Niet realistisch genoeg Beveren blijft vruchteloos achter eerste uitzege aanlopen Verrast door countervoetbal mare Selekties Beveren - Lokeren Voetbalkalender 20 - 1.12.1989 - De Voorpost achterin is niet alleen sto rend maar leidt ook tot kan sen voor de tegenpartij. Rudy Hoes, die de eerste wedstrij den waarin hij Pier Janssen verving nog degelijk werk ver richtte, viel kompleet door de mand. Het gemis van sterke Pier werd op een pijnlijke manier duidelijk, telkens wedstrijden zonder neder- men Hoes en zijn bijna eïen laag, waaronder overwinnin- onfortuinlijke '„.ais gen tegen Kortnjk en Beer- stunlelen. Helemaal achteriS Lokeren - Lierse 1-3 Men ik op Daknam aan een opvallend seizoen bezig. Na een katastrofale seizoens start (met drie punten op tien en nederlagen tegen o.a. An- derlecht en Cercle Brugge) volgde een serie van acht schot. zit ook niet alles snor: na zes J ill uuft IIICI aiita JIIUIna De laatste twee wedstnj- wedstrjjden 20nder den gjng het echter opnieuw heeft bergaf. Beide keren werd ruim verloren. Treffend is wel dat Lokeren - als het al verliest - steeds de boot in gaat met 3-1 cijfers (tegen Anderlecht, Cercle en Club D'Hondt zich in drie wedstrij den zeven maal gewonnen moeten geven. Gek genoeg is het de overwinning tegen Ekeren die de soliede laatste man op Daknam heeft ge- afweten, wordt een afwerker een mooie pas van John meerd want ook Boonen meer dan ooit noodzakelijk. Etim, 1-2 en op slag van rust kwam nog dicht bij een tref- Hoe was het mogelijk dat kreeg Hoes nog geel voor een fer. Aan de overzijde speelde Lokeren zolang de illusie kon fout op Bouwmeester. er zich in de 33e minuut nog hooghouden een sterke eer- In de tweede helft, die niet een verwarrende fase af. steklasser te zijn? De voor- bepaald hoge toppen scheer- Meszaros besloot na een naamste reden hiervoor was de, was Lierse de betere mooie run met een voorzet het geloof van de spelers in ploeg. Telkens wanneer de vlak voor doel, die echter eigen kunnen. Na de spekta- bal van bij keeper Rondags door niemand onderschept keizege bij Beerschot (2-3) naar voor werd gekopt, ont- werd. Door een gelukkig toe kon niets meer stuk. De ne- stond er gevaar voor het Lo- val kwam het stuk leder te- derlagen van het seizoensbe- kerse doel. Keer op keer werd recht voor de voeten van Van het een ware 'walk-over'Fie- rens, Boonen en Dauwe dol den met de Lokerse defensie. Er waren onder meer kansen voor Viscaal, die enkele mi nuten later (er waren onder- gin waren vergeten en de spe lers gingen voort op hun élan. Met het uitvallen van Pier Janssen begonnen echter de problemen. Aimé Anthuenis herschikte zijn Brugge en nu Lie™), terwijl vloerd deze - een ovenvinning bijna altijd k in mpt hpt klpinctp vprsrhi is met het kleinste verschil is behaald. Vandaar het nega tieve doelsaldo dat toch wel een vertekend beeld geeft van de tot nog toe bevredigende prestaties. Uiteraard moeten er bij de jongste verrichtingen wél vraagtekens geplaatst wor den. De manier waarop de Lokerse elf als verloren gelo pen schapen ronddrentelden op het groene tapijt, was te gen Lierse niet om aan te zien. Een duidelijk koncept was blijkbaar niet voorhan den om van deze jonge veu lens een sterk geheel te ma ken. Het zwakke vertoon van vorig weekeinde heeft na tuurlijk een aantal oorzaken die we willen (en moeten) aanstippen: laatste minuut een doelpunt inkasseerde, moest de kee per huilend van het veld wor den geholpen. Tenslotte wa ren zijn netten 540 minuten blank gebleven. Eerlijkheids halve moet daaraan toege voegd worden dat de doel punten, door Lierse coord, zeker niet aan D'Hondt te wijten zijn. Bij alle drie de goals was hij kansloos. Ook vooraan wil het niet vlotten. Dit euvel kaartten wij hier reeds van in het begin