Parkeren en huisvuilophaling een flink stuk duurder Malaise in karnavalwereld "Als 't in de bouw goed gaat..." Kandidaat prins karnaval Michel sportief blijven Krijgen nieuwe groepen een kans? Tweedaags karnavalkwistornooi AKV Roeidsel vierde vijfjarig bestaan 4 - 24.11.1989 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Coeckuyt vroeg dan ook de verdaging van het punt over parkeren doch die werd weggestemd door de meerderheid en het punt werd goedgekeurd. VU en CVP onthielden zich. Omwille van het niet aan nemen van de samenbe- handeling van belastingen en begroting waarvoor De Kerpel had gepleit, zou de CVP zich onthouden bij de stemming van de 37 verschillende punten. 1.500 fr. voor huisvuilop haling Voorgesteld werd het op halen van huisvuil van 1990 tot 1994 van 1.000 fr. naar 1.500 fr. te laten op slaan. Willy Bosteels vindt niet alleen de verhoging te groot doch betreurt dat het om een lineaire verho ging gaat waarbij geen en kel onderscheid wordt ge maakt voor mensen die het weinig breed hebben, voor weduwen, gehandi- kapten, en dergelijke meer. Uedereen wordt over de zelfde kam ge schoten. Voor een aantal mensen is 500 fr. meer iets essentieels. Willy Van Mossevelde zag liever dat het princiep gehuldigd werd dat de vervuiler betaalt. Dat er dus onderscheid wordt gemaakt. Ook Danny De- nayer opteert voor een verfijnd reglement waar bij rekening wordt gehou den met de specifieke si tuaties. Financieschepen Redant stelt echter dat de reële kost van de ophaling van huisvuil per jaar per gezin 2.578 fr. bedraagt. 1.500 fr. is er amper 60% van. Per week kost die ophaling aan elk gezin 28,47 fr. Dif ferentiëring van dit regle ment is volgens Redant niet haalbaar en voor Hooghuys zou zulks zelfs onwettelijk zijn. Zoals te verwachten werd de verhoging tot 1.500 fr. nadat het voorstel tot ver daging was weggestemd door de meerderheid goedgekeurd. CVP en Agalev onthielden zich. LH Het zonder enige inspraak uit de lucht gevallen karnavalreglement en de konfrontatie tussen stadsbestuur en karnavalwere d die erop volgde zorgden voor een heuse malaise in de wereld van de karnavalisten. De karnavalisten nemen het niet dat gezwaaid wordt met een reglement dat, tegen gedane beloften in, gewyzigd werd zonder dat het AKV dat toch 3/4 van de karnavalgroepen vertegenwoordigt er enige inspraak by had. aanleiding geven tot ver- warrring - Groepen die met figu ranten werken zullen an dermaal naar het stadhuis toe moeten voor de dub bele verzekering. - Wat met de technische kontrole van de wagens. 'Is er op de schouwing daarvoor de nodige 'put'? Gesteld werd dat deze kontrole in de werkhalle zelf zou worden uitge voerd. - Hoe wordt de lengte van de wagens gemeten? Van- aan de trekhaak? Wie gaat de graad van wendbaar heid vaststellen? En wie gaat eventueel groepen uit de stoet verwijderen? Ik wel. Ik niet... - Waarom wordt de start van karnaval, het Drieko ningenfeest. afgeschaft, 't Was een spirituele start van de karnavalesbatte- menten. Aan de raadszit ting op de vooravond van de stoet hebben veel kar navalisten niets want die leggen dan de allerlaatste hand aan hun number. Dat de sfeer verleden jaar niet juist was kwam door de disputen tussen Prins Frank en de Burgemees ter. Wat in de Sint-Annazaal Inhoudelijk gaat AKV '90 willen mee opstappen uiteraard met heel wat geen 60% zijn die ook in punten wél akkoord doch '89 er bij waren wordt de vraagt bespreking van een groep geweigerd. 'Sterfge- aantal punten die volgens vallen moeten worden be- hen Aalst karnaval hypo- wezen door overlijdensak- tekeren. Maar voor de te' (sic). En wat met groe- burgemeester was hfct re- pen die vorig jaar een fan- glement het alleenzaligma- fare lieten mee opstappen kend dokument waaraan en op hun ledenlijst ak- niets meer kon gewijzigd teerden als die nu niet mee worden. Naar de modali- gaat? teiten werd gesteld dat de - Zal de stoet die inder- wijzigingen veel te laat daad te lang is - daarover werden medegedeeld, bestaat er geen enkel me- Heel wat groepen hebben ningsverschil - korter zijn reeds veel kosten gemaakt als groepen geweigerd doch hun kans tot deelna- worden en die dan toch me aan de karnavalstoet willen meedoen als losse a.s. jaar is problematisch, groepen en eventueel zo De wijzigingen hadden stout zouden kunnen zijn moeten besproken worden dat ze de gang van zaken als een evaluatie kort na hinderen? karnaval zodat iedere kan- - Momenteel zijn er nog didaat-groep er zich kon maar weinig karnavalgroe- naar richten. pen ingeschreven en dat Hoofdargument van AKV moet voor 1 december, is dat karnaval ondergra- Een aantal onder de in- ven wordt. 