Erembodegem Meldert Herdersem Hofstade Nieuwerkerken De Voorpost - 1.12.1989 - 13 Blaise In de parochiezaal aan de Moorselbaan brengt Hoger Op nog op 1, 2, 3 en 4 december een opvoering van «Blaise» van Claude Magnier in een regie van Erik De Corte. Op zondagen te 19 u, de andere dagen te 20 u. Lodderoeigen AKV De Lodderoeigen organiseert een receptie ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van de kamavalvereniging, morgen zaterdag 2 december te 20.30 u in de H. Hartkring, Dr. De Moorstraat 104 te volgen door een nachtbal. Multimediale performances In Netwerk, De Ridderstraat, vandaag vrijdag 1 december een avondlang multimediale performance rond experimente le muziek en theater. Dit door een anationale groep met wisselende bezetting gekreërd rond en door de Canadees G.X. Juppiter-Larsen, reeds jarenlang aktief in de under ground scene. Bee Queen is een uit Nederland afkomstig duo bestaande uit Freek Kinkelaar en Frans De Waard dat zich interesseert aan De Groenen, aan Joseph Buys en aan etni sche muziek. Konkreet vergelijkbaar met de muziek van Soviet France. De avond wordt ingeleid door «Het Gesticht» waarvan de muzikale sfeer zich situeert ergens tussen Bee Queen en The Haters. Begin te 20 u. Toegang 150 fr. Vreemde ervaringen A.s. maandag 4 december te 20 u in Netwerk, in een organisa tie van vzw Natuurlijk Genezen brengt Rosa Wouters naar aanleiding van het verschijnen van haar nieuwste boek «Vreemde Ervaringen, Vreemde Krachten» opnieuw een voordracht. Hoe begon het bij haar. Hoe maken anderen vaak kennis op turbulente wijze met vreemde verschijnselen? Over intuïtie en paranormaliteit. Vanzelfsprekend zonder pasklaar antwoord. Wel samen op weg gaan naar mogelijke antwoorden. Rosa Wouters is immers reeds vele jaren begaan met alternatieve geneeskunde en parapsychologie. Op een voudige, eerlijke en tevens kritische manier maakt ze de wereld van het paranormale toegankelijk voor een ruim publiek. Gepoogd wordt daarbij taboes en misvattingen te doorbreken. Bijkomend Weens koncert Wegens de grote toeloop is er een bijkomend Weens koncert door de Koninklijke Simfonische Kring Door Eendracht Groot met De Vrolijke Musici, Diane Verdoodt, Nelly De Ro, Ludwig Van Gijsegem en Luc De Mot op vrijdag 1 december te 20 u eveneens in De Werf. Fats Domino Fats Domino komt als start van zijn Europese tournee in primeur naar de Aalsterse Keizershallen en in een organisa tie van Oiljsterse Muziekpromoties op 15 maart. U kan nu reeds reserveren bij Willy Van Mossevelde, Beekstraat 82, tel. 053/70.09.45 en 21.46.83. Totale vrijheid Totale vrijheid met afstandsbediening wordt a.s. maandag te 19 u in VTI, toegang via Sint-Annalaan 99, gedemonstreerd door J. Ponteur in het kader van vervolmakingskursussen. Ruimtelijke beperkingen worden gekortwiekt door infrarood licht dat een speciaal draadloos sisteem kan overbrengen en door de draaggolf die dit signaal relayeert en op 230 volt overbrengt. Afstandsbediening verhoogt het komfort door drie funkties: 1. de tafelcentrale: zonder opstaan, TV, Hi-Fi- installatic, rolluiken en tuinverlichting bedienden. 2. De draagbare zender om draadloos om het even welk apparaat te bedienen van om het even waar in huis, op kantoor, in de winkel, op de werkplaats. 