Overwicht na de rust VW Hamme werkt nog te weinig af Het mag eens meevallen ook demonstreert 'balschopperij' Het wederoptreden van Etienne Lelie S.K.Lebbeke wil winnen teeen K.A.V.D. Selekties FC Baasrode maakt kansen, geen goals! K.A.V.D. De Voorpost - 24.11.1989 - 19 Zulte - K.A.V.D. 0-0 Grembergen-Heikant 2-0. Grembergenaar Nobels knalt op doel (vh) Grembergen - Heikant Zele 2-0 Een hoogstaande partij is het duel tussen SK Grember gen en Heikant Zele niet ge worden. Over de eerste helft valt trouwens weinig te ver tellen. Alleen dat Bart Nobels na vijf minuten werd ge kwetst. Zijn plaats werd inge nomen door Didier Debus- schere die metéén zijn we- deroptreden deed. Hij zou trouwens later de auteur worden van het tweede Grembergse doelpunt. "Er ontbraken andermaal verschillende titularissen, zegt voorzitter Herman Burghgrave. De prestatie voor de rust was niet fameus en alleen Johan Fruythof dwong een paar halve kansen af. In de tweede helft ging het beter. De bezoekers werden tot de terugtocht verplicht en wij dwongen een overduide lijk overwicht af. Dat zou zich trouwens vertalen in twee doelpunten. Hans Burghgra ve nam de openingstreffer voor zijn rekening. De bal verdween via de paal in het doel. In de laatste tien minu ten verlengde Didier Debus- schere een kopbal van Geert De Kegel tot een tweede doel punt. Doordat niet iedereen paraat was, moest de ploeg ook worden herschikt. Zo vatte Burghgrave bvb. post als verdediger. Dirk Deferrere was er opnieuw bij, deed zijn best maar leek nog niet voor honderd procent fit te zijn. Met De Busschere en Geert De Kegel verenigde ons team andermaal twee piepjonge voetballers. Al bij al zijn we tevreden met het resultaat. Zondag bij Rapide Lebbeke wacht ons geen gemakkelijke opgave." SK Aalst boekte tegen Dik- kelvenne een gevleide maar toch belangrijke zege. Enkel het resultaat was positief te noemen. De wedstrijd zelf was minder geslaagd als kijk stuk. Gelukkig rolde de bal wel voor de Aalstenaars dit keer. Rond het uur kantelde deze evenwichtige partij in het voordeel van de bezoe kers. Het middenveld van Aalst zakte als een kaarten huisje in elkaar. Nu diende Aalst beroep te doen op zijn doelman De Saedeleer. Hij bleef wel overeind. Het geluk lachte Aalst dan nog meer toe toen in de slot minuut Van Den Broeck zijn eigen doelman te grazen nam. Zo kregen de Ajuinen duidelijk meer dan datgene waar ze in feite recht op had den. Maar... het mag toch ook eens meezitten, niet? (gd-t.) FC Denderleeuw - Robur 2-3 Veertien dagen geleden dachten we dat Robur Moer- zeke een vogel voor de kat was. Met ons waren in Moer- zeke alvast velen die mening toegedaan. Het kan echter verkeren, dat zei ooit ene Bredero. Uit twee recente wedstrijden puurden Ver- helst en zijn maats liefst een maximum aan punten. "Een dergelijke gang van zaken hadden we in de verste verte niet verwacht, geeft klub- leider Freddy De Maere eer lijk toe. Winnen op Dender leeuw overtrof onze stoutste verwachtingen. Het is zelfs zo dat we op een uur een 0-3 voorsprong hadden verwor ven. Je ziet, de wonderen zijn de wereld niet uit. Nimmege- ers maakte een eerste doel punt en even later volgde Ge ert Van Moerzeke zijn voor beeld. Met een 0-2 voor sprong konden we dus in komfortabele omstandighe den aan de tweede helft be ginnen. Binnen de kortste keren verscheen een derde doelpunt op de scoreplank. De thuisploeg legde zich niet bij de situatie neer. Ik moet eerlijk toegeven dat we vooral in het laatste kwartier water en bloed hebben gezweet. We bleven overeind en na afloop was de vreugde des te groter." Bij Robur Moerzeke ver scheen Etienne Lelie weer in het veld. Vier jaar geleden had hij de shoes aan de haak gehangen. Enkele maanden geleden kreeg hij de mikrobe opnieuw te pakken en debu teerde als 32-jarige bij de in vallers. Een kwetsuur van Fons Vercauteren bracht hem vorige zondag voor het eerst weer in de basis. Robur heeft er dus een pion bij die in de komende weken en maanden heel wat diensten kan verlenen. Vermelden we tot slot dat nu zondag Meldert de tegenstander is van de blauw-witten. (E.G.) De ontgoocheling in Den- dermondse