'Aalst is de schrijvers deden dat, ge- enige stad waar karnaval zien de omstandigheden, écht nog lééft. Door in- 'onder voorbehoud', voeren van het numerus - In het reglement is er clausus en bovendien een ook sprake van boeten en aantal artikelen waarmee straffen. Tot wie moet een nog een aantal kandide- groep die beboet of be rende groepen deelname straft worden zich wenden kan worden geweigerd, om in beroep te gaan? ontneemt men aan Aalst - Voor de karnavalisten is karnaval zijn toekomst, het aangewezen dat het De jonge groepen met am- nummer van de groep op bitie weten niet of ze mee de wagen zelf staat en niet kunnen opstappen. Allicht door een of ander gekostu- is het voor de jeugd beter meerde op een plakaat ge- zich kreatief in te laten dragen wordt. Dat kan met karnaval en in groep trachten iets te realiseren met eigen kracht dan bv. bingo te gaan spelen'... Dat was alleszins de me ning van een aantal karna- valprominenten die eergis teren woensdag aan de klaagmuur gingen staan en hopen dat er nog gespro ken kan worden en dat niet verder aan dovemans oren zal moeten worden aangeklopt. Voorzitter van het AKV Miel Van Den Broeck, Keizer Ka- miel, Prins Stefaan en 'de generaal' die wel wegens omstandigheden te laat moest arriveren waren het dan ook roerend eens over volgende klachten, - Wat met de Gaa Lowies en hun deelname in '90 als men vasthoudt aan de stel regels wat om volgend jaar mee op te stappen en dat dit jaar ook reeds moest hebben gedaan tenzij er plaatsen openkomen. De Gaë Lowies verkochten dit jaar immers in op dracht van het stadsbe stuur publiciteitsboekjes. - Dit jaar waren er 64 groepen in de kavalkade, 5 vcmber en morgen zater- ervan bestaan niet meer. dag 25 in de Sint-Anna- Als de 59 resterende alle zaal. Roklijf te Aalst, le opstappen kan er geen en- editie van de karnaval- kele nieuwe groep aan bod kwis. Een co-produktic komen. Ook niet wie van Dekenij Koolstraat reeds heel wat kosten en AKV Schiefregtoever. maakte. En als er toch Organisatoren zijn vooral plaatsen vrijkomen, welke Antoine Van der Heyden kriteria gaat men dan han- cn Rudy Willo. teren om te selekteren. Alle Aalsterse karnaval- Kamiel had het over par- groepen kunnen er aan tijkaart en aansluiting bij deelnemen en alle moge een mutualiteit. Of gaat Ujke dokumentatic over men dan lottrekken? Wat karnaval en Aalsters dia met de nieuwe groep 'De lekt mogen worden mee- Kèzzeleirs' die reeds gebracht. Een sisteem 117.000 fr. onkosten met kleuren en verwijzin- maakten? gen a la ganzenspel werd - Als er in de leden die in ingebouwd opdat ook karnavalisten blijven lie ver niet negatief. Ze for muleerden een valabel voorstel. Iedereen is er in derdaad mee akkoord dat er wildgroei is. Of dames al dan niet naar de prin- sentitel mogen meedingen laat het AKV koud. Voor de lawaaierige, vaak storende uitgangswagens, 's avonds en 's nachts die voor heibel en storen zor gen zet het AKV zich al leszins niet in. De mogelij ke deelname van jonge groepen aan de kavalkade wil het AKV wél mogelijk maken als volgt. 'Laat de jonge groepen in de maandagstoet vooraan mee opstappen en laat ze door de jury beoordelen. De best gerangschikte kunnen het erop volgend jaar mee in de zondagstoet waar de slecht gerang schikte van de zondagstoet voor hen de plaats moet ruimen. Akkoord? LH Terugblikkend op de jaren 80 meent Weekberichten van de Kredietbank dat de opval lendste winnaars de aandelen- beleggers en de suksesvolle in flatiebestrijders waren. De op vallendste verliezers waren ongetwijfeld de mensen van de derde wereld. Weekberichten is verkrijgbaar in de KB kanto- Voorde zesde keer is de Nieuwe Limburger verschenen, de pro vinciekrant die bol staal van