van het seizoen aan. Doordat Lokeren toen nog over een sterke defensie beschikte (in casu Janssen) werd de scha de meestal beperkt, maar nu ook de achterste linie het laat plaatste de jonge, van Genk tussen twintig minuten ge- overgekomen Hoes op de li- speeld in de tweede periode) beropositie. Dat dit nu fali- de 1*3 op het bord bracht. Na kant uitpakt, is een spijtige een geharrewar voor het Lo- zaak kerse doel kon Viscaal de bal Desondanks mogen we achter de lijn deponeren. Nog niet uit het oog verliezen dat was de Lierse furie niet gekal- SK Lierse, op deze koude zondagnamiddag, sterker voetbalde dan Lokeren. En kele weken geleden konden de Daknammers de Antwer penaars nog verschalken in het kader van de Beker van Eerste Provinciale KAV Dendermonde Marc Van de Perre is geschorst. Veirdeghem die echter op Samson besloot. Aldus de enige Lokerse aktie van bete kenis in de tweede helft. Na de match was trainer Anthuenis, diplomaat als al tijd, dan ook niet te spreken over de prestaties van zijn elftal. Hopelijk gaat het vol gende week beter tegen rivaal Beveren... Tom De Backer Heck, Balis, Peeleman, Matthijs, Claessens, Hals, Cooreman, Werner Van Heek, De Vliegher (Tonnelier, De Schrijver, Pelcman). Robur Moerzeke Fons Vercauteren blijft voorlopig Lokeren Lierse 1-3De Fin Myyry zat een ganse wedstrijd in de greep van zijn bewaker (Ids) ges" België, maar ditmaal ZOU de Hugo De Schrijver neemt zijn rol noS °"bfsch'k^)aarn Ploe8: Lau" v ..tl...j_ rpvc Ipip Willv Rapmrtnnrk I nr bittere kelk tot de bodem ledigd worden. Al in de zesde minuut, toen Lierse al een manifest veldoverwicht tentoonspreid de, stond het 0-1. Een goeie aktie kreeg een verlengstuk in de persoon vanjacky Boo nen, die de bal voorbij over. Alain Mocns heeft last aan de lies maar hij zal wellicht toch aantre den. De ploeg: Van Meirvenne, Moens. De Schrijver, Cooreman, Ja cobs, Segers, De Brum, Van Roy, Moreels, De Visser. De Baere (Ver eist, Steeman, Robbrecht). reys, Lelie, Willy Raemdonck, Luc Vercauteren, Verhelst, Ost, Benny Huylebroeck, De Malsche, Wuytack, Nimmegeers, Van Moerzeke (De Ruysscher, Ringoot, Eddy Huyle broeck). Tweede Provinciale FC Baasrode Baert, Michiels. De Cock, Van Der Vreken, Michel De Man, Van Keer, Lokeren-Lierse 1-3Ondanks een opnieuw hardwroetende Etim vlot het niet in de Lokerse voorlijn (Ids) Dit weekend De traditoinele Waasland-derby komt er weer aan: vroeger werd deze match steevast voor een vol huis gespeeld maar sinds het vertrek van de vedetten in beide kampen is dat al enkele seizoenen niet meer het geval. Beveren presteert dit seizoen (voorlopig) ondermaats, met als dieptepunt de nederlaag bij rode lantaarn RC Mechelen. Zoiets is natuurlijk niet bevorderlijk voor het vertrouwen van de spelers, maar ook de Lokerse morele ingesteldheid zal wel geen hoge toppen scheren. Het Waaslands derby zal daarom wellicht géén historische wedstrijd worden zoals de matchen uit het begin van de jaren '80. Herinneren we ons de polemiek tussen Jean- Marie (Pfaff) en Preben Larsen. De wedstrijd zal dus veeleer een parameter zijn om de huidige sterkte van beide teams te toetsen. (t.d.b.) SK Lebbeke Peter Meulenijzer is voor drie we ken geschorst Claudio Bancheri j D'Hondt kopte. Lokeren be- voor één week Anderzijds zijn Bert pjeters' Van Dorpe, Schelckens, Ivan kwam niet van deze zware De Schrijver, Leo Dierickx en Dirk pe Man, De Decker (De Troetscl, nniJnffpr pn I ierse bleef ee- Dc V"e8her T" PT' .P6 Mo°ns. Dt teuw> opaoner en Lierse Dieet ge Vjncl^ ^,.