Juventus Schoonaarde sluit aan A Eerste zege voor FC Aalst 16 DE! VOORPOST Vierde provinciale Aalst - Dendermonde Vierde provinciale Wie van alles op de hoogte wil wezen moet lezen 22 - 1.12.1989 - De Voorpost Lutterzele boert na 13 speel dagen gewoon verder. Het won nu ook al dertien maal na elkaar en in Kalken werd het plaatselij ke S.K. geen kruimel gelaten. Dorpsgenoot van S.K. Kalken, dat luistert naar de naam Hoger Op, doet een uitstekende zaak door een gelijkspel te behalen in Buggenhout tegen het plaatselij ke Opstal. Een goede zaak in die zin dat heel wat achtervolgers op het ongrijpbare Lutterzele van hun pluimen lieten. Baardegem liet zich zo thuis de baard afdoen door een veel agressiever Smet- lede en Oudegem haalt een schamele één op acht nadat het ook op deze dertiende speeldag aan eigen huis werd geklopt door Juventus Schoonaarde. Ju ventus is dan ook goed op weg om numero uno te worden van de achtervolgers. Herdersem deed net als Schoonaarde een goede zaak door Appels opzij te zetten en uit de achtergrond ko men nog enkele grote kanonnen terug want Berlare won zonder al te veel moeilijkheden van de Schroevers uit Moorsel en Wi chelen ging in Overmere de Va lentino's van twee punten bero ven. Wichelen en Berlare moe ten dan ook nog in de terugron- Berlare 3 Schroevers Moorsel 0 Berlare, dat gedurende de wedstrijd altijd de betere ploeg was van een verzwakt Moorsel, heeft ondanks dit feit toch pas in de slotfaze van de wedstrijd eni ge zekerheid gekregen over deze vlotte en nog ruime zege. Berla re nam van bij de start het initia tief maar een erg stug verdedi gend Moorsel kon enkele ge vaarlijke thuiskansen afweren. Na een kwartier evenwel moest Moorsel zich gewonen geven wanneer Alfons Heeckhout op voorzet van Baeyens de bezoe kende doelman kon verslaan. Nog in de eerste helft zou de thuisploeg enkele wenkende kansen missen en ook in de tweede helft werd bezoekend doelman Jan Aelbrecht meer maals bestookt. Doch de talen trijke bezoekende doelman hield zijn doel ongeschonden in die tweede periode tot hij een kwartier voor tijd echter ge kwetst geraakte bij een verwarde fase. Moorsel, dat het reserve materiaal al had opgebruikt, moest dan een veldspeler in het doel plaatsen zodat ze eigenlijk en Ronny De Rop voor de eerste maal kon verslaan in deze wed strijd. 0-1 op drie minuten van het einde, de match was ge speeld én verloren voor Baarde gem dat vooral de nederlaag, ondanks het afwezig blijven van enkele titularissen, toch best in eigen rangen zoekt. RC Boonwijk 1 Opdorp 1 Neen, 't lag niet aan het harde terrein, of de laagzittende zon, het was gewoon een slechte wed strijd van de thuisploeg. Zou Boonwijk dan nu al vedette-allu res krijgen? Nee toch. Het was gewoon koncentratieverlies om dat het 'maar' tegen Opdorp was. Boonwijk had wel de wed strijd in handen maar alles ver liep zo nonchalant alsof het blijkbaar om een training ging. Trainer Pissens greep dan ook in na een halfuur spel. Libero Alain De Munck werd opgeofferd voor een nog meer offensievere in stelling, zodat Patrick Callaert op de mat verscheen. Drie aanval lers naast elkaar, zijnde Callaert. Van Den Meersche en Holb- recht, moesten de uitkomst m'ksf i KAVD - Lebbeke 2-0. De Visser passeert zijn tegenstanders (vb) de zeker hun woordje komen meepraten in het promotiede bat. Vooral Wichelen maakt een sterke indruk en als men weet dat die gasten al tweemaal Lut terzele ontmoet hebben in de heenronde zullen zij moeilijk uit de top-vijf weg te slaan zijn. Ra cing Boonwijk heeft ook