zorgt voor mooi koncert Monografie Pieter Van Mol John Blommaert en Anto Diez in 't Hof te Puttens te Lede Een postzegel over Priester Daens Arsenicum en oude kant te Wichelen TE KOOP: MEPBELËÏT TE KOOF: aanrecht chromé merk Franke, met onderkast (pomp- steenset), zetel rood simili chro mé poten, gunstprijs. Tel. 052- 21.38 73 DIEREN m Ensemble Instrumental de France Salon (3-1-1-1 zit). Past in elk interieur. In goede staat. Prijs overeen te komen. Zich wenden. Krepelstraat 116, Denderwindeke. Tel. 054/ 3390.58. «7.3»gg TE KOOP: Yorkshires. Geiten en een bok. Antiek kastje met schuif er. 2 deuren. Beige badkamer kastje. Salontafel in donker eik. Miniwash Nova met draaiende trommel. Allerlei gerief voor rom melmarkt (spotprijs) Bevr. na 18 u. 772.12.27, 47/12447C TE KOOP: Yorkshire pups. Te bevragen: Vroonbaan 6, Nieu- wenrode. TE KOOP: salon 3 2 1 zit beige mo iair, bijpassende ta fel, zeer mooi, nieuw 70.000 fr. nu 30 000 fr., voor de rapsten. Na 16 u. 091-28.54.20 TE KOOP: oude hoevemeubelen, eiken boekenkasten, 18de eeuw- se kleerkast, 18e eeuwse koffer, staand 3 klokken enz., oude bron zen lusters, regulators enz. Mati ge prijzen Te bezichtigen: werk dagen na 17 u. of weekends door lopend, Nerviërstraat 104, Asse 4709W3S-VS Het tweede koncert dat door Lions Club Dendermonde ook nu weer in de Abdijkerk werd georganizeerd, stond net als het eerste, op een zeer hoog peil. En dat deze kulturele manifestaties van Lions ofschoon nog zeer jong, al een hele uitstraling genieten, werd bewezen door de massale opkomst van heel wat muziekliefheb- MiNi-BOOMERTJES: de 'échte? ">€rs ^'e hebben kunnen genieten van een uitzonderlijk kleine schapendoesjés, langharig "Ensemble Instrumental de France" onder leiding van zoals op T V Verschillende kleu- Philip Bride, ren, zeer trouw, slim. Ook enig mooie witte Maitezertjes en kleine j)e naam en faam die het van presentatie van wat Mini-Yorkshires. Zilvergrijs. Be- mcemhle taaibare prijzen, nü ook toiiietage gereputeerd ensemoie alle rassen. Halen en brengen. Tel. 03/755.11.50. '38&OC TE BEKOMEN: Welsh Temërs, gevaccineerd en ontwormd. Pnjs overeen te komen. Tel. na 19 u.: 052/33.47 84. TE KOOP: Prachtige eetka mer, ronde uitschuifbare tafel met 4 stoelen dressoir, don ker, splinternieuwe staat prachtig lederen salon: 3 zit, 2 zit club, wegens verhuis. Tel. 03/778 17 44. ««mc voorafging, was in gener lei mate overdreven. Het "Ensemble Instrumental de France" is inuerdaad een gezelschap dat zich kan meten met het aller beste wat er op dit niveau bestaat. Bestaande uit TE KOOP: honderen - panelen, 2 en 3 m. br Hoogte 1,80. Super- meeneemprijs: 950 F/m. Bij Plas- twaalf jonge solisten, on- ZOEK: oude paravent in hout, tochtscherm voor oude mens, kleine prijs, rond Sint-Niklaas in dien mogelijk. Tel. 03-776.25.32 TE KOOP: eetplaats, Kappelle- kast, dessertkast, tafel 6 stoe len in goede staat, prijs 75.000 fr. Tel. 052-21.15.60 tiek Van Acker, Gentseweg 329, 2750 Beveren-Waas, (viadukt Be- veren) tel 775.43.53. TE KOOP: bij particulier, mooie Duitse Herderspups ontw., vacc., ouders zichtbaar Tel. 054- 58.85.71 4724X1A-VS TE KOOP: Poedeltjes abrikoos, zwart, zilvergrijs, York-Shire Ter riers, keesjes. D'Hooghe Gilbert, Ropstraat 42, Haasdonk. Tel. 03/ 775.99.54 SALON TE KOOP: prijs overeen te komen. Tel. 015-71.00.89 TE KOOP WEGENS STERFGE VAL: handgesneden eiken eetka mer Louis XV (kompleet), 2 per soonsslaapkamer (compleet), ho ge bergkast (4-deurs), 1 per- soonsbed, nertsmantel (nieuw m. 44-46), damesmantel (lamawol nieuw m. 44-46). Tel. 053/ 66.35 80 - 66 80.82 - 66.92.85). der wie elf strijkers en een klavecimbelspeler, is het Ensemble sedert zijn op