Eerste nederlaag voor Stekene Sportief A :-4 Doeltjeskermis te Wieze Derde provinciale Waasland - Dendermonde j|gg|r Puntje gered voor Svelta Geen spektakel i i Rapide Lebbeke uitstekend 20 - 24.11.1989 - De Voorpost Zo, op de twaalfde speeldag is het dan toch uiteindelijk ge beurd. Stekene Sportief is een eerste maal tot struikelen ge bracht. En van-wie moet je het hebben? Juist, ja van je buren. Op bezoek in Sint-Gillis-Waas werden de Stekenaars meteen op een eerste nederlaag getrak teerd. Lokerse S.V. dat in Over- mere \ueral ondermaats pre steerde en de halve inzet bij de palingboeren liet schuift mede door het verlies van Stekene nu naar de leiding in deze reeks. Op één lengte volgt dan het verba zingwekkende Rapide Lebbeke. De pas gepromoveerde ploeg won met één lengte voorsprong in St.-Gillis-Dendermonde het burenduel maar dat was dus ge noeg om de derde stelling te bezetten. En weet ge wie ook de laatste tijd op kousevoeten naar de top van het gebeuren sluipt? Herleving Vrasene. Niet direkt verwacht voor het seizoen staat Herleving door een nieuwe zege tegen Bazel nu op de vierde rang en houdt het Klein Laar als dorpsgenoot achter zich. Klein Laar won wel in Wieze maar dat hebben er al veel voor hen ge daan. Bazel blijft wel met Sint- Gillis-Waas, Bazel, Buggenhout, Sombeke en net nog Gerda deel uitmaken van de middengroep. Haasdonk won thuis van Sombe ke en Buggenhout en Gerda deelden de punten zoals ai meermaals het geval was dit sei zoen. Onderaan deze reeks ge raakt Heikant Zele maar niet weg uit die benarde positie. Nu moest de meerdere erkend wor den in Grembergen. Wieze blijft evenwel rode lantaarndrager in deze reeks waar nog heel wat mogelijkheden schuilen voor al le ploegen. Red Star-Haasdonk 2 W.S. Sombeke O Bij Haasdonk kon Flip De Smet als verdediger niet aan de aftrap verschijnen wegens een kwet suur eerder in de week opgelo pen en zijn vervanger was de jeugdige Steven Van Mele. Ook Steven De Jonghe miste de af spraak en voor hem kwam Dias- son in de ploeg. Sombeke van hun kant waren ook gehandicapt wanneer bleek dat doelman Aendenhof niet kon aantreden en vervangen diende te worden door Guy Smet. Ook Van Eycke bleef afwezig zodat beide teams met gelijke wapens tegenover el kaar stonden wat het spelerspo- tentieel betrof. Veel studieronde was er niet bij in deze wedstrijd want reeds na 4 minuten mocht de thuisploeg een hoekschop nemen langs Dirk Maes en Van Boxelaer kopte dan al een eerste thuiskans rakelings naast. Haas donk bleef evenwel de gevaar lijkste ploeg in die beginfase en het eerste kwartier was het gere geld Gunter De Cleene die zich in de kijker wist te spelen. Na goed 17 minuten dan werd de thuisploeg beloond voor hun overwicht wanneer Van der Jeugd de bal rekupereerde op het middenveld en gepast door schoof naar Gunter De Cleene die doelman Smet kansloos liet. 1-0 na 17 minuten. Nadat de thuisdruk dan wat af nam kon Sombeke ook eens de neus aan het venster komen ste ken. Steven Van Mele werd zo omspeeld even voorbij het half uur langs de snelle Rudy Seg- hers. Deze knalde hard op doel maar doelman De Roos kon het gevaarlijke schot mooi keren. Het bl'eef dus bij die 1-0 voor sprong aan de rust voor Haas donk, een voorsprong die volko men gewettigd leek al mocht Sombeke niet uit het oog verlo ren worden. Na de rust bleef Haasdonk dan voorzichtig spelen en wanneer de gelegenheid zich voordeed kwamen de rood-gelen eruit. Na een uur spel weer De Cleene die als beste man op het veld nog maar eens offensief iedereen op een hoopje speelde en de bal