tientallen meter van de plaats waar de bom onder de wagen was geplaatst. In de trouwzaal van het Vereniging Aalst Karna- zijn van de hand van Fred- Aalsterse stadhuis had de val in Beeld en die kon dy Herssen. De dienst or- voorstelling plaats van de rekenen op de steun van ganizatie van de stad nieuwe Aalsterse Karna- de stad Aalst en van de Aalst stond in voor de valkalender. De kalender ALK. De foot's die in de lay-out van de kalender is een realizatie van de kalender staan afgedrukt en Roger Van Langenho- Aalsl. De karnavalkalender werd in de trouwzaal feestelijk voorgesteld. Prins Frank mag nog niet naast de burgemeester zitten en schepen Hooghuys heeft zich tussen hen beide in genesteld (a) ve zorgde voor de koördi- natie van het geheel. De kalender werd biezonder mooi uitgevoerd door Drukkery De Cuyper uit Zele. In tegenstelling tot de kalender van dit jaar, is de uitgave van 1990 in vierkleuren. Geen zwart wit foto's meer dus. De kalender oogt fraai en is dat ook in werkelijkheid. De foto's werden biezon der toepasselijk gekozen en geven een beeld van een kleurrijk karnaval zoals dat jaarlijks in Aalst wordt gevierd. De kalen der kost amper 200 fr. en is eigenlijk iets dat geen enkele karnavalist mag missen. De kalender bestaat uit 5 foto's van 30 op 30 cm en 4 foto's van 15 op 20 cm en dat betekent dat ooik het formaat van de kalender groter is vergeleken bij die van vorig jaar. Op de keer zijden van de kalender bladen staan begeleiden de teksten die geschreven werden door onder meer de burgemeester van Aalst, door de chepen van kuituur en door vier pers medewerkers. Burgemeester Mevrouw De Maght opent de kalen der met een overzicht van de belangrijkste karnava- laktiviteiten zoals de raadszitting, de bals op zaterdagavond, de kaval- kade natuurlijk en de overmijdelijke Ajuinen worp die er onafscheide lijk mee verbonden is. Verder de prijsuitreiking aan de groepen en de tra ditionele Voil Jeanetten- stoet en verbranding op dinsdag. In haar bijdrage legt sche pen van kuituur Gravien- ne Van Nieuwenborgh de nadruk op het toch wel specifieke Oilsjters karak ter van de karnavalvie- Reeds negen maanden te rug kwam een Nederland se rogatoire kommissie uit Valkenswaard naar Aalst. Een onderzoek in een drugaffaire (XTC) leidde hen naar Aalst, meer bepaald naar bouw kundig tekenaar Jozef D.B. wonende aan de Al- brechtlaan te Aalst. De BOB van Aalst werd met een onderzoek gelast en kwam daarbij tot haar grote verrassing niet op drugs maar wel op een heus wapenarsenaal uit. In de woning van Jozef D.B. vond men op zolder vele tientallen FN-revol- vers, pistolen en oorlogs wapens. En verder in de woning granaten, ammu nitie en zelf vervaardigde springtuigen allerhande. Óp 4 november werd de man aangehouden en op sekreet geplaatst. Vlug bleek dat de wapenhandel van deze man die nooit met het gerecht in aanra king was gekomen, zich afspeelde in een snackbar aan de Moorselbaan. Die zou het centrum zijn ge weest van een uitgebreid verkoopsnet. Trawanten van J.D.B. wa ren de Ledenaars Gino H. (25 jaar) die geruime tijd aan de Moorselbaan leef de en onlangs naar Gent verhuisde, en Danny S. (25 jaar). Beide mannen, wellicht getipt vanuit Dendermonde, brachten grote hoeveelheden gra naten, andere munitie en springstoffen over naar Lede bij Patrick V.C. (23 jaar) die ze in de tuin be groef. Ook deze man werd aangehouden. Daarna bleek dat onlangs nog een experiment werd gewaagd te Lede in een verlaten weide om de kracht van een zelfgemaakte bom te evalueren. Aanvankelijk verklaarde J.D.B. springstoffen en ontstekingsmechanismen te hebben bekomen van niet ontplofte granaten in de Ardennen. Niet voor lang echter kon hij deze thesis volhouden en biechtte dan maar op dat hij een wapenhandel voerde en dat reeds gerui me tijd. Hij was lid van een schietclub en had wapen- d rach tve rgu n n i nge n doch was een weinig op vallend man. Toch had de Aalsterse BOB het ver moeden dat hij nog over andere inkomens moest beschikken dan dat van bouwkundig tekenaar. Wellicht deed dat hem de das