h Waasmunster sluit aan Winst met typeploeg Kemzeke nadert de top V AGO Aalst organiseert 'Beker van Vlaanderen' 22 - 24.11.1989 - De Voorpost Vierde provinciale - Waasland Terwijl na twaalf speeldagen leider VK Tielrode niet zonder slag of stoot over Eksaarde ge raakte zien we uit de achter grond heideploeg Waasmunster fors terugkomen. De Spartanen wonnen op eigen terrein van Olympia Rupelmonde en schui ven zo naar de top van het ge beuren in deze reeks. Top waar zich eveneens White Boys en Hoogcinde situeren. De Sint-Ni- klase ploeg won niet overtuigend tegen Meerdonk en Hoogeinde kwam gelukkig weg in Lokeren waar S.K. moedig vocht en een punt aan huis wist te houden. Waasmunster dus in de kop groep en dit ten koste van Herle ving Sinaai dat een misstap deed in Sint-Pauwels waar het verloor tegen een gemotiveerde tegen stander Sinaai krijgt op die om streden vijfde plaats in de rang- tabel nu het gezelschap van Kieldrecht dat won in Daknam en van Rupelmonde dat dus in Waasmunster zijn meerdere zag. Eksaarde en S.K. Lokeren zitten voorlopig nog in het vage vuur. Behoren zij nu niet tot de koplopers daar kan alsnog ver andering in komen in de reste rende helft van de kompetitie. De suikerboys uit Moerbeke voe ren de onderste helft van de rangschikking aan. Een gelijk spel tegen Verrebroek is echter te weinig om uitzicht te krijgen op een gunstiger klassering. En Stekene liet Straatje ook een ferme steek vallen door VK Hamme met beide punten terug naar de Durme te laten gaan. Straatje blijft dan ook trooste loos onderaan de tabel staan en ziet Sint-Pauwels, Daknam en Verrebroek dichterbij komen. Helemaal onderaan dan sluit Meerdonk, door de winst van Hamme, de rij. Meerdonk speel de voortreffelijk zoals steeds, op het veld van White Boys maar moest ondanks dit toch weer de punten aan de tegenstander la ten. De waardeverhoudingen onderaan, zowel als bovenaan, liggen evenwel zo dicht bij elkaar dat veranderingen in deze situa tie vlug gebeurd zijn Het ziet er trouwens naar uit dat, voor wat de vijfde plaats betreft, zal ge streden worden tot de laatste kompetitiedag. En, dat is nog lang zenne.. wanneer hij op de bezoekende doelman stuitte. Zo bleef deze 1-0 stand op het bord terwijl de rust er al aan kwam. Na de pauze dan kwam een agressief Verre- broek naar buiten. De polder jongens lokten de suikerboys uit hun tent en heel wat geel kaart werk kwam uit de broekzak van scheidsrechter De Witte. De thuisploeg viel echter als geheel ver terug en de jongelin gen konden zich zowel als de geroutineerden niet meer her pakken. Verrebroek maakte van deze gelegenheid dan ook dank baar gebruik om langszij te ko men een kwartier voor tijd. Een vrije trap juist buiten de grote rechthoek werd genomen door 't Kint van Verrebroek en die bal kaprioleerde juist onder de dwarsligger binnen voorbij doel man De Brabander. Beide ploegen waren dan in de slotfase van deze wedstrijd gelukkig met de stand van zaken want geen noemenswaardige po gingen werden nog ondernomen om iets aan deze gelijke stand te doen. Erik De Plukker van Moer beke had wel de laatste kans van de wedstrijd aan de voet maar ook die werd verprutst zodat bei de teams elk één punt kregen na hun negentig minuten zwoegen. slaan. Sinaai nam dan tijdens het slotkwartier nog enkele risi- ko's in hun opmars om alsnog een gelijkmaker te kunnen aan tekenen en zo de schade enigs zins weten te beperken. Toch was het wel doelman Verstrepen van de thuisploeg die met twee schitterende reddingen zijn ploeg overeind hield op evenveel pogingen van Sinaai langs Van Acker en Van De Velde. Het bleef evenwel bij de 2-1 winst voor de thuisploeg. Men hoopt nu dan ook in Sint-Pauwels dat de ploeg opnieuw de kadans zal te pak ken hebben en alsnog dankzij een sterke tweede ronde een en ander weet recht te zetten. op want het stond 2-1 wanneer weer kapitein Guy Verbeeck met een kopbal op voorzet van Said raak kopte. 