Dendermondse kadetten blijven verrassen Derde dartskampioenschap Groot-Temse In Wieze werden de duivenkampioenen gehuldi *d Dartsclub Lebbeke Herfst- kam- pioen DUIVENSPORT Mededeling GZK-Darts 1989-1990 DUIVENSPORT Kampioenschappen Verbond DNA De Voorpost -1.12.1 D.R.C. - RC Mons: 8-8 De kadetten van de Dendermondse Rugbyclub blijven het uitermate goed doen in de vaderland se kompetitie. Waar ze vorig seizoen tevergeefs probeerden om toch minstens eens gelijk te spe len, of om niet met al te grote verliescijfers te zij" moeten afdruipen, lijkt alles nu veel vlotter te gaan. Twee weken terug werd Soignies geklopt De (vorig seizoen nog aan de winnende hand met ves! 78*0), en vorige zondag slaagde ook RC Mons er iym- niet in om in Dendermonde te komen winnen. Als 1 enje dan weet dat RC Mons uittredend landskampi oen is, en vorig jaar nog met zware 0-72 cijfers in Dendermonde kwam zegevieren, besef je meteen dat een en ander is veranderd bij de stoere beiaardzonen. rugbycodes zou hen overi gens nog duur te staan ko men. In de 70ste minuut van de wedstrijd bestrafte scheidsrechter Goubert Mons tot tweemaal toe met leuke I Overigens best een I wedstrijd, vorige J Dendermondse kwam vrij I; vroeg in de eerste helft op li voorsprong dankzij een I: mooie try van Lauwers. Nog voor het einde van die eerste een 10-meter-penalty, waar- sptelhelft kon Mons echter door Lauwers de kans kreeg om zijn tweede try te druk ken en de eindstand vast te leggen op 8-8. Die eindstand kwam overigens in de aller laatste seconden nog even in gevaar, toen de Bergense driekwartlijn de volledige Dendermondse verdediging VP: 'Als daar zijn?' uitspeelde, en de vleugelspe- j^g. ^e, jk denk bvb Ier, in een poging om de bal de verhoogde belangstelling netjes tussen de palen te vanuit de c|ubleiding van drukken, zijn voet enkele drc In het verleden gebeur- centimeters buiten het speel- de het a, we, eens de veld plaatste. jeugdtrainingen en wedstrij- Het niets ontziende oog van den een beet)e verwaarloosd Goubert volstond om de ge- werden ajs logisch gevolg van deelde cijfers op het bord te de ff0te van de Den. houden. dermondse Rugbyclub, nl. Een n,et onverdiend gel,)- het doorstoten naar lste Na- spel, al bij al was het maar tjonale Daardoor viel de ler elke jonge speler op elke om de jonge Dendermondse jeugdwerking nogal eens tus- positie inzetbaar te maken, spelers te belonen voor hun sen de p|00ien Nu Derater_ Wij kunnen immers vandaag hardnekkig standhouden en mondse jets meer ontspan- n'et voorspellen welke de fy- hun voorbeeldig gedrag op nen wettled' is in eerste is sieke ontplooiing van deze het plein. Aan de andere kant de jeugdbegeleiding opnieuw jonge rugbyspelers zal bren- is het onloochenbaar dat nrjmeren Met resultaat 8en- Vandaar onze pogingen Dendermondse, dat nu twee blijkbaar'' om iedereen op alle posities keer op rij niet heeft verlo- te leren spelen.' ren, ook rugbytechnisch dui- VP: 'Van resultaten gespro- 0r_.„ delijk vorderingen maakt. Zo ken: vorig seizoen konden de VT: 'Welke spelers maken ivoor de meest elementaire vindt ook trainer Jean Van kadetten blijkbaar niks dan volgens jou de meeste vor- verliezen. Tegen toppers deringen?' zoals Soignies en Mons zelfs JVDB: 'Ik noem liever geen terugslaan via Daubechies, die na een mooie fase van het loodzware Bergense 'pack' de bal achter de Dender mondse trylijn kon drukken. 