nog als laatste de kans om daar te ko men postvatten maar dan mag men geen punten meer te grab bel gooien zoals deze speeldag gedaan werd tegen Opdorp. In eigen vertrouwde wijk een punt laten verdient een straftraining rond de Boonwijk... Onderaan weinig uitzicht dan voor de Schroevers uit Moorsel die in het begin dat trainer Mo reels er aan het bewind was blijk gaven van heropstanding maar nu toch niet meer bevestigen. Kalken, Overmere en Opdorp blijven eveneens onderaan post vatten terwijl Appels en Opstal nu al op een wonder moeten gaan hopen in de tweede ronde om nog iets van de promotie vruchten te kunnen oogsten. met tien verder moesten. Dat was voor Berlare dan het sein om die arme bezoekers af te maken want Alfons Heeckhout zou enkele minuten nadien de score weten op te drijven tot 2-0 waarna in de 85e minuut Nico De Potter op voorzet van Fons Heeckhout nummer drie tegen de netten duwde. Uitblinker van de wedstrijd dus ontegenspreke lijk Fons Heeckhout die na een hele tijd uit de Berlaarse bedrij vigheid te zijn weggeweest, als oud-jeugdspeler terug werd op gevist en aangesloten, enkele weken terug. Een gouden zaak, zo blijkt nu want hij maakt toch zowat het verschil tegen de moe dige Schroevers die deels door gebrek aan afwerking, deels door onkans, niets oogstten in Berlare. Baardegem Smetlede Opstal H.O. Kalken Ondanks het feit dat een sco reloos gelijkspel op het bord werd gebracht was het toch voor de talrijke aanwezigen die de kou trotseerden een aangename partij voetbal. Goed voetbal zelfs met tal van wisselende kansen langs beide zijden Kalken was baas op het middenveld maar Opstal kon zich door een grenze loze inzet voortdurend naast de bezoekers houden. Beide teams speelden knap voetbal tot aan de grote rechthoek maar de beslis sende voorzet om te kunnen scoren ontbrak gedurende het hele wedstrijdverloop. Kalken, dat met een Hugo Tilley voetbal- technisch iets hoger stond dan de thuisploeg, botste nu ook in de tweedie periode op een kollek- tief sterk en wilskrachtig Opstal. Bij Opstal prees men vooral Pas cal De Ridder voor zijn feilloos optreden als kapitein-voorstop- per terwijl ook die piepjonge Re- naat Heyvaerts van bij de aan vang van de wedstrijd voor de leeuwen werd gegooid. Tot sco ren kwamen beide ploegen evenwel niet zodat ook hier bei de teams tevreden moesten zijn met een punt. Verdiend verloren, klonk het vanuit Baardegem waar trainer Jean-Luc Van Der Rusten geen agressiviteit kon bespeuren bij zijn fel verzwakte ploeg. Sibe, Van Keer, Van Renterghem en Hans Van Den Borre ontbreken nog steeds op het appel maar dat was geen exkuus om zo zwak te spelen tegen een rechtstreekse tegenstander. De enige die op niveau speelde was dan ook doelman De Rop, die eveneens uit kwetsuur kwam. Smetlede was heel wat vlugger op de bal dan de thuisploeg en De Rop stond dan ook werkelijk in het middelpunt van de belangstel ling terwijl zijn Baardegemse maats niets wisten terug te doen. Na de rust én de donderpreek van Van Der Rusten probeerde Baardegem toch nog iets te for ceren maar het was nu moeilijk om nog in de wedstrijd te ko men. Toch deed zich een unieke kans voor om een kwartier voor tijd de beslissing af te dwingen wanneer Mare Daeleman gepakt werd in de grote rechthoek en Baardegem dus een strafschop mocht nemen. Danny De Ridder achter de bal vanop de stip, maar die keilde de bal in de tuin van Gasthof Vonck nadat die eerst nog het dak van Ons Huis had geraakt... Het kon dus niet slechter meer met Baardegem. Alhoe wel, drie minuten voor