gebeurt gesponsord door aktiviteiten en gebeurtenissen Amylum is graag meege- de provincie Limburg. Wie nomen door de groepen doch de typische karnaval- spirit is er ver weg. Alternatief De spreekbuizen van de de Nieuwe Limburger wil ont vangen kan zich melden bij de Dienst Public Relations, Dr Willemsstraat 23 te 3500 Has selt op hel telefoonnummer 01ll22.67.ll. Naa opa gein bela scha enk< Aalst. Bodo I, karnavalprins van Oost- Vlaanderen, bracht een bezoek aan de jubileren de /carnavalvereniging Roeidsel (a) Vandaag vrijdag 24 no- minder op de hoogte zijn de groepen hun kansen zouden kunnen verdedi- Dc samenstelling van de jury wordt pas in extremis bekendgemaakt, de hoogste en de laagste kwoteringen vallen weg cn praktische proeven worden beoordeeld door afgevaardigden van de deelnemende groepen met dien verstande dat ze geen stemrecht hebben wanneer de eigen groep aan bod komt. Reeds ingeschreven groe pen zijn De Lodderoei- gen, De Pagadetten, Fleis, De Voortkapoe nen, De Marcoentjes Pertotal, De Tettemoe sjen, De Destereirs, Schoimcrs, Roeidsel D'Okkosjeprottcn en on der voorbehoud Vriët. Oua praktische proei hebben alle deelnemcndf karnavalverenigingen lottrekking karnavallie djeszangers aangedui d.m.v. eert playbackoptre den. Uitvoerder of voerster mag zich latei omringen door vier Icdei van de groep als backfl groep, dansgroep of zanj koor. Groepen wordfl gekwoteerd qua opgc voerde akt en originaliteit in de kledij. LÜ Over ken wespt -zwer disku: werd na hei gesch; weer 300 fr dron invoei van d< Hij v< kolleg goed i Burgei 300 fr. als eer jaar I 1.200 werkei gaat hc tatieve 300 fr. betaler liter k( plus B gebruil kwart lengde voorste te vi brandw voegt c nog ar vindt hi dat een 'en om< en o7 w gerwijzi neervlei Mossevi Plicht t mensen brandwi gen ter\ 'dat dez< Aalst. Als dat Michelleken niet is dan weten we er niets Vervolg van blz. 1 Eretekens Zou het hier niet eerder een mentaliteitsverande ring betreffen: "minder inspanning leveren doch meer profiteren". Martin Nahaud De schepen greep terug naar zijn beginunt en ci teerde de Franse député Maitin Nahaud, een ge wezen metser, die 140 jaar terug als allereerste stel de: "Quand le batiment va, tout va". Hubert Vinck had deze slogan reeds om gekeerd en gesteld "als al les goed gaat, gaat het in de bouw ook £oed". Maar de Franse deputé uit de wijnstreek Charles Mayet parafraseerde het gezeg de en stelde "lei le vin est une question sociaie. Quand le vin va, tout va. Pour le moment, il ne va pas"... Feestmaal Wellicht ging het dan wel beter tijdens het banket. Tijdens zijn tafelspeech stelde voorzitter Gilbert De Jonge toch dat de wet op de koppelbazen kata- strofale- gevolgen kan hebben voor de aanne mers. De relatie hoofd aannemer - nevenaanne mer wordt er inderdaad grondig door verstoord. Voor de bouwheer wordt bouwen terug een stukje duurder vermits de bij komende administratieve lasten een duidelijke meerkost betekenen. Bij efficiënt gebruik verhin derd de arbeidskaart de kwalijke praktijken van koppelbazen en maakt dan ook de wet op de kop pelbazen overbodig. En uiteraard moet de konfe deratie van het Bouwbe drijf haar statuten aan passen aan de regionalise ring. Voor de muzikale omli jsting zorgde tijdens de akademische zitting Kris- tiaan Van Ingelgem met werk van Bach en Chopin en tijdens de feestavond een dansorkest. Eretekens aan verdiens telijke werkgevers en bouw werknemers wer den als volgt opgespeld. Ereteken van de Arbeid, eerste klasse: voor werk gevers August Bal (Hof- stade), Hedwig Blinde man (Baardegem), Henri Bockstael (Oordegem), Philemon De Meerleer (Haaltert), Adhemar De Winne (Sint-Lievens Houtem), Willy Engel- bert (Borsbeke), Victor Faut (Denderwindeke), Ferdinand Leurart (Ge- raardsbergen), Herman Temmerma (Erpe-Mere), André Van Mello (schen- delbeke), Jan Van Val- ckenborgh (Meerbeke), Nestor Van Wijnendaele (Herzele) en Antoine Wijnant (Welle). En als werknemers Paul Van der Poorten (Neder- hasselt) en Dolf Beerens (Hofstade). Gouden medaille Kroonorde. Werkgevers Benoit Hout man (Denderleeuw), Ju- lien Van Caegem (Burst) en Frans Van Hove (He- kelgem). Werknemers Jean Gits (Ninove), Adolf