1 In de tweede speelhelft ver trok de aktie opnieuw vanuit het Bergense pack: Matthieu Desart kon afdrukken en bracht aldus de stand op 4-8, in het voordeel van de Walen. Naar het eind van de wed strijd werd de druk van de Waalse ploeg alsmaar groter. Vooral het verschil in lengte en gewicht deed zich behoor lijk gevoelen. Toch bleven de Dendermondse jongens zich hardnekkig verdedigen. Vooral de klassetackles van Koen Van Hauwermeiren ble ken daarbij bijzonder goed van pas te komen. Mons verprutste verder enke le mooie kansen om uit te lopen, maar vooral het totale gebrek aan discipline bij de jonge rugbyspelers ontnam hen alle aspiraties in die rich ting. Hun gebrek aan respekt den Bossche, die na de wed- peelt is het feit dat onze jonge zo onmiddellijk 3 namen aan eindigen in de aan gang ploegen kunnen bouwen, strijd zijn pret niet op kon. spelerskern er opnieuw een voor de geest van jongens die zijnde competitie. We willen Onze laatste ambitie is verder Tijd dus voor een kort inter- jaartje ervaring bij heeft, en zelfs in het reserveteam van absoluut bij de drie-vier eer- om, binnen de twee jaar te viewtje met Van den Bossche, stilaan een hechte groep aan de senioren geen belachelijk sten eindigen. Verder moet kunnen gaan bouwen aan die sedert twee jaar, samen het worden is. Dat zie je zo figuur zouden slaan. Ik denk onze recrutering dringend een volwaardige junioren met Herman Van Hauwer- wanneer je die gasten voor en daarbij aan Jo Michiels, Peter uitgebouwd worden. Een eer- ploeg, naast het bestaande meiren, de Dendermondse na de wedstrijd samen bezig Meirsman en Patrick McMa- ste stap in die richting is een kadettenteam. En ooit hoop 'rugbyschool' ter harte ziet. Het is een echte groep nus. Verder maken ook Koen uitstekende wervingsbrochu- ik, maar nu droom ik luidop, neemt. Van den Bossche en van kameraden, en in een Van Hauwermeiren en mijn re die ons door het clubse- in Dendermonde ook een be- Van Hauwermeiren spelen typische ploegsport zoals rug- eigen zoons, Koen en Lieven kretariaat werd verstrekt, njaminteam te kunnen uit- overigens zelf nog elke zon- by, waarin je keer op keer Van den Bossche, opvallende Daarnaast moet er ook een bouwen. We moeten immers dag hun rugbywedstrijd, bij afhankelijk bent (bijna lijfe- vorderingen tegenover vorig opening gezocht worden naar beseffen dat we de kennis- de Dendermondse reserves, lijk zelfs) van de inzet van je seizoen. Samen met Dieter de scholen en de jeugdbewe- making met rugby op een zo Beiden behoren immers nog speelmakkers, is niets be- Bellinck zie ik ze nog wel gingen. Onze laatste initiatie- laag mogelijke leeftijd moe- Rugby lean Van den Bossche tot de zeldzame overleven- langrijker. Verder is het niet doorstoten naar de nationale dag was in die zin een voor- ten organiseren willen we (arch den van het ter ziele gegane te loochenen dat het ver- kadettenploeg (die overigens beeld. Onze spelers mogen kans maken om op termijn Rugbyclub Alfa St.