BASKETBALKALENDER Volleybaloverzicht heren Ommekeer Bezoekers op de sukkel Bloed en tranen Volleybaloverzicht dames De Voorpost- 24.11.1989 -27 BASKETBAL 2' afdeling: 20.30 u. (25.11): leper - Okapi Aalst 3C afdeling: 20.30 u. (25.11): Boom - Zele 20.15 u. (25.11): Panters Baasrode - Wasmuel 4' afdeling A: 20.30 u. (25.11): Etterbeek - Hennes St. Ni klaas 17 00 ii. (26.11): Scheldejeugd Temse - Erpe Mere lc afdeling dames: 11.15 u. (26.11): Femina Luik - Zele 3' afdeling: 18.00 u. (26.11): Duffel - Lokeren 2' provinciaal: 11.00 u. (26.11): Melsele - Leiedal 16.15 u. (26.11); Erpe Mere - Wezenvrienden 1' provinciaal heren: 20.30 u. (25.11): Hemaco Dendermonde - Wa- socub Waasmunster 16.00 u. (26.11): St. Niklaas - Oostakker 20.30 u. (25.11); The Tower Aalst - Akron Ronse 2' provinciaal: 16.15 u. (26.11): Modu - Melsele 18.00 u. (26.11): Bobcats - Lokeren 18.00 u. (26.11): Terlindenboys Aalst - Laarne 16.15 u. (26.11): White Star - Sp. Temse 20.30 u. (25.11): Grembergen - Lokeren 20.00 u. (25.11): Dendermonde - Siliba 18.00 u. (26.11): Cibo Zele - Moerzeke 3' provincaal: 18.00 u. (26.11): Erembodegem - Bolas Den dermonde 16.15 u. (26.11): .Assenede - Eksaarde 20.00 u. (25.11): Maldegem - Melsele III VOLLEYBAL Moerzeke Modu 73 71 De thuisploeg speelde een bij zonder sterke eerste helft. Het opteerde dan voor kollektief goed uitgebalanceerde aanvallen en het verschil op het scorebord werd steeds groter. Moerzeke was de dominerende ploeg. Van 12-4 over 20-11 naar 39-21 aan de 16de minuut leverde aan de rust een geruststellende 48- 31 voordeel op, In de tweede helft zag het er aanvankelijk naar uit dat de lo kalen op hun élan zouden door gaan. Aan de 7de minuut was het 64-48 en van dan af begon het ploegenspel te stikken en aan de 13de minuut was het 66-62 en kwam er spanning in de match. De thuisploeg gelukte er niet meer in om voldoende afstand te nemen. De 71-66 aan de 18e minuut evolueerde naar 73-71. Simard kreeg nog kans om van- op de vrijworplijn voor verade ming te zorgen maar het lukte niet. De lokale aanhang betaalde in de slotseconden bibbergeld als Ronny De Raedt op 4 seconden twee vrijworpen mocht nemen maar evenveel keer miste. Moerzeke, speelde zonder de ge kwetste Steeman, en kon in ex tremis de punten behouden. Punten: Moerzeke: Verstappen 4, Van: den Bossche 23, Van Loey 21, Simard 19, Verbeke 2, Van Riet 4. Modu: Danny De Raedt 5, Ronny De Raedt 17, Dierckx 15, Beuten 11, Verhoeven 7, Van de Velde 7, Vervaet 6, De Coster 3 BENO Ereklasse Moeskroen 3 V.C. Zele 0 (15-12,15-3,15-3) Deze wedstrijd was echt belang rijk voor de degradatie. Het werd weliswaar een spelletje van kat en muis. Een enthousiast spe lend Moeskroen kende geen en kel probleem met een erg ge- handikapt Zele. De Oostvlamin gen die vlak voor de kompetitie start hun steraanvaller, Danny De Maesschalck, zwaar gekwetst zagen uitvallen, moesten zater dag laatstleden nog afrekenen met de afwezigheid van spelver deler Johan Symoens, die geveld werd door een griepaanval. In extremis kon nog een beroep gedaan worden op aanvaller Cor nells om met een omzwachtelde pols aan de pas uitgespeeld te worden. Dat dit alles in de kaart van de thuisploeg speelde hoeft geen betoog. De hoge passes van de kersverse spelverdeler in het Zeelse kamp waren blokrijpe ge legenheden. Zo geraakten de gasten in de eerste set 9-1 achter. Zele kon met een zeetr goede lage verde diging en een oportune Guy De Beer deze achterstand wegwer ken. Het mag wel gezegd worden dat Johan De Meersman in het lokale kamp een handje toestak door een hele resem aanvallen buiten te keilen. Dankzij deze gulheid kwam Zele terug tot 12- 12. De vervanging van de St.