„.1^ frankie Van vaarlijk. Na 21 minuten werd Van Roosbroeck door scheidsrechter Goethals met een geel karton bedacht toen Racing Mechelen-SK Beveren 1-0 hij Etim neerlegde. Vier mi nuten later was de ban gebro ken voor Lierse: na een olie domme beweging van Rudy Hoes kon Segers de 0-2 in de Lokerse netten schuiven De Daknammers, nu totaal van de kaart, probeerden wanho- SK Beveren hoopte op het verwacht veel ruimte op het doelvlak. Racing had in die De nieuwe uitnederlaag van pig een paar vloeiende kom- veld van staartploeg Racing middenveld maar wist niet eerste twintig minuten na Beveren komt erg ongelegen, binaties in elkaar te knutse- Mechelen de eerste uitzege onmiddellijk wat daarmee rust geen ruimte om ook nog Zaterdagavond staat op len maar verder dan een van dit seizoen te kunnen aangevangen. aanvallend werk te tonen. Freet- kansje voor kapitein Patrick optekenen. De Waaslanders Rond het halfuur had echter Het laatste kwartier herzette hiel immers het streekduel Van Veirdeghem kwamen de speelden echter nu ook weer vooral Ronny Claes het goede Claes nog even de bakens en met Lokeren geprogram- Waaslanders niet. Dan werd onder de maat en vooral de ritme te pakken en zijn im- kwam de thuisploeg opnieuw meerd. Vooral de penning- Bosmans eruit gehaald voor aanvallers lieten het afweten, puls leidde tot een sterke aardig opzetten. Rosez liet meester had gerekend op een E.Aalst-RC Genk 1-2 Ferenc Meszaros, die onmid- Mechelen had aan één straf- pres- dellijk bewees van het goede schopdoelpunt dan ook vol- tatie van de thuisploeg. Toen aanvalshout gesneden te zijn. doende om de twee punten stopte Lodders trouwens de Tien minuten nadat hij inge- aan de Dijle te houden. bal nodeloos met de hand en komen was, scoorde de Hon- Zowel Mechelen als Beveren Krohm kon zijn achtste doel- gaar de aansluitingstreffer na moesten een aantal titularis- punt van het seizoen maken. sen missen en bij Mechelen Nog voor de rust had Meche- verscheen de oude Blair zelfs len het kunnen afmaken op het middenveld. Bij Beve- maar de aanvallers kwamen ren was Volckerick weer van vast te zitten in het Wase de partij en zaten De Vlee- verdedigingsnet. schouwer en Van Vossen Na de pauze kwam Beveren Eendracht Aalst leed vorige naast doelman De Vliegher wat aanvallender op het veld, zondag opnieuw een neder- op de reservebank. Van Vossen kon meer ruimte laag voor eigen publiek maar Beveren liet het zwierige van scheppen dan Buyens, en deze keer kreeg het hardst vorige week tegen Antwerp Ivan De Wilde, de Wase doel- werkende paard de haver onder zijn kerktoren en de man werd bij het begin van niet. Gedurende driekwart ploeg trok massaal samen het seizoen aan Mechelen van de wedstrijd plaatsten de voor het doel van Rosez. Me- uitgeleend, zweefde twee poulains van oefenmeester chelen kreeg daardoor on- goede doelkansen uit zijn Poortvliet hun tegenstander zich echter niet verrassen. extra stimulans voor dit der by dat de laatste jaren de massa niet écht meer aan spreekt. Vermits Beveren en Lokeren slechts door één puntje gescheiden worden moet het burentreffen echter de 'meester' van het Waas land aanduiden. (Hugo Aerts) Lokeren-Lierse 1-3. Meszaros kwam in bei veld voor Bosman en was meteen goed voor a enige Lokerse treffer op voorzet van Etim (Ids) Meren,-Lierse 1-3. Lokeren kon weinig inbrengen tegen een fel opzittend Lierse (Ids) Ie NATIONALE Beveren-Lokercn (Blareau) 2e NATIONALE Geel-St.Niklaas (Grayet) Seraing-E.Aalst (Romain) 3e NATIONALE A E.Zele-Roeselare (Adriaenscn) BEVORDERING A VW Hamme-Denderhoutcm (De Vriese) J.Lede-VK Torhout (Hannes) le PROVINCIALE Oudenaarde-Robur (Taeleman) Zultse-Melsele (Van der Eecken) SK Lebbeke-Olsa (Meganck) Ertvelde-KAVD (De Buysscher) Kallo-Olsene (Mejor) Waarschoot-Temse (De Decker) DTeeuw-E.Meldcrt (Okladnikoff) 2e PROVINCIALE A Kllnge-Oostakkcr (Janssens) Kemzeke-Kruibeke (Van Damme) 2e PROVINCIALE B Baasrode-Haaltert (Drieghe) Brakel-TK Mcldert (Kneuvcls) SK Aalst-St.Licvens-H. (De Clercq) 3e PROVINCIALE B Serskamp-Lochristi (De Bosscher) Edeboys-Laarne (Melkebeeck) Zaffclare-Schellebclle (Bultinck) 3e PROVINCIALE I) Heldergcm-Erpc (Gautier) Erembodcgem-W.Moorsel (Kcerstok) Gijzegcm-Mcre (Van de Wcghe) Bambrugge-Hofstade (Put) Edixvelde-Doggen (Heerwcgh) Aaigem-Meerbcke (Van Boven) 3e PROVINCIALE E Haasdonk-Klein Laar (Reyniers) St.Gillis-D.