-Gillis, dat hoogde sportieve niveau ook internationaal lang geen overigens niet vergeten dat met landen zoals Frankrijk, ooit hoge toppen scheerde in waarin onze seniorenploegen gek figuur slaat). Ook Bos- voor een onbekende, en dus Engeland en zelfs Nederland de nationale competitie. Er- momenteel opereren, ook man, Vlaeminck en de Die- onbeminde, sport zoals rug- te gaan concurreren.' varing genoeg in huis dus, of afstraalt op de jongeren. Ten- rickxen gaan flink vooruit, by de mond-aan-mond-re- niet soms Jean Van den slotte heeft het trainerstrio, Tenslotte ben ik uitermate kiame nog altijd het meeste VP: 'Een laatste beschou- Bossche? ikzelf voor de driekwarten, tevreden over de progressie resultaten biedt. Aan ons dus wing...?' JVDB: 'Misschien wel. Al ge- Herman Van Hauwermeiren van Bart Michem die nog om hen in die zin te motive- JVDB: 'Wel, schrijf maar dat loof ik persoonlijk niet dat de voor de voorwaartsen en Jo geen twee maand is aange- ren. Tenslotte hoop ik dat wij het de jonge gasten altijd een resultaten van onze jonge ^an den Bossche specifiek sloten, maar zich reeds er in slagen om steeds meer .extra riem onder het hart voor de nieuwe spelers, zich duchtig uit de slag trekt.' ouders van spelers bij onze steekt wanneer er een beetje ffm^MciSeolSn VP:'Wat zijn de verdere am- ST, iT '<ant voor ioneeren met betere bities met de jeugdwerking?' "J? gedresseerde seniors- staan. Niet dat we moeten ze mooie sport.' voor jongeren, met betere pelers moeten zij immers de klagen, het is dit seizoen veel trainingen, en dus ook betere JVDB: Onze onmiddellijke fundamenten leggen waarop verbeterd, maar voor wie het VP:'Wie weet...', resultaten, als gevolg.' ambitie is natuurlijk boven- wjj verder met onze jeugd- interesseert: a.s. zaterdag Kris Van Damme spelers enkel zouden te dan ken zijn aan de ervaringen van de trainers. We mogen dan misschien wel enige in vloed hebben, tenslotte zijn het de jongens zelf die zich op het terrein moeten bewij zen. Bovendien zijn er wel licht ook andere faktoren aanwijsbaar die meespelen in de opvallende vooruitgang van onze kadettenploeg.' spelen we om 10.30 u. op nieuw tegen de jeugd van Avia Kituro. Wie ons moreel wil komen bijstaan is altijd van harte welkom aan het rugby- terrein, Sportcomplex, Van Langenhovestraat te St.-Gil- lis-Dendermonde. Misschien komen er wel een paar jonge- VP: 'Waarin verschillen rug- bytrainingen van andere sporttrainingen?' JVDB: 'Wel, afgezien van de evidente speltechnische ver schillen die eigen zijn aan elke sport, heeft de rugbys- port zijn eigen moeilijkhe den. Zoals je weet bestaat een rugbyteam immers uit totaal verschillende spelers die, naargelang de plaats die ze in het team innemen, eerder groot en sterk, klein en be hendig, snel en wendbaar, dan wel zwaar en krachtig moeten zijn. Bij onze jeugd trainingen proberen wij ech- Dartsclub Scheldebad uit de Kasteelstraat organiseert op 16 december te 20 uur het 'Derde Kampioenschap van Groot-Temse' in de cafetaria van het Scheldebad. Het idee van zo'n kampioenschap ontstond in de kern van Dartsclub Breughel. Deze klub schreef voor de eerste keer een kampioenschap van Groot-Temse uit. Als enige voorwaarde gold toen en dat is nog steeds zo dat de deelnemers moeten geboren of woonachtig zijn in Groot-Temse. Het gemeentebestuur verleende toen prompt zijn medewerking. Met alle in de regio bestaande dartsclubs werd kontakt opgenomen met als resultaat een mooi deelnemersveld. Het feit dat spelers van diverse klubs nu elkaar konden treffen, wat in de kompetitie niet altijd waar is, gaf dit tornooi een speciale