tijd.. Jawel, Smetlede op de loop ging brengen. Doch wanneer ge draaid werd aan de rust stond het nog altijd 0-0. Een preek aan de rust van herder Pissens bracht dan toch wat meer vaart in het Boonwijkse elftal maar echt veel doelkansen werden door de spitsen niet afgedwon gen. Tot plots op de 65e minuut Guy Holbrecht met een afstands schot zijn geluk maar eens pro beerde en de paal trof. De goed gevolgde Patrick Callaert tikte evenwel in de rebound binnen. Een goede wissel dus van trainer Pissens die evenwel na dit doel punt zijn team aanvallend liet staan. Zelfs nog iets aanvallen der werd Boonwijk ingesteld als De Wolf in de ploeg kwam voor De Boose. Dat resulteerde dan weer dat Luc De Meester en Jerry Van Der Meersche enkele wen kende kansen kregen toen Op dorp alsmaar meer risiko's be gon te nemen. Het bleef evenwel bij 1-0 tot enkele minuten voor tijd bezoeker Johan Daman kon uitbreken en op zijn eentje de Boonwij kploeg de halve inzet kon alhandig maken. Achteraf beschouwd was dat zeker niet onverdiend te noemen voor Op dorp dat steeds in eigen kansen is blijven geloven terwijl daar juist het verschil zat bij de thuis ploeg. Nu zondag moet Boon wijk dan ook uit een ander vaatje gaan tappen, wil het een gunsti ge rangschikking nastreven. Het reist naar Schoonaarde en daar draait het de laatste tijd bijzon der vlot zodat dat een moeilijke verplaatsing wordt. Oudegem 1 Juventus Schoonaarde 2 In Oudegem zit men duidelijk in zak en as. Het is nu al de derde maal op vier wedstrijden dat men met 2-1 verliest en dat is nooit leuk natuurlijk. Eén op acht is dan het slecht saldo dat Oudegem achter de naam kreeg nadat het toch een hele poos in de buurt van de leiders in deze reeks was kunnen blijven. Daar is ondertussen dan wel verande ring in gekomen. In zoverre zelfs dat de tegenstander van Oude gem in deze wedstrijd, zijnde Schoonaarde, de filosofen al voorbij is gerend in de rang schikking. Oudegem begon wel goed aan de wedstrijd langs Hans Hof- mans die zich mooi doorzette en via Bert Vercauteren die de paal trof. Schoonaarde bleef nadien evenwel niet bij de pakken zitten en op het einde van de eerste helft was het Luc De Winne die met een goed gerichte kopstoot thuisdoelman Van Hazendonck op de proef stelde. Na de rust eenzelfde spelbeeld met Oude gem steeds gevaarlijk langs Hof man en Vercauteren, maar doel man Roelandt van Schoonaarde wist in deze koude tweede helft het been stijf te houden. Oude gem deed dan in het slot van de wedstrijd nog een laatste ingreep door Hofmans te wisselen voor Christof Hillaert. En aanvallend ging het nog steeds goed met de thuisploeg na aandringen van Hillaert, waardoor geharrewar voor de bezoekende kooi ont stond en Vermeir uiteindelijk de bal voorbij doelman Roelandt kon tikken: 1-0 na 80 minuten. De winstkansen van Oudegem waren dus plots met een heel stuk de hoogte ingegaan en bij Schoonaarde keek men sip na dat een goede wedstrijd dreigde verloren te gaan zonder winst puntje. Doch het venijn zat ook hier duidelijk in de staart want amper één minuut later, na al weer geharrewar voor de thuis- kooi en na slecht onzetten, bracht Luc De Winne Schoon aarde langszij. Wie dacht dat Schoonaarde tevreden was om dat het deze scheve situatie nog mooi had rechtgezet, kwam bedrogen uit want met nog twee minuten te gaan kon het een nieuwe flater van de Oudegemse achterhoede nog eens uitbuiten. Bij Oudegem wisten drie verde digers blijkbaar niet hoe een bal moet ontzet worden en zij speel den dan maar de ingekomen Marc Van Hauwermeiren van