SK Overmere verrast Klein-Laar Vrasene Rapide verliest thuis eerste punt Derde provinciale Waasland - Dendermonde o m De Voorpost - 1.12.1989 - 19 Op deze dertiende speeldag van het seizoen komt er in deze reeks nu toch al duidelijk af scheiding bovenaan de rangta bel. Drie ploegen strijden om het leiderschap en voorlopig wordt die dan ook gedeeld door Steke- ne Sportief en Lokerse SV. Beide ploegen wonnen overtuigend hun wedstrijd. Lokerse deed dat door Haasdonk een goed pak voor de broek te geven en Steke- ne had wel meer moeite met Herleving Vrasene maar hield toch ook beide punten in ver trouwde stadionstraat. Rapide Lebbeke is dan de derde hond in het spel. Het moest op eigen terrein een puntje laten aan een goed verdedigend Grembergen en volgt nu op twee punten van het leidersduo. Achter deze drie valt evenwel nu een grote kloof. Vijf punten scheiden de num mers vier, vijf en zes nu al van de leiders. Grembergen behoort daar bij te zijn net als Bazel dat Wieze met moeite opzij zette en Herleving Vrasene de verliezer van de dag dus in Stekene. Som- beke voert de middengroep aan en lijkt ons nog bij machte om ook nog een en ander te laten zien want het won met een half dozijn verschil tegen Sint-Gillis Dendermonde. De grootste ver liezer van deze dertiende speel dag is ongetwijfeld Klein-Laar Vrasene De "miljoenenploeg" zoals die wel eens genoemd word verloor nu op eigen terrein van het bescheiden maar daar om niet minder verdienstelijk Overmere. Trouwens het was heel de staart die zich roerde tijdens deze speeldag want Hei kant Zele dat won van Buggen- hout dacht een goede zaak te doen maar omdat ook Overmere een stunt lukte schuiven de rood-gelen uit Zele zelfs niet één plaatsje op. Wel wordt het nu zo dat alle ploegen op Wieze na, dicht bij elkaar staan want FC Gerda dat de middengroep af sluit na een nieuw gelijk spel te hebben behaald tegen St.-Gillis- Waas telt nog maar drie eenhe den voorsprong meer op datzelf de Overmere. Ook alles is dus nog mogelijk onderaan de tabel. FC Gerda St.-Gillis-Waas St.-Gillis-Waas dat verleden speeldag leider Stekene de pun ten afhandig kon maken ver scheen enigszins gehandicapt aan de aftrap want sluitstuk Jan Smet moest als doelman naar de kant worden gehaald wegens een kwetsuur aan de hand. Doch de naamgenoot van de bezoekende doelman Rpnny De Smedt stelde heel St.-Gillis-Waas kort na het begin van de wedstrijd reeds ge rust toen hij vernietigend uit haalde. St.-Gillis-Waas was van bij aanvang duidelijk de meest technische ploeg. FC Gerda moest even passen als het goede gestoffeerde St.-Gillis midden veld enkele rake klappen uit deelde. Ronny De Smedt bleek dan ook na een kwartier een ongrijpbare pion te zijn voor de thuisploeg wanneer hij met een afstand schot een eerste maal raak kon treffen. De Smedt zette dus een verlengstuk aan zijn goede wed strijd een week voordien tegen zijn ex-ploegmaats. Meer zelfs, Ronny De Smedt plaatste zelf een orgelpunt op zijn prestatie door na twintig minuten wed strijd nummer twee voorbij thuisdoelman Maes te prikken. 