3. De draaggolfontvanger met infrarood-interface om gordijnen en rolluiken en vele andere te bedienen. Gezondheid ook tijdens de komende feesten Op zondag 17 december van 10.30 tot 12.30 u in De Werf voordracht in verband met gezondheid bij feesten. Zonder pareltjes van levenskunst wordt feesten een ramp voor je gezondheid. Een psychologische benadering met een ganse korf goede ideeën voor de laatste dagen van 1989. BGJG Tentoonstelling '60 jaar BGJG' in het belfort op 1, 2 en 3 december. Recital Op zondag 2 december te 11 u in de feestzaal van het stadhuis licdrecital door sopraan Rita Piron begeleid aan de vleugel door Geert Claeys. Een organisatie van Jeugd Muziek. Nog Europalia Vandaag vrijdag 1 december laatste manifestatie te Aalst in verband met Europalia. Te 20 u in De Werf vertoning van de Japanse film «Het diepe verlangen der goden» van Imamura. Karnavalfestiviteiten Op 1, 2 en 3 december Mosselfestiin van AKV De Tettemoe- sjen in café 't Brughuis, Werf. Op dinsdag 5 decem ber Decadebal van AKV Pertotal in de Sint-Annazaal, Ro- klijfstraat. Op 9 en 10 december eetfestijn van AKV Kert en Goed in 't Hof Texel te Moorsel. Kerstfeest Liberale Sociale Werken organiseert op zondag 17 december een prachtig kerstfeest te 14 u in zaal Ter Mael, Gentsesteen weg 390. Bij koffie en koeken wordt u vergast door de Vlaamse vedetten Paul Severs, Urbanus en André Van Duyn (imitatie), akrobaat Sammy Gilberto en het orkest van Fred dy Thollebeeck. Voor iedere deelnemer daarenboven een prachtig verrassingsgeschenk. Een inspanning om gehandi- kapten, anders-validen en kansarmen te steunen. Inschrijf geld bedraagt 150 fr. Er wordt gezorgd voor busvervoet mits tijdig te zijn ingeschreven. Inschrijven via de bode-geldomha- ler of de plaatselijke afdeling van het ziekenfonds uiterlijk 11 december. Nadere informatie te bekomen bij Luc Hofman, 053/21.58.16, toestel 235. Studiedag schilders Voor schilders, glazenmakers en plaatsers van wand- en vloerbekledingen van het arrondissement Aalst is er vandaag vrijdag 1 december op de vierde verdieping van De Werf een studiedag met in het foyer een overzichtstentoonstelling «Nieuwe technieken». Drie miljoen huur voor karnavalwerkhalle Met veel plezier verklaart het AKV zich bereid voor de huur van de werkhalle per jaar 3 miljoen neer te tellen. Op voor waarde uiteraard dat als het een gerekend wordt, dan ook het andere in aanmerking komt. Vermits het stadsbestuur karna val organiseert (of niet?) moeten gepresteerde uren van Aalst. De noeste werkers van AKV Kartasj (a Aalst. AKV Kartasj organizeerde een eetfestijn en kreeg veel volk over de vloer (a Spektakelnamiddag Vakantiegenoegens organiseert op zondag 10 december in de Volkskring voor leden cn simpatisanten ccn dia-spektakelna- middag. Op het programma: overzicht van de aktivitciten van vorig jaar (fietstochten, kampen, busreis, stranddag), beel den van reizen naar Joegoslavië, Portugal, Arles-Nimes, Co- sta Brava, Ordcsa. Tussendoor koffie en koeken cn tombola naar mooie prijzen. Deelnemen kost 80 fr. Inschrijven op een van volgende adressen: Willy Killcmacs, Edixveldestraat 131. Nieuwerkerken. tel. 77.87.37. Ghislccn Verhuist, Immcrzccldrccf 26, Aalst, tel. 70.49.90. Maurits Van den Borre, Houtmarktstraat 114, Liedckerke, tel. 66.00.22. Clemens Schcllekens, Esplanadestraat 15, Aalst, tel. 21.16.91. Roger Fermon, Bredeweg 15, Nieuwerkerken, tel. 77.51.82. Patrick Van Vaercnberg. Laarstraat 4. Nieuwerkerken, tel. 78.38.68. Aalst. Geen plaatsje bleef onbezet bij het eetfestijn van de Kamillekens (a) Aalst. De Kamillekens nodigden uit vooreen eetfestijn (a) karnavalisten en kosten voor wagenbouw en kostumering betaald worden als men dan toch de financiële toer op wil. Met onderraamde cijfers worden dat 400 karnavalisten die gemiddeld 40 uren presteren per iaar aan 250 fr/uur of 4 miljoen. 