Ajax Lebbeke demonstreert Waasmunster blijft winnen H.B.C. Dendermonde nu al derde Onrustwekkend C Falikant wedstrijdbegin Limburgers sterker Handbalkalender Zaterdag in Erembodegem Koza Aalst - Roeselare Winst voor Racing Toen waren zij nog met zes... Provinciaal - Heren HANDBAL Woluwé Koza Aalst 2de Nationale Ajax Lebbeke Kraainem Net voor de toppers tegen Eynat- ten en Hechtel en het derby tegen Aalst heeft Ajax Lebbeke de kans gegrepen om zijn suppor ters op een demonstratie te ver gasten De bezoekers uit Kraai nem misten enkele basispion nen en Ajax liet de kans niet voorbij gaan om de bezoekers een «dertiger» aan te smeren. De technisch zeer vaardige J. De Man zorgde met enkele hoogst andjes voor heel wat animo in de zaal en vooral de manier waarop hij net voor het eindsignaal met een pirouette het dertigste Ajax doelpunt lukte, deed de zaal rechtveren. Meteen het orge lpunt van een demonstratie die een anders matige wedstrijd op fleurde. Tijdens de eerste 20' ondervond Lebbeke toch enige weerstand van de bezoekers die steeds langs hun pivot een 5-2 achterstand na 13' beperkten tot 8-6 na 20'. Coach Multael bracht dan enkele correcties aan in zijn verdediging en meteen kon het Ajax festival beginnen. Het duo De Proft - De Man zette de fee stelijkheden in met een tech nisch volmaakt nummertje en Van Ransbeeck en De Ridder zorgden voor 12-6 3' voor de rust. Toch miste Ajax nog enkele open kansen zodat Kraainem de schade kon beperken tot 13-8 aan de rust. In de tweede helft stond er blijkbaar nog één ploeg op het terrein. Kraainem werd door een gretig Ajax van het kas tje naar de muur gespeeld en J. De Man die acht keer scoorde in die periode zorgde voor heel wat sensatie. Bij 14-9 na 36' stond doelman De Bruyn zijn plaats af aan de wederoptredende W. Van Hove en deze jonge doelman bewees nog niets van zijn moge lijkheden te hebben ingeboet. Het werd 19-10 na 41' en zelfs 23-10 enkele minuten later. Bij een 25-15 score 5' voor het einde leek een dertiger er niet meer in te zitten maar een fel Ajax slaag de er toch nog in een denderend slot te verwezenlijken, tot vreug de van een enthousiast publiek. Zo doet men aan klantenbin ding... Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Hove, De Proft 2, De Ridder 4, Van Ransbeeck 5, Vlas- senroot 1, De Man 8, De Hauwe- re 3, Christiaens 3. Bosman 1, Cleymans 1, Van Biesen 2. Beloften: Ajax Lebbeke - Kraainem: 18-15 Na 5' leidde Ajax met 3-0 en een efficiënt alwerkende F. Verhey- den zorgde ervoor dat de bezoe kers deze achterstand nooit kon den ophalen. Via 11-8 aan de rust en 15-11 na 40' bleef het drie- doelpunten-verschil tot het eindsignaal op het scorebord. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Rauwoens, C. De Bruyn, N. De Decker, B. De Lathouwer, Hey- vaert 1, Maesschalk 2, Van den Borre 3, Vercammen 1, Verhey- den 6, Verlinden 2, Vlassenroot M. 3. EVA Koza Aalst, dat volgende zaterdag het eveneens onverslagen Roe- selare ontvangt, ondervond niet te veel tegenstand om de thuis ploeg op afstand te houden. Na een kwartier leidde de ploeg van de gebroeders Van Herreweghe met 3-7 en alles werd toen in funktie van het treffen tegen Roeselare gesteld. De ploeg bleef voortreffelijk draaien