weerklank. Besloten werd om met dit initiatief verder te gaan en alle klubs uit Groot-Temse erbij te betrekken door middel van een beurtrol van organiserende klubs. Het tweede kampioenschap, gespeeld in taverne Bridge te Steendorp, trok door een grondiger organisatie en meer publiciteit ook meer spelers aan, ook van andere gemeenten, maar met op hun identiteitskaart steeds de vermelding 'geboren in Temse'. Dat deze wedstrijd nog gevarieerder was hoeft geen betoog. Dit jaar wordt het derde kampioenschap georganiseerd door de dartsklub van het Scheldebad met behoud van dezelfde principes en deelnemingsvoorwaarden als de vorige jaren. Ook nu weer wordt gehoopt op een sportieve wedstrijd, waarin klub- en gelegenheidsspelers zich met mekaar kunnen meten. Voor eventuele inlichtingen kan u afspreken op tel.771.50.78 na 17.30u. De wedstrijd Brussels-British - Dendermondse Rugby club van vorige zondag 26/11 werd, wegens onbespeel baarheid van het terrein, verdaagd naar 10/12. A.s. zondag speelt Dendermondse thuis om 13.30 u. de volgende competitiewedstrijd tegen RC Standard Luik. met beschamend hoge cij fers. Nu moeten diezelfde namen, want het spreekt vanzelf dat ze allemaal flink I, Paul (136), Pieters Albert (98), Roelands Luc (97), Raes Pierre j| (82), en De Meyst Theo (94). Alle kampioenen ontvingen één trofee, maar niet meer, zodat ook verdere gerangschikten dergelijk sieraad konden winnen. Tot daar de parade van de kam pioenen. Belotprijskamp Daarvoor kwamen er een 50-tal kaarters opdagen. Uitslag: 1. Van Heek Remi 4542 p., 2. De Moor Roger 4315, 3. Verdoodt Felix 4283, 4. Van Hau wermeiren Prosper 4242, 5. Pie ters Albert 4158, 6. De Koninck Van Biesen Petrus 1 '3, 15. Van Caeckenbergh Hube 3913, 16. Cooreman Marcel 38', 17. Tem merman Karei 3869, 18. Van Heck Victor 3827, 19. Van Oost Godelieve 3796, 20. Pannekoek alex 3786, 21. De Meersman Ju- lien 3781, 22. Verbeke Diane 3763, 23. Uyttersprot Alfons 3760, 24. De Smedt Magda 3738. 25. De Meyst Theo 3725, 26. De Koninck Theo 3713 en 27. Van Steen André 37.09. Zeggen we als slot dat de duiven- dag in de beste stemming verliep en dit hoogstwaarschijnlijk dank zij de inzet van het ganse samen spel-bestuur met als voorzitter Beulens Maurice, ondervoorz. Van Caeckenbergh Hubert, secre taris De Koninck Paul, schatbe waarder Raes Pierre, en een tien tal actieve medewerkers. J. Van Landuyt Het was de eerste maal dat de Jozef (16), 3. Pieters Albert (7), 4 duivenmaatschappij 'Samenspel Raes Pierre (5), en Philips Pros- Herdersem-Wieze', met uiteraard per (4). melkers uit dc beide fusiegemeen- Op Noyon: 1. Van Den Abbeele ten fen kampioenendag organi- Emile (10), 2. Van Heek Remi. ploegen de duimen leggen, vooruitgaan. Dat IS ook lo- seerden. En met succes trouwens! Pieters-De Braeckeleer, Van Ho- Dat kan toch niet enkel te gisch, want op dergelijke jon- De vierin8 verliep eigenlijk vol- ve Kurt en Temmerman Karei danken zijn aan de verhoog- ge leeftijd zouden de mees- ff"?h,e'iklassiek,sch,;mada'weal (elk3). de aandacht vanuit de oudere ten, zonder vooruitgang, snel ïns- /et een «po S JSc- "bÖZM spelers en het bestuur?' een andere sport zoeken om van de kampioen- en eersteprijs jaarl. Bosteels Paul (15), jonge: JVDB: 'Niet helemaal uiter- zich op toe te leggen. Maar als y'ie8"s-de hulde aan de laurea- Raes Pierre (15). aard Wat zeker nok mees- het dan tnrh mnet haal ik mii verkooP van geschonken Op Noyon: oude: Van Den Ab- Wat ZeKer 00K meeS net ,0Cfl m0et haal lk mi' voor jonge duiven, een be- beele Emile (10), jaarl. Dc Smedt lcls rtIÜCll n e*n *ne!,ombola en Clement (10). jonge: Raes Pierre Kamiel 4121. 