40 groepen geven gemiddeld 100.000 fr uit aan materiaal en wagen en dat wordt nogmaals 4 miljoen. Zonder dan nog van kosten voor verzekering te spreken. In die kontekst verklaart het AKV zich bereid 3 a 4 miljoen huur voor de karnavalwerkhalle te betalen. De week in De Werf Vrijdag 1 december, Studio, 20 u, film 'Het diepe verlangen der goden' van Imamura. Vrijdag 1 december, Vergaderlokalen 1 en 2,8.30 u, Studiedag Schilderstechnieken, Syndikale Kamer Bouwnijverheid Aalst, info 053/21.18.76. Zaterdag 2 december, Studio, 19 u, inleiding op het Mahler- koncert. Zaterdag 2 december, Schouwburg, 20 u, Mahlerkoncert, Nieuw Belgisch Kamerorkest. Zondag 3 december, Schouwburg, 15 u, Een meeuw met een snorretje, speelteater. Maandag 4 dec.. Schouwburg, 13.45 u, De Afrikaanse uitda ging door minister André Geens, Actueel Denken en Leven, info 053/80.40.64. Dinsdag 5 dec., Vergaderlokaal L 19.30 u, Waarom is omgaan met broer, zus en leeftijdsgenoot zo moeilijk? vzw Zit Stil, info 052/21.25.88. Woensdag 6 dec., Studio, 14.30 u, Vertelnamiddag jeugdbi bliotheek, info 053/76.13.30. Vrijdag 8 dec., Theaterzaal, 20 u, Wie is bang voor Virginia Woolf? De Kunstvrienden, info 053/21.56.25. Zaterdag 9 dec., Schouwburg, 20 u, De Troonsafstand, De Catharinisten, info 053/21.91.09. Zaterdag 9 dec., Theaterzaal, 20 u, Wie is bang voor Virginia Woolf? De Kunstvrienden, info 053/21.56.25. Zondag 10 dec., Schouwburg, 20 u, De Troonsafstand, De Catharinisten, info 053/21.91.09. Zondag 10 dec., Theaterzaal, 15 u, Berend Botje, De Rarekiek. Maandag 11 dec., Schouwburg, 20 u, De Troonsafstand, De Catharinisten, info 053/21.91.09. Het religieuze boek Vandaag vrijdag 1 december start in de Begijnhofkerk Aalst de tiendaagse rond het religieuze boek waarop alle grote uitgeverijen met hun uitgaven op dit terrein aanwezig zijn. Om uit te groeien tot een traditie riskeert Jebron zich deze tweede editie. Nieuw is nu wel dat de boeken niet meer per uitgaven doch wel per thema worden voorgesteld. Toeganke lijk vandaag vrijdag 1 december van 18 tot 20 u, op werkdagen van 14 tot 18 u en op zater- en zondag van 14 tot 21 u. Egra Echtgescheidenen gespreksgroep regio Aalst, Begijnhof 1, 9300 Aalst. De groep is in november zijn 7e jaar ingegaan. Heel wat mensen, die te maken hebben met echtscheiding of relatiebreuk hebben er de weg naar zichzelf, de weg door heen de spanningsvelden gevonden. Iedereen, die in deze situatie verkeert is welkom. In december komen we samen op 14 en 28 december van 20 tot 23 u. Gemeenteberaad Op zondag 10 december van 10 tot 12 u in Jebron, Begijnhof 1, gemeenteberaad. Interbrew Vandaag vrijdag 1 december ontvangt Interbrew Belgium, Divisie Jupiler, Safir en Wiels, prominenten, hmidelsrejaties en journalisten in de feestzaal Safir, KalC^^HH^ wat belangwekkend nieuws te verwacht^H Handgeschilderde zyde Patrick De Clercq presenteert in de bel^J 28 december een tentoonstelling van su^H derde zijde. Met zijn opvallend dekora^H zijde toont deze Serskampse schilder werk. Trouwens het resultaat van o.m. studie. Zijn themata zijn veelzijdig: van gende beelden» naar abstrakt werk. kunsten liep hij school bij Octave Lanc^^^i^^^^M^^ van opdrachten verrichtte. O.m. schitterende wanddekora- tics voor NMBS en PTT. Hij exposeerde reeds onder meer in Waregcm en Overijse, in Gent en in het Nederlandse Thorn. Een expositie die je bezwaarlijk mag missen. Iedere dag trouwens toegankelijk van 14 tot 19 u. Bericht vanwege de BOB Aalst In de loop van dit jaar (tot augustus) werd in de streek van Aalst in verschillende voertuigen ingebroken: aan bloemen veiling Flora, aan de Pierre Corneliskaai, aan het OLV Zie kenhuis, aan het hospitaal en in de nabijgelegen straten. De dader werd betrapt. Heel wat van die gestolen voorwerpen bevinden zich bij de BOB, Dcnderstraat 22 te 9300 Aalst, tel. 053/78.55.77. Gezien de onidentificeerbaarheid van een aan tal voorwerpen bevinden die