-Ni- klase spelende De Meersman (bij 12-12) deed de set kantelen. De bezoekende receptie werd nu geteisterd door diepe opslagen die niet oordeelkundig werden verwerkt, zodat Moeskroen de eerste set verdiend binnenhaal de. In de tweede set stevende de thuisploeg in één rfuk naar 13-0. De spelverdeling van de ploegen stak schril tegen elkaar af. Cor nells (Zele) was helemaal het noorden kwijt en zijn ballen kwamen onprecies bij De Beer toe. Lichtfus daarentegen strooi de gouden passes rond, die voor al door Nagy oordeelkundig wer den afgerond. Het was een een- richtingswedstrijd. Coach Van Dam me zond nog wel Danny De Maesschalck op het terrein, om hem zeker spelgelegenheid te geven voor de volgende opdrach ten, maar de schrik bij de sprong zit er nog steeds in. De Beer zorgde voor weerwerk en hij sprokkelde voor zijn team nog enkele punten. Een magere troost, want het klasseverschil werd duidelijk onderlijnd. Een wanhoopspoging van de bezoe kende coach dwoong Guy De Beer op de post van spelverdeler belanden, zodat er voor de vier de set voor een 2-4 systeem werd geopteerd (Comelis-De Beer aan de pas). Maar deze taktiek veranderde niets aan het spel- verloop. Er was niets te verhel pen want Moeskroen akteerde op een hoger niveau. Moeskroen was in alle kompartimenten de betere en de thuisspelers zagen zich dan ook nog gesteund door zo'n zeshonderd fans, zodat ze over Zele heenwalste. Zelfs de inbreng van de lokale reserves pelers kon Zele niet bewegen tot het maken van een vuist. Eerste VIV Divisie V.C. Toff Steendorp 3 Pardaf Kruibeke 2 (10-15,15-11, 9-15,15-11,15-13) Steendorp, nog huidig rode lan taarndrager, geplaagd met aller lei blessures van hun basisspe lers, heeft in deze Wase derby tegen Pardaf Kruibeke voor dé allereerste zege van de huidige kompetitie gezorgd. Op deze ze ge valt trouwens door niemand iets af te dingen. Na een eender zenuwachtig begin (hetgeen te begrijpen valt door de overloop van spelers naar elke klub) nam het Pardafs duo Leushuis-Kris De Wolf (ex. Steendorp) het heft in handen. Zij waren als spelver delers de stuwende kracht in de ploeg en de bezoekers gingen vrij vlot naar de eerste deelzege. over hun spelpeil. Na hoog staand volleybal en met veel en thousiasme werd de vierde set binnengehaald, zodat een vijfde set de beslissing moest brengen. Deze laatste set was gelijkop- gaand en zeer boeiend voor het publiek. De volleyballiefhebbers kwamen aan hun trekken. Ho pelijk is deze eerste overwinning van Steendorp de eerste van een hele reeks, zodat ze uiteindelijk uit de gevarenzone verdwijnen. Spectrum Moerbeke Ws.3 Appelterre l (15-10, 9-15,15-7,15-9) Ondanks het verlies bij de sui kerjongens hebben de bezoe kers hun reputatie alle eer aan gedaan. Met goed volleybal, sne dige aanvallen en knap in de receptie wilde het de bovenhand halen in de wedstrijd om deze in hun voordeel te beslechten. Za terdag laatstleden kon Spectrum rekenen op de wederoptredende Kurt Heyninck. Een belangrijk wederzien want Moerbeke werd de laatste wedstrijden geplaagd met allerlei afwezigheden van basisspelers. Met deze zege be wijzen ze op het goede spoor te zitten