Wante op het scherp van de snee Verder op het goede spoor Verrassing via Desmet Gentenaars stuiken in mekaar Kollektiviteit haalt het De Kimpe met driepunters Klaaskens bijten in het zand Nieuwe misstap op verplaatsing Bezoekende dames op winst Jeugd primeert Topmatch zonder spanning Het betert Thuisploeg zakt verder weg De Voorpost - 24.11.1989 - 25 BASKETBAL Waasland-Assenede: 49-48 Assenede speelde al heel vroeg een 2-10 (5e min.) voorsprong op het bord, omdat de thuis ploeg nog het gewenste ritme zocht. Eens de man verdediging op punt stond, bracht De Jonghe leven in de brouwerij. Samen met Elinck R. werd een 18-15 stand op de bordjes geprikt. De Maeyer probeerde ook door te stoten maar Assenede ging nu drukken door het gestalte voor deel. Vooral De Vriendt bleek onhoudbaar en in deze eerste helft werd de afwezigheid van schutter De Pauw bij Waasland aangevoeld. De bezoekers maakten van de steriliteit van Waasland gebruik om te gaan rusten met 19-26 en dat was verdiend. De tweede helft kon Waasland rekenen op Jorg Van- heck die met stevig reboun- dwerk zijn ploeg naar 30-30 (6e min.) bracht. Assenede in fou- tenlast met Ongenaet en Stuy- vaert moest voorzichtig akteren en hiervan profiteerde Pat Elinck om met twee driepunters de kloof te maken naar 41-32 (10e min.). Dan wankelde de thuisploeg want na Verdonk- Elinck P. moesten ook enkele bezoekers met fouten naar de bank. .Assenede speelde resoluut De Virendt uit, onder de borden maar met man en macht werd de voorsprong verdedigd. Eén minuut voor het slot (48-45) kon met de thuiszege vastleggen door twee knappe doelpunten van Wante, die ook nog met de beslissende vrijworp de kroon op het werk zette. Van Avermaet dribbelde oordeelkundig uit en coach Thiron won voor zijn nieuwe sponsor tegen het sterke Assenede dat nog geen nederlaag had gekend. Punten: Waasland: Vanheck 0-8, De Jonghe 8-5, De Maeyer 4-4, Ver- donck 4-0, Wante 0-5, Elinck R. 3-2, Elinck P. 0-6, Van Avermaet 0-0. Assenede: Ongenaet 5-2, De Vriendt 9-10, Stuyvaert 6-0, Heyerick 5-0, De Keyzer 0-4? Van Leuven 1-5, Van Assche 0-1, De Rijcke 0-0. WEGA Lokeren-Cibo Zele: 78-63 Eksaarde-Erembodegem: 61-65 Eksaarde dat er normaliter een walkover van zou maken, moest deze verlies match in eigen zaal zeker aan zichzelf toeschrijven. Een 10-4 liet de thuisploeg toe de match rustig te kontroleren en naar 10 punten uit te lopen. Dat was echter zonder Erembode- gem gerekend, dat met een beter afstandshot uitpakte en halfweg de bordjes in evenwicht kon brengen (32-32). De tweede helft bleef Eksaarde in de start blokken zitten en omdat een 48-46 (10° min.) kloof geen ze kerheid bood, begon de thuis ploeg zenuwachtig te akteren. Vervaet bleef zichzelf maar moest naar de bank met vijf fouten. Aan de andere kant stond Desmet die met drie drie punters zijn glansprestatie kracht bij zette en Erembode- gem de verrassende zege schonk. Gelukkig kon Eksaarde rekenen op hulp van Waasland dat Assenede puntcnloos huis waarts stuurde. Punten Eksaarde: Dhert 12 p., Crève 14 p., Schatteman 3 p., Baete 5 p.. Vervaet 18 p.. Van Uytfange 7 p., Van Houcke 2 p. Erembodegem: Vermoesen 17 p., Ledegen 4 p., Vah den Bulcke 3 p., Barrez 9 p., Desmet 24 p., Geerinck 6 p., Verbeeck 2 p. WEGA Basket. Moerzeke-Modu 73-71. Ook Verstappen deed zijn duit in het zakje (vh) Na een gelijkopgaande start kon Lokeren via Antheunis het heft in handen nemen (24-19). Cibo met Peter Moens onder de bor den, wilde de aansluiting be werkstelligen (26-25), maar de