zich nog bij de BOB. Wie door een dezer diefstallen benadeeld is kan kontakt opnemen met de BOB via de telefoon, vragen naar eerste wachtmeester Vercauteren. Het betreft hier enkel losse zaken die zich in een voertuig kunnen bevinden. Géén autoradio's of andere muziekinstallaties. ATB De Natuurvrienden Het 60-jarig bestaan wordt gevierd morgen zaterdag 2 decem ber in de stadsschool Binnenstraat 157 vanaf 18 u. Optreden van de volksdansgroep ATB Sint-Niklaas en Mandolineklub De Krikskes. Minigolf Met KWB Aalst Sint-Martinus a.s. zondag 3 december te 14 u in Rollerland, Tragel 6. Kosteloos. Ook voor gevorderden. Distant Voices still lives Op zondag 10 december te 20.30 u in Netwerk, De Ridders traat, projektie van deze kleurfilm. Toegang 100 fr/50 fr. Terence Davies geeft in deze film het portret van een «wor king class» familie in Liverpool, tijdens de jaren '50. Het dagelijkse leven is hard, vol teleurstellingen en conflicten. Een gewelddadige en tirannieke vader, de dansavonden, de ruzies. Postzegelkring Dendria ^^Clubvergadering: zondag 3 december van 9.30 u. tot 12 u. ^Hct Parochiehuis. ^Hn het kader van het Daensjaar, n.a.v. de 150e geboortedag Priester Adolf Daens, wordt er door de Regie der Poste- ^Hn een speciale Daenszegel uitgegeven, waarvan de voor- ^Htoop o.a. doorgaat te Aalst in het Belfort, Grote Markt op ^Hrdag 9 en zondag 10 december a.s. telkens van 10 tot 17 H. Deze voorverkoop werd toevertrouwd aan Postzegel- ■g Dendria Erembodegem. ^■eze gelegenheid wordt er in de raadszaal van het Belfort ^■postzegeltcntoonstelling opgezet, die geopend wordt op ^^lag 8 december om 19.30 uur. Ter gelegenheid van deze manifestatie wordt door Dendria-Erembodegem een herin- ncringsblad uitgegeven (een reproduktie van een potloodte kening van de figuur van Priester Daens), voorzien van de Daenspostzegel en de speciale dagtekeningsstempel). Dit hcrinneringsblad is te verkrijgen aan dc prijs van 100F/ex- emplaar. - tijdens de voorverkoopsdagen in het Belfort, of - vooraf te reserveren mits overschrijving of storting van 100F 35F (postkosten) op naam van Joseph Paridacns, Be ukenlaan 35 te 9440 Aalst, rekeningnummer 293-0087074-23. (tel. 053/77.74.01). Postkaarten met de beeltenis van Priester A. Daens, met op de achterzijde een korte levensbeschrijving in beide landsta len, zijn eveneens te verkrijgen aan de prijs van 20F/ex. Hierop komt geen zegel noch stempel voor. K.A.V.-hobbynamiddag Maandag 4 december te 13.30 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis. V.K.S.J. Vergadering: zondag 3 december te 14 uur in de Krypte. K.V.L.V.-kookles Woensdag 6 december te 19.30 uur in de Krypte: "Feestme- nu". Danskursus Vrijdag 8 december te 19 uur in het Parochiehuis. Bijbelavonden rond Maxensevangelie Donderdag 7 december om 20 uur in het Parochiehuis. Donderdag 25 januari en 22 februari om 20 uur in het Parochiehuis. Inkom gratis! Iedereen is van harte welkom: jonge mensen en volwassenen! Charismatische vernieuwing De mensen van de Charismatische Gebedsgroep nodigen iedereen uit om samen met hen de advent mee te beleven. Hartelijk welkom aan allen op de gebedsavond, telkens op maandag vanaf 19.45 u. bij Leontine en Frans Verbeiren, Avaanstraat 13, Erembodegem. Volkskoncert 18de editie van het Volkskoncert te Hofstade op zaterdag 9 december te 20 u. in het Parochiaal Centrum door de Konink lijke Fanfare Sint-Cecilia met medewerking van het Ge mengd Koor Sint-Jan Berchmans. Inkom: 100 fr. In voorver koop: 80fr. Uw geld rendabel beleggen A.s. vrijdag 8 december in het Parochiecentrum te 20 u. avond over rendabele beleggingen te presenteren door specialisten uit de bank-, beurs- en verzekeringswereld. Toegang