0-2 na 20 minuten voor Sint-Gil lis-Waas. Het leek er sterk op dat er voor Gerda in deze wedstrijd niet veel meer weggelegd zou zijn. Doch naarmate de eerste helft dan vorderde kwamen de gast heren toch ook al eens de neus aan het venster steken. Blom- maert van de thuisploeg moest zo kort voor het einde van die eerste helft foutief gestuit wor den door bezoeker Strobbe die prompt hiervoor een gele kaart kreeg. En op slag van rust kon de wedstrijd opnieuw alle kanten uit als FC Gerda de aansluitings treffer wist te scoren. Op een vrije trap van Patrick Van den Branden (een van de betere thuisspelers) kon de mee opge rukte Eddy Van Steen met een goed geplaatste kopstoot de ge ruststellende goal voor Gerda binnenkoppen 1-2 na 44 min. N'a de rust bleef FC Gerda nu het betere spel op de mat brengen zonder dat het evenwel voor veel doelgevaar zorgde voor de be zoekende kooi. De bezoekende verdedigers hadden evenwel toch hun handen vol om de thuisspitsen steeds maar af te houden. Van Puymbroeck, De Wolf, De Beul en ook de vervang ende doelman keken in het ver dere verloop van de wedstrijd nog tegen een geel karton aan wegens het foutief stoppen van enkele thuisspelers. Gerda dat het zocht over de vleugels moest dan toch nog wachten tot in de slotminuten alvorens het lang szij kon komen. Bezoeker Van Puymbroeck beging handspel in de grote rechthoek en dat was natuurlijk strafschop voor Ge rda. Doelman Dirk Maes van Gerda gelastte zich met deze taak en hij bracht op die manier de ploegen weer langszij in dit potige burenduel waarin ook nog thuisspeler De Preycker een gele kaart te zien kreeg. Het bleef dus zo dicht bij het einde bij een gelijk spel en FC Gerda maakt zich nu op om zondag Herleving Vrasene partij te geven. E. Bazel FC Wieze Voor de thuisploeg was er voor deze wedstrijd geen andere uit weg. Er moest gewonnen wor den zo simpel was dat. Een dracht heeft dan ook de op dracht tot een goed einde weten te brengen ook al heeft het tegen het zwakke Wieze water en bloed gezweet nadat het de bezoekers terug langszij liet komen toen een 1-0 winst op het bord stond. Bezoekend doelman Bourgeois was de man van de wedstrijd bij Wieze want hij zal ondanks de vrieskou zeker geen koude vin gers hebben gehad toen hij als schietschijf werd gebruikt door zijn maats. Bazel begon sterk langs Hooft- man die al op de 4de minuut voor Bourgeois verscheen maar deze laatste toen al aan de win nende hand bleef. Vier minuten later evenwel op de achtste mi nuut dus diende Bourgeois zich gewonnen te geven. Een knappe thuisaanval die begon bij Hooft- man en overgenomen werd door De Bauw, werd door Rudy Buy- taert krachtig in het Wieze-doel besloten. 1-0. Wieze leek evenwel niet aange slagen door die achterstand, het schijnt dat ze dat gewoon zijn, en op de 11de minuut kwam Bazel gelukkig weg wanneer een vrije trap van Wieze over de verdedi ging ging en De Wolf in één tijd op doelman De Kerf trapte. Ba zel was dus gewaarschuwd maar het keek evenwel niet om want even later was het Yvan De Laet die achter de verdubbeling van de stand aanholde en in zijn spoor volgden Peter Buytaert en Adri De Winter maar ofwel stond doelman Bourgeois in de weg ofwel bracht het doelhout red ding bij de bezoekers. Vooral het schot van De Winter op de krui sing verdiende meer. Na 19 mi nuten leek het dan toch 2-0 te zijn wanneer Van Tilburg een voorzet van Buytaert voorbij de bezoekende doelman duwde maar de scheidsrechter had een buitenspelval gezien hetgeen bij de thuisploeg ten stelligste ont kend werd. Bazel kwam dan even op adem rond de twintigste minuut in deze levendige wedstrijd en Wie ze maakte daarvan gebruik om langs kapitein De Wolf nogmaals doelman De Kerf te komen be dreigen. Toen Wieze na 23 mi nuten een hoekschop mocht trappen was het vrij verrassend William De Smet die de bezoe kers langszij kopte. Bazel pani- keerde evenwel niet gezien het reeds geleverde spelpeil en ook omdat ondertussen Rudy Van Landeghem