doorstak naar Van der Jeugd die net over de lat besloot. Volgde dan de 74ste minuut in de wed strijd. Moment waarop gans Haasdonk reeds lang wacht: het wederop- treden van Franky Van Leuven- haege. Na 10 wedstrijden afwe zigheid dus terug Franky in de ploeg. Hij werd gewisseld met Dirk Maes en men zag de thuis ploeg nu nog groter worden; Van Leuvenhaege gaf immers al di rekt het goede voorbeeld toen hij alleen op avontuur vertrok op de 78ste minuut maar zijn solo juist naast de staak besloot. Haasdonk was nu niet meer te houden in de slotfase van de wedstrijd waarin het steeds spannender werd. Sombeke weerde zich langs Rudv Seghers bijzonder hard maar Haasdonk had meer maturiteit vooraan wanneer het aan het doel van Guy Smet verscheen. Zo moest de Sombeekse invallersdoelman op de 80ste minuut gepast tus senbeide komen wanneer op voorzet van De Cleene (nog maar eens) Jean-Marie Engels met een omhaal zijn geluk be proefde. Vijf minuten voor tijd dan, kroop de thuisploeg door het oog van de naald als Dirk Van Buyten een vrije trap net over de dwarsligger plaatste. Doch Van der Jeugd stelde orde op zaken enkele minuten voor tijd door een hoekschop voorbij Smet te devireren waardoor het 2-0 werd en de wedstrijd gespeeld was. Nog enkele wissels bij Haasdonk waarbij ondermeer Kris Steve- linck in de ploeg kwam voor Steven Van Mele brachten het ritme uit de wedstrijd zodat Haasdonk verdiend beide pun ten aan huis kon houden. Herl. Vrasene E. Bazel In een sprankelende eerste helft legde Herleving Vrasene de grondvesten voor deze mooie ze ge tegen Eendracht Bazel. Vrase ne nam van bij de start de wed strijd in handen, dwong enkele kansen af en was meester in het middenveld. Bazel kon hier wei nig tegenover stellen in die fase van de wedstrijd en het was dan ook logisch dat Vrasene in deze periode uit kon lopen tot 2-0. Op een hoekschop werkte de bezoe kers de bal slecht weg en het was Kris De Maere die de bal voorbij een hopeloos vissende De Kerf knalde. Dat was halverwege de eerste helft en nog voor de eerste perio de er goed en wel op zat stond het reeds 2-0 voor Vrasene. Yvan Bosman speelde zich mooi vrij op rechts gaf gepast maar Guy De Clercq die Libero Deckkers van Bazel omspeelde en naast De Kerf voor de tweede maal inschoof. Een mooie uitgangs positie dus voor Herleving met de rust in aantocht. Na de pauze evenwel Bazel dat toch wat pro beerde te doen aan die achter stand. Doch veel meer dan enke le duels winnen op het midden veld was er voor Bazel aanvanke lijk niet bij. Vrasene probeerde het nu langs de counter waar te maken en bijna werd het dan ook raak wanneer Gert Smet met een lange bal Rudy De Jong he kon bereiken die een loeier op de lat plaatste. Twintig minu ten voor tijd dan had Bazel dé kans om alsnog in de wedstrijd te komen. Yvan Massagie van de thuisploeg deed een missertje door de bal in de voeten van De Bauw te koppen maar deze Ba- zelse spits kreeg het evenwel nog gevonden om de bal rakelings naast het doel van Verté te knal len. Weg kans dus en weg Bazel want nadien zou soortgelijke ge legenheid zich niet meer voor doen zodat Vrasene door de pro- duktiviteit in de eerste helft ver diend eigenaar was van de twee punten. S.K. Overmere 0 Lokerse S.V. 0 Alweer een ondermaatse presta tie van Lokerse S.V. tegen een tegenstander die normaal met huid en haar moet kunnen wor den opgepeuzeld worden als we de rangschikking bekijken. Lo kerse is koploper en Overmere staat ondanks heel wat goede wil op een weinig benijdenswaardi ge veertiende plaats. Toch heeft Overmere in