zodat het vertrouwen groeit bij Aalst. Het werd 8-14 an de rust en met vier opeenvolgende treffers van D. Van Herreweghe, onmiddellijk na de rust, werd de voorsprong uitgebouwd tot 10-19 na 41'. Koza kon zich nadien de luxe permit- teren de zaken wat rustiger aan te pakken en er werd ruim speelgelegenheid tgegeven aan de voltallige groep. Met 16-24 als eindresultaat kon ook Woluwé niet tomen aan de suprematie van de Aalstenaars. Koza Aalst: Coen, F. Van Herreweghe 2, D. De Gendt 1, D. Van Herreweghe 4, P. De letter 1, M. Steenhaut 2, De Doncker 1, D. Bayens 5, Co- oreman 4, R. Van Herreweghe 4. 4de afdeling E.V. Aalst Ransart t. Na 19' had Eendracht de leiding veroverd (7-6) maar H.B.C. Dendermonde Stehabo kele kans. Het begon allemaal dat na 40' nog altijd een magere nog al moeilijk voor de thuis- 9-5 voorsprong op het scorebord ploeg die tijdens het eerste kwar- stond. Tien minuten vlot aanval- tier drie 7-m worpen niet benut- len zorgde echter voor 12-6 en te waardoor Stehabo kon aan- aangezien de Dendermondsc hel nphrpk aan trpfkrarhi uit rtp klampen tot 4-3 maar toch was defensie ook in de tweede helft tweede lhn2«dee™or tb het Dendermonde liet het duidelijk dat H.B.C nooit in erg goed gesloten bleef, werd hel mdeiS bii dk ene Zlountie f* fl? fi™06" 'S bc" Problemcn k™ 8<™ken. Ste- een gemakkelijke 13-7 overwin- send. Ook Stehabo maakte 2a- habo speelde weliswaar goed ning. Dat belooft voor het derby rSê helft bna he tta '«en de mee maar beschikte duidelijk legen Denderbelle met de derde M^ tabiideZisDlóee Noe Pïfg 7 F"T De„Pr°ft 0,er 'c wcmi8 trefkracht om de plaats in de rangschikking als even werd er sfand Behouden P emlal wel thuisploeg te kunnen verontrus- inzet H.B.C. Dendermonde: m loTmm eènkwartier opwielt|es maar een autori- ten. Zo werd het 7-4 aan de rust Coppens, Claesscns, Bouteille 1. ronder doebunt^orede voor re d°elman Coppens, ge- en daarmee waren de bezoekers Wcsemacl 2, Van Steen I, De een 11-16 achtèmtand na 48 De ?™f' De Ma*er-5' "üor*te H.B.C. Dendermonde 2 9 At. Temse 22 Het goed meer weet hoe het tij te doen keren zodat het verdere kompetitieverloop met een zekere onrust wordt tegemoet gezien. Ransart liet zaterdag nochtans onmiddelijk zijn bedoelingen blijken. Na 10' keek Aalst, zonder Marblie, al op naar een 2-5 achterstand maar de Dendermonde thuisploeg bleek deze falikante m22kt£ 8een kans tegen een de- start toch goed te zullen gelijk Temse dat over een veel verwerken. Langs de snelle De patere trefkracht beschikte o.a. Ketelbutter werd orde op zaken langs De Clercq. Daarbij viel ook gesteld en het bezoekende het organisatie-talent op van balverlies werd efficiënt trainer-speler E. Buytaert die de- - ze maal het scoren overliet aan zijn medespelers. Bij de thuis ploeg kon enkel de technisch bekwame J. Van Beveren voor enig weerwerk zorgen zodat na een rustig begin (1-3) Temse de Bij Aalst zit men in zak en as. Aan het seizoen begonnen met de vaste overtuiging over een sterk geheel te beschikken dat naar een play-off plaats kon mikken, telt Eendracht na zes wedstrijden amper twee punten Enkel tegen de titelkandidaten Hechtel en Montegnée werd goed gespeeld maar dit bracht geen punten aan terwijl lri de Punl™ toestaan