al aan de overzijde een minuut na de gelijkmaker weer voor thuisgevaar kon zor gen. Dezelfde Van Landeghem wilde dan even later een straf schop forceren door een stukje toneel op te voeren maar hij kreeg hier prompt van de scheidsrechter met dienst een gele kaart voor Tot slot van de eerste helft kwam doelman Bourgeois dan nog eens in aktie op een schot van Buytaert na een inworp van specialist Van Lande ghem terwijl Hooftman deze eerste helft afsloot zoals hij die begonnen was: een schot op Bourgeois. Na de rust weer deze twee spe lers in de hoofdrol en weer was het de bezoekende doelman die de aanval kon ncutralizeren. Bourgeois blééf echter in de hoofdrol als De Bauw in de 56ste en de 61ste minuut telkens van dichtbij uithaalde maar hij de bal evenveel maal kon wegbok- sen. Bij die laatste poging kwam De Bauw evenwel terug in balbe zit maar in de rebound kon een Wieze-verdediger de bal nog van de lijn duwen. Ook Jantje De Smet van de thuisploeg, ingeko men voor Flip De Keersmaecker, kon met al zijn technisch talent niet voorbij doelman Bourgeois geraken zodat die goed op weg was om matchwinnaar te wor den voor zijn ploeg. Tot een kwartier voor tijd plots de kan sen keerden voor Bazel. Een snelle inworp van Kris Lys- sens belandde bij Adri De Winter (zeer bedrijvig). Adri trok voor op het hoofd van Hooftman die aan de eerste paal verlengde tot bij Van Tilburg die van kort bij dan toch doelman Bourgeois kon verslaan. 2-1 na 75 minuten en na heel wat water en bloed te hebben gezweet. Bazel probeer de nadien nog wel langs De Win ter en Janneke De Smet de cij fers nog groter te maken maar uitblinker doelman Bourgeois hield ook die laatste pogingen van de thuisploeg uit zijn doel zodat zijn ploeg slechts met één doeltje verschil het hoofd moest buigen. Stekene Sportief 1 Herl. Vrasene 0 In Stekene gaf men het grif toe: men was tegen Herleving Vrase ne door het oog van de spreek woordelijke naald gekropen. Herleving Vrasene verdiende ze ker een gelijk spel. Maar eens te meer blijkt dat in het voetbal geen geschenken worden uitge deeld ondanks het feit dat vóór aanvang van deze wedstrijd Sin terklaas met een gulle hand bei de ploegen en de aanwezige jeugdspelers van Stekene Sport ief wat lekkers toestopte. In het eerste halfuur van de wedstrijd was er evenwel nadat de Heilige man vertrokken was niet veel zaaks te beleven. De hardheid van het terrein en het afwach tend optreden van beide teams zullen daar wel voor iets tussen- gezeten hebben. Vrasene dat zich stevig verweer de in het duel zag Stekene even wel in de eerste helft gevleid op een 1-0 voorsprong komen Voorsprong die ook aan de rust behouden bleef. Na de rust was er evenwel meer spektakel te beleven ook al moesten beide doelmannen hun ploegen niet zo heel veel bijstaan in moeilijke momenten. In die tweede helft drukte Vrasene steeds maar ver der op het thuisdoel maar toen de gelijkmaker alsmaar uitbleef was het toch nog bijna Stekene dat op de valreep een tweede doelpunt wist te scoren. Zo ein digde deze wedstrijd die steeds betwist werd in een echte cups feer dan op een 1-0 zege voor Stekene Sportief en had een goed leidende scheidsrechter Santon in de slotminuten nog een rode kaart in beraad toen bezoeker Rudy De Jonghe (ex- Stekene) het allemaal niet meer zag zitten en ging natrappen naar een thuisspeler. Het eerste halfuur van de wed strijd was dus één en al studie ronde Tot Vrasene na een half uur dan zelf de stilte doorbrak met een hard schot van Yvan Bosman dat via de