2-1 met nog een kwartier te spelen en beide ploe gen bleven elkaar bestoken. Meerdonk kon nog eens de dwarsligger raken in een alles of niets offensief maar ook de thuisploeg lukte hetzelfde als Peter Glibert het hoofd tegen een voorzet van Said plaatste. Het bleef dus bij deze 2-1 stand én zege voor de thuisploeg die daar mee met deze noodploeg haar gunstige klassering kan blijven behouden. E. Daknam Kieldrecht White Boys W.S. Meerdonk Sint-Pauwels H. Sinaai FC Moerbeke E. Verrebroek Ontgoochelende wedstrijd voor de thuisploeg die toch heel wat meer verwacht had van dit duel tegen Verrebroek. In de eerste helft begon het evenwel schitterend voor de thuisploeg die reeds na 10 minuten op voor sprong kon komen. Ronny Van Den Durpel kon zich links hele maal doorzetten, schakelde en kele mannetjes uit en platste een keihard schot tegen de bin nenkant van de linkerpaal waar de bezoekende doelman geklopt was. Moerbeke zocht dan verder in die eerste helft nog naar goede mogelijkheden om de score ver der op te drijven. Mogelijkheden die er ook kwamen want Serge Pauwels was rond het halfuur dichtbij de verdubbeling van de score maar zijn schot vloog te gen de staander te pletter. Ronny Van Den Durpel vond nadien de dwarsligger nog op zijn weg en Kris Buyck had evenmin geluk Herleving Sinaai verwachtte opnieuw twee punten in deze wedstrijd nadat het vorige speel dag toch leider VK Tielrode aan het struikelen had gebracht. Het is voor de Tinelboys evenwel an ders afgelopen. Want tegen een Sint-Pauwelse ploeg die blijk baar haar vertrouwen terug ge vonden heeft slikte Sinaai een eerder verrassende nederlaag. Na een korte studieronde zagen de thuissupporters Wim Melis en Yves Mels achter de Sint-Pau welse kansen aanhollen maar de bezoekende doelman hield in die periode het been stijf zodat Sint-Pauwels, dat al een loepzui vere kans moet krijgen wil het scoren, niet aan een openings doelpunt kon geraken. Dat was zelfs weggelegd voor de bezoe kers uit Sinaai die rond het half uur langs Danny De Ruyte scoor den. Een foutje achteraan bij de thuisploeg bracht De Ruyte on gedekt voor het thuisdoel waar hij weinig last had om doelman Verstrepen te kloppen. 0-1 na 32 minuten. Sint-Pauwels probeer de dan voor de rust nog om deze situatie enigszins recht te zetten maar verder dan een gekraakt schot van Van Lierop geraakte de thuisploeg echter niet meer. Het was dus wachten tot de tweede helft. Daarin stond een erg ge motiveerde thuisploeg tussen de lijnen die kost wat kost wilde winnen. Tien minuten na de pauze stond het dan ook al 1-1 wanneer Mathieu Michelet een voorzet van Van Lierop overnam in één tijd. En een kwartier voor tijd zou Sint-Pauwels helemaal door het dolle heen zijn wan neer Lucien Moerloos het win nende doelpunt kon aanteke nen. Een sterke kollektieve thuis- aanval begon toen bij Kris Sam son die Mathieu Michelet aan speelde die twee bezoekers in de wind zette en gepast doorschoof naar Moerloos die niet aarzelde om De Greyt van dichtbij te ver- De thuisploeg verscheen fel gehandicapt aan de wedstrijd. In alle lijnen was er averij waar te nemen. In het doel had doelman Buvtaert vorige speeldag een handbreuk opgelopen. Bakker Jos was er dus niet bij en hij werd in het doel vervangen door Van de Kerckhove. Achteraan