Spiksplinternieuw RBS Grembergen wint elfde CSC-kwistornooi Rollektief Kreatief met expressief teater Thailandfonds kreeg Thaise onderscheiding In één blik alle sportprogramma 's voor de hele week tv Kursus suksesvol verkopen Grote nood - kleine nood Dendermondse magistraten legden even het werk neer De Voorpost Europa 92 en de werknemers 16 - 1.12.1989 - De Voorpost Na de schiftingen ver wachtte iedereen RBS Grembergen als winnaar van de elfde editie van het Grembergse CSC-kwis tornooi. RBS won inder daad maar moest tot de laatste vragen strijden met een aanklampend Just of Nie. RBS Grembergen was als de beste ploeg uit de schif tingen gekomen en het was duidelijk dat de ploeg die de elfde editie van het CSC-kwistornooi wou winnen voorbij RBS moest komen. De kwismasters Weyn en De Meulenaere, door de wol geverfde kwissers van kwisploeg Aquila, maak ten het de twaalf finalis ten in zaal Ros Beiaard trouwens niet makkelijk. Op de eerste vraag ver- zuipten al enkelen in het Sint-Georgeskanaal en in dezelfde eerste vragen reeks bleken ook akteur Roegh en kunstenaar Pol lock geen makkies. Alleen RBS en Just of Nie scoor den behoorlijk. Tien vragen verder had den uitvinder Niepce, ar- chitekt Appelmans, bal- letmeester Diagelev en kunstenaar Klimt de an dere ploegen nauwelijks een handje toegestoken en bleven RBS en Just of Nie zij aan zij op kop. Mannix, ruimtevaarder Titov en Katherine Hep burn hielpen de meeste ploegen voor de pauze toch aan wat puntjes. Just of Nie (135 punten) lieD toen behoorlijk uit op RBS Grembergen (120 p.) en Snuffel (104 p.). Gewe zen winnaar Podorie streed met 61 punten in een verloren positie. Just of Nie bleef goed spe len en RBS kon de achter stand maar moeilijk weg werken. De andere ploe gen vielen steeds verder terug en SK Dendermon- de verdrong Snuffel van de derde plaats. Weten schapper Mobius, volley balspeler Vermeulen en zelfs kleinkunstenaar Hu- go Raspoet bleken niet echt populair in Grem bergen. Drie vragen voor het einde kwam RBS Grembergen uiteindelijk toch voorbij Just of Nie dankzij de forse solopun- ten met pisterenner Goli- nelli. Generaal Lee en ak teur Robert Stack konden daar niets meer aan ver helpen. Na RBS Grembergen en Just of Nie volgden SK Dendermonde, Piet Flu wijn en Snuffel op de dichtste ereplaatsen. De finale-uitslag: 1. RBS Grembergen 250 punten, 2. Just of Nie 237, 3. SK Dendermonde 173, 4. Piet Fluwijn 172, 5. Snuffel 167, 6. De Molen 162, 7. Doeternietoe 159, 8. Triangel 132,9. Podorie en Femina 128, 11. Jeugd zonder Club 111, 12. Ou- derkomitee Jongens school 100 punten. H.A. Suksesvol verkopen is te vreden klanten maken en tevreden klanten geven verkoop en leveren de be ste reklame, de mond- aan-mond reklame. Vraag is natuurlijk hoe men tevreden klanten maakt. Schort er iets aan mijn intrede bij de klant, aan mijn verkoopsge- sprek, aan mijn afsluiting of ontbreekt het mij aan mensenkennis? Allemaal vragen die leven bij een verkoper. Dat alles wordt u bijgebracht tijdens een snelkursus die vier dagen in beslag neemt en u me teen de vuistregels aan leert om met sukses te verkopen. De tijd van de alles-overtroevende ver koper met de grote mond is immers voorbij. Men moet dan ook leren hoe een produkt aan de man moet gebracht worden, hoe men de hoofdregels van marketing moet toe passen, welke reklame en direct mail men best maakt en welke verkoops technieken men moet toe passen. Deze kursus wordt geor- ganizeerd door de LVZ- afdelingvan Dendermon de in de vergaderzaal van cafe "Tijl" aan de Grote Markt te Dendermonde op de woensdagen 6 en 13 december en vrijdag 15 en dinsdag 19 december tel kens vanaf 20.00 uur. De lessenreeks staat open voor zelfstandige verko pers, beginnende verko pers, zelfstandigen die elke dag in een verkoops midden vertoeven en voor iedereen die zich tot de verkoopswereld voelt aangetrokken. Voor meer inlichtingen kan men te recht op het nummer 052/22.49.94; van CV De Eekhoorn, Sociale Cen trale voor Middenstan ders, Sint-Jorisgilde te 9330 Dendermonde. Blijf niet langer met vragen