Beerens (Hofstade) en Alfons De Backer Borsbeke). Zilveren palmen Kroonorde Werkgever Jozef De Lee neer (Erembodegem). Gouden palmen Kroonor de Werkgever Fritz Van der Eist (Aalst) Biezonder teken beroeps vereniging, tweede klasse Werkgevers Romain Bury (Geraardsbergen), Etie- ne Fleurick (Nieuwerker- ken), Jozef Timmerman (Opwijk), Julien Van den Bossche (Hofstade) en Frans Van Neygen (Den derwindeke). Ereteken van de Arbeid eerste klasse en gouden medaille Kroonorde Postuum toegekend aan werknemer Romain Her- regodts (Geraardsberge). LH meer vanaf (a) Michel is een van de kandidaten die volgend jaar deelneemt aan de verkiezing van de Prins Karnaval in de Keizershallen. Hij nam eerder al twee keer deel aan de verkiezing van de Arendprins. Michel is sedert zijn kin derjaren met het karnaval begaan. Hij kwam voor de allereerste keer in kon- takt met karnaval tijdens de Aalsterse foor, meer bepaald bij de kindermo lens. In 1973 ging zijn kar- navalbezigheid voorgoed van start. Dat was tijdens de prinsenverkiezing. Zijn grote droom is na tuurlijk ooit prins karna val van Aalst te worden. Maar hij weet maar al te goed dat hij niet de enige Aalstenaar is deze droom koestert. Michel vindt dat het in eerste instantie al heel wat moed vergt zich kandidaat te stellen voor de prinsenverkiezing. Dat is de eerste stap, maar eer men die zet moet men blijkbaar een drempel overwinnen. Die drempel is het besef dat de prin- sentitel in een karnaval- stad als Aalst heel wat ver plichtingen en waardig heid inhoudt. Niet ieder een kan met dezelfde in gesteldheid die stap zet ten, vindt Michel. Hij wijst erop dat de normen voor de verkiezing zeer hoog zijn gesteld en dat is maar goed ook. Het houdt eep aantal toevallige kandida ten er vanaf zich aan te melden. Michel is aktief in heel wat verenigingen. Hij is onder meer sekretaris van de MTSA voetbalploeg FC Galop, voorzitter van BC de Kasseistampers en van de spaarmaatschappij De Zwarte Kas. Hij is be stuurslid van MVV The Romeo Boys en lid van de biljartmaatschappij BC Scotsing. Hij is ook lid van AKV Kweitetni. Aalst karrfaval blijft na tuurlijk vooraan staan. Dan komt het karnaval op de Arend, een mooie af- ronder voor het grote feest in Aalst. En vermits men daar volgend jaar voor de tiende keer kar naval viert, wordt het een reusachtig feest. Wan neer daarenboven Michel ook nog de Aalsterse titel mocht binnenhalen, tja dan is het feest kompleet. Voor Michel is karnaval veel te vlug voorbij. Drie dagen is niet zo veel, vindt hij. Ook voor hem is de dinsdagkarnaval zeer be langrijk. De dag van de "voil jeanetten" dus, een niet te missen gebeurte nis. "Dat neemt niemand me af', zegt Michel die zegt dat hij naar deze dag heel in het biezonder toe leeft. Het Stationsplein vormt in het algemeen de laatste stopplaats van de verklede bonte stoet. De voorbije stoet heeft een heropleving van het ver schijnsel "voil jeanet" aan het licht gebracht. Michel hoopt dat deze trend zich ook blijft doorzetten. Ook de verbranding van de karnavalpop beleeft hij intens, zij het met enige treurnis want dat bete kent dat de karnavalpret voorbij is. Dat er op dat moment ook traantjes worden geplengd, vindt Michel normaal, al kijken buitenstaanders die het karnaval niet hebben be grepen, daar een beetje verwonderd bij op. De grote wens van Michel is dat de verkiezing van prins karnaval Aalst op een sportieve wijze zou verlopen.da Aalst. Jean Marie Heyman werd opgenomen in de orde van de "Doctores Humores Causa" van de Gaa Lowies (a) Aalst. De derde Roeidselavond was zeer geslaagd, (a) AKV Roeidsel vierde zijn vijfjarig bestaan en dat viel samen met de organizatie van de derde Roeidselavond op rij. Het werd zonder meer een indrukwekkende avond met tal van optredens van Aalsterse karnavalisten. Zowat alle vooraanstaanden van de Arend waren aanwezig om deze derde avond bij te wonen en uit het grote Aalsterse karnavalwereldje was de belangstelling al even groot te noemen. Belangrijk was ook dat ook Bodo Meivis, prins van Oost-Vlaanderen even langs kwam voor een bezoek. Vermelden we nog dat deze avond werd gepresenteerd door keizer Kamiel.

De Voorpost | 1989 | | pagina 4