had Geert Rooms als politieman een werkongeval opgelopen toen hij een omgevallen vrachtwagen wilde optillen en dit te zwaar bleek te zijn en nog wreed veel chance heeft gehad dat hij zijn hand nog heeft.terwijl Yves Van De Neucker, het kopstuk voor aan bij White Boys, sukkelt met een lieskwetsuur en ookjan Van Lierop is er nog steeds niet bij op het middenveld bij de White Boys na zijn schouderkwetsuur begin deze kompetitie. Vier kop stukken dus out bij de groenwit- ten en alhoewel de vervangers van deze jongens het goed heb ben gedaan werd het geen den derend vertoon. Vooral in de eerste helft vond de thuisploeg nooit goed haar draai in het spel en Meerdonk profiteerde hier tenvolle van om met fris voetbal de thuisploeg op eigen helft te rug te dringen. Een foutje ach teraan bij White Boys na goed twintig minuten was voor bezoe ker De Paradé dan ook genoeg om met een voorzetschot ieder een te verrassen en zo zijn ploeg op voorsprong te brengen. On danks het aandringen van Meer donk in het verdere verloop van de eerste helft kon het deze voorsprong niet meer uitbreiden en kon de thuisploeg toch nog kans zien om de schade zo goed mogelijk te beperken tot één doelpunt. Na de rust zou de thuisploeg beter op elkaar inges peeld geraken en dat zag je maar aJ te goed want het vlotte direkt. Vooral kapitein Guy Verbeeck gaf het voorbeeld aan zijn makkers want na een kwartier in die twee de helft plaatste hij al de gelijk maker tegen de Meerdonkse netten. Met een knap afstands schot dat onder de kruising ver dween voorbij Meerdonk-doel- man Brijs. Meerdonk gaf zich echter zomaar niet gewonnen en de thuisploeg kwam nu op haar beurt goed weg in deze wedstrijd die nu volledig opengebroken was toen De Paradé als uitblin ker een hard schot tegen de binnenkant van de paal trapte Hier had thuisdoelman Van Kerckhove dus het geluk aan zijn zijde. Antwoord van de White Boys op deze bezoekende aktie was dan meteen in de maak en daar keek Meerdonk nogal van Verdiende uitzege van Kield recht in Daknam waar de plaat selijke ploeg enkel op het mid denveld kon wedijveren met de sterke bezoekers maar vooraan onmondig bleef om de grensjon- gens een strobreed in de weg te leggen. Kieldrecht opende zelfs sterk wanneer Mario Dupont in de clinch ging met thuisdoel man Ronny Smet maar deze laatste de bal nog nipt kon over- tippen. Daknam replikeerde wel een kwartier verder toen Alain Govaert een hoekschop van Gino Daman nipt naast het doel van Kieldrecht kopte. Nog eventjes Daknam dan in die eerste helft langs Gino Daman en Danny De Maersschalck (zeer opvallend in deze wedstrijd) maar het schot van deze laatste ging nipt naast de bezoekende kooi. Op slag van rusten dan liet Kieldrecht al een eerste keer zien wat de thuis ploeg nog te wachten stond, want reeds na drie minuten in de tweede speel helft stond het 0-1. Een licht toegekende straf schop op Mario Dupont van Hans Mariman bracht Dupont achter de stip. De Kieldrechtse spits aarzelde niet om doelman De Smet te verslaan en meteen stond het 0-1. Tien minuten later viel dan de beslissing voor de thuisploeg wanneer Benny Claeyé met een mooie voorzet Luc Verplancke kon bereiken die met een geme ten lobbal thuisdoelman De Smet voor de tweede maal ver sloeg: 0-2 na 60 minuten. Dak nam ging nadien op zoek naar nog iets eerreddends maar het kreeg dan bijna nog het deksel op de neus als Kieldrecht via de counter nog het dichtst bij een scoremogelijkheid kwam. Op die manier behaalt Kieldrecht beide punten en blijft hoog bo venaan de rangtabel gesitueerd. Sparta Waasmunster 1 01. Rupelmonde 0 