Twee puike treffers van Tom De Visser Patrick Waem de marathonman E. Aalst zonder Droeven Robur Moerzeke rukt verder op VW Hamme moet agressiever worden 1 KSV Temse - KV Geraardsbergen 3-0 Temse, bij wie het vertrouwen men bij Temse nog niet zo vlug het ervaart als men te kort terug van week tot week nog groeit, gekend heeft. speelt op de doelman. Gelukkig heeft weinig problemen gekend voor Temse was doelman De om een zwak spelend Geraards- Waem-Verstraeten Maeyer uitgeslapen en kon hij bergen opzij te zetten. Het wist goe(j voor 2_o het gevaar vóór bezoeker Van achteraan de bezoekers op een Der Stock bezweren. behendige manier van enig ge- Na een kleine studieronde De wedstrijd was dan een half vaar te houden terwijl het Tem- was het na tien minuten Guy uur ver als Floris Verstraeten se-middenveld genoeg voer uit- Rodrigo die de bezoekende de- buiten de grote rechthoek de bal gooide voor de aasgieren Guy fensie een eerste maal ging af- plots voor de voet kreeg. Floris Rodrigo en Patrick Waem die tasten. Veel meer dan een hoek- haalde hard uit met een botsen- dan ook onder hun beiden de schop leverde dit evenwel niet op de bal die de bezoekende doel- 0 r- -r-o- -o bezoekers meermaals op een voor Temse dat nu toch wel ge- man zo verraste dat hij tegen de P'oeg,meent Tom. Een voet- Toen SK op achterstand ge- kelgoedploeg straalt weinig hoopje speelden. Patrick Waem lanceerd leek. Luc Volckerick netten verdween. 2-0 en meteen balkundig hoogstandje is het raakte moest het dus wel ko- kracht uit. was tenandere de uitblinker van was de volgende Temse-speler een goede uitgangspositie voor zeker niet geworden maar we men. We kregen toen vrij spel 'Ik weet waar het schoentje :„?iTu!!ie.'^.doelpu,n' die zijn geluk beproefde maar Temse om de tweede helft met heeb toch heelwat kansen ge- en konden de voorsprong nijpt, zegt oefenmeester Fons Tom De Visser lukte tegen SK hadden we geen geluk. Nor- Lebbeke twee knappe doel- maal gezien hadden we reeds punten. Een eerste treffer, aan de rust een voorsprong waaraan een voorzet van kunnen hebben. Het was in Werner De Bruyn voorafging, die periode trouwens moei- scoorde hij met het hoofd, lijk voetballen tegen een Leb- Ook het tweede doelpunt ge- beke dat vooral de verdedi- tuigde van klasse. Hij ruide ging strak gesloten hield, autoritair op naar het bezoe- n kende doel om kalm en zelf- Pas "a he,' eerste doelPunl zeker de bal over het hoofd v [er sPe'en. Om- van de uitgelopen doelman fe ^zoekers wel moes- Vinck te deponeren. Deze 'en komen we meer 22-jarige voetbal- rllimte en dus ook de kans Ier .afkomstig van het Klein- ml!ons e|gen spelpatroon op brabantse Bornem, was zeer f /weec'e werklustig en strijdvaardig. "erderdan ook betergevoet- Hij lukte in de lopende kom- a petitie al acht doelpunten en Oefenmeester Toon Pfaff was hij lijkt nu toch de verwach- opgetogen over de winst, tingen te zullen inlossen die 'Lebbeke bouwde van bij het men in hem had gesteld, al begin een echte vesting op. was het nu toch een tijdje Door stug te verdedigen en te geleden dat hij zich zo duide- rekenen op de counters was lijk manifesteerde. Vooral tij- het een gevaarlijke tegen- dens de bekerwedstrijden en stander. Alleen een vroeg de kompetitieaanhef scheen doelpunt kon de wedstrijd Tom de pannen van het dak doen kantelen. In de eerste te zullen spelen maar hij helft hebben wij vier échte deemsterde enigszins weg. kansen geschapen. Hadden Nu het middenveld opnieuw we er daarvan één enkele beter gestoffeerd is door de