Schoonaarde aan die deze unie ke kans natuurlijk niet liet liggen om zijn ploeg de volle buit te bezorgen. Van Hauwermeiren was invaller voor Flip Bogaert die mocht terugblikken op een prima wedstrijd en zelfs in de eerste helft doelman Van Hae- zendonck tot een prachtsave dwong op een hoekschop, hele maal op het einde van de wed strijd viel dus de beslissing en daar waren ze in Schoonaarde uiteraard zeer gelukkig mee. In Oudegem wist men niet waar kruipen en er dient daar vlug een en ander te worden op een rijtje gezet want de volgende te genstander is H.O. Kalken en dat is dus zeker ook geen wedstrijd die reeds bij voorbaat punten- winst zal opleveren voor de Filo sofen. SK Herdersem 1 Sparta Appels 0 De thuisploeg heeft een ver diende zege weten af te dwingen tegen Sparta Appels. Zeker als men weet dat twee belangrijke pionnen wegens gele overlast naast de ploeg stonden. Davy De Smet en Pascal Van Nuffelen zagen evenwel reeeds na acht minuten hoe Flip Marcoen in hun plaats scoorde op voorzet van Davy Corthals. Vreugde op de bank bij Herdersem natuur lijk na die vroege treffer. Een bank waar sekretaris Robert Lambrecht dan in spelersuitrus ting plaatsgenomen had omdat thuistrainer Van Den Berghe met een tekort aan spelersmate riaal kampte na het laattijdig afbellen van een bankzitter. Toch kon Herdersem on danks al die problemen de kleine voorsprong gedurende heel die eerste helft blijven ver dedigen en wist het Appels op een veilige afstand te houden. De tweede helft nochtans kwa men de Spartanen fors opzetten toen zij vooral het middenveld opeisten. Herdersem kwam dan gelukkig weg halfweg die tweede periode wanneer doelman Chantal Janssens op een hoek schop de bal zo maar uit zijn handen liet vallen en Geldhof er als de kippen bij was om de bal richting netten te tikken. Geluk kig voor Herdersem stond De Gusseme op de juiste plaats zo dat die het gevaar op de lijn kon keren. Herdersem had begrepen dat dit zo niet verder kon en via De Cock plaatste het even later een schot op de deklat terwijl Flip Marcoen kort voor het slot een lobbal over de bezoekende doelman ook al op de dwarslig ger plaatste. Naar het einde toe werd bij de thuisploeg nog Davy Corthals gewisseld voor Roger Bosman maar die kon zijn naam geen eer aandoen want ook hij kon Appels geen verdere achter stand meer aansmeren. Nu zon dag weet Herdersem waarschijn lijk wel hoe laat het is want dan maakt men de trip naar Lutter zele, de ongeslagen leider. SK Kalken 0 SK Lutterzele3 Tijdens de eerste twintig mi nuten van dit duel heeft de thuisploeg zich erg goed verde digd op haar eigen pittoreske terrein dat als zeer smal mag beschouwd worden. Lutterzele had het dan ook even moeilijk met de aanpassing omdat alle verkeer zich groepeerde op het middenveld. Na 25 minuten bracht Yvo Van Keer daar veran dering in wanneer hij met een dubbelpas met broer Eddy de thuisafweer op het verkeerde been zette en de thuisdoelman kansloos liet. Kalken probeerde nu iets meer offensief te voetbal len maar dat bekwam het slecht want nog voor de eerste helft een einde nam was het nu Peter Moens die de bezoekers op 0-2 kon zetten wanneer Peter Meys- man en Eddy Van Keer nu als foerier dienst hadden gedaan. Lutterzele op rozen natuurlijk bij het ingaan van de tweede helft. Rond het uur kon de voor sprong dan nogmaals opgedre ven worden als Yvo Van Keer na een geharrewar net op tijd zijn been tegen de bal stak en de thuisdoelman voor de derde keer geklopt was. 0-3 en Lutter zele oordeelde dat de tijd geko men was om tijdelijk