richting een goede twintig jaar geleden, uitgegroeid tot een van de meest voor aanstaande gezelschap pen. Het koncerteerde zowat over de hele wereld en boekte triomfen in Zwitserland, Belgie, Ne derland, Groot-Brittan- nie, West-Duitsland, Oost-Duitsland,, zelfs in Rusland, Japan, de Ver enigde Staten, enz. Dat alleen maar om aan te to nen dat de muziek die wordt gebracht, op een SCHAPEN TE KOOP: jonge en door ie- zwoegervrije Texelse ooien. Tel. UltZOnderiljK en aoor ie 054-33.30.06 dereen te waarderen en te ■oi-vs genieten wijze wordt ver- TE KOOP: eiken salon, diep vriezer frigo (1 geheel). Prijs overeen te komen. Tel. 33.14.86. «104-rd TE KOOP: eetplaats stijl, salon klassiek, slaapkamer stijl, alles in zeer goede staat. Te bez. na afspraak tel. na 20.30 u. 054/ 32.53.84. 47/425431 TE KOOP: wegens dubbel ge bruik (splinternieuw!), moderne salon (3+1+1). Tel. 054/ 32.32.66. TE KOOP GEVRAAGD: alle ras honden, zeer goede prijs. Tel. 052-44.85.88 38.S31-GW-GZ-VS TE KOOP: alle rashonden. Tel. 052/44.85.88. 38/53WX7PG TE KOOP: papegaai (geel/ groen), sprekénd met kooi. Brugs- ken 113, Sint-Niklaas. 46/1460C-VS TE KOOP: parkieten. Te bevr Mevr. Courtmanspark 65, Oude- gem. Tel. 052-21.10.54 47/449-RD-VS TE KOOP BIJ PARTIKULIER: Beige Labradorpups, geb. 8 okt. 1989. Inl. Willems, Heyerstraat 19, 9100 Lokeren. Tel. 091/ 48.95.69. Lions Club Dendermon de doet, vertelde Andre Mertens dat de Dender- mondse Lions Club tij dens haar tienjarig be staan al heel wat heeft ge presteerd. De opbrengst van al die aktviteiten wordt besteed aan sociale werken. Maar Lions wil meer dan zorgen voor fondsen voor het goede doel. Lions heeft ook een kulturele opdracht en aan die taak wordt vanavond gewerkt, aldus de inleider die ook aandacht vroeg voor de internationale uitstraling en samenwer king van Lions. Zo heeft Lions Club Aalst het initiatief genomen om een Lions Club op te richten in Polen. Lions Dender monde heeft daartoe zijn daadwerkelijke steun ver leend en op die wijze wordt ook bijgedragen tot de internationale ver standhouding, aldus An dre Mertens die daarop ohet Ensemble Instrumen- tolkt. Bovendien is het tal de France aan het tal- Ensemble Instrumental rijk opgekomen publiek heeft genomen. De Parij- kers en continuo zoals het zenaar Philip Bride orga- officieel heet. Men begint nizeert elk jaar een dertig- met de lente waarbij vio- tal kamermuziekuitvoe- len zacht vogelgezang op- ringen in de "Eglise de roepen en men de bron- Billettes" in het hartje van nen in de verte kan horen de Marais en bij deze kon- borrelen, waarop plots certen probeert hij vooral een onweer losbreekt. Na de de kamermuziek in al lentestorm hernemen de haar vormen te brengen vogels hun gezang en het en jonge Franse artiesten eerste deel eindigt met te promoten. Daarnaast is een mooie pastorale. Dan Philip Bride een veel ge- volgt de zomer met de vraagd solo-violist zowel koekoek die zich laat ho- in Frankrijk als in het bui tenland. Op het programma dat in de Sint-Pieters - en Pau- lusabdijkerk te Dender monde werd uitgevoerd, ren, de vogels die hun mooiste lied laten weer klinken, de mensen en de dieren die de warmte van de zon opzoeken. Maar ook de weergoden laten stond als inleiding een van zich horen en de wind korte symfonie voor het treedt op als spelbreker. Heilig Graf van Vivaldi De zomer eindigt op een dat biezonder gevoelig stormwind die de aanlei- werd gebracht. Daarna ding vormt tot de herfst, werd een Saranbande van Daarin hoort men de te- Georg Friedrich Haendel vredenheid van de land- ten gehore gebracht. Het man die blij is om de oogst is een soort suite eerder en zichte goed doetaan Deniermonde He, Emembk