kunnen benutten, dan was terugkeer van Moreels, kan Lebbeke verplicht gewest om voor de rest niet veel bij te de spits zich meer op zijn vroeger uit zijn 'kot' te ko- pas. Al blijft de afwerking hun aanvallende taak toeleggen, men. Hun taktiek was echter zorgenkind, ook de midden- 'We waren tegen Lebbeke te begrijpen. Zij hadden voor- liniekonweiniggewichtinde duidelijk de betere al een gelijkspel op het oog. weegschaal werpen. De Kon- KAVD - lebbeke 2-0. Afwerking Alleen in het begin van de tweede helft kon SK Lebbeke tweemaal gevaarlijk zijn. De blauw-witten kwamen ten terwijl hij voor zijn mede- ook al op een hoekschop kopt maats altijd aanspeelbaar was. Luc pardoes tegen de bezoeken- Hij bleef dan ook lopen tot de de doelman aan zodat ook deze laatste minuten en als beloning kans teloor ging. Veel langer mocht deze marathon-man dan diende Temse evenwel niet te ook het derde Wase doelpunt wachten op het openingsdoel- aantekenen. Patrick komt hier- punt. Patrick Waem buitte een door op gelijke hoogte voor wat flater uit tussen doelman Ritiere de doelschuttersstand betreft en kapitein Van Den Berghe en met Guy Rodrigo. Elk negen meteen stond het 1-0. doelpunten. Zij voeren dan ook Sensatie echter een minuut de doelschuttersstand van eerste later als ook Van Raemdonck provinciale aan, een weelde die van Temse eens probeerde hoe Terne - Geraardsbergen 2-0. De kleine Verschelden slalomt tussen twee bezoekers (dw) Voor de uitwedstrijd tegen Seraing moet Eendracht het stellen zonder de geschorste Droeven. De Brusselaar wordt op de linkerflankverdediging vervangen door de jonge Steve Lamin die tijdens een oefenpartijtje tegen SK Lombeek een behoorlijke indruk naliet. Oefenmeester poortvliet, ssinds een paar dagen geassisteerd door Jan Ruiter, zegt dat zijn poulains tegen Seraing de volle pot moeten binnenrijven willen ze nog een kans maken in het tweede periodekampioenschap. 'Dat verlies thuis tegen Genk wierp het schema helemaal overhoop. De spelers zijn over die tegenslag echter heen, mede door het feit dal de supporters hen blijven steunen en ervan overtuigd zijn dat een heleboel tegenslagen de opgang van Eendracht afremt', aldus Jan Poortvliet, die in Seraing zal opteren voor een meer defensieve instelling en als de kans zich voordoet zal trachten te counteren langs Wittebole en Mariman. Julien Van de Keere wordt uitgespeeld vanaf het startsein terwijl Chunga, nog niet helemaal fit, vertrekt als bankzitter. Ondertussen heeft het eeridrachtbestutir ter gelegenheid van de winterstop een paar interessante wedstrijden kunnen versieren. Op 20 december, met aanvang om 20 u„ brengt Cercle Brugge een bezoek aan het F. Cornelis- stadion. Op 6 januari, eveneens om 20u, is Lierse op bezoek. Op 10 januari tenslotte wordt om 19u30 ge speeld tegen Evergem-Center. een gerust gemoed aan te van gen. Negende kompetitiedoel- punt voor Patrick Waem Kort na de pauze was het eer ste gevaar natuurlijk weer voor Temse. De zwakke bezoekers lieten zelfs de mee opgerukte Chris Van Raemdonck een hard schot naar doel trappen waar doelman Ritiere heel wat moei lijkheden mee had om die bal in hoekschop te verwerken. Tem se, dat in de duels duidelijk ster ker was, zag dan gedurende de tweede helft steeds maar Patrick Waem alle hoeken van het ter rein afdweilen met zijn tegen standers. Het was dan ook lo gisch dat Waem de meeste thuis- kansen kon verzilveren. Doch afwerkend bleef het iets minder dan verwacht. Net voor het uur trapte Patrick nog een kans in het zijnet en toen