Verdiende zege van Sparta Waasmunster dat globaal gezien over de duur van deze wedstrijd het meeste aantal doelkansen 1ton afdwingen. Rupelmonde vertrok evenwel sterk en Bert Canfeyn zaaide met enkele voor zetten gevaar voor de Heidekooi waar doelman William Van Den Broeck op zijn hoede mocht zijn als Van Cleemput en De Laet hun opwachting maakten. Doch wanneer de thuisploeg achter aan niet te vermurwen leek (Waasmunster heeft de beste verdediging van de reeks met slechts 10 geïnkasseerde doel punten) en vooraan een woordje kwam meepraten, kreeg Rupel monde het bijzonder lastig toen bleek dat Giovanni Caproen goed bij schot was. Doelman Johan Bastijn moest dan ook direkt uitpakken met twee formidabele reddingen om zijn netten onge schonden te houden. Bert Can feyn van Rupelmonde had even wel toch het laatste woord in deze eerste helft met een voor zetschot waarmee doelman Van Den Broeck heel wat last had. Na de rust evenwel draaide de thuis ploeg op volle toeren en Rupel monde moest gas terug nemen wanneer vooral Didier De Bus- schere nu vooraan aan het woord kwam. Tweemaal besloot Didier echter in het zijnet bij een wenkende kans. De volgende pe riode kreeg Bastijns dan weer de kans om zich te onderscheiden en wanneer De Boom krachtig naar doel kopte en Van Herdeg- hem een poging ondernam die net onder de kruising zou geland zijn als Bastijn geen prachtige save uit zijn mouw schudde. Het leek er evenwel op dat deze ta lentrijke bezoekende doelman overeind zou blijven gedurende deze wedstrijd maar de slotmi nuut was er blijkbaar teveel aan wanneer Frank Van Boxelaer een vrije trap mocht nemen net buiten de grote rechthoek en dat zo sekuur deed dat de bal over het muurtje tot tegen de Rupel- mondse touwen belandde. 1-0 op de 89e minuut. Er restte Ru pelmonde natuurlijk nadien te weinig tijd om alsnog langszij te komen zodat Waasmunster de beiden punten op zak steekt en haasje-over speelt met de Mer- catorploeg in de rangschikking. Het blijkt echter zonder twijfel dat beide teams kandidaat stij- gers zijn in deze reeks. V.K. Tielrode 3 Eksaarde 2 Ondanks het feit dat beide teams erg hoog aangeschreven staan in de rangschikking werd het achter de Durme toch maar een rommelige bedoening. De thuisploeg gaf hiervoor het eer ste voorbeeld als bezoeker Kurt Van Hille na amper negen minu ten een flatertje achteraan bij de leiders mocht afstraffen en doel man De Caluwaert kansloot liet, 0-1 na 9 minuten. Lang duurde deze situatie echter niet want amper twee minuten later was alles te herdoen toen Hugo Nelis achter een prachtige dieptepas liep van Franky De Keyzer en hij op zijn beurt de uitgekomen doelman Van Driessche klopte met een grondscherend schot. En Nelis had blijkbaar de smaak te pakken wanneer hij nog eens twee minuten later met een om haal zijn kans waagde maar de bal nipt naast het bezoekende doel ging. Na 25 minuten was het dan voor de derde maal Hu- go Nelis die zijn kans waagde maar wanneer zijn poging ook al naast de staander buiten vloog hadden de supporters van beide teams het zowat gezien voor wat deze eerste helft betrof. Slordige voorzetten en paniekerig uitver dedigen stond immers op het menu van de twee ploegen waar van toch beter werd verwacht. Vijf minuten na de rust be loofde het evenwel terug een wedstrijd te worden wanneer Hugo Nelis nog maar eens raak trof. Nu nam hij een hoekschop van Franky De Keyzer met suk- Voetbal. In het kasteel Cortewalle te Beveren werd FC Klein Laar ontvangen want de wijkploeg uit Vrasene vierde haar tiende verjaardag (Iv) ses over. 2-1 na 50 minuten. Wie dacht dat de wedstrijd