Instrumental de France een graag geziene gast op de meest vooraanstaande muziekfestivals. Kulturele opdracht van Lions In een korte inleiding op het koncert en bij wijze voorstelde. Over dat Ensemble merk te hij op dat het een inter nationaal hoog aange schreven faam geniet en dat het sedert het onder de leiding staat van Philip Bride een hoge vlucht VOGELNIEUWS: gele lijn voor klanten, lossen en laden. Te koop: grote beo's, kweekkopp. te TE KOOP: Antiek bed met latten- koop: barabans, rosellas, penan- bodem. Prijs: 5.000 fr. Z.w. Asse- ten Adelaiden, roodstuiten, 323, Temat (zaterdag- baardparkiet, rose collis alle kleu- voormiddag). TE KOOP: volledig wandmeu- bel Engelse stijl, TV-kast bar, bibliotheek, vitrinekast, hoek kast, tafel, 6 stoelen, 40.000 fr. Tel. 776.50.48 4*i444x>vs TE KOOP: 2 pers. slaapkamer, commode met spiegel, 2 nacht kastjes, 5 deurskleerkast, zw. uit voering met br. daim. 18.000 fr. Tel. 21.91.21. 47/324430 TE KOOP: eetplaats massief eik, 2 jaar oud, moderne slaapkamer wit, 2 jaar oud. Tel. 052-37.22.42 47/491-oo-vs TE KOOP: Volledige slaapkamer in goede staat, prijs overeen te komen. Tel. 052/44.81.66. TE KOOP: Alaska mallamoeten, uit te kiezen uit nest, goed ver zorgd, gevacc. en ontwormd. Z.w.: Keldermeersbaan 9, Ninove. 47 «8X31-VS ren, roodmussen hier gekweekt, grijze en groene papegaaien, kopp. brilamazonen. Opkoop: pa pegaaien, dwergpapeg., 350 fr./ stuk, te koop: man bergparkiet, groene halsbanden, kakarikies, rode kanaries en alle kleuren, boersparkiet, turkoisine, kleine en grote kakatoes, per kopp. of stuk. Penanten (man), opkoop van alle soorten vogels uitgezonderd ka naries. Alle soorten kooien en benodigdheden voor vogels en honden. Zaden: poelle graan: 360 fr./25 kg. Mais: 360 fr./25 kg. Ge broken mais: 385 fr./25 kg. Schel- pezand 125 fr./25 kg. Kanarie zaad 135 fr./5 kg., parkietmeng. klein 135 fr./5 kg Parkietmeng. zonnepit: 145 fr./5 kg. Tropisch: 140 fr./5 kg. Iedere dag open, om 17 u. tot 19 u. De zaterdag gans de dag en de zondagmorgend op de Kloddemarkt te Lokeren. Bij Van Straeten Frans, Koophandel straat 11, Lokeren. Tel. 091/ 48.10.49. P.S.: Kanariemeng.: 550 F/25 kg.! TE KOOP: groot, mooi schaap Z.w. De Maeseneer, Roe 30, Pol- lare. Tel. 054/33.02.84. 47/414-01 TE KOOP: 3 yorkshire Ter. pubs, 8 weken oud, te zien elke dag na 6 u. Broekstraat 106B. 9160 Ham me. Buggenhout Op initiatief van de Kunstkring 'Pieter Van Mol' vzw wordt een monografie rond Pieter Van Mol 1906-1988) uitgegeven. Deze kunstenaar overleed te Heidelberg op 24 oktober 1988 in een instelling. Blind, en zo ver van vrienden en verwanten, stief hij vreselijk alleen. Toch is er gezorgd dat hij zijn laatste rustplaats kreeg in ziin geboortestreek. Om het werk van deze Kokoschka-lauicaat en leerling van Gustave Van de Woestijne vanIe vergetelheid te vrijwaren, waren enkele kunstliefhebbers bereid een kring in het leven te roepen die de naam van de kunstenaar draagt. Precies deze kunstkring nam het initiatief een mo nografie rond het werk van Pieter Van Mol uit te geven. De teksten werden verzorgd door priester-dichter Anton Van Wilderode, Jean-Pierre De Bruyn, doctor in de kunstgeschiedenis en gastheer van het BRT-kunstprogramma 'Stijl', Willy Juwet, inspek- teur-generaal Kunst van de Vlaamse Gemeen schap. burgemeester Adolf De Landtsheer, Her man Van Mol, broer van de kunstenaar en Bert Maes. Het kunstboek wordt gedrukt op luxe-papier door de Drukkerij NV De Cuyper-Robberecht uit Zele. Het bevat 74 illustraties, in kleur en zwart-wit. Deze luxe-editie, genaaid, voorzien van een linnen kaft met goudopdruk en een stofwikkel in vierkleu rendruk, verschijnt eind december 