Kijk, kijk ma, pelikanen Sportingers - Leberg Gent 7-0 Vlaamse vedetten naar Temse Liga Temse Liga 32 - 1.12.1989 - De Voorpost ZAALVOETBAL De uitslag op deze tiende speel dag was ongetwijfeld die van de Pelikanen tegen Veile Chelsea. Wedstrijd in tweede afdeling waar we dus ons kort overzicht zullen beginnen. Veile Chelsea was lange tijd on- klopbaar maar nu liepen zij toch tegen de lamp. De Pelikanen trakteerden hun op een eerste nederlaag. Nog in die tweede reeks het eerste punt van de Keyzerboys. Zij bedwongen de Spionkop van KSV in een echte cupwedstrijd. Het waren trou wens bijna allemaal gelijke spe len daar in die tweede reeks. Ook de Groene Wandeling, 't Vlietje, Sügro en Veile Recrea tief deelden de punten onder ling. Ook een gelijk spel in eerste afdeling tussen de beide Creme- rie Chantal ploegen. Toch blijft Chantal I bovenaan de tabel en komt Verhuizingen Hoskens als maar dichter na een nieuwe ze ge tegen de Zeehond. Breughel is een vogel voor de kat na nieuw verlies tegen Real Ter Walle en Confiserie De Rijck haalde een prachtresultaat tegen Mini Ru- pel. In derde afdeling blijft Kiro on geslagen aan de leiding na een nieuwe zege tegen Kramp II. An- tartica blijft de dichtste achter volger ook al verloor het tegen Geel Blauw A. ASO Olympic blijft op de sukkeltoer door fors ver lies tegen de Argentaboys en Mi ni Ster rekende nu af met de Palm Boys die al helemaal in de ban zijn van den Dobbele... De Washington Diplomats blijven het ook schitterend doen want de Snorkels werden nu zonder punten gelaten en mede door de tweede winstmatch na elkaar van Shalke voelen de Snorkels nu de hete adem van Roele Van den Bossche en Co. in hun nek. In vierde afdeling is de Koolmijn zeker van promotie. Het reken de nu af met Club 67 terwijl de Fergusons aan een rustweek toe waren. Zo komen we dan in de mi dweekcompetitie terecht waar VMI vernietigend uithaalde te gen FC Uil en Ijs Van de Walle net één bol over had om Bayem Noens in te blikken. Shalke 82 begint nu in de weekcompetitie ook te winnen en Aspro Bruis liep een verrassende nederlaag op tegen AK Ketels. Tot slot van dit overzicht zien we ook dat de Fair Play Boys zich bovenaan de tabel nestelen van tweede afde ling. Argentaboys 15 ASO Olympic 3 Duidelijk verschil in deze wed strijd waarin ASO onder de mo gelijkheden bleef die het bij het begin van de competitie heeft laten zien. Stefan Mariman, Blij- weert Bart, Luc Meersman en Fritz Temmerman scoorden reeds een half dozijn aandelen bij elkaar voor de Argentaboys in de eerste helft en toen de rente daarvan gepresenteerd werd na de rust aan ASO dreven Stefan Mariman (5), Bart Blijweert (3) en Luc Meersman de score op tot ongekende hoogten; Michel De Caussemaecker, Marc Van Hoyweghen enjefken Budts mil derden halverwege die tweede helft dan wel nog voor ASO maar ZVC DE SPORTINGERS DENDERMONDE Sportingers moest in deze topper de diensten missen van Dany Bon- naerens wegens ziekte. Leberg was duidelijk naar Dendermonde gekomen om de topwedstrijd niet te verliezen en koos voor een zeer verdedigende aanpak. Niettemin maakte Sportingers vanaf het be gin druk en de bezoekende doel man Giot moest in de eerste tien minuten enkele wonderen doen om zijn ploeg van een achterstand te houden. Bij een hoekschop draaide Reid zich prachtig vrij en meteen was het 1-0. De thuisploeg bleef maar komen maar enkel Van Nuffel kon voor de rust nog scoren, 2-0. Na de rust stond er op de thuisploeg geen maat meer en Leberg werd langs alle kanten overspeeld. Reid 3-0, Van Ranst na een mooie aktie 4-0, Cooreman met een vluchtschot 5-0, Van Nuf fel na een magistrale dribbel 6-0 en tenslotte Van Ranst met een prachtig doelpunt die het orgel punt plaatste op een schitterende prestatie voor onze Dendermon- denaars. Een magistrale Van