voor de toekomst. De gast heren speelden deze maal beter dan hun tegenstander en de he- roptredende Heyninck was de beste speler op het terrein. De wedstrijd was spannend en de sfeer was er zekerzowel in de zaal als op het terrein en dit in een zeer goed gevulde sporthal. Appelterre zorgde voor goede te genstand zodat er wat te beleven viel. Bij de thuisploeg vielen Ver niers en Mathijs goed in. Moer beke was en bleef bij de zaak, kende nu geen verzwakking. Jammer dat in volleybal nu een maal een verliezer moet zijn. xüB-vofófft tea-Moos» m-mmt Volleybal. Modern Lebbeke moest de overwinning van bet derby aan Buggenhout laten Bij Steendorp deed Erik- Moens (ex. Pardaf) zijn wederoptreden. Zijn spelverdeling werd een suk- ses want hij bediende erg goed een sublieme Tom Speleman, zodat Steendorp het initiatief in deze behield wat resulteerde in setwinst. Zelfs het verlies van de derde set kon de Toff spelers niet deren, want ze waren tevreden Derde IVI Divisie Nivok Nieuwkerken 3 Kontich o (15-10,15-3,15-13) De beste prestatie van de Waas- landers in de huidige kompetitie en dit volgens onze zegsman. Het werd een goede algemene repetitie voor de volgende be langrijke verplaatsing naar de huidige leider in de rangschik- Volleybal. De ploeg van Asterix Kieldrecht (Iv) 80 Oostakker Hemaco Dedermonde 69 Het gaat van kwaad naar erger met Hemaco Bij het seizoenbe (17-17) Het ging dan in één ruk naar 31-19 en het was al een sukses dat aan de rust de schade tot 41-36 kon worden beperkt. In de tweede helft was aan de ze vende minuut met een 53-50 gin schoof de Collegcploeg naar vendf mmu,u' mel '3-51 de plaats in de kop, waar hel f"1 "°8 2)1(5 mogelijk. Den ralgens de insident thuishoort. «™nde kreeg een nieuwe op- De favorieten die hen op grond van een goed gestoffeerde kern werd toegewezen kon niet wor den waargemaakt. De ploeg is ondertussen fel in de klassering teruggezakt en leunt dichter bij de degratiezone, alhoewel daar geen sprake kan van zijn, dan bij de kopgroep. Te Oostakker konden de bezoe kers na 13-6 tot halfweg de eer ste helft gelijke tred houden doffer en via 61-50 naar 75-80 was de wedstrijd gespeeld. Punten: Oostakker: De Meyer 15-12, Snoeck 3-0, Van Waes 12-8, De Grijse 0-7, Alluyn 8-8 Hemaco: Leys 7-0, Van Lember- gen 10-4, Blancquaert 8-10, Ver smessen 9-0, De Rijcke 0-2, Goedgezelschap 0-8, Plateaux 2-0, Baten 0-9. BENO Sportief Temse-Terlindenboys: 71-63 De thuisploeg heeft de ganse wedstrijd hard op de tanden mo rneten bijten, om de Aalsterse ploeg van zich af te houden. Bevoorbeeld in gestalte kon Ter lindenboys een 15-6 (7e min.) rechtzetten naar 24-20. Vavou- rakjs en Boeykens bleken de schutters van dienst te zijn en zo kon Sportief gaan rusten met 37-26 voorsprong. Toch gaven de bezoekers geen krimp en on der impuls van Joris Van de Steen kwam een 42-40 (5e min.) de pret bederven. Sportief moest toezien hoe Terlinden boys doorhamerde en naar 46- 51 (10c min.) uitliep. Coach Van Causebroeck plaatste zijn joker op het veld in de persoon van Govacrts. Deze pakte uit met een driepunter en vijf minuten voor het slot (55-54) kon de match opnieuw beginnen. Hier toon den De Groep-Boeyckens zich de meesters en Terlindenboys moest op het nippertje gegeven. Sportief moest de diensten mis sen van De Cock (werk) en dat zet de zege nog meer in de verf. Punten: Volleybal. VC Zele startte in in ereklasse. Het verloor met 3-0 