7. Perdaens Gilbert ren^plKP,hpi?aLVOri8e 'k ff 40898' Merchiers André 4027. 9 ren speelde het hele gebeuren zich Dan was er nog de merkenstijd, Roelands Luc 4019. 10. Matthijs ,nlLn?nIemn? wh0n!n,0e" ™c' sP°nsors- en waarbji volgens Leon 4001. 11. Van Boven Jozef iKIÏT n boofdbrok was het systeem (4-3-2-1) volgende 3994. 12. De Ridder Jeanne 3964, uiteraard dc proclamatie en de uitslagen bereikt werden: Bosteels 13. Van Nuffel Maurice 3952 14 viering van de kampioenen. Kampioenen De algemene kampioen voor 1988 is Paul Bosteels (Herdersem) met 240 prijzen. Tweede werd Pieters Albert met 137 p., 3. Roelands Luc (116), 4. Raes Pierre (100), 5. Beulens Maurits (97), 6. Dc Meyst Theo (91), 7. Van Heek Remi en Bourgeois Hubert (elk 70), 9. Aclbrecht Paul (69), 10. De Schrijver Hendrik 68), 11. Emanuel Frans 67), 12. Desaert Willy en Beeckman Jozef (66). 14. Verheyen Robert (61) en 15. Stas- sijns Roger (59). Kampioen met de meeste Quié- vrainprijzen: oude: Beeckman Jo zef (55), jaarlingen: Bosteels Paul r, r, .r. (50). jonge: Bosteels Paul (137). Duivensport. Maatschappij De Reisduif m Denderbelle vierde vorige zondag haar kampioe- Kamp. l-2( oude. Pieters Albert nen. Jozef Boelens was algemeen kampioen, hij werd ook kampioen bij de jaarse en de jonge (27). jaarl. ^Bosteels Paul (29). duiven. Hofman baalde het bij de oude. Robbrecbt, De ManVan Den AbbeeleBaekens en Darts. Bij Dartsklub Dalton City in de Hazewindstraat te Sint-Niklaas werden de klubkam- pioenen gehuldigd. Kampioene bij de dames was Anja Vercauteren voor de tweede opeenvolgende maal. De tweede plaats was voor Cbrista Pessemier en Christine Thysebaert was derde. Bij de heren kreeg Ronny Baetens de kampioenstitel al voor de vijfde opeenvolgende maal. Rudy Rossaert werd tweede en Luc Van der Borght derde. Hij won ook de tienkampwisselbeker Argenta (lv) Dartsclub Lebbeke werd onder leiding van Berghmans Jozef uiterst vlot nummer 1 na het afsluiten van de heenronde. Dartsclub Lebbeke is in feite D.C. Lesley-boys van vorig seizoen, maar dan enigzins versterkt met spelers van de nummer 2 van vorig seizoen Den Beer I Hun namen zijn De Potter Peter en Saerens Piet Het thuislokaal van D.C. Lebbeke is café Laurier- vink aan het kerkhof te Lebbeke. De spelers zijn kapt. Berghman Jozef, De Vlieger Kurt, Saerens Piet, De Potter Peter, Van Peteghem Guy en Van Bellingen Elise. Hun resultaten uit de heenronde: Den Beer l-D.C. Lebbeke 2-10 D.C. Lebbeke-Den Beer li 12-0 D.C. Grembergen-D.C. Lebbeke 4-8 D.C Lebbeke-Red Arrows I 9-3 Stinnyboys-D.C Lebbeke 5-7 D.C. Lebbeke-Red Arrows II 11-1 Decibels-D.C. Lebbeke 3-9 De Ton-D.C. Lebbeke 1-11 D.C. Lebbeke-Los Flamencos 10-2 Ook individueel staan zij op de eerste twee plaatsen te prijken. Nr. I is Berghman Jozef (103) Nr. 2 is De Vlieger Kurt (89) In het 180 klassement heeft ook een van hen de leiding, met name De Vlieger Kurt (8x180) In het super-leg klassement is dezelfde speler de nummer één met 5 punten. GZK-torn ooien (Vincke Karei alleenheerser) 2 spelers