t December wellicht beslissend voor 2e nationale 'Wandel-Mee-Dag' sukses te Hamme Beker van Oost-Vlaanderen Kosa Aalst verliest topper Nieuwe start voor V.C.Oudegem? Robuco Buggenhout nooit bedreigd It Emiel De Croock, Gilbert Merckx uitblinkers bij "De Eendracht" Hofstade 26 - 1.12.1989 - De Voorpost HANDBAL Nu Lokeren door een onein dige reeks tegenslagen zijn titelambities reeds opgebor gen heeft in 3e afdeling en het er in 4e afdeling naar uitziet dat zowel Robuco Buggenhout, Brabo Dender belle als H.B.C. Dendermon- de moeten vrede nemen met een weliswaar riante bijrol, spitst de aandacht zich meer en meer toe op onze streek- ploegen in 2e nationale. Ajax Lebbeke en H.K. Waasmun ster bezetten daar inderdaad een knappe plaats in de klas sering. zodat een promotie naar 's lands hoogste reeks niet denkbeeldig is. Met nog drie wedstrijden te gaan in de heenronde kondigt de maand december zich dan ook beslissend aan voor het verdere kompetitieverloop. VOLLEYBAL Waasmunster moet het in die heenronde nog opnemen te gen At. Montegnée, thuis te gen Hoei en naar Tongeren. Op het eerste gezicht een goed haalbare kaart om de bijzonder goede positie voor deelname aan de play-offs nog te verstevigen. Niettemin is het duidelijk dat in die reeks een nivellering tussen de ploegen is opgetreden die alles mogelijk maakt, zodat een kleine hapering voldoen de kan zijn om puntenverlies op te lopen. Voor Ajax liggen de kaarten iets moeilijker. Nu zondag wacht hen de bijzonder zwa re opdracht in Eynatten en twee weken later moet super favoriet Hechtel in Limburg worden bekampt. Daar tus sen wacht hen nog het derby tegen E.V. Aalst zodat Ajax Lebbeke erg sterk uit de hoek zal moeten komen om de huidige uitstekende rang schikking ook na de heen ronde nog te bezetten. Een play-off plaats moet er beslist inzitten en trainer Multael heeft verklaard dat zijn ploeg in de maand december op haar best zou presteren. La ten wij hopen dat hij gelijk krijgt, want het is duidelijk dat in die reeks een viertal ploegen boven de anderen uitsteken. Maar genoegen nemen met de vierde play-off plaats houdt beslist gevaren in, aangezien een kleine mis stap er dan kan voor zorgen dat men uit de boot valt. Naast de twee play-off kandi daten is er uiteraard ook nog E.V. Aalst. De Eendrachters zijn zwaar onder de objectie ven gebleven en met een ma gere buit van drie punten uit zes wedstrijden diep terugge zakt in de klassering. Hun drie resterende wedstrijden in de heenronde worden drie verplaatsingen waarvan deze tegen J.S. Herstal nu zaterdag beslist moet gewonnen wor den, wil men niet de terug ronde ingaan met degradatie gevaar. Daarna moet Aalst nog naar Ajax Lebbeke en Kapekla en om daar iets te gaan halen moet er zeker uit een ander vaatje getapt. Het wordt dus een bijzonder in teressante decembermaand waarin heel wat zaken duide lijker zullen worden. EVA Programma gekend In het kader van de Oost-Vlaamse Bekerkompetitie werden volgende wedstrijden voorzien: Reeks A I.T.B. Lokeren-Ajax Lebbeke Brabo Denderbelle-Robuco Buggenhout I.T.B. Lokeren-Brabo Denderbelle Ajax Lebbeke-Brabo Denderbelle Robuco Buggenhout-Ajax Lebbeke Brabo Denderbelle-I.T.B. Lokeren Reeks B Groot Bijgaarden-E.V. Aalst H.B.C. Dendermonde-H.K. Waasmunster Groot Bijgaarden-H.K. Waasmunster E.V. Aalsl-H B.C. Dendermonde U.K. Waasmunster-E.V. .Aalst H.B.C. Dendermonde-Groot Bijgaarden De voorgift wegens reeksverschil werd beperkt tot 3 doelpunten met een maximum van 5 en de wedstrijden dienen