verrassing kwam van Steels die met enkele shots en een 4 op 4 vrijworpen voor 41-33 rustcijfers zorgde. De Durmeploeg bleek gelanceerd en de tweede periode zagen wij een steengoede Gijs- sens, die zich ook nu weer op hetzelfde moment kon tonen. Er kwam even paniek in de Lokerse rangen, wanneer Antheunis na acht minuten met vijf fouten moest gaan rusten. Er bleek op dat moment echter genoeg rou tine in de ploeg te zijn, om door te stoten naar 61-51 (15e min.) vooral omdat Peter Moens aan vallend wegdeemsterde. Uitein delijk kon Lokeren op balbezit spelen bij 70-56 en dit was de doodsteek voor een matig Cibo Zele. De bezoekers moeten drin gend punten sprokkelen om het tijd te doen keren. Anders wenkt derde provinciaal en dat is voor mannen als Moens en Colman een degratatie van hun kunnen. Punten Lokeren: De Nul 4 p., Corrijn Y. 9 p., Corrijn P. 12 p., Vion 2 p., Gijssens 20 p., Antheunis 12 p., Vermaere 9 p., Steels 10 p. Cibo Zele: Moens P. 16 p., Moens Y 21 p., Van Damme 16 p., De Maesschalck 5 p., Bosman 3 p., Colman 2 p. WEGA MELSELE-WHITE STAR 125-87 Een initiale 16-5 (3e min.) opende heel wat mogelijkheden voor de thuisploeg. Men had echter zon der de Gentse moed gerekend en onder impuls van Alexander knaagde White Star aan de achter stand. Melsele voelde zich sterker maar vijf minuten voor de rust (35-33) bleek het kaf nog niet van het koren gescheiden te zijn. De thuisploeg ging nu met De Cau- wer drukken en halfweg 53-41 waren de bezoekers toch weer op achterstand gespeeld. De tweede helft bleef White Star tot 60-52 in het spoor van Melsele Bij gebrek aan gestalte gingen de Gentenaars dan opeens paniekerig doen en zo kon Melsele doordrukken naar 83-60. White Star stuikte dan vol ledig in elkaar en met Lombaerts (101-75) bereikte Melsele vroeg tijdig hoge cijfers. Men bleef ge concentreerd aanvallen en De Brucker-Becquet en De Sutter hielpen De Cauwer bij het halen Erpe Mere-Bavi Gent: 99-74 Erpe Mere kon er al de eerste ken en naar 51-29 cijfers te ste- helft komaf mee maken. Langs venen. In de tweede helft bleef Schorreel en Van den Broeck Bavi een hopeloos eenzijdige werden de bezoekers op een ploeg en het was eigenlijk Mottet hoopje gespeeld. Als dan nog de die met drie driepunters en een routinerijke Bieseman zijn festi- karrevracht punten voor tegen val begon bleek Bavi helemaal gewicht zorgde. Bij Erpe Mere over geen ploeg meer te beschik- vielen de 28 verdedigende re ken. Nimmegeers zat met fou- bounrds op van Van den Broeck tenlast, maar dat belette de (18) en Bieseman (10). thuisploeg niet om door te druk- Punten Wasocub-Leiedal: 73-55 Een kollektief goed uitgebalan- stoot gewonnen. Bij 54-40 kwam ceerd Wasocub ging heel vlug de man van de match in aktie. naar een 10-punten voorsprong De Kimpe met drie driepunters (23-13)- Zaman-Gerlo waren de op rij maakte het definitieve ver kanonnen van dienst en hoe Van schil, al moet gezegd dat Hof- Herreweghe steun zocht bij zijn man ook de weg der netten op ploegmaats het bleef boter aan zijn duim kende. Delbaen bleek de galg. Wasocub kon de rust deze keer helemaal niet bij shot, halen met 40-26 voorsprong, maar Cosijns in rebound en Thi- maar de pressende Gentenaars baut met een stugge mandek gaven zich niet zonder slag of king, zorgden voor tegengewicht Erpe-Mere: Lievens M. 0-7, Schorreel 15-6, Van den Broeck 10-17, De Kimpe 5-4, Nimmege ers 7-2, Biesemans 14-12. Bavi Gent: Noben 5-2, Meeusens 4-6, Hertegone 2-0, Coppens 2- 0, Vernimmen 5-4, Mottet 10-19, Bracke 2-13, Engels 0-2. WEGA bij de Gentse aanval. Punten Wasocub: Zaman 12-8, Hofman 8-10, De Kimpe 2-9, Gerlo 11-4, Cosijns 7-0, Delbaen 0-0, Blij- weert 0-2; Thibaut 0-0. Leiedal: Van Herreweghe 12, Van de Gehuchte 15, Delathouwer 9, Acke 13 p. WEGA Tissac-St.