dit duel de ver dienste gehad dat het de best voetballende ploeg was, ondanks het feit dat Lokerse heel wat meer individueel talent in de rangen telt. De thuisploeg kan evenwel geen doelpunt maken en dat kwam nog maar eens tot uiting in deze wedstrijd. Trainer De Rocker had zijn pionnen nog maar eens herschikt en gaf dui delijk aan dat het gevaar uit de tweede lijn moest komen. En doelkansen kwamen er ook, maar zoals steeds bleef de nauw keurigheid beneden peil bij de palingjongcns Reeds na 2 minu ten kwam Danny Fiers oog in oog met de Lokerse reservedoel man maar hij plaatste zijn schot naast de paal. Net als de hoek schop niet lang nadien die Luc De Mets over de dwarsligger kop te. Terwijl Lokerse het verder liet afweten nam de thuisploeg dan maar verder alle initiatieven en De Mets-Fiers ontpopte zich als een gevaarlijk spitsenduo. De Lokerse invaller-doelman bleef evenwel overeind op het slot van de eerste helft waardoor de stand ongeschonden bleef. Na de rust en ongetwijfeld na een standje van trainer Hoogen- boom kwam Lokerse dan toch wat aanstalten maken aan de thuiskooi. Costa Vervaet werd evenwel goed opgevangen sa men met Lieven De Keyzer door de thuisverdedigers en wanneer Lokerse opnieuw de greep op de wedstrijd verloor was het terug Luc De Mets die nog de beste kansen bij elkaar wist te sjotten. Een kwartier voor tijd echter geraakte De Mets dan gekwetst bij de thuisploeg en moest dan vervangen worden door Jantje De Backer Lokerse riskeerde nog eens alles op alles te zetten maar een goed sluitende Over- meerse verdediging bleef stand houden waardoor deze wedstrijd eindigde op een scoorloos gelijk spel. St.-Gillis-Waas 2 Stekene Sportief 1 Sint-Gillis-Waas had het van de daken geschreeuwd: het zou en moest Stekene Sportief als eer ste een nederlaag toebrengen dit seizoen. En waarlijk ja, na de negentig minuten stond het twee tegen één voor Sint-Gillis. Dus de eerste nederlaag voor de lei ders was een feit. Twee doelpun ten van Sint-Gillis dan nog wel van Ronny De Smedt die in het tussenseizoen die Stekense ploeg verliet voor die van Sint- Gillis. Stekene vertrok nochtans zonder complexen in Sint-Gillis en drie kansen op rij in de aan vangsfase van de eerste helft be wezen dat Stekene zeker niet gekomen was om zich in te gra ven. Patrick Merckx trof dan ook al snel de paal en even later kopte dezelfde speler een nieu we mooie kans tegen de dwar sligger. Ook Patrick Dennisse probeerde zijn kans voor Steke ne maar zijn schot werd door doelman Jan Smet vanonder de kruising weggehaald. Stekene dus in de aanloop van deze wed strijd goed op dreef maar scoren zat er vooralsnog niet in. Naar mate de eerste helft dan vorder de nam de thuisploeg op wils kracht het initiatief over van de bezoekende ploeg. Dit had voor gevolg dat er een drukte van jewelste heerste op het midden veld maar dat, eens de zone van de waarheid aangedaan werd, nog maar weinig denderends te zien was. Ook in de tweede helft bleef het tot een kwartier voor tijd aftas ten en zoeken langs beide kan ten zonder dat er doelgevaar kwam. Wat wel, en steeds meer, duidelijker werd was dat Sint- Gillis de wedstrijd in handen had genomen en de bezoekers kon domineren. Een kwartier voor tijd luidde Ronny De Smedt dan het begin van het einde in voor Stekene Sportief. Op een inzen den van Gunther Robbens knik te Ronny De Smedt de bal voor bij zijn oud-ploegmakker Van de Wiele in het Sportief-doel. En twee minuten later had Ronny De Smedt andermaal geen me delijden met zijn ex-makkers toen hij een lage voorzet in één