1989. Ingetekend kan worden door overschrijving op rekeningnummer 446-3623531-42. De prijs bij inte kening tot 7 december bedraagt 1.950 F, na deze datum moet 2.100 F worden betaald. In het voorjaar 1990 zal een herdenkingstentoon stelling 'Pieter Van Mol' georganiseerd worden. Pierre Van Rossem de drank om het geslg>8- ah zich klaar voor een optreden (foto Piel Hermans) licht van karakter en be staande uit een groter de seizoen te vieren. aantal dans- of marsstuk- de jagers komen in dit het haardvuur terwijl de dankbaar publiek onder- jes Leuk om weten is dat deel voor en terwijl men pizzicati van de eerste en streepte trouwens dat Haendel deze Sarabande de honden hoort blaffen tweede viool eraan herin- men dit koncert naar komponeerde naar aan- en de geweerschoten neren dat het buiten re- waarde wist te schatten, leiding van een avond- weerklinken, komt de gent. In deze magistrale Voor Lions Club Dender- wandeling van Koning winter, het laatste seizoen uitvoering van "De vier monde wacht nu de moei- George en die vond de in het verschiet. Men seizoenen" kreeg men een hjke opdracht om volgend uitvoering ervan zo mooi voelt de koude door de "Ensemble Instrumental jaar opnieuw een derge- dat hij het werk onmiddel- herhalingen van de ak- de France" op zijn best te lijk hoogstaand gezel- lijk en zelfs tot twee keer koorden, maar evenzeer horen. Het langdurig en schap te kunnen kontak- toe liet herspelen. De Sa- voelt men de warmte van daverend applaus van een teren. rabande is een werk voor strijkers en clavecimbel en laat een Haendel op zijn best horen. Het eerste deel van de avond werd besloten met een concer to voor 2 violen en strij kers van Johann Sebas tian Bach. Philip Bride en Christian Crenne waren hier de solisten die voort durend met elkaar in dia loog waren. Het is een antwoorden en imiteren tussen de twee solisten waarbij het gevonden evenwicht door orkestin terventies wordt gewij zigd. Zo krijgt men naast de dialoog tussen de solis ten ook nog een dialoog tussen aan de ene kant de solisten en aan de andere kant het orkest. Wordt in ü!-3 Wichelen. Met de opvoering van "Arsenicum en oude kant" hoopt de Schellebelse toneelkring op aangegeven door het or- provinciale klassetintt kest, dan spelen de solis- 6 ten in het laatste deel de De toneelvereniging aanwezig was om de pre- kostumes en naar de ak- hoofdrol en nemen zij een "Constleerende" uit Wi- statie te beoordelen, teurs die het beste van onafhankelijke houding chelen bracht het beken- Mocht het van het publiek zichzelf gaven en zorgden aan ten opzichte van het de toneelstuk "Arseni- afhangen, dan kreeg de voor een echt hoogstaan- orkest dat alleen als on- cum en oude kant" voor groep een tien op tien, de uitvoering, dersteuning dient. het voetlicht. Met deze want na afloop bleek dat Mare Millecam, regisseur Hoofdbrok van de avond opvoering neemt de to- iedereen biezonder op- van dienst, verdient dan was natuurlijk de vertol- neelvereniging deel aan getogen was over hetgeen ook alle lof voor deze pre king van "De vier seizoe- een provinciaal tornooi, op de planken werd gezet, static, nen" van Vivaldi. Vier vandaar dat er ook een Met bewondering werd concerti voor viool, strij- deskundige jury in de zaal gekeken naar de mooie Dendermonde. Heel wat belangstelling in de abdijkerk voor het Lionskoncert foto Piet Hermans) Van 1 december tot 21 ja- jaarsdag is ze gesloten. De nuari expozeren John kunstenaars zullen wor- Blommaert en Anto Diez den ingeleid door Luc hun werken in galerij 't Van de Caveyi tijdens de Hof te Puttens aan de Wi- vooropening die plaats chelsestraat te Lede. Men heeft op vrijdag 1 decem- kan deze tentoonstelling