hij amper enkele sekonden later alweer al leen op de bezoekende doelman af mocht gaan, tikte Patrick de bal net iets te ver voor de voet zodat ook deze loepzuivere thuiskans de mist in ging. Een kwartier voor tijd waren de bezoekers voor het eerst aan de Tcmse-kooi en Rudv Peers man oordeelde dat het veiliger was om deze bezoekende op gang maar foutief af te stoppen. Geel was zijn aandeel in deze aktie. Aan de overzijde bleef Waem echter maar de zee af schuimen als een piraat op oor logspad. Hij bedient op de 76e minuut Verschaeren én Ver schapen. In de eerste helft verdubbelen. De Berlanger. Alleen defen sief zijn we goed georgani seerd. In de middenlinie en vooral vooraan schort er wat. We hebben gewoonweg het spelersmateriaal niet om er aan te verhelpen. Om te ver mijden dat we in de gevaarlij ke zone terechtkomen moe ten wij hier en daar een pun tje sprokkelen. Dendermon- de heeft de zege niet gesto len, maar dat neemt niet weg dat deze wedstrijd een gans ander verloop kon gekend hebben indien we in het be gin van de tweede helft had den gescoord. Op dat mo ment stond het nog 0-0. Ik had de spelers vooraf ge vraagd om zo ver mogelijk voor doel te gaan spelen. Dit plan is mislukt omdat KAVD gewoon te sterk was en wij echt niet in staat waren om onze wil op te leggen'. Bij Lebbeke boden spelers als Peter Meulenijzer, Frans Peeleman, Jean-Pierre Hals en vooral doelman Vinck een behoorlijke repliek. Vooraan bracht Claudio Bancheri er niet zoveel van terecht, al moet gezegd dat hij op zeer weinig steun mocht rekenen, (eg) KAVD - Lebbeke 2-0. Tom De Visser, auteur van twee treffers, gaat voorbij Balis, al tracht die er wel een beentje voor te steken (vh) Robur - Meldert 2-0 ST ?ok.di.e Tot voor enkele weken werd gel voor de kal genoemd. De heen echter een mctamorfo- thuisspelers konden de 3-0 niet op het bord krijgen. Vijf minuten voor tijd toch nog eens beide Temse-spelers in een nummer toen Verschaeren een hoek schop op het hoofd van Verstrae ten legde maar Floris de bal op de lat legde, Verstraeten was evenwel niet aangeslagen door die misser want drie minuten voor tijd kroop hij in de huid van een jachthond die zijn prooi niet meer losliet en alhoewel Ge raardsbergen dacht de bal rustig achteraan te kunnen rondspelen was het Floris die achter hen aanzat tot hij de bal kon be machtigen. Stefan De Waele van Geraardsbergen kreeg het leder tenslotte niet meer weg, knalde tegen Floris aan en dat was het sein voor jager Waem om nog eens met open vizier te strijden met de bezoekende doelman. Patrick wipte het leder nu netjes over de portier en het stond dan toch nog 3-0 op amper enkele tellen van het einde Stand die ook behouden bleef en die Temse nu in de top van de rangschikking brengt. Nu zon dag reist men naar Denderleeuw Robur Moerzeke nog een vo- jonge eersleprovincialer Robur - Meldert 2-0. Er waren veel keiharde duels zoals hier Mare Stevelinck tussen Nimtnegeers en zijn belager (vh) se ondergaan en puurde uit de drie laatste wedstrijden liefst zes punten. Een derge lijke evolutie dierf niemand voorspellen, zelfs niet de grootste optimist. Toch is het zo dat de match tegen Mel dert geen hoogstaand voetbal te zien gaf. Klubleider Freddy De Maere: 'Belangrijk is dat we twee punten hebben gewonnen die noodzakelijk zijn om on ze positie te verbeteren. We hebben vroeg gescoord langs Geert Van Moerzeke. Hij be nutte een voor/et van Eddy De Malssche. Het was te ver wachten dat de bezoekers na dit knap doelpunt zouden gaan reageren en eerlijk