Beren als leeuwen Wuitens moeten karakter kweken Brabantse counter voor Sinaai Girls Derde uitnederlaag op rij wmm-Mtgsmmmaaes* - ijk jij»is mis ktM'. I Hi t#|fS 1 I J Beste tweede helft van het seizoen 18 - 1.12.1989 - De Voorpost Sint-Niklaas - FC Eeklo 1-1 Melsele - Oudenaarde. Uitblinker Smet wordt in de ruggi eduwd door twee bezoekers. Van Heucbelom en Poppe kijken toe (Iv) O** 1,-5 Melsele - Oudenaarde 3-2. Guy Piessens, Kenny Gerin en Wim Vijlders zijn blijkbaar niet gerust in deze bezoekende aanval. Theo Bordui meent dat het gevaar al geweken is (Iv) y -i*»1 /fefeete - Oudenaarde 3-2. Kapitein Dirk Smet kopt naar doel. Vijlders en Gerin kijken toe nu) Lauwe - Hamme 2-0 Sint-Niklaas is er in geslaagd om in dit provinciaal derby tegen een sterk FC Eeklo, de eerzuch tige bezoekers in bedwang te houden. De rood-groenen uit het Meetjesland, die een hele horde zwarte kolonisten in hun rangen tellen, hadden blijkbaar heel wat respekt voor de thuis- beren want het minste wat we kunnen zeggen is dat Eeklo een afwachtende houding aannam in het Puyenbeke-stadion. Enkel wanneer de thuisploeg kort voor rust als echte ijsberen begon te klauwen, op voorsprong kwam en ook na de rust nog enkele rake klappen uitdeelde, keek Ee klo angstig om zich heen. Perio de waarin Eeklo dan ook een tandje meer stak om de gelijk maker na te jagen die het ook kreeg en waarbij de beide teams dan ook opnieuw naast elkaar kwamen te staan. Een billijke uitslag waarmee iedereen na af loop best tevreden kon zijn. Trainer Luc Van Haver had na de nederlaag in Eisden toch en kele vaststellingen gedaan. En mede na de afgelopen trainings- week had hij twee wissels door gevoerd in de thuisploeg. Waar de 1500thuissupporters nog het meest van opkeken was het feit dat Joris Cornet niet tot de elf behoorde die aan de aftrap ver schenen. Joris worstelt duidelijk met een vertrouwenskrisis en werd dus, net als Struyf verwe zen naar de koude bank. Voor Cornet kwam Joske Lathouwers dan in de ploeg terwijl Werner Struyf moest wijken voor Luc Keppens. Wellicht door de eerste vries- koude sinds twee seizoenen kwam de wedstrijd echter traag op gang. Eeklo wachtte op de thuisploeg op eigen helft en bij de beren was het nog een zoeken en tasten om de ideale formule te vinden die de EekJose verdedi ging moest ontgrendelen. Na 11 minuten een eerste opwinding wanneer een doorspurtende Gi- no Nijs scoorde. Maar dan wel uit buitenspel-positie. Toch al een klein opwarmertje voor de supporters en een voorsmaakje bij het echte grote werk dat er aan kwam na een kwartier. Nu ja, groot. Pirelli plaatste een vrije trap te zwak in de handen van de bezoekende doelman en een minuut later kopte Verschelde, fel gehinderd, bijna voorbij de zelfde doelman. Nadat Eeklo via Balaraba ook even tot in de buurt van thuisdoelman Laurs was geweest, mocht Erik Lacroix na een botsing met bezoeker Frank Rotte een gele onder scheiding op zak steken uitge deeld door scheidsrechter Bla- reau. Een ref die over de hele duur van de wedstrijd de thuis ploeg zeker niet benadeeld heeft. Na een halfuur dan toch weer de thuismotor die het eerst op temperatuur bleek te komen wanneer Pirelli aan een groot nummer begon. In zijn eentje zette hij zowat de helft van de bezoekende ploeg in de koude noorderwind om dan nog met een hard en goed geplaatst schot te eindigen. Sint-Niklaas bewees dus eens te meer dat het de betere ploegen in tweede afde ling aan kan want de manier waarop Eeklo op dat moment van de wedstrijd werd