Dankzij knappe eerste helft Jeugdig Beveren krijgt laks Antwerp op de knieën leperse katten klauwen Lede in degradatiezone Toch goed verdedigd E.Aalst: Zwakke aanval Eddy Verbeeren, 25 jaar aktief bij E.Aalst Gates is eerste peter van E.Aalst Rik Pauwels: 'Deze zege is niet gestolen' 18 - 24.11.1989 - De Voorpost y wm mis- SK Beveren - Antwerp 3-1 Beveren-Antwerp 3-1. De jonge leeuwen van Beveren zullen uit deze fase 2-1 maken (dw) Beveren-Antwerp 3-1. Vanderheyden, één der lievelingen van het Beverse pu bliek toont hier dat hij ook techniek in huis heeft (dw) Antwerp, dat in het achter hoofd ook al Europees voet bal zag, kon op Freethiel de suksesreeks niet verder trek ken. Ook al kwamen de grootstedelingen in de twee de helft vroeg op voorsprong toch kon een entoesiast spe lend jeugdig Beveren daarna een zuinig akterend Antwerp uit de kop van de rangschik king houden. De 3-1 overwin ning lijkt nogmaals het be wijs van een Beveren met twee snelheden. Bij Beveren startte Eddy Maes toch op de liberoplaats en hij haalde zelfs het einde van de wedstrijd. Toch krijgt oefenmeester Rik Pauwels hier wellicht nieuwe proble men want Maes zou wegens een beschadiging van het kapsel van het heupgewricht een tijd out zijn. Na Pfaff en Volckerick de derde libero die het laat afweten. Beveren speelde verstan dig tegen een sterker ge waand Antwerp. Het veld werd goed bezet en de snelle bezoekers Van Rooij, Lehn- hoff en Geillenkirchen wer den van nabij bewaakt. Ant werp deed trouwens nauwe lijks moeite om het midden veld op te eisen en met de Europese treffer tegen Stutt gart in het vooruitzicht werd er matig met de energie om gesprongen. Beveren kreeg dan ook onverwacht de beste doelkansen en vooral Marek Kusto maakte het de verdedi ging moeilijk. Svilar bokste een schot van onder de dek- lat, een doelpunt werd door Van Langenhove afgekeurd wegens twijfelachtig buiten spel en een bal van Marek plofte tegen de lat. Antwerp kon tegenover dat Oosteuro pees geweld slechts zwakke pogingen van Quaranta en Kiekens zetten. De 0-0 stand kon de ruim 10.000 kijkers niet bekoren. Met Van Vossen in plaats van Buyens leek Beveren de aanvalskracht te willen op drijven maar het was Ant werp dat op voorsprong kwam. Nico Claessen, net als zijn ploegmaats zuinig met het geleverde werk, rondde een strakke voorzet van Lehnhoff met het hoofd af. Rosez stond kansloos. Nie mand gaf toen nog een cent voor de kansen van Beveren want met de snelle spitsen leek Antwerp ideaal gewa pend voor de counter. Ant werp zelf maakte het de thuisploeg mogelijk terug te krabbelen. Antwerp plooide massaal terug en Beveren greep enthousiast de gebo den ruimte. Beveren kwam trouwens snel gelijk toen Tony Herre- man wat toevallig de bal voor zijn rechter kreeg. De links- voetige schoot onhoudbaar voorbij een verraste Svilar. Een entoesiast en wilskrach tig Beveren wou nog meer en de Antwerp-verdediging kreeg het lastig met de ru moerige jonge Nederlanders Van Ankeren en Van Vossen. Een kwartier voor tijd scoor de de eerste na een mistasten van Svilar en Kiekens. Freet hiel hoopte maar hield de adem in. Antwerp kon niet meer los komen uit zijn verdedigende stellingen en Beveren liet de greep niet los. In de eindfase van een sterke tweede helft kon Van Vossen, met de pas ingevallen Carette als aflos- singspunt, de Wase zege ver zekeren. Op Freethiel verloor Beveren nog maar één keer en in zeven wedstrijden scoorde geel en blauw er veertien keer. Op verplaatsing maak ten de Waaslanders in zes wedstrijden amper twee doelpunten, goed voor twee gelijke spelen. In