-Niklase: 83-69 van een nieuwe monsterscore. Punten: Melsele: De Cauwer 32 p., Van De Vijver 3 p., De Schep per 8 p., Deyaert8p.. De Brucker 23 p., Becquet 19 p., Huyghe 15 p.. De Sutter 15 p Lombaerts 6 Basket. Moerzeke-Modu 73-71. Simart jumpt het Phoogst en scoort (vh) White Star: Van De Cauter 8 p.. Van Damme 6 p Verschaeve 10 De Rudder "p^'vanHoucke^p' RAC- BRUGGE-SCHF.LDEJF.UGD TEMSE 70-62 Na drie opeenvolgende overwin ningen is St. Niklase er niet in geslaagd zijn zegereeks verder te zetten. Een minder goede start, met onmiddellijke foutenlast van D'Hooghe-Willaert bracht Tissac heel vroeg 5 a 10 punten voorop. Het spelpeil van de be zoekers was ook navenant en zo konden de Gentenaars met Gor- leer-De Pauw uitlopen naar 45- 37 rustcijfers. De tweede perio de kregen wij eenzelfde spel- beeld en wanneer Willaert met een 5 op 5 uitpakte, kwamen de Klaaskens op vier punten van hun tegenstrevers. De scheids rechters blunderden dan drie maal op rij en Tissac kon met driepunters opnieuw een kloof slaan, waartegen geen kruid meer gewassen was. Een streep door de rekening van trainer De Pauw die op winst bij Tissac had gehoopt. Punten Tissac: Gorleer 21 p., Van Trap pen 18 p., Van de Velde 12 p.. De Pauw 19 p., Demuynck 13 p. St.-Niklase: Sauviller 12 p., Van- derlinden 6 p., Willaert 19 p., De Cauwer 6 p., Permentier 11 p., D'Hooghe 4 p., Dierickx 6 p. WEGA Wezenvrienden- Melsele: 41-44 De eerste helft trokken de We zen het laken naar zich toe (25- 14) maar onder impuls van Praet-Van Wijsberghe ging Mel sele aan de achterstand knagen. De tweede helft liep het heel wal beter en omdat Van der Haeghen -Bressinck alle reboubnds weg- grabbelden kon Melsele stand houden en in een heksenketel voor de verrassing zorgen. Punten Melsele: Van der Haeghen 6 p., Praet 14 p., Van Wijnsberghe 16 p„ Bressinck 4 p., Lottefier 4 p., Meersman 2 p. WEGA Scheldejeugd Temse is blijkbaar zinnens om in thuis- en uitwed strijden te veranderen van ge daante als Dr Jeckyll en Mr. Hyde. Ook nu op het veld van het zwakke Brugge werd er geklun geld op alle vlakken. Bleek De Cleene (vingerkwetsuur) niet speelklaar dan was dit geen vol doende verontschuldiging, want bij de thuisploeg ontbrak De Kos ter de topschutter. Een 17-12 (10e min.) voorspelde al niet veel goed en een lichte heropflakkering bleek strovuur. Lambrecht en De- leu zetten orde op zaken en eer Temse opnieuw in de match zat was het al 34-29 bij de rust. De tweede periode was mogelijk nog teleurstellender want via 44-31 drukten de thuisspelers met Lam brecht door tot 62-48 (15e min.). Kris De Pauw moest nog met fouten naar de bank en de late driepunters van de bezoekers wa ren een doekje voor het bloeden. Een match werd nog maar eens weggegeven op verplaatsing en hiervoor moet Scheldejeugd enkel de hand in eigen boezem steken. Punten: Brugge: Lambrecht 7-15, Debaene 7-8, Delaere 1-6, Buysse 2-0, Van Nieuwenburgh 0-4, De- leu 10-3', Verstraete 7-0. Scheldejeugd Temse: Van Lom- bergen 5-2, De Pauw 14-8, Ver- specht 3-2, Jungbluth 7-5, Van Damme 0-13, De Pieker 0-3. WEGA BEVEREN DENDERMONDE 91-69 Basket. Moerzeke-Modu 73-71. Ook deze keer scoort Simart (vh) basket. Moerzeke-Modu 73-71. Van Loey zal dit duel vinnen (vh) Laarne 63 Grembergen 