gespeeld vóór 31 januari. De eerste twee uit de reeks spelen de gerkuiste 1/2 finales waarvan de winnaars de finale zullen betwisten. EVA Provinciaal Rosa Aalst Roeselare VC Oudegem werd vorig jaar binnen de volleytalbond opnieuw in de laagste afde- kampioen in vierde provin- werd deze reeks echter afge- ling terechtkwam. Toch heeft ciale. Door de hervormingen schaft waardoor Oudegem de ploeg dit jaar titelambities Volleybal. VC Oudegem doet heelwat voor de jonge speelsters (foto p. hermans) met hun nieuwe uitrusting (foto p. hermans) Volleybal. De heren van VC Het fanionteam van VC Otidegem-dames (foto p. hermans) Volleybal Volleybal. Ook de allerkleinsten kregen een nieuwe outfit bij VC Oudegem (foto p. hermans) want twee nieuwe spelers, Eddy Cassiman (Denderlee uw) en geert Van de Vondel (VK Aalst), werden aange trokken. De kompetitiestart begon echter in mineur met een 3-1 nederlaag tegen top favoriet Erembodegem. Alle andere totnogtoe gespeelde kompetitiematchen werden vijfsetters. Gebrek aan ver trouwen en een zwakke ver dediging waren daarvan de oorzaken. Het moreel van de spelers zakte bij iedere wed strijd verder weg. Bovendien moest de Oude- gemse trainer wegens be roepsredenen net voor de topwedstrijd tegen het eerste gerangschikte Vokwa wette- ren afhaken. Verlies beteken de het verplicht opbergen van de titelambities en blijkbaar hadden de spelers het moei lijk met die gedachte. Het was dan ook een herboren Oude gem dat in nieuwe uitrusting het speelveld van Wetteren betrad. Toch zag het er in de eerste set naar uit dat de bezoekers in hun zelfde rom melige speelstijl zouden her vallen. In minder dan geen tijd kon Wetteren de vele bas- isfouten in de Oudegemse aanval en verdediging in een 15-6 zege verzilveren. In de tweede set schrokken de be zoekers toch wakker. Met gevarieerde en moeilijke opslagen werd een degelijke Wetterse opbouw onmogelijk gemaakt. De thuisploeg werd met zware 1-15 cijfers van het veld geveegd. Beide ploe gen beseften dat de derde set over winst zou beslissen. Wetteren haalde opnieuw het niveau van de eerste set en kon een tweepuntenvoor- sprong behouden tot 13-11. Oudegem bleek echter het koelbloedigst en kon via de gelijk blokwerk de set uitma ken: 13-15. Een aangeslagen Wetteren bracht er in de vierde set niets meer van terecht en in minder dan geen tijd liet Ou degem een 3-15 score opte kenen. Een verdiende 1-3 ze ge dus voor een herboren ploeg die volgende zondag meteen aan een tweede grondige test wordt onder worpen als het tweede ge rangschikte VBC Melle op be zoek krijgt. Volgens selaeta- ris Van Den Abeele een haal bare kaart: 'Als we net zoals vandaag de basisfouten kun nen beperken en de spelers met hetzelfde enthousiasme en vertrouwen spelen zie ik ons tegen Melle niet in de problemen komen'. Of VBC Melle hiermee echter zo maar akkoord gaat zal zon dag blijken. Setstanden: 15-6, 1-15, 13- 15 en 3-15. Het was reeds eentijdje duidelijk, de strijd om de titel zou zich toespitsen op de onderlinge konfrontaties tus sen Kosa Aalst en Roeselare. De eerste konffontatie vond zaterdag avond plaats en de sporthal Den- derdal waar Aalst het bezoek kreeg van opponent Roeselare - Kosa moest wel enigszins gehandicapt het terrein op aangezien zowel De Jaeger als De Gendt, beiden ge kwetst, er niet bij waren en meteen beschikte Aalst niet meer over een linkerhoek wat de thuispoeg er toe noopte met een vrij experimentele aanvalsopstelling van start te gaan. Bij Aalst wil men niettemin