de eigen Freethiel is de jonge ploeg een geduchte tegenstander en Rik Pauwels beloofde dat dat binnenkort ook op ver plaatsing een feit zou zijn. Momenteel blijft het een ploeg met twee snelheden die misschien zaterdagavond op Racing Mechelen het tij kan doen keren. Hugo Aerts Jong Lede VK leper 0-1 Beveren-Antwerp. Hopelooszegt Svilar. Wat kan je daartegen beginnen (dw) Eendracht Zele-Namen: 3-0 de derde doelpunt viel vrij laat, zodat het Waalse offensief een half uur lang aanhield. Daarna kregen we opnieuw meer ruimte Na een voortreffelijke eerste pe- maar kon opnieuw rekenen op en kon de ploeg tijdens het laats- riode gekruid met een prachtig e^n alerte Danny Van Puyvelde. te kwartier nog behoorlijk terug- doelpunt en voldoende kansen Voor de Zeelse doelman kreeg vechten. Ik denk dat we op basis voor een nog ruimere rustscore de feestviering naar aanleiding van onz^ eerste helft waarin we was men in het Zeelse kamp na van zijn 300ste wedstrijd in de agressief voetbalden en een klas- de pauze verplicht alle hens aan fanionploeg een prettig verleng- sedoelpunt scoorden verdiend dek te roepen om de Waalse stuk. De verdiende overwinning wonnen. Een belangrijke over- stormloop te trotseren De Zele- kreeg vaste vorm toen Mare winning na het verlies in Wette- naars teerden immers op een Bourdeaud'hui met een prachtig ren en de moeilijke konfronta- geruststellende voorsprong toen afstandsschot alle twijfels weg- ties die ons nog te wachten Namen in een alles-of-niets of- nam. staan, net voor de winterstop, fensief de ene voorzet na de "Het lag in de lijn van de ver- Verlies betekende een onvermij- andere. naar het hoofd van de wachtingen dat Namen na de delijke terugval naar de midden- atletische en ingevallen Brus rust zou terugvechten", wist moot. Met een nieuwe derde stuurde De Zeelse defensie Eendrachttrainer Rudy Haleydt plaats als resultaat acht ik de waarin Filip Plaetinck niet zon- te vertellen. "Bij een dergelijke ploeg sterk genoeg om met de der stoot of slag de Naamse tar- stormloop kan je enkel denken konditie van voorheen te kun- getman voor zijn rekening nam 230 verdedigen en overleven, nen heraanknopen". beet moeilijke momenten door Het zo belangrijke en beslissen- (Joost Arens) Nadat men in het begin van de kompetitie vreesde voor een nieuwe degradatie van de club, kan men nu echter na tien wedstrijden deze mening herzien. Slechts tweemaal werd er verloren maar... er werd ook slechts éénmaal gewonnen. Toch telt Lede negen punten en dit dankt het aan zijn 1-1 abon nement. Met de komst van leper wou Lede toch maar eens breken met dat veelvul dige gelijkspelen en nog maar eens de volle buit bin nenrijven. Tegen het voorlaatste ge klasseerde leper moest dat kunnen. Maar het liep niet naar wens want in de eerste helft was er enkel holderde- meerderheid werd niet be kroond en dit kon ook niet anders want daarvoor waren Gates Europe is reeds meer dan 25 jaar gevestigd in Erembode- gem en stelt zowat 750 mensen te werk. Gezien de gestadige groei van het bedrijf werft Gates voortdurend nieuwe produktie- Je hebt van die mensen die werkelijk verbonden zijn aan een klub. Eddy Verbeeren is nu al 25 jaar bij E.AaJst en daarom werd hij gehuldigd door het jeugdbestuur. Een van de gele genheidssprekers wees op de voortdurende hulp die Eddy biedt aan de jeugdspelers. Hij is werkelijk een vaderfiguur voor alle spelertjes. Tien jaar zat hij in het jeugdbe stuur alvorens hij afgevaardigde werd. In dat bestuur zetelden toen o m. Louis Van Roy (voor zitter) en de leden Adolf De Bac ker, Jean Van de Velde, Francois