!l niet af Peeters steelt de show en De Block blijft onstuitbaar Drempelvrees nog niet overwonnen Waterballet in Aalst Teneramunda-A Patro-A Vlaamse Zwemweek in Dendermonde weer op de troon Lokese Waterpoloschool Polly in startfase KVKT-Uitslagen 24 - 1.12.1989 - De Voorpost TZK LZV 10-10 Zwemmen. Een groep deelnemers aan de Vlaamse Zwemweek in Olympos te Dendermonde 'vb Trainer Guido Maes van de Lo- kerse Waterpolo was na de wed strijd in het stedelijk zwembad van Tielt zeer tevreden over de prestatie van zijn team. De LZV- trainer verklaarde dat de trainin gen van de afgelopen weken en de jongtse oefenwedstrijd op Sint- Nikïaas op taktisch gebied vruch ten heeft afgeworpen en aan de basis lag van dit onverwacht ge lijkspel. aldus trainer Maes. Nog nooit sprokkelde Lokeren één punt in Tielt, vorig seizoen ver loor men zelfs met 16-11. Aan de zwembadzijde bevond zich ook een neutrale scheidsrechter die 8 spelers uitsloot en 2 penalty's voor de Durmejongens toekende waar van men de bal niet tussen de doelpalen kreeg. In de eerste periode speelde LZV om te beginnen zone verdediging en gaf men de thuisploeg genoeg ruimte om hun spel te spelen en toch zag men twee rustige ploegen aan het werk. Patrick De Block kon in één beweging op aangeven van Maes het enige doelpunt sko- ren terwijl Tielt tot 3-1 uiitliep. De tweede set was nog geen 3 minuten bezig of de Lokeraars stonden al snel 6-1 achter. Trainer Maes riep snel zijn team bijeen en schakelde onmiddellijk op pres sing systeem over. Hierop was de thuisploeg niet op voorbereid. Peeters Mestdagh en Van Puym- broeck zorgden al vlug voor het resultaat en skoorden elk één doelpunt, stand 7-4. De LZV-spelers zorgden tijdens de voorlaatste set voor een ken tering. De thuisploeg kon amper één doelpunt uit de man meer situatie skoren en kon nauwelijks het dubbel Lokers spelsysteem aan. Weerom zorgden De Biock en Van Puymbroeck elk voor een verdiende treffer, stand 8-6. De slotperiode werd al even span nend en LZV kreeg massale steun van hun in talrijk opgekomen jeugdploeg en dit gaf onze spelers nog wat meer vertrouwen. LZV speelde rustig verder terwijl de West-Vlaamse ploeg heel wat kansen verknalde want doelwach ter Peter Wettinck was er weer als de kippen bij. Peeters skoorde vrij vlug die tijdens deze wedstrijd al voor heel wat nummertjes had gezorgd terwijl De Block de ge vaarlijkste speler was voor de thuisploeg want hij skoorde weer om 2 doelpunten. Met nog 45 seconden te spelen en een 10-9 stand skoorde trainer Maes op een ongelooflijke wijze de winning goal. Meteen sfeer onder het LZV-team en in de slotsekonden miste Peeters nog een prachtige kans, eindstand 10-10. Zaterdag a.s. wordt in het Loker- se Durmebad een belangrijk duel gespeeld. De Lokeraars nemen het op tegen het gedegradeerde Blankenberge. De wedstrijd start om 19u45 en supporters zijn steeds welkom. De ploeg: Wettinck Peter, De Block Patrick 4, Peeters Erik 2, Maes Guido 1, Wauters Yves, Mestdagh Rik 1, Van Puym broeck Eddy 2, Pieters Wim en Bleyaert Peter. D. De bli se pr< Ier ZWEMMEN Naar jaarlijkse gewoonte staat Synchro Club Aalst ervoor in om met een spetterende zwemshow de zwemweek te openen. Ook dit jaar heeft ze weer bewezen wat ze kan voor nokvolle tribunes. De klub bestaat uit zestig geën