dan iets meer te bieden zou hebben ge had kwam ook al bedrogen uit want weer het rommelige ver toon van de eerste helft nam de bovenhand bij de akteurs, geluk kig voor de wedstrijd eiste scheidsrechter Van Bogaert dan een hoofdrol op wanneer hij te pas en te onpas met de kaarten zwaaide en enkele dubieuze strafschoppen ging fluiten. Ek saarde kwam eerst aan de beurt toen het een elfmetertrap mocht nemen na een lichte fout in de grote rechthoek op Polfliet. De zelfde bezoeker zette de gebo den kans natuurlijk om zodat met nog een kwartier te gaan alles te herdoen was. Vijf minu ten voor tijd echter stuurde de thuis-speler-trainer Marc Maes Hugo Nelis nog maar eens in de diepte en toen deze licht werd geveld in de zone van de waar heid wees de ref opnieuw naar de witte stip. Diego De Saegher zette Tielrode dan opnieuw aan de winst zo kort voor het einde zodat de zege nu wel binnen leek. Zeker toen bezoeker Pol fliet het allemaal niet meer kon aanzien en zijn gedacht eens ferm zegde tegen de ref. Deze aanvaardde in dank en stuurde Polfliet met een rood karton even vervroegd naar de kleedka mers. Toch zou Eksaarde met tien nog enkele hoekschoppen weten af te dwingen in de slotmi nuten van deze wedstrijd die evenwel niets meer opleverden zodat Tielrode de beide punten aan huis kon houden. SK Lokeren 2 Hoogeinde 2 Hoogeinde en Lokeren heb ben wel wat gemeen want heel wat bekende gezichten wissel den in de loop van de voorbije seizoenen van shirt. Trainer De Schrijver nam van Lokeren on dermeer Marc Van der Haegen, De Fré en zichzelf mee naar Hoogeinde terwijl de huidige SK Lokeren-trainer Van Boxelaer het met heel wat minder moet stellen. Beide teams hadden dan ook geen geheimen voor elkaar maar ondanks dat werd het vooral in de eerste helft een futloze bedoening met enkel in de eerste minuut opschudding wanneer de thuisploeg al direkt op voorsprong kwam. Mare An- naert zette op rechts een aanval op waarin hij Danny Van Hoye betroek die op zijn beurt Gino De Bruyne aanspeelde. De Bruy- ne zag Michel Van Boxelaer in een vrij gunstige positie staan en met een harde knal en via de rug van bezoeker Kris Celie ver dween de bal voorbij doelman Van Poecke in het Hoogeindse doel. Van een sensationele start gesproken. Alles scheen op weg te zijn om een dito wedstrijd te krijgen maar, o wat jammer nou. de rest van de eerste helft was nauwelijks nog het bekijken JV Kruibeke - Oostakker 3-0 Er was voor Kruibeke geen andere uitweg ditmaal. Er moest gewonnen worden te gen hekkcsluiter Oostakker. Ook voor trainer Mare Yse- weyn was de komst van Oost akker een welgekomen hulp om nog eens uit te pakken met de type-ploeg zoals die voor het seizoenbegin op pa pier stond. Hamerlinck en Wagemaeckers stonden dus in de spits en Mulle, Ver- berekmoes, Vereycken en Temmerman stonden in de middenlinie. Stuer gaf steun en achteraan regelde Her man D'Hondt de verdediging die al heel het seizoen op peil was. Kruibeke speelde in de eerste helft evenwel niet be ter dan in de voorgaande wedstrijden maar de tegen stand die zwak was kon toch op achterstand geplaatst wor den wanneer een schot van Wagemaeckers door een be zoeker al dan niet met de hand uit het doelvlak werd geslagen en de scheidsrech ter naar de stip wees. Jaak Waegemaeckers zelf zette de strafschop om. Oostakker gaf zich evenwel niet zomaar ge wonnen na deze opdoffer en zij dwongen doelman Ver- straeten kort voor de rust dan ook nog eens tot een save om de gelijke stand van het bord te houden. Na de rust dan had Kruibe ke al direkt de kans om de score te verdubbelen. Uit blinker Mulle