wegge speeld was schitterend. De vol gende vijf minuten evenwel kwam Eeklo toch even weer uit eigen zone om altijd via Balara- be tot aan thuisdoelman Laurs te geraken. Op een hoekschop dan in de 36e minuut een be langrijk feit in de wedstrijd wan neer doelman Laurs de bal klemvast leek te pakken, het leder even loste en zich dan zo slecht op de botsende bal wierp dat hij zich ernstig kwetste. Na enige minuten te zijn bijgewerkt kon Laurs evenwel toch hervat ten, zij het fel gehandicapt. Re servedoelman De Vroe mocht zich dan ook warmlopen langs de zijlijn maar het was duidelijk dat trainer Van Haver nog even wilde wachten met de vervan ging. Ondertussen waren we dan al in de slotminuten van deze eerste helft gekomen. Een eerste helft die erg afwachtend ge speeld werd en waarin maar wei nig doelkansen konden afge dwongen worden. Tot de voorlaatste minuut echftr, Joske Lathouwers zette zich op rechts fors door, plaatste de kapriolerende bal toch voor doel waar Bart De Waele hogei dan iedereen klom en schitte rend inkopte, 1-0 na 43 minu ten. Doelman Laurs werd dan ook meteen vervangen nu Luc Van Haver iets gerustgesteld leek. Luc De Vroe stond nog maar juist tussen de palen op amper enkele sekonden van rust of daar had Franco Pirelli alweer een enorme mogelijkheid aan de voet wanneer hij alleen voor Van Vooren verscheen maar de bal meters naast de staander legde. Op die manier werd het dus bijna nog 2-0 voor Sport kring in deze eerste helft waarin het venijn duidelijk in de staart stak. Verschelde van beslissing gehouden Na de rust mocht Joris Cornet dan toch de bevroren wei in en werd Joske Lathouwers in de kleedruimte gelaten door de thuistrainer. Luc Van Haver nam hiermee wel enig risiko want mede door het feit dat doelman Laurs al vervangen was, was het invallerspotentieel opgebruikt met nog 45 minuten voor de boeg. Bij de minste kwetsuur dus zouden de beren slechts met tien verder moeten klauwen. Van bij de start van die tweede helft was het evenwel de thuis ploeg die Eeklo naar de keel greep. De Meetjeslanders kwa men tot tweemaal toe erg geluk kig weg toen de thuisploeg dan toch bijna op weg was naar twee of drie-nul Ronald Van Peteg- hem (ex-AA Gent) was de sleu telfiguur in deze twee thuispo- gingen wanneer hij als bezoeker eerst een kopstoot van Piet Ver schelde van de lijn moffelde en nadien met een slechte tussen komst op de 56e minuut Ver schelde in balbezit kopte Piet veerde krachtig op en iedereen juichte al om het tweede doel punt van Sint-Niklaas maar de bal belandde toch wel op de staak zeker. Pelch dus voor de thuisploeg die na een uur spel de wedstrijd kon beslist hebben. Eeklo had ondertussen begre pen dat die thuisberen best wer den afgestopt want dat er anders niet veel puntengewin zou moe ten meegepakt worden naar het Meetjesland. Luc De Vroe werd rond het uur tot tweemaal toe fel bedreigd door Eeklo-invaller Kayodo Keshinro, ook al een kleurling dus. Blijkbaar lusten ze er daar in Eeklo wel pap van want Kayode was al invaller voor de eveneens fel gekleurde Dahi- ro Sadi. Gelukkig voor de voet balkenners liepen er bij Eeklo nog jongens bij met namen als De Vlaeminck (Phillebert) en Peeters zodat het wel degelijk ging om een Vlaamse ploeg. Feit was echter wel dat net die zwarte jongens als dieven in de nacht de thuisploeg de das omdeden. Want op de 62e minuut stond het terug gelijk nadat Peeters een voorzet snel voor doel bracht en Kayode als een raket de bal voorbij De Vroe kopte, 1-1. Gelijke stand