Van Malder met zijn echtgenote en Juliette Verhulst. In 1975-76 werd Eddy afgevaardigde van de gewestelijke knapen met als trai ner Leon Becqué. Een seizoen later werd hij 'délégué' van de provinciale knapen Van 73 tot 83 bekleedde hioj deze funktie bij de provinciale scholieren en van 83 tot 89 bij de nationale scholieren. Momenteel is hij af gevaardigde bij de Uefa's. Eddy Verbeeren is en blijft een vurig supporter van den Een dracht, ook als het wat minder goed gaat. (jmh) Jeugdvoetbal. De Uefajuniores van E. Aalst wonnen met 4-1 tegen Sint-Niklaas. Hiermee huldigden ze afgevaardigde Eddy Verbeeren die al 25 jaar aktief is bij Eendracht (jmh) Beveren-Antwerp 3-1. Paniek in de Antwerpverdedi- ging. De Waaslanders breken door (dw) Het kon niet anders. Trainer Rik Pauwels zag er glunde rend uit na de ruime zege van Beveren tegen Antwerp. De Sinjoor streek de Walesa-snor glad toen kollega Dimitri Davidovic zijn uitleg gaf De snor ging toen trouwens snel weer recht staan. Davidovic dacht dat zijn spelers veel te gemakkelijk de 1-0 voorsprong uit de handen hadden gegeven en dat Beve ren tot dan nauwelijks tot een kans gekomen was. "Het lukte Beveren maar omdat Antwerp niet normaal pres teerde". Pauwels dacht dat de verdiensten van zijn jeugdig elftal zeker niet geminimaliseerd mochten worden. "Beveren is thuis zelfs een topper waard en stuk voor stuk zijn de Freethielspelers hun tegenstander waard. Wat kon Ant werp meer dan wij?". Rik Pauwels besefte ook wel dat Beveren momenteel op verplaatsing uiterst zwak uit de hoek komt. Maar... "hier hebben de jongens bewezen zowel taktisch (in de eerste helft) als technisch (in een sterke tweede helft) te kunnen voetballen". Net als de supporters verwacht ook Pauwels snel een kentering. Misschien is de wedstrijd zaterdagavond op het veld van staartploeg Racing Meche len de ideale gelegenheid om los te komen van dat waanbeeld van onmacht buiten het vertrouwde Freethiel. (H.A.) boldervoetbal te zien. Enkel de kansen te schaars, in de 18e minuut liep Lede In het slotkwartier trok Le- tegen een kans aan maar De de met iedereen, doelman Poortere kopte de bal nipt inclusief, in de aanval. Dit over. Het doelpunt viel echter leverde enkel voor de bezoe- onverwacht aan de overzijde, kers nog twee reuzekansen leper glipte door de buiten- op. Verriest besloot op de laag- spelval en Vuylsteke had het uitvallende Van der Straeten echt niet meer moeilijk om en even iater lapte Vuylsteke Van Der Straeten te verschal- de bal in het zijnet. Toch wel ken. een pijnlijke nederlaag voor Toch wel een opdoffer voor Le(jg nu naar de onderste het ordeloos spelende Lede. regionen van de klassering Buiten een gestrekt schot van zakt. Baeyens konden de Lede naars niets terugdoen. In de Jong Lede; Van der Straeten, tweede helft bleef de Leedse Croes (65' Van Hauwermei- druk aanhouden maar bleef ren), De Cremer, Van Troos, ook even steriel. De veld- Baten, Baeyens, Matthijs, Patro Eisden - Sint-Niklaas 2-1 Coppens, De Poortere, Arts, Eeckhaudt. (G.D.T.) arbeiders aan.Nu laat Gates zich Het peterschap houdt in dat Ga- ook van een andere kant zien. In ,es gedurende vijf jaar een het kader van het steeds nauwer ma,ct} P°r seizoen sponsort, samengaan van sport en be- Voor dit seizoen koos Gates voor drijfsleven aanvaardde het be- de match tegen Racing Genk op drijf immers het peterschap 2*> november. Genk is immers over Eendracht Aalst, een initia- een van de top avoneten voor de tief waardoor de vernieuwde be- ,ite'in tweede klasse en erwo™1 stuursploeg van de Aalsterse dus heelwat volk