bij Maaseik (gvw) 1/11 Ut Sportief Temse: De Groep 6-11, Boeyckens 12-11, Vavourakis 15-4, Windey 0-5, Go- vaerts 0-3, Muvlaert 4-0, Raes 0-1. Terlindenboys Bellon 9-6, Im- pens 0-6, Van de Steen 7-14, De Graef 6-1, Claessens 4-2, Dhert 0-8. WEGA Volleybal. De dames van Kangoeroes Aalst zijn nog niet geklopt in derde provinciale (a) Ereklasse VC Temse 3 Charleroi 1 Trainer coach Hugo Huybrechts kon bij Temse niet rekenen op het duo Goovaert-Flebus en dit wegens kwetsuren. Hun afwezig heid had tegen deze Waalse ploeg dan ook geen invloed. De prestatie van Temse was er een van kollektieve aard. De Roo duidelijk in een minder doen de laatste wedstrijden, kan nu te rugblikken op een goede wed strijd. In de eerste set konden de gas ten tot 9-8 in het zog van de Scheldemeisjes blijven, maar wanneer Nadia Van den Branden en Dominique De Roo de hamer bovenhaalden was er aan de Waaslanders geen houden aan. Tijdens de tweede set kreeg Van Glabbeke spelgelegenheid. De gastvrouwen kenden geen pro blemen en ze lieten de bezoek sters geen schijn van kans, hoe wel Charleroi liet zien tot wat ze in staat zijn. Dat ze ook konden volleyballen bewezen ze in de derde set. Geen nood echter in de vierde set zette Temse orde op zaken. Eerste VIV Divisie Pardaf Kruibeke 3 VC. Stekense 0 (15-10, 15-11,15-11) De rode lantaarndrager startte het best in deze Wase derby. L. Buyse bezorgde Stekene vrij vlot een 2-5 voorsprong. Een zij aan zij gevecht bracht spanning en de bordjes wezen halfweg de eer ste set 9-8. Dan kwam Pardaf vooreerst aan de leiding. De Par daf speelsters kwamen naarma te de set vorderde op de voor grond, zodat Kruibeke de eerste set pakte, Eenzelfde spelbeeld in de tweede set. Van de Auwera teisterde met haar opslagen de bezoekende receptie. Kruibeke slaagde erin op gelijke hoogte te komen van de gasten en in het tweede gedeelte van de tweede set was het Verajoosten die voor de tweede deelzege zorgde. In de derde set waren de gast vrouwen in de beginfase om standig. Het werd in een mini mum van tijd 11-0. Meteen leek king. Winst is noodzakelijk voor de Nivokspelers wil men de aan sluiting met de top niet missen. Nieuwkerken ligt gebrand om na de ongeslagen leiders, Londer- zeel en Kemzeke, Blaasveld van hetzelfde laken een broek te ge ven. Gemakkelijk zal het niet gaan, maar de huid zal welis waar duur verkocht worden. In de eerste set kende de thuis ploeg een blitzstart. De gasthe ren liepen tot 13-2 uit en wan neer de bezoekers van hun ver bazing bekomen waren, konden ze enig evenwicht in de strijd brengen. Via 11-6 werd het uit eindelijk 15-10. Deze eerste deel zege werd met een kollektieve prestatie, met het blok werden bijzonder veel punten geskoord. De gastheren kwamen in de tweede set 9-1 voor. de bezoe kers konden geen vuist maken. De lokale spelverdeling was su- I bliem te noemen en de Nivok i aanvallers konden steeds zonder blok aanvallen. Nieuwkerken ging in set drie op zijn elan verder. Bij 9-3 werden de teugels even gevierd. Dat dit in de natio nale reeksen niet ongestraft kan, ondervonden de thuisspelers bijna aan den lijve. De bezoekers kwamen opnieuw in de wed strijd. Nivok geraakte aan een 12-7 voorsprong en ze dachten dat de klus nu wel geklaard was. Een verbeten terugvechtend Kontich zorgde ervoor dat de stand ongetwijzigd bleef na twee volledige rotaties. De stand gign dan naar 13-7. De bezoekers dwongen nadien de