dit niet als verontschuldiging inroepen voor de nederlaag. Als men zes 7-m worpen mist waarvan vier in het eerste kwartier, moet men inder daad geen drogredenen zoeken om het falen te verdoezelen. In dat eerste kwartier ging Kosa totaal de mist in. Roeselare leidde met 1-6 na 17' maar toch kon Aalst nog even de indruk wekken orde op zaken te zullen stellen. Langs Bayens en De Letter werd de kloof vrijwel dicht (8-9) en Roeselare kon enkel via een 7-m worp twee doelpunten voorsprong behouden aan de rust (8-10). In het begin van de tweede helft ging het echter opnieuw totaal fout bijAalst. Roese lare bouwde een 9-15 voorsprong op na 40' en wanneer het scorebord 10-16 aanwees na 48' had men het begrepen bij de thuisploeg Roese lare toonde zich zaterdat de betere ploeg en met een sterk spelende keeper tussen lat en palen lieten zij Kosa niet meer toe te gaan dreigen In die tweede helft moest Aalst regelmatig in ondertal optornen tegen de West-Vlamingen en via 13-22 5' voor het einde werd het een 15-23 nederlaag voor Kosa dat na deze wedstrijd toch wel enige konklusies kan trekken. Kosa Aalst: Coen, P. Van Herrc- weghe, F. Van Herreweghe 1, D. Van Herreweghe 1, Van Nieuw- enborgh, De Letter 2, Steenhout, De Doncker, Baeyens 2, Coor- eman 5, R. Van Herreweghe 4. EVA Merchtem 2 At. Temse Het werd een spannende bedoe ning tussen Merchtem en Temse die enigszins overschaduwd werd door een teheftige tweede speelhelft in de hand gewerkt door een scheidsrechtersduo dat duidelijk niet opgewassen bleek tegen het wedstrijdgebeuren. Merchtem met enkele spelers in de rangen die normaal deel uit maken van de spelerskern die in vierde landelijke aantreed, kreeg het in de eerste helft bepaald moeilijk met een opportuun Temse. De Waasianders namen onmiddellijk het initiatief en na een kwartier wees het scorebord 1-4 aan. Temse bleef gedurende de ganse eerste helft aan de leiding zodat via 4-6 na 25' de rust bereikt werd met een 5-7 score. In een rumoerige tweede helft kon Temse niet doorgaan en na 40' stonden de ploegen gelijk (9-9). Merchtem bleek nu een ietsje sterker dan de bezoe kers die op hun beurt op achter volgen werden aangewezen. Met nog 10' te spelen leidde Merch tem met 12-11 en dit ene doel punt verschil bleef op het score bord tot het eindsignaal. At. Temse: M. Van Buyten, Heirbaut, Milliau 3, De Clercq 3, P. Van Hoeyweghen 1, Baeck 1, P. Buvtaert, Lyssens, E. Buytaert 6. H.B.C. Dendermonde 2 16 Berfare17 Berlare kreeg het verrassend moeilijk omhet jeugdige H.B.C. 2 van zich af te houden. De bezoekers slaagden er weliswaar in een 2-6 voorsprong op te bou wen na een kwartier maar een 3-9 achterstand na 20' werd nog door Dendermonde geredu ceerd tot 8-13 aan de rust. Van Beveren en Mertens hadden in die eerstehelft voor het leeuwe naandeel van de Dendermondse doelpunten gezorgd. Na 40' zag het er naar uit dat Berlare via het trefzekere duo Van De Weyer-De Lausnay naar een ruime over winning stevende (10-16) maar plots viel het totaal stil bij de bezoekers en een alles gevend H.B.C. naderde tot 15-16 3' voor het einde. De thuisploeg slaagde er echter niet in de kloof volledig te dichten (15-17) en het laatste Dendermondse doelpunt van Van Renterghem kon de Ber- laarse zege niet meer in het gedrang brengen. H.B.C. Dendermonde: Claes- sens, Mertens 5, Goossens, Raemdonck, Van Doren, Die- rickx, Van Beveren 6, Smedt 2, Van Renterghem 2, Van Steen 1. Berlare: Temmerman, Haent- *jens, Van Kerckhove 2, Plaetinck 2, Van De Weyer 