dus en iedereen verwachtte nu enkele bange mi nuten voor de thuisploeg omdat algemeen verwacht werd dat het ervaringrijke Eeklo nu de thuis ploeg verder zou afmaken. Niets was echter minder waar want weer kropen de bezoekers in hun "Eiken Zetel" voor eigen doel. Sint-Niklaas nam dus terug het initiatief en nadat Bart De Waele een verloren bal ging re- kupereren en gepast naar Cornet zond, wisten we het allemaal weer. Joris is nog steeds niet uit zijn krisisperiode, hij wachtte te lang om te besluiten op de voor zet van De Waele. Een ook even later toen Franco Pirelli (weeral voorbeeldig op het middenveld) een méér dan gemeten voorzet netjes over drie bezoekende hoofden tikte waarbij Joris, Cor net dus, vrije baan kreeg naar het doel van Van Vooren. Joris besloot evenwel te overhaast, meters achter het doel. Of die dat nu leuk vond of niet. Maar kom, niet getreurd Sint-Niklaas, want er blijft toch nog altijd de klasbak Pirelli. Net als in de eerste helft maakte Franco ook nu na een halfuur in de tweede helft zo een geslaagd nummer dat iedereen van puurentoesias- me op de banken ging staan. Pirelli zette nu alle zwartjes van Eeklo voor schut door ze werke lijk gek te dribbelen Adigun, Balarabe, Keshinro en Sadi van- op de bank, keken met het wit van hun ogen naar de kunsten die deze blanke voetbalbelg op de bevroren mat bracht. Niet zo maar een nummertje. Nee, het bracht nog bijna wat op ook want Pirelli vond dus nadat alle Zaïre- zen en Nigerianen op de grond lagen te spartelen, nog een aflos- singspunt met De Waele die prompt de inmiddels al voor de goal opduikende Franco op nieuw aanspeelde, maar hij kop te net niet krachtig genoeg van uit een moeilijke hoek om de bezoekende doelman te ver schalken. Spijtig, dit verdiende werkelijk meer. Op die manier kwam de slot fase van de wedstrijd eraan en nadat Joris Cornet op voorzet van De Waele (schitterende match) nog maar eens te lang talmde of de bal te ver voor de voet speelde was het plots Eeklo dat met enkele tweedeklasse- flitsen nog de volle buit kwam opeisen. Kayode miste dan ook een onbegrijpelijke kans nadat hij op identieke wijze als het eerste doelpunt vanop rechts werd aangespeeld maar nu de bal tegen de kruising trapte. Een punt waarop de thuisploeg be slist wat meer aandacht dient te bestedenDie ballen die strak en draaiend vanop rechts voor doel worden gebracht en waarop de bezoekende spelers vanachter een verdediger plots opduiken. Ook Balarabe kreeg zo op de 82e minuut op die manier nog een mogelijkheid maar doel man De Vroe bewees evenwel dat hij een meer dan waardig vervanger zal zijn voor Laurs. Sint-Niklaas kon evenwel de stand op het bord houden en Gino Nijs ging als libero zelfs nog achter de laatste kans van de wedstrijd aan maar doelman Van Vooren pakte ook deze laats te kans van de wedstrijd waarin Sint-Niklaas aanvallend iets meer liet zien dan de bezoekers, maar die hadden dan weer als verdienste dat, als zij voor de thuiskooi verschenen, het le vensgevaarlijk was. Al met al was men in het thuiskamp tevreden met het behaalde resultaat. 5 op 8 tegen erg moeilijke tegenstan ders is dus verdienstelijk te noe men voor Luc Van Haver en zijn bende beren die evengoed leeu wen kunnen genoemd worden. Mare Stevelinck DAMESVOETBAL VW Hamme heeft op Lauwe de suksessenreeks van de jongste twee weken niet kun nen voortzetten. Toch was het Westvlaamse Lauwe geen gevaarlijke klip om te omzei len. De thuisploeg liet geen grote indruk na, al was ze steeds bereid om te knokken en het is juist dat wat bij Hamme ontbreekt, een oud zeer dat eigenlijk al dateert van bij de aanvang van de kompetitie. 