thuisploeg tot 11 setbalien. Na de negende setbal was de stand 14-13. Er heerste spanning in de sporthal en pas na de elfde setbal kon Nieuwkerken uitmaken. Een goede prestatie van Wuitens, Kurt Heirman en Guido Van de Sande Bij Nivok trad de langdurige ge kwetste Ivo De Mulder met de reserven wederop. Deze inspeel- wedstrijd zal hem ten goede ko men voor de volgende opdrach ten. wanneer er op hem in de basis een beroep zal gedaan wor den. De sfeer is in de ploeg deze set en de wedstrijd be slecht. Een erg moedig Stekene beet van zich af maar de achter stand was te groot voor de be zoeksters 0111 nog een reëel ge vaar te betekenen voor de Par- dafspeelsters. optimaal zodat de batterijen op geladen zijn voor de aartsmoei- lijke verplaatsing naar Blaasveld. Eerste provinciale V.B.K. Beveren Waas 0 Hemelveerdegem 3 (7-15, 4-15,11-15) Op het terrein van de leiders van eerste provinciale hebben de be zoekers in het Waasland een knalprestatie neergezet. In de eerste set bouwden de gastheren nochtans een 5-0 voorsprong uit. Wanneer echter de lokale receptie werd bestookt en zeker verwaarloosd werd, gingen de Beverense spelers in de fout. .Alles liep nu verkeerd. Tijdens de tweede set was beveren onbe staande. Voor de derde set werd een ploegwijziging doorgevoerd. Frank Craen kwam in de ploeg en het verging Beveren iets be ter. Nog onvoldoende om voor de bezoekers enig gevaar te bete kenen. Het wasjan Van der Hey- den (ex. Lennik) die de doorslag gaf voor het 0-3 verlies van de leiders. Blauwen Hoek Hamme 3 Denderleeuw 0 (15-7,15-9,15-9) Blauwen Hoek heeft de smaak van de overwinning nog eens mogen proeven. Voor deze ont moeting opteerde men bij Blau we Hoek voor de tandem Se- gers-Everaert voor de spelverde ling, en Alain Van Avermaet werd als middenman uitgespeeld. Een goede gok zoals achteraf zou blijken. Van Avermaet kan terug blikken op een puike prestatie. Door zijn opstellingen doorzicht kon Hamme rekenen op een goede blokvorming, terwijl de bezoekers nergens in het blok waren. Ze konden via het blok niets forceren. Het wegblijven van de verdediging aan het net bij de bezoekers werd door Hamme goed uitgebuit. Enkel in de derde set konden de bezoekers tot 9-9 gelijke tred houden, maar wanneer Hamme het gaspedaal wat dieper indruk te moesten de bezoekers de rol lossen. Kruibeke 3 Rapid St.-Niklaas 1 (4-15,15-9,15-9,15-11) Rapid kon hun goede prestatie tijdens het laatste bekerweekend behaald niet verder doortrek ken. Kruibeke kon zich na het verlies van de eerste set bijzon der goed herpakken. De thuis spelers waren in de eerste set goed gestart. Bij een 4-2 voor sprong vielen de gastheren volle dig stil. Ze probeerden nadien nog enige lijn in hun spel te brengen, maar alles was tever geefs. Vanaf de tweede set gooi den ze het over een andere boeg. Hun taktizsch spelletje met meer plaatsballen onregelde de Rapid verdediging en het wierp vruchten af. Zelfs het rekupere- ren van de ballen in lage verdedi ging was een doorn in het oog van de Klaasjes. Eer de gasten van hun verbazing bekomen wa ren was de wedstrijd reeds aan de vierde set toe. Pas dan kon den de bezoekers weer in de wedstrijd komen. Ze geraakten 7-9 en 9-11 voor, maar de uit blinkers van deze wedstrijd, Frank Poppe en Steven Dobbe- leir hielden de totaalzege in ei gen rangen. Voetbal. Luc Van Havere, trainer van Sint-Niklaas- Excelsior (Iv)

De Voorpost | 1989 | | pagina 27