ber om 19.30 uur. Daarna gaan bekijken op vrijdag volgt er een receptie en van 19.00 tot 22.00 uur en kan men aanzitten aan op zaterdag, zondag en de een diner. Daarvoor moet feestdagen van 14.00 tot men wel op voorhand re- 22.00 uur. Op 24 decern- serveren. Men kan ook ber, 30 december is de deelnemen aan het gezel- galerij toegankelijk tot lig samenzijn in de ver- 19.00 uur en op Nieuw- bruikszaal "De Bakoven". Voor het diner kan men inschrijven tot 27 novem ber op het nummer 053/ 80.51.30. Zoals steeds staat de prive-kok van het Koninklijk Paleis te La ken achter het fornuis. Vermelden we ook nog dat er op zaterdag 30 de cember en zaterdag 6 ja nuari telkens om 20.00 uur een Nieuwjaarskon- cert wordt gegeven in 't Hof te Puttens. Onder het tema "100 jaar amuse mentsmuziek" speel! Frans Oosterlinck aan de digitale piano bewerking die hij maakte van beken de suksessen. Carine Smolders, aktrice en re gisseur, zal gedichten cn fragmenten uit bockei voordragen. De toegang te voor deze kulturele avont bedraagt 150 fr, program- i ma inbegrepen. Plaatsbe- spreking is vereist en kal op het nummer 053J j 80.51.30. In het kader van het De Daenszegel heeft een dezelfde beeltenis. Bo- Daensjaar naar aanlei- waarde van 9 fren erwer- vendien is het blad gesi- ding van de 150e geboor- den 4 miljoen eksempla- gneerd door de tekenaar tedag van priester Adolf ren van gedrukt. Charles J. Van der Borght, tevens Daens, wordt door de Re- Leclercqz zorgde voor de voorzitter van de organi- gie der Posterijen een spe- tekening die op de zegel zerende vereniging. Het ciale Daenszegel uitgege- staat. Vanaf 11 december herinneringsblad kost 100 ven waarvan de voorver- is de postzegel in alle fr per eksemplaar en is te koop plaats heeft te Aalst postkantoren van het land verkrijgen tijdens de ver in het Belfort op zaterdag verkrijgbaar. koopdagen in het Belfort 9 en zondag 10 december Te gelegenheid van deze of vooraf te reserveren bij telkens van 10.00 tot 17.00 manifestatie, wordt er J. Paridaens, Beukenlaan uur. door de organizerende 35 te 9440 Aalst (053/ Bij deze gelegenheid postzegelkring Dendria- 77.74.01). Wil men het wordt er in de raadszaal Erembodegem een enig blad via de post thuis be- op de eerste verdieping mooi herinneringsblad zorgd krijgen dan betaalt van het Belfort een post- uitgegeven op het for- men 135 Fr op rekening- zegeltentoonstelling ge- maat DinA4. Het is een organiKerd. De opening reproduktie van een pot- Voor de bUr,ie,,,ebben is er tn nummer 293-0087074-23 Postkaarten met de bed tenis van priester Daens met op de achterzijde eei korte levensbeschrijvin| in beide landstalen, zijl eveneens vcrkrijgba> aan de prijs van 20 fr pe eksemplaar. Hierop kom geen zegel noch stemjx voor. Beide uitgaven zijl beperkt in oplage, eenma lig te verkrijgen als eerst dagstempeling cn wordö uiteraard niet meer hef drukt. van deze tentoonstelling 5 v r-x neueriunu cc/i iiuiiuikc kiuj vu - ;y-y-- -j is voorzien op vrijdag 8 guur van priester Daens. (je maria verschenen waarin te Gent. Inlichtingen bij meji december om 19.30 uur. Op het blad kleeft ook de adressen voorkomen van cafes frouw Ryckbost, Univesita Gastsprekers die avond Daenspostzegel zijn de minister van PTT voorzien van de dagteke- Marcel Colla en Frans ningstempel. De tckc- Herdewijn, direkteur-ge- ning, het motief van de ze neraal bij de Regie der gel en de dagtekenings- Posterijen. tempel zijn gebazeerd op die zich door hun assortiment aan streekbieren onderschei den van andere kroegen. De Belgische Vereniging voor Milieurecht organizeert een colloquium over verzekering en Iraat 4 'te 9000 Gent 09 25.76.51.

De Voorpost | 1989 | | pagina 10