-Lokerse (Verstracten) Grembergen-Soinbeke (Vercauteren) Buggenhout-R.Lebbeke (Van Laere) St.Gillis-W.Heikant (Dillis) Vrasene-Gcrda (Teugels) Bazel-Stekene (Van Leuven) Wieze-SK Overmerc (Van Hyfte) 4c- PROVINCIALE D Lebeke-Erondegem (Roosens) Bavegem-Nicuwerkcrken (Marchand) Letterhoutem-Burst (De Leye) Ede-Vlierzcle (Hautman) Oordegem-Westrem (Goossens) FC Aalst-Welle (Maes) Ilillcgcm-Tcrjoden (De Wilde) 4e PROVINCIALE G Schoonaarde-Boonwijk (De Witte) HO Kalken-Oudegem (Anieye) Appels-Opstal (Dc Vos) Lutterzelc-Herdcrsem (Van der Stylcn) S.Moorsel-SK Kalken (Van Spcybrocck) Smctledc-Berlarc (De Witte) Val.Overmcrc-Baardegeni (Becrcns) Wichclcn-Opdorp (Drieghe) 4e PROVINCIALE II Daknam-VK llammc (Hcirbaut) Tielrodc-lloogcinde (Boonc) St Pauwcls-Kicldrccht (Van de Graaf) Waasmunstcr-Eksaardc (Van Haeltcr) Mocrbckc-Sinaai (Verstracten) White Boys-Kupclmondc (Acndehof) Meerdonk-Verrebroek (Meid) Slraatje-SK Lokeren (Van Mele) onder zware druk maar uit- de nodige besluiten te trek- eindelijk ging de volle buit ken. Door voortdurend aan te aan hun neus voorbij. vallen en achteraan een paar Er heerste een begrijpelijke mensen op te offeren loopt verslagenheid na de wedstrijd men natuurlijk het risico de in de eendrachtkatakomben fcnsief tegen de lamp te vlie- en vooral Jan Poortvliet gen Toch moest ik wat druk moest tijdens de gebniikelij- 0p de ketel plaatsen om voor- ke perskonferentie een tijdje aan de voorlijn te steunen', naar de gepaste woorden zoe- net thuispubliek kreeg na de ken om een juiste uitleg te mst wer Chunga te zien als vinden voor deze nederlaag extra-aanvaller. De Zimbab- 'Ik kan eigenlijk niemand wees toonde enkele fraaie za- iets verwijten, tenzij een paar ke„ op de linkerflank maar individuele fouten. Tijdens het is duidelijk dat hij na zijn de tweede helft heeft de ploeg aanslepende kwetsuur nog zich volop gegeven. Helaas niet helemaal fit is Het zal ging bij de afwerking alles ,10g wel een paar weken du- een beetje té overhaast en ren voor hij meer gaat rende- werd bij het plaatsen van het ren. Didier Wittebole speelde orgelpunt nog te veel geaar- dit keer een betere wedstrijd Hij speelde krachtig op de rechterflank en zijn konditie vertoont een stijgende kurve. Toch kende hij enige tegen slag bij het afwerken maar dat is tenslotte het zorgen kind van gans Eendracht. Zo lang Mandiangu en Kanu on beschikbaar zijn blijft hel roeien met de riemen die er zijn. zeld'.aldus Poortvliet. Niettemin werd Aalst verrast door het efficiënt counter voetbal van de Limburgers. Voor dat onderdeel van het voetbalalfabet heeft Genk met knapen als Frans Bucan en Carmel Busutill ideale elementen aan boord. Ze kunnen snel van verdedigen naar de aanval overschakelen en zijn technisch behendig genoeg 0111 een tegenstander uit te schakelen. Derijck en Co kunnen er best over mee- Dc Marnixprijs Felix De praten. Boeck 1990 van de drie Oefenmeester Poortvliet was Brusselse Marnixringen hel trouwens roerend eens ""ri" 'ongekend aan de aureaat van een wed- dat hij een-lejten-een sittia- v00r clskunsl. Dc nes noji een en ander moet bcciraagl joo.oOO fr. uitjtepraat worden, 'denk Voor meer informatie toonde inderdaad gevaarlijk An toon G. Mertens. countervoetbal. Maar als Emd. Machtenslaan 92 men aan de rust op een 0-1 bus 18 te 1080 Brussel achterstand staat dient men (02/214.83.34.)

De Voorpost | 1989 | | pagina 20