af te ha ken. Het balletje werd voorbeel dig rondgetikt en de thuisspelers liepen er achteraan als een hele horde begoniakwekers die nog vlug hun waar in de serre moes ten krijgen nog vóór de eerste vrieskou. Dat lukte natuurlijk nooit en zonder dat Kalken nog gevaarlijk kon zijn wisselde Lut- terzele-trainer Etienne Aerts nog Peter Van Damme voor Raoul De Cock en ook Van Den Breen voor Guy Van Parijs. Kwestie na tuurlijk van iedereen eens te laten voetballen. Als je als trai ner je zoveel weelde kunt ver oorloven, dan zit je natuurlijk goed. En we het moeten zeggen zoals het is: groen en wit zit goed dit'seizoen. KAVD - Lebbeke 2-0. De Visser en blijft baas (vh) Val. Overmere SK Wichelen Geen hoogstaande partij in Overmere waar beide teams te genover elkaar stonden. Op een moeilijk te bespelen terrein moest een gehandicapt Wiche len zelfs wachten tot na de rust alvorens een levensgrote flater van doelman Pennewaert van Overmere op het scenario stond en men de twee punten mee naar huis kon nemen. Dat dit uitgerekend doelman Penne waert moest overkomen was uit ermate spijtig want hij was het anders wel die zijn zwakke ploeg heel de wedstrijd door overeind had gehouden, wanneer Wiche len via enkele mooie aanvallen zijn doel bestookte. Bij Wichelen ontbreekt nog steeds de man in vorm, Van de Kerckhove, die nog in het gips steekt maar ook Van Poecke, Van Den Brempt en Ri cky Riveira ontbraken nog op het appel. Wichelen liet er evenwel geen gras over groeien want van bij de aanvang van de wedstrijd ging het postvatten voor het thuisdoel. Verstraeten was de eerste die zijn kans waagde voor Wichelen maar doelman Penne waert keerde (toen al) een eer ste maal de goede bezoekende kans. Na zes minuten had Wichelen evenwel meer geluk. Op een voorzet van Dirk Fruythof kon Guido De Winter met een ge strekt schot Pennewaert dan toch verslaan. Na negen minu ten was het toch weer hij die zijn beste beentje (en armpjes) voor zette op een vrije trap van Leo Van Damme. Na een fout op Verstraeten ranselde Penne waert de bal met een ongelooflij ke jump uit de kruising. Het lag dus in de lijn van de verwachtin gen dat Wichelen hier een ruime zege kon behalen maar wat een ommekeer als Valentino's na goed vijftien minuten toch wel met de gelijkmaker afkwam! Een aarzeling achteraan bij Wi chelen was voldoende voor Yves Buyssche om al vallend de bal voorbij doelman De Wilde te koppen. Plots werd het heel moeilijk voor Wichelen want Overmere was zeer voldaan met deze stand van zaken en het trok zich dan ook in conclaaf terug voor eigen doelmond waar doelman Pen newaert als een paus bescher ming kreeg. Na een halfuur doorbrak Fruythof dan als eerste voor Wichelen de veiligheidsco con waarin Pennewaert zich be vond maar zijn schot ging rake lings naast. Verstraeten (erg be drijvig) had dan even later kort voor de rust de laatste kans aan de voet maar hij stuitte op een werkelijk voortreffelijke doel man Pennewaert die van geen wijken wilde weten. Die Pennewaert leek niet te kloppen, zoveel was zeker. Doch het moet zijn dat de Valentino- doelman tijdens de rust iets ver- maar de verdediging keerd gegeten of gedronken had want nauwelijks was de pauze ten einde of daar beging hij een flater zo groot als een huis. Op een onschuldig schot van bezoe ker Kurt Fonteyne ioste Penne waert de bal. Nee, niet zo maar lossen, hij duwde omzeggens het leder nog een meter of drie-vier weg in de richting van Dirk Fruy thof die niet wist wat hem over kwam maar zonder na te den ken toch maar alvast de bal tot