Nuf fel bijgestaan door de koele killers Reid en Van Ranst met daarbij de goed verdedigende Benoni Bon- naerens en de zeer secuur spelen de Cooreman en Vanden Bergh en een goeie doelman Scheiris gaf Sporting een prestatie van de bo venste plank. Volgende wedstrijd: verplaatsing naar SPD Landegem op vrijdag 1 december te 22 uur. het bleef evenwel een grote pil die moest geslikt worden. Spionkop KSV 4 De Keyzerboys 4 Beide teams bleken sterk aan elkaar gewaagd. De Keyzerboys konden viaYseweyn Danny vroeg op voorsprong komen in deze partij. Maar betaald antwoord volgde van de Spionkop van KSV Temse toen Vemimmen Alain, Volckerick Danny en De Buyser Guy een 3-1 tussenstand bij el kaar wisten te knallen. Doch nog voor de rust zouden de bezoe kers dankzij twee rake meppen van Yseweyn en Festraets Luc nog langszij weten te komen. Na de rust namen beide teams een afwachtende houding aan en Vemimmen en Festraets brach ten uiteindelijk nog een 4-4 ge lijk spel op de planken onder algemeen applaus van heel wat kijklustigen. Confiserie De Rijck 6 Mini Rupel 4 Mooie en verdiende zege van Confiserie De Rijck dat een uit zichtloze situatie in de eerste helft nog prachtig wist om te buigen naar winst. Mini Rupel startte dan ook sterk en langs Eddy Vemimmen kon het uitlo pen tot 0-2. Johan Bastijns kon op strafschop dan wel milderen maar aan het rustsignaal van ref. De Rechter had Mini Rupel toch weer de leiding met 1-3 na een doelpunt van Flip De Keers- maecker. Na de rust bleef deze stand nog een tijdje op het bord en nadat Vemimmen en Bas tijns voor een 2-4 tussenstand hadden gezorgd schoot plots thuisspits Heirbout Flip uit zijn krammen. Met een vier-op- een-rij plaatste hij de bezoekers voor een onoverkomelijk pro bleem. Ter Walle 10 Den Breughel 0 Alweer pensenkermis voor Ter Walle in de wedstrijd tegen Den Breughel. Peter Mathijssens en Dirk Vaerewijck plaatsten reeds een half dozijn doelpunten op het bord in de eerste helft voor de thuisploeg. Na de rust dikten Kurt Vemimmen en Peter Ma thijssens de pap nog wat extra aan zodat het nog een afgeteken de zege werd. De Pelikanen 4 Veile Chelsea3 De Pelikanen onder leiding van een voortreffelijke doelman Jean Marie Peelman hebben de competitie in tweede afdeling gered Zij klopten als eerste de ongeslagen leiders van Veile Chelsea waarbij Yvan Van Steen alweer ontbrak. Peelman werd wel als eerste geklopt in deze wedstrijd in het thuisdoel door Olivier Suy maar dat bleek even wel maar een "ongelukje" te zijn want tegen de rust aan konden de Pelikanen een 2-1 voorsprong voorleggen als Frank De Cock en Zaman Olivier konden scoren bij doelman Wim Smet van Chel sea die eveneens net als Peel man een goede indruk naliet. Na de rust zouden beide teams blij ven strijden voor wat ze waard waren. Peelman stopte alle Chelsea aanvallen af en Frank De Cock scoorde twee maal voor de Pelikanen. Olivier Suy deed dat ook voor Chelsea maar het doelpunt voorgift in de eerste helft afgedwongen door de Peli kanen gaf uiteindelijk de door slag in deze boeiende partij zaal voetbal met een goede scheids rechter Frankie De Rechter die twee sportieve ploegen aan het werk zag. ZVT Mercator 7 Reinaert 5 Ondanks het feit dat Mercator het eerste doelpunt uit de wed strijd scoorde langs Nico De Roeck kon Reinaert nadien zich toch flink herstellen en via Chris Verbeeck (2) en Ylmaz aan de rust zelfs nog een voorsprong voorleggen. Na de pauze evenwel was er geen houden meer aan Van Cleemput Glen van de thuis ploeg die vier maal op rij kon scoren voor zijn ploeg. Verbeeck en Van Sebroeck brachten Rein aert nog wel even langszij maar als ook Nico De Roeck van Mer cator nog twee maal ging scoren was de thuiszege een feit. nu in de midweekreeks even eens winnend een wedstrijd af sluiten. Bayem Noens werd door