vingertoppen van thuisdoelman Van de Wicle tegen de paal belandde. Na 34 minuten de eerste aanval dan voor Stekene. En het was toch wel raak zeker. Een mee opruk kende Stefan Vercauteren gaf het leder in de voet van Kris Vlyminck. Die draaide zich goed vrij en besloot in de verste hoek voorbij doelman Verté binnen. Natuurlijk een koud stortbad voor Herleving. Vrasene dat op het einde van die eerste helft nog op zoek ging naar de gelijkmaker maar goed opgevangen werd door de thuis- afweer. De tweede helft bracht gelukkig voor het talrijk opgekomen pu bliek meer spanning met zich mee Vrasene begon al direkt weer met het zoeken naar de gelijkmaker als Gert Smet en Yvan Bosman met enkele verad- erlijke schoten uitpakten. Doel man Van de Wiele van de thuis ploeg redde een eerste maal maar had het geluk aan zijn zijde als bij de tweede poging Eddy Zaman de bal van de lijn keilde. Het was nu voor iedereen duide lijk De gelijke stand hing in de koude vrieslucht. Stekene kon zich enkel maar verdedigen en een leeggespeelde Kris Vlyminck werd nog gewis seld voor Luc De Saegher. Pa trick Merckx kon dan Stekene toch nog even uit de omknelling brengen wanneer hij op tegen aanval op een goede doelman Verté botste en invaller De Saeg her de paal op zijn weg trof in dezelfde fase. Inmiddels waren we wel al ge vorderd tot de 85ste minuut en ging Patrick Merckx nogmaals op de counter-toer. Hij bediende de snelle De Saegher die op nieuw doelman Verté op zijn weg vond. Volgde dan het afreageren van Rudy De Jonghe van Vrasene terwijl de wedstrijd even later afgefloten werd door scheids rechter Santon. Gezien het spel- beeld in deze wedstrijd verdien de Vrasene dus zeker een punt maar ja. Sinterklaas hield eraan om vóór de wedstrijd te komen terwijl Vrasene dat liever ander som had gezien... ploeg voor Yvan De Kimpe en Geert Peersman. Geen slechte beslissing overigens want bij de eerste baltoetsen van het duo Van Cauwenberghe en Van Re- leghem was het al meteen raak toen Wim zijn maatje Alain aan speelde en die kalm in de hoek hi de allerlaatste minuut was het Ploe8in 5^ w«>- dan opnieuw Van Releghem die £"'d' k»n ontkend wor- tenslotte met een hard schot vanop links nummer zes tegen ,Vlarc Stevel,nck de bezoekende touwen jaste. 6- 0, een ietwat overdreven uitslag misschien maar Sombeke was Heikant Zele Sp. Buggenhout De jonge Buggenhoutse ploeg heeft werkelijk een fatale eerste helft meegemaakt in Zele waar de plaatselijke Heikant-ploeg nu eens alle geluk aan haar zijde had die het tijdens de laatste weken geregeld ontbrak. Hei kant kon in die eerste helft een 3-0 voorsprong bij elkaar trap pen zodat de winnaar reeds na de helft van deze wedstrijd ge kend was, ondanks het feit dat Buggenhout nog erg wilskrachtig heel wat van die grote achter stand wist af te peuteren. Bug genhout begon nochtans niet slecht in Zele want de plaatselij ken hadden het tijdens het openingskwartier meer dan moeilijk met de jeugdige bezoe kende aanvallen. Doch voor één keer rolde de bal nu eens voor Heikant en na een dolle tien minuten stond even later het 3-0 voor Heikant. Na een slechte terugspeelbal bij Buggenhout van Biezeman was thuisspeler Van Lokeren Benny er als de kippen bij om de score te open en na twintig minuten. Op een voorzet even later van Dhollan- der tikte Dirk Hesters nummer twee tegen de touwen voor Hei kant terwijl de zelfde Hesters in samenspel met Van Puymbroek de bal goed legde voor Steven Blanquart die nummer drie scoorde op de 32ste minuut. Na de rust nam