om. De grote koffer waarin allerei lei spring tuigen waren opgeborgen en in Lede was verstopt, droeg een verwijzing naar J.D.B. Of deze bende iets te ma ken heeft met de bomaan slag in de Binnenstraat is voorlopig nog niet uitge maakt. Onderzoeken van de ontmijningsdienst die zich over de bomauto ont fermde hebben nog maar weinig konkreets opgele verd. T(jdens de 11 novemberviering te Aalst stelde de voorzit ter van de oudstrijdersbond van het gewest Aalst, de heer Verhulst, de vraag of het Europa van morgen ook een Europa van de vrede zal zijn. Hij zei dat tijdens een plechtigheid na de fakkeltocht doorheen de stad. In Aalst is het traditie ge worden dat rond 11 no vember een fakkeltocht voor de vrede wordt ge houden. Enkel tijdens de bezettingsjaren heeft men van deze tocht moeten af zien. Het was de Franse auteur Gabriel Boissy die na de oorlog van 1914- 1918 bij het overbrengen van de asse van de onbe kende soldaat van het slag veld van Verdun naar de Franse hoofdstad Parijs, voorstelde om aan de voet van het graf een vlam aan te steken die eeuwig zou blijven branden. De idee op zich is niet nieuw, want ze werd ontleend aan het oude Griekenland. In 1928 nam de Nationale Strij- dersbond van België, on der impuls van wijlen J.L. Martin, het initiatief om de wapenstilstand te ge denken met een plechtig heid. Aan die traditie houdt men nu nog steeds vast. De herdenking be stond erin dat in de uithoe ken van ons land fakkels werden ontstoken die dan gedragen door oud-strij ders naar een verzamel punt, in casu Brussel, zou den gebracht worden. De betekenis van deze her denking heeft ook in het buitenland heel wat weer klank gevonden en zo kan men het meemaken dat er ook fakkels van Frankrijk, de Verenigde Staten, En- Vervolg op blz. 4 Op de door omstandigheden reeds een paar maal verdaagde gementeraadszitting van verleden dinsdag stonden liefst 131 punten waarvan 90 in de openbare vergadering. Daaronde 1 interpellatie van Jan Caudron, 2 van Danny Denayer en 1 van Willy Bosteels. Dat het lang zou kunnen duren werd dan ook vooraf gevreesd. Een vrees die Afscheid Vooraf werd hulde gebracht aan scheidend stadsont vanger Paul Wailly die met zijn echtgenote een warme, welverdiende hulde mocht ontvangen van een voor één keer unanieme gemeenteraad. Burgemeester De Maght schetste de steile carrière van Paul Wailly die in 1944 in dienst kwam aan de stad als klerk, in 48 opsteller en onderbureauchef werd, het bracht tot gemeenteontvanger en sinds de fusie in 1977 stadsontvanger was. 'Dertig jaar lang mocht hij de stadkas 'beheren' zonder ze te 'begeren'. Hij was een trouw bewaker van de stadskas, soms goed gevuld maar vaak met de bodem duidelijk zichtbaar. De burgemeester prees Paul Wailly als een punktueel, toegewijd, werklustig ambtenaar en tevens als goede chef. Wie eens bij hem ingewerkt was waardeerde hem optimaal. Een voorbeeld van een aan Paul Wailly het geschenk van de stad en schepen Edgard Hooghuys had bloemen voor Wailly's dame. bewaarheid werd want het duurde tot ruim 2 u. na middernacht vooraleer de besloten vergadering kon aanvangen. Niet te verwonderen met op de agenda als hoofdschotels de stemming van 37 belastingen en retributies en de problemen rond personeelsorganisaties. Aalst deed dan ook andermaal zyn faam met marathonraadzittingen 'eer' aan. het aanleggen van een ligweide bij het stedelijk zwem bad verdaagd. Anderzijds werd een punt over de Waarna de diverse fraktieleiders zich aansloten aan pensioenregeling van een 5-tal personen van de beslo- deze welgemeende huldebetuigingen. Vanwege de CVP werd aan Paul Wailly door Ilse Uyttersprot een 'monopolyspel' geschonken. Van Mos- sevelde (VU) eerde in Wailly vooral zijn integriteit en dienstbaarheid. 