64 Ondanks de spelersgroep klein er wordt, nu ook de gekwetste Putteman moet gemist worden, kon Grembergen op verplaatsing bij Laame toch een hoopgeven de overwinnig afdwingen en de klassering wordt er stukken be ter mee. De ploeg bezit de wil om zich zo vlug mogelijk uit de degradatie zone te werken Aan de rust was het 34-32. De bezoekers konden achteraf wel wat uitlopen, maar uiteindelijk werd de match in de slotseconden beslist. Het was topscorer Goetmaeckers die in de laatste seconden de winning- korf scoorde en de vreugde bij de bezoekers naar uitbundigheid deed groeien. Punten: Laare: Kennive 22, G. De Wilde 7, Koen De Wilde 5, De Moor 11, Prieels2, Poelman 6. Raman 10. Grembergen; De Kimpe 8, Thiré 8. Vermeulen 7, Goetmaeckers 21, Jo Van Wambeke 1, Tom Van Wambeke 19. BENO In vergelijking met de wedstrijd tegen Moerzeke heeft Beveren er deze keer geen echte topper van kunnen maken. Enerzijds was Dendermonde gewogen en te licht bevonden en langs de andere kant bleek Beveren niet zo goed geïnspi reerd als tegen Bavo. Na 18-18 (10e min.) plaatste de thuisploeg een eerste tussensprint en het was deze keer Goemans die zijn ploeg op het goede spoor zette. Dender monde zonder de nukkige De Cock kon niet reageren en na rust (43-30) had Beveren eigenlijk vrij spel. Esseldeurs stond alleen in voor de tegenstand en aan de Beverse zijde kon men met vijf spelers in de dubbele cijfers gera ken. Schmitt en Goemans zorgden voor 66-38 (10e min.) en hoe on regelmatig de thuisploeg ook soms speelde het werd nog een afgete kende zege. Beveren staat nu met één verliesmatch aan de leiding en enkel Silaba Zelzate vormt nog een reeël gevaar voor de titel. Wat de kwetsuur van Werner Bolssens betreft kwamen wij te weten dat het hier een erge voetbreuk is, die de sympathieke Werner weken van het speelveld zal houden. Punten: Beveren: Schmidtt 15 p., Dirckx 12 p., Van Loo 15 p., Maes 12 p., Goemans 26 p., Du- jardin 4 p., Van Duyse 1 p.. Van Dosselaer 6 p. Dendermonde: Van Wouwe 14 p., Piron 12 p., Esseldeurs 20 p., Bulteel 17 p., Willockx 6 p. WEGA HERMES WAASLAND-DANNY LEDE 55-66 B.C. Zele 60 Panters Baasrode 57 Het derde klasse derby tussen Zele en Baasrode was een vroege vierpuntenwedstrijd. Het gaat momenteel bijzonder slecht met de twee clubs. Na het afha ken van Mariën, Arcay en ook Van Doorslaer zijn de insiders er kwasi zeker van dat de Zeienaars alleen met een sportief mirakel in derde kunnen blijven. De jeugd doet zijn uiterste best en speelt voortreffelijk basketbal maar of het voldoende zal zijn om het behoud te verzekeren blijft een open vraag. Coach Jef Piron blijft er in ieder geval in geloven en dat doen ook zijn spelers. Panters Baasrode hoopte op een seizoen zonder zorgen met zelfs een plaats in de subtop. Admi nistratieve problemen met de niet gekwalificeerde coach Bue- lens, die nog bij Zele was aange sloten. Het vroeg afhaken van De Locht, die zich als bankzitter verongelijkt voelde en misschien niet ten onrechte, maar het is geen reden om de ploeg in de steek te laten, en de kwetsuren van Verstappen en Muylaert, uit evenwicht geraakte. Zele nam de beste start en leidde aan de 5e minuut met 15-6. Een goed begin van Debbaut, die met een 3 op 4 uitpakte tegen Velde- man. Ook De Brauwer, Hesters en Walraet hadden hun deel in de preciese collectieve start met 7 op 12 tegenover de 2 op 10 van Baasrode. De thuisploeg bleef de meest preciese ploeg 21-16. De bezoekende coach Cluytens trachtte door de inbreng van achtereenvolgens