Buggenhout dan begrijpelijkerwijze heel wat risi co's. Wilde het nog iets oogsten moest voor die speelwijze wel geopteerd worden. Toch duurde het nog tot een kwartier voor tijd alvorens op een dieptepas van Van der Jeugd, Koen Callaert de eer kon redden. In een spannen de eindfase evenwel was het Laurent die Buggenhout nog in het spoor bracht van Heikant met een mooi genomen vrije trap waartegen Luc Van Doorse- laer helemaal geen kans had. Gelukkig voor Heikant was dat al in de 84ste minuut zodat het einde van de partij in aantocht was, want deze wilskrachtige Buggenhoutse ploeg in opgang kon nog maar moeilijk afgestopt worden. Klein-Laar 0 SK Overmere 1 Hoeft het gezegd dat SK Overme re met een bang hartje richting Waasland vertrok. Enigszins ge handicapt omdat Luc De Medts en Flip Rasschaert er niet bij konden zijn en vervangen wer den door De Backer J.M. en Baeyens vertrok Overmere dan met de bedoeling om toch min stens een puntje mee te brengen uit deze konfrontatie met een talentrijke Klem-Laar ploeg. Het is daar evenwel anders uitge draaid voor de ogen van de 90 betalende supporters (30 van Klein-Laar en 60 van Overmere). Klein-Laar startte wel sterk maar de bezoekers stonden achteraan sterk op elkaar ingespeeld en nadat zij ook al verleden week Lokerse SV een puntje afhandig gemaakt hadden was het moreel van de palingploeg hoog te noe men. Klein-Laar vond dan ook niet de gepaste opening om in te duiken als het achter een doel kans aanzat Tot aan de grote rechthoek verliep alles opper best bij Klein-Laar maar eens die zone aangedaan was het telkens Overmere dat de deur netjes dicht wist te doen. Doelman Ro giers Wouter van Overmere kwam zelfs maar echt éénmaal in gevaar gedurende de eerste Lebbeke - Grembergen 0-0 helft, dus Overmere kon aan de rust de blanco-stand weten te behouden. Het verwachtte even wel na de rust een offensiever ingesteld Klein-Laar maar dat was zeker niet het geval. Het was zelfs Overmere zelf dat nu op de offensieve toer ging. In het slot- kwartier van de wedstrijd dan was het eerst Yvan Rasschaert die foutief moest worden gestuit op weg naar een doelpunt waar na Yvan Sergeant een daarop volgende vrije trap rakelings naast het doel van Marcel Vriesa- kers plaatste. Met nog tien mi nuten te gaan was dan de verras sing helemaal een feit als op een hoekschop van Yvan Sergant de mee opgerukte Yvan Rasschaert de bal tegen de netten kon kop pen. 0-1. Het werd zelfs bijna nog 0-2 wanneer Van der Stricht alleen door kon gaan nadat Klein-Laar alles naar voor had gestuurd in de slotminuten, maar de bezoe ker botste bij zijn poging op een sterke Vriesackers in de thuis- kooi. Op die manier won Over mere dus in Vrasene en putten de palingboeren nu heel wat kracht uit deze zege om ook de volgende wedstrijden tot een goed einde te brengen. WS Sombeke 6 St.-Gillis-Dendermonde 0 Doeltjeskermis in Sombeke waar de plaatselijke ploeg aan het einde van deze wedstrijd een half dozijn rozen kon voorleggen aan de supporters. Nochtans mag niet gezegd worden dat St.