'Bij ons ontbreekt die vech tersmentaliteit, stelt veldtrai- ner Eddy Maes, en dat is zeer jammer. Mits inzet, overtui ging en geloof in eigen kun nen. hadden we min stens een punt kunnen win nen. Tijdens het eerste half uur zijn we een paar keren gevaarlijk komen opzetten en toen zaten er doelpunten in. Nooit kwam de thuisploeg ons bedreigen. Pas na een halfuur werd de eerste lokale doorbraak geforceerd en mét sukses. Dat doelpunt was voor ons een koude douche, zeker wegens de manier waarop het tot stand kwam. Met de rust in zicht kwamen we dichtbij de gelijkmaker toen Peter Van Calenbergh in de rechthoek opdook. Hij be sloot echter in het zijnet. Ook daarvoor had hij reeds enke le pogingen ondernomen. Tijdens de rust werd er na tuurlijk van gedachten gewis seld en gevraagd om agressie ver te gaan spelen. Veel aarde heeft die goede raad niet aan de dijk gebracht Toen Robbie Smet dan naar De Wilde terugspeelde en de bal op het hard vervroren veld kaprioleerde en in doel verdween, was de boot hele maal aan. Op dat ogenblik was de nederlaag onafwend baar. Ons laatste greintje hoop verdween toen Claudio De Paep uit het veld werd gestuurd en wij met tien de klus moesten klaren. Claudio inkasseerde een elleboogs toot en revancheerde zich. Dat laatste had de spelleider wél gemerkt met natuurlijk alle gevolgen vandien. Ook Mare D'Hondt werd op geel getrakteerd. Tegen Heirnis Gent zullen beide spelers al licht aan verplichte rust toe zijn. Paul Coucke begon de wed strijd weer als titularis en het was duidelijk dat hij nogwed- strijdritme te kort kwam, wat logisch is na een revalidatie- periode van verschillende weken. Voor de heenronde wordt afgesloten speelt VW Hamme nog tweemaal thuis. Dat zou vier punten moeten opleveren om met gerust ge moed aan de terugmatchen te beginnen, (eg) Wervik - Eendracht Zele 4-2 Koncentratieverlies heeft Eendrachts derde opeen volgende nederlaag op ver plaatsing in de hand gewerkt. Het zag er lang naar uit dat de Zclenaars in Wervik aan de winst zouden blijven. Na de openingstreffer van Mare Palmaerts en het penalty- doelpunt van Mare Bour- deaud'hui lag de weg naar de overwinning open. Op de 66e minuut herstelde Wervik on verwacht het evenwicht. Daarop namen de Westvla mingen een onachtzaamheid van de Zeelse defensie bij eenk kort genomen hoek schop te baat om de wed strijd een vertekend beeld te bezorgen. De risikonemende bezoekers werden uiteinde lijk nog afgestraft met een schitterende counter. "Zeventig minuten lang speelden we biezonder goed. aldus een ontgoochelde Ru dy Halcydt. Wc lieten een mogelijke overwinning ont glippen na koncentratiever lies. Het is niet de eerste maai dit seizoen dat we de punten zomaar te grabbel gooien. Tweemaal klommen we in dit duel op voorsprong. Vooral voor de rust lukten we op een moeilijk veld vlot te kombinaties en liet de ploeg voldoende agressivi teit blijken. Het derde doel punt is er gekomen na een onachtzaamheid bij het ne men van een korte hoek schop. Er wordt mijn inziens te weinig gepraat tussen de spelers. Dit doelpunt noopte ons tot een eindoffensief met een rake counter bovenop. Om ons streefdoel van 17 punten te bereiken na de heenronde zijn we nu ver plicht drie punten te halen uit onze laatste drie wedstrij den", oppert de Eendracht- trainer. "De afwezigheid van Mare Bourdeaud'hui vol gende zondag tegen SK Roe- selare