zitten! Huwelijks- en gezinsmoeilijkheden, huurproble- men, mishandeling, drankzucht, krisistoestanden, kinderoppas, echtscheiding, sociale wetgeving, verslaving, groter wordende studerende kinderen, bestaansminimum OCMW, adoptie, in de knoei zitten, werkloosheid, rustoorden, homofilie, zelf hulpmogelijkheden, geweld, eenzaamheid, vrijwil- ligershulp, gehandicaptenzorg, zoeken naar loge ment, jeugdbescherming, zelfmoordplannen, pro blemen op school, contactmoeilijkneden, rouw verwerking, zinvolle vrijetijdsbesteding, enz... Kom er eens over praten of stel je gerust in verbin ding - zelfs naamloos - met Teledienst (Centrum voor Maatschappelijk Werk), O.L. V. Kerkplein 31, 9330 Dendermonde, tel. 052/21.51.35. Open: elke werkdag van 9 tot 12.30 u dinsdagna middag van 13.30 tot 17 u woensdagnamiddag van 14 tot 19.30 u volgens afspraak. UITGEVERIJ DE CUYPER naamloze vennootschap Oude Vest 34,9330 Dendermonde H.R. Dendermonde 33579 De aandeelhouders worden uitgenodigd de jaarvergadering bij te wonen, die zal gehouden worden op dinsdag 12 december 1989, te 14 uur, in de maatschappelijke zetel. AGENDA: IVerslag van de raad van bestuur. 2. Verslag van de kommissaris-revisor. 3. Goedkeuring van de jaarrekening op 30 juni 1989 en van de verwerking van de resultaten. 4. Kwijting van hun bestuur aan de leden van de raad van bestuur. 5. Kwijting aan de kommissaris-revisor. 6. Herbenoeming van de kommissaris-revisor 7. Diversen. De aandeelhouders die de algemene vergadering wensen bij te wonen worden verzocht zich te gedragen naar de statuten De raad van bestuur Hamme. Carl De Caluwe door Pat Vander Haeghe aan de tand gevoeld tijdens het KWB praatcafe over Europa 1992 (vh) Kollektief Kreatief 88 zorgt in de kelder van de Oude Bacchusbrouwerij aan de Sint-Ursmarus- straat te Baasrode voor een nieuwe initiatief. Na de tentoonstelling enkele weken geleden, volgt er nu een teatervoorstelling die wel even anders is dan men algemeen verwacht. WMkbltd Tin Deider - Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052/21.40 60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hootdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst tel. 052/21 40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening. 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Het gaat om expressief teater en men heeft daar voor een beroep gedaan op De Schizo's die het stuk "Medea de kring is rond" brengen. Het is een stuk dat gebracht wordt in een regie van Alain Prin- gels. De Schizo's laten zich vooral inspireren door de ideeen van Stanislawski en Grotowski. De akteurs schragen hun personage via zelfonderzoek en de eigen ervaring. De emotionele uitwerking krijgt de voorkeur. De Schizo'zs behaalden op het Nationaal Eenakter festival van dit jaar een tweede prijs met hun ver sie van Sartre's "Met ge sloten deu ren". U kan ze in Baasro de aan het werk zien in "Medeade kring is rond" op vrijdag 1zaterdag 2 en zondag 3 december, tel kens om 21.00 uur. De toegang bedraagt 120 fr in voorverkoop en kaarten kan men bestellen bij Bri gitte Van Schoor op het nummer 052/41.36.39. Aan de kassa betaalt men 150 fr. Vermelden we dat het aantal plaatsen be perkt is. HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Voor een herwaardering van wedden en bevoegd heden en om een volwaar dige magistratuur te be komen, hebben ook de Dendermondse magistra ten vorig woensdag heel even het werk neergelegd. Tijdens een werkonder breking werd aan ieder een duidelijk gemaakt dat het statuut van magistraat niet mag en kan geassimi leerd worden met dit van de ambtenarij. De magi straten willen de uitbouw van een vlakke loopbaan. Bovendien zijn de magi straten de menign toege daan dat de hun ter be schikking gestelde infra- struktuur ontoereikend is en hopeloos is verouderd. De meeste magistraten kunnen in hun eigen rechtbank niet eens be schikken over een biblio- teek, geen PC's, geen tele fax, dictafoon en andere moderne middelen die het werk kunnen verge makkelijken en versnel len. Men klaagt ook het feit aan dat de laatste 15 jaar