halen de absolute top, met name de nummer 1 Vincke Karei (69 p.) (Den Beer I) en de nummer 2 Berghmans Jef (56 p.) (D.C. Lebbeke). Hun opponenten binnen de eerste 8, maar dan wel al met ruime achterstand zijn: 3. Maes Dirk (39 p.) (D.C. Grembergen), 4. De WaeleJo (35 p.) (D.C. Grembergen), 5. De Vlieger Kurt (34 p.) (D.C. Lebbeke), 6. Putteman Luc (32 p.) (D.C. Grembergen), Roels Rik (32 p.) (Red Arrows I), Mertens Oscar (32 p.) (Red Arrows I). Deze eerste 8 zijn er gekomen na 5 van de 12 tornooien Bij de dames hebben we op: 1. Verleyen Linda (Den Beer II) 2. Van Bellingen Elise (D.C. Lebbeke) 3- Van Ransbeeck Christ. (D.C. Grembergen) 4. Haffner Emanuelle (Den Beer II) GZK - l/4de finales zaterdag 9-12.89 D.C. Grembergen-winnaaer 2de voorronde D.C. M.C. Decibels-winnaar lste voorronde D.C. Stinnyboys-D.C. Red Arrows II D.C. Lebbeke-D.C. Red Arrows I de halve finales worden gespeeld op zaterdag 16 december De Feyter behaalden ook mooie uitslagen. Pierre Veyt bad een asduif bij de oude (gdv) jonge Raes Pierre (34). Kamp. 1-2-3: oude, Beeckman Jo zef (36). jaarl. Bosteels Paul (39). jonge, Raes Pierre )50) Kamp. 1-2-3-4: oude, Beeckman Jozef (43). jaarl. Pieters Albert (43). jonge. Raes Pierre (63). Kamp. met de meeste Noyon prij zen: oude: Van Den Abbeele Emile (23), jaarl. Van Den Ab beele Emile (17). jonge. Van Den Abbeele Emile (68). Kamp. 1-2: oude. Van Den Ab beele Em. (16). jaarl. Van Heek Remi (16). jonge. Raes Pierre (14). Kamp. 1-2-3: oude. Van Den Ab beele Em (18). jaarl. Van Heek Remi (16), jonge: Vermeir Pierre (19). Kamp. 1-2-3-4: oude. Van Den Abbeele Em. (23). jaarl. Van Heek Remi (17), jonge. De Mevst Theo (23). Algemeen kamp. Noyon: 1. Van Den Abbeele Emile (108 pr.). 2 Van Heek Jozef (51). 3. Pieters- De Braeck (48). 4. Van Heek Remi (47), 5. Van Den Steen A. D. (43). Als eerste prijs winnaars op Quié- vrain werden geproclammeerd: I. -14 Bosteels Paul (20). 2. Beeckman Pnl/cn Opvolgers: De Gracve - Opvolgers: Matthijs August met Algemene koning. Meeste prijzen op dc vijf vluchten oude. jaarse en jonge. Koning Dc Gcyter Roger - Lede met 28 prijzen Opvolgers De Gracve - Van Geert - Smetlcde met 25 prijzen. Props Honoré - Scrskamp met 23 prijzen. Van Huyck -Ecckhoudt - Lede met 21 prijzen. Luyckx Maurits - Schoonaardc met 21 prijzen. Algemeen kampioen. Meeste prijzen met I en 2 oude. jaarlingen en jonge samen. Op Van Geert - Smetlcde met elf prijzen. De Zutter en zoon. Ninove met negen prijzen. Vijverman Gebroeders - Mere met acht prijzen. Poppe Cyriel - Berlare met acht prijzen. Kampioeschap jaarlingen Meeste prijzen met I en 2 jaarlingen. De Gracve - Van Geert - Smetlcde met zes prijzen. Tweede De Zutter en zoon - Ninove met vier prijzen coff. 53.12%. Derde Van de vijf vluchten. Kampioen Pros lluyck-Ecckhaudt Lede met vier Honoré - Scrskamp met dertien prijzen coff. 54.67%. vier prijzen coff. 64,09%. Van Steenpui Achiel. Lokeren met vier prijzen. Coff. 73,88%. Eervolle vermelding: Props Honoré - Scrskamp met zeven prijzen. Kampioenschap oude Meeste prijzen met 1 en 2 oude. Poppe Cyriel - Berlare met acht prijzen. Tweede Galle Gilbert - Scrskamp met zes prijzen. Derde Brondeel Octaaf - Schcllcbellc met vijf prijzen coff. 46,91%. Opvolger De Zutter en zoon - Ninove met vijf prijzen coff. 89.61%. (DA)

De Voorpost | 1989 | | pagina 25