Van den Bossche Raoul en Stiel tjes Mare in de eerste helft op achterstand geplaatst en nadat Mare De Bruine een aanslui- tingsdoelpunt had gescoord voor de thuisploeg maakten Stieltjes Marc en Van Leugenhage Geert de klus verder af voor Shalke. Resseler en Vergauwen Rudy scoorden nog wel voor de thuis ploeg maar daarmee kon geen puntwinst meer bereikt worden. Aspro Bruis 2 AK Ketels4 Verrassende zege van Ketels te gen de Bruisjongens. Alain Ver- nimmen nekte de thuisploeg van bij de aanvang door twee maal op rij doelman James Ma- ckin van de Ierse nationale ploeg te verslaan. Ronny De Clercq hield voor de Bruisjongens dan de spanning in de wedstrijd maar na de pauze zouden Gerry Van Ramste en Van Meervenne Mare de brievenplakkers een ge ruststellende voorsprong bezor gen. Frank De Cock bracht de Aspirientjes nog wel in de buurt maar dat bleek achteraf onvol doende. Zaalvoetbal. De Wuitens spelen in de Hamse Liga (vh) Zaalvoetbal. Ook de Dendermondse Rijkswachters spelen in de Hamse Liga (vh) Kiro PMS Weinig problemen voor Kiro te- De Rechter konden Steven Mer- gen PMS waar Greetje haar ku- tens en Eeckelaert Guido de zege nsten blijkbaar verleerd is en de van Geel Blauw afdwingen, benen van René Van Laere liet voor wal ze waard waren. Ook De Groene Wandeling 5 nog zonder Theo Oste als >t yijetje 5 smaakmaker had PMS dus geen kans tegen Kiro dat reeds aan de In de eerste helft konden de Kiro I FC Kramp Kiro heeft met een ware nood- ploeg toch nog een zege weten te behalen tegen FC Kramp. Mare Smet en Johny Haentjes scoor den al in de eerste helft drie doelpunten terwijl Kramp langs Wim De Rijck enkel wat kon terugdoen. Zelfde scenario in de tweede helft waarin Smet en ook Vemimmen scoorden voor Kiro dat hiermee verdiend won van Kramp. Op donderdag 7 december e.k. ontvangt het bestuur van de Temse Liga enkele vedetten uit de Vlaamse showwe reld. Eddy Walley, Willy Sommers, Juul Kabas en Vanesa zullen er uitkomen in een zaal voetbal wedstrijd tegen de plaatselijke Pelikanenploeg. De aftrap is voorzien om 22 uur en na afloop kan rustig nagekaart worden met tal van Vlaamse artiesten. MS VMI De Uil Zaalvoetbal De Dendermondse brandweer vaardigt een ploeg af naar de Hamse Liga (vh) Onder impuls van Jan en Patrick Verdonck kon VMI alweer een schitterende zege afdwingen te gen De Uil. Mare Noens, Willy Philips en Georgie De Vos lukten in de eerste helft al vier thuis- doelpunten. FC De Uil dat met te weinig uilen aan de start ver scheen kon enkel langs Fredje Van de Vijver de eer redden. Na de rust evenwel zakten de Uilen ver terug en konden Patrick Ver donck, Hugo Koppen, Willy Phi lips en Mare Noens de grote eindcijfers op het bord brengen, onder impuls van "Jan"-kovick Verdonck. VK Houtbriel 6 fis Van de Walle7 Dit burenduel kreeg een erg spannend verloop. Ijs Van de Walle wist altijd een doeltje voor te blijven op de tegenstanders van Houtbriel en wanneer de zege een feit was bevroren Dré Van de Walle en Co. (iet spel. Van der Vekens Gunther en Mare Oste scoorden driemaal voor Houtbriel in de eerste helft maar de Ijsventers konden langs Die- go Van Haver, Danny Maes, Dré Van de Walle en Guy D'Hooghe viermaal netten. Na de rust dan dikten Dirk D'Hondt, Dhooge en Van Haver het ijs aan zodat Houtbriel met één doeltje ver schil moest afdruipen ondanks het feit dat Permentier nog in de buurt kwam. rust met een geruststellende voorsprong doorkwam nadat Dries Vemimmen vier maal kon scoren. Na de pauze had dezelf de Vemimmen blijkbaar nog niet genoeg want nadat Hans Verstruyft een eerreddend doel punt had gescoord voor P.M.S. drukte Vemimmen nogmaals hard door. Mare De Bruyne en Mare Smet maakten tenslotte de klus af voor Kiro tegen dit PMS waar men nog treurde voor de ongelukkige ploegmaalt Mare Verschrege die op zijn