tijd overnam en Van de Wiele andermaal kansloos liet. Steke ne dus na 77 minuten op een 2-0 achterstand gezet en dat was hen in deze competitie nog niet gauw overkomen. Vooral Frank Merckx kreeg het hierdoor flink op de heupen en wanneer hij zijn kriebelende voeten niet meer kon bedwingen en een thuisspeler aantrapte mocht hij van scheidsrechter De Wilde meteen richting kleedkamer stappen. Stekene dus met tien en het zag er nu meer dan ooit hopeloos uit. Toch zette de lei- dersploeg zich recht en de inge komen Eddy Zaman kopte al direkt een kopbal richting Jan Smet waarmee deze laatste wel even zoet was. Toch diende Ste kene nog te wachten tot de aller laatste minuut alvorens het de aansluitingstreffer kon scoren. Het was Dirk Gekhiere die vanop links kon doorgaan en via de binnenkant paal alsnog Jan Smet wist te verslaan. Veel tijd restte Stekene echter al niet meer want scheidsrechter De Wilde maakte even later een einde aan dit burenduel dat ver diend door Sint-Gillis-Waas ge wonnen werd. Nu zondag speelt Stekene dat nog steeds medelei der is, op eigen terrein in de Stadionstraat tegen Herleving Vrasene. Een duel waarbij ook gestreden zal worden op het scherp van de snee. Mare Stevelinck fv'-f V- i? f Haasdonk-Sombeke. Al speelde Sombeke goed mee, het kon niet scoren (Iv) Meldert - Melsele 1-1 Svelta Melsele is goed weg gekomen in Meldert. De Wa- se kopploeg die eerder ver rassend verloor van Robur kon zich nu gedurende de eerste helft goed doorzetten in Meldert waar Dirk Smet en Yvan Baert de eerste doel kansen van de wedstrijd had den. Een fout op Dirk Smet werd evenwel toch de aan loop naar een Melseels doel punt wanneer Theo Bordui de vrije trap dwars door de muur zond en doelman Ton- nelier verslagen was. Meldert wist zich echter geenszins aangeslagen door deze typi sche Mclsele-goal en via Rik Dhaen op links trok het op het einde van de eerste helft al diepe sporen in de Wase afweer. In de tweede helft werd Melsele dan ook geregeld met de rug tegen de muur gezet en Vermeir en Roe- landts teisterden het doelge bied van doelman Van Leu venhaege. Op een hoge inzet vanop links dan kon Vermeir halfweg deze tweede helft verdiend de gelijkmaker af dwingen. En Meldert dat dui delijk meer zocht kwam in de slotfase bijna nog met winst weg toen Roelandts alleen door, jammerlijk miste en Vermeir twee minuten voor tijd nog de kans miste om alsnog Meldert de zege te schenken. Het bleef evenwel bij dit gelijkspel en daar was Melsele wel bijzonder geluk kig mee. Nu zondag wacht Melsele evenwel alweer een top- match want Oudenaarde komt op bezoek. Met een 1 op 4 is Melsele dan ook verplicht van minstens een puntje te pakken tegen Oudenaarde dat zich eveneens bovenaan de rangschikking situeert. (M.S.) St. Gillis- Waas-Stekene 2-1. Vooral in de duels kwam leider Stekene te kort (Iv) Buggenhout - Gerda 0-0 De wedstrijd tussen Sparta Buggenhout en Gerda Sint- Niklaas had erg weinig te bie den. Van enig spektakel was in de verste verte geen sprake en de algemene gedachten- gang achteraf was dan ook dat het een match was om snel te vergeten "Over die eerste helft kan ik eigenlijk geen zinnig woord zeggen, aldus kJublei- der Isidoor Luypaert. Er deed zich geen enkele fase voor die het vermelden waard is. Noch langs onze kant, noch langs de kant van de bezoe kers. Na de hervatting hadden wij het meesterschap. Didier Lauwers is wel tot twee keer toe gevaarlijk komen opzet ten maar besluiten bleek ook deze keer niet zijn sterkste wapen te zijn. Mits enig mee val hadden we twee punten in de wacht kunnen slepen en op grond van een betere tweede helft zou dat geen on logisch resultaat geweest zijn. Al bij al was het geen wedstrijd om over naar huis te schrijven. Ik hoop dat we nu zondag bij Heikant Zele twee punten kunnen pakken. De bedoeling is en blijft om de gunstige rangschikking die we tot nu toe verwierven ook in de toekomst te behou den." (E.G.) St.Gillis-W.