zal een aanpassing vergen. Ronny Vervaet doet het momenteel uitstekend als spelmaker maar is ook de geknipte man om Mare rol over te nemen. Sleutelen aan de ploegopstelling lijkt me uit den boze nu Palmaerts ook op rechtsvoor de nodige impulsen zorgt. Wat het zal worden hou ik nog even voor mezelf." Joost Arens Voor F C. Sinaai Girls werd vori ge week een reeks van negen wedstrijden zonder nederlaag, nogal fors afgebroken. Bij Stade Brakel werden de Waaslanders duidelijk onderuit gehaald en ondanks een minder gunstige klassering van de Brabantse ploeg, kon het verlies van F.C. Sinaai Girls niet helemaal als onverwachts worden be schouwd. Op eigen veld is Stade Brakel altijd een moeilijk te ma- neuvreren ploeg en coach Van Der Elske met zijn pupillen, hebben dit ook tot hun schade ondervonden. Vooral op het tak- tische bord met F.C. Sinaai Girls geklopt en tegen het spelsysteem van Stade Brakel met de Fran- §aise Laetitia Roche, heeft de Wase coach nooit een doelmati ge oplossing gevonden. De lei- dersploegin de nationale tweede reeks, werd gecounterd door een tiental in verdedigingen één vol waardige spits. Ondanks het ver lies werd het voor F.C. Sinaai Girls nog geen ramp. De leiders positie blijft hehouden en alleen F.C. Jong Nijlen met V.V.D.G. Lommei, schuiven thans ver vaarlijk dichterbij- De wedstrijd: Op het veld van Stade Brakel kreeg F.C. Sinaai Girls zonder Ann Wauters en Aninck De Clerck, een ongewoon spelkon- cept aangeboden Reeds vrij vroeg werd het middenveld aan de Waaslanders overgelaten en de bijzonder gemotiveerde loka len, kozen toen al opvallend voor een sterke verdediging en één spits. Blijkbaar ook de goede taktiek met een dubbele speku- latie op de counter en daarop, heeft F.C. Sinaai Girls zich ten slotte nog de tanden stuk gebe ten. Door de reeksleiders kon het systeem van Stade Brakel nauwelijks worden ontgrendeld en in Brabant, werden door F.C. Sinaai Girls weinig of geen doel kansen afgedwongen. Bij de schaarse gunstige momenten was de stootkracht ook niet altijd aanwezig en op dat niveau, had Stade Brakel voldoende aan Sa bine Robert als eenzame pun cher. Bij de eerder zeldzame lokale akties bezorgde deze telkens ook mocilijkhede in de Wase defen sie en daarvan, konden Severine Elog, Veronique Busiau en Line Tournay, tenslotte ook nog profi teren. Deze laatste scoorde trou wens met een prachtig afstands hot waardoor Esther Blommaert enigszins werd verrast (1-0, 19e min.). Veel positiefs kon F.C. Sinaai Girls daar tegenover niet stellen en steeds, werd over een veelvoetige afweer van Stade Brakel gestruikeld. Het verhin derde ook de vlotheid bij de Wase akties en Christa Coene met Carina Van Pottelberghc, konden de lokale doclvrouw slechts sporadisch bedreigen. Op slag van rust werd de verdedi ging van FC Sinaai Girls nog maals door een scherpe counter van Stade Brakel verrast en Ver onique Busiau, verdubbelde de stand (2-0, 40e min Tijdens het eerste kwartuur van de twee de helft, geraakte een gewijzigd F.C. Sinaai Girls toch aan een paar betere akties. De stand werd toen echter niet gemilderd want met de pogingen van Wen dy Mets, Kathy Mertens en Chan- tal De Rijcke, had de verdediging van Stack Brakel helemaal geen problemen. Het meeste doelge- vaar in deze match, koncetreer- de zich telkens nog bij de lokale uitschieters met steeds een bal- vaardige Sabrinc Robert aan het kommando. Gelukkig voor F.C. Sinaai Girls speelde Chantal De Meester achteraan uitstekenden méér dan eens, werd de