ge zegd in het derde kwartier hebben wij het moeilijk ge had. Doelman Guido Laureys was echter bij de pinken en deed zijn werk voortreffelijk, wat zijn collega's meer ver trouwen gaf. Na de herneming zijn we wat voorzichtiger gaan spelen. Gelet op de positie warin wij Het gaat eigenlijk niet zo best met de Hamse vierde klasser. Hij verloor vorige zondag bij het Westvlaamse Lauwe na een povere en futloze partij. Na afloop heerste er een algehele ontevredenheid. Blauw-zwart straalt niet die kracht uit die er werd van verwacht. Er wordt duide lijk te weinig agressiviteit aan de dag gelegd en verschil lende acteurs leggen te gemakkelijk het hoofd in de schoot eens ze tot de vaststelling komen dat het hen niet helemaal voor de wind gaat. Hier ligt effektief de oorzaak dat uit twaalf matchen amper veertien punten werden gepuurd. We mogen niet iedereen over dezelfde kam scheren. Er zijn een aantal voetballers die negentig minuten tot het uiterste gaan en niets aan het toeval overlaten. In dat opzicht kan Guido Vergeylen als een voorbeeld worden gesteld. Nochtans kwam hij in deze kompetitie nog niet zo vaak aan zijn trekken. Tot nu toe kwam hij drie keer tot scoren en van een spits wordt algemeen verwacht dat hij meer produk- tiviteit demonstreert. "Opgelet, ik ben van nature uit geen typische spits, korrigeert de Zeienaar. Mijn werkterrein situeert zich in de middenlinie. VW Hamme speelt mij uit als een aan valler. Ik tracht die funktie in de beste omstandigheden te vertolken omdat men er mij om verzoekt en'ik ook wens te doen wat de trainer van mij verlangt. Ik speel voor de ploeg en ben bereid om te knokken, zo hoort het trouwens te zijn wil je kans maken op sukses." Waarom VW Hamme op dit ogenblik ondergewaar deerd staat in de algemene klassering, daarover geeft Guido Vergeylen volgende uitleg: "Het ontbreekt ons aan karakter en inzet. De ploeg in zijn geheel heeft niet de mentaliteit om te knokken. We moeten dringend andere principes huldigen en pas dan zijn we in staat om binnen de subtop post te vatten. Voor de aanvang van de kompetitie had ik verwacht dat we voorin zouden evolueren. Ik steunde die gunstige voor uitzichten op prestaties die tijdens de voorbereiding geleverd werden. In oefen- en bekermatchen leek het allemaal rozengeur en maneschijn. De positie die we thans bekleden stemt mij ontevreden. We zijn bekwaam om beter te doen. Met het uitdelen van geschenken, zoals vorige zondag, moeten we dringend ophouden. De komende drie matchen, waarvan er twee voor eigen volk, moeten minstens vier punten opleveren." Bij VW Hamme ontDreekt Robbie Nardus als gevolg van een schorsing. Het is mogelijk dat Nico Van Bogaert zijn rol overneemt. Frank Hereman had deze week last van een spierletsel maar vermoedelijk komt zijn aantre den niet in het gedrang. De ploeg: De Wilde, De Paep, D'Hondt, Coucke, Smet, Vermeir, Van Bogaert Van Der Stock, Dc Borger, Vergeylen, Van Calenbergh (Ledens, De Pels- maecker). (E.G.) verkeren zijn punten levens noodzakelijk. We hielden een mannetje meer achteraan en zijn op de counter gaan spe len. Op die manier hebben we enkele kansen kunnen af dwingen en uiteindelijk zijn we een tweede keer tot sco ren gekomen. Je begrijpt hoe opgetogen we na afloop wa ren. Zondag staat de reis naar Ou denaarde op ons program ma. Het zal er zeker niet gemakkelijk zijn maar zoals we er nu voorstaan gaan we ons toch niet vooraf verloren geven, (eg) K.A.V.D. - SK Lebbeke 2-0 De Voorpost - 1.12.1989 - 17

De Voorpost | 1989 | | pagina 17