- Gillis-Dendermonde een zwak ke tegenstander was want daar probeerde men zich goed te ver dedigen maar scoren kon de Dendermondse ploeg niet en achteraan werd elke foutieve in greep door de thuisploeg koel bloedig afgestraft. Reeds na vijf minuten liep de thuisploeg achter een eerste kans aan Een schot van uitblin ker Johan Wijmeersch eindigde toen al in de handen van doel man De Bruine. Meer geluk had Sombeke na een kwartier. Weer was het Wij meersch die een verre voorzet richting Johan Baert trapte en die besloot keihard in de linker benedenhoek. Schot waartegen doelman De Bruine kansloos was. Yvan De Kimpe vond dan dat het allemaal nog niet snel genoeg ging en hij was de volgen de die De Bruine probeerde te verschalken maar weer was het de bezoekende doelman die red ding bracht op de 22ste minuut. St -Gillis-Dendermonde liet zich niet zo maar naar de slachtbank brengen. Van Nuffelen trok op de 23ste minuut zelf op avontuur maar besloot juist naast de staak en Wim Alens dwong thuisdoel man Aendenhof tot een opmer kelijke safe even voor het half uur, Op de 38ste minuut weerde bezoekers die het evenwicht in de wedstrijd al ruim hersteld hadden toen opnieuw Mens met een schot nipt over de lat be- sloot. Toen iedereen dan een 1-0 voor sprong verwachtte aan de rust was het toch Sombeke dat op de 44ste minuut de stand wist te verdubbelen toen Johan Wij meersch een bezoeker zo in het nauw dreef dat die zijn eigen doelman versloeg. Op die ma nier werd het dan kort voor de rust 2-0 en zat Sombeke op ro zen. Na de rust evenwel ging St.-Gillis-Dendermonde op nieuw over tot de aanval. Alens *,.v - -*■- bleef levensgevaarlijk voor de plaatselijke doelmond als men irr^ ook daar enkele steekjes liet val- KAVD- Lebbeke 2-0. De Baeregeraakt in moeilijkheden tussen drie Lebbekenaars. De Visser len. Toch naarmate de wedstrijd snelt ter hulp (vb) vorderde werd duidelijk dat Sombeke de beste troeven in handen had. Johan Baert en Ru dy Seghers kwamen zelfs heel dicht bij een 3-0 maar doelman De Bruine wilde vooralsnog niet van wijken weten. Dat was slechts iets voor een kwartier voor tijd wanneer Johan Wij meersch onderuit werd gehaald in de grote rechthoek, en Rudy Seghers de strafschop zonder 1 problemen voorbij De Bruine knalde. 3-0 na 75 minuten. Van dan af ging het allemaal snel bij Sombeke dat een uitgeblust St.-Gillis-Dendermonde op zijn weg vond. Uitblinker Wij meersch scoorde dan ook een tiental minuten voor tijd een vierde thuisdoelpunt en toen mochten ook de reservisten van Sombeke de wei op. Main Van Releghem en Wim Van Temse - Geraardsbergen 2-0. Een typische goal van Waem. Hij maakt er nu vrijwel elke week Cauwenberghe kwamen zo in de zo eentje (dw) Rapide Lebbeke heeft thuis een eerste puntje verloren. Het kreeg een sterk spelend Grembergen op bezoek dat, hoewel gehandikapt, er toch in slaagde om het de thuis ploeg lastig te maken. Vooral tijdens het eerste halfuur kon de thuisploeg weinig gevaar scheppen. Daarna ging het beter. 'Ik meen toch dat we een minder goede match hebben gespeeld,zegt sekretaris Eddy Van Overstraeten. Het kan natuurlijk niet elke zondag kermis zijn en totnogtoe had den we geen reden tot klagen. Als neo-derdeprovincialer bezetten wij een mooie plaats in de rangschikking.Het ver schil met de leiders bedraagt amper twee punten en dat hadden we voor de aanvang van de kompetitie nooit ver wacht. Tenslotte is Grember gen geen slechte ploeg. An derzijds stonden we op eigen veld nog nooit een doelpunt toe. Dat is al een prestatie op zichzelf en het is het bewijs dat we defensief op sterke benen staan. Globaal beke ken vind ik dit gelijkspel een logisch resultaat. Grembergen verdient een pluim. Het trad aan met ver scheidene invallers omdat vrij veel titularissen onbe schikbaar waren wegens kwetsuren en schorsingen. De zogenaamde substituten hebben goed werk geleverd en flink weerwerk geboden. Meer dan ons eigenlijk lief was, aldus Eddy Van Over straeten. (eg)

De Voorpost | 1989 | | pagina 19