voetbalkringen wil van de wereld kan ik geen enkel positief geluid laten Grembergen-Heikant 2-0. Fruythof wint dit duel en zal later nog scoren ook (vh Lebbeke-Olsene 1-0 was groot na afloop van de horen. Ik beweer zeker niet wedstrijd op Zulte. In geen dat er slechte wil aanwezig is. Met het kleinste verschil kon Lebbeke op eigen veld de punten thuis houden. De Konkelgoedploeg heeft er hard moeten voor knokken. Tijdens de eerste helft waren de bezoekers trouwens ruim zo gevaarlijk maar de kansen die ze kregen konden ze evenwel niet verzilveren. Bei de ploegen zijn blijkbaar in hetzelfde bedje ziek. "Dat we" moeilijk sco ren,weten we al langer dan zondag, zegt de Lebbeekse klubleider Willy Meert. Voor aan en in de middenlinie ont breekt het ons aan een stevi ge pion. Gelukkig hebben wij achteraan genoeg kracht om elke opponent in de mate van het mogelijke op afstand te houden. Tegen Olsene ont braken er bovendien een aantal titularissen en dat maakte de opdracht zeker niet gemakkelijker.In de eer ste helft kwamen de bezoe kers een paar keer gevaarlijk opzetten maar ze ontmoet ten Jean-Pierre Hals op hun weg die een uitstekende ver richting leverde en geen en kel foutje maakte. Soms is ook doelman Vinck tussen beide moeten komen. Na de hervatting waren we de bete re ploeg en hebben in die periode een moeizame zege in de wacht gesleept. Claudio Bancheri werd de maker van een doelpunt na een vooraf gaande kombinatie met Frankie Van Heek en Koen Cooreman. Het verdedigen van die kleine voorsprong werd zeker geen gemakkelij ke opdracht. Achteraf waren we met deze puntenwinst ze ker tevreden. In elk geval zul len we komende zondag alles in het werk stellen om KAV Dendermonde een pad in de korf te zetten, al weten we best dat dit niet gemakkelijk zal gaan" In de Lebbeekse voetbalkrin gen rekent men alvast op winst tegen de naaste buren, feg) Eerste Provinciale SK. Lebbeke Dirk De Vliegher is geschorst en bovendien ook gekwetst. Ook Bert De Schrijver is onbeschik baar ingevolge een blessure. De ploeg: Vinck, Hals, Meulenij- 'er, Pecleman, Van Heck Wer ner, Van Heek Frankie, Balis, Cooreman, Matthijs, Claessens, Bancheri. (Tonnelier, Eeck- boudt, Phlip Peleman) K-A.V. Dendermonde "ugo De Schrijver ontbreekt in gevolge een liesblessure. Peter Moreels vat na een lange periode van onbeschikbaarheid voor het eerst weer post, zij het als wis selspeler. De ploeg: Van Meirvenne, Moens, Van De Perre, Jacobs, Cooreman, Seghers, De Bruyne, De Kinder, Van Roy, De Baere, De Visser. (Moreels, Steeman, Rawoens). Robur Moerzeke Het is voorlopig onwaarschijn lijk dat Fons Vercauteren zal aantreden. Hij hervatte wel de trainingen. De ploeg: Laureys, Lelie, W. Raemdonck, Luc Vercauteren, Verhelst, Ost, Benny Huyle- broeck, De Malsche, Wuytack, Nimmegeers, Van Moerzeke. (De Ruysscher, Ringoot, Eddy Huylebroeck). Tweede provinciale F.C. Baasrode Verheyden, Van Hamme en Lemmens blijven voorlopig on beschikbaar. De ploeg: Baert, Michiels, De Cock, Van Der Vreken, Michel De Man, Van Keer, Pieters, Van Dorpe, Schelckens, Ivan De Man, De Decker. (De Troetsel, Moens, De Leeuw). Over de ganse match beke ken hebben we slechts één uitgespeelde kans afgedwon gen." Gelet op de resultaten van andere ploegen valt het voor K.A.V. Dendermonde nog be trekkelijk goed mee. Het ver enkel opzicht kon paars blauw zich manifesteren. De 0-0 eindstand is een perfekte weergave van een partij waar over iedereen misnoegd was. "We hebben gewoon aan 'balschopperij' gedaan, zegt sekretaris Fernand Van Den Berghe. Van wat er te zien schil met de leider blijft was, kreeg je rode wangen, twee punten beperkt. Tocl De ploeg in haar geheel liet niet het minste koncept blij ken. Er werd ordeloos over en weer getrapt. Het was in spiratieloos tot en met. Ik vergoelijk zeker de thuis ploeg niet, die een al even slechte indruk liet. Het is echter niet omdat je met een opponent te maken hebt die er nauwelijks wat van terecht brengt, dat je je tot holderde- boldervoetbal moet gaan le nen. Nee hoor, met de beste Baasrode-Bevere 0-0 FC Baasrode lieten tegen Bevere een behoorlijke indruk na. De thuisploeg was tijdens de eerste