en meteen H.B.C. duidelijk baas maar het McrcSvan Renterghem.' overige wedstrijden nooit het aeze 7°re ,ei ee" f001 aanaeel maakten de bezoekes geen en- scoren verlieD noeal moeiliik zo- verwachte niveau werd gehaald. maar ^a'st v'e' het niveau De klap op de vuurpijl kwam er onrusjwekkend terug; zaterdagavond met het verlies Aanvallend bleef de thuisploeg tegen Ransart, een der zwakkere ord)estaande zodat Ransart het ploegen uit de reeks. In de e n'e' moed'lk had om de tweede helft ging Aalst nog maar J'oorsPron8tot het einde te eens totaal onderuit en een zwak bewaren. Meteen de vijfde spelend Aalst oest berusten in opeenvolgende nederlaag voor een totaal onverwachte Eendracht... E.V. Aalst: Moens, nederlaag. Maar erger nog is het Mertens, Van Malderen 3, W. feit dat men bij Eendracht niet omo.1? Cock^R. Bayens 4, H.K. Waasmunster Maasmechelen Arijs, Van der Borght 2, Agneessens 3, De Ketelbutter 6, M. Bayens 2. Beloften: E.V. Aalst - Ransart: 13-17 Alleen K.K Bomon kon de schade beperken voor Aalst dat aan de rust al met 6-13 in het krijt stond. E.V. Aalst: Van Pottelberghe, Podevijn, B. Arijs 2, Vinck 1, K. Bomon 6, De Cock 3? R. Arijs, Van Goethem, P. Van der Borght, Bosman. EVA Ook Maasmechelen, een sei zoen geleden nog de enige titel- konkurrent van H.K.W. in derde, maakte zaterdag geen kans te gen een weer overtuigend H.K.W. Door deze nieuwe overwinning verstevigt Waasmunster nog zijn leidersplaats aangezien enkel Eupen volgt op 2 punten en de anderen reeds minimaal een achterstand van vier punten tel- geweldig sterke eerste helft met munster De Graeve, Van Ren- drie treffers en twee 7-m worpen terghem, T. De Graeve, De op zijn akties, zette H.K.W. op- Clercq 1, Luypaert 7, Leunis 2. nieuw op het goede spoor en een Roels 4. Borgers 5, Van Damme, sobere maar erg efficiënte W. Roels kreeg zijn ploeg opnieuw op gang. Het werd 10-6 na 20' en knap gecoacht in verdediging, leidde H.K.W. met 13-10 aan de rust. In het begin van de tweede helft werden de bezoekers dan overspeeld, na amper 8' leidde H.K.W. al met 18-11. Deze 7 doel- puntenvoorsprong stond ook na driekwart wedstrijd nog op het !elü?HlX£S "lm*™1 scoreb'"'d O"-» en Borgers gaan bij H.K.W. dat met 10 pun- bleef in verdediging maar de r ten uit 6 wedstrijden zowat de doelworpen afblollen 2odal ,ot™ «^munster leidde revelatie van het seizoen aan het - mof m.a w De Vlieger, De Meerschman, De Bode 5. Beloften: Leiders geklopt H.K. Waasmunster - Maas mechelen: 20-14 De uitzonderlijk jonge beloften- ploeg heel wat 16-jarigen begint het beter en beter te doen. Nu werd het onverslagen Maasme chelen kansloos gelaten en het is opvallend hoe ook bij dit H.K.W. gezelschap het zelfvertrouwen doelman De Graeve bijzonder Dameshandbal - 2de afdeling 4e afdeling BRASSCHAAT 23 ROBUCOBUGGENHOUT 15 Wellicht verspeelde Robuco nu al alle kans op de titel want het ziet er naar uit dat Brasschaat nog moeilijk zal te stoppen zijn. Trai ner Trienpont was dan ook niet te spreken over de ingesteldheid van zijn spelersgroep die totaal onge concentreerd aan de wedstrijd be gon. Het resultaat liet niet op zich wachten want vooraleer Buggen- hout besefte waar het mee bezig was, keek het al op naar een 7-1 achterstand. Er