gratis. Kans tot het stellen van vragen. Kerstkaarsenaktie Andermaal organiseert de "Bond zonder naam" voor duizen den mensen in nood ccn kerstkaarsenaktie. Kaarsen, kalen ders en boeken van de Bond zonder naam zijn te bekomen bij Jan De Geyselaer. Stevensvcldstraat 17. Ook kans tot telefo nisch bestellen. Het gevraagde wordt U aan huis bezorgd. Tel. 052/35.55.99. Nieuw zijn lila bolkaarsen. winterkaarsen. autoklevers en spreukenboek. Kaas en wijn Kaas- en wijnavond in het Parochiecentrum op zaterdag 9 december vanaf 18 u. Groene Kring Avond over fiskaliteit op vrijdag 15 december te 20 u. in het Parochiecentrum. Op het programma van DF-Erembodegem Het bestuur van Davidsfonds-Erembodegem heeft prof. A. Roeck uitgenodigd om op vrijdag 1 december 1989, te 19.30 u. in de Krypte, een voordracht met nabespreking te houden met als tema: "Hekserij, Vroeger en NuDeelname in de onkosten: 50 fr. Iedereen welkom! K.W.B.-Terjoden met "Een Doodgewoon Avondje" Tejater, de toneelvereniging van KWB-Erembodegcm brengt op 1, 2 en 3 december 1989, telkens te 20 uur in de parochiezaal van Erembodegem-Terjoden, Geraardsbergse- steenweg, "Een Doodgewoon Avondje", een komedie van Johan Deckers in een regie van Jos De Sloover. Kaarten kosten 120 fr. Sint-Elooifeesl De Landelijke Gilde Erembodegem nodigt U uit op het Sint-Elooifeest, op dinsdag 5 december 1989. Op het programma: 9 uur: Eucharistieviering, dan rondgang met de fanfare en om 13.30 uur middagmaal in het Gerstenhof. Prijs: 450 fr. Vanaf 20 uur: pensenkermis. Prijs: 150 fr. Inschrijven bij Hubert Van Den Broeck, Brusselbaan 264, of bij Cera, Kerkstraat 15, of in het Gerstenhof. Iedereen van harte welkom. Groot eetfestijn B.B.C. Erembodegem De spelers en het bestuur van Basketbalklub B.B.C. Erembo degem nodigen u uit op hun groot eetfestijn op zondag 3 december 1989 van 11.30 uur tot 18 uur, in zaal Gerstenhof, Gerstenstraat, Erembodegem. Menu keuze uit: tomatensoep met brood (40 F), zeevruch- tcncocktail (130 F), steak proven^ale, champignon of natuur (340 F), Groenland visfilet (300 F), varkensgebraad au Pome- rol (300 F), kinderschotel (hamburger met appelmoes) (190 F). Alle schotels worden u aangeboden met frieten. Lepra-avond Vandaag vrijdag 1 december in de Parochiale Zaal, Grote Baan, te 20 u. Lepra-avond. Ook vandaag nog zijn er zowat 12 miljoen leprozen. Alleen reeds in India zijn er 3 miljoen melaatsen. Melaatsheid is inderdaad een bij uitstek ziekte voor armen. Het Solidariteitskomitee Herdersem richt dan ook de schijn werper op deze gesel. Door aanwezig te zijn kan U uw steentje bijdragen. KVLV in december A.s. dinsdag 5 december te 19.30 u. demonstraties en dia voorstelling in verband met "Nieuwe trends in tafelversie ring". Op maandag 11 december, eveneens te 19.30 u. mee- werkles met een schat van tips in hetzelfde verband. Op dinsdag 12 december laatste (uitgestelde) dansles te 20 u. KBG Voetverzorging op dinsdag 5 december in het jeugdhuis van 13.30 u. tot 15 u. 170 fr. Ramoeltje «Eddersems praatcafé» start op vrijdag 8 december te 19.30 u. met gratis vat en spaghetti aan demokratische prijs. Schoolbal Schoolbal van de gemeentelijke lagere school, Zijpstraat 49, op zaterdag 9 december vanaf 21 u. met het dansorkest Dick Berry. Toegang 80 fr. Tombola met 100 prachtige prijzen. Ook aan de toegangskaarten is een waardevolle prijs verbon den. Kerstkoncert Koor en orkest Jotam verzorgen kerstkoncerten. Op vrijdag 29 edecember te Meldert in de kerk te 19.30 u. en later ook in de Affligemse abdijkerk. De leiding berust bij tenor Frank De Moor en Lieve Beek. Kersttekstcn worden gelezen door Lieve Maesschalck.

De Voorpost | 1989 | | pagina 13