liefst 35% is verloren gegaan van de koopkracht van de doorsnee magi- stratenwedde. De Belgi sche magistraten zijn daarmee de minst betaal de geworden in de EEG. Een ingrijpende aanpas sing van het dugte voor justitie dringt zich op, zo zeggen de magistraten die eraan toevoegen dat de aktie een eerste signaal is van een solidaire en be zorgde magistratuur naar de verantwoordelijke be leidsmensen toe. DE 3 KLOKKEN van langanhovestraat 1 st. gillis. d<m<Jermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 23 no vember richting noord-zuid 1. Hubert De Troch en Wim Verhofstadt; 2. echtpaar Christiaens; 3. Jan Van Til- borgh en Karei Colpaert. richting oost-west1Herman De Cuyper en Paul Van Damme; 2. Mare Hofmans en Mare De Decker; 3. Lucienne De Visscher en Paul Veldeman. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in lokaal "De Drie Klokken", Van Langenhovestraat 1 te Sint- Gillis Dendermonde Hamme. Voordrachtwedstrijd Philip De Pillecyn. Een van de finalisten aan het werk met "De Pianist" van Bomans (vh) Meer dan ooit staat Euro pa dezer dagen in de aktu- aliteit. Alle media richten met ongezien grote inzet van middelen de schijn- weipers op de maatschap pelijke ontwikkelingen in het "Oostblok". De Euro pese eenmaking, die vol gens plan wordt gereali- zeerd in het beruchte jaar 1992 krijgt daardoor om meer dan een reden nog meer aandacht dan in het verleden het geval was. Ook daar gebeuren de voorbereiding op politiek en ekonomisch vlak mo menteel immers aan snel treintempo. Het ABW van het gewest Dender monde wijst erop dat dit alles de werknemers niet onbewogen kan laten. De fusies en koncentraties van bedrijven brengen voor de getroffen werkne mers immers overduide lijke sociale gevolgen met zich mee. De vakbewe ging eist daarom van de Europese regering en pa tronaat de nodige aan dacht voor het sociale luik van "Europa 92". Tenein de zijn leaen en militan ten de kans te geven om in deze problematiek een duidelijk inzicht te krij gen, organizeert het ABW Dendermonde op vrijdag 1 december een in formatievergadering om 19.30 uur stipt in de grote zaal van het ABW, Dijk- straat 59 te Dendermon de. Gastspreker is Geor ges Debunne die nadat hij de voorzittersstoel van het ABVV verliet, voor zitter was van het Euro pees Vakverband van 1982 tot 1985. Enkele weken terug kreeg dr Annemie Van den Bos sche in Bangkok een on derscheiding uit de han den van de zuster van de Thaise koning. Dit omwil le van het werk dat zij ver richt in de hoofdstad voor de mensen die er op de grote stortplaatsen leven. De onderscheiding was tevens bedoeld voor het Thailandfonds, opgericht in Berlare door haar zus, dat hier de nodige fond sen voor de projekten in zamelt en ouders zoekt die kinderen financieel willen adopteren. Dr Van den Bossche is al sinds 1982 in Zuidoost Azie aktief. Zij werkte on der meer in het bekende vluchtelingenkamp Kha- 1-Dang dat ook in de film "Killing Fields" wordt ge toond. Sinds 1986 is zij in Bangkok. Op het stort 1 Omuk richtte zij een ge zondheidscentrum op waar jonge moeders leren wat hygiene is en waar de bewoners van het stort te recht kunnen voor ge neeskundige verzorging. Tevens zette zij een soort van Foster Parents Plan op waardoor Vlaamse ge zinnen kinderen van ginds financieel kunnen helpen. Het geld wordt vooral ge bruikt om deze kinderen naar school te kunnen stu ren of om ouders toe te laten rond te komen. De meeste gezinnen leven er vooral van wat ze op het stort kunnen vinden. Mo menteel werkt ze aan het opzetten van een tweede centrum op een nog gro tere stortplaats waar een 400-tal gezinnen leven. In december komt zij naar Belgie waar ze verschil lende voordrachten zal geven over haar werk. (nk) 9 Ja. Dankzij TV-Ekspres. Daar vind je ze allemaal, uur na uur, dag na dag, netjes bij elkaar. Met, speciaal voor je video, alle begin- en einduren. Het zoveelste pluspunt van de spiksplinternieuwe TV-Ekspres TV-Ekspres. De nieuwe trend van TV-programma's kiezen! LUC PW'P* Superidoo' Feestdo"**"" in Krokin* iVi

De Voorpost | 1989 | | pagina 16