over de lijn deponeerde, 1-2 na tuurlijk en Wichelen op rozen, dat zou er nog moeten aan man keren. Het was nu al Wichelen wat de klok sloeg en hoewel je zou verwachten dat doelman Pennewaert nu volledig het noorden kwijt zou zijn was dat geenszins het geval. Hij stopte al direkt na zijn blunder een hard schot van Leo Van Damme en even later wist ook Kristof Eeck- hout hoe laat het was als zijn goede poging op Pennewaert stuitte. Nog even wierp Overme re alles in de aanval maar dat verliep zo ongeordend dat Wi chelen het zeker niet moeilijk had o zich nog de beste kansen toe te eigenen Kristof Eeckhout kopte zo op een hoekschop nog op doelman Pennewaert in de 88e minuut zodat het bij deze 1-2 zege bleef voor Wichelen, dat nu zondag Opdorp beide punten moet afhandig maken. Mare Stevelinck Nieuwerkerken Lebeke Trainer De Bruck van Nieu werkerken stond met zijn mans chappen voor een enorm moei lijke taak, dat was een gegeven dat algemeen bekend was. Als ge moet aantreden tegen een te genstander die bijna op de helft van het seizoen nog een puntje verloren heeft, danmag men wel stellen dat ge tegen een berester ke ploeg moet uitkomen. Noch tans heeft Eendracht Nieuwer kerken zich eendrachtig verde digd tegen de fiere leiders. Er werd met veel inzet gespeeld en gedurende de eerste helft kon den de bezoekers zelfs op af stand gehouden worden. Lebeke is volgens de thuistrainer even wei de kompleetste ploeg in deze reeks. Een sterke verdediging, een goed draaiend middenveld en vooraan enkele jongens die de goal weten staan maken van dit Lebeke een oninneembare stelling. De thuisploeg kroop in de eerste helft wel al eens door het oog van een naald als Mare De Schrijver aan de noodrem moest gaan hangen om een be zoeker van het openingsdoel punt te houden. De scheidsrech ter met dienst vond echter ook dat Nieuwerkerken goed op dreef was en sloot de ogen waar door de bal niet op de stip kwam te liggen. Nieuwerkerken dus ge red en het zou de verdere perio de van de eerste helft nog meer repliek geven aan de leiders. Ka pitein Frank Triest zou zelfs op aangeven van Meysmans nog in de voorlaatste minuut van de eerste helft de beste kans uit die eerste periode hebben maar het vluchtschot van Triest schoof evenwel net over de dwarsligger buiten. Na de rust dan, toen het duidelijk werd dat wie scoorde gewonnen spel had, liet Lebeke er geen gras over groeien. Nog maar nauwelijks twee minuten terug op tempo lag de bal in de Nieuwerkerkse netten. Een slecht ontzetten achteraan bij de thuisploeg was stof genoeg voor de bezoekers om de score te openen. Doelman De Saedeleer dus een eerste maal geklopt en zijn ploeg kreeg het nu echt moeilijk. Enkel op het einde van de wedstrijd kon Nieuwerkerken nog wat wedijveren met de be zoekers. Delmotte, ingevallen voor Meysman die fysiek nog niet in orde was, hielp dan met een own goal Lebeke nog aan een 0-2 voorsprong waarna thuissspeler De Bruck in de al lerlaatste minuut nog een goede mogelijkheid voor een eerred- dend doelpunt liet liggen toen hij op de bezoekende doelman trapte. Al met al waren ze in Nieuwerkerken nog tevreden met de geleverde inzet en het spelpeil dat laat vermoeden dat de volgende opdracht tot een goed einde moet worden ge bracht. FC Aalst Hillegem Kop tegen staart in deze wed strijd en de staart haalde het van de kop. FC Aalst, de laatste we ken al in bijzonder goede doen, kon tegen het derde gerang schikte Hillegem een mooie eer ste overwinning van het seizoen naar voor brengen. In de aan- vangsfaze van de wedstrijd zag