gageerde meisjes tussen de ze ven en de zestien jaar die tien maanden per jaar twee- tot drie maal trainen in groepsverband of individueel met als doel tij dens de Vlaamse Zwemweek de resultaten aan het publiek te tonen. Elk nummer dat ze ten beste gaven was dan ook tot in de puntjes afgewerkt. Kunstzwemmen heeft zich ont wikkeld tot een onmsbaar on derdeel van de zwemsport, ge heel verweven met muziek. Een synchroshow eist een verband tussen expressief uitbeelden en een ondersteunende kostume ring. Voor de verfijnde technie ken die men bij het kunstzwem men beheerst is een optimale watergewenning en een stevig uithoudingsvermogen vereist. Bij Synchro Club Aalst worden kinderen begeleid tot degelijke synchroonzwemsters die de schoonheid van klanken leren aanvoelen en vertolken. Samen werking, harmonie, sportieve gedachte, ontspanning, uithou dingsvermogen en solidariteit zijn de faktoren die deze kinde ren meegegeven worden en die noodzakelijk zijn voor het pre senteren van een fijn stukje kunstbeleving. Zwemmen. De Aalsterse syncbrozwemmers Zwemmen. Deze drie dames hadden blijkbaar veel pret bij bet bakken van de pannekoeken tijdens de apotheose van de Vlaamse Zwemweek in het Olympos-bad te Dendermonde (vb) TAFELTENNIS Van 18 tot 25 november werd ook in het Olvmpos-zwem- bad van Dendermonde de Vlaamse Zwemweek georga niseerd. Na afloop kon er een evaluatie gemaakt worden en die is niet altijd even positief. Ondanks een nationale re- klamekampanje en heel wat berichten in regionale en plaatselijke weekbladen en tijdschriften is de belangstel ling nog steeds niet wat men ervan zou kunnen verwach ten, al zijn er dan enkele uitschieters. De bedoeling van de Zwem week is uiteraard om het gro te publiek eens naar het zwembad te lokken met al lerlei attraktieve aktiviteiten om zodoende een bepaald percentage van deze toevalli- terug te zien. De Vlaamse zwembaden hebben het im mers financieel niet gemak kelijk en de gemiddelde Vla ming is nog steeds niet over tuigd van het nut van het zwemmen. Men kan dus stellen dat de drempelvrees nog steeds niet is overwonnen. Alleen be paalde aktiviteiten kenden een belangrijke toeloop. Voor de eerste keer werd dit jaar hydrobic gedaan. De naam zegt het zelf. Het is aerobic in het water. Bewegen dus op muziek. Wie het eens gedaan heeft schijnt erop verslingerd te zijn. Voor de eerste sessie in Dendermonde kwamen een twintigtal deelnemers opdagen en die waren blijk baar enthousiast. Een andere aktiviteit die vrij veel sukses kende was het 'kleuter- en peuterzwemmen', bedoeld voor 3- tot 6-jarigen. Hier voor kwamen zo'n zestigtal deelnemertjes opdagen en dat kan dan wel een sukses genoemd worden. Er werd ook een 'Spel zonder grenzen' georganiseerd voor de zwemklubs uit de omge ving die aktief zijn in het Dendermondse Olymposbad. Er moesten uiteraard allerlei proeven afgelegd worden en het was de Hamse Zwemklub die het haalde, voor DZO I, DZO II en de Ijsberen. Deze drie klubs eindigden solidair ex-aequo. Om de Zwemweek te sluiten werden er panne koeken gebakken voor zwemmers en publiek en die lekkernijen kregen heel wat aantrok. In het kader van de Vlaamse zwemweek werden ook twee scholencrossen georgani seerd, één voor het lager en één voor het middelbaar on derwijs. Zoals elk jaar kwa