werd onderuit gehaald in de grote recht hoek en Jaak Waegemae ckers stond opnieuw aan de stip. Nu faalde hij echter jam merlijk want hij trapte de strafschop naast de bezoe kende kooi. Een erg gevaar lijk moment in de wedstrijd want tegen een sterke tegen strever zou het zo wel eens kunnen zijn dat die kracht putten uit die gemiste straf schop en gevaarlijk kunnen opzetten. Oostakker echter is duidelijk de zwakste ploeg in de reeks en kon zich dus niet optrekken aan dit feit. Het was dan ook Kruibeke dat terug de teugels in handen nam en naarmate de wed strijd vorderde drukte het de bezoekers steeds dieper te rug op eigen helft. Kruibeke dus op volle toeren en wan neer Temmerman een hoek schop nam twintig minuten voor tijd kon Vereycken aan de eerste paal mooi nummer twee inkoppen. Even later maakte Rudy Stuer er dan zelfs 3-0 van wanneer hij een mooie po ging van Luc Mulle verder afwerkte. Naar het einde toe kwamen Alain Verbeke en Van Bogaert dan zelfs nog invallen voor Kruibeke maar dat had dan meer te maken met enkele automatismen aankweken voor nu zondag. Want dan immers moet Krui- Kemzeke - Destelbergen 3-1 Kemzeke, dat nog steeds zonder D'Hondt moet aan treden heeft tegen koploper Destelbergen een prachtige zege weten te behalen na een sterke kollektieve wedstrijd waarin heel wat agressiviteit naar voor werd gebracht. Reeds na 10 minuten mocht de thuisploeg juichen als Luc Bolssens een voorzet van Dirk Van Himste voorbij de bezoekende doelman wist te knallen. De vreugde om dit doelpunt was evenwel van korte duur als Langeraert de bezoekers tien minuten later weer langszij bracht. Meteen ook de ruststand al was Kem zeke in die eerste periode beslist de beste ploeg. Dat kwam meteen tot uiting in de tweede helft waarin na een uur spel Dirk Van Himste met een goed geplaatste kop stoot er 2-1 van maakte en toen tien minuten voor tijd waard. Lokeren bevestigde deze goede start niet en Hoogeinde probeerde om via enkele hoge verre ballen die het middenveld oversloegen langs Verschaffeit de snelle Marc Van der Haeghen te bereiken. Patrick Smet van de thuisploeg hield de gevaarlijke bezoeker echter voortreffelijk uit de wedstrijd. Geen doelge- vaar dus voor Hoogeinde en Lo keren besloot de eerste helft bij na zoals die begonnen was. Mi- chael Van Boxelaer (reuze match!) bereikte met een lange voorzet Van Kerschaever die Gi no De Bruin lanceerde maar deze vond nu doelman Van Poecke op zijn weg zodat de 2-0 nog even werd uitgesteld. Het eerste kwartier van de tweede helft was dan ook al voor de thuisploeg die hiervan echter maar één kans kon onthouden toen Danny Van Hoye een kopbal naast de staander mikte. Hoogeinde, dat tot dan toe weinig in de wedstrijd was ge weest, sloeg evenwel tweemaal ongenadig terug in het volgende kwartier. Twee doelpunten waaraan volgens de thuisploeg een reukje was. Op de 64e mi nuut mocht Marc Van Der Haeg hen op een lange voorzet ver trekken in buitenspelstand en thuisdoelman Geert D'Hondt was meteen geklopt voor de moeite. Twintig minuten voor tijd dan dacht de thuisploeg weer aan buitenspel toen Celie op de loop ging. Deze omspeelde doel man D'Hondt terwijl de thuis ploeg was blijven staan en niet reageerde, en gaf toen gepast naar de goed gevolgde Verschaf- feit die scoorde. Een totale ommekeer dus voor de Lokerse ploeg die nog maar weinig tijd had om deze situatie recht te zetten. Zeven minuten voor tijd evenwel ge schiedde gerechtigheid wanneer een solo van Michael Van Boxe laer stoutmoedig werd afgestraft door de bezoekers net voor de grote rechthoek. Gino De Bruy ne trapte de daaropvolgende vri je trap tegen de staak maar de goed gevolgde Van Boxelaer schoof alsnog binnen, 2-2. Te gen een behoudend Hoogeinde kon Lokeren zelfs nog twee kan sen afdwingen voor de zege maar Gino De Bruine stootte telkens op een uitstekende doel man Van Poecke die Hoogeinde een punt bezorgde in deze wed- KORFBAL Voetbal. 