beurt troost zoekt bij Greetje. Kwestie van massagetechniek... Bayem Noens Shalke 82 Zaalvoetbal. Ploeg De Welkom uit de Hamse Liga (vh) Nadat Shalke in de weekend competitie ook al een eerste ze ge had laten optekenen kon het Fair Play Boys 4 FC Schrijberg2 De Fair Play Boys namen van bij de start het initiatief en Felix Danny en Frits Temmerman scoorden dan ook omzeggens van bij de aanvangsminuten de eerste twee thuisdoelpunten uit de wedstrijd. FC Schrijberg her stelde dan in de erste helft het evenwicht en Patrick Smet kon na heel wat aandringen doelman Peter Lyssens van de thuisploeg verslaan. Zo kwam de rust eraan met een 2-1 stand. Periode waar in Patrick Impens de "leer" van zijn buurman tegen de gevel plaatste en de thuisploeg naar een 4-2 zege schreeuwde. Tom Temmerman en zijn lief broer tje Frits scoorden immers nog voor de Fair Play Boys terwijl de bezoekers enkel nog langs Pa trick Smet wat weerwerk konden bieden. Antartica 2 Geel Blauw A3 Rumoerige wedstrijd tussen twee ploegen die fel aan elkaar gewaagd waren. In de eerste helft nam de thuisploeg een lichte voorsprong wanneer René De Haan er als de toppen bij was om doelman Eysermans van Ge el Blauw twee maal op rij te verslaan. Paul Mertens van Geel Blauw dan milderde kort voor rusten tot 2-1 en na de pauze toen Marc Santon van de thuis ploeg met een gele kaart mocht gaan rusten van scheidsrechter bezoekers een kleine voor sprong uitbouwen als Peper mans Glen, Peeters Jef en Teu gels Pascal wisten te scoren. De Groene Wandeling wist dan te milderen langs De Cauwer Luc en Patrick en na de rust zouden Verheyen Raf en Andries Mario zelfs de Groenen op een kleine voorsprong weten te brengen. Naar het einde toe evenwel wist Cools Etienne 't Vlietje nog een punt te bezorgen. Veile Rekreatief 2 Sügro 2 Woelige wedstrijd waarin scheidsrechter Brijs drie gele kaarten én een rode moest trek ken voor Sügro. In de eerste helft werd nog wat gevoetbald want de thuisploeg, slechts vijf man sterk kon langs Mare De Rijck en Franky Catthoor op een 2-0 voorsprong komen voor aleer Sügro langs Verbeke Benny en Vaerendonck Guy langszij wist te komen. Na de rust dan nog maar weinig voetbal als ach tereenvolgens Van Nieuwenho- ve, Verbeken Franky en Benny van het veld moesten Deze laatste kreeg na afloop zelfs nog rood. Cremerie Chantal 2 Cremerie Chantal II2 Dit Crème glacé festival tussen de beide Chantal-ploegen is uit eindelijk uitgedraaid op een mooi spektakelstuk. De thuis ploeg moest doelman Michael Van Britsom missen die op dat moment een stoelendans danste op een eiland ergens in Thai land. Rudy De Roeck was zijn vervanger en die diende zich in de eerste helft maar één keer te laten kloppen. Dat was door Yvan De Laet. Marc Brijssinck in de Cremerie II kooi werd dan op zijn beurt verslagen door mees ter Cremerie-man Guy De Jong- he. Beide spelers deden hun stukje nog eens over in de twee de helft zodat een gelijk spel behouden bleef. Vermelden we nog de goede prestaties van een springlevende Yoeri Formcnt en ploegmakkcr Fons De Wolf ter wijl bij Chantal II Johny De Gendt en Janneke De Smet hun beste beentjes nog eens konden uitstrekken. De Zeehond 4 Verh. Hoskens 8 Enkel in de eerste helft wist De Zeehond gelijke tred te houden met de bezoekers van Verhuizin gen Hoskens. Van Damme en Van Landeghem antwoordden op drie Hoskens treffers van Sciacca Zoef en Mare Oste. Na de rust evenwel was er geen houden meer aan bij de bezoekers. Sep- pe D'Aquisto en Mare Oste scoorden nog viermaal terwijl Wilfried Jochmans het achtste doelpunt voor zijn rekening nam. Washington Diplomats 9 Snorkels 3 Opnieuw verlies voor de Snor kels die ondanks hun afzonde ring in de Waalse Ardennen nog niet aan voetballen toe zijn. Luc De Waele (3), Peter Rombaut, Timmv Flies en Stef. Van