men de scholieren en stu denten in groten getale opda gen. Misschien moeten de natio nale instanties de formule wel eens gaan herdenken. Velen hebben de indruk dat er wat sleet opkomt. Toch is het voor de deelnemers weer een groots zwemfeest gewor den, maar we hebben toch de indruk dat degenen die ge bruik maken van een zwem bad steeds dezelfden zijn. In de tweede helft van de KVKT- kompetitie had Madelon-B Bug- genhout weinig problemen bij de komst van Okapi-A. De be zoekers konden stand houden tot 2-2 en kwamen er nadien niet meer aan te pas. Alleen in de allerlaatste wedstrijd kon Luc Daniels nog een overwinning boeken tegen Keldermans en zo verloor Okapi-A met 7-3- Deze ploeg zal het lastig krijgen in deze reeks. In derde afdeling drie forse uit slagen. Lede-A maakte korte metten met een onvolledig Vlier- kouter-B. Het werden dan ook grote 9-1 cijfers. Alleen Cesar Permentier kon Jurgen De Mol kloppen. Herleving-A werd in ei gen huis geklopt door Een- dracht-C. Dendermonde mag in roepen dat Vermeulen ontbrak en dat laat zich voelen. Nu kon alleen Marcel de Bruyne twee overwinningen boeken. Vice-lei- der Eendracht-B lukte een 2-8 overwinning op BAC-C. Al is de BAC-ploeg niet zo sterk toch wijst het op de kwaliteit van de Buggenhoutse spelers. Mare Brede won drie wedstrijden op drie. In de vierde afdeling blijft KWB- B de laatste plaats innemen. Het ontving in eigen zaal Okapi-B. Na een 2-3 score zakte de KWB- ploeg volledig in mekaar. Het was eigenlijk alleen Van Steen- kiste die wat kon ophalen. De eindstand was 3-7. BZP Lokeren speelt de laatste tijd zeer goed. Het won tegen het gelijk geklas seerde Pardaf-C met 2-8. Geert Stuer haalde de twee Pardaf- overwinningen binnen. Peter Smet won al zijn wedstrijden. In de B-reeks lacht Teneramun da-A met iedereen. Als leider was het te gast bij derde geklas seerde Stekene en dat kwam er niet bij te pas: 0-10! Aan Lede werden alleen enkele setjes maar geen punten gegund. Hcr- leving-B blijft in bezit van de werd het 2-2 en dan 4-4. Deze munda-C draaide uit op een rode lantaarn. Ook bij Ons voorsprong kon het behouden vlotte 2-8 zege voor de mannen Huis-C geraakte het niet aan een en met 6-4 liet Juvenes-F de uit Appels. Voor Herlering won overwinning, integendeel het eerste zege optekenen. Bij Een- alleen Peter Meert en verder werd een zware 8-2 nederlaag, dracht was Van der Straeten de werd alleen het dubbel binnen- Hugo Colson redde de eer en beste en Lieven Engelbeen was gehaald. Stefan Moernout en daarmee was de kous af. Blijft de zijn tegenpool bij Juvenes. Vlier- Ronny Callaert waren de besten rode lantaarn bij Herleving-B? kouter moest deze week twee- van Teneramunda-C. De D- Eendracht-D kreeg een bittere maal aantreden. De eerste keer ploeg heeft onverwacht een 4-6 j |ie[ pil te slikken bij Ons Huis: 10-0 waren er geen problemen tegen zege behaald tegen Sterke Stut- jtjn) en Eendracht kon daar bitter Opwijk-B:8-2. De andere wed- C. Aanvankelijk ging het vlot tot weinig tegen doen. Victory-A uit strijd was moeilijker. Vlierkou- 2-5, maar toen kwamen de loka- Hamme is goed op weg om de ter-C geraakte niet verder dan len terug tot 4-5. In het dubbel leiders het leven zuur te maken, een 5-5 tegen Eendracht-G, Het vormden Bonnaerens-Mertens Ze reisden naar Egmont-A en