helft meester het terrein en schiep enkele kansen die het niet kon verzilveren. De tweede helft was evenwichtiger want het mag gezegd worden dat de be zoekers een betere repliek bo den dan men ervan verwacht had. "Bevere is geen slechte ploeg, ondanks de lage klassering, zegt Baasrodetrainer Guido De Leeuw. Wij kwamen in de eerste helft beter uit de verf en mits wat geluk hadden we allicht een doelpunt kunnen maken. Eric VW Hamme- Torhout 1-0. Paul Vermeir schiet op doel maar zijn schot mist de goede richting (vh) het opmerkelijk dat paars blauw uit 11 matchen al 9 punten verloor en in de hui dige stand van zaken is dat veel voor een team waar ie dereen van dacht dat het zich in het titeldebat zou mengen. Er zal snel verandering moe ten komen, anders wordt K.A.V.D. veel sneller een doodgewoon figurant dan men aan de Dendermonding had verwacht. (E.G.) VVV Hamme- Torhout 1-0. Bij deze vrijschop van Robbie Smet kwam Hamme dichtbij een tweede treffer (vh) De Decker en Frank Schelkens waren er niet zover vandaan. Ook na de hervatting werd er behoorlijk voetbal getoond en het was opmerkelijk hoe ieder een tot het uiterste ging om het beste van zichzelf te geven. Ik moet rekening houden met het potentieel waarover ik beschik en ik mag van die jongens niet het uiterste vergen. Als de inzet er is heb ik geen reden om ontevreden te zijn. Bovendien is de sfeer binnen de groep opti maal en dat is zeer belangrijk. De drie jongste wedstrijden le verden vier punten op en gezien de omstandigheden is dat een goed resultaat" VWHamme-Torhout 1-0. Van Calenbergh rukt op naar het doel van Vivey (vh) SK Aalst - Dikkelvenne 1-0 VW Hamme-Torhout 1-0. Ook Vergeylen kon wel raad met zijn rechtstreekse tegenstrever (vh) Hamme - Torhout 1-0 Na twee opeenvolgende overwinningen heeft VW Hamme een betere positie veroverd in de algemene rangschikking. De Hamme- naars wonnen aan huis tegen het Westvlaamse Torhout met het kleinste verschil. Aan de Sportpleinstraat geeft men toe dat er deze keer wat mee val mee gemoeid was. Twee bezoekende doelpunten wer den door de scheidsrechter afgekeurd. Voor hetzelfde geld had er ééntje kunnen van gevalideerd worden. Dat geven zelfs de Hamse voet ballers toe die er dicht bij betrokken waren. In ieder ge val is het zo dat Vigor Wuitens tijdens de eerste helft gele genheid had om afstand te nemen en vaste vorm te ge ven aan de overwinning. Een zelfde refreintje werd opge voerd met Van Calenbergh, Vergeylen en Nardus die om beurten een kans lieten ont glippen. Een oprukkende Van Ca lenbergh gaf zijn kollega Van Der Stock kort na de hervat ting gelegenheid om de bal binnen te trappen. Het lag voor de hand dat de bezoe kers op die achterstand gin gen reageren. Tot de laatste minuut bleef er spanning en zelfs in het slot moest keeper De Wilde handelend optre den om een gelijkstellend doelpunt te verhinderen. "We mochten deze keer al eens wat geluk hebben, zegde oefenmeester De Roos ach teraf. Ik stel daar tegenover dat we in de eerste helft de betere ploeg waren en gele genheden hadden om een voorsprong te verwerven. Na de hervatting hebben we in derdaad bibbergeld moeten betalen. Voor één keer wer den we misschien wat meer beloond, maar dat mag ook al eens na een aantal wed strijden waarin we op meer hadden kunnen aanspraak maken." "We zullen het altijd moei lijk hebben tegen ploegen met een 'knokkersmentali teit', zegt voetballer Frank Heremans. Het ontbreekt ons eerlijk gesproken een be et je aan die ingesteldheid. Hamme is een ploeg die wil voetballen, niet altijd in staat is om te knokken en hiervoor vaak de tol moet betalen. Westvlaamse ploegen zijn in dat opzicht bekend en vooral op hun eigen veld zijn het moeilijke opponenten om te bekampen. Wij hebben niet temin kansen gekregen om een grotere voorsprong te verwerven. Jammer dat we ze zo weinig waarnemen. Be langrijk is dat we uit twee recente wedstrijden een ma ximum aan punten hebben gepuurd. We kunnen nu in rustiger omstandigheden de volgende opdrachten afwer ken. In Lauwe zullen we vol gende zondag zeker niet voor lauwe vuren worden ge plaatst." (E.G.)

De Voorpost | 1989 | | pagina 19