ve™ach man-wit spelers de klub een aftrap wordt gegeven door Ludo nieuw elan wil geven en waar- Vestraeten,financieel direk- door de naam van Gates meer leurGates du,s ee^ bekend geraakt in de streek. ,er van E Aa*sl gesch'edenis ingaan. Eendracht is erin geslaagd op broeck. Van vlot voetbal aan Tongeren de halve inzet weg Aalsterse zijde was er weinig te kapen na een wedstrijd die te bemerken. De Limburgers amper boven de middelmaat stoorden bij iedere gelegen- uitstak. heid de opbouw en al bij al "Het was voor Eendracht bleef het bij een paar 'hal moeilijk voetballen tegen een ve'kansen. Hoe kan het an- tegenstrever die momenteel ders als men elementen als een slappe periode door- Chunga en Mandiangu moet maakt en zich vooral thuis blijven missen en Didier Wit- inspant om de degradatie te tebole ver beneden de ver- ontlopen",aldus sekretaris wachtingen blijft? De Brusse- Jean-Pierre Van Droogen- laar.tot vorie seizoen een ge- Na twee opeenvolgende overwinningen te hebben binnengehaald vertrok Sint- Niklaas dus met heel wat zelfzekerheid naar het Limburgse Eisden om daar in de inmiddels gesloten mijnen iets te gaan oogsten. Luc Van Haver van de Wase ploeg wijzigde na de prestaties van de voorbije weken natuurlijk niets aan het team en Eisden lag dan ook in de mogelijkheden van geel en blauw om puntenwinst af te dwingen. En onder het werkelijk schitterende werk van een ongrijpbare Franco Pirelli heeft het er lange tijd naar uitgezien dat Sint-Niklaas ook in Eisden de beide punten zou kunnen plukken hebben. Nadat Joris Cornet en De Waele in de eerste helft op voorbereidend werk van Pirelli al dicht bij de openingstreffer waren geweest was het Pietje Verschelde die dan toch in die eerste periode de stand kon openen, met een hard gericht schot waartegen de thuisdoelman geen verhaal had. Na de rust evenwel zette de thuisploeg alles op alles om alsnog een gelijk spel te kunnen afdwingen Sint-Ni klaas. En het werd zelfs méér want in tien dolle minuten plaatste Eisden de bezoekers k.o. Vooral thuisspeler Dael- mans liet zich hierbij opval len. Eerst loste hij een atoomschot dat door doel man Laurs niet direkt kon bijgehouden worden en waarop Amarits kon binnen- tikken in de rebound. Vervolgens was het Dael- mans zelf die met een tweede loeier doelman Laurs van Sint-Niklaas een tweede maal wist te verrassen. De thuisploeg dus 2-1 voor en meteen het sein voor trai ner Van Haver om een dub bele wissel in te voeren door Keppens en Lathouwers in de wei te sturen ten nadele van Struyf en De Waele. Een erg offensief Sint-Niklaas kon evenwel niet meer terugslaan in de slotfase van de wed-; strijd zodat de eerste neder* laag onder trainer Van Haver een feit werd. Het is nu de vraag hoe trainer Van Haver zijn jongens zal weten te mo tiveren voor de belangrijke thuiswedstrijd tegen het ster ke Eeklo. (M.S.) duchte aanvaller, is wel de grootste ontgoocheling van de aankopen. Aangeworven om de Aalster se aanval meer diepgang en slagkracht te bezorgen,zit hij momenteel tussen wal eu schip. Het blijft iedere wed strijd bij enkele flitsen zon der enige efficiëntie. Te Tongeren moest trainer Poortvliet beroep doen op de jonge Andy Schockaert die als substituut voor De Lathau- wer werd ingebracht. Een po cket-voetballertje die duide lijk de kracht miste om in de aanvalszone iets te forceren. Poortvliet zelf presenteerde als verdediger een uitsteken de wedstrijd. Sinds de Neder lander de sportieve leiding van Eendracht op zich heeft genomen, is tussen de krijt lijnen zelf, zijn waarde gesle gen.

De Voorpost | 1989 | | pagina 18