Koen Goos- sens en Verhulst fysiek de bo venhand te halen. Van 24-18 werd het 28-22 langs De Brau wer, Zele viel de laatste vijf mi nuten terug en Geert Moes eta leerde zijn klasse. Hij was de betere bezoeker, die dit aanval lend in de verf zette met een 9 op 12 en met de steun van Velde- man, 3 op 7, kwam de rust met 32-30. In de tweede time kon Zele op nieuw vijf punten uitlopen. De thuisploeg kreeg aan de 9de mi nuut met een fameuse tegenslag af te rekenen. Walraet, die de eerste helft goed inside werk afleverde, werd met een zware voetblessure bij het scoren van 47-42 uitgeschakeld. Dit moest normalitair het einde voor Zele betekenen. Baasrode was ook die mening toegedaan en lukte een 0-7 en kwam met 47-49 voor. De Zeelse coach Piron herschik te zijn verdediging. De jonge maar goed verdedigende Van de Vijver bemoeide zich met de be waking van Moens, die niet meer zo precies scoorde. Bij de bezoe kers was er niet onmiddellijk een alternatief. Vermeersch, met een 5 op 9. kon de zwakke plaatsen in de Zeelse verdedi ging afschaffen. De grote kracht van de thuis ploeg is het enthousiasme van de jeugd en de lef waarmee wordt gespeeld. Als elkeen dacht het als een kaartenhuisje zou ineenstuiken, speelde het op zijn best. de jonge spelmaker De Beule lukte opportune korven op het goede moment. Dit was ook het geval met Heters. Bij het ingaan van de laatste drie minu ten was het 58-51 en voor de lokalen voldoende om verdiend te winnen. Die zege geeft Zele opnieuw een sprankeitje hoop op redding en de nederlaag bete kent voor Panters dat het voor het moment een potentieel da ler is. Punten: Zele: 25 op 67 shot. Twee driepunters en 8 op 12 vrijworpen. De Beule 2-7, Debbaut 6-2, He stere 2-6, De Brauwer 12-8, Wal raet 10-2, Van de Vijver 0-3. Pantere Baasrode: 25 op 73 shot. Twee driepunters en 5 op 6 vw. De Breucker 0-6, Vermeersch 0-10, Moens 21-8, Stevens 3-3, Veldeman 6-4, Goossens 0-0, Verhulst 0-2. BENO De overwinning tegen Rapid Lan- gemark bleek een Phyrrus over winning want in de thuismatch tegen Danny Lede bleef Hermes- Waasland andermaal in de ver drukking. Een 2-9 (6e min.) langs Van Impe bracht de bezoekers op het goede spoor en hoe Hermes met Koeckelenbergh ook reageer de (12-1 5) het spelpeil kon niet in goede banen worden gebracht. Mentaal bleek de thuisploeg ziek te zijn en het falen van Van $oven Werd door Lede opgevangen door de inbreng van Coppens. De stug verdedigende bezoekers lieten na 25-30 rustcijfers verder van zich horen. Een eerste reactie (27-37) werd nogmaals door Koeckelen bergh teniet gedaan (35-39). Ook Van Goethcm spande zich voor de wagen maar de vervanging van Philips door Hans Van Driessche bleek een goede gok, Bart Goe man ging er nu aanvallend tegen aan en omdat de thuisploeg over geen lange jongens beschikte kon de Leedse pivot zijn ploeg naar 48-55 (15e min.) brengen. Samen met een 12-tal dakgoten bleek Goeman de blikvanger te zijn, al moet gezegd dat Geert Van Dries sche de man van de tweede helft werd. Hermes-Waasland heeft dus nog geen enkele thuiszege geboekt en in vierde nationaal is dit zeker een teken aan de wand. Winst bij Etterbeek volgende week is een must! Punten: Hermes-Waasland: Lin- tacker 2-0, Koeckelenbergh 11-10, Bruggen 2-8, Maes 5-0. Vercaute- ren 3-8. Danny Lede: G. Van Driessche 6- 11, H Van Driessche 0-8, Philips 5-2, Van Boven 2-0, Goeman 4- 12, Yan Impe 9-3, Coppens 4-0. WEGA Basketbal. Een beeld uit de wedstrijd Okapi-Vilvoorde (da)

De Voorpost | 1989 | | pagina 25