'Vooral zagen we hem om de drie maand komen als het Sainte-Touche was'. Luc Van Lierde (Agalev) ziet in Wailly vooral zijn diepmenselij ke gaven en zijn veelvuldige aanwezigheid op kommis sievergaderingen. Alois Adriaenssens (PW) is ervan verzekerd dat Wailly zich zal blijven ten dienste stellen van Aalst en Jos Van Landuyt (VD) wenst hem vele perspektieven voor zijn verder leven. Eddy Monsieur wees nog op een nog niet genoemd facet van zijn aktiviteiten als penningmeester con amore van tal van ten naar de open vergadering overgeheveld. Luc Latoir terug in de gemeenteraad Luc Latoir zetel terug in de gemeenteraad als opvolger van wijlen Lucien Van Den Nest. Een kommissie samengesteld uit de burgemeester en de fraktievoorzit- ters had diens geloofsbrieven onderzocht en vastgesteld dat Luc Latoir aan alle vereisten voldoet om als gemeenteraadslid te zetelen. Na de eedaflegging werd hij dan ook op unaniem handgeklap onthaald. Burge meester De Maght feliciteerde hem en de PW schonk hem bloemen. Ordemotie Wie meende dat de agenda nu zou kunnen aangevat oi\iiili.,iv.il aia u^iiiiuiguiccMci tun umuic van lai van i ambtenaar van de goede soort waarheen zo velen met stedelijke vzw's. Lichtjes ontroerd had de scheidende 5? 2 an5J.erm?al )^rkeerd voor. rpsnoi-t Kam ct.iL-io Cvr-traktie eider Maurice De Kernei vrn respekt opkeken. Met hem verdwijnt ook een stukje stadsgeschiedenis. Maar ook na zijn pensionering is Wailly nog bijna dagelijks in het stadhuis om de laatste hand aan de rekening te leggen. Wailly was echter naast een man van cijfers ook een man met een sociaal voelend hart. Hij is een verzame laar van postzegels en prentkaarten, een verdienstelijk lid van het Davidsfonds en een supporter van Een dracht Aalst in goede en kwade dagen. Uiteraard werd hij vereerd met heel wat onderscheidingen waaronder officier in de Kroonorde wel de voornaamste is. In Jozef De Wolf heeft hij trouwens een waardig en gewetensvol opvolger. Net als de benoeming van de ambtenaar dankwoorden ook namens zijn echtgenote voor allen. Inzonderheid dan toch voor het personeel van de ontvangerij op wiens ijver, stiptheid en eerlijk heid hij bijna dertig jaar mocht rekenen. Bijkomende punten CVP-fraktieleider Maurice De Kerpel vroeg inderdaad het woord bij ordemotie. Hij formuleerde daarbij drie wensen. Hij drong om praktische redenen aan op het houden van gemeenteraadszittingen op de bestgestelde data. Voortdurende veranderingen van datum maken het de nieuwe stadssckretaris is de benoeming van Jozef De gesteld omdat het de toelating de stad te laat bereikte. Wolf een verlichting van de stadskas. Zijn funktie als Tweede punt was het aanstellen van 1 tijdelijk perso- 'direktcur financiën' werd nu afgeschaft en een ad- neelslid in het kader van 'Kunst maakt school', junkt-stadssekretaris is er nu nog evenmin. Daarmee was de kous echter nog niet af want al Schepen Gracicnne en Nieuwenborgh overhandigde van besprekingen in de kommissie werd het punt over Nog kon de eigenlijke gemeenteraadszitting niet van raadsleden vaak moeilijk wegens andere bezigheden. u;: 1j-:jl.:j -Tweedens betreurde De Kerpel dat het geldelijk statuut (nog) niet op de agenda staat en verder moest hij vaststellen dat dossiers vaak slechts laattijdig beschik baar zijn voor de raadsleden. 'Herhaaldelijk kon ik de dossiers niet inzien, vooral die van Openbare Werken' stelde hij. 'En toen ze er uiteindelijk waren leken ze onvolledig want zonder de nodige bestekken'. Burgemeester De Maght beloofde alleszins er te zullen over waken dat zulks niet meer het geval zal zijn. 'We Daarmee was de kous echter nog niet af want als gevolg weten wat er gebeurd is' voegde ze er aan toe'. Een start gaan want er werden bij hoogdringendheid twee punten aan de agenda toegevoegd. Een lening van 1 miljoen voor het aanschaffen van een snelheidsmeter voor de stadspolitie. Verwacht mag dan ook worden dat snelheidsovertredingen ermee zullen beteugeld kunnen worden. Het punt kon niet op de agenda worden bedenking waarmee men uiteraard alle kanten uit kan. LH Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Aalst. De initiatiefnemers van de Aalsterse karnavalkalender Freddy Herssens en Roger Van Langenhove (fotoJM Heyman Vervolg op blz. 4 Aalst. Bloemenhulde aan het standbeeld van konining Astrid aan het Keizerlijk Plein (a) c?- t

De Voorpost | 1989 | | pagina 1