der Gucht waren de Diplomats die het zo diplomatisch aan boord wisten te leggen dat de Snorkels reeds aan de rust tegen een 7-2 achterstand aankeken. Moens Bert en Lemmens Gunther mil derden dan nadien wel maar tegen het slotoffensief van de Diplomats was niets te begin nen. Club 67 3 De Koolmijn 14 De mannen van De Koolmijn die evenwel ook de mannen van 't Kafkot kunnen genoemd wor den lieten er ook tegen Club 67 geen gras over groeien. Ricky Thijs en Eeckelaert Lucien lieten al in de eerste helft een spoor van vernieling achter en in de tweede periode schudden Ee ckelaert en Thys onder hun bei den nog meer kaf van het koren zodat het ondanks de drie tegen doelpunten van Club 67 langs Maes Danny en Blommaert een ruime zege werd voor De Kool mijn. Mare Stevelinck Kamillekes-Kumtich 4-3 Het was eerst een rustige wed strijd maar naar het einde toe toch zeer bitsig. We speelden amper drie minuten toen Ann Scheerlinckx in de strafschopzo ne uit evenwicht werd gebracht. De scheidsrechter floot onmid dellijk voor de zwaarste sanktie. Peggy Van der Maelen zette de penalty om en een mooier begin kon men zich bezwaarlijk voor stellen. Kumtich zocht de gelijk maker en hoekschoppen en doelpogingen volgden mekaar op. De verdediging van .Aalst wis echter goed georganiseerd met Hilde Van Eslenbcrgh en Peggv Van der Maelen als sluitstuk Op de counter bleef Kamillekes ge vaarlijk. In de 30e minuut ver scheen Renilde Clompen alleen voor de bezoekende keeper na een mooie gekruiste voorzet van Ann Scheerlinckx. Renilde lobde Danielle Martens: 2-0. Kumtich kreeg geen vat op de wedstrijd en Kamillekes wou op dit clan doorgaan. Het weerwerk van Kumtich resulteerde wel in zware fouten en die werden te recht met geel bestraft. Vijf mi nuten voor de rust schoot Kat leen Stevens keihard op doel. De Kumtichs goalie loste de bal en een enig mooie retro van My- riam Van Slcmbrocck belandde in het doel: 3-0, In de laatste minuut voor de koffie noopte de Griekse Antonia Rezas haar kee per tot een parade om een terug speelbal in hoekschop te verwer ken. Wie dacht dat de match gespeeld wis had het lelijk mis. Ook in de tweede helft wis er veel animo. Nadia Puttcmans en Marleen De Cortc drukten zwaar op de Aal- sterse verdediging maar kapitein Brenda Van Èeckhout kon steeds gepist uitkomen. In de zesde minuut stond iedereen vcrbaisd toen scheidsrechter Verstraeten plots penalty blies in het voordeel van Kumtich. De man in het zwart had tijdens het geharrewar voor doel na hoek schop een fout gezien. Nadia Puttemans zette de strafschop om: 3-1 Diezelfde Nadia Putte mans mocht in de elfde minuut opnieuw een terechte strafschop nemen na fout van Hilde Van Calenbcrg op Hilde Macs: 3-2 Kumtich zag dat het gelijkspel erin zat en bleef aanvallen In de 17e minuut werd het voor die moeite beloond. Marleen De Cortc zond in vanop de doellijn naar Nadia Puttemans en die aarzelde niet om er 3-3 van te maken. Vanaf dan wis het hek van de dam. Kamillekes wou koste wat het kost winnen en Kumtich ver dedigde het punt. Toch waren het de Aalstersc meisjes die kon den vieren. In de 27e minuut ging Myriam Van Slcmbroeck door en werd door Ann De Vroe de in de fatale zone gepakt. Peg gy Van der Maelen zette de straf schop om en legde hiermee de eindcijfers vist:4-3. Deze wedstrijd eindigde nog slecht voor Brenda Van ccck- liout. Zij onderschepte een te rugspeelbal maar Marleen De Cortc, de Kumtichse midvoor, liep naar de bal, kwam te laat en raakte het hoofd van de Aalsterstj keeper. De ref gaf Marleen De Corte terecht rood maar brenda hield er een gapende hoofdwon de aan over Zij bleef toch ver- derspclcn. .Als een waardig kapi tein verliet ze als laatste onder luid applaus van de supporters het veld. (jmh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 32