-Stekene 2-1. De thuisploeg speelde kort op de bal en liet de leiders geen ruimte (Iv) Op 2 en 3 december wordt in de fr en men kan er terecht van 10 duslrieel Erfgoed Vlaanderen. Nekkerhal te Mechelen de be- tol IN uur. langrijkste brokantebeurs van Vlaanderen gehouden onder heltema "Curiosa 89". De toe gang tol de beurs bedruagt 100 Hel centrum was bedoeld als een centraal sekrelariaal en was gevestigd in de Vanhove- Op zaterdag 2 december open straat 36 te Ronse. en sluit hel Centrum voor In- Haasdonk-Sombeke. Van Spitael en zijn doelman zijn de sluitstenen van de Haasdonkse verdediging (Iv) Haasdonk-Sombeke. De spelers van Haasdonk heb ben hun strijdlust teruggevonden dankzij de nieuwe trainer (dw) Wieze - Vrasene 3-5 FC Wieze degradeert naar vierde provinciale. Een ze kerheid is het nog niet, maar er zou zich in ieder geval een groot wonder moeten vol trekken wil men in extremis die afgang nog vermijden. Wie nochtans de match tegen Vrasene bijwoonde, keerde niet ontgoocheld huiswaarts. "We konden wedijveren met de Waaslanders, alleen was het jammer dat we in een periode van amper zeven mi nuten maar liefst drie doel punten toestonden. Metéén was voor ons de deur hele maal dicht. Later in de match zijn we ook drie keer tot sco ren gekomen. Dat was een weelde, die we in deze kom petitie nog niet kenden. Een schrijnende onmondigheid is er trouwens de oor/aak van dat we momenteel onderaan de ladder postvatten en wel licht gedoemd zijn om vol gend jaar in de laagste afde ling te voetballen. Bij de aan vang van de kompetitie had ik, eerlijk gesproken, een dergelijke gang van zaken niet verwacht. We hadden ons inderdaad niet versterkt, dat is juist, maar wanneer de financiële middelen ontbre ken moet je roeien met de riemen die je hebt. Ook dat is realiteit. (E.G.) Sint-Gillis-D. - Rp. Lebbeke 2-3 Als neo-derdeprovincialer maakt Rapide Lebbeke furo re. Het won vorige zondag bij Sint-Gillis-Dendermonde na een genietbare maar bovenal ook gelijkopgaande partij. De thuisploeg bood trouwens stevige weerstand. "We wonnen niet onver diend, maar een gelijkspel was evenmin onlogisch ge weest, zegt men in Lebbeekse voetbalkringen. Langs Van Den Broeck verwierven we snel een voorsprong, waar door we in een komfortabele positie terechtkwamen. Ons eerste streefdoel was het be houden van die voorsprong tot aan de rust. waarin we trouwens geslaagd zijn. On middellijk na de hervatting kanjerdc Carlier een penalty tegen de touwen. Vanaf dat ogenblik zijn we wat voorzichtiger gaan spelen zonder ons in te graven of aan afbraakvoetbal te doen. Toen de thuisploeg de aan- sluitingstreffer tot stand bracht, hadden we het even moeilijk. Niettemin konden we overeind blijven en langs Gino Ringoot kwamen we zelfs een derde keer tot sco-, ren." "Ik betwist de zege niet van Rapide Lebbeke. maar gelet op het verloop van de match en het aantal kansen hadden we aanspraak kunnen ma ken op een punt", beweerde voorzitter Leonard Baetens van Eendracht Sint-Gillis achteraf. Positief geluid klonk ook omtrent het sport ieve verloop van deze partij waarin niemand zich op een smerige overtreding liet be trappen. (EC.fi

De Voorpost | 1989 | | pagina 20