7, Verdonck, Arbijn 2, De Lausnay 4, Rogge man. Brabo Denderbelle 2 19 D.B. Zwijnaarde 2 19 Bij Denderbelle raakt men er meer en meer van overtuigd dat in hun jeugdige provinciale ploeg enkele spelers rondlopen die een verrijking van de club betekenen. Ook tegen D.B. Zwij naarde, nochtans versterkt met enkele fanionspelers, deed het jeugdige Brabo het verrassend goed. Gedurende de ganSe eer stehelft behield Brabo een stevi ge greep op het wedstrijdgebeu ren ook al omdat verdedigend erg goed werd gepresteerd en doelman D. Van Goethem zich weer bijzonder betrouwbaar toonde. Na 10' leidde Dender belle met 5-3 en via 8-5 na een kwartier leidde Denderbelle aan de rust nog altijd met 10-7. Zoals kon verwacht worden kreeg Bri bo het moeilijker tijdens hi tweede wedstrijdgedeelte. D thuisploeg plooide wel onder d bezoekende druk maar beg; niet en via 14-13 na 46' werd h 17-17 5' voor het einde. In et erg spannend wedstrijdeint veroverde Zwijnaarde even leiding (18-19) maar met ee treffer van Dan. Van Goethei hield Brabo dan toch het met dan verdiende punt in Lebbek Brabo Denderbelle: I) Va Goethem, De Cock 2, Van D< Poten 1, Robbrechts, Ottoy Van Den Steen 6, De Man, Gui 1, R. Van Keer 1, B. Walraevci 3, Dan. Van Goethem 2, Vindt Robuco Buggenhout 2 Groot-Bijgaarden 2 1 Zolang coach Trienpont op c bank bleef bood Robuco ei goed weerstand aan demeer e varen bezoekers. Met St. D Swaef als organisator op het te rein hield een jeugdig Robuc gelijke tred en via 5-5 na 21 leidde Buggenhout zelfs met 9- aan de rust. Tijdens de tweet helft diende de Buggenhouts trainer zich te gaan bezig hot den met de wedstrijdvoorbere ding van het eerste team en nu teen ging het fout bij de thui pioeg. G.B.S.K. veroverde de leiding n 38' (11-12) en 5' voor het einc keek Robuco op naar een 13 achterstand. Meteen was wedstrijd gespeeld en de knapf prestatie in het eerste wedstriji gedeelte ging de mist in na 14-17 nederlaag. Robuco Buggenhout 2: D Schaepdrijver, Vermaesen, Ve bestel, J. Van Eyck, Michiel Smekens 1, Moyersoons 2. Mannaert 1, Segers 2, Verstri pen, St. De Swaef 3, De Vuyst EV Vierde afdeling M Robuco Buggenhout 29 Middelkerke17 Tegen Middelkerke, duidelijk een der zwakkere broertjes in 4e afdeling, heeft Robuco een rusti ge avond meegemaakt. Noch tans moest Trainer-Coach Trien pont de diensten missen van het duo Van Nuffel-Asaert, beiden gekwetst, maar ook het ontbre ken van deze basispionnen be lette Robuco niet de tegenstan der totaal te domineren Er wa ren amper 10' gespeeld en Ro buco leidde al met 6-1 met tref fers van Hertsens en Trienpont. De druk was daarna wel enigs zins van de pan maar het mees terschap van de thuisploeg druk te zich duidelijk uit op het score bord. Via 10-3 na 19' ging men rusten met een 16-6 score.Ook in het begin van de tweede helft bleef Ruboco nog even door drukken - 21-9 na 40' - en daarna kreeg iedereen ruim speelgelegenheid. Toch viel het in die periode op dat de kern van Robuco eerder smal is want het werd 23-1410'voor het einde en bij de thuisploeg moest men te ruggrijpen naar de basisopstel ling om de kloof te doen verbre den. Met een 29-17 overwinning was het nochtans duidelijk dat dit Middelkerke geen valabele tegenstander was voor Robuco. Robuco Buggenhout: Vermae sen, De Schaepdrijver. Moyer soons, De Troch 4, Hertsens 9. D Mannaert, F. Vereecken 3, St. De Swaef 2, F. Mannaert 6, Trienpont 4, De Vuyst, Verstre pen. EVA 's Vrijdags 10 november was het nog te slecht weder om het par cours van deze