waren toen amper 10% gesp>eeld maar Robuco slaag de er nooit meer in deze kloof te dichten. Zeker niet als uit het scoutingsblad bleek dat een twin tigtal open kansen de nek wer den omgewrongen en zeven 7-m worpen niet werden benut. Via 9- 3 na een kwartier ging het naar 13- 5 aan de rust. In de tweede helft ging het weliswaar heel wat beter bij Robuco dat dan geopteerd had voor 'karakter-spelers' op het ter rein maar via 16-8 na 40' raakte Robuco toch nauwelijks dichter Echte verontschuldigingen zijn er niet zegt Trienpont maar het feit dat een niet 100% fitte Van Nuffel niet in de basis startte was wel een handicap. Ook het feit dat Bras schaat over een duo keepers be schikt dat erg attent reageerde bemoeilijkte de zaak maar is nog geen reden om een enorm aantal doelkansen te verkwanselen. Asaert kwam deze maal niet in het stuk voor en ook Hcrtsens bleef duidelijk onder de verwachtingen. Het scoutingswerk van de Ant werpse trainer heeft duidelijk vruchten afgeleverd terwijl Trien- pont gewoon machteloos was aan gezien de afwezigheid op training van verschillende basisspelers het hem onmogelijk maakte zijn scou ting van de tegenstander ten nutte te maken. Robuco Buggenhout: Vermaesen, Trienpont 2. Asaert 4. Hertsens 2, De Troch I, D. Mannaert. De Swacf 2, F. Mannaert 2. Van Nuffel, Vereecken 1. De Vuyst EVA BOOGSCHIETEN Squadra lebbeke rust bereikte met een 4-10 voor- Helchteren 13 sprong. Ook in het tweede wed- strijdgedeelte bleef H.B.C. nogal HeW^*«*ISenattonaler onbesuisd te werk gaan wal aan ,0,H) weliswaar atletisch de bezoekers toeliet rustig ver- SIerker (dn Slfuadra maar toch der voorsprong te nemen. Via werd bf" be!mm sche- 6-16 na 45' werd het 9-22 als J®," gde8d door een Leb~ eindresultaat. beke dat enke' ''jdens het derde kwartier terrein moest prijsge- H.B.C. Dehdermonde: Claes- *en; Ei8enli)k was het jammer sens, Mertens 2, Raemdonck 1 Squadra zondag niet kon be- Bogaert, Goossens, Van Doren' schlkken over Guns want deze Van Beveren 3. Y. De Smedt l' sPeelster is ongetwijfeld steeds Van Renterghem 2. 8oed voor een paar doelpunten en wie weet... Squadra begon At. Temse: D. Buytaert 2, De niettemin bijzonder goed. Met Schepper 1, Heirbaut, Milliau 4, treffers van Bil en Van Boven De Clercq 9. P. Van Hoeyweghen, leidde de thuisploeg met 2-0 na C. Van Hoeyweghen 2, P. Buy- 7'maar via 3-1 ging het naar 3-6 taert, M. Van Buyten, E. Buvtaert 320 mst ook al omdat lat en 4. palen de thuisploeg toen gingen hinderen. In het begin van de EVA tweede helft leek het er even op dat Squadra een afstraffing tege moet ging. Het werd 4-9 maar Van Boven slaagde erin haar me despeelsters opnieuw te gaan motiveren en samen met Bijl zorgde zij voor 6-9 na 45'. De 15-jarige Van Nieuwenhuyzen kwam toen in het Squadra doel en het is duidelijk dat Squadra met deze keepster na verloop van tijd een witte raaf in de rangen telt. Helchteren werd nu op zijn beurt onder druk gezet en via 9-11 na 54' en 10-12 2' voor het einde moest Squadra dan toch berusten in een 11-13 ne- met 10-8 aan de rust en W. De Groote gaf de bezoekers de gena deslag met vier opeenvolgende treffers onmiddellijk na de pau ze. H.K.W. leidde met 17-10 10' voor het einde. H.K. Waasmunster: Maes, Van