'Gust', de stu wende kracht achter de viering van 'Tien jaar Klein Laar Vrasene' (Iv) strijd. Lokeren gaat nu zondag bij V.K. Hamme opnieuw achter puntenwinst aan. Straatje VK Hamme Sportieve wedstrijd die van de kant van Straatje echter op wei nig kommentaar werd onthaald De thuisploeg zal dan zeker wel onder haar mogelijkheden ge bleven zijn bij dit verlies. Na een halfuur kon Hamme op voor sprong komen wanneer een voorzet van De Landtsheer door Jef Paerewijck werd ingekopt, nadat de bal eerst nog op de lal was gevallen. Na de rust claimde de thuisploeg een buitenspel stand wanneer bezoeker Van Buyten op de loop ging en num mer twee voorbij de doelman trapte. Doelman Mannens van Straatje die nadien nog uitgeslo ten zou worden wegens twee gele kaarten, net als bezoeker Paere- wijk trouwens. Ondertussen had Eddy Pauwels de thuisploeg wel al aan een "eerreddend" doel punt geholpen in deze snert- match. Mare Stevelinck beke op bezoek naar Destel bergen en zijn Verberckmoes en Mulle geel geschorst. Twee steunpilaren dus afwe zig in dit nakende duel, het kan tellen. Kruibeke zou ech ter graag eens tweemaal ach ter elkaar beide punten bij zich houden want dat is dit seizoen nog niet gebeurd. .Af wachten dan maar (M.S.) Kris Ferket de eindcijfers kon vastleggen vanop afstand. Kemzeke nadert nu met ras se schreden naar de top van het gebeuren en nu men daar de punten te grabbel gooit, moeten de Klauwaerts er maar van profiteren. (M.S.) Op zaterdag 25 november viert het Oostvlaamse korfbal hoogtij in zaal 'Ter ."'ozen' langs de Rozendreef te Aalst. Ago .Aalst organised er dan immers de 'Beker van Vlaanderen', een tornooi dat alle Oostvlaamse klubs uit de korfbalkompetitie verzamelt en voor de liefhebbers van deze sport een must is. In tegenstelling tot vorige edities wordt deze 'Beker van Vlaanderen' kompetite in één dag afgehaspeld, een beslissing die de spankracht van het tornooi beslist ten goede komt. Pluspunt in vergelijking met vorige uitgaven is bovendien de datum. Waar voorheen deze 'Beker van Vlaanderen' na de veldkompetitie betwist werd, staat zij nu voor het begin van de zaalkompetitie geprogram meerd. Ideaal voor de klubs eigenlijk, als aanloop naar deze kompetie Vraag is wie de opvolger wordt van KC Appels wordt, de klub die erin slaagde deze 'Beker van Vlaanderen' reeds driemaal in de wacht te slepen, zodanig dat de beker definitief in haar bezit kwam. Vermits Appels in het veld niet zo'n schitterende kampagne achter de rug heeft, is het nog lang niet zeker dat de Dendermondenaars hun zegereeks verder kunnen zetten. Vooral van de Gentse ploegen verwachten we een flinke tegenstand. Nemen deel aan dit tornooi: KC Appels, KC Atlantis Lebbeke, Floriant, Ganda, Gentse, neerlandia, Rapid Gent, Temse, Vos Reinaert en de organiserende klub Ago Aalst. Om alle eventualiteiten te voorkomen worden de wedstrijden een match duurt telkens 2 x 12,5 minuten, zonder rust ondergebracht in twee reeksen; Naargelang hun klassering in de nationale zaalkorfbalkompetite worden aan bepaalde klubs toegiften toegekend. Gestart wordt te 9 u. Te 15 u. worden de finalewedstrijden ingezet en de ultieme finale om de eerste plaats wordt ingefloten te 18.30 u. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1989 | | pagina 22