was spannend met 3-3 en 4-5. de betere formatie en zo werden brachten een fraaie 0-10 zege Het duo Ruys-Steels klopte in beide punten gewonnen, mee. Voor Egmont zou het flt het dubbel de bezoekers en Teneramunda-C overvleugelde jaar wel eens fataal kunnen wor- daardoor werd het een gelijk- Madelon-D nog met een forfait den spel. score. De bezoekers wonnen In vijfde afdeling-B blijft Tenera- In de C-reeks won Opwijk-A riot zelfs geen enkel setje. Madelon- munda-B de koord houden, ook tegen Egmont-B: 8-2. De bezoe- C had evenmin moeite met Een- al liet het deze week een steekje kers konden weinig uitrichten dracht-F: 1-9. Verthez kon de eer vallen. Op het terrein van derde en alleen Keytsman en Van Tit- redden. Opwijk-A behaalde nog geklasseerde Triumf-C werd het telboom haaiden een zege bin- een 8-2 overwinning tegen Bale een moeilijke wedstrijd. De nen. Jo Coorcman was niet te gem-C. Het werd eerst 3-2 maar ploeg uit Appels liep eerst uit tot temmen bij de thuisploeg. Het daarna ging Opwijk vlot door. 1-3, maar het werd 3-3 en 4-4. duel van de Stad Dendermonde (hvc) tussen Herleving-C en Tenera- Walerpolo. De Sinl-Niklase dames wonnen mei 29-0 (dw) WATERPOLO TZK-LZV-17-04 Het waterpolojeugdplan Polly' waarmee trainer Guido Maes op 4 maart '89 mee van start ging staat nu in een startfase, het keihard doorknokken van zowel de trainer als de jeugdspelers heeft er toe geleid dat men rijp was om met oefenwedstrijden te starten. Na dat de eerste ploeg een gelijkspel tegen Tielt afdwong werden de jonge LZV-spelertjes onder de doopvond gehouden Al verloor men met 17-4 dit is zeker geen overdreven stand vindt trainer Maes en dit toch voor een be ginnende ploeg. Ook vond de LZV-trainer dat er prachtige kombinaties zijn uitgevoerd maar bekend wel dat er nog heel wat moet bijgeschaafd worden, vooral op fysisch gebied, besluit de trainer De POLLY-plocg bestond uit zo maar liefst 16 spelers, o.a.: Aude- naert F., Van Cleemput Jurgen, Rogiers Christof. Vanhove Re- nout. Van Moeseke Wales, Cha teau Dimitri. Baete Christof, Van Havermaet Mircea, Hillaert Ste ven. Fabel Carl. Janssens Davy, Cornelis Ludwig, Ros Tom. Verder skoorden Drieghe Bart, Van Bockxlaere Johan, Goiteyn Freek en Van Dender Christof ieder één doelpunt. PB. In de eerste afdeling van de KVKT zit Patro-A weer alleen op de troon.Dat kwam niet door de eigen prestaties maar omdat medeleider Juvenes-A niet ver der dan een 5-5 tegen Dynami- ca-A. Deze formatie uit Waas munster was in het begin van deze week op bezoek bij Patro-A. ledereen verwachtte zich aan een spannende kamp, maar zo is het niet uitgekomen. Toch begonnen de Dynamicajongens geweldig en maakten er dadelijk 0-2 van. Dan was het gedaan en Patro-A won met 8-2. Frans Mes- sagie was de enige die alles kon winnen. Datzelfde Patro was op bezoek bij BAC-A en dat was probleemloos: 2-8. Hier was Mare De Keyser met drie over winningen op drie het beste ele ment. messagie en Pierre De Schoesitter wonnen elk twee maal. Patro-C,op bezoek bij medelei der Juvens-A, kreeg natuurlijk weinig kansen. De Cock won driemaal voor Juvenes en daar mee was de basis gelegd van een 8-2 zege. Bij Patro-C wonnen Marc Stallaert en Mike D'Hollander elk één keer. Ook Patro-B deed het goed tegen Eendracht en lukte een 7-3- Dat was vooral