Renterghem, Desseaux 1, De - Groote 9, Vermeulen 3, G. Loier beke: Quarin, Van Nieuwenhuy- abnormaal balverlies (4-4 na daarna nog tweemaal scoren zo- 3, K. Loier. Van Mele 1. Be- ze, Van Boven 2, Bijl 3, Steppé 1, I2') maar maal duurde het dat het eindresultaat eigenlijk rekmoes 1. T. De Graeve, Wil- Luypaert 2, Van Den Broeck 1, niet lang of alles viel opnieuw in onvoldoende het wedstrijdver- laerts 2, Thierens 3. Huygens, Bosteels 2. EVA de Soede Plo°'- J p De Bode, loop weergeeft. H.K. Waas- EVA worden is. Maasmechelen open- goed werd afgeschermd, de weliswaar de score langs een naai onverslijtbare Nederlander me- het wedstrijdeinde toe werd wis op 7-m worp maar Luypaert H.K.W. een ietsje slordig in de zorgde voor een snel antwoord afwerking maar Luypaert, zowel (4-1 na 64'). Even leek het erop links- als rechtshandig, zorgde dat H.K.W. zich net als een week toch nog voor 24-18 2' voor het 11 derlaag. Squadra Femina Leb- eerder zou gaan bezondigen aan einde. De bezoekers konden Heren 4e afdeling Zaterdag 25 november te 20u30 Robuco Buggenhout-Middelkerke Provinciaal zaterdag 25 november te 19ul5 Robuco Buggenhout 2-Groot Bijgaarden 2 zondag 26 november te 14u45 Brabo Denderbelle 2-D.B. Zwijnaarde 2 zaterdag 25 november te 17ul0 Merchtem 2-At. Temse zaterdag 25 november te 20ul5 Koza Aalst-R. Roeselare zaterdag 25 november te 20u00 H.B.C. Dendermonde 2-Berlare (S.H. Scheldedreef) Dames 2e afdeling zaterdag 25 november te 18u00 Robuco Buggenhout-Helchteren Jeugd Miniemen zondag 26 november te 14u00 Lokeren-Robuco Buggenhout zaterdag 25 november te 14ul0 Zwijnaarde-Ajax Lebbeke Kadetten zaterdag 25 november te 15u00 Zwijnaarde-Ajax Lebbeke zondag 26 november te 14ul0 Robuco Grembergen-Waasmunster zondag 26 november te 15u00 Lokeren-Robuco Buggenhout Zaterdag 25 november om 20ul5 ontvangt Koza Aalst het onver slagen Roeselare in de sporthal Denderdal te Erembodegem. Beide ploegen tellen nog het maximum aan punten en meteen neemt de winnaar van dit eerste treffen een optie op de titel en de promotie naar 4e afdeling. Koza liet in de voorbereiding naar dit treffen niets aan het toeval over aangezien zij hun wedstrijd tegen Woluwé in funktie van het treffen met Roeselare betwistten en dinsdag nog een oefenwed strijd tegen Anderlecht op het programma hadden. Niettemin is het duidelijk dat Koza voor een bijzonder moeilijke opdracht staat maar het zelfvertrouwen is aanwezig zodat secretaris De Backer zijn ploeg serieuze winstkansen aanmeet. 3de afdeling Boogschieten. De jaarlijkse koningsschieting van liggende wipmaatschappij Sint-Egidius uit Sint-Gillis-Dendermonde is uitgegroeid tot iets zeer speciaals. In deze vereniginggesticht in 1919, was niemand erin geslaagd om zich keizer te schieten. Na zeventig jaar is het dan toch gebeurd. Emiel Moortgat kreeg de kroon als resultaat van een prachtige schuttersloopbaan. Hij was immers reeds les keer koning. In de naschieting schoot Maria Moerman zich tot prinses en ook dat is enig in de annalen van deze maatschappij (foto Piet Hermans) ZAALVOETBAL Keukens Bogaert lacing Temse De thuisploeg nam een sterke start en kon via Eelewijn en Ro- tort Beek reeds na vijf minuten een 2-0 stand versieren. Racing Temse begon dan