plaatse lijke spits tijdig afgeremd. Een dribbelnummertje van Sabine Robert werd tenslotte toch vol doende om de Wase verdediging in verlegenheid te brengen en uit een onmogelijke hoek, werd ook nog gescoord (3-0, 67e min.). Voor Stade Brakel dat nadien nog het dichtst tegen een nieuw doelpunt aanliep, was de zege meteen ook een zekerheid en inkasseerde F.C. Sinaai Girls, in dit kampioenschap de eerste ne derlaag buitenshuis. De ploegen F.C. Sinaai Girls: Esther Blom maert, Chantal De Meester, Christiane Vlyminck, Karine Van Britsom (41e min. Mady Lerno), Chantal De Rijck, Rita Schatte- man, Peggy Audenaert, Wendy Mets, Christa Coene, Kathy Mer tens en Carina Van Pottelberghe. Tijdens de laatste twee matchen, heeft F.C. Sinaai Girls duidelijk aan overtuigingskracht ingeboet. Zoveel is zeker en legen een beter D.V.K. Egem, kon destijds nog een realistische winstscore worden afgedwongen. Bi) Stade Brakel liepen de reeksleiders echter tegen de lamp en voor F.C. Sinaai Girls, wordt het mor gen om 14.30 u. de macht van de waarheid. Da wordt er op het veld van 't Wijnveld gespeeld met als tegenstander S.K.O.G. Oos tende. De kustploeg eindigde tij dens het vorige seizoen nog als zesde en staat nu ook, op dezelf de plaats geklasseerd. Alleszins niet gemakkelijk voor F.C. Si naai Girls om de heropstanding door te drukken Temeer omdat S.K.O.G. Oostende verleden week bij F.C. Izegem nog een geslaagde repetitie hied en bij de hekkensluiters met 1-5 won, Voor F.C. Sinaai Girls wenkt nochtans de titel van herfstkam- piocn en bij een volle winst tegen de West-Vlamingen, wordt die ook veilig gesteld. Zodus... Roger Van Laere Ondanks het feit dat Kruibeke in Destelbergen in het verlies werd gesteld, speelde het toch een hele goede wedstrijd. Het begon zeer sterk, liet dan even wel de thuisploeg de beslissende kloof maken, om dan vervolgens met een tweede helft uit te pak ken waarvan ze in Destelbergen aardig opkeken Reeds in de eerste minuut kon Kruibeke al een kans af dwingen. Op inzenden van Stuer kregen zowel Hamerlinck als Temmerman een scoringskans. Beiden misten echter van dicht bij zodat deze vlugge start geen happy end kreeg. Erger nog. Het werd even later zelfs the end voor Kruibeke als Destelbergen de wat wankele Kruibeekse verdediging tot twee keer toe wist te verschalken, 2-0 stand die ook aan de rust te zien was. Bij Kruibeke verving men dan Van Bogaert door Peter Wil- lems bij het begin van de tweede helft en plots begon het beter en beter te draaien met dc Wase formatie. Destelbergen werd met dc rug tegen de muur ge plaatst. Elk ogenblik van die- tweede helft liep Kruibeke ach ter een kans aan. Temmerman, Hamerlinck, Willems en Stuer misten evenwel telkens de aan- Destelbergen - JV Kruibeke 3-1 sluitingstreffer. Die kwam er nuten van het eind een overdre- dan na een uur spel toch als ven derde thuisdoelpunt zag Peter Willems de bal kon voort- aantekenen. Alweer verlies dus rekken nazar Temmerman die voor Kruibeke dat nu zondag te met een keihard schot de 2-1 op gast is in Kemzeke. De Klau- het bord bracht Van Marcke waerts behoren momenteel tot werd nog vervangen door Ver- de uitblinkers van de reeks maar nimmen bij Kruibeke dat in al zijn opwelling op zoek naar dc gelijkmaker de thuisploeg wat uit het oog verloren was en de snelle Langeraert op enkele mi- omdat Kruibeke meer onderaan moet uitkijken naar gevaar moet Jong Vlaanderen zeker iets gaan oogsten in Kemzeke. (M.S.)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18