het werk van Peter Van Cautcren met zijn drie over winningen. In deze afdeling blijft Patro-C maar punten sprokke len. Vorig jaar moest het tot de laatste week wachten om te we ten of het in de reeks zou blijven. Nu is het aardig op weg om deze zekerheid vroeger te verwerven. Met een 5-5 tegen Sterke Stut heeft het ongetwijfeld een goede zaak gedaan. De Hamse over winningen waren van Mare Stal- laert(3), Thomas Behiels (1) en Mike D'Hollander(O) In tweede afdeling blijft Patro-D wegzakken: Op verplaatsing bij Madelon-A kwam het niet verder dan een 7-3 neder laag Aanvankelijk hield het stand tot 3-3- Toen stuikte de weerstand in mekaar en won het niets meer. Verwonderlijk toch dat Pa ul De Schoesitter niets won. Bart Van Cauwenbcrghe en Patrick Glas zorgden voor de Hamse punten. In een uitgestelde ontmoeting tegen Stekene deed Patro-B het beter en lukte een drawn: 5-5. Chris Van Couwenbcrghc(2) en Francois Van Dender(2) waren de beste elementen. Patrick Glas kon maar éénmaal winnen. Er waren tenslotte nog twee zwa re Patronederlagen. toewalig al lebei tegen Ons Huis-A. De E- ploeg slikte een 1-9 nederlaag waarin Walter De Rijcke de eer kon redden. Patro-F verloor met dezelfde 1-9 cijfers. Hier veegde Danny Ruys de grote nul op het Hamse bord weg. (hvc) Ook de twee laatste wedstrijden werden broederlijk gedeeld. Me teen verloor Teneramunda zijn eerste puntje, Stefaan De Lands heer won drie keer en was daar mee de beste speler in de wed strijd. Bij Triumf-C liep vooral Van Boxelaer in de kijker. Toch zouden de Dendermondenaars hun klasse bewijzen in de wed strijd tegen het bezoekende Op wijk-C. Opwijk-B ging op bezoek bij Ju venes-F. Al staat die ploeg onder aan de rangschikking, toch heeft Opwijk hard moeten vechten om overeind te blijven. Bij 4-3 zag het er voor de bezoekers niet zo goed uit. Dan wonnen de thuis- spelers echter geen enkele wed strijd meer en Opwijk-B mocht met 4-6 de volle buit meene men. Hier was J.Verspecht de beste met drie gewonnen wed strijden. Datzelfde Juvenes-F mocht zijn eerste overwinning laten note ren tegen Eendracht-E.Van 2-0 le AFDELING Egmont A-Victory 0-10 Patro B-Ecndracht A 7-3 5e AFDELING A Patro C-Stcrke Stut A 5-5 St.Niklasc B-Pardaf D 2-8 BAC A-Patro A 2-8 Stekene C-Okapi C 7-3 Dynamica A-Juvcnes A 5-5 Troelant B-KWB C 5-5 2c AFDELING St.Niklasc A-Dvnamica B 2-8 Madeion A-Patro B 7-3 5e AFDELING B Madeion B-Okapi A 7-3 \1icrk.-Opwijk B 8-2 Stekene A-Patro F 10-0 Teneramunda B-Opwijk C 10-0 Patro E-Ons Huis A 1-9 Eendracht E-Patro II 1-9 3c .AFDELING Juvenes E-Triumf C 4-6 BAC C-Eendracht B 2-8 Triumf D-Juvenes F 8-2 Juvenes B-KWB A 4-6 5e AFDELING C Juvenes C-Vlammers 7-3 llerl.C-Teneramunda C 2-8 Herleving A-Ecndr C 3-7 Opwijk A-Egmont B 8-2 Lede A-Vlierkouter B 9-1 Eendracht F-Madelon C 1-9 4e .AFDELING A Sterke Stut-Madelon D IO-0 Juvenes D-Triumf B 4-6 JEUGD le AFDELING 6-4 Pardaf C-BZP 2-8 Pardaf A-Stekene A KWB B-Okapi B 3-7 Juvenes B-KWB A 7-3 4e AFDELING B Pardaf B-Patro A 1-9 Patro G-Stcrke Stut B 6-4 2e AFDELING Ons Huis B-Eendr I) 10-0 Stekene B-Patro B 91 Ons Huis C-Herleviiig B 8-2 Madelon-Sl. Pauwels B 8-2 Lede B-Teneramunda .4 0-10 Stekene D-Stekene C 3-7 Wielrennen. De Wase Wielerclub vierde baar klubkampioenen in Beveren (!v)

De Voorpost | 1989 | | pagina 24