derde 'Wandel- Mee-Dag' te Hamme uit te zetten. De mannen van dienst van wan delclub "t Hoeksken' besloten dan ook wijselijk voor éénmaal naar de weersvoorspellers te luis teren... en inderdaad op zaterdag scheen er weer een prachtig herfstzonnetje. Zij konden dus vol goeie moed uitrukken om het parcours van 6 en 12 km. door heen enkele prachtige natuurge bieden in en rond Zogge te plaatsen. Voor de eerste maal startte deze wandeldag dus niet aan de ge meentelijke sporthal 'Meulen- broek' daar de gemeentelijke sportraad besloten heeft zich wat meer naar de buitenwijken van Hamme te richten. Waar konden zij dan beter terecht dan bij de sportiefste school van deze om streken. nl. de lagere school van Zogge. De heer directeur Ver- cammen stemde direct toe en be loofde de sportraad de volledige medewerking van het oudercomi té. Deze laatsten zorgden dan ook voor een prachtige ontvangst van de wandelaars na afloop in het zeer gezellig zaaltje van de school. Al de deelnemers kregen immers een gratis Zogse pannekoek aan geboden door de organisatoren. Dat dit door al de 280 deelnemers in dank aanvaard werd hoeven wc u niet te vertellen denk ik. Het zaaltje zat dan ook nog stampvol toen de schepen Van sport. Fran- qois De Graef, een uurtje na af loop begon met het uitdelen van de prijzen. Als oudste deelnemers mocht de schepen twee bekende gezichten verwelkomen, nl. Van Moeseke Emma en De Ridder Louis respectievelijk 75 en 79 jaar jong en beiden nog elke week meestappend met wandelclub 't Hoeksken. De grootste groep was natuurlijk de Hamsc wandelclub met 84 deelnemers maar zij telden niet mee voor de trofee van grootste groep zodat deze naar. hoe kan het ook anders, de lagere school van Zogge ging. De tweede groep was de wandelclub van Waas munster en derde de winnaars van de vorige edities, nl. WTC De Wuitens. Verder dankte de schepen al de medewerkers aan deze prachtige dag: wandelclub 't Hoeksken voor het uitstippelen van het prachtig parcours, de lagere school van Zogge voor het ter beschikking stellen van de zaal. het ouderco mité van Zogge voor het natje en de lekkere pannckoeken en de gemeentelijke sportdienst voor het verzorgen van de inschrijvin gen. De gemeentelijke sportraad hoopt dan ook iedereen volgend jaar opnieuw te mogen verwel komen. Wandelkalender: wintertochten 't Hoeksken: - zaterdag 9 december '89: Dur- metocht: 15 en 7 km. Start: 13 - 14u30. Startplaats: lokaal 't Hoeksken, Markt Hamme - zondag 14 januari '90: glazen- dorptocht: 20 - 10 en 5 km. Start 9 u. - 14u30. Startplaats: zaal viergekroonden - Koningsplein - Mocrzcke - Zondag 4 februari '90: Bunt- tocht - 20 - 10 - 5 km. Start: 9 u 14u30 Startplaats: Zaal Familia - P. VaD Der Jeugdlaan Hamme Deelnameprijs: 30 fr. per tocht Info. Kinderen Etienne, Driego- tenkouter 111. 9160 Hamme. 47.07.85 Aerts Wilfried, Schaubekestraal 23. 9160 Hamme. 47.30.74 - dit zijn allen 'Sport-Is-Tof- acties!! Algemeen kampioen Emiel De Croock met 207 prijzen. Eerste kampioen Merckx Gilbert met 33 prijzen, deze liefhebber be haalde dit mooi resultaat met de eerste en tweede afgegeven duif in de drie categorieën samen, Tweede kampioen Van Geert Pierre met 32 prijzen. Derde kampioen Dierickx Jozef met 29 prijzen Vierde met 22 prijzen. Zesde kampioen Van Lintbergen Wcry met achttien prijzen. Asduiven. Asduif oude Merckx Gilbert met elf prijzen. Ringnuntmer 4228572/87. Asduif jaarlingen De Croock Emiel met tien prij zen. Ringnuntmer 4146009/88.

De Voorpost | 1989 | | pagina 26