het er evenwel naar uit dat de bezoekers het zonder al te veel problemen zouden halen maar eens die storm waf geluwd was kwamen de gasten van trainer Germain D'Haese verrasssend het hoogste woord voeren. En nadat Dré Redant al een goede kans had gekregen maar de be zoekende doelman gepast was tussenbeide gekomen, was het dan toch André Redant die op nieuw voor gevaar wist te zorgen toen hij alleen voor de vijandelij ke linies wist te glippen en toen hij zijn poging op de paal zag eindigen was er nog altijd Guy De Smedt die kon binnentikken, 1- 0 voor Aalst. Zo bleef het ook tot aan de rust en alhoewel FC Aalst na de pauze een non-stop offen sief verwachtte van de bezoekers bleef dit tot eenieders verbazing uit. Het was zelfs terug de thuis ploeg die alle initiatieven nam en Hillegem naar de keel greep. Ronny Braem verscheen zo al vrij vroeg in die tweede helft alleen voor de bezoekende doel man maar schoot van dichtbij onbegrijpelijk over Een grotere kans maakte even later Walter Van Den Bossche toen hij vanop de strafschopstip mocht aanleg gen nadat een fout in de grote rechthoek was begaan op Kinon. Van Den Bossche knalde de elf- metertrap toch wel over zeker zodat ook deze kans naar de marollen was voor FC Aalst. Het was dan maar bibberen tot de 86e minuut alvorens men, eindelijk, wat geruster kon gaan ademen. Nadat Redant en Kinon nog alleen door waren geweest was het dan toch deze laatste die vanop eigen helft op avontuur vertrok nadat Hillegem enige ri siko's nam en beheerst nummer twee tegen de bezoekende net ten knalde. Een zege dus voor FC Aalst die net op tijd komt want nu zondag staat het duel met Welle op het programma en we weten dat trainer D'Haese daar tot verle den seizoen trainer was en dat Welle meer dan eens de volle pot moest afgeven in het verleden aan FC Aalst. Het wordt daar zeker een thriller en een aanra der voor het kennerspubliek. Erondegem Terjoden 0 Een nipte maar verdiende ze ge die Terjoden nu veilig en wel op een promotieplaats brengt. Dank zij een goede eerste helft waarin Terjoden heel goed voet bal bracht kon deze zege tot stand komen. Reeds na twintig minuten spel was het raak. Op voorzet van Ronny Van Den Broeck die de geschorste Jean- Claude Kerstens versing kon Mare Aendekerk afwerken. Terjoden bleef ook na deze eerste goal voorbeeldig voetbal len en via Mare Aendekerk wer den nog een hele resem kansen afgedwongen. Richard Van Au- denhove liep op het einde van de eerste helft nog dicht bij een verdubbeling van de voorsprong maar dat feest ging al evenmin door zodat Terjoden vrede moest nemen met die 0-1 voor sprong. Het was eigenlijk wat te weinig om met een gerust gemoed de tweede helft in te gaan, want Erondegem liet de armen zeker nog niet zakken. Het voetbalde in de tweede helft wilskrachtig door en Terjoden-doelman De- ianoit moest zelfs twee maal met een uiterste reflex zijn ploeg bij staan. Zelfs een schot op de paal van de thuisploeg hield Terjoden recht in die tweede periode. Het bleef dan evenwel bij de nipte zege voor Terjoden zodat nu zondag met een gerust gemoed kan afgereisd worden naar Hille gem dat toch in een mindere periode zit na nog recent te heb ben verloren tegen FC Aalst. Wel moet Terjoden Richard Van Au- denhove missen wegens gele overlast, maar juist om die re den komt Kerstens terug in de basis nadat hij ook moest afha ken. Indien dan over Hillegem kan gewalst worden dan staat Terjoden de grote eer en het genoegen te wachten om Lebeke te ontvangen. Mare Stevelinck

De Voorpost | 1989 | | pagina 22