aan een spek- 'akulairc achtervolging die aan •Ie rust een 2-4 voorsprong zou Opleveren. Ronny Peeters bracht 'n zijn centje Racing langszij en nieuweling Luc Van der Jeugd zou Patrick Riské en Van Brit som de geruststellende doelpun ten voor de voet schuiven. Na de rust kon de thuisploeg nadat Temse via Van Assche was uitgelopen tot 2-5 nog sterk ko men opzetten. Eelewijn en kleurling Chergui milderden dan ook tot 4-5. Geert Verhelst op voorzet van Eli Van Assche, Peter Van Britsom en nogmaals Van Assche zorg den nadien nog voor nieuwe Ra- cing-doclpunten zodat een nieu we zege niet meer in het gedrang kwam. Inmiddels is Racing ge naderd tot de kop van het gebeu ren in eerste provinciale en met nog twee inhaalwedstrijden voor de boeg kan nog alles gebeuren. M/S Izegem I.T.B. Lokeren De situatie begint er dramatisch uit te zién bij I.T.B. Lokeren. Tegen Izegem beschikte coach Princen nog amper over zes spe lers die bij het seizoenbegin deel uitmaakten van een kern van twaalf en het ziet er niet naar uit dat hier vlug verandering zal in komen. De overvolle Lokerse ziekenboeg werd nu weer aange vuld met K. Versele die «out» is tot het einde van het seizoen met een zware kniekwetsuur zodat beroep diende gedaan op «vete ranen» zoals P. Vermeiren en A. D'Hanis om het spelerstekort op te vangen; Die «mannen» deden het ver van slecht want titelkan didaat Izegem kreeg het bijzon der moeilijk om het gehandicap te Lokeren opzij te zetten. De thuisploeg leidde weliswaar met 3-1 na 6' maar een fantastische P. Verguit en een hardwerkende J. De Pauw zorgden voor een 4-9 voorsprong na 21'. Vier minuten voor de rust leidde Lokeren nog altijd met 6-11 maar kende enige tegenslag toen Izegem goedkoop aan een 9-11 ruststand geraakte. Maar zoals mocht gevreesd wor den kon Lokeren, zonder vol waardige wisselspelers, tijdens de tweede helft het tempo niet aanhouden. Na 40' leidde I.T.B. weliswaar nog met 13-15 maar toen verdween logischerwijze de frisheid uit de ploeg. Toch klampte een verdienstelijk Lo keren nog aan tot 3' voor het einde (18-18) maar totaal leegge- speeld moesten zij in de slotfase de thuisploeg laten gaan en een zeer verdienstelijke doelman Van Vaerenbergh diende zich nog driemaal gewonnen te geven tussen de 58ste ehn de 60ste minuut. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, Bocklandt I, Ver guit 7, Van Driessche, Van Cau- wenberghe 2, De Pauw 3, Van llille 4, De Neef, Vermeiren, D'Hanis 1. Reserven: Izegem - I.T.B. Lo- kerebn: 20-13 De zeer beperkte spelerskem van I.T.B. maakte geen kans te gen een sterkere thuisploeg die aan de rust reeds een 12-4 voor sprong telde. Van Driessche en Zaman konden de schade nog enigszins beperken. 1.T.B. Lokeren: Van Vaeren bergh, Van Driessche 5, De Neef, Vermeiren 1, Scheiurs, Gokbulut 2, Van de velde 1. Zaman 3, Van Den Bossche 1. EVA Hengelen. Vissersklub Wembley uit Hamme huldig de haar kampioenen: 1. Leo De Vos, 2. Freddy Peeters, 3. Filip Van den Bossche. Eerste junior was Stefan Peeters en eerste dame Marianne Rollier (vh Hengelen. In zaal De Vrijheid te Hamme hield Hengelklub Wembley haarjaarlijks feest met huldiging van de kampioenen (vh) De Voorpost - 24.11.1989 - 29

De Voorpost | 1989 | | pagina 29